Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 378, 379, 380 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2015 22:41:00 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Six kirjutas:
Mida vähem tead, seda parem.
Muidu hakkad veel küsimusi esitama.
bladerunner kirjutas:

+ lisaks ma ei saa aru, kellele need kernel/system log nüüd ette jäid et neid ka enam ei kuvata? icon_rolleyes.gif


Kuvatakse ju?
Pigem huvitab mind hoopis kellele see Guest Wifi ja Config Backup ette jäid... icon_rolleyes.gif


Võibolla oli see mingi silmamoondus aga mulle tundus ka vahepeal et neid logisid pole icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2015 22:49:32 vasta tsitaadiga

Etz, vast käib asi nüüd läbi selle /abi lehe. Märkasin, et seal saab taastada varukoopiatest. Muidugi see pole vast sama hea, mis ära kaotati.

olafsand, täpselt kell 2, ma arvan, et mitte. Ja miks siis 2:20-st juba aktiivsus tagasi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2015 23:10:36 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Etz, vast käib asi nüüd läbi selle /abi lehe. Märkasin, et seal saab taastada varukoopiatest. Muidugi see pole vast sama hea, mis ära kaotati.


Yeah right, aga Elion ei varunda kõiki sätteid, näitkes Hostinimesid, jpm...
Ehk siis see ei ole lahendus.

Anyway minu Inteno rändab järgmine nädal Elioni tagasi, õnneks on rendiseade... icon_lol.gif
ipv6`te hakkan ilmselt Tunneldama, sest Elion seda ju teistele seadmetele ei anna.
Samas selle nuditud karbiga pole mul kah enam midagi mõistlikku peale hakata, enamus featuure mis ma seal kasutasin roogiti välja.

-parun- kirjutas:
Võibolla oli see mingi silmamoondus aga mulle tundus ka vahepeal et neid logisid pole icon_smile.gif


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 30.10.2015 23:14:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 30.10.2015 23:14:56 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Etz, Config Backup eemaldatud või? Confi ei saagi enam varundada ega taastada?


Ei, menüüs pole enam seda kohtagi... icon_confused.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

Krt ma olen kindel, et nägin seal menüüs Config Backupi uues tarkvaras, kui Advanced View peale oli pandud aga praegu uuesti ei ole.

Kuid automaatseid backuppe ikka tehakse ja ligi pääsed sellesama
https://www.telekom.ee/abi/online-help
lehe kaudu, kui sisse logid.


Etz kirjutas:
Anyway minu Inteno rändab järgmine nädal Elioni tagasi, õnneks on rendiseade... icon_lol.gif

Milles see sinu õnn seisneb?
Hakkad teenusepakkujat vahetama? Kui oled renti juba üle 19 euri maksnud ja teenusepakkujat ei vaheta, ma ei näe erilist õnnemomenti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2015 23:22:50 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
Krt ma olen kindel, et nägin seal menüüs Config Backupi uues tarkvaras, kui Advanced View peale oli pandud aga praegu uuesti ei ole.

Kuid automaatseid backuppe ikka tehakse ja ligi pääsed sellesama
https://www.telekom.ee/abi/online-help
lehe kaudu, kui sisse logid.


Etz kirjutas:
Yeah right, aga Elion ei varunda kõiki sätteid, näitkes Hostinimesid, jpm...

Tee proovi, reseti oma ruuter ära ja näed ise palju tegelikult taastatakse sealtkaudu.


seeru kirjutas:
Milles see sinu õnn seisneb?
Hakkad teenusepakkujat vahetama? Kui oled renti juba üle 19 euri maksnud ja teenusepakkujat ei vaheta, ma ei näe erilist õnnemomenti.


Õnn seisneb selles, et ma pole 100€ matnud mingi karbi alla, millega kõlbab nüüd veel vaid kajakaid loopida ja mille järelturu väärtus on pehmelt öeldes olematu.
Ja milleks kohe nii dramaatiliselt, et vaja teenusepakkujat vahetada? Panen lihtsalt uuesti oma ruuteri sinna kaabli otsa ja asi vask...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 30.10.2015 23:29:17 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
seeru kirjutas:
Krt ma olen kindel, et nägin seal menüüs Config Backupi uues tarkvaras, kui Advanced View peale oli pandud aga praegu uuesti ei ole.

