Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2004 21:34:01 vasta tsitaadiga

Goblin kirjutas:
Mehed, kes Kaitseväkke minna ei viitsi, sellel nüüd pidupäev, sest see on nüüd vabatahtlik... icon_exclaim.gif beer_yum.gif Kuna me siis nüüd NATO riik.



On see ikka päris nii?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjsmart
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2002




sõnum 29.03.2004 21:34:03 vasta tsitaadiga

Elof; ma ei süüdistanud sind vaid üldistasin olukorda. Ja korras luud ei nõrgene mingite kuudega. Tuleb vähem burgereid süüa ja rohkem piima juua icon_razz.gif

Mina olen kogu elu mõlema silmaga lasknud, tuleb vaid teada kumb on juhtsilm.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjsmart
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2002




sõnum 29.03.2004 21:35:09 vasta tsitaadiga

Goblin kirjutas:
Mehed, kes Kaitseväkke minna ei viitsi, sellel nüüd pidupäev, sest see on nüüd vabatahtlik... icon_exclaim.gif beer_yum.gif Kuna me siis nüüd NATO riik.


icon_lol.gif Dream on!
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2A
HV Guru
2A

liitunud: 02.03.2004




sõnum 29.03.2004 21:35:22 vasta tsitaadiga

ttt kirjutas:
Goblin kirjutas:
Mehed, kes Kaitseväkke minna ei viitsi, sellel nüüd pidupäev, sest see on nüüd vabatahtlik... icon_exclaim.gif beer_yum.gif Kuna me siis nüüd NATO riik.



On see ikka päris nii?

Kui tänased seitsmesed uudised mind ei petnud, siis jah... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2004 21:36:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui tänased seitsmesed uudised mind ei petnud, siis jah...

jama jutt. kui palju ja kuidas keegi ajateenijaid võtab ja kas üldse võtab, on sügavalt iga riigi oma asi
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2004 21:36:36 vasta tsitaadiga

Mart352 kirjutas:
Ega pärast sellist olukorda pole nagu Politseiakadeemias kus kaks venda trügivad juuksuri järjekorras ette ja lasevad endal pea kiilaks ajada. Siis kui selle peategelase kord tuleb, laseb ta ainult juukseid piirata ja need kaks vaatavad icon_eek.gif

... juustega on samuti nii, kuidas kord nõuab, kuid päris ausalt - lihtsam on ilma. Noorteajal on juuste suhtes üsna kindlasti 0 tolerants, kuid edaspidi võib vabamaks minna, ise just kuigi pikalt kiilana ei püsinud. Juuste ajamaine on tavaliselt ajateenistujate eralõbu, kes selgeks saab, see ajab kogu oma jaol/rühmal või erlise osavususe korral ka tervel divisjonil/kompaniil icon_wink.gif seega ei tasu liigset agarust üles näidata, kui juuksuriamet just elu kutsumus pole ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjsmart
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2002




sõnum 29.03.2004 21:37:17 vasta tsitaadiga

See et me NATOsse saime, ei tähenda veel et meil kohustuslik ajateenistus automaatselt ära kaob. Riigikogu otsustab selle üle.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2A
HV Guru
2A

liitunud: 02.03.2004




sõnum 29.03.2004 21:38:16 vasta tsitaadiga

Kas siis NATO' ga liitumine ei anna mingit kohustust muuta oma põhiseadust... icon_question.gif Igatahes, kui tuleb EL, on Eesti riigil kohustus viia oma põhiseadus EL' i omaga vastavusse...
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2004 21:40:45 vasta tsitaadiga

omameelest on kaitsevägi täielik ajaraiskamine..(sellest hullem on kordusõppused e. õppekogunemine). kas meheks saamiseks peab siis teise käsu järgi debiilsusi tegema(praeguses kaitseväes ilmselt piirivalvurid ainsana tegelevad tulemuslikult)? või ei suuda inimene ise sporti teha, et teda peab selleks sundima? ei viitsi vaielda käputäie eestisoost soldatite mõttetusest.
ainuke positiivne, mis sellest jamast meelde on jäänud, on uus tutvusringkond(lisaks koolidele ja muule seltsielule).
ahjaa.. mul kah SOR miski 10+ aastat tagasi, enamaltjaolt Narvas, Kohtla-Järvel, paar puhku ka päälinnas, lasnamäe jalgsipatrullis.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2004 21:40:48 vasta tsitaadiga

