|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
21.01.2013 20:59:00
|
|
|
| SSD kirjutas: |
osta telekas!  |
Põhjenda!
Ja kas keegi oskab selle kohta midagi öelda: BENQ MX511 ?
400 eurot kusagil aga tundub väga heade review.dega! Või oskab keegi soovitada veel mõnda head projektorit mis oleks alla 500 euri kasutatuna?
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wilddog
HV vaatleja
liitunud: 27.05.2004
|
23.01.2013 15:25:08
|
|
|
Benq MX seeria on nn kontori projektor. Benq MW või W seeria on koju mõeldud. Mina asendaksin sinu projektori Benq MW512'ga või siis Epson EH-TW480. Üks on DLP ja teine 3LCD.
MX511 ainus pluss on parem optika, mis suudab väiksema maa pealt suuremat pilti lasta. XGA reso ei ole päris hästi filmide jaoks mõeldud, suhe on 4:3
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
23.01.2013 20:41:29
|
|
|
| wilddog kirjutas: |
Benq MX seeria on nn kontori projektor. Benq MW või W seeria on koju mõeldud. Mina asendaksin sinu projektori Benq MW512'ga või siis Epson EH-TW480. Üks on DLP ja teine 3LCD.
MX511 ainus pluss on parem optika, mis suudab väiksema maa pealt suuremat pilti lasta. XGA reso ei ole päris hästi filmide jaoks mõeldud, suhe on 4:3 |
Samas selle MX511 kvaliteet just tuntud filmide vaatamisega.Algselt küll mõeldud jah kontorisse aga pidavat nii hea olema ,et läks kodukino vaatamiseks üle
Ja need sinu pakutavad variandid pole 3D toega. Ma tahaks just 3D-d lastele.
Leidsin sellise variandi: link
Selle kohta oskab keegi midagi öelda?
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wilddog
HV vaatleja
liitunud: 27.05.2004
|
24.01.2013 14:56:19
|
|
|
| ristokru kirjutas: |
| wilddog kirjutas: |
Benq MX seeria on nn kontori projektor. Benq MW või W seeria on koju mõeldud. Mina asendaksin sinu projektori Benq MW512'ga või siis Epson EH-TW480. Üks on DLP ja teine 3LCD.
MX511 ainus pluss on parem optika, mis suudab väiksema maa pealt suuremat pilti lasta. XGA reso ei ole päris hästi filmide jaoks mõeldud, suhe on 4:3 |
Samas selle MX511 kvaliteet just tuntud filmide vaatamisega.Algselt küll mõeldud jah kontorisse aga pidavat nii hea olema ,et läks kodukino vaatamiseks üle
Ja need sinu pakutavad variandid pole 3D toega. Ma tahaks just 3D-d lastele.
Leidsin sellise variandi: link
Selle kohta oskab keegi midagi öelda? |
MX511 ja MW512 omavad ühte ja sama 3D ready võimalust, kus saab läbi PC lasta 3D filme. See optoma on HDMI 1.4 toega ja suudab ilusti igalt poolt 3D pilti lasta. Näiteks otse 3D BR mängijalt. Pildi kohta ei oska öelda. Eks ta mängib umbes sama pilti, mis eelnevad mudelid ning omab "vikerkaare efekti". Selle raha eest saab pilti küll. Lisaks saab tellida odavaid DLP-link prille netiavarustest. Selle Optoma throw ratio on väga hea 0.72:1, kahjuks puudub zoom funktsioon pildi suurendamiseks ja vähendamiseks. Sobiva suurusega pildi peab paika saama projektori nihutamisega toas. 2m pealt teeb juba päris suurt pilti. Kontrast võiks olla parem, aga see on ainult paberil olevad numbrid. Soovitan uurida hindu ka inglise ja saksa amazonist. Kui natukene valgendatud ruumis vaadata ja suure valgustugevusega pilti lasta pole asi nii hull midagi. Pimedas ruumis ööd vaadata, siis näed helehalli ruutu seinalt.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
24.01.2013 20:26:17
|
|
|
Tänan sind!
Aga mida sa ise soovitaksid? Mingi Acer 5360BD on kiidetud oma raha eest aga samas suur ost ja ei taha ka kohe raha mööda loopida:D
Seda nõ. rainbow effekti küll ei tahaks ,või kui see hakkab üldse segama?
Vaatan pidevalt erinevaid ebaysi aga oksjoniga ei saada keegi Eestisse kahjuks.
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wilddog
HV vaatleja
liitunud: 27.05.2004
|
25.01.2013 12:39:46
|
|
|
Rainbow efekt on individuaalne ja sellega ka hajub, isiklikult mulle meeldivad 3LCD projektorid. Mõlemal tehnoloogial on omad plussid ja miinused. DLP on rohkem "best bang for buck". LCD projektoritest on kindlasti parima hinna ja kvaliteedi suhtega Epson, sest tema ise toodab suures osas neid LCD paneele, mis projektoritesse lähevad.
