|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
26.01.2016 20:00:14
Piltlikud olukorrad elust enesest, ehk selgitav fotomaterjal arvutite parandamisel. |
|
|
Aeg ajalt tekib siia teemasid, kus arutletakse tolmu, temperatuuri ja vigastuste teemal. Sai kaks asja üles pildistatud ning katsume vähe selgitavat teksti ka alla toota. Kui sul on midagi lisada siis pilt, masin ja kirjeldus.
Tolm jahutuses.
lenovo 3000 N200
näide sellest, kuidas pikka aega hooldamata masin võib tulla selgitusega, et " on niiiiii aeglane.. " kuna tuulutus ei puhu, kaitseb masin ennast ning keerab kiirused alla.
Liiga palju termopastat
lenovo 3000 N200 X2
eelmine tegelane ilmselt leidis, et kui pakis on 3g, tuleb kõik see ka paika panna. hea, et 5-8g pakki polnud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
16.02.2016 14:44:17
|
|
|
masin on aeglane ja teeb kõike väga kaua.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjmrc
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2009
|
16.02.2016 16:16:51
|
|
|
Süler läheb kuumaks ja kõik "venib"
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
19.02.2016 23:50:20
|
|
|
hetkel pole veel kindel, kas keset pilti kükitav kollikutsikas on süüdi selles, et D620 vent ei vuha. kui kaugele peab vana d seeria latikaga selle uurimiseks minema, on ka ilmselt pildil näha.
oli jah. ladusin kokku ja peale mõnda minutit winrari benchi hakkas vent ka vuhama.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AllanK20
HV Guru

liitunud: 08.02.2009
|
20.02.2016 02:00:04
|
|
|
Läpakas laeb ainult laadija otsa murdes:
Spoiler 
_________________ joodan ja mõõdan |
|
| Kommentaarid: 133 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.02.2016 20:02:21
|
|
|
Ja ärge siis tootjate endi inseneride praak-imelahendusi siis kasutajatele ka süüks pange.
Kasutajad ei konstrueeri ega ei ehita jahutusi, nemad peavad sellega sõbralikult koos elama mille tootjate insenerid on neile "kaela määrinud.
1. Paksukihiline termopasta:
A. seda lahendust kasutavad kõik läpparite tootjad.
B. kes on keemiatunnis kunagi käinud , see teab ka miks see kiht peab paks olema, mitte õhuke või imeõhuke:
- õhuke kiht hävib, kuivab kõrgete temperatuuride käes oluliselt kiiremini kui seda teeb paks kiht.
- ja kuna läpparite omanikud ei käi, aastas, 3-4x termopastat vahetamas, siis kasutataksegi paksu kihti sest see peab vastu ikkagi mitu aastat või ka kauem.
2. Äpardunud ehitusega jahutusradiaatorid:
A. tüüpiline probleem on siis see, et protsessori või video või silla jahutustald on liialt väike ja see ei suuda midagi jahutada.
B. ja kuna tald on väike, siis kasutatakse väga võimsaid ventilaatoreid.
C. Ja unustatakse, et võimas ventilaator, uhades täiskiirusega, tänu sellele, et see liig-väike tald ei suuda jahutada, on ehtne tolmuimeja, tirides läpparisse nii tolmu, igasugu karvad jms. millest "tolmuimeja" jõud üle käib.
Olen leidnud isegi tükke villastest tekkidest.
3. Ja nüüd siis ka tore pilt Samsungi inseneride haltuurast, kus jahutus ei tööta sugugi nii nagu on planeeritud:
A. Jahutus on jagatud kaheks:
- osa soojust uhatakse läpparist välja
- osa soojust juhitakse metallkorpusesse
B. Ja vot see soojuse juhtimine korpusesse ei tööta ning tänu sellele on selle läppari prosa temperatuur a 80 kraadi ja ventilaator uhab pidevalt täisvõimsusega:
C: Nüüd siis pilt ja punase ringiga on ümbritsetud see äpardunud insener-tehniline leiutis mis ei tööta ja ei juhi soojust metallist korpusesse:
4. See konkreetne läppar saab siis samalaadse lahenduse nagu on kirjeldatud järgmises teemas:
Järgi testitud, täiesti töötab ja 80 kraadi asemel on 60 kraadi, nüüd on vaja lõplikult valmis ehitada.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=663131
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
20.02.2016 20:15:25
|
|
|
Delli süler. Laps olevat ajanud soolalahust (mingi nina-kurgu haiguse raviks, mis auturisse pannakse) klaviatuurile. Toidet ja akut kohe ei eemaldatud, minuni jõudis paar päeva pärast intsidenti. Lõppetulemusena - klaver ja touchpad töötavad tõrgetega. Välise hiire ja klaveriga kasutatakse ka tänapäeval.
