|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Valtsweb
HV kasutaja
liitunud: 11.06.2002
|
28.10.2015 14:29:02
|
|
|
Mis jutt see 3G/4G kohta nüüd on, kas keegi tõsimeeli arvab, et ilma Estwin projektita poleks pakettides 3G/4G-d?
Selle osa võiks ikka arutelust välja jätta, need oleks tulnud konkurentsitingimustes niikuinii (jah, mitte nii kiirelt).
Erinevalt EA kaasusest tervitaksin EL otsust ebaseadusliku riigiabi osas
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
28.10.2015 14:38:20
|
|
|
DigeBeni, olen juba eelnevalt maininud, et ei arva kuidagi heaks riigi rahaga eraettevõtete nuumamist.
Aga tead, kui sulle ei kõlba mõne eraettevõtte teenus, tee oma ettevõte ja tee ise asja. Eraettevõttel ei ole kohustust sulle teenust pakkuda.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
28.10.2015 14:45:16
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| RustyZ kirjutas: |
| MÄNGUD OSTETAKSE POEST, mitte ei piraadita kuskilt |
Steam, Origin, Ubisoft jne? |
jällegi - kursis sellega on väga teadlikud kasutajad. keskmine kasutaja kes tahab vahel täristada, rallit lasta läheb poodi. Isa ostab vennale ikka vahel mänge ja ta ei teagi muud võimalust kui plaat osta. Eestis ostavad võrgu kaudu mänge kas mängurid, väga teadlikud kasutajad või teadlikud konsoolihaid.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MadCow
HV vaatleja
liitunud: 26.05.2007
|
28.10.2015 14:50:31
|
|
|
RustyZ, palun ära enam peale võta.
Lihtsalt infoks, on juba päris palju mänge mis ei tule karbis, vaid tuleb kood mida aktiveerida. Ja viimasel ajal ka selline, et plaat on, aga kogu install jookseb netist. (plaadil read-me heal juhul)
See kui Sinu perekonnas ei ole Steam'ist keegi midagi kuulnud, siis see kohe kindlasti ei kehti näiteks selle valla kohta kus mina elan.
Siin teab iga kohaliku algkooli!! laps mis on steam ja mismoodi sealt ostimine toimub.
Meil ei ole siin ühtegi "mängupoodi" kust asju ostmas käia.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
28.10.2015 14:59:26
|
|
|
| tsitaat: |
| Eestis ostavad võrgu kaudu mänge kas mängurid, väga teadlikud kasutajad või teadlikud konsoolihaid. |
BS
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
28.10.2015 14:59:33
|
|
|
Läheb läbuks see teema, mõni ei saa ikka üldse aru miks, või kes ja kellele seda valguskaablit maha pani.
Kõige parem oleks kui keegi korra rubilnikust saaks selle võrguosa välja lülitada, oleks siin poisikestele selge, mis selle võrgu taga töötab.
Niisama lolli juttu lahmida pole ka mõtet.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
28.10.2015 15:05:41
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Läheb läbuks see teema, mõni ei saa ikka üldse aru miks, või kes ja kellele seda valguskaablit maha pani.
|
| tsitaat: |
Sihtasutuse eesmärk on ellu viia projekti EstWin.
Projekti EstWin raames viiakse uue põlvkonna lairibaühendused, mis baseeruvad fiiberoptilistel kaablite, kõikjale Eesti maapiirkondades.
Aastaks 2018 peab olema valmis fiiberoptiliste kaablite võrk, mis jõuab kõikide asulateni Eestis. Selle tulemusena peavad 98% majapidamistest, ettevõtetest ja asutusest olema võrgule lähemal kui 1,5 km.
Selle eesmärgi saavutamiseks peab sihtasutus välja ehitama üle 6000 km optilisi kaableid ning looma üle 1400 võrguühenduskoha. |
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Xloaded
külaline
|
28.10.2015 16:06:07
|
|
|
Kuna ise teen tööd/koostööd erinevate osapooltega peaks tooma välja paar punkti.
1)Kellele see kaabel lõpuks kuulub, kas on mingi riigi firma kellelt ISP-d soodsalt saavad või antaksegi kogu asi maksumaksja raha eest ISP-le tasuta ?
