praegune kellaaeg 17.06.2025 22:22:05
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
autor |
|
kiip
HV kasutaja

liitunud: 14.02.2014
|
19.02.2016 12:04:28
Politsei pressiesindaja: küberkurjategijate nõudmistele ei tohi alistuda |
|
|
Tänases Postimehes ilmus artikkel, millest ilmes, et küberkurjategijad võtsid nn pantvangiks Härma kooli failid. Artiklis kirjeldatud pahavara sarnaneb aastaid tagasi levima hakanud CryptoLockeri sarnase pahavaraga, millega krüpteeritakse ohvri andmed ning nende vabastamiseks nõutakse lunaraha. Kooli direktori Ene Tannbergi sõnul pääses kool halvimast tänu varukoopiatele.
Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja Uku Tampere sõnul ilmneb aeg-ajalt CryptoLockeri sarnaseid rünnakuid. Pressiesindaja sõnul on nende seisukoht kindel ning ühene, küberkurjategijate nõudmistele ei tohi alistuda.
Loe edasi Kiibist
_________________ Varsti on meil kõigil kiip sees |
|
tagasi üles |
|
 |
kusjev
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2014
|
19.02.2016 13:24:37
|
|
|
Samas kas mitte counter ei tiksunud tolle CryptoLockeri laadse asjaga? Ja kedagi, näiteks hiinast vms, kätte ka ei saada. Nii et tavaline jorss kas maksa või kiru ja jää ilma.
|
|
tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
|
Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
19.02.2016 16:05:51
|
|
|
neil on seal kohati julgeid sõnavõtte. mõni aeg tagasi ilmus teadusväljaandes artikkel, kus psühholoogiaprofessor teatas, et kui inimene ei oma facebooki kontot või väidab ennast seda mitte omavat, on tegmeist " fake identity " ga. no ma olen ilmselt neile fake identity. sellise taustaga tulebki küsitud raha maksta. kõik rahul.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856 või https://www.yaga.ee/mox-fulder Umbes 25 arvutit kohe olemas. |
|
Kommentaarid: 1130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
716 |
|
tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
23.02.2016 19:32:42
|
|
|
No olgem ausad, keskmine ettevõte on siin ikka nii kivitasandil IT lahendustega.
Kui ikka pool väärtuslikust infost ära võetakse, siis mida sa teed? - ega politsei neid ometi tagasi ei too. Loomulikult maksad selle nõutud raha kui oma andmeid kunagi elusana näha tahad.
Järgmine kord ollakse vast juba veidike targemad.
|
|
Kommentaarid: 116 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
101 |
|
tagasi üles |
|
 |
|
lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|