Kuid automaatseid backuppe ikka tehakse ja ligi pääsed sellesama
https://www.telekom.ee/abi/online-help
lehe kaudu, kui sisse logid.


Etz kirjutas:
Yeah right, aga Elion ei varunda kõiki sätteid, näitkes Hostinimesid, jpm...

Tee proovi, reseti oma ruuter ära ja näed ise palju tegelikult taastatakse sealtkaudu.


seeru kirjutas:
Milles see sinu õnn seisneb?
Hakkad teenusepakkujat vahetama? Kui oled renti juba üle 19 euri maksnud ja teenusepakkujat ei vaheta, ma ei näe erilist õnnemomenti.


Õnn seisneb selles, et ma pole 100€ matnud mingi karbi alla, millega kõlbab nüüd veel vaid kajakaid loopida ja mille järelturu väärtus on pehmelt öeldes olematu.
Ja milleks kohe nii dramaatiliselt, et vaja teenusepakkujat vahetada? Panen lihtsalt uuesti oma ruuteri sinna kaabli otsa ja asi vask...

Nojah, kes selle karbi eest 108 euri maksab, peab raha peale kuri olema.
Juba suvest saati saab neid Elionist 19 euri eest või tasuta. (2 aastase lepinguga uued ja vanad kliendid)
19 euri eest saab muidugi rohkem kui aasta aega juba neid karpe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2015 23:31:28 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
Nojah, kes selle karbi eest 108 euri maksab, peab raha peale kuri olema.
Juba suvest saati saab neid Elionist 19 euri eest või tasuta. (2 aastase lepinguga uued ja vanad kliendid)


Ausõna ma ei käi teenusepakkujate lehtedel sooduspakkumisi jahtimas, fakt on see et kui ma selle karbi võtsin, seda pakkumist ei olnud.
Ja kuna ma kartsin, et mingi selline lüke mingi hetk toimub (sest featuure oli alguses ikka seal üksjagu), siis polnud huvi ka seda karpi endale päriseks soetada.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 30.10.2015 23:54:09 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
seeru kirjutas:
Nojah, kes selle karbi eest 108 euri maksab, peab raha peale kuri olema.
Juba suvest saati saab neid Elionist 19 euri eest või tasuta. (2 aastase lepinguga uued ja vanad kliendid)


Ausõna ma ei käi teenusepakkujate lehtedel sooduspakkumisi jahtimas, fakt on see et kui ma selle karbi võtsin, seda pakkumist ei olnud.
Ja kuna ma kartsin, et mingi selline lüke mingi hetk toimub (sest featuure oli alguses ikka seal üksjagu), siis polnud huvi ka seda karpi endale päriseks soetada.

Mitte ma ei käinud jahtimas, vaid selle raha 19.- eest määriti mulle see pähe.
Noja peale seda siis kui naabritele ütlesin, hakkasid ka jah Elioni käest küsima ja nemad said siis tasuta. Keegi pole uus klient.
Muidugi tuli välja, et kõik olid selle tasuta pakkumise ka juba varem oma postkasti saanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2015 05:23:36 vasta tsitaadiga

Olen üritanud seda teemat pikemalt jälgida, aga tundub, et 99% on Inteno. Endal on viimased N aastat suvaline Asuse ruuter ja ühtki probleemi ei ole olnud (k.a. digitv). Veider, et Elion ei märka probleemi.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 31.10.2015 10:46:46 vasta tsitaadiga

Teeme selle ruuteri küsimuse igaühe enda maitse küsimuseks, pole mõtet otseselt "*itaga" loopida.

VPN ja Guest wifi? Milleks hoida neid ruuteri menüüs kui need ei tööta või on keerulised kasutada? Mõlemad olid seal seni Elioni enda testplaanides kui väljusid sealt feilides.
Konfi backup? Milleks backuppida konfi mida peale suuremat softiuuendust ikka kasutada ei saa sest tarkvara erineb liiga suures mahus. Sellisel juhul on oluline taastada eelnevad seadistused ja Telekomi abi aitab taastada automaatselt voipi, wifi sätted ja pordisuunamised. See on keskmisele kasutajale rohkem kui vaja. ISIKLIK ARVAMUS!
(mõtle android ja google backup/restore)

Nüüd kui keskmisest rohkem advanced useriga tegu, siis on meil kodus mingid lisaseadmed. A'la Synology siis seal on meil vpn ja muud nutikad lahendused sees. Kui meil on puudust head wifi levist või sagedusest, siis Inteno kapis olles ei vajagi neid vingeid võimalusi (kuigi kunagi kindlasti saab), tuppa paigaldame AP kus hea koht levi tekitamiseks, valime vastavalt rahakotile.

