Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 401, 402, 403 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2016 13:07:46 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Minule näiteks jäi kodukasutuses 100mbit väheks, 300 on hinna ja kiiruse suhte osas kõige optimaalsem.

jep, 300/300 on kuldne kesktee mida kasutada thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 28.01.2016 13:47:33 vasta tsitaadiga

Olen nädalavahetusteks 500 aktiveerinud, aga viimane kord jõudsin järeldusele, et otseselt pole vaja. Torrentiga (sisust ei räägi) tirides jõuab kiirus 25-27 peale tõusta ja toode on kohal. Seda siis 1,2-1,5 gigaste asjade puhul. Suuremate asjade puhul muidugi jõuab ka kiiruseni 50, aga 30-ga ajavahe/hinnavahe pole paigas enam.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 28.01.2016 14:13:13 vasta tsitaadiga

OK. MInu arvamus tagasihoidliku VDSL kliendina Telia võrgus:
5 Mbit uploadi on absoluutne miinimum selleks, et võrgus mingitki tööd teha. Jah, ka koduklient teeb tööd, näiteks õpib kaugõppes ja laeb töid õppejõududele üles, või siis veebiserverisse materjale. Allalaadimiskiirus pole väga oluline, aga kuna Telia millegipärast 5/5 ühenduse müümise lõpetas, võtsin hinnakirjast järgmise madalaima hinnaga. 20/5.
Elu hoopis teine. OOtasin seda kiirust 10 aastat... Aga ilmselt see jääbki laeks. Testi mõttes võiksin proovida ka 40/10, aga noh, selge see, et valguskaablil ühendust ma kunagi ei saa, kui just 2500+€ välja ei käi. Otsest vajadust ka pole... Lootus vaskpaari väljavahetamisele plaanilises korras...ilmselt jääbki märjaks unenäoks icon_biggrin.gif
Arvestades, et Gigabit Lan on kuni 1 Gbit, siis koduvõrguseadmed nagunii seda maksimumi ära ei kasuta, sest väljast lihtsalt ei tule seda kiirust.
Mina ei suuda isegi 100 Mbit lani ära kasutada, sisevõrgus võivad andmed liikuda kiirusel 72 Mbit, kuna mul inteno, aga väljast seda ei saa.

EDIT: Telia e-teenindusest on näha, et nüüd pakutakse max 60/10 ühendust..., kas Telias on kasutusel VDSL2 , sest Wikipedia räägib VDSL puhul kuni 52Mbit downloadi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 28.01.2016 14:51:49 vasta tsitaadiga

Vahemärkusena ütlen veel 300 õigistuseks 500-ga võrreldes, et näiteks Onedrive ja Dropbox ei anna kätte ega võta ka vastu kiiremini kui 20 mega. Kasutan just neid "pilvesid" ja 300 ühendusega on juba ressurss kasutamata osaliselt.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2016 15:58:27 vasta tsitaadiga

Sai elioni helistatud ja uuritud kas oleks võimalik optikaga liituda nende välikapi juures. Kapp asub ühe eravalduse maa peal ja selle omanikuga sain kaubale, et tema ehitise seinale saaks teha nn. liitumiskoha. Kuidas ühendus 1000m taha koju saada, vaataksin juba ise. Paar päeva hiljem helistati tagasi ja vastuseks sain, et ei saa liituda, kuna kolmanda poole territooriumil seda pole võimalik teha. Ongi nii, et ei olegi kuidagi võimalik või lihtsalt ei viitsita tegelda?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cooper9
HV vaatleja


liitunud: 12.03.2003




sõnum 28.01.2016 16:34:02 vasta tsitaadiga

merz kirjutas:
Sai elioni helistatud ja uuritud kas oleks võimalik optikaga liituda nende välikapi juures. Kapp asub ühe eravalduse maa peal ja selle omanikuga sain kaubale, et tema ehitise seinale saaks teha nn. liitumiskoha. Kuidas ühendus 1000m taha koju saada, vaataksin juba ise. Paar päeva hiljem helistati tagasi ja vastuseks sain, et ei saa liituda, kuna kolmanda poole territooriumil seda pole võimalik teha. Ongi nii, et ei olegi kuidagi võimalik või lihtsalt ei viitsita tegelda?


