Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  SSD-vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2015 11:24:54 SSD-vaatlus vasta tsitaadiga

Mis on praegusel ajal kõige kiirem SSD , millel süsteemi jooksutada ? Kas lähitulevik võib mingeid muutusi tuua Sata3-le (550-560MB/s) M.2 näol.
Lugesin kuskil teemat et Adata plaanib kiirusi tunduvalt suurendada, mäletamist mööda 1.8 GB/s .

Kõige kiirema mille leidsin oli Plextor M6e 256GB (770/580 MB/s)
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2015 15:50:12 vasta tsitaadiga

Kaks (või enam) SATA3 SSDd RAID-0'i?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 17.02.2015 20:35:02 vasta tsitaadiga

No näiteks see: http://ocz.com/consumer/revodrive-350-ssd/specifications
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/514068/
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2015 20:55:06 vasta tsitaadiga

4x https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/477550/

Saab sama raha eest 4x rohkem ruumi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 17.02.2015 20:59:57 vasta tsitaadiga

RAID tõmbab süsteemi käivitumiskiiruse alla. Aga kui juba töötab, siis on muidugi kiire küll.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guccimucci
HV vaatleja

liitunud: 16.10.2010




sõnum 16.03.2015 22:34:50 vasta tsitaadiga

Otsin sellele https://www.hinnavaatlus.ee/products/S%C3%BClearvutid/S%C3%BClearvutid/461814/ ssd ketast suuruses 200+

Silma on jäänud Samsungi EVO või Pro seeria (840 ja 850), Cruciali MX100 ja M500. Ühilduvuse osas olen kindel, et MX100 sobib, kuna cruciali enda koduleht seda kinnitas. Tahaksin kindel olla, et ühildub ja saab praeguse hdd asemele panna. Kasutan arvutit peamiselt teksti- ja pilditöötluseks, midagi enneolematut ei oota, aga see 5400rpm HDD jääb ikka aeglaseks. Ehk keegi targem oskab soovitada sellist ssd ketast, mis praegust jõudlust parandaks? Saaksin ka m-sata pesasse väikse ssd panna, aga ei ole Eesti poodidest mini-msata ssd'd leidnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2015 23:06:04 vasta tsitaadiga

guccimucci, http://www.laptopultra.com/guide/dell-vostro-5470-disassembly-and-upgrade-guide/
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2015 12:33:47 vasta tsitaadiga

http://hexus.net/tech/news/storage/84167-price-ssds-in-free-fall-says-report/

tsitaat:

[..] at least one company, SanDisk, is preparing 8TB SSDs this year and 16TB SSDs in 2016. Other recent reports have suggested SSD capacities will reach 30TB by 2018.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2015 11:57:38 vasta tsitaadiga

Oleks plaan soetada SSD ketas. Kuid nüüd jään jänni sellega, et ei tea millise firma oma võtta. Plaan on välja vahetada sülearvuti surnud ketas.
Tänud ette juba vastajaile.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2015 12:10:56 vasta tsitaadiga

El-Fuego, Intel kui rahakott vähegi kannatab... thumbs_up.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 11:24:05 vasta tsitaadiga

Mille poolest ta parem on kui Kingston või Samsung? On ka kuskilt kõrvu jäänud, et SSD kettalt pidavat andmed vaikselt kustuma kui seda mitte kasutada.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 12:07:11 vasta tsitaadiga

Eem. Seljuhul SSD kettaid ei müüdaks.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 12:45:10 vasta tsitaadiga

SSD ketaste teemas viidati sellele artiklile http://www.extremetech.com/computing/205382-ssds-can-lose-data-in-as-little-as-7-days-without-power
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 17:57:41 vasta tsitaadiga

http://hexus.net/tech/news/storage/84470-samsung-unveils-2tb-850-series-ssds/
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 09.09.2015 22:38:34 vasta tsitaadiga

Milline see nendest 50€ 120GB SSD'st kõige normaalsem on?

