Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Helikvaliteedi pimetest, erinevate heliformaatide arutelu. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
eternity
HV kasutaja

liitunud: 20.11.2008




sõnum 11.02.2016 20:16:04 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
NATAS999, on üks koht

Lisaks muidugi seda ka, et stuudiolintmakk on tänapäeval ikka ainult teatud kõlavärvingu saavutamiseks, ehk asi, mille kasutamisele on tegelikult null õigustust, kuid mille üle nostalgitsejad nostalgitsevad ja seda nostalgiat õnnestub natuke müüa ka veel.



Sellised laused panevad ikka pehmelt öeldes muigama küll. Nagu näha sinu sõnavõttudest siis on sinu näol peale tõe apostli ka tegu ekspertmuusiku ja -lindistajaga. Esiteks väide, et kõlavärvingu saavutamine on asi millele pole õigustust on juba eos täiesti idiootne veksel. Ma loodan, et sa ikka mõistad, et nii subjektiivses asjas nagu seda on muusikaloome puuduvad objektiivsed kriteeriumid helinüansside esteetika meeldivuse hindamiseks. Jah sa sa saad küll objektiivselt hinnata keskmist helitugevust, seda kas miski clipib jms parameetreid, aga kõlaliste eripärade kohapealt ei eksisteeri absoluutset tõde, kuna inimesed hindavad ja kuulavad erinevaid helilisi aspekte muusikas.

Nostalgitsemisega ei ole siinkohal asjal midagi pistmist, pigem on lihtsalt tegu erinevade meetoditega kuidas saavutada mingit kindlast helilist lõpptulemit. Sest reaalsuses lindistades instrumente mingite seadmetega mis vb. teoorias ei pruugi olla küll teisest paremad (nt. lint vs. otse arvutisse) on võimalik saavutada huvitavaid kõlalisi tulemusi. See siinkohal ei tähenda, et üks lindistus on teisest objektiivselt halvem või parem vaid pigem on ta lihtsalt erinev. See kas see on halb või hea on juba lõpuks kuulaja otsustada.
Kui inimesed lindistaks sinu arusaamade järgi muusikat siis olekski ju kõik pmst. identse kõlaga albumid, sest mis sa sa ikka sinna seda lampvõimu vms oma kitarri pedalboardile vahele paned kui tal õigustust pole, kõik otse abletoni vms. ja album valma .
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.02.2016 21:34:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nostalgitsemisega ei ole siinkohal asjal midagi pistmist, pigem on lihtsalt tegu erinevade meetoditega kuidas saavutada mingit kindlast helilist lõpptulemit. Sest reaalsuses lindistades instrumente mingite seadmetega mis vb. teoorias ei pruugi olla küll teisest paremad (nt. lint vs. otse arvutisse) on võimalik saavutada huvitavaid kõlalisi tulemusi. See siinkohal ei tähenda, et üks lindistus on teisest objektiivselt halvem või parem vaid pigem on ta lihtsalt erinev. See kas see on halb või hea on juba lõpuks kuulaja otsustada.
Kui inimesed lindistaks sinu arusaamade järgi muusikat siis olekski ju kõik pmst. identse kõlaga albumid, sest mis sa sa ikka sinna seda lampvõimu vms oma kitarri pedalboardile vahele paned kui tal õigustust pole, kõik otse abletoni vms. ja album valma .


Tähendab siin teemas käibki jutt objektiivsetest parameetritest, mis on mõõdetavad. Kui sa nende järgi hindad saad öelda kumb on parem a la madalam müratase, ühtlasem sageduskarakteristik, THD mis iganes. Selles osas on ihvike'sel ikka point sees.

Kunstilises mõttes on kõik tore jah, et asjad kõlavad nii ja naa moodi. Näiteks mulle meeldivad osad lood, millele taha lükatud vinüüli krabin taha või siis konseptuaalne album veega seotud lugudest, kus igale loole on keeratud rämedalt reverbi jms nagu keegi laulakski vee all. See on kunstiline ja subjektiivne.

Subjektiivselt võin ma öelda, et 10 eurised arvutikõllid on paremad kui mistahes teised helisüsteemid, sest ma just tahangi saada SELLIST heli nagu nad toodavad. Objektiivselt parameetrite järgi, aga nad ei ole seda.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 11.02.2016 22:35:24 vasta tsitaadiga

Hyrax, efektid on hoopis teine asi ja neid võib enne digitaliseerimist niipalju vahele toppida, kui ise soovid. selleks salvestatakse 1 instrumenti mitmesse träkki korraga, et vajadusel saaks pärast arvutis effektidega mängida, kui n.ö. viimasest otsast enne digitaalseks muutmist mingil põhjusel ei peaks toimima. aga peale salvestust pärast masterdada ja miksida lintide pealt tänapäeval ei ole mõtet. selles on minu mõte, mitte selles, et instrumendid tuleb võimalikult lühikese lõa otsas kohe arvutisse laskma ja pärast seal kõik efektid/defektid juurde tekitama.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 11.02.2016 23:00:37 vasta tsitaadiga