Endale tundub parima hinna ja kvaliteedi suhtega DLP tootja olema Benq. Pakutud Acer on täiesti hea projektor, enne ostu veendu, et projektor oleks ikka sobilik paigutusvõimaluste osas. See review ja sait üldse abiks õige asja leidmiseks: http://www.projectorcentral.com/Acer_H5360_home_theater_projector_review.htm
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
27.01.2013 18:11:51
|
|
|
| Mida Optoma HD23 projektorist arvata ? On kellelgi kogemust olnud ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
27.01.2013 19:36:40
|
|
|
Oli võimalus proovida nüüd tänu foorumi kaaslasele siit Acer 5360BD
Esimene vaatamine üldse aga testisin ära kõik võimalused.
Aga miinusteks minujaoks olid ,et
1.pilt pole nii terav kui tahaks. On seda võimalik muuta/parandada?
2. 3D oli päris tore mängimiseks aga 3d filmi vaadates oli tunda kõva värelust ja väsitas jubedalt silmi. Vb. oli see tingitud kehvast torrentist..
3. Ja kas projektoritel on ka nõ. teravussügavus olemas? Mõtlen,et pildil inimene kes oli ees oli terav aga kaugemal oli väga kehv. See tuli välja filmides ja mängudes. Tean ,et reaalis nii ongi aga telekal oli ka kugemal jooksev vaenlane suht terav ja nähtav.
Aga plussideks muidugi super suur pilt minu telekaga võrreldes
Ja kasutasin ekraaniks üht rulood,selline tugev materjal,kahjuks ei tea mis kangaga võib tegu olla aga tundus super projektorile.On keegi katsetanud midagi sellist? Või palju võis üldse ekraanis kinni olla?
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wilddog
HV vaatleja
liitunud: 27.05.2004
|
28.01.2013 13:06:16
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Mida Optoma HD23 projektorist arvata ? On kellelgi kogemust olnud ? |
Kogemust pole olnud. Juttude ja reviewde põhjal täitsa bro (odavam) DLP projektor. Kindlasti on juba ka paremaid mudeleid ka sama hinna eest. Netis ülevaateid palju. Nagu ma eelnevalt olen öelnud, pöörake tähelepanu kindlasti ka optika paindlikkusele pildikvaliteedi kõrval.
| ristokru kirjutas: |
Oli võimalus proovida nüüd tänu foorumi kaaslasele siit Acer 5360BD
Esimene vaatamine üldse aga testisin ära kõik võimalused.
Aga miinusteks minujaoks olid ,et
1.pilt pole nii terav kui tahaks. On seda võimalik muuta/parandada?
2. 3D oli päris tore mängimiseks aga 3d filmi vaadates oli tunda kõva värelust ja väsitas jubedalt silmi. Vb. oli see tingitud kehvast torrentist..
3. Ja kas projektoritel on ka nõ. teravussügavus olemas? Mõtlen,et pildil inimene kes oli ees oli terav aga kaugemal oli väga kehv. See tuli välja filmides ja mängudes. Tean ,et reaalis nii ongi aga telekal oli ka kugemal jooksev vaenlane suht terav ja nähtav.
Aga plussideks muidugi super suur pilt minu telekaga võrreldes
Ja kasutasin ekraaniks üht rulood,selline tugev materjal,kahjuks ei tea mis kangaga võib tegu olla aga tundus super projektorile.On keegi katsetanud midagi sellist? Või palju võis üldse ekraanis kinni olla? |
1. Teravamat pilti saab 1080P (FHD) projektoriga, seal juba füüsiliselt maatriks tihedam. Samas kui enamus materjali on ikkagi 720P, siis pole väga vahet.
2. 3d kvaliteedi paneb paika ikkagi prillide kvaliteet, sync kiirus jne. DLP puhul on võimalik erineva Hz'ga prille värskendada 120 Hz on soovitatav, peaasi, et arvuti välja veaks. Proovi veel mõnda teist projektorit 3d-s. Vaata ka viimase põlvkonna single-chip DLP-d (darkchip 4 oli vist), Kas Acer seda juba on ei tea.
3. ei ole, kas kehvalt fookuses või siis kehv source? Ja ikka HDMI kaabel on ka abiks vs VGA kaabel.
4. Endal kasutusel täispimendav ruloo, matt pind (väikese tekstuuriga) ja valge. Ainus miinus on see, et valgelt pinnalt peegeldub seintele ja sealt tagasi parasiitvalgust. A la sellised kohad kus pool ekraani on valge ja teine pool peaks süsimust olema, siis peegelduv valgus "killib" musta. Aitaks kui seinad ümbert mustaks värvida, et vähem peegelduvat valgust oleks.