Sellisel juhul on arusaadav, et ISP kes saab nüüd tasuta kiirema ühenduse (ehk suur investeering tehakse tema eest ära) on nüüd kohustatud tegema viimase investeeringu lõpp kasutaja jaoks, probleem ongi see, et lõpp kasutaja seda aga ei näe ja tihti ei saagi.
Omal jookseb pärnumaal ühe pere väikeettevõtte maja eest 6m kauguselt see kaabel ja väljavõtt tehti teisele poole teed ca 15m kui segagi hoone seinast. Liitumis kiirjale vastas ELION EI SAAA, samas sama projekti raames (loodan, et mitte sama raha eest) vahetas elion oma kohaliku "jaama" välja ja töstis kodanike kiiruse 5/1 5/e-eks. Ehk tegelikult antud külas on see kaabel kasutuseta ja kuulub kellele ? ja kes maksis uued seadmed , kellele need kuuluvad ? - neid küsimusi ei oleks kui tegu poleks maksumaksja rahaga või/ja ehitatakse ühendused ka välja lõpp kasutajatele nagu algselt kordi on lubatud.
Lisaks tööde läbiviija "Eltel networks" laseb julmalt üle pm. kõiki võimalikke seadusi/regulatsioone - Miks seda juba ammu ei suurita? Isegi tagantjärgi on võimalik uurida notarist kas neil üldse on nõusolekud erinevatelt maaomanikelt ja kui palju on taastatud lõhutud pinda? Isiklikud kogemused näitavad, et käib jube seadusetud ja lammutamine!
Hetkel näen kahte võimalikku lahendit, ots viiakse tuppa või enamus raha peab operaator tagasi maksma ( juhul kui kaabel on ära kingitud, kuna selle rent on vägagi tulus ära!!! - ajuvaba kui kingiti, nimetaksin seda ülemõistuse korruptsiooniks!)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
28.10.2015 16:43:47
|
|
|
| Xloaded kirjutas: |
| sama projekti raames (loodan, et mitte sama raha eest) vahetas elion oma kohaliku "jaama" välja ja töstis kodanike kiiruse 5/1 5/e-eks. Ehk tegelikult antud külas on see kaabel kasutuseta ja kuulub kellele ? |
Kaabel ongi juba enda eesmärki täitnud ja arvatavasti saab see uus Elioni jaam oma internetiühenduse just sellest samast kaablist. Keegi pole kunagi öelnud, et EstWini raames tuleb igale külamehele valgus tuppa. Nemad tõid valguse otsa sulle lähemale, kui 1.5km ja Elion arendas enda jaama selle arvelt. Kõik on täiesti õige.
Siin Hiiumaal on ka päris mitu kilomeetrit EstWin kaablit ja sajad majapidamised said omale "uuendusliku" 12/1 netiühenduse koju, mis enne ei olnud võimalik. Loomulikult on selline lahendus pettumust valmistav aga probleem on siiski selles, et paljud said asjast valesti aru ja ootasid gigabitist netti omale koju keset metsa. Keegi pole kunagi ametlikult väitnud seda.
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
28.10.2015 16:49:09
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| RustyZ kirjutas: |
| MÄNGUD OSTETAKSE POEST, mitte ei piraadita kuskilt |
Steam, Origin, Ubisoft jne? |
Lisaks siia veel selle, et mängude updated on juba kohai päääris suured. Mõnel mängul mul siin alles tulid hea 5gb updated
| ivokas kirjutas: |
| tsitaat: |
| Eestis ostavad võrgu kaudu mänge kas mängurid, väga teadlikud kasutajad või teadlikud konsoolihaid. |
BS |
See on tõesti BS
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markz
HV kasutaja
liitunud: 22.06.2011
|
28.10.2015 17:00:27
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
Läheb läbuks see teema, mõni ei saa ikka üldse aru miks, või kes ja kellele seda valguskaablit maha pani.
|
| tsitaat: |
Sihtasutuse eesmärk on ellu viia projekti EstWin.
Projekti EstWin raames viiakse uue põlvkonna lairibaühendused, mis baseeruvad fiiberoptilistel kaablite, kõikjale Eesti maapiirkondades.
Aastaks 2018 peab olema valmis fiiberoptiliste kaablite võrk, mis jõuab kõikide asulateni Eestis. Selle tulemusena peavad 98% majapidamistest, ettevõtetest ja asutusest olema võrgule lähemal kui 1,5 km.