eternity kirjutas:
Sellised laused panevad ikka pehmelt öeldes muigama küll. Nagu näha sinu sõnavõttudest siis on sinu näol peale tõe apostli ka tegu ekspertmuusiku ja -lindistajaga. Esiteks väide, et kõlavärvingu saavutamine on asi millele pole õigustust on juba eos täiesti idiootne veksel.
Ma leian, et on suhteliselt iseenesestmõistetav, et minu jutu mõte oli see, et lintsalvestuse kasutamine kõlavärvingu saavutamiseks on mõttetus, kuna selle kõlavärvingu saab sisuliselt ühe hiireklikiga lisada digisalvestusele, kusjuures erinevaid parameetreid vabalt valides ja kogu protsessi kontrollides ning eelajaloolise formaadi puudusi vältides. Muidugi, selle peale jookseb kohe kokku hulk tegelasi, kelle arvates selline arusaam nende rahakotile kahjulik on ja kes hakkavad seletama, et see pole ikka see ja õige lindi heli vastu ei saa ikka miski jne jne, aga noh teadagi. Kuni on kliente, kes seda müüti usuvad, on ka müügimehi, kes selle eest seisavad, olgu objektiivne reaalsus milline tahes. Parim näide sellest kahepalgelisest suhtumisest on üks album, mida ma ka tihti näitena toon - White Stripesi Icky Thump. Salvestati mingi hüpermakiga tollilaiusele lindile ja pärast keerati masterdamise käigus konkreetselt p***e. No nii põhjalikult p***e, et sisuliselt pole seda asja üldse võimalik kuulata. Ja selline on siis see "kvaliteet", mida muusikud hindavad - masterile andsid muusikud heakskiidu. Mis muidugi kinnitab fakti, et nad on reeglina kahjustatud kõrvadega ja ei jaga kvaliteedist üldse mitte midagi. Ja ometi saavad aru, kui jube hea asi ikka lint on.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.02.2016 23:09:45 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Hyrax, efektid on hoopis teine asi ja neid võib enne digitaliseerimist niipalju vahele toppida, kui ise soovid. selleks salvestatakse 1 instrumenti mitmesse träkki korraga, et vajadusel saaks pärast arvutis effektidega mängida, kui n.ö. viimasest otsast enne digitaalseks muutmist mingil põhjusel ei peaks toimima. aga peale salvestust pärast masterdada ja miksida lintide pealt tänapäeval ei ole mõtet. selles on minu mõte, mitte selles, et instrumendid tuleb võimalikult lühikese lõa otsas kohe arvutisse laskma ja pärast seal kõik efektid/defektid juurde tekitama.


ma sain eelkõneja jutust aru, et see lintide teema on äge, et saada "lindi saundi" ehk effekti muusikale, mis on puhtalt kunstilisel eesmärgil:
tsitaat:
pigem on lihtsalt tegu erinevade meetoditega kuidas saavutada mingit kindlast helilist lõpptulemit.

Kunstilisi asju ja huvitavaid kõlasid on raske jah parameetrites võrrelda, aga siin eelnevalt jutt käis puhtalt objektiivsetest suurustest ja numbritest.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eternity
HV kasutaja

liitunud: 20.11.2008




sõnum 18.02.2016 18:03:39 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Ma leian, et on suhteliselt iseenesestmõistetav, et minu jutu mõte oli see, et lintsalvestuse kasutamine kõlavärvingu saavutamiseks on mõttetus, kuna selle kõlavärvingu saab sisuliselt ühe hiireklikiga lisada digisalvestusele, kusjuures erinevaid parameetreid vabalt valides ja kogu protsessi kontrollides ning eelajaloolise formaadi puudusi vältides.


Ma leian, et see on samuti iseeneset mõistetav, et ma siinkohal ei mõtle seda, et lindistama peaks hambad ristis iga jumala asi "analog-only" vms. lolluse deviisi taustal. Ma üritan sulle pigem öelda, et vahel on see extra-mile riistavaralise jebimisega huvitava tulemuse näol lihtsalt seda väärt, seda ka masterdades.
Siinkohal küsiksin, et kas sa oled kunagi proovinud stuudios masterdada mingit tulemust lindilt ja teist läbi softi mudides lindi sarnaseks? Ma võin öelda, et ükskõik kui palju sa neid ei mudi ei tule nad kunagi 100% sarnased. Seda nii heas kui halvas.
Enda jaoks on sarnane dilemma nt. stuudios analoogfiltri vs. software-filtri kasutamisel. 99% protsenti juhtudest saad sa enamus lihtsamaid asju ka softis tehtud aga teatud saundi saavutamiseks lased sa selle instrumendi läbi riistaralise filtri ja see tulemus on lihtsalt kõlaliselt parem . Lõppude lõpuks üks asi on siiski siinkohal ju pmst. reference disain mida teine vaid emuleerib.
Ja noh perses masterdustega albumi näiteid võibki tuua jääma, ega see ei tee lindi saundi sitemaks et üks vend temaga ümber käia ei osanud. Konkreetse albumi näite puhul oli pigem ka juba probleem selles, et enesekriitika on lihtne kaduma kui peale haibi su kõrvust muud ei kosta.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 19.02.2016 11:42:47 vasta tsitaadiga

See, mis on kõlaliselt parem või mitte, selgub pimetestis alles peale seda, kui on eristamine usaldusväärselt tuvastatud. Masterduste kõikuv kvaliteet ongi tõenäoliselt enamjaolt tingitud sellest, et kunn puldi taga usaldab liialt oma kõrvu. Veel juhiks tähelepanu sellele, et ma rääkisin lintsalvestusest, mitte suvalisest analoog või riistvaralisest filtrist, mille lisamine digiahelasse on maitse ja harjumuse asi. Isegi, kui tõesti kellelegi tundub õudsalt vajalik lintsalvestust filtrina kasutada, siis loogiline on seda teha pärast digisalvestust. Mis minusse puutub, siis ma pole elus ühessegi stuudiosse isegi mitte sisse astunud, rääkimata masterdamisest. Ei soovitaks seda infot argumendina kasutada, see on argumentum ad hominem.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Helikvaliteedi pimetest, erinevate heliformaatide arutelu. mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.