Nüüd kui Inteno olulisi näitajaid vaadata. Laitmatult out-of-box peab töötama internet, iptv ja voip. Ma ei tea ühtegi seadet (mikrotik, misiganes dd-wrt) mis isegi täppishäälestusega töötaks nii sujuvalt nagu inteno erinevate seadmetega, motorola, arris, samsung, lg.
Alternatiivruuter võib olla hea koormustaluvuse, eriseadistuste ja tehniliste näitajate poolest kuid kui teenuste kvaliteet üldiselt kahju kannatab (tv kanalivahetuse viide, või hetkeks kuubik, erinevad kaughaldused, uuendused, voip probleemid jms), siis pigem jään inteno juurde ja kõik muu teen teiste seadmetega läbi selle.

Kui sina kasutajana oled rahul alternatiivruuteriga, siis jaga oma teadmisi vastavas teemas ja ära laida tavalise kodukasutaja ruuterit mis teeb tavakasutaja jaoks töö ära.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2015 11:40:15 vasta tsitaadiga

ommik

vaatasin ka seda https://www.telekom.ee/abi/online-help esimest korda, kirjutab, et
tsitaat:

Sinu ruuter ei kasuta tarkvara kõige uuemat versiooni. Teenuste võimalikult kiireks, stabiilseks ja turvaliseks toimimiseks soovitame tarkvara uuendada.

Aga mul pole ühtegi probleemi, ses suhtes äkki ei tasuks viimast peale panna või see keevitatakse mingil ööl ise peale? icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 31.10.2015 11:56:33 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
ommik

vaatasin ka seda https://www.telekom.ee/abi/online-help esimest korda, kirjutab, et
tsitaat:

Sinu ruuter ei kasuta tarkvara kõige uuemat versiooni. Teenuste võimalikult kiireks, stabiilseks ja turvaliseks toimimiseks soovitame tarkvara uuendada.

Aga mul pole ühtegi probleemi, ses suhtes äkki ei tasuks viimast peale panna või see keevitatakse mingil ööl ise peale? icon_rolleyes.gif


Lähtu reeglist, töötavat asja pole tarvis torkida.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2015 12:03:59 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Teeme selle ruuteri küsimuse igaühe enda maitse küsimuseks, pole mõtet otseselt "*itaga" loopida.

VPN ja Guest wifi? Milleks hoida neid ruuteri menüüs kui need ei tööta või on keerulised kasutada? Mõlemad olid seal seni Elioni enda testplaanides kui väljusid sealt feilides.
Konfi backup? Milleks backuppida konfi mida peale suuremat softiuuendust ikka kasutada ei saa sest tarkvara erineb liiga suures mahus. Sellisel juhul on oluline taastada eelnevad seadistused ja Telekomi abi aitab taastada automaatselt voipi, wifi sätted ja pordisuunamised. See on keskmisele kasutajale rohkem kui vaja. ISIKLIK ARVAMUS!
(mõtle android ja google backup/restore)

Nüüd kui keskmisest rohkem advanced useriga tegu, siis on meil kodus mingid lisaseadmed. A'la Synology siis seal on meil vpn ja muud nutikad lahendused sees. Kui meil on puudust head wifi levist või sagedusest, siis Inteno kapis olles ei vajagi neid vingeid võimalusi (kuigi kunagi kindlasti saab), tuppa paigaldame AP kus hea koht levi tekitamiseks, valime vastavalt rahakotile.

Nüüd kui Inteno olulisi näitajaid vaadata. Laitmatult out-of-box peab töötama internet, iptv ja voip. Ma ei tea ühtegi seadet (mikrotik, misiganes dd-wrt) mis isegi täppishäälestusega töötaks nii sujuvalt nagu inteno erinevate seadmetega, motorola, arris, samsung, lg.
Alternatiivruuter võib olla hea koormustaluvuse, eriseadistuste ja tehniliste näitajate poolest kuid kui teenuste kvaliteet üldiselt kahju kannatab (tv kanalivahetuse viide, või hetkeks kuubik, erinevad kaughaldused, uuendused, voip probleemid jms), siis pigem jään inteno juurde ja kõik muu teen teiste seadmetega läbi selle.