Selle eesmärgi saavutamiseks peab sihtasutus välja ehitama üle 6000 km optilisi kaableid ning looma üle 1400 võrguühenduskoha. |
|
Nagu siit selgub siis polegi kirjas, et internet kellelegi kohale jõuab - peab lihtsalt 1,5km kaugusel olemas olema see kaabel..
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PTC
HV kasutaja
liitunud: 27.03.2003
|
28.10.2015 17:30:20
|
|
|
| Samas on seda tegevust igatsugu suuremate või vähemate telekomi ja poliitikute poolt välja hõigatud kui lahendust "metsatalude" netiprobleemidele - mida antud situatsioonis ei ole see kohe mitte. Kuigi koheselt oli ju lõpptarbija vaatest näha see põhiprobleem - e.g. lähim box/kapp/jaotuspunkt on x või xx meetri kaugusel ja mitte ühelgi telekomil pole olnud mingit huvi seda juhet mõne üksiku tarbijani vedada - mis on ka loomulik - kuna tasuvusaeg sel juhul on kas väga pikk või lõpmatu. Riigipoolsed naiivitarid Elasas ilmselt uskusid et peale Estwin'i ehitust see huvi peaks nagu tekkima - ei tea mis põhjusel - kui seesama box (mis oleks pakkunud veidi väiksemaid kiiruseid) oli seal juba varem ja isegi lähemal kui 1,5 km ja senini polnud teenusepakkujad ses osas midagi teinud. Antud projektil oleks olnud lõpptarbija jaoks olnud väga selge väärtus kui oleks lahendus leitud pigem sellele viimasele miilile kuid selle asemel lahendati pigem telekomide enda siseprobleeme.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
28.10.2015 18:00:49
|
|
|
| PTC kirjutas: |
| Samas on seda tegevust igatsugu suuremate või vähemate telekomi ja poliitikute poolt välja hõigatud kui lahendust "metsatalude" netiprobleemidele - mida antud situatsioonis ei ole see kohe mitte. |
Miks ei ole, nagu ma enda ümbruskonna kogemustest tean öelda on tänu EstWin kaablile saanud 12/1 ühenduse omale koju päris paljud inimesed, kellel seda võimalust enne ei olnud. Seda juttu oleks võinud võtta täpselt nii nagu igat muud teadaannet telekomi poolt, jutt on peamiselt reklaam, milles ka tibake tõtt. Ei saa ka mainimata jätta lugematud telefonimastid, mis valgusega liideti ja sellega tekkis võimalus hakata nende kaudu otse ja kiiremat andmesidet pakkuma. Loomulikult ei ole need just meeldivad lahendused neile, kes ootavad mõistlikku/stabiilset netikiirust koju. (mina kaasaarvatud) Lihtsalt endale kasutoovat eesmärki näha asjas, kus seda kunagi pole olnud, ei ole ka mõistlik.
Loomulikult ma nõustun sellega, et "viimane miil" on meil praegu ja saab olema ka tulevikus probleem. Sellega võiks tegeleda aga siiani seda lihtsalt pole tehtud ja jäetud kõik telekomide kaela, kellel ei ole majanduslikult mõistlik seda arendada.
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
28.10.2015 18:01:08
|
|
|
Antud Estwin projekti ettapp pole ei alguses ega minu teada ka keskel seadnud eesmärgiks lahendada viimase miili probleemi. Selles osas ei tohiks küll kellelgil ütlemist olla. See on olnud tavaline ajakirjanduslik ülepaisutamine.
Viimast miili oli plaanis lahendada Estwin II projekti raames kauges tulevikus.
Küsimus on selles, kas praegune projekt tegeleb 1,5 km kaugusel ainult kaabli vedamisega või pannakse sinna ka ühenduskoht? Kaabel ilma ühenduskohata turutõrget ei kõrvalda.
See peaks olema täiesti loendatav suurus. Riigikontroll saab mõõta, kas igale külale/asulale/ettevõttele on 1,5 km kaugusel ühenduskoht. Või on otsad mobiilimasti all ja ülejäänud toru on ühendatud kaevus ühendusmuhvide mitte "kolmikutega".
Eelmine nädal saatsin ka kohalikule omavalitsusele nende ühenduskohtade päringu. Nemad selle projekti kooskõlastasid- peaksid teadma. Ei tohiks ka salastatud info olla.
