|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
23.02.2016 11:37:06
|
|
|
| rmc kirjutas: |
ostuabi teema on okei sellisteks aruteludeks... endale ka jäänud mulje, et kui prose pidurdab, siis kiiremast ramist on kasu...
üldiselt on oluline koht vaatamata - kas läheb OC'ks? küllalt on inimesi, kes ei OC kunagi ja omavad K proset Z moboga... kui klokkimist ei toimu, pole nagu väga mõtet K proset võtta...
Killhoven, mõnest kümnest on sujuvalt mõnisada saanud... huviga jälgisin, kuidas kõik need upgrade'id mõnekümnega ära tehakse:p |
Tänapäeva Z170 mobod promovad, et OC saab teha ühe nupuvajutusega. Seega see on nüüd lihtsamaist lihtsam teatud tasemel kui tõesti ei taha/suuda konkreetse plate OC juhendit netist otsida, mida on lademetes.
Hinnavahed minu jupid vs algne: emaplaadi vahetusest 96.83 vs 113.37 = 16.54.-; prose hinnavahe 220.79 vs 255.91 = 35.12 .-; ning mälude hinnavahe 81.62 vs 109.21 = 27.59.-. Kokku siis + 79.25.- ja selle eest saad märgatavalt tulevikukindlama masina.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cabbage
HV kasutaja

liitunud: 07.02.2014
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hondaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.02.2007
|
23.02.2016 12:20:44
|
|
|
| ei näe väga mõtet poole rohkem mälude eest maksta, i3 ja titanx on sama hea, kui sünt. test. Skylake enam mälude OC ei luba? oma DDR3 1600mhz junnid võiks küll vabalt 2000mhz juurde kellata, kui sellest ainult midagi kasu oleks
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
23.02.2016 12:32:23
|
|
|
| hondaa kirjutas: |
| ei näe väga mõtet poole rohkem mälude eest maksta, i3 ja titanx on sama hea, kui sünt. test. Skylake enam mälude OC ei luba? oma DDR3 1600mhz junnid võiks küll vabalt 2000mhz juurde kellata, kui sellest ainult midagi kasu oleks |
Miks ei ole? https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=371956&start=6971 Mul oli arvestatava vahe 1600 pealt 2k ja hiljem 2,4k peale liikumisel.
Järjekordne hindade üle dramatiseerimine. 2016. a. kilosesse Skylake kasti tuleks võtta 3k+ Mhz RAMid, sest Skylake prosed saavad sellest käega katsutavat kasu.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
23.02.2016 12:44:01
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
Tänapäeva Z170 mobod promovad, et OC saab teha ühe nupuvajutusega. Seega see on nüüd lihtsamaist lihtsam teatud tasemel kui tõesti ei taha/suuda konkreetse plate OC juhendit netist otsida, mida on lademetes. |
Ühe nupuvajutsega OC annab juure niivähe, et on ainult mingisuguse kiiksu rahuldamiseks hea kuid reaalselt käegakatsutavalt olematu. Mingit suurt manuaalset ülekellamist aga viimaste generatsioonide prosed enam ei võimaldagi - jätame handpicked ja 1,450v peal jooksvad OC meeste näited välja. Suuremasi näide pole ka 1-2 freimi cahe masinas mis jooksutab 4K resu mingi titanX SLI seades. Tavalisel inimesel on mõistlikum säästa see "mõttetu" raha ja see suunata hoopis paremasse grafakaarti.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
23.02.2016 12:44:45
|
|
|
No need kes siis ütlevad, et tehke oma mäludele OC, siis see pole sugugi nii lihtne kui kõlab. See pole põrmugi nii, et muudad X.M.P profiilis väärtuse ära ja töötab. Enamasti peab mälude ülekiirendamisel taiminguid lõdvemaks laskma ja volti juurde andma. Liiga kõrge volt samas hakkab pikapeale prose mälukontrale mõjuma. Omaette ooper on stabiilsus OC-itud mäludega.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
23.02.2016 12:51:58
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Killhoven kirjutas: |
Tänapäeva Z170 mobod promovad, et OC saab teha ühe nupuvajutusega. Seega see on nüüd lihtsamaist lihtsam teatud tasemel kui tõesti ei taha/suuda konkreetse plate OC juhendit netist otsida, mida on lademetes. |
Ühe nupuvajutsega OC annab juure niivähe, et on ainult mingisuguse kiiksu rahuldamiseks hea kuid reaalselt käegakatsutavalt olematu. Mingit suurt manuaalset ülekellamist aga viimaste generatsioonide prosed enam ei võimaldagi - jätame handpicked ja 1,450v peal jooksvad OC meeste näited välja. Suuremasi näide pole ka 1-2 freimi cahe masinas mis jooksutab 4K resu mingi titanX SLI seades. Tavalisel inimesel on mõistlikum säästa see "mõttetu" raha ja see suunata hoopis paremasse grafakaarti. |
Segaseks jääb tekst. Kuidas Skylake ei võimalda arvestatavat ülekellamist? Vaata siia. Mis näide ei ole suurem asi? Mis on "mõttetu" summa, mille säästmisest me räägime?
