|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
08.06.2016 21:37:07
|
|
|
Näide, kuidas konkreetsele küsimusele vastatakse selliselt, nagu massiimmigratsioon oleks mingi paratamatus, selmet mõelda, kuidas üldse seda piirata:
| tsitaat: |
-Millised on need puuduolevad julgeolekumeetmed, et massilise rändega seonduvaid ohte maandada?
Esmalt on see vastutuse ja kontrolli küsimus. Sealt samm edasi saab rääkida juba tehnilistest abivahenditest, näiteks e-piiride pakett, teiseks, et ehitataks valmis üleeuroopaline ENTRY-EXIT-süsteem ja lennureisijate andmekogu süsteem ning laiendataks Schengeni infosüsteemi alertidega, mis võimaldaks näiteks terrorismi väljaõppe laagrites käijate üle arvet pidada.
Need on ettepanekud, mida Eesti on viimased kümme aastat koos soomlastega vedanud ning viimases eelarve arutelus vaidlesime välja ka miljard eurot, et need süsteemid valmis ehitada. Võib tunduda kummaline, et ENTRY-EXIT-süsteemi ehk keskset arvestust, kes siit sisse ja kes välja läheb, Euroopas seni polegi.
Maailm ongi julgeoleku mõttes keerulisemaks läinud, ei ole mingit imelahendust, mis lahendaks kõik probleemid. Terrorism kui selline eksisteerib, inimeste sisse ei näe ja üksikuid hunte on väga raske püüda. Organiseeritud rakukestega peaks aga sisejulgeolekuüksused olema siiski võimelised hakkama saama.
Rääkida sellest, et teeme kogu Euroopale ühe agentuuri à la FBI (Ameerika Ühendriikide Föderaalne Juurdlusbüroo – toim), on utoopia. Pigem tuleks analüüsida, milliste tehniliste vahendite väljatöötamisega tuleks tegelda Brüsselis ja millega kodus, et olla kaitsepolitseile abiks. |
Muuseas, tänane TV3 küsitlus
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
08.06.2016 21:37:48
|
|
|
Ma esimest korda elus helistasin ja panin jah sinna
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
08.06.2016 21:56:47
|
|
|
| Need TV3 küsimused on parajad klikimagnetid. Ja praktiliselt alati on vastus juba ette teada. Korralik raha teenimise võimalus neil.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rtfm99
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2007
|
08.06.2016 22:02:15
|
|
|
| alpha kirjutas: |
| Need TV3 küsimused on parajad klikimagnetid. Ja praktiliselt alati on vastus juba ette teada. Korralik raha teenimise võimalus neil. |
ega seal vastus ei olegi oluline.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
08.06.2016 22:49:48
|
|
|
Poogen, sellise küsimuse puhul pole kõnest kahju
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
09.06.2016 07:32:35
|
|
|
.....
viimati muutis sooty 20.11.2018 17:43:03, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gangrel
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2008
|
09.06.2016 13:45:36
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Ja siis tuleb keegi uhhuu tüüp, kes sõimab pmst samad kritiseerijad täis.
http://www.postimees.ee/3725361/hanso-viitas-ekre-le-kui-julgeolekuriskile
Väga hea kommentaar:
| tsitaat: |
| Millega pöhjendab Hr. Hanso Euroopa riikide kodanike turvalisuse kadumist. Mis on jäänud näiteks järele kunagi kiidetud turvalisest Rootsist ? või üldse Euroopa Riikidest sisserände tagajärjel turvalisuse kadumisest , kus ei ole isegi päeval enam ohutu liikuda illegalsete immigrantide rünnakutga seoses ? Kas selles on süüdi EKRE taolised erakonnad , või praegune EU poliitika ja seda poliitikat soosivad valitsused - valitsusjuhid ? |
|
IMO parim see komm.
| tsitaat: |
| Klassikaline sotsi möla vaenu ja paanika külvamiseks..Vähemalt paigutati uudis õigesse kohta, kõrvuti selle TOHUTU pommuudisega: Eneserahuldaja käib Rakvere veekeskuse juures naisi piilumas. |
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kert06
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2010
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
neros
HV Guru

liitunud: 26.11.2003
|
11.06.2016 19:19:43
|
|
|
Tule eile meile... v2ike otsing n2itab, et seda on aretatud juba aastaid... Mis tolerastid seal brysselis krt on :S
_________________ GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt. |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
11.06.2016 19:44:51
|
|
|
Käib pidevalt läbi "edendada sallivust ja tolerantsust"..