https://goo.gl/photos/CvCEY1WFTUNHPgGDA
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
21.02.2016 17:07:53
|
|
|
Dell Latitude D830 nVidia graafikaga. Pole tootmisaastast 2007 alates kordagi puhastust ega pastavahetust näinud. Põhi tulikuum, pilti näitas ainult välise monitoriga ja ventilaator töötas kogu aeg täispööretel. Termopasta oli nii korralikult kivistunud, et pidin kruvikeerajat kasutama jahutuse lahtikangutamiseks kui ka pasta mahakraapimiseks. Termopadi oli kuivanud käsn, mis hakkas valgeks tõmbuma.
Spoiler 
Spoiler 
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.02.2016 10:20:17
|
|
|
Edit: Järjekordne näide samast ooperist kus insenerid ei tea mis asi on jahutamine ja mille tõttu suudetakse kehvake - äpardunud jahutusradiaator valmis meisterdada. Ning mille tulemusel siis ventilaator uhab pidevalt ja enamjaolt täisvõimsusega ning on kui "robot-tolmuimeja", tirides endasse kogu tolmu mis majapidemises leidub. Ja arvutiremontijad siis tänitavad omanike kallal, et miks küll su masin nii kõvasti tolmune on!
Kes ei usu - võtab tolmuse põrandavaiba ja siis sõidab sellest läppariga üle - kena ja puhas vaip tekib...
Ainult kui eelmine õnnetus oli Samsungi inseneride väljamõeldis, siis seekord on tegu Delli inseneride loominguga ja järgmine pilt on Dell Latitude radiaatorist.
Mõista-mõista mis sellel valesti on?
Vastus: jahutustald on osatud disainida kahes tükis ja soojse juhtuvus kahe osa vahel on olematu kuna oksiid on kenasti nende kahe talla vahel ja surmab kõik head ideed selle jahutuse headusest.
Pilt siis ja käib leiutamine kuides sellest "kammist" lahti saada, et terve tald täidaks oma ülesannet:
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
23.02.2016 11:10:01
|
|
|
kunagi ammu sai ühe peo käigus vaadatud, et miks arvuti nii uim oli. ventika all siis selline pilt:
Spoiler 
kuna pidudel ei käi termopasta taskus, siis ei hakanud radikat üldse maha kangutamagi
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
23.02.2016 11:14:25
|
|
|
viimasel pildil on prose ventika all, vaskpoolist vasakul näha ka punnis elektrolüütkondensaator. punni on selle ajanud suure tõenäosusega kuum radiaator, mida normaaloludes peaks õhuga jahutatama. pilti pole alles aga kunagi sai nähtud 1300mhz ülekellamata duronit, mis sulatas kinni jäänud vendi kinnitusraami jahutuse küljest lahti ning asi läks arvuti omaniku jaoks kriitiliseks siis kui jahutusvent kolksuga arvutikorpuse põhja kukkus..
sellise masina saab esiotsa paremasse seisu lihtsalt selle vildihunniku eemaldamisega. pasta teeb oma tööd ilmselt veel, küsimus on sundjahutuse puudulikkuses.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
23.02.2016 16:25:46
|
|
|
X121e sai "juua".
