Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 407, 408, 409 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 15.02.2016 01:07:48 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Miks UP ja Down peaks 10 x erinema, kui eeter umbes? Seda mainisin ka, et hetkel pole 3. kanali peal mitte ühtegi teist võrku.


ab79 kirjutas:
dex kirjutas:
Palun ideid:

Elioni Intenoga wifi download 4,5 Mbit/s, upload 40 Mbit/s ja ping >300 ms ja nii vähemalt 3 erineva seadmega, ruuter on testimise ajal otsenähtavusega 2 m kaugusel. Kust viga hakata otsima? Kirjade järgi peaks olema 300 Mbit/s, aga OK sellest ma saan isegi aru, et see oleks ulme. Saaks no kuidagi 50/50 ja ping 50 kätte, siis oleks juba talutav. Kaabliga vastavad näitajad 96/96 ping 10

Mida on proovitud:
Erinevad klient seadmed, mis mujal töötavad probleemideta.
Vaatasin wifi analyseriga, et mul on siin nähtaval 11 nähtavat võrku, seadistasin oma wifi 3 kanali peale, kus ühtegi teist hetkel ei ole.
Testiks proovisin ka paari teist kanalit ja mingit vahet testides ei ole.
Signal quality näitab -44 dBm
Varasemalt kasutasin täpselt samas kohas Asuse RTN65 ruuterit ja sellega wifi probleeme ei olnud (seega ei saa asi kuidagi maja või koha süü olla)


Wifi liiklus umbes, kui elad kortermajas või tiheasustusega tänaval. Kui 5GHz peale üle kolida ei taha, siis tuleks wifi kanal vahetada selle vastu, kus liiklust vähem. Tõenäoliselt päris vaba kanalit sa ei leia, mistõttu soovitus 5GHz peale kolida on mõistlik.


Oled sa kindel , et kaabeldus ruuterini kõik OK? Kasutad VDSL-i või oled optilise otsas??? Mis paketti kasutad? Kui tõesti on testitud teiste töötavate wifi klientidega, siis äkki Telia Online abi avitab? Kui mitte, anna rike üles. Kindel, et oma arvutis mingi protsess aktiivselt netti ei tarbi????
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 15.02.2016 01:10:18 vasta tsitaadiga

1. Kaabel ja/või võrgukaart on 100 Mbps, seetõttu on arvutis kiirus 96 Mbps
2. Wifi umbesolekust oli juba juttu.
3. Rikkena pole mõtet üles anda kui just tasulist teenust ei soovi tellida. St hetkeinfo põhjal otsiks viga pigem sisevõrgust, Telial pole väga midagi teha.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 15.02.2016 01:46:13 vasta tsitaadiga

Välislingil midagi viga või Youtube üldine error? Speedtest annab 35/7 kui üks torrent tirib 250kbits ning Youtube video laeb ja bufferdab kogu aeg. Ühendus on 40/10 VDSL, Inteno. TV korras.
Videosid üldse vaadata ei saa. 720p läägib täiega, 480p natuke vähem. Tavaliselt pole 4K ka probleemiks olnud. Proovisin ka torrent kinni. Ikka Youtube ei lae normaalselt.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2016 04:10:34 vasta tsitaadiga

Mul oli eile või üleeile täpselt sama jama Youtubega. icon_confused.gif
_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2016 04:27:01 vasta tsitaadiga

Youtubel on/oli jah mingi jama. Inimesed ei saanud korralikult videosid üles laadidagi.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 15.02.2016 09:36:07 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Miks UP ja Down peaks 10 x erinema, kui eeter umbes? Seda mainisin ka, et hetkel pole 3. kanali peal mitte ühtegi teist võrku.


ab79 kirjutas:
dex kirjutas:
Palun ideid:

Elioni Intenoga wifi download 4,5 Mbit/s, upload 40 Mbit/s ja ping >300 ms ja nii vähemalt 3 erineva seadmega, ruuter on testimise ajal otsenähtavusega 2 m kaugusel. Kust viga hakata otsima? Kirjade järgi peaks olema 300 Mbit/s, aga OK sellest ma saan isegi aru, et see oleks ulme. Saaks no kuidagi 50/50 ja ping 50 kätte, siis oleks juba talutav. Kaabliga vastavad näitajad 96/96 ping 10

Mida on proovitud:
Erinevad klient seadmed, mis mujal töötavad probleemideta.
Vaatasin wifi analyseriga, et mul on siin nähtaval 11 nähtavat võrku, seadistasin oma wifi 3 kanali peale, kus ühtegi teist hetkel ei ole.
Testiks proovisin ka paari teist kanalit ja mingit vahet testides ei ole.
Signal quality näitab -44 dBm
Varasemalt kasutasin täpselt samas kohas Asuse RTN65 ruuterit ja sellega wifi probleeme ei olnud (seega ei saa asi kuidagi maja või koha süü olla)


Wifi liiklus umbes, kui elad kortermajas või tiheasustusega tänaval. Kui 5GHz peale üle kolida ei taha, siis tuleks wifi kanal vahetada selle vastu, kus liiklust vähem. Tõenäoliselt päris vaba kanalit sa ei leia, mistõttu soovitus 5GHz peale kolida on mõistlik.