Siiani ei ole vastust saanud.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Stabby
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.04.2007
|
28.10.2015 18:05:55
|
|
|
eks siis vaatab
viimati muutis Stabby 08.11.2015 16:09:13, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
28.10.2015 18:26:56
|
|
|
| Kuidas neid ühenduskohti luuakse? Kas need on juba valmis või keegi peab kaabli üles kaevama ja kolmiku vahele pistma? Ja kui tihedalt need ühenduspunktid loodud on?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
28.10.2015 18:37:32
|
|
|
| woox2k kirjutas: |
| PTC kirjutas: |
| Samas on seda tegevust igatsugu suuremate või vähemate telekomi ja poliitikute poolt välja hõigatud kui lahendust "metsatalude" netiprobleemidele - mida antud situatsioonis ei ole see kohe mitte. |
Miks ei ole, nagu ma enda ümbruskonna kogemustest tean öelda on tänu EstWin kaablile saanud 12/1 ühenduse omale koju päris paljud inimesed, kellel seda võimalust enne ei olnud. |
Kuna EstWin'i eesmärk oli saada 100Mbit/s 98% kodudesse. äriettevõttetesse jne aastaks 2015, siis see 12/1 näide ei päde ilmselt. Praegune Telekom oleks selle varem või hiljem nagunii loonud, ta lihtsalt on sunnitud selleks, sest enne ADSL jaama oleks saanud olla olemas vaid analoogjaam ja võrk selle otsas - mis aga on ebamõistlike pidamiskuludega nii ehk nii, lisaks veel sobimatus ülejäänud võrguga, võrguhaldusega. Ma ei ole nõus ka uskuma et Telekom on suht täna investeerinud veel ADSL jaamadesse, kuid välistada seda ka ei saa, möönan et see oleks äärmiselt, äärmiselt kummaline.
Eesmärgile vastavat ühendust 100Mbit/s naudivad ilmselt mõned KOVid, kes lasknud endale otsa sisse vedada ja ilmselt sellega asi ka piirdub. Või teab keegi kuskil maakohas kodu või äri kus on mistahes viimase miili tehnoloogiaga see 100M sisse saadud?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
28.10.2015 18:42:18
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| woox2k kirjutas: |
| PTC kirjutas: |
| Samas on seda tegevust igatsugu suuremate või vähemate telekomi ja poliitikute poolt välja hõigatud kui lahendust "metsatalude" netiprobleemidele - mida antud situatsioonis ei ole see kohe mitte. |
Miks ei ole, nagu ma enda ümbruskonna kogemustest tean öelda on tänu EstWin kaablile saanud 12/1 ühenduse omale koju päris paljud inimesed, kellel seda võimalust enne ei olnud. |
Kuna EstWin'i eesmärk oli saada 100Mbit/s 98% kodudesse. äriettevõttetesse jne aastaks 2015, siis see 12/1 näide ei päde ilmselt. Praegune Telekom oleks selle varem või hiljem nagunii loonud, ta lihtsalt on sunnitud selleks, sest enne ADSL jaama oleks saanud olla olemas vaid analoogjaam ja võrk selle otsas - mis aga on ebamõistlike pidamiskuludega nii ehk nii, lisaks veel sobimatus ülejäänud võrguga, võrguhaldusega. Ma ei ole nõus ka uskuma et Telekom on suht täna investeerinud veel ADSL jaamadesse, kuid välistada seda ka ei saa, möönan et see oleks äärmiselt, äärmiselt kummaline.
Eesmärgile vastavat ühendust 100Mbit/s naudivad ilmselt mõned KOVid, kes lasknud endale otsa sisse vedada ja ilmselt sellega asi ka piirdub. Või teab keegi kuskil maakohas kodu või äri kus on mistahes viimase miili tehnoloogiaga see 100M sisse saadud? |
Enda räästa all olev raadiolink näitas üles panemise ajal kiirustesti 100 üles/alla võimekust. Muidugi see oli odavama otsa vananev tehnika juba panemise ajal kolm aastat tagasi. Ühendub optikasse ~2 km kaugusel, aga pole Estwin projekt.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 28.10.2015 18:46:11, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EML
Kreisi kasutaja
liitunud: 22.11.2001
|
28.10.2015 18:42:27
|
|
|
Ütleme nii, et eks sellest kaablist on ikka maarahvale kasu küll.