ITE kivi küljel on "hallitus", R20 transi jala peal on "hallitus".. "ITE" kivi on "joogine". r20 jalg tundub olema ära hallitanud. võimalik, et tina lisamisega töökord taastub. selgub neljapäeval.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
23.02.2016 17:01:52
|
|
|
Ma väga ei usu, et keegi sooviks näha pilte, kus on süleri põhjakruvid läbi emaplaadi keeratud. Sümptomiteks käivitumisel heli tõksumine. Helikiibi vahetust ootab. Omanik üritas omastarust remontida.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
23.02.2016 17:22:05
|
|
|
Aku ei tahtnud enam korralikult sülearvuti all püsida:
Minu kätte jõudes oli aku siiski sülearvuti küljes ja seetõttu ka masin silmnähtavalt kaardus. Päris hea jõud seal taga olnud, ime et ei lõhkenud.
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
23.02.2016 20:11:16
|
|
|
läpaka ekraan lõhuti ära nii, et jäeti mingi asi kotti, läpakas ilmselt vajus lahti ja see miski läks serva vahele ning siis surus mingi asi kotile peale.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AllanK20
HV Guru

liitunud: 08.02.2009
|
24.02.2016 01:17:39
|
|
|
| woox2k kirjutas: |
Aku ei tahtnud enam korralikult sülearvuti all püsida:
Minu kätte jõudes oli aku siiski sülearvuti küljes ja seetõttu ka masin silmnähtavalt kaardus. Päris hea jõud seal taga olnud, ime et ei lõhkenud. |
ühel vanemal macbookil sama teemat näinud, päris korralik pomm
_________________ joodan ja mõõdan |
|
| Kommentaarid: 133 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
24.02.2016 19:12:10
|
|
|
Kliendil olevat autosse istudes telefon märkamatult taskust välja kukkunud ja siis ta sõitis sest üle muidugi.
Võtsin vana ekraani maha, väänasin alumiinum unibody korpuse nii sirgeks kui andis, viskasin uue ekraani peale. Selgus, et tagumine kaamera oli ka ülesõitmise käigus maha koolend. Vahetasin selle ka välja. iPhone ikka hea föön - elab jälle. Mingi odav plastikust Xperia või Galaxy S oleks prügikasti läinud peale sellist teerullieksperimenti.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
28.02.2016 15:01:55
|
|
|
i3. nagu tatt.
"ordi" odavake. hinged on katki, korpust vist tuleb vaiguga tugevdada, laadijapesa on vedel, laadija juhe ära väntsutatud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
01.03.2016 15:22:07
|
|
|
sai seekord näpitud ühte koaksiaalkaablivõrku, milles ühe telekaga polnud võimalik valgjärve mastist tv3 t näha. teine telekas samas näitas..
kehv f- isa on otsad andnud, klemm on ära murdunud. vabalevi (23) 490mhz on nii tugev, et lööb sealt üle, 40 626 mhz aga kus tv3 on, on nii palju nõrgem, et signaali sealt ei tule..
kõik otsad ise olid sellised. nii EI TEHTA tänapäevaseid digitaalvõrke! tehakse kaks lõiget. otsa poolt esimene lõigakse sisemiseni, ca 5-6mm tagant poolt lõigtakse ainult varjestuseni ja keeratakse varjestus tagasi ning sinna peale F.. varjestus ja F i korpus peavad kokku saama.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
01.03.2016 15:56:50
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| tehakse kaks lõiget. otsa poolt esimene lõigakse sisemiseni, ca 5-6mm tagant poolt lõigtakse ainult varjestuseni ja keeratakse varjestus tagasi ning sinna peale F.. varjestus ja F i korpus peavad kokku saama. |
Pane illustreeriv pilt, palun. Pean kevadel, kui soojemad ilmad, maal väliantenni maha võtma ja kontaktid üle käima ning tõenäoliselt otsad mõlemalt poolt üle tegema.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
01.03.2016 16:15:09
|
|
|
äkki teen videogi kunagi. praegu pole coaxiaali toas.. jupid autos kõik.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
02.03.2016 10:08:24
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| tehakse kaks lõiget. otsa poolt esimene lõigakse sisemiseni, ca 5-6mm tagant poolt lõigtakse ainult varjestuseni ja keeratakse varjestus tagasi ning sinna peale F.. varjestus ja F i korpus peavad kokku saama. |
Pane illustreeriv pilt, palun. Pean kevadel, kui soojemad ilmad, maal väliantenni maha võtma ja kontaktid üle käima ning tõenäoliselt otsad mõlemalt poolt üle tegema. |
|
|
| Kommentaarid: 526 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
420 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
02.03.2016 21:10:24
|
|
|
lõika kohe õige kaugusega. seda vahepealset varjestuse patsiks keeramist pole ka mõtet teha.
eeldusel, et tangidega on kaabli ots korralikult läbi lõigatud.
