Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Jaapanis alustati 8K satelliidipildi edastamist märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2016 12:40:34 Jaapanis alustati 8K satelliidipildi edastamist vasta tsitaadiga


Jaapani rahvustelevisioon NHK alustas 8K (7680 x 4320 pikslit) satelliidipildi edastamist. Esialgu lastakse eetrisse nii 4K kui 8K sisu. Kuna maailmas puuduvad veel 7680 x 4320 resolutsiooni toetavad telerid, näitab NHK 8K televisiooni kuues avalikus vaatamiskohas 8K laserprojektoritega.

Allikas: https://www.dpreview.com/news/7942277634/here-it-comes-japanese-network-begins-8k-broadcasts

Vaata 8K tehnika kirjeldust: http://www.nhk.or.jp/corporateinfo/english/press/pdf/20160415-2.pdf

Algallikas: http://www.nhk.or.jp/8k/index_e.html

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A5DK
HV kasutaja

liitunud: 07.08.2005




sõnum 06.08.2016 15:23:28 vasta tsitaadiga

Ja meie telekanalid alles kolivad(või kolisid) HD resolutsiooni peale. Praegu võiks juba telepilti edastada FHD resolutsioonis.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2016 15:27:01 vasta tsitaadiga

A5DK kirjutas:
Ja meie telekanalid alles kolivad(või kolisid) HD resolutsiooni peale. Praegu võiks juba telepilti edastada FHD resolutsioonis.


Meie telekanalid näitavad enamuses sulle endiselt SD`d...
Samuti ka kaablioperaatorid, sest milleks pakkuda paremat, kui sa oled nõus sellegi eest maksma... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2016 15:41:17 vasta tsitaadiga

Meil nutetakse veel 10 aasta pärast kh, et HD on kallis icon_lol.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alvaaro
HV Guru
Alvaaro

liitunud: 23.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2016 19:31:29 vasta tsitaadiga

Egas see kohalik pilt on siin tõesti nii kehv,et süda läheb pahaks.
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahasrahla
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2011




sõnum 06.08.2016 19:42:07 vasta tsitaadiga

Kas täna on "tasulised" HD-kanalid sisukamad, kui sporikad välja jätta?
*mõtlen siinkohal kohalike operaatorite teenuseid
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2016 21:16:44 vasta tsitaadiga

Sahasrahla kirjutas:
Kas täna on "tasulised" HD-kanalid sisukamad, kui sporikad välja jätta?
*mõtlen siinkohal kohalike operaatorite teenuseid

Ei
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
decrakas
HV kasutaja

liitunud: 21.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2016 05:27:57 vasta tsitaadiga

ETV vist ainuke kes HD pakub, TV3 ja Kanal2 oleks seda pakkudes kohe uksi sulgemas. Välismaa kanalid mida meie operaatorid pakuvad, ei paku HD või on liiga kallis jälle, ei sa suurt kasumit.

Ja see jutt mida Telia näiteks ajab, et sisseostu hind kallis kanali kohta, kurat, suurfirma (ei ole aint Eesti turg) ja rääkigu läbi, pigem on see, et hind tegelt on hea nendele aga siia müüakse ikka täie rauaga.

_________________
anna mu tammetõru tagasi, eksole!
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2016 12:29:55 vasta tsitaadiga

decrakas kirjutas:
ETV vist ainuke kes HD pakub, TV3 ja Kanal2 oleks seda pakkudes kohe uksi sulgemas. Välismaa kanalid mida meie operaatorid pakuvad, ei paku HD või on liiga kallis jälle, ei sa suurt kasumit.

Ja see jutt mida Telia näiteks ajab, et sisseostu hind kallis kanali kohta, kurat, suurfirma (ei ole aint Eesti turg) ja rääkigu läbi, pigem on see, et hind tegelt on hea nendele aga siia müüakse ikka täie rauaga.