Mingit analoogset lahendust üritasin ka Elioniga mingi hetk (eramaja, olemas vaid vask, Elioni valgus ümberuskonna korrusmajadel olemas).
Elion põhimõtteliselt saatis pikalt. Soovitan kas maja/korteri omanikuga kokkuleppida a la net tasuta talle, liitumine sinu nimele vms.
Ise leidsin muu pakkuja kui Elioni.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 28.01.2016 17:52:57 vasta tsitaadiga

merz kirjutas:
Sai elioni helistatud ja uuritud kas oleks võimalik optikaga liituda nende välikapi juures. Kapp asub ühe eravalduse maa peal ja selle omanikuga sain kaubale, et tema ehitise seinale saaks teha nn. liitumiskoha. Kuidas ühendus 1000m taha koju saada, vaataksin juba ise. Paar päeva hiljem helistati tagasi ja vastuseks sain, et ei saa liituda, kuna kolmanda poole territooriumil seda pole võimalik teha. Ongi nii, et ei olegi kuidagi võimalik või lihtsalt ei viitsita tegelda?


Pigem ei andnud kolmas osapool vajalikku luba. See tähendaks servituudi seadmist. Viimase peale arvatavasti tõmbas Su naabril jahedaks.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
can860
HV vaatleja

liitunud: 02.03.2014




sõnum 28.01.2016 18:17:31 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Vahemärkusena ütlen veel 300 õigistuseks 500-ga võrreldes, et näiteks Onedrive ja Dropbox ei anna kätte ega võta ka vastu kiiremini kui 20 mega. Kasutan just neid "pilvesid" ja 300 ühendusega on juba ressurss kasutamata osaliselt.


Onedrive'ga saab ~90-95 Mbit kiiruse kätte. Vähemalt läbi brauseri saab kolm faili paralleelselt liikuma panna, siis saab kiiruse üles. Kui üht laadida siis jah, üks striim jääb 30 kanti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 28.01.2016 20:13:22 vasta tsitaadiga

merz kirjutas:
Sai elioni helistatud ja uuritud kas oleks võimalik optikaga liituda nende välikapi juures. Kapp asub ühe eravalduse maa peal ja selle omanikuga sain kaubale, et tema ehitise seinale saaks teha nn. liitumiskoha. Kuidas ühendus 1000m taha koju saada, vaataksin juba ise. Paar päeva hiljem helistati tagasi ja vastuseks sain, et ei saa liituda, kuna kolmanda poole territooriumil seda pole võimalik teha. Ongi nii, et ei olegi kuidagi võimalik või lihtsalt ei viitsita tegelda?


Miks sa ei taha seda kaablit kilbist otse koju omale vedada?
Tahad oma kaabli mitteametlikult kaevata läbi teiste kinnistute ja selle sinna jätta?

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV veteran

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2016 20:14:36 vasta tsitaadiga

Kui kellelgi oma kiirest internetist kõrini saab ja tahab nõksu aeglasemat proovida, siis ma võin enda 5/1 vahetuseks pakkuda. Ega vist seda kiiret võrku edasi enam eriti ei laiendata? Võiks siis viisakusest vähemalt antiik võrgus netti omavate pakettide hindu alandada veidi. Uut võrku ehitada ei taha või ei ole mõistlik neil, aga raha tahavad olemas oleva antiigi eest saada küll. Väga nõme ju tegelikult selline variant, et minule tuleb €16 eest 5/1 ja €21 eest 12/1. Samas seal kus juba parem võrk neil endil ehitatud on, saab €16 eest 10/10 ja €21 eest 50/50. Nii vaene ka ei ole, et ei suudaks 100/100 sisse panna, aga krt sellist raha ei tule iialgi, et enda kuludega saaks mitme kilo € eest selle kompoti ära ehitada.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 28.01.2016 21:35:58 vasta tsitaadiga

Diesel157 kirjutas:
Kui kellelgi oma kiirest internetist kõrini saab ja tahab nõksu aeglasemat proovida, siis ma võin enda 5/1 vahetuseks pakkuda. Ega vist seda kiiret võrku edasi enam eriti ei laiendata? Võiks siis viisakusest vähemalt antiik võrgus netti omavate pakettide hindu alandada veidi. Uut võrku ehitada ei taha või ei ole mõistlik neil, aga raha tahavad olemas oleva antiigi eest saada küll. Väga nõme ju tegelikult selline variant, et minule tuleb €16 eest 5/1 ja €21 eest 12/1. Samas seal kus juba parem võrk neil endil ehitatud on, saab €16 eest 10/10 ja €21 eest 50/50. Nii vaene ka ei ole, et ei suudaks 100/100 sisse panna, aga krt sellist raha ei tule iialgi, et enda kuludega saaks mitme kilo € eest selle kompoti ära ehitada.