Kui sina kasutajana oled rahul alternatiivruuteriga, siis jaga oma teadmisi vastavas teemas ja ära laida tavalise kodukasutaja ruuterit mis teeb tavakasutaja jaoks töö ära.


Ma olen kôigega laias laastus nôus, paraku vôiksid ikkagi vähemalt seda teada, et AP's sa ei saa guest vôrku isoleerida.
Seda saad teha vaid gateways, eeldusel et kôik su L3 Interfaced seal kohtuvad, selles ongi probleem.

Konfi backupist rääkites, kui Elion backupiks ka Staatilised hostinimed ja ruuteri parooli ning uPnP konfi ja SMB konfi, siis polekski millegi üle viriseda.
Hetkel peab aga paraku peale igakordset Elioni poolset resetti vôi upgradet minema kuskile karpi uuesti konfima.

Ja üldiselt ma ei laida, ma lihtsalt üritan välja tuua kitsaskohad.
Alternatiivruuterite kasutamisele üritab Telekom viimasel ajal aga pidevalt jalga taha panna, ipv6 ja muud ärilised otsused.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 31.10.2015 12:42:57 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma olen kôigega laias laastus nôus, paraku vôiksid ikkagi vähemalt seda teada, et AP's sa ei saa guest vôrku isoleerida.
Seda saad teha vaid gateways, eeldusel et kôik su L3 Interfaced seal kohtuvad, selles ongi probleem.

Konfi backupist rääkites, kui Elion backupiks ka Staatilised hostinimed ja ruuteri parooli ning uPnP konfi ja SMB konfi, siis polekski millegi üle viriseda.
Hetkel peab aga paraku peale igakordset Elioni poolset resetti vôi upgradet minema kuskile karpi uuesti konfima.

Ja üldiselt ma ei laida, ma lihtsalt üritan välja tuua kitsaskohad.
Alternatiivruuterite kasutamisele üritab Telekom viimasel ajal aga pidevalt jalga taha panna, ipv6 ja muud ärilised otsused.


APdega saab väga palju asju isoleerida ja seadistada ning nagu ütlesin, kapis olev inteno pole just kõige parem külalisvõrgu tekitaja. Kes julgeks külalised oma "tuumikvõrgu seadmele" ligi lasta.

"kui Elion backupiks ka Staatilised hostinimed ja ruuteri parooli ning uPnP konfi ja SMB konfi, siis polekski millegi üle viriseda"
OK, kui neid kasutajaid oleks kasvõi 100, poleks ilmselt probleem lasta teha selline täiendav arendus.
Täna näen ma siin mõnda üksikut kodukasutajat kes seda vast vajavad. Näen kindlasti reaalset tulemust, sest kui keegi seda veel vajaks, oleks Google ta siia juhatanud.


Pole IPv6 kohapealt suurem asi rääkija aga ka siin on oma loogika.
IPv6 on käivitamise osas siiski alles lapsekingades, ok, lubada suvalistel seadmetel telekomi võrgus IPv6 tarbida, pole mitte ainult ühepoolne tegevus, et anname lihtsalt ip vaid on ka teistpidine liiklus ja koormus mida on vaja tagada. Ma saan aru, et selleks koormuseks veel valmis ei olda, eriti veel nende ruuterite kasutajatel, kelle ruuter pole õigesti häälestatud.
Veel olulisem on see, et kas Telekomi teenindajad suudaksid valmis olla selliseks kliendi küsimuseks ehk telefonikõneks: Hei, ostsin omale vinge ASUSe ruuteri, tahaks IPv6 tööle saada, mida ma tegema peaks? icon_biggrin.gif
Te saate isegi aru, et see vastus sealt ei tule adekvaatne. Ehk ei suudaks tagada supporti erinevatele seadmetele mis mõnes osas toimiks kuidagi ipv6'ga kuid kõik nad ei suudakski sellise lahendusega toime tulla, mis on kasutusel Telekomis.

Ehk alustati Intenoga, üks kindel seade millega lõpuni teenus valmis testida ja ehitada. Tegelikult pole ju veel Telekomis sellist teenust müügilgi nagu IPv6 ja sellega kaasnevad lisateenused.
Ma ise usun, et kui on õige aeg, antakse välja igasuguseid staatilisi vahemikke ja ka luba kasutada omi seadmeid vms.