Kanal3 ja TV3 on õige pea vedu võtmas, isegi kui üks neist asja ära teostab, ei jää teisel muud üle kui ära teha. Tänapäeval pole enam HD tehnika kallis vaid tegemist on puhta laiskuse, säästu või koonerdamisega või ka omanike kasumi eesmärkide täitmisega.

Telia ei räägi kanali sisseostu hindadest. Antud kontekstis on Telia jaoks Eesti üks regioon ja turg millele on vaja sisu hankida. Seda müüakse valikuliselt meie regioonile ja võimalik on valida pakutava seast või näiteks ka ise toota (Kidzone, Filmzone vms.)
HD kanalite pakett täiesti olemas 7€ ja kogu saadaolev HD sisu mida Telia pakub on olemas.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 07.08.2016 13:55:44 vasta tsitaadiga

suurim probleem pidavat olema FHD teleedastuse kulu üle õhu. Ehk siis telekanalite väitel on FTA digiedastus Levira hinnastuse tõttu liiga kallis. Kas põhjendus pädeb või ei päde, ei tea, aga SD bitt pidavat olema FHD bitist üle 2 korra odavam, kuna SD bitiedastuse maht on üle 2 korra väiksem ja loomulikult ka üle 2 korra kehvema kvaliteediga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.08.2016 14:03:33 vasta tsitaadiga

ab79, mismoodi see ühe biti hinda kallimaks muudab, kui sa rohkem bitte tahad edastada?
Kogu striimi hind jah tõuseb arusaadavalt, selles polegi midagi imestada.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 07.08.2016 16:37:13 vasta tsitaadiga

DVB-T(2) on ikkagi ühel sagedusel korraga edastavate bittide arv piiratud! Jutt on õige FullHD vajab rohkem bitte ja seega saab vähem kanaleid ühte MUX-i. Paraku maksuvõimelisi kliente kes sooviks poole rohkem maksta nii naljalt ei leidu. SAT ja kaabeledastuskeskondades on see sageduse bitimahuprobleem palju väiksem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 07.08.2016 16:43:57 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
ab79, mismoodi see ühe biti hinda kallimaks muudab, kui sa rohkem bitte tahad edastada?
Kogu striimi hind jah tõuseb arusaadavalt, selles polegi midagi imestada.



OK võib-olla ma ei väljendanud korrektselt,aga FHD puhul vaja rohkem bitte, kui SD puhul. SEe mõjutab hinda. Bitt on bitt, aga mahu poolest on tegemist erinevate datastriimidega. See nagu taksosõiduga, ainult et kilomeetri hind läheb pikema sõidu korral kallimaks mitte odavamaks. Teoreetiliselt võttes peaks olema vastupidi, aga ei ole kahjuks. Miks, jään vastuse võlgu. Võib-olla leevendaks olukorda see, kui edastuse hinnastamine oleks paketipõhine, kus mitu kanalit korraga ostavad mitmepeale ühe muxi ja plekivad võrdselt edastuse kinni. aga seda ei tehta. Igaüks plekib täierauaga ja eraldi.
Huvitav, et mujal maailmas ei tehta numbrit DVB-S2 pildi edastamisel, igal pool see standard. Ja ei nuta keegi edastuse kulu üle. OK mujal maailmas veel ka telekamaksud ja muu taoline kamarajura. Meil tavatarbija vist ei tahaks seda. Kuigi mulle meeldiks küll kohalikke üle FTA sati vaadata- tasuline viasat pole eriti hea alternatiiv.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2016 16:51:47 vasta tsitaadiga

mujal maailmas maksad kõvema paketi eest ka mingi 60-70€ mitte mingi 15€ nagu meil.

Eks DVB-T mahub rohkem aga see rohkem mahtuvus tuleb leviala arvelt suuresti. Veaparandus jne maha võtta mahub kenasti rohkem, samas nõrgema signaaliga vaatajad väga rõõmsad selle üle poleks.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2016 17:41:03 vasta tsitaadiga

Kalliks ei tee asja mitte vaid lihtsalt DVB-T2 ja HD peale üleminek vaid see, et kanal peab jääma alles ka DVB-T peale, et kõik vanade digibokside omanikud ka SD versiooni näeks.

