Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Saksa kohus otsustas: televiisorita inimesed hakaku ka ringhäälingumaksu maksma märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 21.03.2016 02:05:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

17,50 eurone kuutasu kehtib igale korterile või elukohale, sõltumata sellest kui palju seal inimesi elab

_________________
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 358
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CALEB
HV kasutaja

liitunud: 27.03.2006




sõnum 21.03.2016 02:57:12 vasta tsitaadiga

Kasutasin lihtsalt sinu eelmise kommentaariga sarnast arvutuskäiku näitlikustamiseks. (ei ole teada mitu elamispinda saksas on ja kui palju elanikke on ühe elamispinna kohta)

Oletades, et ühe elamispinna kohta on Saksas näiteks keskmiselt 3,5 inimest, tuleks ikkagi kokku kogutav summa 4 877 544 000 EURi aastas. (pea-aegu 5 miljardit EURi)
Huvitav mida selle eest pakutakse ? Ja ega elanike arvust ei sõltu ju ringhäälingu kulud. (vahet pole kas neid kuulab/vaatab üks inimene või miljon)

Võrrelda saaks siis kui arvutada välja Eestis summa per elamispind, mitte per kärss. (kui oletada,et ka Eestis on keskmiselt 3,5 inimest elamispinna kohta, siis sama summa kokkuajamiseks aastas tuleks iga elamispinna pealt koorida 1084,5 EURi kuus)

Ka ei ole täpselt välja toodud, mis asi on elamispind (või elukoht) Kas paadialune läheb arvesse või peab postiaadress olema ?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 21.03.2016 09:32:24 vasta tsitaadiga

CALEB kirjutas:
Oletades, et ühe elamispinna kohta on Saksas näiteks keskmiselt 3,5 inimest, tuleks ikkagi kokku kogutav summa 4 877 544 000 EURi aastas. (pea-aegu 5 miljardit EURi)
...
Ka ei ole täpselt välja toodud, mis asi on elamispind (või elukoht) Kas paadialune läheb arvesse või peab postiaadress olema ?


2014 jagati laiali 8,3 miljardit €. Kes ja kui palju keegi seda sai, kajastab saksakeelne wikipeedia.

Enne 2013 oli võimalik sellest maksust kõrvale hiilida sellesisulistele kirjadele mitte vastates ja selleteemalisi ametnike ignoreerides. Alates 2013 sunnitakse sind lihtsalt maksma. Infot majapidamiste kohta jagab linnaosavalitus, kuna sissekirjutus on kõigile kohustuslik.

Kui varem maksid iga seadme pealt (sh autoraadiod), siis nüüd maksab iga majapidamine. Maksavad ka ettevõtted töötajate arvu ja filiaalide põhjal. Hotellid maksavad iga toa pealt. Kõige kirvem on tõenäoliselt poeketi omanikel, kellel on tuhandeid filiaale (nt Rossmann, DM, etc), kus igasühes töötab kolm-neli inimest. See probleem kajastus mõned aastad tagasi uudistes. Kas selles midagi ka muutus, ma kahjuks ei tea.

Marie kirjutas:
Ei usu, et seda ringhäälingumaksu tuleb lisaks kaabel TV maksule veel maksta, vast ikka niipidi, kellel majapidamises mingit teenusepakkuja TV pole, need maksavad eraldi seda ringhäälingumaksu.

Ringhäälingumaks on riigi poolt kogutav maks, et ülal pidada avalik-õigusliku meediat. Kui sa tahad et sulle kaabel tuppa tuleks, on see sinu eralõbu.

Tanel kirjutas:
ERR saab raha riigieelarvest, selle oleme kõik tulumaksuga kinni maksnud.


Palju mõistlikum süsteem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.03.2016 11:22:13 vasta tsitaadiga

Riiklik rahastus ringhäälingule on samas üks koht, kus Soome on hoopis meie pealt šnitti võtnud.
tsitaat:
ETV is currently one of only a few public television broadcasters in EU which has neither advertising nor a licence fee, and is solely funded by national governments grants. At the moment, only RTVE of Spain has a similar model, and from 2013 and onwards, the Finnish Yle broadcaster will follow suit.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 21.03.2016 11:49:28 vasta tsitaadiga

Sisuliselt on tegemist kinnisvaramaksuga (mille tulud suunatakse ringhäälingule).

Ka eestis unistatakse kinnisvara maksu kehtestamisest.
Kelle huvides on maksustada, juba inimeste välja ostetud vara, see on vandenõuteoreetikute rida.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Saksa kohus otsustas: televiisorita inimesed hakaku ka ringhäälingumaksu maksma mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.