1. lõikad 5-6 mm sisemiseni.
2. lõikad 5-6 varjestuseni.
3. keerad varjestuse tagasi
4. keerad F i peale nii, et sisemine varjestus jääks sees augu välisservaga tasa. enamasti 5-6 mm lõikega ka jääb.
5. mingeid narmaid ei jää, kui mingi ime läbi jääb sisemine ile f i serva üle 2mm lõikad selle 2mm ni, sest kõik jagurid ei kannata pikka sisu.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
06.03.2016 11:12:45
|
|
|
sõbra naise emachines e528. peamine torkimine selle masinaga oli soov hdd pealt ssd peale kolida. 3500 celeroni asemele sai sisse pandud t4500 pentium ja selle käigus vahetatud termopastad ja puhastatud tolmust.
jällegi masin, mis vajab tolmupuhastuseks täielikku lahti võtmist. viimase asjana võtad korpusest välja võetud emaplaadi küljest ära jahutuse.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
07.03.2016 13:37:21
|
|
|
On nii vana laptopi yldse ratsionaalne sel viisil upgradeda?
Yle 6 aasta vana prose sisse panna.. ja siis veel SSD-sse investeerida, pluss maksta koige too eest..
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
07.03.2016 13:38:31
|
|
|
SKG, tihtipeale kaasnev asjaga emotsionaalne väärtus, mitte ratsionaalne.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
07.03.2016 13:54:06
|
|
|
Sellised masinad osadel inimestel tihti aint selleks, et mingit delfi uudist lugeda ja arveid maksta ehk siis puudub vajadus suurem mäluhulga ja kiire prose järgi - SSD ongi asi mis siukstes lihtsates asjades selle erksuse sädeme annavad. Omal naise õemees veab põdrast käitlusjaamast mingi paarkümmend läpakat kuus mulle ja ise alla core2 sisuga isendid suunan jäätmesse
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
07.03.2016 14:57:56
|
|
|
inimesele ainsad kulud olid kaks SSD d kuskilt netist + 2x kettakarpi vanadele ketastele = ~100 + mulle kaks kuuspakki vahetamise ja puhastamise eest. prose võtsin riiulist. teine masin on inspiron n5040 millel ma käriseva vendi ära vahetasin. Auron, seda lõbu kasuta kuni saad. mul paar tuttavat, kes seda teha üritasid, lõpetasid espoo politsei jaoskonnas kartseris kuni " isikuid ja nende tegevuse motiive " kindlaks tehti.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
07.03.2016 22:23:36
|
|
|
Minupoolt ka siin teemas kõige tihedamini esinevast asjast pilt:
Pea 6a vana lenovo z560. Ostis mult kõigepealt aku ning seejärel teatas, et mingi aja pärast loobib tühja koha pealt pildi eest ära. Prose temp idles 80c, sees selline pilt. Puhtaks tehtud, pastad vahetatud, prose temp madalam, video tempi ei näe. Jahutus käib ikka täie rauaga ning viskab ikka pilti eest ära. Radikad käega katsudes tundusid numbritega vastavuses olevat. Teine ketas sisse ja igaks petteks puhas win peale. W10 tiris videokaardile värskemad ja nvidia kirjaga draiverid ning hakkas gpu tempi näitama. Vahetult enne pildi kotti viskamist 100c. Selge, see kahtlase väärtusega kivistunud termopastat meenutav asi videokiibi ja jahutuse vahel oli siiski termopadi mitte pasta. Padi vahele ja prose temp aida64 stress testiga peale 10min 70c, video 75. Pildi nimeks muidugi "mis juhtub kui 6 aastat arvutit mitte puhastada".
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
07.03.2016 22:33:57
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Arvestades, et väga paljudele piisab netiarvuti jaoks ka ca 60GB kettamahust, siis upgrade on tihti üpris soodne. |
ja tulemus säästab inimesele pikemas perspektiivis tülika väljamineku.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.03.2016 00:16:55
|
|
|
Mitmeid läpakaid on mingi spets selliselt avanud, et kokkupanemiseks tuleb mägiaivarit teha.