See oligi üks esimesi probleeme mis üleminekut pidurdas, kanal ei suuda kahte ülekannet kinni maksta ja tänu sellele ETV HD testkanalid õhus levivadki, Levira tegi need omal algatusel ilmselt tulevikuplaanidega, et siis ikkagi vaatajad üle meelitada ja saaks hakata HD edastuse eest kõigilt raha küsima, saaks vana SD kinni panna.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2016 18:14:44 vasta tsitaadiga

Kanal 2 paiskab isegi oma Youtube kanalisse SD sisu. Ma küll ei tea, et mis kokkuhoid sellel on, aga väga nukker seis on küll.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tonis12
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2016 00:28:20 vasta tsitaadiga

Pole viga. Eestis minnakse hd peale 2060 ja full hd peale 3010. Kui sellised arengud nagu praegu jätkuvad. Vahet pole, mina seda nii ehk naa ei näe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 08.08.2016 00:37:24 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Kalliks ei tee asja mitte vaid lihtsalt DVB-T2 ja HD peale üleminek vaid see, et kanal peab jääma alles ka DVB-T peale, et kõik vanade digibokside omanikud ka SD versiooni näeks.

See oligi üks esimesi probleeme mis üleminekut pidurdas, kanal ei suuda kahte ülekannet kinni maksta ja tänu sellele ETV HD testkanalid õhus levivadki, Levira tegi need omal algatusel ilmselt tulevikuplaanidega, et siis ikkagi vaatajad üle meelitada ja saaks hakata HD edastuse eest kõigilt raha küsima, saaks vana SD kinni panna.


Vabanda, aga SD-d ei panda Eestis kinni. ETV HD oli tegelikult algselt test ja pilootprojekt. Kuna riigil raha on, siis otsustati lihtsalt jätkata.
Paralleelis loomulikult pole mõistlik ja seetõttu on ka telekanalid otsustanud, et kuna HD võimelised telekad suudavad näidata SD pilti ja mitte vastupidi, siis nad ei kaota vaatajaid.
Riik ei saa telekanaleid sundida üle minemaks HD-le. Mujal maailmas pole asi isegi mitte lihtsalt standardis vaid kanalitevahelises konkurentsis. Kui tahad ellu jääda ja teenida, pead ajaga kaasas käima. Meil pisikese EEsti nn "teleturul" pole mingit konkurentsi tegelikult.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2016 00:47:10 vasta tsitaadiga

Kui me nüüd riigi maksud HD pildi eest kõrvale jätame, mida nad TV3 ja Kanal2 nõuavad ning uskudes väiteid, et HD tehnika soetamine ei ole väga kallis lõbu. Siis miks ja kuidas on HD pildi edastamine kordades kanalile kallim, kui SD kanali oma? Või riigi ahnuse tõttu ei näe riigi elanikud kvaliteetset pilti, sest maksud levi eest nii kõrged?
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2016 01:35:25 vasta tsitaadiga

Mis, üldse reklaami söögi alla ja söögi peale ja vahepeale ka. Ei teeni sellega? Reporterid sulistavad kuskil penthousi katustel soojavee tünnis, või kus iganes? Jagame sota puhtalt kätte kusitlustele vastajate vahel iga päev. Raha nagu peaks jaguma, et sellist jura teha.
Aga näed tehnikat ei viitsi uuendada.
Pigem ei viitsita teha ja nagu eestis kombeks, tõmbame liugu vana rasva peal niikaua kui saab ja alles siis hakkame vaatama....
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AM1986EST
HV vaatleja
AM1986EST

liitunud: 22.02.2016




sõnum 08.08.2016 02:32:59 vasta tsitaadiga

Eestis ju "ei tasu" televisiooni ja interneti investeeringud ennast ära. Tegelik asi on selles ,et miks investeerida kui praegultki saab iga kuu postkasti arve saata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2016 07:37:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tegelik asi on selles ,et miks investeerida kui praegultki saab iga kuu postkasti arve saata.