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Catfish
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2009
|
23.02.2016 13:41:25
|
|
|
Mure selline:
mobo: Asrock 970 Extreme4 vajaks uut proset.
Targad soovitasid AMD FX-8320
Kas nii kallil prosel on pointi nii vana plate peal või saab millegi tagasihoidlikumaga hakkama?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
23.02.2016 15:57:16
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
| Killhoven kirjutas: |
Tänapäeva Z170 mobod promovad, et OC saab teha ühe nupuvajutusega. Seega see on nüüd lihtsamaist lihtsam teatud tasemel kui tõesti ei taha/suuda konkreetse plate OC juhendit netist otsida, mida on lademetes. |
Ühe nupuvajutsega OC annab juure niivähe, et on ainult mingisuguse kiiksu rahuldamiseks hea kuid reaalselt käegakatsutavalt olematu. Mingit suurt manuaalset ülekellamist aga viimaste generatsioonide prosed enam ei võimaldagi - jätame handpicked ja 1,450v peal jooksvad OC meeste näited välja. Suuremasi näide pole ka 1-2 freimi cahe masinas mis jooksutab 4K resu mingi titanX SLI seades. Tavalisel inimesel on mõistlikum säästa see "mõttetu" raha ja see suunata hoopis paremasse grafakaarti. |
Segaseks jääb tekst. Kuidas Skylake ei võimalda arvestatavat ülekellamist? Vaata siia. Mis näide ei ole suurem asi? Mis on "mõttetu" summa, mille säästmisest me räägime? |
Mis sul selgusetuks jääb? Selle tabeli järgi keskmine OC on 4,6Ghz mis on umbes 10 või alla selle prossu olenevalt siis prosest (6600K/6700K). On see 10% tõesti lisa sotti väärt arvestades, et mängudes ei ole vaikimisi takt takistuseks ja selleks ajaks kui on takistuseks ei päästa see väike OC võimalus enam midagi. Neid üksikuid tegelasi pole mõtet näiteks tuua kel prosega joppand ja kel suht kõrge voldiga mingit ägedamat takti teeb - 1,4v'ga käib mul ka kõik cored 5Ghz peal stabiilselt aga ons seda vaja?. Summa millest käis jutt oli su 81 vms. mis säästetud mitte K prose ja mitte Z seeria plate pealt. Reaalsuses pole tavakasutajal ka seda H platet vaja vaid B150 küll ehk siis vahe kisub pigem soti kanti ja selle eest saab kindlasti klass kõrgema kaardi mis annab oluliselt rohkem juure kui 10% kellatud prose.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
23.02.2016 17:20:44
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Mis sul selgusetuks jääb? Selle tabeli järgi keskmine OC on 4,6Ghz mis on umbes 10 või alla selle prossu olenevalt siis prosest (6600K/6700K). On see 10% tõesti lisa sotti väärt arvestades, et mängudes ei ole vaikimisi takt takistuseks ja selleks ajaks kui on takistuseks ei päästa see väike OC võimalus enam midagi. Neid üksikuid tegelasi pole mõtet näiteks tuua kel prosega joppand ja kel suht kõrge voldiga mingit ägedamat takti teeb - 1,4v'ga käib mul ka kõik cored 5Ghz peal stabiilselt aga ons seda vaja?. Summa millest käis jutt oli su 81 vms. mis säästetud mitte K prose ja mitte Z seeria plate pealt. Reaalsuses pole tavakasutajal ka seda H platet vaja vaid B150 küll ehk siis vahe kisub pigem soti kanti ja selle eest saab kindlasti klass kõrgema kaardi mis annab oluliselt rohkem juure kui 10% kellatud prose. |
Mis pagana 10% OC? Vaata nüüd Skylake prosede specce (base frequency) ja OC väärtusi seal minu viimati viidatud lingil olevas tabelis. Tulemused nagu ikka jämedalt samasse auku kui varasemate seeriatega, s. t. ~3,5Ghz pealt tehtav mõistlikult ~4,5Ghz peale. Pole seal raske leida 1,3V kandis 4,5Ghz prose. Teadupärast tegi 6700K-ga Intel selle triki, et tõstis nö ette ära bass kella 4Ghz peale (+500Mhz), et ässitada inimesi seda ostma. IPC sama kella juures on selgelt Skylake kasuks vs vanemad prosed ja meil ei olegi teemaks kas Haswell või Skylake. Hinnad samasse auku, uuem ikka parem.