Goblin kirjutas:
Igatahes, kui tuleb EL, on Eesti riigil kohustus viia oma põhiseadus EL' i omaga vastavusse...

mida v*ttu sa ajad... esiteks ei ole EL'il põhiseadust hetkel ja teiseks - võta teadmiseks, et kui mingi EL'i õigusakt on vastuolus Eesti põhiseadusega, siis toimub tegevus Eesti PS-i järgi
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vitas
HV vaatleja

liitunud: 28.12.2003




sõnum 29.03.2004 21:41:33 vasta tsitaadiga

Õhutõrjedivisjon(2001-2002) Olin radist, ja see tähendas, et olin kogu aeg ülemuste kõrval(lagrites jne). Rännakute ajal lisandus kogu standartvarustuse juurde veel raadiojaam (PRC - 124 oli vist). Seega 12 kg juurde icon_exclaim.gif . Teenistusaja lõpux olid jalaliigesed omadega läbi.
Prillide kohta ütlen seda, et said ka kord katki(Galilˇi kabaga sain näkku vangistuse ajal õppustel) ja komp. oli 100%
Hambad said tervex ravitud
Õhutõrjes oli lahe, sest meiega ühes garnisonis asus ka Õhuväe staap ja seal ajateenijaid polnud, ainult kaader. Niiet ülemusi oli rohkem kui ajareenijaid- reamehi. Nii et noorteaja lõpuks teadsima kes on kes(läbi kätekõverduste muidugi). Igati norm oli thumbs_up.gif
Vigade pärast vabandan ette icon_redface.gif (ise olen [RUS])
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjsmart
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2002




sõnum 29.03.2004 21:42:03 vasta tsitaadiga

Goblin kirjutas:
Kas siis NATO' ga liitumine ei anna mingit kohustust muuta oma põhiseadust... icon_question.gif Igatahes, kui tuleb EL, on Eesti riigil kohustus viia oma põhiseadus EL' i omaga vastavusse...


NATOga liitumine ei kohusta meil ajateenistuse kaotamist. Paljudes NATOga liitunud riikides on ikka veel alles ajateenistus.
EL ei sätesta riigi julgeoleku seadusandlust. See on rohkem poliitiline ja majanduslik ühendus.

PS päris aktiivne teema siin, ei jõua nii palju refreshida kui tuleb vastuseid icon_razz1.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2A
HV Guru
2A

liitunud: 02.03.2004




sõnum 29.03.2004 21:43:41 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
Goblin kirjutas:
Igatahes, kui tuleb EL, on Eesti riigil kohustus viia oma põhiseadus EL' i omaga vastavusse...

mida v*ttu sa ajad... esiteks ei ole EL'il põhiseadust hetkel ja teiseks - võta teadmiseks, et kui mingi EL'i õigusakt on vastuolus Eesti põhiseadusega, siis toimub tegevus Eesti PS-i järgi

Seda ma nüüd ka eriti uskuda ei tahaks, et kui Eestile midagi EL' i vaatevinklites ei meeldi, siis EL neid muutma hakkab... icon_question.gif
dvd_vader, ropendama pole ju ka mõtet hakata või mis...
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2004 21:46:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Seda ma nüüd ka eriti uskuda ei tahaks, et kui Eestile midagi EL' i vaatevinklites ei meeldi, siis EL neid muutma hakkab...

EL ei peagi muutma., said asjast valesti aru. Eestisiseselt toimub asi edasi Eesti PS-i järgi. Ja ei usu, et Eesti hakkaks PS-i spetsiaalselt muutma nii, et see EL-i õigusaktidega vastuollu läheks (ja ma ei ropenda, kusjuures. kui hoolega vaatad, siis olen osad tähed asendanud tärnidega. roppust näevad selles vaid need, kes tahavad näha)
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2A
HV Guru
2A

liitunud: 02.03.2004




sõnum 29.03.2004 21:54:36 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
tsitaat:

Seda ma nüüd ka eriti uskuda ei tahaks, et kui Eestile midagi EL' i vaatevinklites ei meeldi, siis EL neid muutma hakkab...