Miks peaks keegi oma kodumaal tingimata sallima või tolereerima sisserändajate võõraid kombeid ja kultuuri, eriti veel kui need absoluutselt ei ühti??
Võõrustaja maal kehtivad võõrustaja kombed. Kui ei meeldi - GTFO.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
naaskel
jooda
liitunud: 26.11.2001
|
11.06.2016 20:05:21
|
|
|
SKG,
seda enam, et suurem osa neid sisserändajaid nõuab omas riigis küll, et nende kombeid austatakse ja järgitaks
neros, alates 2009 hakati aretama seda .....
|
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
neros
HV Guru

liitunud: 26.11.2003
|
11.06.2016 22:49:01
|
|
|
Siinkohal tahaks muidugi teada, kas asi laieneb ka neile, keda meie tolereerima peame v6i on topeltstandardid m2ngus? Et kui meie nende yle kurdame, siis on kuritoo, aga kui meid islamofoobideks kutsutakse ja allahi vastuv6tmise keeldumise eest s6imu tuleb, siis on vaikus?
_________________ GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt. |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
12.06.2016 15:19:24
|
|
|
| Palju meil see iga on? 15 vist
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
12.06.2016 15:28:12
|
|
|
.....
viimati muutis sooty 20.11.2018 17:42:54, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
12.06.2016 23:35:53
|
|
|
Saksa, Hamburgi hotell kesklunnas, üle 10% kanalitest araabiakeelsed.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kert06
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2010
|
13.06.2016 11:22:34
|
|
|
Artiklit ei leitud!
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elkur
HV kasutaja
liitunud: 29.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
13.06.2016 11:27:50
|
|
|
Võetigi maha?
Tundub, et Lobjakas ei kannatanud kriitikat... Google cache'is on veel alles.
Spoiler 
ARVAMUS
Hardo Pajula: Lobjaka lääs4
12. juuni 2016 19:30
Hardo PajulaHardo Pajula
Majandusteadlane ja kolumnist Hardo Pajula.
Majandusteadlane ja kolumnist Hardo Pajula. Foto: ERIK PROZES/
Ahto Lobjakas väärib imetlust. Ajal, mil sõnapaar «valge mees» sisaldab endas nii etteheidet kui ka üleskutset too kahetsusväärne puudus endas kõrvaldada, kannab ta selle koormat stoiliselt edasi ja suhtub džungli valgustamisse samasuguse missioonitundega nagu Rudyard Kipling. Tema viimasest loost (PM 8.6) said metslased (liiginimi homo estonicus) jälle üht-teist kasulikku teada, kirjutab Hardo Pajula.
Tees, et kohalikud võsamurjanid on patoloogilised naiste-, neegri-, moslemi-, lesbi-, homo- ja transuvihkajad (loetelu täieneb pidevalt) ei ole küll uus, aga see-eest kirjeldati meile seekord kaasahaaravalt ja inspireerivalt Lobjaka läänt. Eriti põnev tundus mulle seekord Lobjaka käsitlus sellest, mismoodi oktsidendis uuel ajal teadust tehakse.
Lääne teadusajakirjanduses – kirjutab Lobjakas meile – ei saaks ükski meie akadeemilistest primitivistidest (ma kahtlustan, et juttu on siin Peeter Espakist) avaldada islami kohta kriitilisi seisukohti: «Põhjus on lihtne: inimene ei ole seal empiirilise kategoriseerimise objekt, vaid ühiskondlikku leppe subjekt.» Kui «pärisajaloota» (mida see veel ei tähendaks?) kohalikud teadmamehed «vaatavad inimest kui looma» ja püüavad oma empiirilisi tähelepanekuid seejärel kuidagi korrastada, siis läänes olevat teadus «ühiskondliku diktaadi objekt». Kas ma olen tõesti ainus, kes arvab end seda juttu juba kuulnud olevat? Meie hiljutine ajalooline kogemus (mis, tuleb välja, ei ole küll «päris») ütleb mulle, et nii nagu ei saanud asja enamlaste plaanist polaarjoone taga maisi kasvatada, nii nurjub ka see eksperiment, kuhu Lobjaka teadus meid nüüd on kaasanud. Pealegi näitavad Euroopa riikide valimistulemused seda, et ühiskond ise suhtub poliitkorrektsesse pädevusse üha skeptilisemalt. Seetõttu püüavad valgustuskomissarid end nüüd ise ühiskondlike diktaatorite rolli asetada ja hulluvad järjest kiiremas tempos.