Vaata veel vähe ringi ning paljud asjad võivad ka seadistuses kinni olla.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
28.01.2013 13:08:39
|
|
|
Tänan väga asjalikude vastuste eest!
Kasutasingi 5m hdmi juhet. Ja 3D hz settingud vist näitaski 120hz. Arvan,et see oli ka kinni torrentist.
Just rohkem häiris teravuse puudumine blu ray vaatamisel. Oli küll terav aga oleks ikka rohkem tahtnud. HD redy projektor aga näitas signaaliks 1080p,arvan,et projektor näitas mis signaali saab aga ise mängis seda siis max. 720p peal?
Ja uurisin seda sinu antud linki + googeldanud pikalt aga ei leia mis oleks hea Budget projektor mis jääks hinnas kusagil alla 700 euri.
Hetkel ei teagi kummale siis rohkem pöörata tähelepanu, kas 1080p või 3D projektorile kuna tundub ,et mõlemat ei saa alla 1500+ euri...
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wilddog
HV vaatleja
liitunud: 27.05.2004
|
28.01.2013 13:51:06
|
|
|
| ristokru kirjutas: |
Tänan väga asjalikude vastuste eest!
Kasutasingi 5m hdmi juhet. Ja 3D hz settingud vist näitaski 120hz. Arvan,et see oli ka kinni torrentist.
Just rohkem häiris teravuse puudumine blu ray vaatamisel. Oli küll terav aga oleks ikka rohkem tahtnud. HD redy projektor aga näitas signaaliks 1080p,arvan,et projektor näitas mis signaali saab aga ise mängis seda siis max. 720p peal?
Ja uurisin seda sinu antud linki + googeldanud pikalt aga ei leia mis oleks hea Budget projektor mis jääks hinnas kusagil alla 700 euri.
Hetkel ei teagi kummale siis rohkem pöörata tähelepanu, kas 1080p või 3D projektorile kuna tundub ,et mõlemat ei saa alla 1500+ euri... |
Projektor suudab FHD pilti vähendada 720P peale. Maatriks ikka 1280x800 vms . Ka seal võivad kaod olla, upscale ja downscale algoritmid erinevad jne. Kui ikka kvaliteetne 1080p materjal või BR, siis mina soovitan ikka FHD projektorit. Kõik sõltub kui tubli on projektor ja kui kvaliteetselt ta suudab asju väänata. FHD pilt ja FHD projektoriga on lollikindel ja tulevikukindel.
Kui soovid kvaliteetset FHD ja 3D maksab jah ikka sinna 1000€ ja rohkemgi.
See projektor teeb korralikku 2D pilti ja omab ka lisaks PC 3D-le ka Real 3D tuge (BR player/PS3 sappa). Benq W703d (3d kvaliteet pole just parim, aga täiesti olemas).
Epson EH-TW 5900 oleks juba järgmine samm, see muidugi 3LCD.
Endal kasutusel Epson EH-TW6000, aga tahaks juba proovida uut Eh-TW8100 (sama sisu, mis lipulaev 9100 miinus tilu-lilu). Enne aga peaks ruumi sobivamaks saama, muidu loobid tonne tuulde
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
31.01.2013 02:39:20
|
|
|
Oskab keegi 106" alla tõmmatavat ekraani soovitada, mille mehanism rohkem kui 3x vastu peaks ( kui netist lugeda siis selles suhtes elite screens ekraaanid võib ära unustada, mehanism sees väga vilets ), põhiline, et ekraan koos raamiga ei oleks laiem kui 248cm üleval ääres võiks 30cm musta osa ka olla
Ise ei viitsi miskit ehitama hakata läheb kohta kus vaja seda daily kokku rullida.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
03.09.2013 15:49:06
|
|
|
Keegi selle kohta oskab midagi öelda?
http://www.projectorcentral.com/Sanyo-PLV-Z5.htm
Pakutakse seda 350-e eest. Aga luumenite arv vist jääb kole väheseks kui ei vaata kottpimedas? Mul ümberringi aknad ja samuti lastele ju ei meeldi mängida mänge ainult öösel
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wilddog
HV vaatleja
liitunud: 27.05.2004
|
04.09.2013 12:32:18
|
|
|
| ristokru kirjutas: |
Keegi selle kohta oskab midagi öelda?
http://www.projectorcentral.com/Sanyo-PLV-Z5.htm
Pakutakse seda 350-e eest. Aga luumenite arv vist jääb kole väheseks kui ei vaata kottpimedas? Mul ümberringi aknad ja samuti lastele ju ei meeldi mängida mänge ainult öösel  |
Projektor on vanakene (mis seisus on lamp?), pool HD, omaaegne lipulaev (varieeruv iiris, lens shift jne). Pigem kottpimedas või väga hämaras vaatamiseks. Muidu omaaegne tippsaavutus. Vähemnõudlik filmivaataja on sellega pimedas õnnelik. Mängimiseks vast tõesti odavama otsa DLP parem.