EL ei peagi muutma., said asjast valesti aru. Eestisiseselt toimub asi edasi Eesti PS-i järgi.

Krt, mis te tahate öelda, et siis kui me liitume selle f....ing EL' iga, ei lähegi Kaitsevägi vabatahtlikuks? Oi Issand Jumal küll icon_confused.gif siis ma pean ju mais jälle mingit jura neile ajama seal arstlikul ülevaatusel... icon_rolleyes.gif
dvd_vader, võibolla sain ma tõesti valesti aru... icon_neutral.gif
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 29.03.2004 22:01:42 vasta tsitaadiga

Elof kirjutas:

Nagu juba mainitud - oleneb, kes on su ülemused. Staabis töötanud tsiviilid teadsid rääkida, et kunagi oli TP ülemaks keegi kapten (nimi ei tule kahjuks meelde) kellele jäid ette rotid ja ta otsustas neilt elu võtta, mida ta tegigi. Iseasi on see, et rotid asetsesid parasjagu garaazhide ligiduses väljakul ning kapten ajas rotte taga ning nottis neid sellega. Vahest tekitavad mõned asjad lihtsalt imestust KV suhtes ...


kpt Harri Henn äkki? Polnud küll pataljoni ülem kunagi, aga muidu väga thumbs_up.gif mees. icon_biggrin.gif

Aga üldiselt.. vähe imelik mulje jääb sinu jutust. Olin ka TPs staabikaitses mõni aasta varem kui sina, ei olnud nii hull. Et rohkem toimkondi, sellest saan 8-kuulise teenistuse pärast aru. Et väljaõpe icon_rolleyes.gif, sellest ka, pole just mingi eriline lahinguväeosa. A muidu pold suurt viga midagi. Linnale lähedal, käisin jala kodus. Toit hea, suur osa tammelehtedega tegelasi peastaabist käisid seal söömas. Meditsiiniteenistus parim, mida eales elus kogenud, oleks tsiviilis raha eestki nii. Staabikompanii kasarmus oli 3 lennuga kitsas, aga see-eest omaette ning ülemusi ei jõlkunud ringi, telekat sai vaadata kogu aeg jne. Ohvitserid (Toss ja Rebo) olid OK, veeblid aspirandid ja muud üleajateenijad muidugi peded aga eks see vist igal pool nii. Muide, kes sinu ajal kompanii ülemused (kaadrikaitseväelased) olid?

Puhkuseavalduse pead ise kirjutama muidugi, keegi sulle meelde ei hakka tuletama et oih, sul veel puhkus välja võtmata.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2004 22:54:18 vasta tsitaadiga

keegi tahtis mingeid pilte näha... aga palun, siin kaks pilti (ajateenistuse jooksul poisid tegid kokku kõvasti pilte, neist suurem osa, umbes 1400, jõudsid ka meil spetsiaalse plaadi peale)

aga jah, siin kaks pilti, loodetavasti fotode autorid ei pahanda...

1. vist on toimkonna üleandmine
2. selliseid nägid meie toad tavaliselt välja
icon_wink.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 29.03.2004 23:17:24 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:

2. selliseid nägid meie toad tavaliselt välja

sihukeses kohas üritatakse elada icon_neutral.gif

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
no9
Kreisi kasutaja
no9

liitunud: 07.03.2003




sõnum 29.03.2004 23:18:58 vasta tsitaadiga

Paar mõtet veel ajateenistuse kohta.
Ise ei ole küll teenistuses käinud(veel icon_wink.gif ), aga teiste jutu põhjal ei tohiks see midagi ülejõukäivat küll olla. Iseenesest annab see kindlasti hea ja kordumatu kogemuse, aga samas röövib pea aasta noore inimese elust(saaks õppida samal ajal icon_mad.gif ). Teine kala kogu süsteemis on see, et enamusel noortel, kes teenistusse lähevad, on tõsised terviseprobleemid(närvid, põlved, seljad piixus jne.). Eestis vaikitakse see närvide korrasolek kuidagi maha. See selleks.
Natuke teisest küljest vaadates tundub, et ajateenistus on eestisuguse riigi jaoks ülejõukäiv. Kui nüüd sinisilmselt arvata, et need miljardid, mis selleks ürituseks kuluvad, teenivad riigikaitsehuve, siis on see täielik jura. Näib, et see süsteem püsib ainult tänu sellele, et mingid vanamutid arvavad, et sõjavägi teeb poistest mehed, ajab poistel selja sirgu jne.
Ise läheks hea meelega sõjaväkke, kui tervis lubaks (öelge veel, et sport teeb liigeseid tugevamaks jne). Aga kui haigete põlvedega paarkümmend kilomeetrit jooksma peaks, siis ei oleks see kaugeltki nii lõbus icon_confused.gif
Kokkuvõtteks: ajateenistus on positiivne tervele Eesti noorele, kuid riik võiks selleks kuluva rahaga palju mõistlikumalt käituda
PS: mingid viga külge leiutama hakata on küll täielik jura icon_evil.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 29.03.2004 23:19:29 vasta tsitaadiga