Ise elan maal ja sai siin paar aastat tagasi uuritud, et kas saaks äkki oma ADSL asemel VDSL .
Siis öeldi, et jaam üle 1200 m kaugusel ja VDSL ei saa ning pole lootust ka kunagi saada kuna selle saamine oleks Elionile ebamõistlik kulu, kuna tuleks paigaldada uus jaam ja sinna ka valguskaabel vedada ning mingi 50 kliendi pärast see ei tasu ära.
Nüüd eelmine aasta kui hakati projekteerima Elasa kaablit seda sama trassi pidi, siis tuli juba Elionist info, et uue trassiga seoses paigaldatakse ka uus VDSL sõlm ning kiirused tõusevad kõigil ümbruskonnas.
Eks meie vald ole jah ise ka vähe aktiivsem ning päris mitmel majapidamisel ka valguskaabel sees ja nüüd paneb vald 100 000 €, ja veab optika üle 100-le majapidamisele.
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
28.10.2015 19:12:45
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| Või teab keegi kuskil maakohas kodu või äri kus on mistahes viimase miili tehnoloogiaga see 100M sisse saadud? |
Olemas veel ei ole aga kohalikule ettevõttele pakuti 100+ ühendust, juhul kui ise makstakse "viimase miili" fiiber kinni (100m/10k€ umbes) Ühendus tehtaks Elasa kaabli otsa ja oleks otseselt seotud selle teemaga siin. Elioni fiiberdatud keskjaam asub samas ~600m kaugusel ja sealt poleks keegi hakanud oma raha eest fiibrit vedama.
_________________ Mess with the best, die like the rest!
viimati muutis woox2k 28.10.2015 19:15:58, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EML
Kreisi kasutaja
liitunud: 22.11.2001
|
28.10.2015 19:20:42
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| Või teab keegi kuskil maakohas kodu või äri kus on mistahes viimase miili tehnoloogiaga see 100M sisse saadud? |
Meil siin üks piirkond on, liitujad ise maksid umbes 1K majapidamise kohta. kaevetööd tehti ise.
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
28.10.2015 19:21:37
|
|
|
nigu pada ja katel...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
28.10.2015 19:41:34
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| Või teab keegi kuskil maakohas kodu või äri kus on mistahes viimase miili tehnoloogiaga see 100M sisse saadud? |
Minu vallas on fiiber vaid vallaviletsusel, koolidel, kortermajadel, ja Lubja külas. Lubja külaga on nõnda, et kui keegi sinna omamaja juurde ehitab, siis see ei saa midagi, isegi tavalist fikstelefoni mitte. Ainult GSM-mobiil.
Paiguti mõnes firmajuhi majas on veel. Need on nagu kirikud keset küla.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
28.10.2015 19:47:38
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| mikk36 kirjutas: |
| RustyZ kirjutas: |
| MÄNGUD OSTETAKSE POEST, mitte ei piraadita kuskilt |
Steam, Origin, Ubisoft jne? |
Lisaks siia veel selle, et mängude updated on juba kohai päääris suured. Mõnel mängul mul siin alles tulid hea 5gb updated
| ivokas kirjutas: |
| tsitaat: |
| Eestis ostavad võrgu kaudu mänge kas mängurid, väga teadlikud kasutajad või teadlikud konsoolihaid. |
BS |
See on tõesti BS |
Et BS on see et mängurid, teadlikud kasutajad ja konsoolihaid võrgust mänge ostavad? Või misasja? Rääkige asjast mitte ärge pritsige niisama.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
28.10.2015 20:50:42
|
|
|
RustyZ, see on BS, et AINULT nemad ostavad võrgust mänge.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
28.10.2015 21:39:27
|
|
|
Äkki püsiks teemas?
See kust kaudu keegi mänge ostab vôi milliseid mänge mängib, pole nagu estwiniga küll kohe kuidagi seotud.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
28.10.2015 21:42:52
|
|
|
Jep sorry, läks mööda. Mainin ära et kindlasti ei ole nii et ainult nemad, aga kindlasti enamuses
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EML
Kreisi kasutaja
liitunud: 22.11.2001
|
28.10.2015 21:54:24
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Kuidas neid ühenduskohti luuakse? Kas need on juba valmis või keegi peab kaabli üles kaevama ja kolmiku vahele pistma? Ja kui tihedalt need ühenduspunktid loodud on? |
Ise olen aru saanud nii, et Elasa saadab kõigepealt KOV ile päringu, et kuhu võiks ühenduskohad tulla ning siis saavad need kohad kaabli otsa. Kui on mingi eralõbu, siis sinna ühenduskohta ei tehta, ainult kui kuskile keset asulat.