Need "muud ärilised otsused", võin veelkord dubleerida, need sisaldavad enamasti raha mitte raiskamist aegunud tehnoloogiatele või seadmetele (kui sa vihjad veelkord sellele miks selle 2015 aasta arendus, LG äpp ei tööta ruuteritega aastast a'la 2006-2012) samas alternatiivruuterile tuleb kasutajal omal lahendus välja arendada.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2015 13:00:53 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
APdega saab väga palju asju isoleerida ja seadistada ning nagu ütlesin, kapis olev inteno pole just kõige parem külalisvõrgu tekitaja. Kes julgeks külalised oma "tuumikvõrgu seadmele" ligi lasta.


Soovitan proovida, või endale võrgundus selgeks teha.
L2 tasandil sa ei saa omavahel võrke isoleerida ja AP on paraku L2 device, ehk siis sa saad tekitada Guest Wifi, kust pääseb ikkagi igalepoole sisevõrkudesse.
iptables töötab siiski enamasti erinevate IP võrkude vahel.

indrekp kirjutas:
Pole IPv6 kohapealt suurem asi rääkija aga ka siin on oma loogika.
IPv6 on käivitamise osas siiski alles lapsekingades, ok, lubada suvalistel seadmetel telekomi võrgus IPv6 tarbida, pole mitte ainult ühepoolne tegevus, et anname lihtsalt ip vaid on ka teistpidine liiklus ja koormus mida on vaja tagada. Ma saan aru, et selleks koormuseks veel valmis ei olda, eriti veel nende ruuterite kasutajatel, kelle ruuter pole õigesti häälestatud.
Veel olulisem on see, et kas Telekomi teenindajad suudaksid valmis olla selliseks kliendi küsimuseks ehk telefonikõneks: Hei, ostsin omale vinge ASUSe ruuteri, tahaks IPv6 tööle saada, mida ma tegema peaks? icon_biggrin.gif
Te saate isegi aru, et see vastus sealt ei tule adekvaatne. Ehk ei suudaks tagada supporti erinevatele seadmetele mis mõnes osas toimiks kuidagi ipv6'ga kuid kõik nad ei suudakski sellise lahendusega toime tulla, mis on kasutusel Telekomis.


Jah, aga siiski võiks asjaga niipaljukestki vastu tulla, et mitte asja piirata vaid lihtsalt supporti pole, igaüks ise teab mis teeb.
Asuse ruuteritega probleemi ei tekki, ipv6 on täiesti adekvaatselt toetatud, openwrt baasil asjadega samuti mitte, muid kommenteerida hetkel ei oska.
Hetkesiesuga on paraku ainsaks optsiooniks kas Inteno või HE tunnel.

indrekp kirjutas:
Need "muud ärilised otsused", võin veelkord dubleerida, need sisaldavad enamasti raha mitte raiskamist aegunud tehnoloogiatele või seadmetele (kui sa vihjad veelkord sellele miks selle 2015 aasta arendus, LG äpp ei tööta ruuteritega aastast a'la 2006-2012) samas alternatiivruuterile tuleb kasutajal omal lahendus välja arendada.


Sellega ma juba ka tasapisi tegelen, kahjuks pole keegi mulle veel LG telerit annetanud (laenanud), et ka reaaloludes testida saaks.
Lisaks on siia foorumisse tekkinud mingid härrad, kes kipuvad arvama et ma 24/7 pakungi support teenust, suvalistele kolmanda partei ruuteritele ja kipuvad mu PS`i kasti ära ummistama.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 31.10.2015 13:38:40 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
indrekp kirjutas:
APdega saab väga palju asju isoleerida ja seadistada ning nagu ütlesin, kapis olev inteno pole just kõige parem külalisvõrgu tekitaja. Kes julgeks külalised oma "tuumikvõrgu seadmele" ligi lasta.

Soovitan proovida, või endale võrgundus selgeks teha.
L2 tasandil sa ei saa omavahel võrke isoleerida ja AP on paraku L2 device, ehk siis sa saad tekitada Guest Wifi, kust pääseb ikkagi igalepoole sisevõrkudesse.
iptables töötab siiski enamasti erinevate IP võrkude vahel.