Tundsin ennast aastaid samas olukorras olevana, eriti just nigela uploadi pärast. Aga ütlen ka ära, et mingit vaskpaarikaabli uuendamist pole tehtud. Kaablid side algpunktist ehk seadmekapist, kuni minuni on kõik vanad, keegi midagi üles ei kaevanud, ega mingit uut võrku minuni pole ehitanud. Kas ja mil määral, ilmselt siiski jookseb mingi ühine valguskaabel kusagile uude kappi gigabit kiirusel ja see 1 gigabit jagatakse siis selle kapi vdsl klientide vahel ära. Vähemalt nii, olen ma aru saanud, kui eksin, siis indrekp vahest parandab. See, miks ühtedel on VDSL ja teistel ADSL, sõltub ilmselt seadmekapi tüübist. ADSL kappi ei ühendata ju valguskaabli otsa. Seega on isegi seda juhtunud, et ühel pool tänavat on majad ühe kapi otsas ja teisel pool teise kapi otsast ja nii ongi, et ühed saavad varem, kui teised. Tavakliendina on seda raske mõista, ka mul oli. Ma ei uskunid VDSL jõudmist minuni mitte minutitki enne, kui tellimuse kinnitamine läbi läks.
Üle maksta pole ka mõtet, st hüperkiiret oma kuludega ehitada, pole kuigi ratsionaalne. Ilmselt esialgu ka mitte Telia jaoks. Kaugemas tulevikus nagunii tehakse uus ühenduste sünkroniseerimine ja ühtlustamine, nagu vanasti, kui kõik kliendid viidi PPPoE pealt DHCP peale üle, aga see eeldab siis ka seda, et lõppkliendiseadmed ja ühendusterminalid oleksid ühesugused, seega, kauges määramatus tulevikus on siiski võimalik, et valguskaabel ka mujale ulatub. Millal see juhtub, seda teab ainult taevas ise...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.01.2016 21:40:28 vasta tsitaadiga

ab79 kirjutas:
OK. MInu arvamus tagasihoidliku VDSL kliendina Telia võrgus:
5 Mbit uploadi on absoluutne miinimum selleks, et võrgus mingitki tööd teha. Jah, ka koduklient teeb tööd, näiteks õpib kaugõppes ja laeb töid õppejõududele üles, või siis veebiserverisse materjale. Allalaadimiskiirus pole väga oluline, aga kuna Telia millegipärast 5/5 ühenduse müümise lõpetas, võtsin hinnakirjast järgmise madalaima hinnaga. 20/5.
Elu hoopis teine. OOtasin seda kiirust 10 aastat... Aga ilmselt see jääbki laeks. Testi mõttes võiksin proovida ka 40/10, aga noh, selge see, et valguskaablil ühendust ma kunagi ei saa, kui just 2500+€ välja ei käi. Otsest vajadust ka pole... Lootus vaskpaari väljavahetamisele plaanilises korras...ilmselt jääbki märjaks unenäoks icon_biggrin.gif
Arvestades, et Gigabit Lan on kuni 1 Gbit, siis koduvõrguseadmed nagunii seda maksimumi ära ei kasuta, sest väljast lihtsalt ei tule seda kiirust.
Mina ei suuda isegi 100 Mbit lani ära kasutada, sisevõrgus võivad andmed liikuda kiirusel 72 Mbit, kuna mul inteno, aga väljast seda ei saa.

EDIT: Telia e-teenindusest on näha, et nüüd pakutakse max 60/10 ühendust..., kas Telias on kasutusel VDSL2 , sest Wikipedia räägib VDSL puhul kuni 52Mbit downloadi?