Edit: vaata ise üle oma silmaga, et kuidas on. Mängimisel on ülioluline input lag (sisendsignaali viivitus). Et see oleks väike või ei oleks üldse.
Hetke parim "kõigesööja" on Epsoni EH-TW8100, loodame, et hinnad kukuvad lähiajal Ma ei ole Epsoni fanboy, nad lihtsalt toodavad häid projekoreid (kvaliteet/omadused/hind kokku).
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
08.09.2013 13:05:06
|
|
|
Plaanis on ka soetada projektor, mis oleks FHD ja 3D toega, ning väikse input lagiga, et ka FPS saaks mängida. Olen siin paar kuud juba lugenud erinevaid ülevaateid ja kasutajate arvamusi ning tundub, et parim selline 1000euro hinnaklassis on BenQ W1070 ja W1080ST (short throw). Mis sobiksid sellisesse tuppa, kus väga pimedaks asja ei saa teha. Samas mul elutuba on suht suur ning ka lagi on kõrgemal kui tavalises korteris (3m) siis vist pole väga oluline see short throw olemasolu? Plaan on paigutada lakke, samas siiski on see short throw hea sest seljuhul peaks vähem viima HDMI kaablit mööda seina (projektor lähemal). Uurisin ka WHDI toega (wireless HDMI), ning BenQ W1500 oli selline millele veel hammas peale hakkaks. Teine variant oli muidugi Epsoni HC 3020e.(eelmisest oma 300 eurot kallim) Viimase kasuks rääkis parem WHDI link, esimese puhul kippus pilt viskama aegajalt artifakte WHDI'ga. Aga nende W1500 ja 3020e'ga ei saaks normaalselt FPS mänge mängida, sest input lag ikka kole suur.
Kas kellelgi on kogemusi eelpool mainitud W1070'ga ja W1080ST'ga. Viimasel pole ka vertikal shift tuge, kuid kui oluline see on kui plaan on lakke paigutada? Ning kas siiski oleks mõttekam võtta ilma ST'ga W1070, kui elutuba suht suur (55m2 umbes).
Ekraani valimisega on natuke nutusemad lood. Vaatasin siin Elite Screeni 120" variante, millel on see manuaalne alla ja ülessekerimine. Samas ei ole näinud neid versioone sellel mudelil, mis oleks väheke hallima pinnaga, et kompenseerida tugevat valgusvihku projektori lambist. Ning see mehhanism pidi olema suht kapriisne?
Otsisin ka ebayst elektrilisi variante, ning oli suht igas hinnaskaalas. Kuid silma jäi eriti see odav versioon:
http://www.ebay.com/itm/171119490655
Selle raha eest võiks isegi katsetada?
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
09.09.2013 20:45:39
|
|
|
| wilddog kirjutas: |
| ristokru kirjutas: |
Keegi selle kohta oskab midagi öelda?
http://www.projectorcentral.com/Sanyo-PLV-Z5.htm
Pakutakse seda 350-e eest. Aga luumenite arv vist jääb kole väheseks kui ei vaata kottpimedas? Mul ümberringi aknad ja samuti lastele ju ei meeldi mängida mänge ainult öösel  |
Projektor on vanakene (mis seisus on lamp?), pool HD, omaaegne lipulaev (varieeruv iiris, lens shift jne). Pigem kottpimedas või väga hämaras vaatamiseks. Muidu omaaegne tippsaavutus. Vähemnõudlik filmivaataja on sellega pimedas õnnelik. Mängimiseks vast tõesti odavama otsa DLP parem.
Edit: vaata ise üle oma silmaga, et kuidas on. Mängimisel on ülioluline input lag (sisendsignaali viivitus). Et see oleks väike või ei oleks üldse.
Hetke parim "kõigesööja" on Epsoni EH-TW8100, loodame, et hinnad kukuvad lähiajal Ma ei ole Epsoni fanboy, nad lihtsalt toodavad häid projekoreid (kvaliteet/omadused/hind kokku). |
Siin ostas müügil vist juba aastakese see projektor: http://www.osta.ee/projektor-infocus-x10-native-1080p-dlp-40263349.html
Hind tundub väga hea ju aga samas keegi ei osta seda,miks nii? Oskab keegi kommenteerida?
Ja äkki oskab keegi ka eelneva projektoriga mis küsisin võrrelda seda?
Tänud ette juba!