Vaatame siinkohal ainult ühte konkreetset näidet. Ülalviidatud eksperimendil on mitu tahku, aga üheks Lobjaka teaduse põhipostulaadiks on see, et kõik avaldatud uurimistulemused peavad olema kooskõlas feministliku, antirassistliku ja LGBT kaanoniga. Lobjaka lääne üheks viimaseks märkimisväärseks teadussaavutuseks on Nobeli meditsiiniauhinna laureaadi Tim Hunti vallandamine UniversityCollege of Londonist (UCL). Möödunud suvel pidas Hunt teadusajakirjanike maailmakonverentsil kõne selle naistest osalejatele. End oma ülesastumises «šovinistlikuks monstrumiks» tituleerinud biokeemik viskas nalja ka naiste üle ja teenis ära kuulajate aplausi ja naerupahvakud. Ent ometi nägi mingi alp mustanahaline moor just siin oma võimalust valgustuse võidule kaasa aidata. Edasist kujutame kõik väga hästi ette: Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat ja orjameelne selgrootus. Juba kahe päeva pärast pidi Tim Hunt UCL-ist erru minema.
Hunti kaitseks astusid välja mitmed teadlased (naisteadlased) ja poliitikud. NeurobioloogColinBlakemore pani protestiks maha Briti Teadusajakirjanike Assotsiatsiooni aupresidendi ameti. Richard Dawkinsi sõnul visati Hunt «sõgedale jõugule söödaks». Boris Johnsoni meelest tegi Hunt oma kõnes vaid seda, mida teadlased on kogu aeg teinud: «vaatas maailma enda ümber ja üritas seda kirjeldada.» See kõik jäi tagajärjetuks, UCLi president teatas, et Hunti tööle ennistamine annaks avalikkusele «täiesti vale signaali». Sellised on siis meil nüüd lood teaduse ja «ühiskondliku diktaadiga».
Selle loo taustal on raske vältida järeldust, et Lobjaka läänes dikteerivad sündmuste käiku ühiskonna asemel järjest juurde konstrueeritavate vähemuste kõige ogaramad ja sõjakamad liidrid, kelle kaheks peamiseks intellektuaalseks aktivaks on internetiühendus ja palju vaba aega. Kuhu agressiivse rumaluse kultiveerimine aga välja viib, võib polaarmaisi kogemuse taustal igaüks ise ennustada.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kert06
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2010
|
13.06.2016 11:32:08
|
|
|
Tänud!
Edit: Tagasi on ilmunud, algselt oli ilma paywallita?
viimati muutis kert06 13.06.2016 11:33:35, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
13.06.2016 11:33:53
|
|
|
| kert06 kirjutas: |
Tänud!
Edit: Tagasi on ilmunud. |
viimane lõik on eemaldatud millegipärast
Spoiler 
| tsitaat: |
| Õnneks ei ole Lobjaka lääs ainus lääs. Peale selle on olemas ka Edmund Burke’i ja Charles Darwini õhtumaa. Neist viimase kohta on tabavalt öelnud briti filosoof John Gray: «Nendest, kes eitavad oma loomalikku päritolu, ei saa mitte pühakud, vaid inimlikkuse karikatuurid.» Lisaks Lobjakale on iseenda karikatuuriks muutumas ka suur osa lääne teadusest. Sellest on tuline kahju. |
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
13.06.2016 11:37:48
|
|
|
Täispikkuses
| tsitaat: |
Hardo Pajula: Lobjaka lääs
Ahto Lobjakas väärib imetlust. Ajal, mil sõnapaar «valge mees» sisaldab endas nii etteheidet kui ka üleskutset too kahetsusväärne puudus endas kõrvaldada, kannab ta selle koormat stoiliselt edasi ja suhtub džungli valgustamisse samasuguse missioonitundega nagu Rudyard Kipling. Tema viimasest loost (PM 08.06) said metslased (liiginimi Homo estonicus) jälle üht-teist kasulikku teada. Tees, et kohalikud võsamurjanid on patoloogilised ja ebaratsionaalsed, ei ole küll uus, aga see-eest kirjeldati meile seekord kaasahaaravalt ja inspireerivalt Lobjaka läänt ja selle teadust.