Siis kindlasti veel moblamastid ja Telekomi soovid. Olen vaadanud neid valla soove ja siis Elasa vastuseid nii nad umbes on, et riigiasutused, seltsid jne saavad mujale pannakse need jätkukohad siis ristmikutele ja kui muidu mitte, siis vist 2 km tagant.
Hiljem sinna mingit kolmikut ei panda,ühenduda saab ainult reservkaevude ja jätkukaevude kaudu.
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
28.10.2015 21:56:29
|
|
|
Mitu kiudu selles oranzis magistraalkaablis üldse sees jookseb? Kiud kliendi kohta vist pole, mingi muu lahendus?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EML
Kreisi kasutaja
liitunud: 22.11.2001
|
28.10.2015 22:09:15
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Mitu kiudu selles oranzis magistraalkaablis üldse sees jookseb? Kiud kliendi kohta vist pole, mingi muu lahendus? |
Meil pandi 48 kiuga kaabel, 3 toru jäi tühjaks, saab vist 3x96 veel panna. Uus 96 kiuga kaabel pidi sama jäme olema.
Palju kliente ühe kiu taha saab panna seda vast oskab mõni spets kommenteerida.
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
28.10.2015 22:12:35
|
|
|
Aga kui selline Narvast->Jõhvi->Kohtla-Järve->Rakvere->Tallinn suunal läheb siis vist ei jätkugi vabasid kiude sihtpunkti kohale jõudes.
Ehk siis kas ühest kiust saab ainult ühe laiendusjaama või harukarbi väljavõtte teha, või saab seda vähest kiudude hulka mitu korda nn. kolmikuga jagada?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
28.10.2015 22:31:40
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Aga kui selline Narvast->Jõhvi->Kohtla-Järve->Rakvere->Tallinn suunal läheb siis vist ei jätkugi vabasid kiude sihtpunkti kohale jõudes.
Ehk siis kas ühest kiust saab ainult ühe laiendusjaama või harukarbi väljavõtte teha, või saab seda vähest kiudude hulka mitu korda nn. kolmikuga jagada? |
Ma arvan, et ühe 10 Gbit kiu taha saab panna terve väiksema linna. Nüüd vist lähenevad kiirused 100Gbit/s kanti. Lisaks on ühes kius mitu kanalit.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
28.10.2015 22:40:27
|
|
|
Ok. Ma seda tehnilist külge ei tea, üritaks siis selles ka selgust saada. Ehk kasuks teistelegi.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a1
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.07.2002
|
28.10.2015 23:37:06
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
| Lisaks on ühes kius mitu kanalit. |
Ehk siis, splitteriga lüüakse kiud laiali. Toidet see ei vaja, saab kaevu panna.
Viimasest miilist rääkides unustatakse pidevalt, et algusest saati ei tähendanud see kaablivedu, vaid ka läbi õhu ühendust.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
28.10.2015 23:51:03
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Mitu kiudu selles oranzis magistraalkaablis üldse sees jookseb? |
See oranz pole kaabel vaid kõri. 4 kanalit sees kuhu puhutakse kaabel sisse.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
29.10.2015 00:32:50
|
|
|
| a1 kirjutas: |
| Viimasest miilist rääkides unustatakse pidevalt, et algusest saati ei tähendanud see kaablivedu, vaid ka läbi õhu ühendust. |
Ja selle on suured ISP'id täitnud mobiilse, mahupiiranguga teenusega. See on juba olemuslikult siiski mugavusteenus, ilma piirangute ja kiirustega manipuleerimistega. Või siis äriteenusena eraisikule teadmata raha eest näiteks Ubiquiti Air seadmetega nagu Elisa teeb. Mõni võiks selgitada kas Elisa lahendab seda samuti Elasa kaabli abil?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
29.10.2015 01:07:15
|
|
|
Korduvalt mainitud, et mahupiiranguga ja mahupiiranguga, aga kas Elisal pole mitte mahupiiranguta pakett ka olemas?