Võrgunduse baasteadmistega saame väga hästi tavakasutajale kõik piirangud kehtestatud. Saad isegi aru, et see ühe raadioga Inteno ei ole sugugi turvaline, kui seal töötab nii enda, kui ka avalik Guest võrk. Pigem võiks Guest võrgu üldse füüsiliselt eraldada oma sisevõrgust aga nagu sa aru saad siis koduvõrgus ei ole Guest võrgu ülim turvalisus nii oluline ehk pole vahet kas kasutaksid Intenot või eraldi AP'd. Küll aga on viimaseid olemas kahe raadioga ning igasuguste mimodega mis vähemalt tagavad parema leviala ja suurema kiiruse kui "ikka kapis" olev Inteno. Erinevalt konkurentidest ei paku Telekom erilist "wifi teenust" vaid lihtsat kodu teenusruuterit mille eesmärk on tagada teenuste kvaliteetne toimimine. Nii pea kui vajad midagi ise hallatavat ja enamat kui mõned sülerid, tahvlid või telefonid, tuleb hakata ka raha kulutama.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2015 15:51:59 vasta tsitaadiga

mirko27 kirjutas:
Olen üritanud seda teemat pikemalt jälgida, aga tundub, et 99% on Inteno. Endal on viimased N aastat suvaline Asuse ruuter ja ühtki probleemi ei ole olnud (k.a. digitv). Veider, et Elion ei märka probleemi.
No ma ei tea, kui elion hakkakski neid Asuseid pakkuma (hind ju põhimõtteliselt sama mis iteno-l) siis ma kardan, et suudetakse ikkagi soft piisavalt ära soperdada.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2015 16:01:00 vasta tsitaadiga

Ma olen tegelikult ka varem seoses IPv6-ga selle tähelepanu juhtinud, et neid kes kasutavad kolmanda osapoole ruutereid on niikuinii vähemus täna ja tulevikus.

indrekp kirjutas:
Ma saan aru, et selleks koormuseks veel valmis ei olda, eriti veel nende ruuterite kasutajatel, kelle ruuter pole õigesti häälestatud.

See ei tekita Elioni firma taolisele võrgule mingit erilist koormust, kui need x % kasutajaid oma IPv6 ruutereid kasutaksid. Sõltumata sellest kas need on õigesti seadistatud või mitte. Poleks ju suurem asi võrk, kui paarsada ASUS-e vms ruuterit suudaksid võrgu kooma tõmmata vms icon_lol.gif
indrekp kirjutas:
Veel olulisem on see, et kas Telekomi teenindajad suudaksid valmis olla selliseks kliendi küsimuseks ehk telefonikõneks: Hei, ostsin omale vinge ASUSe ruuteri, tahaks IPv6 tööle saada, mida ma tegema peaks? icon_biggrin.gif

Sellist tuge ei pakuta täna ja ei hakata pakkuma ka tulevikus! Selles olen 100% kindel. Seega vihjamisi ütlemine, et las me valmistume toe pakkumiseks kolmanda osapoole ruuteritele enne, kui me IPv6 nendele lubame tähendab seda, et seda ei tehta kunagi. Mingi hetk peab lihtsalt reaalsusega tõtt vaatama ja tunnistama, et need ASUS-e jms kasutajad on juba olnud piisavalt targad, et muretseda endale vastav ruuter, siis pole eriti tõenäoline, et nad tahaksid elionilt üldse mingit tuge oma ruuterile. Pigem uuritakse foorumitest jms kuidas seadistada, et IPTV tööle saada kui sedagi, sest paljud nendest kasutajatest kasutavad omi ruutereid ainult interneti osa jaoks.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 31.10.2015 17:43:28 vasta tsitaadiga

Tomorrow, thumbs_up.gif aus jutt, ei vaidle vastu. Aga õpitakse kogemustest ja et üldse mingeid vigu ja jamasid ennetada, tuleb ikkagi IPv6 test läbida, koormustaluvus kontrollida ja teenus turule tuua. Vaatamata piirangutele on IPv6 tulek Eesti ikka päris heale tasemele IPv6 kasutajate nimekirjas tõstnud.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Urmet
HV vaatleja

liitunud: 29.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2015 23:29:34 vasta tsitaadiga