Lääne teadusajakirjanduses – kirjutab Lobjakas meile – ei saaks ükski meie akadeemilistest primitivistidest avaldada islami kohta kriitilisi seisukohti: «Põhjus on lihtne: inimene ei ole seal empiirilise kategoriseerimise objekt, vaid ühiskondliku leppe subjekt.» Kui «pärisajaloota» (mida see veel peaks tähendama?) kohalikud teadmamehed «vaatavad inimest kui looma» ja püüavad oma empiirilisi tähelepanekuid seejärel kuidagi korrastada, siis läänes olevat teadus «ühiskondliku diktaadi objekt».
Kas ma olen tõesti ainus, kes arvab end seda juttu juba kuulnud olevat? Meie hiljutine ajalooline kogemus (mis, tuleb välja, ei ole küll «päris») ütleb mulle, et nii nagu ei saanud asja enamlaste plaanist polaarjoone taga maisi kasvatada, nii nurjub ka see eksperiment, kuhu Lobjaka teadus meid nüüd on kaasanud. Pealegi näitavad Euroopa riikide valimistulemused seda, et ühiskond ise suhtub poliitkorrektsesse akadeemiasse üha skeptilisemalt. Seetõttu püüavad valgustuskomissarid end nüüd ise ühiskondlike diktaatorite rolli asetada ja hulluvad järjest kiiremas tempos.
Vaatame konkreetset näidet. Ülalviidatud eksperimendil on mitu tahku, aga üks Lobjaka teaduse põhipostulaate on see, et kõik avaldatud uurimistulemused peavad olema kooskõlas feministliku, antirassistliku ja LGBT kaanoniga.
Üks Lobjaka lääne viimaseid märkimisväärseid teadussaavutusi on Nobeli meditsiinipreemia laureaadi Tim Hunti vallandamine University College of Londonist (UCL). Möödunud suvel pidas Hunt teadusajakirjanike maailmakonverentsil kõne selle naissoost osalejatele. End oma ülesastumises «šovinistlikuks monstrumiks» tituleerinud biokeemik viskas nalja ka naiste üle ja teenis ära kuulajate aplausi ja naerupahvakud. Ent ometi nägi mingi mustanahaline moor just siin oma võimalust valgustuse võidule kaasa aidata.
Edasist kujutame kõik väga hästi ette: Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat ja orjameelne selgrootus. Juba kahe päeva pärast pidi Tim Hunt UCList erru minema. Hunti kaitseks astus välja mitu teadlast (sealhulgas naised) ja poliitikut. Neurobioloog Colin Blakemore pani protestiks maha Briti Teadusajakirjanike Assotsiatsiooni aupresidendi ameti. Richard Dawkinsi sõnul visati Hunt «sõgedale jõugule söödaks». Boris Johnsoni meelest tegi Hunt oma kõnes vaid seda, mida teadlased on kogu aeg teinud: «vaatas maailma enda ümber ja üritas seda kirjeldada».
See kõik jäi tulemuseta, UCLi president teatas, et Hunti tööle ennistamine annaks avalikkusele «täiesti vale signaali». Sellised on siis meil nüüd lood teaduse ja «ühiskondliku diktaadiga». Selle loo taustal on raske vältida järeldust, et Lobjaka läänes dikteerivad sündmuste käiku ühiskonna asemel järjest juurde konstrueeritavate vähemuste kõige ogaramad ja sõjakamad liidrid, kelle kaks peamist intellektuaalset aktivat on internetiühendus ja palju vaba aega. Kuhu agressiivse rumaluse kultiveerimine aga välja viib, võib polaarmaisi kogemuse taustal igaüks ise ennustada.
Õnneks ei ole Lobjaka lääs ainus lääs. Peale selle on olemas ka Edmund Burke’i ja Charles Darwini õhtumaa. Neist viimase kohta on tabavalt öelnud briti filosoof John Gray: «Nendest, kes eitavad oma loomalikku päritolu, ei saa mitte pühakud, vaid inimlikkuse karikatuurid.» Lisaks Lobjakale on iseenda karikatuuriks muutumas ka suur osa lääne teadusest. Sellest on tuline kahju. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
13.06.2016 13:05:45
|
|
|
Paberlehes on artikkel olemas, seda juba maha võtta ei saa. Kusjuures viimane lõik on lehes veits teisiti sõnastatud.
viimati muutis alpha 13.06.2016 13:19:36, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
13.06.2016 13:14:49
|
|
|
Minul on see artikkel kogu aeg avanenud, pigem teil omal või postimees.ee lehel on mingid tehnilised probleemid.