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
14.08.2014 02:44:00
|
|
|
Otsin praegu kodukasutuseks ~400 kandis projektorit ja hetkel olen jälginud sellist:
Acer H5380BD. Datasheet.
| tsitaat: |
| 1280 x 720 resolution (720p native) - DLP® - 2D-to-3D conversion - 17000:1 contrast ratio - 3000 ANSI Lumens brightness - HDMI® - USB - projector: 1-year limited warranty, bulb: 90-day limited warranty. Color: white |
HV's hind €443-503
reviewd: 1, 2, 3
Soovitusi? Lisaks pole veel vaadanud ekraani, soovitusi?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
21.12.2014 22:55:24
|
|
|
Tere jälle,
plaanis nüüd ikka lõpuks ära soetada projektor ja vist parim variant alla 1000.- on siis Benq1070 ja siis Benq1080st.
Kas nende vahe vaid short throw-s?
Ma ei tahaks projektorit panna lakke vaid suurte tuppa laua alla. Ideaalis laseks pildi seinale nii 2,5 meetri kauguselt.
Seega peaks valima 1080?
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mad
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.08.2003
|
26.12.2014 23:25:14
|
|
|
| Tervist! Kuna GTA V pole enam mägede taga, tahaks aegsasti projektori ära osta. Silma hakkas see: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=629967&highlight=projektor Poolhämarasse ruumi peaks 3200 heledus sobima, 3D-d pole ja see ei häiri, hind on hea. Muret teeb aga resolutsioon 1024x768 - kas sellest arvutimängu mängimiseks piisab? Kasutaksin ATI 6670 kaarti, millel on ka HDMi, mida võiks ju kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
27.12.2014 15:09:32
|
|
|
| mad kirjutas: |
| Tervist! Kuna GTA V pole enam mägede taga, tahaks aegsasti projektori ära osta. Silma hakkas see: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=629967&highlight=projektor Poolhämarasse ruumi peaks 3200 heledus sobima, 3D-d pole ja see ei häiri, hind on hea. Muret teeb aga resolutsioon 1024x768 - kas sellest arvutimängu mängimiseks piisab? Kasutaksin ATI 6670 kaarti, millel on ka HDMi, mida võiks ju kasutada. |
See pole päris see projektor mis oleks hea. Ilma HDMI sisendit küll enam ei ostaks. Vähemalt mängudele ja filmidele. Kontori poolele sobilik.
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
27.12.2014 15:37:13
|
|
|
| Sellel ju HDMI olemas, samas jah resu on aastast 2000 vms
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
27.12.2014 16:30:51
|
|
|
| mad kirjutas: |
| Tervist! Kuna GTA V pole enam mägede taga, tahaks aegsasti projektori ära osta. Silma hakkas see: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=629967&highlight=projektor Poolhämarasse ruumi peaks 3200 heledus sobima, 3D-d pole ja see ei häiri, hind on hea. Muret teeb aga resolutsioon 1024x768 - kas sellest arvutimängu mängimiseks piisab? Kasutaksin ATI 6670 kaarti, millel on ka HDMi, mida võiks ju kasutada. |
Kuigi tal on hdmi ja toetab ka 1080 on tal siiski native reso 1024x768 4:3 ekraanile mis peaks olema sarnane monitoridele, kui on üks kindel reso ette nähtud, siis kõik teised valikud võivad küll pildi ette manada, aga mitte kõige parema kvaliteediga.
Endalegi jäi sama projektor silma hea kvaliteedi ja hinna suhtega, siiski mõtlesin, et esimeseks projektoriks oleks natuke lahja, tahaks midagi enamat kui kontoris powerpointe näidata.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
27.12.2014 22:13:21
|
|
|
| ristokru kirjutas: |
Tere jälle,
plaanis nüüd ikka lõpuks ära soetada projektor ja vist parim variant alla 1000.- on siis Benq1070 ja siis Benq1080st.
Kas nende vahe vaid short throw-s?
Ma ei tahaks projektorit panna lakke vaid suurte tuppa laua alla. Ideaalis laseks pildi seinale nii 2,5 meetri kauguselt.
Seega peaks valima 1080? |
Endal on W1070. Kuskilt 4m kauguselt näitab 120" ekraani peale. Saab ilusti hakkama.
Kuid saaks ka 2.5 m peal hakkama. Oleneb ainult, et kui suure ekraani peale kuvama peab?
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ristokru
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.11.2008
|
28.12.2014 12:07:34
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
| ristokru kirjutas: |
Tere jälle,
plaanis nüüd ikka lõpuks ära soetada projektor ja vist parim variant alla 1000.- on siis Benq1070 ja siis Benq1080st.
Kas nende vahe vaid short throw-s?
Ma ei tahaks projektorit panna lakke vaid suurte tuppa laua alla. Ideaalis laseks pildi seinale nii 2,5 meetri kauguselt.
Seega peaks valima 1080? |
Endal on W1070. Kuskilt 4m kauguselt näitab 120" ekraani peale. Saab ilusti hakkama.