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
29.10.2015 01:09:34
|
|
|
riaak, oli, kui rääkida telefonist.
Tahvlile ja arvutile on mahupiiranguta.
Imelikul kombel ei leidnud isegi tärni selle tagant. Ju siis ongi mahu- ja kiirusepiiranguta 39€/kuus.
viimati muutis The_Boss 29.10.2015 01:13:30, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S.W.A.T.
HV kasutaja
liitunud: 22.09.2003
|
29.10.2015 01:12:20
|
|
|
| Sigadus on see, et riik panustab 74M eurot ja samas selgub, et sihtasutuse likvideerimisel võivad suured ettevõtted selle raha eest ehitatud taristu omavahel lihtsalt ära jagada.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
29.10.2015 02:47:55
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
| Imelikul kombel ei leidnud isegi tärni selle tagant. Ju siis ongi mahu- ja kiirusepiiranguta 39€/kuus. |
OT: Ilma mahupiiranguta tõepoolest aga ise peale 2a kasutamist ei soovita seda isegi vaenlasele. Üleval ta püsib aga Elisa võtab omale liiga palju muid õigusi asju piirata, isegi kui mahupiirangut ei ole ja konkreetne kasutatav mast koormatud pole. Kasutajatoest ma ei taha rääkidagi.
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
29.10.2015 08:48:20
|
|
|
| woox2k kirjutas: |
| The_Boss kirjutas: |
| Imelikul kombel ei leidnud isegi tärni selle tagant. Ju siis ongi mahu- ja kiirusepiiranguta 39€/kuus. |
OT: Ilma mahupiiranguta tõepoolest aga ise peale 2a kasutamist ei soovita seda isegi vaenlasele. Üleval ta püsib aga Elisa võtab omale liiga palju muid õigusi asju piirata, isegi kui mahupiirangut ei ole ja konkreetne kasutatav mast koormatud pole. Kasutajatoest ma ei taha rääkidagi. |
P2P on ju ainult piiratud
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Xloaded
külaline
|
29.10.2015 09:47:49
|
|
|
| woox2k kirjutas: |
| Xloaded kirjutas: |
| sama projekti raames (loodan, et mitte sama raha eest) vahetas elion oma kohaliku "jaama" välja ja töstis kodanike kiiruse 5/1 5/e-eks. Ehk tegelikult antud külas on see kaabel kasutuseta ja kuulub kellele ? |
Kaabel ongi juba enda eesmärki täitnud ja arvatavasti saab see uus Elioni jaam oma internetiühenduse just sellest samast kaablist. Keegi pole kunagi öelnud, et EstWini raames tuleb igale külamehele valgus tuppa. Nemad tõid valguse otsa sulle lähemale, kui 1.5km ja Elion arendas enda jaama selle arvelt. Kõik on täiesti õige.
Siin Hiiumaal on ka päris mitu kilomeetrit EstWin kaablit ja sajad majapidamised said omale "uuendusliku" 12/1 netiühenduse koju, mis enne ei olnud võimalik. Loomulikult on selline lahendus pettumust valmistav aga probleem on siiski selles, et paljud said asjast valesti aru ja ootasid gigabitist netti omale koju keset metsa. Keegi pole kunagi ametlikult väitnud seda. |
On küll tähtis kuna isegi mitmed suured riigi enda asutused rendivad elionilt optika paare ja maksavad selle eest mitte VÄHE!
Oleks lausa tragikoomiline kui Riik ise tasuta massiliselt üle eesti ehitab erafirmale ja siis läheb ise sama assja rentima!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
29.10.2015 10:24:42
|
|
|
| Xloaded kirjutas: |
On küll tähtis kuna isegi mitmed suured riigi enda asutused rendivad elionilt optika paare ja maksavad selle eest mitte VÄHE!
Oleks lausa tragikoomiline kui Riik ise tasuta massiliselt üle eesti ehitab erafirmale ja siis läheb ise sama assja rentima! |
Elasa ütleb et kõik saavad rentida kiudu võrdsetel alustel, siis ütleb ta et võrguga on liidetud ligi 500 riiklikku objekti - tulenevalt "võrdsetest alustest" peavad siis need asutused samuti tasuma kiurenti, seega tragikoomika leiabki faktiliselt aset. Vähemalt peab leidma kui Elasa järgib enda öeldut ehk põhikirja.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.10.2015 10:59:22
|
|
|
| jnt kirjutas: |
DigeBeni, olen juba eelnevalt maininud, et ei arva kuidagi heaks riigi rahaga eraettevõtete nuumamist.