Ei maksaks päris tonte ka igal pool näha pidevalt...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
13.06.2016 13:19:37
|
|
|
Nad vist tuunivad seda artiklit aegajalt
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
13.06.2016 13:25:12
|
|
|
postimees.ee leht avaneb mul ka aegajalt ilma CSS-ta vms.
Tehnika ajastu, ikka juhtub.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
13.06.2016 13:51:44
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Täispikkuses
| tsitaat: |
Hardo Pajula: Lobjaka lääs
Ahto Lobjakas väärib imetlust. Ajal, mil sõnapaar «valge mees» sisaldab endas nii etteheidet kui ka üleskutset too kahetsusväärne puudus endas kõrvaldada, kannab ta selle koormat stoiliselt edasi ja suhtub džungli valgustamisse samasuguse missioonitundega nagu Rudyard Kipling. Tema viimasest loost (PM 08.06) said metslased (liiginimi Homo estonicus) jälle üht-teist kasulikku teada. Tees, et kohalikud võsamurjanid on patoloogilised ja ebaratsionaalsed, ei ole küll uus, aga see-eest kirjeldati meile seekord kaasahaaravalt ja inspireerivalt Lobjaka läänt ja selle teadust.
Lääne teadusajakirjanduses – kirjutab Lobjakas meile – ei saaks ükski meie akadeemilistest primitivistidest avaldada islami kohta kriitilisi seisukohti: «Põhjus on lihtne: inimene ei ole seal empiirilise kategoriseerimise objekt, vaid ühiskondliku leppe subjekt.» Kui «pärisajaloota» (mida see veel peaks tähendama?) kohalikud teadmamehed «vaatavad inimest kui looma» ja püüavad oma empiirilisi tähelepanekuid seejärel kuidagi korrastada, siis läänes olevat teadus «ühiskondliku diktaadi objekt».
Kas ma olen tõesti ainus, kes arvab end seda juttu juba kuulnud olevat? Meie hiljutine ajalooline kogemus (mis, tuleb välja, ei ole küll «päris») ütleb mulle, et nii nagu ei saanud asja enamlaste plaanist polaarjoone taga maisi kasvatada, nii nurjub ka see eksperiment, kuhu Lobjaka teadus meid nüüd on kaasanud. Pealegi näitavad Euroopa riikide valimistulemused seda, et ühiskond ise suhtub poliitkorrektsesse akadeemiasse üha skeptilisemalt. Seetõttu püüavad valgustuskomissarid end nüüd ise ühiskondlike diktaatorite rolli asetada ja hulluvad järjest kiiremas tempos.
Vaatame konkreetset näidet. Ülalviidatud eksperimendil on mitu tahku, aga üks Lobjaka teaduse põhipostulaate on see, et kõik avaldatud uurimistulemused peavad olema kooskõlas feministliku, antirassistliku ja LGBT kaanoniga.
Üks Lobjaka lääne viimaseid märkimisväärseid teadussaavutusi on Nobeli meditsiinipreemia laureaadi Tim Hunti vallandamine University College of Londonist (UCL). Möödunud suvel pidas Hunt teadusajakirjanike maailmakonverentsil kõne selle naissoost osalejatele. End oma ülesastumises «šovinistlikuks monstrumiks» tituleerinud biokeemik viskas nalja ka naiste üle ja teenis ära kuulajate aplausi ja naerupahvakud. Ent ometi nägi mingi mustanahaline moor just siin oma võimalust valgustuse võidule kaasa aidata.
Edasist kujutame kõik väga hästi ette: Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat ja orjameelne selgrootus. Juba kahe päeva pärast pidi Tim Hunt UCList erru minema. Hunti kaitseks astus välja mitu teadlast (sealhulgas naised) ja poliitikut. Neurobioloog Colin Blakemore pani protestiks maha Briti Teadusajakirjanike Assotsiatsiooni aupresidendi ameti. Richard Dawkinsi sõnul visati Hunt «sõgedale jõugule söödaks». Boris Johnsoni meelest tegi Hunt oma kõnes vaid seda, mida teadlased on kogu aeg teinud: «vaatas maailma enda ümber ja üritas seda kirjeldada».
See kõik jäi tulemuseta, UCLi president teatas, et Hunti tööle ennistamine annaks avalikkusele «täiesti vale signaali». Sellised on siis meil nüüd lood teaduse ja «ühiskondliku diktaadiga». Selle loo taustal on raske vältida järeldust, et Lobjaka läänes dikteerivad sündmuste käiku ühiskonna asemel järjest juurde konstrueeritavate vähemuste kõige ogaramad ja sõjakamad liidrid, kelle kaks peamist intellektuaalset aktivat on internetiühendus ja palju vaba aega. Kuhu agressiivse rumaluse kultiveerimine aga välja viib, võib polaarmaisi kogemuse taustal igaüks ise ennustada.