Millal inteno IPv6 kinni keeratakse? Samamoodi tavakasutajale täiesti mõistetamatult keeruline asi. Ärikliendile paistab isegi intenoga IPv6 kättesaamatu olevat - kolm eri klienditeenindajat räägivad üksteisele risti vastu ja kõik ütlevad et ei saa praeguste seadistustega(mis siis et nende kirjeldatud "õige" seadistus ongi täpselt see mis hetkel inteno purgis on) thumbs_down.gif

IPv6 tunneldamisega on jälle see jama et SixXS linxtelecomi PoP pandi millalgi kevadel kinni ning rohkem eestipõhiseid tunneleid ei tundu olevat. Saab nautida mõnusat rootsikeelset googlet jne.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 03.11.2015 00:03:02 vasta tsitaadiga

Urmet kirjutas:
Millal inteno IPv6 kinni keeratakse? Samamoodi tavakasutajale täiesti mõistetamatult keeruline asi. Ärikliendile paistab isegi intenoga IPv6 kättesaamatu olevat - kolm eri klienditeenindajat räägivad üksteisele risti vastu ja kõik ütlevad et ei saa praeguste seadistustega(mis siis et nende kirjeldatud "õige" seadistus ongi täpselt see mis hetkel inteno purgis on) thumbs_down.gif

IPv6 tunneldamisega on jälle see jama et SixXS linxtelecomi PoP pandi millalgi kevadel kinni ning rohkem eestipõhiseid tunneleid ei tundu olevat. Saab nautida mõnusat rootsikeelset googlet jne.


Mitte muffigi ei saa aru , mida hala.

IPv6 on kinnikeeratav täiesti veebiliidesest. Kliendil endal.

Äriklientide kohapealt ei tea kommenteerida. Viimati sai pakutud /32 ipv4 omanikele samuti /56 ipv6 blokk, millest /64 ruuditi wifi tarbeks ja /64 lan jaoks.

AIP ehk /29 või enama prefiksi omanikud ei saa tõesti v6-te, kuna automaatset konfigureerimist pole võimalik teha. Puudub PTRv6 jms asjad, mis ärikliendile võivad vajalikuks minna.

See ei tähenda, et käsitsi teha ei võiks. Ise panin serverimajutuse kliendile kenasti küsimise peale /48.

kopp.gif


Edit: Oeh, et asja lihtsamaks teha. https://w.ip6.im/start

Oma ASN omanikele saab ühe prii vahemiku anda. Kuna siin on kulutusi, mida ise kanda ei taha. RIPE küsib iga-aastast obrokit. Valik on teie.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Urmet
HV vaatleja

liitunud: 29.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2015 14:23:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

IPv6 on kinnikeeratav täiesti veebiliidesest. Kliendil endal.

Ei, ma ei taha kinni keerata. Lihtsalt siin viimaste sündmuste valguses tundub et varsti keeratakse teenusepakkuja poolt kinni ilma võimaluseta seda tagasi saada.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 03.11.2015 14:43:00 vasta tsitaadiga

Urmet kirjutas:
tsitaat:

IPv6 on kinnikeeratav täiesti veebiliidesest. Kliendil endal.

Ei, ma ei taha kinni keerata. Lihtsalt siin viimaste sündmuste valguses tundub et varsti keeratakse teenusepakkuja poolt kinni ilma võimaluseta seda tagasi saada.


Sel juhul oled sügavalt eksinud.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smily
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2010




sõnum 05.11.2015 12:54:52 vasta tsitaadiga

Päriks abi, viimased 3 päeva suht minuti peal kell 11:30 ja 13:45 läheb ruuteril Active IP connections 100% ja järgneb restart. Logis sellised asjad. Ruuteriks Inteno purk
Spoiler Spoiler Spoiler

Kas see on nüüd elioni mingi värk või miski muu?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 05.11.2015 13:20:28 vasta tsitaadiga

smily kirjutas:
Päriks abi, viimased 3 päeva suht minuti peal kell 11:30 ja 13:45 läheb ruuteril Active IP connections 100% ja järgneb restart. Logis sellised asjad. Ruuteriks Inteno purk
Spoiler Spoiler Spoiler

Kas see on nüüd elioni mingi värk või miski muu?



Tegemist suure tõenäosusega on mingi suure mahulise liiklusega. Denial of service. Arvatavasti on sisevõrgus pahavara või käivitub sel hetkel BTSync/Dropbox vms klient.

Elioni poolt seda ei paranda , kui saab edasi lükata probleemi tabeli limiidi suurendamisega.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 378, 379, 380 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.