1. kui sinu miinimum upload on 5Mbit/s
2. siis sinu järgmine võimalik pakett 40/10 ületaks seda kahekordselt
3. kui kasutajad kõik tellivad vajadustele vastavalt siis arendatakse ka võrku vajadustele vastavalt.
4. klient kelle tehniline võimalus on 40 või ka 60M vdsl ja kasutab madalamat kiirust ei saagi kunagi arendusplaanidesse.

jah, see on vdsl2 võrk ehk 17a standard täna võimaldab kuni 100/50 kiirusi väga lühikesel liinil.
arendatakse edasi ja soovitakse veelgi suuremaid kiiruseid lühikesel liinil pakkuda kuna jaamakappe tuleb juurde.

Küll aga ütleb see kõik kui kasutajad tänaval ei vaevu isegi 1/1 stardipaketti kiirendama ja maksavad oma arved ära ning saavad kuidagi delfi ette laetud. icon_smile.gif

merz kirjutas:
Sai elioni helistatud ja uuritud kas oleks võimalik optikaga liituda nende välikapi juures. Kapp asub ühe eravalduse maa peal ja selle omanikuga sain kaubale, et tema ehitise seinale saaks teha nn. liitumiskoha. Kuidas ühendus 1000m taha koju saada, vaataksin juba ise. Paar päeva hiljem helistati tagasi ja vastuseks sain, et ei saa liituda, kuna kolmanda poole territooriumil seda pole võimalik teha. Ongi nii, et ei olegi kuidagi võimalik või lihtsalt ei viitsita tegelda?


Sellisel juhul poleks Telial probleemi sulle liitumist keelata või lubada. Küsimus on ainult selles, kas kapis on optikaga liitumise võimalus. Tihti vajab see lisakaarti sõlme mis maksab ca 500€.
Kui naaber on ok, ja sul kiud käes, siis minugipoolest, ps siia ja lasen spetsialistidel asjad üle kontrollida.
Mul on tunne, et Telia alustas kaabli rajamise uurimisest.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 28.01.2016 22:12:10 vasta tsitaadiga

oot, indrekp, ma ei saa ühest asjast aru... kust klient teab, et tema tehniline võimekus allalaadimise osas on 12, 20,40, 60 Mbit??? Mina ütlen otse, et ma tundsin ise huvi, sest ma tahaks ikkagi normaalset netti kasutada ja seepärast tegin korduvaid päringuid geopanka ja login sisse ka iseteenindusse, sest mõnikord on ka iseteeninduses muudatused ees. Aga inimene, kellel on tema teadmata tehniline valmidus olemas...kuidas tema teab nõuda rohkemat?
Kas see on umbes nii, et kui mina üksi tahan 300/300 siis pean võrguehituse ise välja plekkima, aga kui kogu piirkond tahab, kas siis tuleb ka Telia poolt algatus??? Põhimõtteliselt ei saa ma tarbida kiiremat netti, kui mulle pakutakse, st kui lagi on 60/10 siis saangi tarbida kuni 60/10 , siis vaevalt, et kui selle tellin, siis aasta pärast saadetakse meil, et kuule, kas sa 300 megast netti ei taha või?!? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2016 23:48:55 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
kiirest internetist on kasu mujalgi kui torrentis. Lihtsalt see pole nii ilmselge:
* Kiirem üleslaadimine Youtube.
* Kiirem samaaegne kaartide laadimine brauseris.
* Kiirem programmisiseste uuenduste allalaadimine.
* VM snapshotid pilve.
* Backupid pilve.
* Kiirem kõrgekvaliteediliste ja pikkade youtube videote puhverdamine.
* Kiirem kaartide laadimine kaardirakendustes

Seega isegi 500/500 vs 100/100 on vahe sees. Eriti mis puudutab üleslaadimist.

RCC kirjutas:
Ei no tegelt? sa oled siis 24h juutuube vaatamas, mitukend taabi valla?

Muidugi mitte 24/7 aga vaatasin oma subscriptioneid ja päevas tuleb 10-12 videot. Miinimumpikkus tavaliselt 5 minutit. Pikem ulatub seal pooleteise tunnini. Seega 12x5min=1 tund ja tavaliselt mitut tundi videot nädalas koos selle pooleteise tunnisega. Ja see ei arvesta veel embedded videosi mis uudistes või kuskil Youtube väliselt on.
Lisaks kui subscriptionitest avan, siis see tähendab oma 5 video samaaegset avamist ja puhverdamist. Mingist alla või üleslaadimisest samal ajal ei saa rääkidagi. Tihbtipeale üritan lühemad videod enne ära vaadata, et pikem video saaks ennast taustal puhverdada.
Mitukümmend kaarti on lahti jah samaaegselt.
olafsand kirjutas:
Dropbox ei anna kätte ega võta ka vastu kiiremini kui 20 mega.

