Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Server ja kool märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 10:11:42 Server ja kool vasta tsitaadiga

Tervist,

Tundub, et ma ei oska suurest internetist õigesti otsida ning tulen hetkel siia uurima. Küsiks järgmisi küsimusi:

1. Kas i3 või i5 baasil kõlbab ka koolile serverit ehitada või pigem ikkagi Xeon prosega masin soetada?

2. Millised on MUST group policy õigused/piirangud õpilastele?

3. Kuidas saan ma teha sedasi, et õpilastel kes logivad oma kontoga sisse on meie süsteemis salvestusruumi ainult 1GB või 2GB vms.

Palun väga vabandust, kui keegi nüüd tunneb et ma ei peaks siin seda küsima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 10:20:30 vasta tsitaadiga

1-3) Mis teenuseid see server jooksutama hakkab ja mis tarkvaraga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 10:32:16 vasta tsitaadiga

Windows Server 2012 ning lihtsalt oleks igal kooli töötajal ja õpilasel oma konto, millega arvutisse siseneb. Kooli töid jms saaks siis meie serverisse salvestada, mitte lokaalsesse arvutisse. Kindlasti tahaks ära piirata õpilastel kõiksugused õigused ala cmd,regedit,gpo jms, mille jamamisega saaksid ära rikkuda arvuti.

Midagi muud see server tegema ei peagi....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrife
Kreisi kasutaja
scrife

liitunud: 19.11.2012




sõnum 29.10.2015 11:12:30 vasta tsitaadiga

Palju sul orienteeruvalt korraga kasutajaid ja kokku kasutajaid on? Mis teenuseid soovid kasutada ja mis su eelarve orienteeruvalt on? Oskab midagigi välja arvestada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 11:17:05 vasta tsitaadiga

Õpetajaid, kes siis igapäevaselt sees on ~50.

Õpilaste kohta ei oska kahjuks vot öelda palju neid igapäevaselt on. Iga tund (45minutit) on nad ikka sees, kas siis 10 last või 25 last korraga. Siis logivad välja ja tuleb uus klass sisse või ei tule üldse. Kokku on üldse kasutajaid üle 680, aga kõik ei ole kindlasti korraga sees. Maksimaalne lagi mis võib päevas olla on orienteeruvalt 100 kasutajat, kuid see peaks tähendama mingit üritust vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 29.10.2015 11:20:47 vasta tsitaadiga

Noormees16 kirjutas:
Windows Server 2012 ning lihtsalt oleks igal kooli töötajal ja õpilasel oma konto, millega arvutisse siseneb. Kooli töid jms saaks siis meie serverisse salvestada, mitte lokaalsesse arvutisse. Kindlasti tahaks ära piirata õpilastel kõiksugused õigused ala cmd,regedit,gpo jms, mille jamamisega saaksid ära rikkuda arvuti.

Midagi muud see server tegema ei peagi....

Sa peaks ruttu ette võtma mingi administreerimise baaskursuse. Praegusel hetkel paistab silmapiiril kindel katastroof!
regediti ja GPO kallale ei saa Users grupi liige niikuinii. Seda saab teha ainult Administrators grupi liige. Aga sa pead selgeks tegema, millistes rollides seda serverit kasutama hakatakse. Failiserver? Terminaliserver? Mailiserver? Active Directory server? Neid mõisteid ei ole võimalik ainult foorumi postitustega lahti seletada - kellelgi ei ole niipalju aega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 11:34:36 vasta tsitaadiga

Sukelduja, ma poleks nii kindel selles....Olen ka ise User groupis saanud jama korraldada...Polnud minu tehtud server vaid kõrgema kaliibri mehe poolt...Kõiksugu .bat jms faile on netis olemas, mis lasevad igalepoole ligi....

Nüüd aga töötan mujal ning näen vajadust serverina siin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 29.10.2015 12:06:06 vasta tsitaadiga

Noormees16, järelikult olid vabamaks keeratud õigused, tavaline user ei saa isegi Program Files'i kaustas midagi muuta, rääkimata siis Windowsi kaustast või teiste kasutajate kaustadest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 29.10.2015 12:06:30 vasta tsitaadiga

Noormees16 kirjutas:
Sukelduja, ma poleks nii kindel selles....Olen ka ise User groupis saanud jama korraldada...Polnud minu tehtud server vaid kõrgema kaliibri mehe poolt...Kõiksugu .bat jms faile on netis olemas, mis lasevad igalepoole ligi....

Nüüd aga töötan mujal ning näen vajadust serverina siin.

Kui sa tahad keskenduda kõikide võimalike exploitide vastu võitlemisele, siis see on täiskohaga töö. Ja tõenäoliselt küsid sa nõu praegu natuke valest kohast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noormees16
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 13:54:02 vasta tsitaadiga

Olen arusaanud, et tegin valesti kui soovisin ennast pisut asjade kurssi viia. Kuna koolil praegu nagunii ju pole domeeni põhist sisselogimist, siis selle katsetamisega ei kaotaks nagunii mitte keegi midagi....

GPO puhul tahtsin lihtsalt teada, millised on soovituslikud õigused või oleks keegi lihtsalt suunanud mõnele lehele.

Riistvara puhul pole aga keegi midagi öelnud....