Kuid saaks ka 2.5 m peal hakkama. Oleneb ainult, et kui suure ekraani peale kuvama peab? |
Hetkel pole veel ekraani. On olemas valge hallikas kardin/ruloo. Olen sellelt siiani vaadanud. 2,5m just hea selleks kuna siis saaks laualt lasta pildi seinale. Ei tahaks suuretoa lakke seda riputada.
_________________ Müüa kõiksuguseid mööblitarvikuid.
FB: Autoinglid- Premium püsivahatamine/poleerimine/keraamika/mobiilne pesu. |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mad
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.08.2003
|
28.12.2014 15:57:41
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Kuigi tal on hdmi ja toetab ka 1080 on tal siiski native reso 1024x768 4:3 ekraanile mis peaks olema sarnane monitoridele, kui on üks kindel reso ette nähtud, siis kõik teised valikud võivad küll pildi ette manada, aga mitte kõige parema kvaliteediga.
Endalegi jäi sama projektor silma hea kvaliteedi ja hinna suhtega, siiski mõtlesin, et esimeseks projektoriks oleks natuke lahja, tahaks midagi enamat kui kontoris powerpointe näidata. |
Just, see native resolutsioon vs teiste resolutsioonide näitamine scaling'u abil tekitas kahtlusi. Lisaks ka 4:3 formaat, mis 16:9 filmide puhul tekitab mustad ääred... Aga kui ma leian mingi projektori, millel on HDMI sisend ja normaalne resolutsioon, siis mida mängimiseks sobiva projektori otsimisel veel tähele panna? Nagu ma aru saan, siis DLP projektoritel response time'i ei ole, seega tulebki vaadata ainult resolutsiooni, kontrasti ja valgustugevust? Mida sellest aparaadist arvata ja miks ta nii odav on: http://www.elektroonika24.ee/hdmi-projektor-acer-h7530d
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
29.12.2014 11:15:15
|
|
|
Odav on sellepärast, et on vana ja kasutatud.
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
04.03.2015 01:06:34
|
|
|
| Keegi oskab soovitada best bang for buck projektorit ca 3,5 meetri kaugusele seinast. Monteerimiskohaks siis lagi ikka, aga valgust on toas palju. Tahaks ikka nii vaadata, et päris kottpimedas ei peaks olema, et pilti kannataks vaadata. Materjaliks oleks siis Blu-Ray ja tavalised telesaated, mis netist tulevad. Vahest vöiks saada mängida ka.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
04.03.2015 02:29:36
|
|
|
| Slazenger kirjutas: |
| Monteerimiskohaks siis lagi ikka, aga valgust on toas palju. Tahaks ikka nii vaadata, et päris kottpimedas ei peaks olema, et pilti kannataks vaadata. |
Osta suur teler! Projektor valgust ei salli!
Või kaks eset. Telku uudiste jaoks, ja pimedas filme vaatad projektoriga.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
04.03.2015 02:52:21
|
|
|
absoluutselt nõus. kui pimedat tuba ei tee siis unusta igasugused projektorimõtted...või siis unusta mõtted heast pildist. üks kahest...igasugused müügi ja muidumehed võivad rääkida midagi iganes kokku sel teemal, aga paraku see kõik on suuremal või vähemal määral BS.
teoorias (st. ma ei pea kõike seda järgnevat just eriti praktiliselt lähenemiseks) võiksid osta mingi hullu kalli ja vägeva "hõbedase" ekraani, millel on siis peegeldav pind ja mis nö. "valest suunast" langevat valgust neelab rohkem kui "õigest suunast" langevat. samuti võiksid osta VÄGA suure valgustugevusega HC projektori ja kasutada seda brightest mode's. lisaks treatida oma tuba ja valgustust kuidagi nii, et tulede peal hoidmine omaks projektsiooni pinnale minimaalset effekti. ning jah, saaksid lõpuks enamvähem mõistliku tulemuse ka -jube kalli raha eest ja suhteliselt suure vaevaga ning väikse WAF'iga (wife acceptance factor). siin on see koht, kus ma tavaliselt küsin, et kas see kõik ikka tasub ära ära.
tõesti, müüakse ju mingeid 60" led telekaid juba, valge toa jaoks ikka mitmeid kordi parem lahendus.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K3891
HV veteran

liitunud: 18.01.2003
|
15.10.2015 13:13:00
|
|
|
Sai soetatud kiidetud Optoma DS330 projektor. Kui ühendan DVD mängijaga, tuleb pilt ilusti ette, aga mitte ükski läppar HDMI kaudu ära ei tunne
Kui selle sama HDMI kaabli ühendan hoopis mitsubishi xd8100u projektoriga, siis on kohe läpaka pilt ekraanil.