Sellist tuba tekitasid noorteajal jaoülemad; see oli legoland icon_lol.gif
_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2004 23:46:17 vasta tsitaadiga

mul on tegelt üks selline video, kus on igast sellist stuffi, mida tegelt ei peaks sõjaväes olema. pilte on ka dajooba aint et tavafotokaga tehtud. digi polnd nii väga in veel sel ajal.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Caveman
HV veteran
Caveman

liitunud: 20.08.2003




sõnum 29.03.2004 23:53:24 vasta tsitaadiga

dvd vader, rahvusvaheline lepe on Eesti Põhiseaduse suhtes ülimuslik. Vastuolusid olla ei tohi, ja mingi näruse Eesti pärast ei hakka saksad oma tagumenti liigutama, nemad ei pea ju oma PS meie pärast muutma.

Muide, kas keegi teab statistikat, mitu protsenti AK-sse kutsutest on kõlbmatud? Kusagilt kuulsin, et mingi 30% on sobilikud, ülejäänutel on midagi häda. Saab see tõsi olla?
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 10 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 00:05:05 vasta tsitaadiga

Caveman kirjutas:
dvd vader, rahvusvaheline lepe on Eesti Põhiseaduse suhtes ülimuslik.

selle asja kohta ei oska ma hetkel midagi öelda ja see ei puutu ka teemasse

minu point on selles, et kui EL võtab vastu mingi õigusakti (täiesti lambist näiteks et surmanuhtlus kurjategijatele peab olema), siis eestis seda ei rakendata, sest meie põhiseaduse kohaselt on igaühel õigus elule
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 30.03.2004 00:07:23 vasta tsitaadiga

Caveman kirjutas:
dvd vader, rahvusvaheline lepe on Eesti Põhiseaduse suhtes ülimuslik. Vastuolusid olla ei tohi, ja mingi näruse Eesti pärast ei hakka saksad oma tagumenti liigutama, nemad ei pea ju oma PS meie pärast muutma.


Ükski asi ei ole põhiseaduse suhtes ülimuslik. Ükski rahvusvaheline lepe ei kehti Eesti suhtes enne, kui Riigikogu pole seda ratifitseerinud, s.t. Eestis kehtivaks seaduseks "kompileerinud".

tsitaat:
Muide, kas keegi teab statistikat, mitu protsenti AK-sse kutsutest on kõlbmatud? Kusagilt kuulsin, et mingi 30% on sobilikud, ülejäänutel on midagi häda. Saab see tõsi olla?


Üks asi, kui paljud komisjonis kõlbmatud on, teine asi, kui paljudel tegelikult mingi häda on. icon_wink.gif
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Caveman
HV veteran
Caveman

liitunud: 20.08.2003




sõnum 30.03.2004 00:13:54 vasta tsitaadiga

sigakoer kirjutas:
Caveman kirjutas:
dvd vader, rahvusvaheline lepe on Eesti Põhiseaduse suhtes ülimuslik. Vastuolusid olla ei tohi, ja mingi näruse Eesti pärast ei hakka saksad oma tagumenti liigutama, nemad ei pea ju oma PS meie pärast muutma.


Ükski asi ei ole põhiseaduse suhtes ülimuslik. Ükski rahvusvaheline lepe ei kehti Eesti suhtes enne, kui Riigikogu pole seda ratifitseerinud, s.t. Eestis kehtivaks seaduseks "kompileerinud".