Samsung 650 ja Sandisk SSD Plus uued madala hinnaklassi tegijad?
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.02.2016 14:31:43 vasta tsitaadiga

http://hexus.net/tech/news/storage/90920-google-datacentre-ssd-study-offers-surprising-conclusions
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2016 21:06:03 vasta tsitaadiga

Tahaks läpakal kõvaketta SSD vastu ära vahetada ja üldiselt soovitatakse Samsungi või Inteli "kettaid", aga kui suur erinevus tavakasutajale on näiteks odavama kettaga võrreldes: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/744041/ ?
_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2016 21:16:24 vasta tsitaadiga

50% kõrgemat hinda ei ole 850EVO väärt, seda nüüd kindlasti. Kärab kenasti HDD asendajaks too Kingston.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
addynol
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2016 13:53:50 vasta tsitaadiga

Kasutuskogemuses ilmselt suurt vahet ei märka odaval ja kallil, küll aga on vahe töökindluses. Mõned aastad tagasi olid odavad SSD kettad tihti vigu täis, tänapäeval vist töökindlus enam nii suur probleem pole.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2016 14:16:16 vasta tsitaadiga

Ei ole vahet, ka kallimad võivad surra. VT ülal google kasutusmudeli tulemuste infot Hexuse artiklit.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.07.2016 17:06:00 vasta tsitaadiga

Olukord läheb aina paremaks tarbija jaoks, ~5 toodet saab juba 2x 500~ 1Tb kätte <230€, alla 250 sama lugu ~1TB ketastega.
Samsung tõi EVO 750 kuni 500GB turule ka tavatarbijale, arvatavasti teised tooted tõusevad mainstream\premium hinnaklassi: http://www.tomshardware.com/reviews/samsung-750-evo-500gb-ssd-review,4601.html

http://www.tomshardware.com/reviews/sk-hynix-sl308-ssd-review,4583.html Hynix oma SL308 TLC SSD-ga üritab Samsungile kandadele astuda, peaaegu õnnestus, mixed workload kukub alla Trioni isegi?:O Hinna osas pakub konkurentsi, Neweggis 45.- 120GB isend.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2016 13:00:56 vasta tsitaadiga

Tere, on selline küsimus. Kas on probleem kui panna ITX kastile M2. SSD , et hoida ruumi kokku võrreldes tavalise SSD - ga. On M2. mingis mõttes halvem? Emaplaadil on loomulikult selle jaoks koht olemas. Tänades
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2016 13:30:20 vasta tsitaadiga

Ei ole probleemi, ruumisäästmiseks too M.2 ongi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2016 15:31:36 vasta tsitaadiga

Tänan thumbs_up.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2016 17:49:52 vasta tsitaadiga

www.1a.ee/samsung_pm951_nvme_256gb_m2_mzvlv256hchp00000 "Samsung PM951 NVMe 256GB M.2 MZVLV256HCHP-00000" kohta oskab keegi midagi kosta? justkui kõrvu jäänud, et kiire ja ainuke miinus, et inetu? väga palju materjali ei leia ja otsima hakkasin seetõttu, et vahepeal olid siin kuumenevad kiibid jms..
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2016 19:55:17 vasta tsitaadiga

Õhk peab temast üle liikuda saama, tuliseks läheb muidu. Kõigi nende m.2 "nätsupakkide" häda.

https://www.youtube.com/watch?v=GObNku2dC_U
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2016 09:51:31 vasta tsitaadiga

mnjah... selle Samsungi PM951 mure on kirjutamiskiirus (280) :/

kas sarnases hinnaklassis on proper kirjutamiskiirusega mudeleid ka või peab selleks 60 euri juurde panema?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2016 10:15:40 vasta tsitaadiga

Mina, isiklikult, soovitaks võtta 2.5" SSD. Jäävad igasugused temperatuurimured ära, m.2 pesa tavaliselt suurtel emaplaatidel GPU küljeall ja jahutamine on keerulisevõitu. (ja noh, sellise stsenaariumi leidmine kus oleks vahet, kas salvestusmeedia suudab burstida 2GB/s vs 540MB/s on kah, keeruline. Pigem jääb see vahe äärmuslikes olukordades lõppkasutaja vaatepunktist sekundikümnendikulise erinevuse suurusjärku)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2016 10:20:03 vasta tsitaadiga

anubis, renderingu kohapealt just mõtlen, et võib vahe sisse tulla... (sealsamas kastis koos i7 6700, 2x8gb 2400mhz CL12 ddr4 ja gtx 1070'ga)... alusetu mure?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2016 10:24:54 vasta tsitaadiga

See stsenaarium ei löö salvestuse pihta väga, mingite andmebaasidega mängides tuleks vahe sisse, pigem (ja ka seal peaks vaeva nägema, et SSD ja m.2 NVMe erinevusi tuvastada suudaks), või siis suure hunniku (6+) aktiivsete VMidega mis salvestust hitivad.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 10.08.2016 16:47:29 vasta tsitaadiga