_________________ lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled" |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
15.10.2015 13:29:23
|
|
|
| Mis kaadrisagedust proje toetab? Endal oli lugu kus arvuti lükkas kaadrisageduse automaatselt põhja (vastavalt projektorile) ning kaabel jäi hätta. Asendasin 1.4a HDMI kaabli vastu ja kõik töötab. Proovi nii, et ühenda projektor väljalülitatud arvuti taha ning lülita arvuti sisse, kui boot'i näed siis võiks sama keiss olla
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K3891
HV veteran

liitunud: 18.01.2003
|
15.10.2015 15:20:46
|
|
|
| nexus4 kirjutas: |
| Mis kaadrisagedust proje toetab? |
_________________ lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled" |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
15.10.2015 15:38:56
|
|
|
| Resolutsiooni võib ka muuta läpakast. Too Optoma on ju ainult SVGA proje, Mitsu on XGA. Ja et projektori sisend oleks ka õige
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K3891
HV veteran

liitunud: 18.01.2003
|
15.10.2015 15:53:55
|
|
|
Selle juures jääb mulle arusaamatuks see, et kui optoma on läppariga ühendatud, siis windows ei näita, et teine ekraan oleks ühendatud. Seega ei leia ma ka kohta, kust kaadrisagedust muuta saan.
_________________ lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled" |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
15.10.2015 16:02:32
|
|
|
| K3891 kirjutas: |
| Selle juures jääb mulle arusaamatuks see, et kui optoma on läppariga ühendatud, siis windows ei näita, et teine ekraan oleks ühendatud. Seega ei leia ma ka kohta, kust kaadrisagedust muuta saan. |
Muuda enne projektori ühendamist läpaka enda ekraani reso svga lähedaseks ja lülita läpakal Fn+välise video klahvikombinatsiooniga ainult projektori väljundile, siis peaks samad seaded jätma
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K3891
HV veteran

liitunud: 18.01.2003
|
24.10.2015 20:34:24
|
|
|
hobihall, sai proovitud nii ja naa aga no vat ei võta pilti ette ühegi arvutiga
_________________ lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled" |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
24.10.2015 21:52:07
|
|
|
Käsitsi projektori sisendit valida on ikka proovitud juba? Projektorit enne arvuti käivitamist ühendada või arvutile restarti teha pärast projektoriga ühendamist? (ei tohiks vahet olla, aga vahel mõjub)
Mõne muu arvutiga ühendada?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K3891
HV veteran

liitunud: 18.01.2003
|
26.10.2015 15:15:05
|
|
|
Sai proovitud erinevaid arvuteid(täiesti uue win7) ja erinevaid kaableid. Restarditamine sai ka ära proovitud.
_________________ lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled" |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahasrahla
HV kasutaja
liitunud: 19.06.2011
|
26.10.2015 17:34:08
|
|
|
| Vaata manuaalist "PC Mode" lehekülge.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
K3891
HV veteran

liitunud: 18.01.2003
|
27.10.2015 13:35:30
|
|
|
| Sahasrahla kirjutas: |
| Vaata manuaalist "PC Mode" lehekülge. |
Mina kahjuks seda ei leidnud. Ainult VGA kaablist jutt.
http://www.upload.ee/files/5288901/Optoma_DS330_Projector.pdf.html
_________________ lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled" |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
27.10.2015 14:35:07
|
|
|
| nexus4 kirjutas: |
| /**/Proovi nii, et ühenda projektor väljalülitatud arvuti taha ning lülita arvuti sisse, kui boot'i näed siis võiks sama keiss olla |
Kas bootscreeni ka ei näe?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
30.10.2015 19:37:51
|
|
|
640x480; 800x600; 1024x768; 1280x1024; 1280 x 800; 1600x1200 on toetatud resod PC jaoks, ehk siis pead arvutis määrama ühe neist resodest ja vaatama, mis toimub.
See juhend on ka siuke segane. Kahes kohas erinevad andmed. Igatahes prooviks alustuseks neid rasvaseid kirjes resosid. Ning mul on kahtlus, et HDMI ei ole arvuti taga toetatud. Ainult VGA.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
target
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2003
|
30.10.2015 20:42:37
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
640x480; 800x600; 1024x768; 1280x1024; 1280 x 800; 1600x1200 on toetatud resod PC jaoks, ehk siis pead arvutis määrama ühe neist resodest ja vaatama, mis toimub.
See juhend on ka siuke segane. Kahes kohas erinevad andmed. Igatahes prooviks alustuseks neid rasvaseid kirjes resosid. Ning mul on kahtlus, et HDMI ei ole arvuti taga toetatud. Ainult VGA. |
Juhendit lugedes jäi ka selline mulje, et ainult VGA on toetatud.