No aga Riigikogu on ju EL leppe ratifitseerinud, toimus ju hääletus ja muu värk.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 10 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 30.03.2004 00:34:06 vasta tsitaadiga

sigakoer kirjutas:
Puhkuseavalduse pead ise kirjutama muidugi, keegi sulle meelde ei hakka tuletama et oih, sul veel puhkus välja võtmata.
Arvad, et ma ei kirjutanud icon_lol.gif . Öeldi - 2 kuud pärast noorteaja lõppu veel oma puhkust ei saa (pärast noorteaega oli küll nädal puhkust, mille ma veetsin 39-kraadises palavikus mingi infektsiooniga ning sain palaviku alla just tagasiminemise ajaks thumbs_up.gif icon_evil.gif ) pärast neid 2 kuud kirjutasin praktiliselt igaks nädalavahetuseks avalduse ... vastu kirjutati - praktiliselt iga kord siis (ei tea küll mida) - tagasi lükatud
sigakoer kirjutas:
kpt Harri Henn äkki? Polnud küll pataljoni ülem kunagi, aga muidu väga thumbs_up.gif mees. icon_biggrin.gif

Võibolla tõesti ... mälestused juba hajumas ... vaevalt, et selliseid seal mitu tükki juhtus olema aga kes teab
sigakoer kirjutas:
Staabikompanii kasarmus oli 3 lennuga kitsas

Aga meil polnud ... meil oli maksimaalselt 2 lendu korraga ... vahepeal lausa oma lennuga üksi (45KV-last) ... proovi sealt siis vahtkond, toimkond, sööklatoimkond, kiirreageerijad jms. kaader välja panna.
sigakoer kirjutas:
telekat sai vaadata kogu aeg
Järelikult polnud teil veel Sommermann kompaniiveebliks icon_rolleyes.gif

Aga kompaniiülemused ... hmm Noorteajal oli kompaniiülemaks "1_paks_nooremleitnant_kelle_nimi_ei_meenu" väga bro - noorteaeg nagu ikka ... tagasivaadates kõige mõtestatum tegevus, metsas sai midagi ka taktikatest ja muust õpitud, vähemalt oli teisel piisavalt mõistust, et midagi produktiivset korraldada.
Kompaniiülema abiks nooremleitnant Reis.
Kompaniiveebel oli vist veel vbl Bluum ( Enne täis peaga avariis osalemist )
Pataljoniülemaks - krt seda teab, võibolla Püssa või Rebo või Toss või Vanner keegi "muu_kelle_nimi_ei_meenu" kuna seda, kes oli hetkel pataljoniülem või pataljoniülema abi ei suutnud vähemalt ma jälgida, need staatused muutusid üsna segastel asjaoludel ja kummaliste intervallidega.
Alguses oli pat'i veebel Sommermann vist.
Noortel (e. nu lennul) 2 rühma : 1.Rühma ülem - nvbl Saviir 2.rühma ülem nvbl Tuul
.....
Staabikaitses
Kompaniiülem nltn Reis - Tähtis_hoiak_tühi_pea. Lihtsalt ei leidnud mingit konstruktiivset tegevust.
Rühmaülem vbl Brok - eelmised lennud kartsid, meile ta vist lihtsalt ei viitsinud mingit nu$$i teha - jummala norm, ülemuse kohta.
Rühmavanem nooremseersant "valgepeaga_jooksja_orienteeruja_kellenimi_ei_meenu"

Võibolla läksid need *ülemate/*vanemate kohad kuidagi valede nimedega ... aga sellest ajast on ka palju beer_yum.gif kõrri voolanud

caveman kirjutas:
Muide, kas keegi teab statistikat, mitu protsenti AK-sse kutsutest on kõlbmatud? Kusagilt kuulsin, et mingi 30% on sobilikud, ülejäänutel on midagi häda. Saab see tõsi olla?

Nii hull oli viimaste andmete kohaselt kas Lit'is või Lat'is EV's on vast vastupidine 60+/30-praaktoodang.