Mis puutub siia sinu jutt oma prose jooksutamisel 5Ghz peal nimetatud voldiga? Igaüks leiab endale sobiva sweetspoti ja Skylakega on üldiselt sama moodi võimalik talutava voldiga teha 4,5Ghz kandis tulemus. Entry leveli chipsetit nüüd kilosesse kasti küll ei sobiks, nii keerad eos juba mõne tulevase uuenduse kinni, OC võimatu jne. Just selline kast mitte teoreetiline parim säästumängur on meil teemaks. Hinnavahe chipsetitel ju väike. Näiteks siit saad tutvuda z170 featuuridega.
Kiloses kastis on tavaliselt vähemalt 300.- graafika sees. Mida saab selle +77.- eest? Saad heal juhul valida vingema 970/390 mudeli mis rohkem meeldib. Võimsamate videokaartide hinnavahe sealt edasi on juba sotades ja tehniliselt aeguvad nad kordades kiiremini kui Inteli prosed / chipsetid. Tänapäeval on mitmetes mängudes i5 vs i7 selgelt tajutav. Kuna i7 on kallis arvestades otsest kasu, siis miks mitte i5 neli tuuma maksimaalselt ära kasutada kombinatsioonis Skylake võimega kiirete mäludega töötada?
E:
Siin mälude pealt hoiab paar eurtsi kopikatega veel kokku võttes samad, aga musta värvi ehk nii.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
23.02.2016 19:45:33
|
|
|
Killhoven, ma ei saa hästi aru mida sa selle baastaktiga keksid kui turbo töötab niikuinii vaikimisi? Ja see mis turbole otsa annab panna on keskmiselt just seesama 10% mis ei anna mitte muffigi peale natukese teise numbri kuskil süntmargis. See on selge, et antud hetkel poest uut asja ostes ikka skylake, selles pole küsimustki. Küsimus on pmst selles kumb on mõistlikum - kas kokkuvõttes kulutada mõnesaja Mhz kellamise nimel prosele ja platele rohkem või oleks mõistlikum see raha kulutada millelegi muu parendamiseks - kasvõi parem ja vaiksem jahutus. 1000 eura kast on ju tegelt siuke loll summa kus nii proset kui videot mõlemat tippu ei saa.
Mis tänapäevastes mängudes i5 vs.i7 on SELGELT tuntav ühe kesklassi grafakaardiga? Teste on kasvõi juutuubis üleval tajoobin ja isegi ühe titanX'ga on 6700 vs. 6600 vs. 6100 vahed väga väiksed siukestes asjades nagu witcher 3 jne. Jah vahed on suuremad kui massinas 2xtitanX'i ja mängitakse 4K resol aga need asjad vist ei mahu 1000 eurase kasti sisse.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
23.02.2016 21:15:35
|
|
|
| Auron kirjutas: |
Killhoven, ma ei saa hästi aru mida sa selle baastaktiga keksid kui turbo töötab niikuinii vaikimisi? Ja see mis turbole otsa annab panna on keskmiselt just seesama 10% mis ei anna mitte muffigi peale natukese teise numbri kuskil süntmargis. See on selge, et antud hetkel poest uut asja ostes ikka skylake, selles pole küsimustki. Küsimus on pmst selles kumb on mõistlikum - kas kokkuvõttes kulutada mõnesaja Mhz kellamise nimel prosele ja platele rohkem või oleks mõistlikum see raha kulutada millelegi muu parendamiseks - kasvõi parem ja vaiksem jahutus. 1000 eura kast on ju tegelt siuke loll summa kus nii proset kui videot mõlemat tippu ei saa.