just. Seniks, kuni tädi Maali ei oska paremat tahta, nii jääbki. Täpselt sama asi käib kiirema/parema internetiühenduse kohta.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2016 08:05:09 vasta tsitaadiga

Masendav lugeda seda kõike icon_neutral.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2016 11:44:32 vasta tsitaadiga

Pole hullu, inimesed persetavad nagunii liiga palju teleka ees. Krt kõik muud hobid on sitaks kallimad, kelle jaoks teleka vaatamine nii vinge elamus on pangu HD satt endale koju. Nii kahjulik tegevus peakski kallis olema, riiklik maks tuleks peale lükata. icon_wink.gif
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2016 12:53:25 vasta tsitaadiga

Kõik ei ela eramajades, et pann katusele toppida icon_wink.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2016 13:28:32 vasta tsitaadiga

kortermajas paned rõdule (kui just nii kehvasti pole, et rõdu põhja vahib icon_biggrin.gif )
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.08.2016 18:41:03 vasta tsitaadiga

Mul oli pann poolteist aastat toas icon_razz.gif. Nõrgemate transpondrite jaoks pidin akna lahti tegema.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2016 12:27:08 vasta tsitaadiga

ot:
Kui küsida tohib, siis mis sealt Eesti kanalitelt praegu nii väärt kraami tuleb, et seda lihtsalt PEAB nägema? Üldiselt Noname'i seisukohtadega päri, v.a mingi riikliku maksustamise osas.


Aga 8k on tore muidugi thumbs_up.gif Taas üks vabandus olemas, miks ma saan 4k monitori/teleka ostu edasi lükata - varsti ju 8k vaja hankida icon_smile.gif

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2016 12:35:45 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
mujal maailmas maksad kõvema paketi eest ka mingi 60-70€ mitte mingi 15€ nagu meil.

Eks DVB-T mahub rohkem aga see rohkem mahtuvus tuleb leviala arvelt suuresti. Veaparandus jne maha võtta mahub kenasti rohkem, samas nõrgema signaaliga vaatajad väga rõõmsad selle üle poleks.


Mujal maailmas, kus on 60-70 paketid teenib burksi müüja 3k€ kuus ka icon_idea.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2016 12:46:41 vasta tsitaadiga

Kui jutt käib planeedist maa siis ega neid kohti just väga palju ei ole. Sitaks rohkem on neid, kus ei teenita midagi. Seega loogilisem oleks öelda, et mujal maailmas ei ole telekat, kõrgeid sissetulekuid, veel vähem HD pilti.
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2016 09:23:01 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Tegelik asi on selles ,et miks investeerida kui praegultki saab iga kuu postkasti arve saata.

just. Seniks, kuni tädi Maali ei oska paremat tahta, nii jääbki. Täpselt sama asi käib kiirema/parema internetiühenduse kohta.

Tean kah ühte sellist tädi "Maalit". Telekas on kineskoop, mis talle tõenäoliselt poes pähe määriti, et risust lahti saada ning pilt ei kannata mingit kriitikat. Õnneks või kahjuks ütles tal poolas tehtud restantenn üles ning rääkides talle uue normaalse antenni soetamisest, vastas ta kindlalt eitavat - vana olevat töötanud 20 aastat ja järelikult peab töökorras olema ka praegu. Uus telekas ja antenn ei tule kõne allagi.

Õnnetuseks kinkis poeg talle imetillukese tundmatu nimega ... tahvelarvuti ning seletas, et sellega saab televisiooni vaadata. Seejärel oli loomulikult üllatus, et televisiooni nägemiseks on vaja internetiühendust. Sinna lisandusid veel probleemid, nagu näiteks kust need telekanalid üles leiab, miks osasid teleprogramme otse ei näe, mida teha, kui video ei mängi ning mida ette võtta siis, kui tahvelarvuti kinni jookseb.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Jaapanis alustati 8K satelliidipildi edastamist
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.