Inimene õpib terve elu.....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 29.10.2015 14:10:44 vasta tsitaadiga

Sisuliselt tahad senise jutu järgi lihtsat failserverit ja pisike kool, seega riistvaras ainus olulisem näitaja oleks piisav kettamaht. Kõige muu jaoks palka appi, vähemalt alguses asjade paikapanekuks, keegi asjatundja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 29.10.2015 14:14:41 vasta tsitaadiga

Noormees16 kirjutas:
Olen arusaanud, et tegin valesti kui soovisin ennast pisut asjade kurssi viia. Kuna koolil praegu nagunii ju pole domeeni põhist sisselogimist, siis selle katsetamisega ei kaotaks nagunii mitte keegi midagi....

GPO puhul tahtsin lihtsalt teada, millised on soovituslikud õigused või oleks keegi lihtsalt suunanud mõnele lehele.

Riistvara puhul pole aga keegi midagi öelnud....

Inimene õpib terve elu.....

Selge, sul on vaja Active Directory kontrollerit. Ja sellega koost DNS serverit ja tõenäoliselt ka DHCP serverit. Tõenäoliselt ka failiserverit mingi hetkel.

Siin on natuke juttu sellel teemal:
http://www.windowsnetworking.com/articles-tutorials/windows-server-2012/active-directory-insights-part5.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2015 14:50:18 vasta tsitaadiga

Mina soovitaks Synology kasti ning kõik mured on koheselt lahendatud. Selle tarkvaraga saab hakkama isegi see kellel ei ole mingisuguseid kogemusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 29.10.2015 15:44:02 vasta tsitaadiga

Ja ükskõik mis sa tead, peaasi et sul asjad varundatud korralikult oleks, et millegi õhku lendamise korral kogu eelnevast tööst ilma ei oleks ja nullist uuesti alustama ei peaks.
NB: RAID ei ole varundus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2015 11:39:18 vasta tsitaadiga

Windowsi AD pole ressursinõudlik, seetõttu põhimõtteliselt sobib MS lehelt praktiliselt miinimumkonf, ainult mälu võiks rohkem olla sujuvama administreerimise huvides, kuigi võib hallata asju ka tööjaamast. Hea tava näeb ette vähemalt 2 domeenikontrollerit. Arvesta, et DC hävingu korral, kui sa pole võimeline taastama, pead kõik 50 masinat uude domeeni panema, kõik uued kasutajad tegema, kasutajaprofiilidega jamama jne. Tööd päris palju. Lisaks teenusekatkestus. Teine DC ongi riskide maandamiseks, mitte jõudluse kasvatamiseks.

Iseasi kas tänapäeval on domeenikontrollereid füüsilise masinana otstarbekas pidada. Mina kasutaks virtuaale tõhusama riistvarakasutuse huvides. Virtualiseerimise korral räägib xeoni kasuks isegi mitte arvutusjõudlus, vaid mälukogus - enamus lauaka plaate on piiratud 32GB mäluga, on üksikuid mis saavad 64GB hakkama. Olen selliseid kasutanud koos i7 protsessoriga. i7 on täitsa piisav. Xeone saad muidugi mitu tükki panna.

Failiserveril on oluline piisav kettamaht, kettad peaksid olema mingis raidis (1, 5, 6 vms sõltuvalt lahendusest) ja piisav mälu puhverdamiseks. Lisaks otsesele varundusele tasub ka previous versions jms kasutamist kaaluda. Kindlasti jätta masinatele tulemüürid peale.

RAIDile tuleb ehitada mingi monitooring - muidu sa saad katkisest kettast teada siis, kui viimane ketas katki läheb.

Nagu öeldud, kindlasti andmete ja AD varundus. AD-d tasub varundada vahendiga, mis teab, mis on AD. Faili taseme koopiad jätavad riskid üles.

Tööjaamades mõtle läbi, mida sa piirata tahad ja selle järgi tee poliitikad. Windowsi infra puhul DNS ja DHCP tasub ka windowsi peale tõsta - töötavad asjad lihtsamini. Tööjaamad PEAVAD suutma dns abil domeeni kirjeid lahendada, muidu tekivad müstilised hädad.

Andres
MCSE
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terat
HV kasutaja

liitunud: 24.01.2008




sõnum 31.10.2015 13:14:20 vasta tsitaadiga

1. Kas i3 või i5 baasil kõlbab ka koolile serverit ehitada või pigem ikkagi Xeon prosega masin soetada?

Pigem Xeoniga masin, sest kui muretseda 2012 R2 Standard litsents, siis see katab ka kahe virtuaalmasina litsentsi (DC ja failiserveri võiks eraldi VM'na deployda). Hea valik on HP Gen9 seeria serverid, millele 16GB mälu sisse ja 4 ketast Raid10's (DL120, DL160, DL360 jne)

2. Millised on MUST group policy õigused/piirangud õpilastele?

Selle kohta leiab netist kõiksugu artikleid, mis eelkõige keelata. Kindlasti tuleks keelata Register, C: ketta nägemine, sellele kirjutamine, samuti mõned control paneli itemid, task manager jne.

3. Kuidas saan ma teha sedasi, et õpilastel kes logivad oma kontoga sisse on meie süsteemis salvestusruumi ainult 1GB või 2GB vms.

Limiite e. Quoatasi saad seadistada kaustadele FSRM e. File Resource Manageriga või GPO'ga.

Kui milleski abi vaja siis PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 04.11.2015 12:47:47 vasta tsitaadiga

terat kirjutas:
Kindlasti tuleks keelata Register, C: ketta nägemine, sellele kirjutamine, samuti mõned control paneli itemid, task manager jne.


wat icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2015 09:55:08 vasta tsitaadiga

Tahate te põhjalikumalt rääkida registri keelustamisest?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Server ja kool
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.