Mis tänapäevastes mängudes i5 vs.i7 on SELGELT tuntav ühe kesklassi grafakaardiga? Teste on kasvõi juutuubis üleval tajoobin ja isegi ühe titanX'ga on 6700 vs. 6600 vs. 6100 vahed väga väiksed siukestes asjades nagu witcher 3 jne. Jah vahed on suuremad kui massinas 2xtitanX'i ja mängitakse 4K resol aga need asjad vist ei mahu 1000 eurase kasti sisse. |
Pigem on tavapärane OC 20% kandis ja see esiteks natuke loeb mängudes ning teiseks kui võtta mitte "K" prose, siis on baas/boost klokid on madalamad. Näiteks: i5-6400 turbo on ainult 3.3Ghz ja i5-6500 on 3,6Ghz ning i5-6600 3,9GHz. Siin on vahe kas see või 4,5Ghz kandis 6600K ja arvestades hinnavahet ning võimalusi kalduks selgelt viimase kasuks. Selle üle ei vaidle keegi, et kõrgest taktist on mängude juures kasu. Siin ongi see teema, et kui tahad kõrget takti, pead tipu omast seeriast võtma niiikuinii.
Testide lugemisel ja vaatamisel on vaja aru saada kahest aspektist: kas seal kasutatakse tänapäevaseid CPU-bound mänge (FC4, W3, GTA V jms) ning on eraldi analüüsitud keskmist ja minimaalset fps-i. Viimase tõstmiseks on suur kasu kellatud prosest ja kiiretest mäludest. YT videosid või ülevaateid netist leiab kamaluga, kus sisuks vaid avg ja min fps graafkiud, aga juttu ei tehta keskmiselt kasvanud min fps-ist, mis just väga palju annab juurde mänguelamusele. Min fps saadakse julmalt üheainsa mõõtetulemi järgi. Neid videosid on prosede teemas jagatud küll ja eraldi siia tooma ei hakka, kus asjade hindamisel on lähenetud uue mõistlikuma vaatenurgaga.
Kui teemaks oleks "i5 säästu gamer", siis ma oleks päri, et võtame odava chipseti, vastavalt hinnavahele kas 6400 või 6500 prose, mälude osas peaks kaaluma kiiremaid kah ning edasi võimalikult hea videokaardi mis eelarvesse veel mahub. Kui tekib probleeme, kaaluks i3. Kilosesse kasti paned siis säästu i5 prose ja veel entry level chipsetiga mobo? Tõsiselt kah või? Vahest lihtsalt lakoonilise jutu asemel lihtsalt tunnistad ja liigume edasi?
Aga kui ei tunnista, siis mida siis selle 77.- eest siis ikkagi teha antud juhul? Parem jahutus ja gimpim süsteem ning nüüd saigi hästi? On ikka mõttekas kui saanuks süsteemi jõudlust mängudes kasvatada tänasest? Nagu mainisin, siis videokaart vananeb kordades kiiremini kui muu süsteem. Mingit murrangut ei saa teha muus osas 77.- eest, mis teeks mõttekamaks minu pakutu asemel mingi muu liigutuse.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
23.02.2016 21:23:49
|
|
|
Teoreetiliselt on ju võimalik 77€ eest osta hea jahuti ja ilma K-ta i5-e baaskella tõsta. See võimalus võib muidugi ka ainult z170 plaadil olla.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
23.02.2016 21:46:39
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Teoreetiliselt on ju võimalik 77€ eest osta hea jahuti ja ilma K-ta i5-e baaskella tõsta. See võimalus võib muidugi ka ainult z170 plaadil olla. |
Z170 platet vaja niikuinii ja BIOS-it ei tohi uuendada, sest kuuldavasti Intel on juba tootjatele vastava BIOSE peale surunud, mis ei võimalda enam mitte-"K" klokkamist. Üks aspekt veel miite-K kellamisega: BLCK tõstes liigub RAM siiski kaasa. Kuna need RAMid ei kannata suurt tehase profiilidest kiiremini joosta, siis tuleks natuke kiiremad mälud osta niikuinii võisiis langetada cl. Seeõttu ma väga aru ei saagi sellest erutusest mitte-K-d klokkida. Ja pika peale võib süsteemile halvasti mõjuda.
Korralik 1150/1155/1151 jahutus, ütleme Evo 212 on mingi 30.- kandis ja niikuinii suht igas kiloses komplektis sees. Rohkemat / kallimat jahutust küll vaja ei ole või on? Et siis ikkagi kuidas see 77.- paremini kulutada?