Õnneks ei ole Lobjaka lääs ainus lääs. Peale selle on olemas ka Edmund Burke’i ja Charles Darwini õhtumaa. Neist viimase kohta on tabavalt öelnud briti filosoof John Gray: «Nendest, kes eitavad oma loomalikku päritolu, ei saa mitte pühakud, vaid inimlikkuse karikatuurid.» Lisaks Lobjakale on iseenda karikatuuriks muutumas ka suur osa lääne teadusest. Sellest on tuline kahju. |
vs
| tsitaat: |
Hardo Pajula: Lobjaka lääs
Ahto Lobjakas väärib imetlust. Ajal, mil sõnapaar «valge mees» sisaldab endas nii etteheidet kui ka üleskutset too kahetsusväärne puudus endas kõrvaldada, kannab ta selle koormat stoiliselt edasi ja suhtub džungli valgustamisse samasuguse missioonitundega nagu Rudyard Kipling. Tema viimasest loost (PM 8.6) said metslased (liiginimi homo estonicus) jälle üht-teist kasulikku teada, kirjutab Hardo Pajula.
Tees, et kohalikud võsamurjanid on patoloogilised naiste-, neegri-, moslemi-, lesbi-, homo- ja transuvihkajad (loetelu täieneb pidevalt) ei ole küll uus, aga see-eest kirjeldati meile seekord kaasahaaravalt ja inspireerivalt Lobjaka läänt. Eriti põnev tundus mulle seekord Lobjaka käsitlus sellest, mismoodi õhtumaades uuel ajal teadust tehakse.
Lääne teadusajakirjanduses – kirjutab Lobjakas meile – ei saaks ükski meie akadeemilistest primitivistidest (ma kahtlustan, et juttu on siin Peeter Espakist) avaldada islami kohta kriitilisi seisukohti: «Põhjus on lihtne: inimene ei ole seal empiirilise kategoriseerimise objekt, vaid ühiskondlikku leppe subjekt.» Kui «pärisajaloota» (mida see veel ei tähendaks?) kohalikud teadmamehed «vaatavad inimest kui looma» ja püüavad oma empiirilisi tähelepanekuid seejärel kuidagi korrastada, siis läänes olevat teadus «ühiskondliku diktaadi objekt».
Kas ma olen tõesti ainus, kes arvab end seda juttu juba kuulnud olevat? Meie hiljutine ajalooline kogemus (mis, tuleb välja, ei ole küll «päris») ütleb mulle, et nii nagu ei saanud asja enamlaste plaanist polaarjoone taga maisi kasvatada, nii nurjub ka see eksperiment, kuhu Lobjaka teadus meid nüüd on kaasanud. Pealegi näitavad Euroopa riikide valimistulemused seda, et ühiskond ise suhtub poliitkorrektsesse pädevusse üha skeptilisemalt. Seetõttu püüavad valgustuskomissarid end nüüd ise ühiskondlike diktaatorite rolli asetada ja hulluvad järjest kiiremas tempos.
Vaatame siinkohal ainult ühte konkreetset näidet. Ülalviidatud eksperimendil on mitu tahku, aga üheks Lobjaka teaduse põhipostulaadiks on see, et kõik avaldatud uurimistulemused peavad olema kooskõlas feministliku, antirassistliku ja LGBT kaanoniga. Lobjaka lääne üheks viimaseks märkimisväärseks teadussaavutuseks on Nobeli meditsiiniauhinna laureaadi Tim Hunti vallandamine UniversityCollege of Londonist (UCL). Möödunud suvel pidas Hunt teadusajakirjanike maailmakonverentsil kõne selle naistest osalejatele.
End oma ülesastumises «šovinistlikuks monstrumiks» tituleerinud biokeemik viskas nalja ka naiste üle ja teenis ära kuulajate aplausi ja naerupahvakud. Ent ometi nägi mingi alp mustanahaline moor just siin oma võimalust valgustuse võidule kaasa aidata. Edasist kujutame kõik väga hästi ette: Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat ja orjameelne selgrootus. Juba kahe päeva pärast pidi Tim Hunt UCL-ist erru minema.