Muuseas lehes ju pikalt ja laialt juttu olnud, et teenistusse tahetakse kutsuda kõrgema haridusega kodanikke. Nüüdsest põhiharidusega kodanikud eriti kergelt kaitseväkke ei pääse, heal juhul tutvuste kaudu


viimati muutis Elof 30.03.2004 01:57:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 30.03.2004 00:52:07 vasta tsitaadiga

Krt jah, palju vett on merre voolanud sest ajast kui ma ise käisin icon_confused.gif. Bluumi mäletan.. Brok-i ja Sommermanni ka kuigipalju, ehkki nood õppisid veebliks sel ajal. Ülejäänud (pädevam) rahvas on ilmselt laiali läinud kes kuhu. Kas n-ltn Pärnik ja Räbin olid ikka alles, et nalja ka vähe sai?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 30.03.2004 01:09:41 vasta tsitaadiga

sigakoer kirjutas:
Krt jah, palju vett on merre voolanud sest ajast kui ma ise käisin icon_confused.gif. Bluumi mäletan.. Brok-i ja Sommermanni ka kuigipalju, ehkki nood õppisid veebliks sel ajal. Ülejäänud (pädevam) rahvas on ilmselt laiali läinud kes kuhu. Kas n-ltn Pärnik ja Räbin olid ikka alles, et nalja ka vähe sai?


Pärnik/Räbin icon_neutral.gif
... Räbin, hmm ... ainult kuulujutte kuskilt_kaugelt_millegikohta kuulnud, näinud pole ... ka eelmine lend vist ei olnud nende all, võibolla ttt teab - ta mu'st varasem Staabi_kaitseja
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GertR
Kreisi kasutaja
GertR

liitunud: 08.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 01:25:28 vasta tsitaadiga

Need kes tööl käivad, neist ma saan aru miks ei taha väkke minna.
Sellepärast ongi õige samm kohe peale keskooli või teisi õpinguid vabatahtlikult ära käia, et mitte pärast-poole "üllatuse osaliseks saada."
Need kes on pohhuistid, a la 100% ajaraiskamine, neil on ka omamoodi õigus, olenevalt vaatenurgast.
Ajaraiskamine sõltub jah rohkem väeosast, sellest on kahju icon_confused.gif

Muide, tänud neile erinevaid ninnunännusid soovitasid väkke kaasa võtta (tunnusplaadid ja termotallad juba olemas)

PS:Mul on seisund, ma ei ole 100% adekvaatne (mida iganes see ka ei tähenda)
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pennu
Kreisi kasutaja
pennu

liitunud: 23.11.2002




sõnum 30.03.2004 01:31:58 vasta tsitaadiga

98/99 narva-joesuu-> pealinn
EPV
ainult kasuks tulnud
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 30.03.2004 02:23:32 vasta tsitaadiga

Elof kirjutas:

Pärnik/Räbin icon_neutral.gif
... Räbin, hmm ... ainult kuulujutte kuskilt_kaugelt_millegikohta kuulnud, näinud pole ... ka eelmine lend vist ei olnud nende all, võibolla ttt teab - ta mu'st varasem Staabi_kaitseja

Siis oli küll nukker ja hall te argielu icon_sad.gif.
Üks neist oli täielik skisofreenik, suutis mitte tundi järjest sööklas üksi enese ette vahtides istuda, ainult vahetevahel kellegi nägu täis sõimates kes talle millegipärast silma jäi. Häda neile kes tema korrapidamise ajal toimkonnas olid.. näiteks tuli tal mingil momendil kell 1 öösel pähe et päevnikud peaksid seebiveega riviplatsi pesema ja kuivatama. Jumala haige inimene, aga kah eksponaat issanda loomaaias.

Teine oli jälle täpselt nagu Butters South Parkist... järeldused tehke ise icon_smile.gif Jaoülemad tõmbasid vaest leitnanti igat pidi lohku, nii et kahjugi hakkas temast, kui rivistustel naeru kätte ära ei surnud.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 30.03.2004 03:03:52 vasta tsitaadiga