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
23.02.2016 21:47:55
|
|
|
| 6600K maksab niigi 243€ mida vajadust on siis neid nónk prosesid osta, ei saa mina aru.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
23.02.2016 23:48:54
|
|
|
nüüd jõuaks ringiga tagasi küsimuse juurde: kas ostja kavatseb OC'da?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
danny
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
24.02.2016 10:07:26
|
|
|
Täiesti ok
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
24.02.2016 13:23:54
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
| Pigem on tavapärane OC 20% kandis |
Oleneb prosest, 6700K' ajada 4,6 siis ikkagi 10%, 6600K ajada 4,6 siis törts all 20%. Samas nagu läbi käis siis OC'd tegema ei hakata ja turbotakt nii 6600 kui 6600K sama 3,9Ghz.
| Killhoven kirjutas: |
| ja see esiteks natuke loeb mängudes |
Jah justnimelt "natuke loeb ehk siis min fps vahe 0-5 fps olenevalt ekraaniltoimuvast ja seda 3,9 vs. 4,6 ja eeldusel, et seaded aetud kõrgeks kuid kaardil oomphi jagub ülearu ning proset surutakse vägisi pudelikaelaks (ääremärkusena tuletame meelde meelde, et klokkimiseks ei pidand minema).
| Killhoven kirjutas: |
| ning teiseks kui võtta mitte "K" prose, siis on baas/boost klokid on madalamad. |
Aga keda see baasklokk jebib? Netis mune sügades tiksub asi 800Mhz niikuinii ja koormuse tekkides lükkab turbotakti peale mis nagu ülal mainitud nii 6600 kui 6600K sama 3,9Ghz. i5'e puhul veel see pull, et ka baaskella vahe on aint 200Mhz samas kui i7'me puhul baaskella vahe 500Mhz.
| Killhoven kirjutas: |
| Näiteks: i5-6400 turbo on ainult 3.3Ghz ja i5-6500 on 3,6Ghz ning i5-6600 3,9GHz. Siin on vahe kas see või 4,5Ghz kandis 6600K ja arvestades hinnavahet ning võimalusi kalduks selgelt viimase kasuks. Selle üle ei vaidle keegi, et kõrgest taktist on mängude juures kasu. Siin ongi see teema, et kui tahad kõrget takti, pead tipu omast seeriast võtma niiikuinii. |
Pmst nõus. Jutt käis aga sellest, et kas valida 6600 non-K ja mitte Z seeria plate olukorras kus kellama ei hakata ja säästa sellepealt raha mitte sellest kas 4,6Ghz peale kellutud K on kiirem kui 6600T, 6400 vms. Näiteks testis kus võrreldi witcher 3, Crysis 3 jne. i5@3,6 vs. i5@4,6 oli vahe 0-12 freimi olenevalt olukorrast. Loomulikult on see suur vahe, eriti kui freim peaks kõikuma seal 60/50/40 kandis aga vahe oli 1Ghz ja nagu juba eelnevalt mainisin see on olukorras kus prose on kunstlikult pudelikaelaks tehtud ehk siis kasutatakse tippkaarte ja on mingid ülikõrged seaded pandud. Ühe misrange või ühe kiire kaardiga 3,9ghz proset kohe kuidagi pudelikaelaks ei suru. Ahjaa, kellama ei pidada hakkama.
| Killhoven kirjutas: |
| Testide lugemisel ja vaatamisel on vaja aru saada kahest aspektist: kas seal kasutatakse tänapäevaseid CPU-bound mänge (FC4, W3, GTA V jms) ning on eraldi analüüsitud keskmist ja minimaalset fps-i. Viimase tõstmiseks on suur kasu kellatud prosest ja kiiretest mäludest. YT videosid või ülevaateid netist leiab kamaluga, kus sisuks vaid avg ja min fps graafkiud, aga juttu ei tehta keskmiselt kasvanud min fps-ist, mis just väga palju annab juurde mänguelamusele. Min fps saadakse julmalt üheainsa mõõtetulemi järgi. Neid videosid on prosede teemas jagatud küll ja eraldi siia tooma ei hakka, kus asjade hindamisel on lähenetud uue mõistlikuma vaatenurgaga. |
Testide vaatamisel on vaja aru saada ka sellest aspektist mida ma just ütlesin ehk siis olukord kus jooksutakse asju 4K resol ja titanX kaartidega ehk prose jääb pudelikaelaks ja siis on loomulikult lihtne näidata kuidas iga 100Mhz juurdekellamist avaldab mõju.