Dropboxil on vaikeseadistuses upload piiratud. Jään vastuse võlgu kui palju aga unlimited see pole.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 29.01.2016 02:08:25 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
4. klient kelle tehniline võimalus on 40 või ka 60M vdsl ja kasutab madalamat kiirust ei saagi kunagi arendusplaanidesse.

Siis on natuke jama, kui selliselt arendatakse.
Optilise kaabli 50/50 ja 100/100 kiiruse ja hinnasuhe on hoopis soodsam ja võtaks selle kindlasti ennem kui 60/10, mida pakutakse, aga pole võtnud.
Kuigi 25 aastat tagasi paigaldatud vaskkaablit, mille peal praegu VDSL2 jookseb on väidetavalt mitu korda kallim hooldada kui optikat, võiks siiski 40/10 ja 60/10 teenuse hinda kliendile odavamaks teha ja neid kiiruseid kuidagi rohkem reklaamida 12/1 kasutavale kuid VDSL piirkonna klientidele.

ab79 kirjutas:
oot, indrekp, ma ei saa ühest asjast aru... kust klient teab, et tema tehniline võimekus allalaadimise osas on 12, 20,40, 60 Mbit??? Mina ütlen otse, et ma tundsin ise huvi, sest ma tahaks ikkagi normaalset netti kasutada ja seepärast tegin korduvaid päringuid geopanka ja login sisse ka iseteenindusse, sest mõnikord on ka iseteeninduses muudatused ees. Aga inimene, kellel on tema teadmata tehniline valmidus olemas...kuidas tema teab nõuda rohkemat?

Täpselt nii ongi. Olen ka ise päris paljudele näpuga ette käinud näitamas, et 12/1 ühenduse asemele on juba kaua aega võimalik võtta sama kuumaksuga 20/5 ühendus või kallimalt veel kiirem 40/10 ja 60/10. Ausalt, nt siin ümbruskonna naisterahvad icon_smile.gif pole ise kuidagi neid võimalusi osanud välja uurida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 29.01.2016 02:32:19 vasta tsitaadiga

Ma saan aru nii, et vask on kallis välja vahetada kogu ulatuses optika vastu. Ega vase hooldamine midagi maksa, kui see kaabel maas on, siis niikaua kui kaabli isolatsioon vastu peab, ei juhtu suurt midagi.Maksab kapis olevate vanade ADSL ja VDSL kaartide vahetus kui äike sisse lööb...
Kui optika meeter oleks hinna poolest võrdne vase meetri mahapanekuga, siis ma usun, et rahalises mõttes ei tohiks hinnakalkulatsioon nii kirves olla ja optika oleks levinum. See, et andmeedastuse suhtes on optika odavam, on selge, aga siin ei saa ikkagi võrrelda kortermaju-uusarendusi ja vanu eramaju äärelinnades.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2016 02:35:03 vasta tsitaadiga

Vaadates, mis andmeliigutamiseks vaskjuhe algselt oli mõeldud ja mis mõndadel juhtudel veneaegsest kablast ideaaltingimustel lühikese liini korral VDSLiga läbi pressitakse...

Oleks vast mõistlikum jah, valgus igalepoole ära vedada ja asi aastakümneteks/sajaks n.ö "vask" icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 29.01.2016 03:02:10 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Vaadates, mis andmeliigutamiseks vaskjuhe algselt oli mõeldud ja mis mõndadel juhtudel veneaegsest kablast ideaaltingimustel lühikese liini korral VDSLiga läbi pressitakse...