Spoiler 
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AllanK20
HV Guru

liitunud: 08.02.2009
|
08.03.2016 01:45:47
|
|
|
osad samsungid on samamoodi minu lauale jõudnud - kuid keegi eelnevalt avanud pole - ekraani kinnitused on väga kehvasti disainitud (st. plast kuhu ekraan kinnitub on õrn ja habras)
_________________ joodan ja mõõdan |
|
| Kommentaarid: 133 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
08.03.2016 02:49:43
|
|
|
| Vanemad asused lagunesid samamoodi ära. Lihtsalt heast peast. Isegi väga ettevaatlikult keerates läksid puruks, kui veel ei olnud. Odavläpakate värk.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
08.03.2016 10:50:16
|
|
|
lagunevad nii HP, asus, "ordi"(compal) jms. lahti võtma ei pea. plastik on lihtsalt nii hehv. eelviimane selliselt avanenud masin oli lenovo x121e ja "ordi" i3344b. "ordi" käis poole garantiiaja pealt selle hädaga ka remondis aga garantii sai enne otsa kui uuesti oleks pidanud minema. kui kosmeetika on tähtis, sobivat sinna lappimiseks vulkaniseerimata toorkummi. nakkub materjaliga ning kuivab kõvaks. ma ise ei saa seda Väikese Inseneri huvi töttu teha, sest kuivamine võtab aega ja mul pole võimalik isendit eemal hoida aga max27 lapib selliseid päris tihti. tahtlikult saab need kinnitused ära lõhkuda ainult "üle" keerates. liigne pinge tõmbab mutri pesast välja.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
09.03.2016 16:07:15
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| lagunevad nii HP, asus, "ordi"(compal) jms. lahti võtma ei pea. plastik on lihtsalt nii hehv. eelviimane selliselt avanenud masin oli lenovo x121e ja "ordi" i3344b. "ordi" käis poole garantiiaja pealt selle hädaga ka remondis aga garantii sai enne otsa kui uuesti oleks pidanud minema. kui kosmeetika on tähtis, sobivat sinna lappimiseks vulkaniseerimata toorkummi. nakkub materjaliga ning kuivab kõvaks. ma ise ei saa seda Väikese Inseneri huvi töttu teha, sest kuivamine võtab aega ja mul pole võimalik isendit eemal hoida aga max27 lapib selliseid päris tihti. tahtlikult saab need kinnitused ära lõhkuda ainult "üle" keerates. liigne pinge tõmbab mutri pesast välja. |
Ära piina ennast... Tuleta meelde mida sa pidid arvutama juba Põhikooli füüsikatundides kus käsitleti erinevate pikkustega õlgasid ja nende poolt tekitatud jõudusid.
Läptoppide sees tekkivad väändejõud suudavad puruks väänata või lahti rebida igasugu kummi- või liimiühendusi. Kui ei usu, võta mõõteseadmed ja mõõda tekkivad väändejõud üle siis näed kui suured need tegelikult on.
Ainsad asjad, mis sellistele jõuväänetele vastu peavad, on ikkagi poldid-mutrid, metall-latid ja metall-nurgikud. Ehk siis, üks kord parandad, on alatiseks parandatud.
-------------------
Ja nüüd siis üks pilt sellest kuidas kuulsad arvutifirmad haltuurat teevad. Ja selline tootja-haltuura langeb tihti kasutaja süüks, et kasutaja ise hoopis lõhkus.
Pilt Delli läpparist ning nagu pildilt kenasti näha, puudub emaplaadil olev kinnituspuks ja radiaatorit pole sellest küljest kusagile kinnitada. Niipalju siis kuulsatest nimedest ja nende kuulsatest inseneridest...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
09.03.2016 16:13:20
|
|
|
inspiron 5040. see on odavkodukasutaja värk, mis ei pea kauem kui kaks kolm aastat vastu pidama. minumeelest keeratakse pealt üks kruvi läbi selle augu.
parem pilt.