| Killhoven kirjutas: |
| Kui teemaks oleks "i5 säästu gamer", siis ma oleks päri, et võtame odava chipseti, vastavalt hinnavahele kas 6400 või 6500 prose, mälude osas peaks kaaluma kiiremaid kah ning edasi võimalikult hea videokaardi mis eelarvesse veel mahub. Kui tekib probleeme, kaaluks i3. Kilosesse kasti paned siis säästu i5 prose ja veel entry level chipsetiga mobo? Tõsiselt kah või? Vahest lihtsalt lakoonilise jutu asemel lihtsalt tunnistad ja liigume edasi? |
Misasi on entry level chipset? Erinevad chipsetid ei ole üksteisest halvemad ega kehvemad vaid on erinevate võimalustega vastavalt vajadustele ja see määrab ka hinda. B150 Chipsetiga ei tööta grafakaart kehvemini kui Z170 chipsetiga. Asi mis aga näiteks mõjutab on konkreetne emaplaat milleküljes chipset on. Näiteks testis kus võrreldi AsRock'i B150 gaming K4, MSI Z170A Gaming M7't, Asus Maximus VIII Herot, Gigabyte Z170X-Gaming 5'te, Asuse Z170 pro gamingut oli AsRock'i plate mängude minimum fps kõige parem - näiteks GTA V-es 3-7fps võrra parem teistest. Ehk siis 113 eurane "entry level chipsetiga" plate oli mängudes parema tulemusega oluliselt kallimatest "pro level chipsetiga" platedest. Ehk ei ole loogikat, et võttes kallima ja lisa mittevajaminevaid tilulisilusid täis asja saad kindlasti parema asja. See uhkem asja soetamsiel arvamus ,et saadakse ka parem asi on alateadvuses kinni justangu neil jöllidel kes statoilis lasevad panne kõiki kastmeid ja arvavad, et on siis rohkem saanud ja seetõttu maitse parem
| Killhoven kirjutas: |
| Aga kui ei tunnista, siis mida siis selle 77.- eest siis ikkagi teha antud juhul? Parem jahutus ja gimpim süsteem ning nüüd saigi hästi? On ikka mõttekas kui saanuks süsteemi jõudlust mängudes kasvatada tänasest? Nagu mainisin, siis videokaart vananeb kordades kiiremini kui muu süsteem. Mingit murrangut ei saa teha muus osas 77.- eest, mis teeks mõttekamaks minu pakutu asemel mingi muu liigutuse. |
Pigem tuleb see hinnavahe hoolikalt valitud juppide puhul soti kanti ja sotine vahe ei ole ainult uhkem nimi grafakaardil vaid vahe tavalise ja tehasepoolt 20% kellatud kaardivahel.
Point on - inimene ei hakka OC'd tegema - milleks OC jubinad?
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
24.02.2016 13:35:26
|
|
|
| kas keegi, kes ehitab ilget püssi, on kunagi täpselt öelnud, mida tegema kavatseb hakata?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
24.02.2016 14:53:30
|
|
|
Auron, seda ma arvasin, et vastuseks tuleb ümmargune jutt, milles ka oma tõeterad, aga mis ei vasta konkreetsele ülesandele sisukalt. Vastust, et kokku hoitud raha eest saab valida parema mudeli antud videokaardi klassist lihtsalt ei päde, sest korralik mudel on juba niikuinii komplekti arvestatud ning vaherahaga ei tee sammu edasi järgmisse videokaartide jõudluskategooriasse. Selllest lähtudes on ilmne, et edasine arutlus on mõttetu. Üks räägib konkreetsel teemal mida etteantud eelarve sisse mahutada, et saada maksimaalne jõudlus ja tulevikukindlus ning teine üldisemal teemal milliseid komponente tasuks säästugameri kasti valida. Niiet mina lõpetan selle teema.
mATX kasti ei mahuta ATX platet. Soovitan tegelikult kah siinne arutelu läbi lugeda. Kui eesmärk on jätkuvalt:
| danny kirjutas: |
| ..Ise plaanin ka 1k lähedast arvutit komplekteerida.. |
ja
| danny kirjutas: |
| Kas antud mobol ei ole tuleviku vaates mingeid piiranguid? nt i7 uuem prose või titan videokaart? |
Siis nagu välja pakkusin: kaaluks odavamaid alternatiive toitele ja emaplaadile kui SLI toe järgi vajadust ei tunne (jätkuvalt Z170 kiibistikuga, sest: stabiilsem, lithne OC teha iga kell kui tunned huvi või vajadust; 20 PCI-e 3.0 lanes - M.2, SATA Express jms tugi; rohkem USB 3.0 porte; DMI3 ehk pisut kiirem ühendus chipseti ja prose vahel) ning kindlasti võtaks kiired (3000+Mhz) mälud. Kõik vajalik info on teemas olemas. Rohkem mul lisada ei ole. Soovin edu!