Oleks vast mõistlikum jah, valgus igalepoole ära vedada ja asi aastakümneteks/sajaks n.ö "vask" icon_biggrin.gif

Telial pidavat olema tuhandeid kilomeetreid vasevõrku...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2016 07:30:10 vasta tsitaadiga

No meil ongi terve asula veneaegset vaske täis, mõned lõigud on ka uuema vastu vahetatud. Mõnes kohas on kaablid mitu korda katki kaevatud ja siis kokku lapitud veekindlate jätkumuhvidega(mis vett välja ei lase aga sisse küll). Ise olen pika liini lõpus kilomeetri kaugusel kapist ja kõige rohkem tahaks äikese pärast vasest lahti saada.
Optika toodi ELASA projektiga kohale ja Telia kapp on ka seal otsas. Too maaomanik, kelle maa peal see kapp asub, sai omale optika tuppa, ju siis on vajalik masinapark seal sees olemas.
Minu mõte oli liituda seal kapi juures, sest reaalselt ise optikat läbi asula ei ole võimalik vedada aga point on selles, et "naaber" ostis ära selle kinnistu kus see kapp asub ja sai sellega kaasa ka endise raadiolingi masti. Selle masti otsast on otsenähtavus mulle koju ja mõne UBNT kanniga saaks otsad kokku "sillata".
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2016 10:33:33 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
4. klient kelle tehniline võimalus on 40 või ka 60M vdsl ja kasutab madalamat kiirust ei saagi kunagi arendusplaanidesse.

Eks siis sellepärast siis ongi 15 meetri kaabli paigaldus 55 korteriga kortermajja juba aastaid liiga kallis neile. Internetiks kasutatakse teist teenusepakkujat, kes pakub kiiremat kiirust. Endal Teliast ainult TV teenus, pakutaks kiiremat uploadi, siis oleks ka internet nende juures.

Nokk kinni, saba lahti seis.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 29.01.2016 14:50:47 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
indrekp kirjutas:
4. klient kelle tehniline võimalus on 40 või ka 60M vdsl ja kasutab madalamat kiirust ei saagi kunagi arendusplaanidesse.

Eks siis sellepärast siis ongi 15 meetri kaabli paigaldus 55 korteriga kortermajja juba aastaid liiga kallis neile. Internetiks kasutatakse teist teenusepakkujat, kes pakub kiiremat kiirust. Endal Teliast ainult TV teenus, pakutaks kiiremat uploadi, siis oleks ka internet nende juures.

Nokk kinni, saba lahti seis.


nõus, et upload on tõesti oluline. kahjuks minuni ulatub ainult telia vaskpaar, juhtmevaba netti ei taha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2016 15:04:04 vasta tsitaadiga

Mis teema selle kodulehel aadressi sisestamisega on? Tahtsin vaadata kas ja mis upgrade teha saab kuid vastuseks tuli, et saan tellida vaid 4g baasil lahendusi. Olgu öeldud, et majas optika sees ja 50/50 internet kasutusel.
_________________
He who knows he has enough is rich.
Kommentaarid: 405 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 357
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 29.01.2016 15:32:28 vasta tsitaadiga

attrs kirjutas:
Mis teema selle kodulehel aadressi sisestamisega on? Tahtsin vaadata kas ja mis upgrade teha saab kuid vastuseks tuli, et saan tellida vaid 4g baasil lahendusi. Olgu öeldud, et majas optika sees ja 50/50 internet kasutusel.
Aga kasuta siis võimalust ja võta tagavaraks endale 4g-püsikas. Siin foorumis ainult ära seda laialt reklaami - paari foorumikaaslase puhul on oht, et lähevad kadedusest lõhki icon_cool.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 29.01.2016 15:33:17 vasta tsitaadiga

attrs kirjutas:
Mis teema selle kodulehel aadressi sisestamisega on? Tahtsin vaadata kas ja mis upgrade teha saab kuid vastuseks tuli, et saan tellida vaid 4g baasil lahendusi. Olgu öeldud, et majas optika sees ja 50/50 internet kasutusel.


logi sisse iseteenindusesse ja vaata siis.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2016 16:12:28 vasta tsitaadiga

Kas nüüd aadressi sisestamata ei saagi vaadata, mis interneti pakette Telia pakub? Või on miski sala nipp kust tuleb lehel siseneda
Praegu siin all ainult aadressiga https://www.telia.ee/era/kodu

EDIT: Olin pime, läksin sellele lehele ja hinnakiri PDF aitas välja https://www.telia.ee/era/internet/pusiuhendus/

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 401, 402, 403 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.