Signaal on Ok. Inteno301 kaudu soovituid kiirusi stabiilselt kätte ei saa. 5Ggz purk vajalik.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 15.02.2016 19:37:09 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
... hetkel pole 3. kanali peal mitte ühtegi teist võrku.



Kui kanalitel 1...8 ühtki APd ei näita, siis võib jah niimoodi väita. Kanalinumber näitab vaid kesksagedust, tegelikult laiutavad nad päris mõnusalt
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Urmet
HV vaatleja

liitunud: 29.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2016 22:53:50 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Ei kao. Erinevalt erakliendist on ärikliendile staatiline prefiks lisatud. Täpsemalt /56. Haldus on lapsekingades.

Ütleme nii, et 1% äriklienti kotib hetkel ipv6. Kurb tegelikult.
Midagi hiljuti muutunud? Viimati elioniga suheldes sai selgeks et sillatud AIP+IPv6 on võimatu ja ei tasu lootagi.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 15.02.2016 23:00:15 vasta tsitaadiga

Urmet kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Ei kao. Erinevalt erakliendist on ärikliendile staatiline prefiks lisatud. Täpsemalt /56. Haldus on lapsekingades.

Ütleme nii, et 1% äriklienti kotib hetkel ipv6. Kurb tegelikult.
Midagi hiljuti muutunud? Viimati elioniga suheldes sai selgeks et sillatud AIP+IPv6 on võimatu ja ei tasu lootagi.


Ruutida annab alati, milles küss? Lihtsalt haldusliidesse integratsioon puudub. Võimatut pole siin miskit.

Häda nimelt, et keskmine äriklient ei vaja ja ei nõua. Mingi käputäis soovijaid ei tee asja mõistlikuks.

Kui soovid BGP sessiooni luua ja oma vahemikku ruutida, siis Telia ei ütle ei.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Urmet
HV vaatleja

liitunud: 29.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2016 23:08:48 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Ruutida annab alati, milles küss? Lihtsalt haldusliidesse integratsioon puudub. Võimatut pole siin miskit.

Häda nimelt, et keskmine äriklient ei vaja ja ei nõua. Mingi käputäis soovijaid ei tee asja mõistlikuks.
Halduse all mõtled intenos nuppude vajutamist või mingit Telia poolset protsessi? Minule täiesti piisaks sellest kui on intenost tuleb üks /56 sisse ja sealt edasi majandamisega tegelen ise omas seadmes mis ka AIP aadressidega tegeleb.

BGP on hetkel veel natuke overkill aga hea tulevikuks meelde jätta.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 15.02.2016 23:09:14 vasta tsitaadiga

Tahad lihtsalt asja saada? Nii ei saa. icon_biggrin.gif

Puuduvad mõlemad. Puhas käsitöö rõõm.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Urmet
HV vaatleja

liitunud: 29.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2016 23:15:29 vasta tsitaadiga

Okei. Aga vähemalt sain teada et keeruliselt saab - seegi edasiminek icon_smile.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LongHorn
HV kasutaja
LongHorn

liitunud: 29.11.2004




sõnum 15.02.2016 23:43:24 vasta tsitaadiga

Pailaps, aga kui CLI kaudu lastakse see AIP jms peale, siis tegemist custom configa...
Ehk järgmise FW uuendusega pühitakse see muudatus ju ära.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2016 23:45:42 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Parem küsimus on see, et kas eraklient saab küsimise peale sillatud Inteno
Ei saa.


miks ?

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 15.02.2016 23:45:43 vasta tsitaadiga

LongHorn kirjutas:
Pailaps, aga kui CLI kaudu lastakse see AIP jms peale, siis tegemist custom configa...
Ehk järgmise FW uuendusega pühitakse see muudatus ju ära.


Uus käsitöö. Mul on hetkel R-R-Ront to the rescue. Inteno suri lihtsalt maha. Ei võta enam voolu ega midagi. Panin x86 PC kahe võrgukaardiga.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 16.02.2016 13:54:06 vasta tsitaadiga

Kuidas ma saan Inteno wifi ülemisele korrusele extendida uue ruuteri abil (nt asus nc66u vms)? Sama nimega võrk asuse peale? Disable dhcp? Ja kaabli panen LANi auku, mitte WAN-i?
_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 16.02.2016 14:06:11 vasta tsitaadiga

weasel, pmst küll jah.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 16.02.2016 14:11:37 vasta tsitaadiga

Vau, mul on Inteno DG301 restarti teinud, kolinud 2.4 softi peale, uue restardi teinud ja seisuga 16.12.2016 saanud softiversiooni 3.4.3. icon_eek.gif

Esmapilgul suudan ma tuvastada failisüsteemi erinevused. Indrekp, mis seal toimub mu seadmega?