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
24.02.2016 15:06:28
|
|
|
| danny kirjutas: |
| OC tegema ei plaani hakata. |
Siis ei ole mõtet 6600k osta.. võta omale 6500 ja osta näiteks korralik toide vaheraha eest... gold standard jms. (edit: see corsair on korralik, vahepeal oli VS'ist juttu lihtsalt)
toite pealt kokku hoida on jabur. jahutiks võta 212evo, jahutab küll ja veel seda proset.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
danny
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.01.2006
|
24.02.2016 15:26:33
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| danny kirjutas: |
| OC tegema ei plaani hakata. |
Siis ei ole mõtet 6600k osta.. võta omale 6500 ja osta näiteks korralik toide vaheraha eest... gold standard jms. (edit: see corsair on korralik, vahepeal oli VS'ist juttu lihtsalt)
toite pealt kokku hoida on jabur. jahutiks võta 212evo, jahutab küll ja veel seda proset. |
See paarikümmne eurone vahe prosel mind ei morjenda, las see olla. Jahutuse vahetasin sinu pakutu vastu. Toitele mingit linki?
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
24.02.2016 15:56:32
|
|
|
| danny kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
| danny kirjutas: |
| OC tegema ei plaani hakata. |
Siis ei ole mõtet 6600k osta.. võta omale 6500 ja osta näiteks korralik toide vaheraha eest... gold standard jms. (edit: see corsair on korralik, vahepeal oli VS'ist juttu lihtsalt)
toite pealt kokku hoida on jabur. jahutiks võta 212evo, jahutab küll ja veel seda proset. |
See paarikümmne eurone vahe prosel mind ei morjenda, las see olla. Jahutuse vahetasin sinu pakutu vastu. Toitele mingit linki? |
http://www.1a.ee/corsair_atx_231_corsair_rmx_series_550w_cp9020090eu
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
24.02.2016 16:28:12
|
|
|
danny, see 550W rmx toide on vägahea. 212EVO jahutus ei mahu antud kasti kuna kõrgus 159mm aga kast võimaldab kuni 150mm. Lisaks nagu öeldud siis ATX plate mATX kasti ei mahu. Ehk siis kas kas mATX plate ja muu jahutus või siis suurem kast.
Lihtsalt ääremärkusena olgu öeldud, et juhul kui ei lähe AIO teed mis jahutuse kõrguse tähtsuse üldse ära kaotab siis kõik vähegi suuremad ja paremad radikad tahavad ikkagi seal 150+mm kanti kõrgust saada. Suurem ja parem kast aga maksab rohkem ja hea jahutus ka maksab rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
danny
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.01.2006
|
24.02.2016 18:09:05
|
|
|
| Auron kirjutas: |
danny, see 550W rmx toide on vägahea. 212EVO jahutus ei mahu antud kasti kuna kõrgus 159mm aga kast võimaldab kuni 150mm. Lisaks nagu öeldud siis ATX plate mATX kasti ei mahu. Ehk siis kas kas mATX plate ja muu jahutus või siis suurem kast.
Lihtsalt ääremärkusena olgu öeldud, et juhul kui ei lähe AIO teed mis jahutuse kõrguse tähtsuse üldse ära kaotab siis kõik vähegi suuremad ja paremad radikad tahavad ikkagi seal 150+mm kanti kõrgust saada. Suurem ja parem kast aga maksab rohkem ja hea jahutus ka maksab rohkem. |
Üldse ei vaadanud, et kast mATX, muudatused sisse viidud, kas nüüd oleks ok?
https://www.1a.ee/order/shopping_cart?content=HcvBDQAxDALBlkyMHZz039fleDFC2kWGDu5QwlsElDRmb2NVY4wO%2BUlU%2FhHYhTCGnQ8f
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
27.02.2016 17:03:11
|
|
|
| Mis hinda võiks küsida uue Quadro 2000 1gb mudeli eest umbes? On sellisele asjale siin foorumis tahtjaid üldse?
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
28.02.2016 04:30:15
|
|
|
| Miskit odavat mATX korpust ja vaikset jahutust I5 2300 peale?
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
28.02.2016 09:53:56
|
|
|
| danny kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
danny, see 550W rmx toide on vägahea. 212EVO jahutus ei mahu antud kasti kuna kõrgus 159mm aga kast võimaldab kuni 150mm. Lisaks nagu öeldud siis ATX plate mATX kasti ei mahu. Ehk siis kas kas mATX plate ja muu jahutus või siis suurem kast.
Lihtsalt ääremärkusena olgu öeldud, et juhul kui ei lähe AIO teed mis jahutuse kõrguse tähtsuse üldse ära kaotab siis kõik vähegi suuremad ja paremad radikad tahavad ikkagi seal 150+mm kanti kõrgust saada. Suurem ja parem kast aga maksab rohkem ja hea jahutus ka maksab rohkem. |
Üldse ei vaadanud, et kast mATX, muudatused sisse viidud, kas nüüd oleks ok?
https://www.1a.ee/order/shopping_cart?content=HcvBDQAxDALBlkyMHZz039fleDFC2kWGDu5QwlsElDRmb2NVY4wO%2BUlU%2FhHYhTCGnQ8f |
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
29.02.2016 15:02:59
|
|
|
| Olen endiselt mATX korpuse otsingul, silma on jäänud Zalmani Zm-t seeria, kellelgi kogemus viie erineva mudeli vahel, milline valida?