Aga tead, kui sulle ei kõlba mõne eraettevõtte teenus, tee oma ettevõte ja tee ise asja. Eraettevõttel ei ole kohustust sulle teenust pakkuda. |
... milleks meile siis riik? Ehitame ise endale söökla, kui tahame paremini süüa, oma teed, kui soovime paremini liikuda jne.? Kas see on sinu loogika? Juhul, kui need eraettevõtted panevad meid fakti ette, et me peame nende teenuste eest täie rauaga maksma, siis on igati õiglane eeldada, et ka ettevõtjad annavad võrdsetel alustel panuse selle eest, mille on and praegu sisuliselt võileivahinna eest kätte saanud. Kogu see temaatika on omavahel soeses ...
_________________

viimati muutis DigeBeni 29.10.2015 11:00:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
29.10.2015 10:59:58
|
|
|
DigeBeni, alustuseks ma juba mainisin, mis moodi ma suhtun infrastruktuuri. (suured teed, kommunikatsioonid, torustik jne)
"Skeemitamine" ei ole põhimõtteliselt midagi halba: kui seaduses on auk, oleks pea lollus seda mitte kasutada. Siin läheb kivi seadusloojate kapsa aeda, mitte ettevõtjate omasse. (Vastasel juhul võin ma ükskõik mille nimetada "skeemitamiseks" mis mulle lihtsalt isiklikult ei meeldi)
Riigikord, kus riik ehitab söökla ja toidab sind riigi rahadega - seda nimetatakse kommunismiks või ekstreemseks sotsialismiks. Meie sellist riigikorda ei evi.
Ja kui eraettevõte, kes on täna olemas, lükkab mingi oma teenuse hinna liiga kõrgele, on sinul alati võimalik luua kõrvale enda eraettevõte, mis sama teenust "õiglasema" hinnaga müüb. Lisaks veel ei pea sa tarbima ebaõiglase hinnaga teenust ning kuna ettevõte soovib oma teenust müüa, peab ta lõpuks oma kasumimarginaali vähendama. (Sest muidu poleks enam mitte ühtegi teenuse tarbijat)
Kapitalismi ja vabaturu 101. Ei tohiks olla keeruline...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
29.10.2015 11:14:31
|
|
|
nii et ollakse pigem rehepapid kui ausad mehed?
| tsitaat: |
| Ja kui eraettevõte, kes on täna olemas, lükkab mingi oma teenuse hinna liiga kõrgele, on sinul alati võimalik luua kõrvale enda eraettevõte, mis sama teenust "õiglasema" hinnaga müüb. |
See on reeglina võimatu. Sest missugusest kartellist välisühendus tuleb ja kas sind sinna võetakse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
29.10.2015 11:16:47
|
|
|
| jnt kirjutas: |
| Eraettevõttel ei ole kohustust sulle teenust pakkuda. |
Muide, see polegi päris nii. Näiteks erakauplus ei tohi jätta valikuliselt klienti teenindamata, restoran mõnd klienti (kes kehtivat korda ei riku) ukse taha jne. Kui tegemist on avalikusele suunatud tegevusega, siis ei tohi ettevõtja võimalikku klienti ignoreerida. Seda nimetatakse alusetuks diskrimineerimiseks.
Loomulikult, kui ettevõte toodab näiteks kummikuid, ei pea ta uksele koputanud kodanikule kummikuid müüma, kuid nn. tehasepoe olemasolul peab.
Kui vaatame interneti poole tagasi, siis ISP ei tohi ignoreerida sooviavaldust mis esitatakse, kuid ettevõtja soovimatuse korral soovi rahuldada põhjendatakse soovist keeldumist tehniliste aspektidega. Kuna reeglina keegi ei kontrolli kas esitatud põhjus keeldumiseks on tehniliselt põhjendatud või klienditeenindaja hetkemeeleolu väljendus, siis tavaliselt nii jääb. Ja nii tekivadki lood sellest kuidas tänava ühes ääres on reas kolm maja, keskmisel ple mingit ühendust aga äärmistel on optika...
viimati muutis Maldur 29.10.2015 12:03:10, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|