SSD vs HDD teemas käis ka tempide teema läbi: ülevaadetes jõuti järeldusele, et thermal throttle tekkis pika püsiva kirjutamise peale. Ehk tavakasutuses ei tohiks probleeme tekkida. Alati saab GPU 2-3ndasse pessa tõsta? GPU kiirusevahet ei tohiks olla, küll aga M2 pesas "hingaks natuke kergemini"?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2016 17:23:42 vasta tsitaadiga

Kas nendele krdi M.2 SSD'de kivadele mingeid radikaid ei kannata peale kleeberdada, et 'la kleepekas naafik ja arctic ceramicuga mingi radikaköks peale? Selge see, et garant läheb aga kui see aspekt välja jätta.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2016 18:15:08 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Kas nendele krdi M.2 SSD'de kivadele mingeid radikaid ei kannata peale kleeberdada, et 'la kleepekas naafik ja arctic ceramicuga mingi radikaköks peale? Selge see, et garant läheb aga kui see aspekt välja jätta.


Ikka saab, isegi veeplokid on olemas... icon_biggrin.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2016 09:54:41 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
SSD vs HDD teemas käis ka tempide teema läbi: ülevaadetes jõuti järeldusele, et thermal throttle tekkis pika püsiva kirjutamise peale. Ehk tavakasutuses ei tohiks probleeme tekkida. Alati saab GPU 2-3ndasse pessa tõsta? GPU kiirusevahet ei tohiks olla, küll aga M2 pesas "hingaks natuke kergemini"?

sellise ostukorvi puhul: https://www.1a.ee/order/shopping_cart?content=JcrJEQAgCATBlFgOFzT%2FvET8dU0NTBDYOHASNij%2FZalGDqqSDylMeSjpbaDGaFw%3D
tuleb mobo spec sheetilt välja:

ehk ma alguses puurisin, mida see kõik tähendab, et kas välimine pesa on koguaeg x4 või ainult siis kui mõlemad kasutuses või mis skeem on, a tundub, et haukasin läbi... kui esimese (sisemise) pcie pesa all olevas m.2 pesas on kiip, siis neljas (ehk välimine) pcie on x4 ainult... ehk siis kui m.2 panna pesasse, siis gtx 1070 peaks välimises pesas x4'ga hakkama saama... jabur. muidu võiks vabalt välimisse pesasse panna..

Mobo pilt ka:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2016 11:39:56 vasta tsitaadiga

Kõik mis alla x99 kiibistiku intelil on PCIe siinide arv max 20. Füüsiliselt pole neil võimalik sinna alumisse rohkem vedada.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 11.08.2016 17:09:02 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kõik mis alla x99 kiibistiku intelil on PCIe siinide arv max 20. Füüsiliselt pole neil võimalik sinna alumisse rohkem vedada.


Valikute küsimus rohkem, mõni lõikab PCIe teised eSata, kolmandad SATA-sid... Iga mobo erinev.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2016 23:42:23 vasta tsitaadiga

tundub, et läheb siis ikkagi seda teed, et (pea) sama raha eest 500GB samsungi evo 2.5" kasti ja rohkem ruumi, madalamad kiirused, ent stabiilsus ja töökindlus..
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2016 23:47:06 vasta tsitaadiga

See "madalam" kiirus on nii suhteline, et seda igapäevaselt tajuda pead näpuga järge ajama logides.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2016 11:21:59 vasta tsitaadiga

ma isegi ei oska öelda, kas renderdamises jääb SSD jalgu või i7+16gb ddr4 2400mhz CL12 ja 1070 combo...
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maichal16
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2016 16:11:01 vasta tsitaadiga

Kas nendel säästukatel pätriotblästidel, adatadel ja kingstonitel on mingi vahe ka, et võiks üht teisele eelistada? Milline oleks parim 480/500/512 GB variant peamiselt data jaoks? Kõige odavam ja korras?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 12.08.2016 17:09:06 vasta tsitaadiga

maichal16 kirjutas:
Kas nendel säästukatel pätriotblästidel, adatadel ja kingstonitel on mingi vahe ka, et võiks üht teisele eelistada? Milline oleks parim 480/500/512 GB variant peamiselt data jaoks? Kõige odavam ja korras?