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
29.02.2016 15:21:06
|
|
|
Endal väga positiivne kogemus Cooler Master N200-ga. Mitu komplekti kokku pannud sellesse kasti ning väga hea väärtus oma raha eest.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
29.02.2016 15:32:37
|
|
|
+1 @N200 soovitus
Lisaks Corsairi 88R ja Fractal Designi Core 1500.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
29.02.2016 19:17:01
|
|
|
| Jäävad hinnaklassist välja, 30€ vist ainult Zalmani kastid ongi valikus, sain aru, et mudelid 1-2 on erinevad 3-5 sisu poolest. Aga muidu on lihtsalt erineva välimusega. Miskit jahutust ka odavamat I5 2300 peale ja mis mATX ära mahuks. Tegu on mul tavalise multimeedia kastiga ja väga palju rakendust ei leia.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002

|
01.03.2016 00:22:45
|
|
|
| Milline 250gb ssd operatsioonisüsteemi ja programmide jaoks?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
01.03.2016 00:25:20
|
|
|
| Samsung
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
01.03.2016 00:25:45
|
|
|
| Samsung EVO 850
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
01.03.2016 01:00:06
|
|
|
850 EVO on hea valik
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NPedro
HV kasutaja
liitunud: 17.02.2015
|
01.03.2016 03:07:25
|
|
|
| taavi kirjutas: |
| Milline 250gb ssd operatsioonisüsteemi ja programmide jaoks? |
Crucial mx100 pole kehvem valik kui Samsung HYPE !
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
01.03.2016 14:04:31
|
|
|
| 850Evo on hetkel lihtsalt hea hinnaga. Kui kiirus on sama siis odavam saab soovituse.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
05.03.2016 17:49:47
|
|
|
Osta mu Aerocool DS Cube korpus ära
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
05.03.2016 20:47:38
|
|
|
400W PSU on pointless, jääb jõhkralt välja PSU efektiivseimast vahemikust ja "põletab" tühja.
250W oleks maa ja ilm. Saaksid vajadusel 750Ti/GTX950 sisse panna ja jääks ikka efektiivseimasse vahemikku.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
06.03.2016 11:39:05
|
|
|
anubis,
mu loogika oli see... hinnavahet ei ole ning kui 400w'sest kasutada mingit 100W, siis on jahedam-vaiksem, kestab igavesti.. ja on ka pcie ots
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
danny
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.01.2006
|
07.03.2016 15:42:40
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| danny kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
danny, see 550W rmx toide on vägahea. 212EVO jahutus ei mahu antud kasti kuna kõrgus 159mm aga kast võimaldab kuni 150mm. Lisaks nagu öeldud siis ATX plate mATX kasti ei mahu. Ehk siis kas kas mATX plate ja muu jahutus või siis suurem kast.
Lihtsalt ääremärkusena olgu öeldud, et juhul kui ei lähe AIO teed mis jahutuse kõrguse tähtsuse üldse ära kaotab siis kõik vähegi suuremad ja paremad radikad tahavad ikkagi seal 150+mm kanti kõrgust saada. Suurem ja parem kast aga maksab rohkem ja hea jahutus ka maksab rohkem. |
Üldse ei vaadanud, et kast mATX, muudatused sisse viidud, kas nüüd oleks ok?
https://www.1a.ee/order/shopping_cart?content=HcvBDQAxDALBlkyMHZz039fleDFC2kWGDu5QwlsElDRmb2NVY4wO%2BUlU%2FhHYhTCGnQ8f |
 |
Sai nüüd antud komplekt tellitud, kas on mingeid pisidetaile mida osta, et ära komplekteerida, juhtmed vm? Displayport kaabel tuleb eraldi osta või on mologa kaasas?
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
07.03.2016 16:03:20
|
|
|
| Dual-link DVI on kaasas mingeid kaableid eraldi vaja osta küll pole
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Catfish
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2009
|
07.03.2016 17:42:27
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Dual-link DVI on kaasas mingeid kaableid eraldi vaja osta küll pole |
Ostsin äsja Asuse molu ja üllatus-üllatus HDMI juhet ei olnudki kaasas
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|