Spoiler 
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
14.03.2016 21:13:34
|
|
|
"kehv toiteplokk"
300w vikings. sisuliselt kõigi odavakeste häda.
selle järgi on toide korras. lekkivad konded leidsin kui tahtsin ventile tilka õli panna. säästukate säästulappimiseks oleks sellest toitest piisanud iseenesest.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
19.03.2016 15:44:53
|
|
|
Nii taas siis järgmine läppar - metallkorpusega, i5 protsessoriga ja millel siis sama viga, et korpusesse soojuse juhtimine ei tööta.
Ning mille tulemsena on tempertuurid laes ja ventilaator undab ja uhab täisvõimsusega kuid selle asemel, et suuta jahutada, tririb nagu ehtne robot-tolmuimeja tolmu läpparisse ja suure jõuga ka seda tolmu igale poole laiali loopides.
1. Olukord kus põhjakorpuse jahutus ei tööta: prosa i5 temperatuur vahemikus 70-90 kraadi ning mida siis ei suudeta maha jahutada.
2. Ja nüüd siis olukord kus ma selle soojuse juhtimise korpusesse ise ära parandasin kuna ma ei karda välismaiseid insenere.
A. Temperatuur on tulemusena nii madal, et ventilaatorit pole vaja tööle lülitada.
B. Ja kui ventikas töötab, siis ainult kõige aeglasema, vaiksema kiirusega.
Ehk siis meeldivalt vaikne ja jahe läppar ning millega pole seda probleemi, et ventikas meeletutes kogustes tolmu sisse tirib.
Pilt näitab selgelt kuidas prosa i5 temperatuur on alla ventilaatori sisselülitustemperatuuri:
Termopatjadest niipalju, et need peavad olema väga hea soojusjuhtivuse ja kõrge temperatuuritaluvusega. Igasugu muud termopadjad võib rahulikult minema visata, neist kasu pole sellise lahenduse korrastamisel.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk55
HV veteran

liitunud: 27.08.2009
|
19.03.2016 22:22:16
|
|
|
Arvatavasti seisnes lahendus termoteibi/termopatjade lisamises niimoodi, et tekiks korralik kontakt radika ja korpuse vahel.
_________________ Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne. |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
20.03.2016 00:38:39
|
|
|
| tsitaat: |
tahtlikult saab need kinnitused ära lõhkuda ainult "üle" keerates. liigne pinge tõmbab mutri pesast välja.
|
a. lõpeta äää.
Piisab odavmasinate kaasas kandmisest ja need mutrid tõmmatakse välja. Minu käest on käinud mitu masinat läbi millel on mutrid plastiku seest välja rebitud, ning ma olen esimene avaja.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
24.03.2016 14:39:10
|
|
|
HP 6910p ehk siis see õpetajatele jagatud arvutimudel.
Spoiler 
Osa sellest vildist tuli tükkidena lahti, kui ventikat eemaldasin. Seega algne kogus oli "tihedam". Kui ventikas töötas, siis see undas täispööredel, aga mingit õhuvoolu sealt ribide vahelt väljapoole ei liikunud. Õhkas kergelt vaid kuumust.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lockdown92
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.04.2007
|
29.03.2016 21:51:11
|
|
|
Pistan ka siia paar hiljutist tihkemat muhvi
Enamjaolt Delli ja HP toodang, mida aastaid igapäevaselt kasutatud ja mitte kordagi hooldatud. Krõbedatest termopastadest enam ei viitsigi pilte klõpsida, liiga igapäevane nähtus.
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
_________________ BMW custom tuuning ja erilahendused, diagnostika, programmeerimine ja kodeerimine Tallinnas. |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
30.03.2016 22:26:54
|
|
|
uus tase!
hp 6910p. küla sepp lõikas karjuva vendi juhtmed lihtsalt maha. karjumise põhjuseks olevad kollikutsikad on tagaplaanil. jahutus oli masinas kinnitamata, masin läks isegi pildile.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
31.03.2016 11:17:36
|
|
|
ASUS S500C top cover vahetus.
Hinged on kinnitatud ainult kaanele, mille kinnitus on plastikust.
LCD paneeli ymber tavaparast metallraami pole.
Korda saab, aga pysima see ei jaa.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|