_________________ PSN: powwa25 |
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Qmmaline
Lõuapoolik

liitunud: 24.09.2014
|
30.11.2015 17:08:45
|
|
|
Kas kellelgi projektori kasutajast on kogemusi lambi vahetamisel . Kas vahetada ise ostetud lamp või lasta teeninduses vahetada . Projektori lamp on kallis 250 € ja kui teenindus veel 100€ otsa paneb
läheb vaatamine üpris kalliks . Projektor BenQ 1080 ST , 2aastat ja 4000 h ehk siis rohkem kui standard lambile ette nähtud (veel töötab ) .
|
|
| tagasi üles |
|
 |
K3ndu
HV Guru

liitunud: 25.10.2009
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
30.11.2015 19:16:37
|
|
|
| Qmmaline kirjutas: |
| 2aastat ja 4000 h ehk siis rohkem kui standard lambile ette nähtud (veel töötab ) . |
Ilmselt siis mitte kodukasutuses? Vahetamine pole iseensest keeruline tõesti.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
30.11.2015 19:35:32
|
|
|
Vahetamine on isegi väga lihtne. Soovitan samuti ise vahetada, aga ega teeninduses ka üle 10€ küsita.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
15.12.2015 02:37:46
|
|
|
LCD või DLP koju? praegu testimiseks vanem Epsoni LCD.
Nüüdseks on juba Benq w1070 tootjal liinidelt maas ja viimasid populaarsed mudelid veel saada (1070+ vist veel tootmises). Eelmiste asemele Benq W1110-ca950€ ning W2000-ca1180€ ja W3000-ca1600€ selle asemele toodud.
Epsonil jälle odavamad kodukino esmataseme projektorid TW5210, TW5300 TW5350- ca780€ http://www.epson.eu/ix/en/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/17799
Kuna hetkel on võimalik projektoril optikat liigutada igas suunas ja zoom on tal ka korralik siis tekkis väike dilemma, et kas ja kuidas selline projektor saab ära paigutatud elutoas, millel pole üldse optika liigutamist.
Kas nüüd peangi selle projektori toru pika otsas laest alla riputama või? Muidu valiks uue Epsoni odavamast seeriast. Kuidas ikka on sellise projektori paigaldamisega, millel optikat üldse kallutada ei saa? Digitaalne trapetsi korrigeerimine on küll olemas.
Oskab keegi omadest kogemustest projektori paigaldamisel rääkida?
Nagu aru olen saanud, siis DLP pluss on näiteks õhufiltri puhastamise vajaduse puudumine, polegi tal sellist asja. Elamises, kus ikka tolmu lendleb, oleks see parem variant, kui LCD filtripuhastust meeles pidada.
Lisaks on DLP kujutisesüsteem hermeetiliselt kinnine, LCD (ka enda omal näha) on tolm kiire tungima läätsede vahele.
Ja mis reklaamitrikk see on, või ta pele seda, et kui LCD projektoril ka pirn vahetada, siis kuutis pole enam kunagi nii hea, kui uuel, ca 1000-1500 tundi töötanud LCD projektoril.
Benq siin komposteerib ajusid oma väitega, et DLP projektoril vahetad lambi ja kujutis nagu uuel projektoril jälle.
Samas selle aasta Benq LCD väljatoodud projektoritel on uue pirni hind 80€ kanti ainult + 7000 tundi eco reziimis.
DLP uus pirn, kui üldse kunagi vahetamiseni jõuabki, jalle 300€ kanti pigem.
daaadaraa. Ma nüüd lähen tuttu, ehk hommik õhtust targem.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
15.12.2015 18:30:33
|
|
|
Kui võrrelda Benq DLP projektori ja Epsoni 3LCD pilte identsetel ekraanidel, siis Epson paneb pildi, peamiselt värvide kvaliteediga Benqile ikka väga pika puuga.
Võrreldud siis Benq 1024x768 DLP (MX520, MX511 2013 aastast ja varasemast) ja teisel pool 3LCD Epsonid 1280x800: EB-X18, EB-W22 ja EB-W29.
Mis optikasse puutub, siis nii luksi projektorit, millel optika annab igas suunas kallutada, pole ma veel elus näinudki. Vaesematel inimestel tuleb projektor ikka otse ekraani vertikaalteljele paigaldada, külgepidi ei anna midagi mängida. Vertikaalis on digitaalne korrektor täitsa piisav.
Nimetatud Epsonitel on ka mingi mehaaniline külgepidi kallutamise asjandus, aga see ei korrigeeri tekkivat trapetsit, keerab pildi niisama kiiva üht- või teistpidi. Digitaalselt äkki isegi saab horisontaalsuunas ka korrigeerida, aga tulemus pole ikkagi sama mis õigesti paigaldatud projektori puhul. Hakkab midagi meenuma, et sai proovitud seda.
Nii et ikkagi tuleb projektor ekraani vertikaalteljele paigaldada. Ja mitte projektor ise, vaid projektori optika peab seal teljel olema. Sentimeeter-paar võib siia-sinna eksida, aga kui üle selle läheb, siis muutub trapets juba märgatavaks, kui ekraan on korralik rööpkülik.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|