Hunti kaitseks astusid välja mitmed teadlased (naisteadlased) ja poliitikud. Neurobioloog ColinBlakemore pani protestiks maha Briti Teadusajakirjanike Assotsiatsiooni aupresidendi ameti. Richard Dawkinsi sõnul visati Hunt «sõgedale jõugule söödaks». Boris Johnsoni meelest tegi Hunt oma kõnes vaid seda, mida teadlased on kogu aeg teinud: «vaatas maailma enda ümber ja üritas seda kirjeldada.» See kõik jäi tagajärjetuks, UCLi president teatas, et Hunti tööle ennistamine annaks avalikkusele «täiesti vale signaali». Sellised on siis meil nüüd lood teaduse ja «ühiskondliku diktaadiga».
Selle loo taustal on raske vältida järeldust, et Lobjaka läänes dikteerivad sündmuste käiku ühiskonna asemel järjest juurde konstrueeritavate vähemuste kõige ogaramad ja sõjakamad liidrid, kelle kaheks peamiseks intellektuaalseks aktivaks on internetiühendus ja palju vaba aega. Kuhu agressiivse rumaluse kultiveerimine aga välja viib, võib polaarmaisi kogemuse taustal igaüks ise ennustada. |
|
Päris kõvasti muudetud ja kärbitud ju.
Iseasi, kes muutnud on. Tänases paberlehes pidavat ka olema.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
13.06.2016 14:20:55
|
|
|
See on praegune versioon:
| tsitaat: |
Ahto Lobjakas väärib imetlust. Ajal, mil sõnapaar «valge mees» sisaldab endas nii etteheidet kui ka üleskutset too kahetsusväärne puudus endas kõrvaldada, kannab ta selle koormat stoiliselt edasi ja suhtub džungli valgustamisse samasuguse missioonitundega nagu Rudyard Kipling. Tema viimasest loost (PM 8.6) said metslased (liiginimi homo estonicus) jälle üht-teist kasulikku teada, kirjutab Hardo Pajula.
Tees, et kohalikud võsamurjanid on patoloogilised naiste-, neegri-, moslemi-, lesbi-, homo- ja transuvihkajad (loetelu täieneb pidevalt) ei ole küll uus, aga see-eest kirjeldati meile seekord kaasahaaravalt ja inspireerivalt Lobjaka läänt. Eriti põnev tundus mulle seekord Lobjaka käsitlus sellest, mismoodi õhtumaades uuel ajal teadust tehakse.
Lääne teadusajakirjanduses – kirjutab Lobjakas meile – ei saaks ükski meie akadeemilistest primitivistidest (ma kahtlustan, et juttu on siin Peeter Espakist) avaldada islami kohta kriitilisi seisukohti: «Põhjus on lihtne: inimene ei ole seal empiirilise kategoriseerimise objekt, vaid ühiskondlikku leppe subjekt.» Kui «pärisajaloota» (mida see veel ei tähendaks?) kohalikud teadmamehed «vaatavad inimest kui looma» ja püüavad oma empiirilisi tähelepanekuid seejärel kuidagi korrastada, siis läänes olevat teadus «ühiskondliku diktaadi objekt».
Kas ma olen tõesti ainus, kes arvab end seda juttu juba kuulnud olevat? Meie hiljutine ajalooline kogemus (mis, tuleb välja, ei ole küll «päris») ütleb mulle, et nii nagu ei saanud asja enamlaste plaanist polaarjoone taga maisi kasvatada, nii nurjub ka see eksperiment, kuhu Lobjaka teadus meid nüüd on kaasanud. Pealegi näitavad Euroopa riikide valimistulemused seda, et ühiskond ise suhtub poliitkorrektsesse pädevusse üha skeptilisemalt. Seetõttu püüavad valgustuskomissarid end nüüd ise ühiskondlike diktaatorite rolli asetada ja hulluvad järjest kiiremas tempos.
Vaatame siinkohal ainult ühte konkreetset näidet. Ülalviidatud eksperimendil on mitu tahku, aga üheks Lobjaka teaduse põhipostulaadiks on see, et kõik avaldatud uurimistulemused peavad olema kooskõlas feministliku, antirassistliku ja LGBT kaanoniga. Lobjaka lääne üheks viimaseks märkimisväärseks teadussaavutuseks on Nobeli meditsiiniauhinna laureaadi Tim Hunti vallandamine UniversityCollege of Londonist (UCL). Möödunud suvel pidas Hunt teadusajakirjanike maailmakonverentsil kõne selle naistest osalejatele.