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2016 14:22:50 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Vau, mul on Inteno DG301 restarti teinud, kolinud 2.4 softi peale, uue restardi teinud ja seisuga 16.12.2016 saanud softiversiooni 3.4.3. icon_eek.gif

Esmapilgul suudan ma tuvastada failisüsteemi erinevused. Indrekp, mis seal toimub mu seadmega?

Räägi siis mis tulevik toob ka Inteno kasutajatele icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2016 14:24:59 vasta tsitaadiga

[veix] kirjutas:
Naised saunas rääkisid, et selle aasta lõpuks saab ka vase pealt 100Mbit/s Telialt icon_smile.gif

Vaadates mis hind hetkel vasepeal oleval interneedusel siis ei taha isegi teada palju nad küsivad selle 100 eest. Ilmselt mitte võrdväärselt mis fiibril. Pidi ju vask eriti roppumoodi kulusid tekitama.... eusa_think.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2016 14:32:04 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
[veix] kirjutas:
Naised saunas rääkisid, et selle aasta lõpuks saab ka vase pealt 100Mbit/s Telialt icon_smile.gif

Vaadates mis hind hetkel vasepeal oleval interneedusel siis ei taha isegi teada palju nad küsivad selle 100 eest. Ilmselt mitte võrdväärselt mis fiibril. Pidi ju vask eriti roppumoodi kulusid tekitama.... eusa_think.gif icon_biggrin.gif

Selleks peab see vask olema ikka väga heas korras ja sinu asukoht kusagil jaama kõrval. Võtke näiteks kasvõi tingimused VDSLi saamiseks.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.02.2016 14:50:16 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Vau, mul on Inteno DG301 restarti teinud, kolinud 2.4 softi peale, uue restardi teinud ja seisuga 16.12.2016 saanud softiversiooni 3.4.3. icon_eek.gif

Esmapilgul suudan ma tuvastada failisüsteemi erinevused. Indrekp, mis seal toimub mu seadmega?

Räägi siis mis tulevik toob ka Inteno kasutajatele icon_biggrin.gif


Täna lõunast on see oluline uuendus väljas. Peamine muudatus ongi failisüsteemi muudatus ning uue eeliseks on kordi kiirem käivitumine.
Kui keegi nüüd kodus ise ruuterit resetiga või online abi kaudu uuendama hakkab siis tasub tähele panna, et uue ELION3.4.3-160209 versiooni saamiseks peab seadmes enne olema 3.4.0 versioon, sellest ka varasemalt rääkisin, miks oli oluline 3.4.0 varem peale saada.
Ei ole hullu kui seda 3.4.0 ka veel peal ei ole, siis tehakse vanemalt 2.x tarkvaralt uuendus 3.4.0 peale ning see omakorda 3.4.3 peale, kõik käib automaatselt kuid võib kokku ligi pool tundi võtta.

Oluline on veel teada, et peale uuendust on soovitav wifi häälestada Inteno menüüst, mitte online abist (saab korrektuuri) ning seda juhul kui midagi on katki, ehk automaat pole wifit taastanud, üldiselt peaks uuendus automaatselt sujuma.

Seda mis tarkvaras lisatud või mida eemaldatud, mina ei tea, jäägu see teie kommenteerida.

lisan sama postituse inteno teemasse, et seal saate täpsemalt arutada ja miks mitte ka tagasisidet anda kui midagi toimib või ei toimi.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8958872#8958872
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 16.02.2016 15:31:16 vasta tsitaadiga

No näedsa, ja eile õhtul veel ütlesid, et kevad veel kaugel. icon_biggrin.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 16.02.2016 18:55:51 vasta tsitaadiga

weasel kirjutas:
Kuidas ma saan Inteno wifi ülemisele korrusele extendida uue ruuteri abil (nt asus nc66u vms)? Sama nimega võrk asuse peale? Disable dhcp? Ja kaabli panen LANi auku, mitte WAN-i?


On keegi loomkatseid ka teinud?

_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Q.
HV kasutaja
Q.

liitunud: 08.09.2009




sõnum 17.02.2016 21:38:30 vasta tsitaadiga

Kas Inteno DG301 puhul näeb kuskil viimase reseti aega? Aasta alguses jagelesin ruuterile ligi saamisega, sest enda teada õige parooliga saatis ta mind pikalt. Lõpuks sain hoopis purgi kõhu all olnud Wifi-key'ga sisse. Muutsin tookord uuesti parooli ära, mõnda aega toimis. Täna jälle minu parooli ära unustanud ja lasi defaultiga sisse. Elion .. ptui .. Telia oma lõbuks resetib purke või tehakse seda softi uuendustega?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 407, 408, 409 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.