Kõik on ühtemoodi kehvad;) SP550 kõige odavam ja kehvem. Kingston uv400 ja trion 150 ühel pulgal, mõlemil Toshiba 15nm TLC, Marveli vs Toshiba enda kontroller.
OCZ peaks ShieldPlus 3a garantiid pakkuma...
Patareid õgib Trion 150 kõige aplamalt, läpakasse tuleks seda ka vaadata.

EDIT: Tahtsin veel tähelpanu pööratam et Corsair Force seeria ei ole ikkabi MLC vain ON TLC! Ei oska midagi kosta ei selle ega GOODRAM toodete kohta, Force pole uurinud ja GOODRAM kohta ei leidnud midagi.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 12.08.2016 17:12:11 vasta tsitaadiga

Kas SanDisk on parem?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 13.08.2016 15:58:43 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas SanDisk on parem?


Sandisk Extreme kindlasti;) Aga see maksab ka...
(Ultrad,) Plusid, kehvemad kui ADATA SP550? DRAM enam ei kasutata PLUS ja z410 puhul, nii et kehva tulemus pole midagi imestada.

Corsair Force LE paistab hinna\kvaliteedi suhtelt päris magus tükk olevat: MX200-ga võistleb, samas hind on tunduvalt odavam...

TH tuli just ülevaade Plextor m7v välja: http://www.tomshardware.com/reviews/plextor-m7v-ssd-review,4603-4.html ainukeseks plussiks võib vist töökindluse pidada, sõna otseses mõttes antakse kuuma tootele enne tehasest väljasaatmist.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2016 12:56:29 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Kas nendele krdi M.2 SSD'de kivadele mingeid radikaid ei kannata peale kleeberdada, et 'la kleepekas naafik ja arctic ceramicuga mingi radikaköks peale? Selge see, et garant läheb aga kui see aspekt välja jätta.


Oomipoes on ka kahepoolse liimiga termokleepse.. kehvemad suts kui termopasta aga kinni hoiavad radikaid paremini.. vaata esmalt karakteristikuid, et võtaks parima soojusjuhtivusega kleepsud, neid piisavalt erinevaid..

Vael kirjutas:
von Wu kirjutas:
Kas SanDisk on parem?


Sandisk Extreme kindlasti;) Aga see maksab ka...
(Ultrad,) Plusid, kehvemad kui ADATA SP550? DRAM enam ei kasutata PLUS ja z410 puhul, nii et kehva tulemus pole midagi imestada.


Sandisk Standardi ja Ultra PCB'd on mõnusalt pisikesed.. muidugi garantiile leffa-leffa kui 2,5" plastikkorpus ümbert ära lammutada.. aga kitsa "kõhuga" läpakas või netbookis asja eest..
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 21.08.2016 13:05:58 vasta tsitaadiga

1tb m.2 ssd-si ka on?
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2016 13:22:02 vasta tsitaadiga

On ikka, esimene vaste mis googlest leidsin https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/765425/
NB! see on lihtsalt näide, ma ei väida, et see kõige soodsam, kõige parem või kõige parema hinna/kvaliteedi suhtega on
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 22.08.2016 10:16:12 vasta tsitaadiga

Milline oleks praegu odavam variant peale Samsung evo 850 1tb?
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2016 10:18:49 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
Milline oleks praegu odavam variant peale Samsung evo 850 1tb?

Sandisk
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/667380/

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 24.08.2016 01:33:12 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/696782/ Ultra asemel kindlasti x400!
ainult Evo 850 parem, aga hind hulga soodsam: http://www.tomshardware.com/reviews/sandisk-x400-1tb-ssd-review,4695.html

Ma ei saagi aru miks TH nii tagasihoidlik selle SSD koha pealt kokkuvõttes? "Average Endurance": 320TBW 5y x400 vs 150TWB 5y Evo850, kust koha pealt see "average" on? 1TB ketas alla 250.- on päris hea diil minu meelest...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 24.08.2016 13:01:37 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/696782/ Ultra asemel kindlasti x400!
ainult Evo 850 parem, aga hind hulga soodsam: http://www.tomshardware.com/reviews/sandisk-x400-1tb-ssd-review,4695.html

Ma ei saagi aru miks TH nii tagasihoidlik selle SSD koha pealt kokkuvõttes? "Average Endurance": 320TBW 5y x400 vs 150TWB 5y Evo850, kust koha pealt see "average" on? 1TB ketas alla 250.- on päris hea diil minu meelest...


Mis sellel x400 siis parem on peale 40gb rohkem?

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  SSD-vaatlus mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.