End oma ülesastumises «šovinistlikuks monstrumiks» tituleerinud biokeemik viskas nalja ka naiste üle ja teenis ära kuulajate aplausi ja naerupahvakud. Ent ometi nägi mingi alp mustanahaline moor just siin oma võimalust valgustuse võidule kaasa aidata. Edasist kujutame kõik väga hästi ette: Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat ja orjameelne selgrootus. Juba kahe päeva pärast pidi Tim Hunt UCL-ist erru minema.
Hunti kaitseks astusid välja mitmed teadlased (naisteadlased) ja poliitikud. Neurobioloog ColinBlakemore pani protestiks maha Briti Teadusajakirjanike Assotsiatsiooni aupresidendi ameti. Richard Dawkinsi sõnul visati Hunt «sõgedale jõugule söödaks». Boris Johnsoni meelest tegi Hunt oma kõnes vaid seda, mida teadlased on kogu aeg teinud: «vaatas maailma enda ümber ja üritas seda kirjeldada.» See kõik jäi tagajärjetuks, UCLi president teatas, et Hunti tööle ennistamine annaks avalikkusele «täiesti vale signaali». Sellised on siis meil nüüd lood teaduse ja «ühiskondliku diktaadiga».
Selle loo taustal on raske vältida järeldust, et Lobjaka läänes dikteerivad sündmuste käiku ühiskonna asemel järjest juurde konstrueeritavate vähemuste kõige ogaramad ja sõjakamad liidrid, kelle kaheks peamiseks intellektuaalseks aktivaks on internetiühendus ja palju vaba aega. Kuhu agressiivse rumaluse kultiveerimine aga välja viib, võib polaarmaisi kogemuse taustal igaüks ise ennustada.
Õnneks ei ole Lobjaka siiski lääs ainus lääs. Peale selle on olemas veel Koguja, Seneca, Augustinuse, Gregorius Suure, Karl Martelli, William Shakespeare’i, Johann Sebastian Bachi, OswaldSpengleri, EnochPowelli, CzesławMiłoszi, Tim Hunti – ja Charles Darwini õhtumaa. Viimase valguses on Briti filosoof John Gray öelnud vahedalt: «Nendest, kes eitavad oma loomalikku päritolu, ei saa mitte pühakud, vaid inimlikkuse karikatuurid.» On kurb ja valus, et Lobjaka järel on iseenda karikatuuriks muutumas ka osa minu läänest. Lobjakas on sel teel õnneks siiski praegu veel kaugel ees.
|
Ütleks et pikem kui ükski varemilmunud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
13.06.2016 14:29:00
|
|
|
Pigem ikka toimetus.
Üldiselt väga vähesed artiklid avaldatakse muutmata kujul, ikka kärbitakse, lõigutakse, paigutatakse ringi tekste toimetuses.
Teinekord on algtekst üks segapudru ja toimetaja peab selle siis nii keeleliselt kui sisuliselt ladusaks vormistama.
Ega me ju ei tea mida Pajula sinna saatis.
Kõik kõnemehed pole kirjanikud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
13.06.2016 15:24:16
|
|
|
Vaevalt, et lehes ilmunud artikkel oli toimetamata. See praegune tegevus tundub küll veits imelik.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
13.06.2016 15:59:43
|
|
|
Mulle tundub see minu poolt viimati postitatu suht üks ühele lehes olevaga olema. Sõnahaaval muidugi ei kontrollinud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
13.06.2016 16:18:38
|
|
|
kas artiklivaatlus teemat ei taha teha ka?
Et võtate kõik artiklid luubi alla ja otsite erinevusi
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
13.06.2016 16:21:47
|
|
|
Tanel, aga küsi seda PM toimetuse käest. Seal ju lausa sellekohane rubriik olemas, "Lugeja küsib" vms.
Võibolla tundus kohitsetud versioon ladusam neile aga siis avastasid et osa mõttest läheb kaotsi vms.
Ei maksa siis kohe toimetajaid kallutatuses kahtlustada et keegi käskis artikli ringi redigeerida.
EDIT: näen et oled sellekohase kommentaari artikli alla kirjutanud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
naaskel
jooda
liitunud: 26.11.2001
|
15.06.2016 11:59:39
|
|
|
| no minu pärast pidagu nad sadat naist aga see peab olema ka naise soov, olla üks sajast. ja kindlasti täisealine, mitte nagu meie 16 aastased hääletajad.
|
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|