Seeest oli olemas kapten Vanner, kes vahel pati korrapidajaks määrati.
Otsustas teine ükskord, siis kui ma just vahipostilt tulnud (loomulikult sügavatel öötundidel) olin ja õndsasse unne valmistusin suikuma, et inspekteerib vahtkonnaruumi ... vahtis ringi ja otsustas, et mul liiga palju vaba aega ning vahtkonnaruumi peldikupotti pole juba aastaid pestud - miks mitte teha seda nüüd. Lõin va kemmergu oma uneajast läikima - kinnitada võin seda küll, et kui keegi hirmutas sellega, et klaviatuurid-hiired on ebasanitaarsed nagu kemmergupotid, siis polnud ta näinud Tagala Pat'i vahtkonnaruumi s*tamaja.
Aga rivistused olid ka Vanneril päris huvitavad ... kuna ta riigikeelt oskab vaid äärmiselt suure aktsendiga siis rivistuse ajal, kui karjumine veel seintelt tagasi kostab, keegi ta kõnest aru ei saanud. Nii mõnigi kord kostis riigihümni kõrvale vaid Vanner'i hääl kuna keegi ei saanud ta "rjigiümnji aalgaa" väljendist aru.
Olevat vist vene armees polkovnik vms olnud - ja nüüd EV kaitseväes ...
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 07:55:55 vasta tsitaadiga

Elof kirjutas:

Aga meil polnud ... meil oli maksimaalselt 2 lendu korraga ... vahepeal lausa oma lennuga üksi (45KV-last) ... proovi sealt siis vahtkond, toimkond, sööklatoimkond, kiirreageerijad jms. kaader välja panna.

... teil oli siis kaader ikka ülimalt ülerahvastatud võrreldes minuaaegse lennuga, kus mingi kummalise näpuka tõttu, sattus ühte lendu vaid vähe üle 20 matsi, kuigi planeeritud oli vähemalt 60. Põmst' jagus kogu meie lenda peale noorteaega igat sorti administratiivsete tegevuste teenindusse ära nii, et tüübid olid tihti mitmes kohas korraga. Esmalt, kui kuulsin, et mind saadetakse Tallina Õhutõrjedivisjoni peastaabist (enda arvates) ilusa elu pealt Tapa pommiauku, siis olin muidugi üsna masendunud, kuid tagantjärgi pean tõdema, et paremat valikut ei saanud ollagi. Loomulikult ei puudunud ka seal kõik need sõjaväelised harrastused, mis mujalgi, ning ülemad andsid endast jätkuvalt parima, et käsualuste elu "meeldivaks" muuta, kuid õnneks, olin ma vaid statisti rollis icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 08:44:43 vasta tsitaadiga

Mina olin see viimane "lend" kes pääses sõjaväest, kuna läksin ülikooli, järgmisel aastal hakati vennikesi juba ülikoolipingist ära rebima. Siiski on Eesti Kaitseväel vist kuni 27. eluaastani mind võimalik kutsuda 6 kuuks väljaõppele ... Mine võta nüüd kinni on see nii või mitte icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
donRamses
HV veteran
donRamses

liitunud: 02.11.2003




sõnum 30.03.2004 12:10:53 vasta tsitaadiga

KV Logistikakeskuse Tagalapataljon->Kuperjanovi ÜJP(kaks külma talvekuud metsas)->KV Logistikakeskuse Tagalapataljon

vabanesin 2003 mai

Käige ikka kindlasti ära, ei ole see nii ajaraiskamine midagi, kui ikka ise natuke midagi teed, saad seal ka targemaks. Kogemus järjekordne igal juhul icon_wink.gif
Ise Olin kah muidu see viimane vabastatud ülikooli "lend", aga läksin käisin ära ja ei kahetse. Muidu komisariaadis küll tehti suured silmad icon_eek.gif :"tahadki minna vä?". Kuna tehti ka uus arstlik komisjon(eelmise aegumise tõttu), siis nägin ka "invaliide", ise täiskohaga sportlased, aga hädised näod ees ja igal teisel mingi röntgenipildike või tõend näpus...kes sai 6 kuud, kes 12 kuud pikendust...no krt küll, mehed nigu härjad ja ei saa nüüd KV-s käidud icon_eek.gif ...ausõna oli häbi nende pärast. Tagalapataljonis oli mul muidu kaasajateenijate hulgas kah päris palju sportlasi ja ei ütleks, et neil trennis käimata või mõni võistlus pidamata jäi selle pärast thumbs_up.gif .

to Elof: thumbs_up.gif icon_razz.gif...aga millal vbl Bluum purjuspäi autoroolis vahele jäi?

frgp kirjutas:
Kui nüüd ministrihärra arvab, et peaks võimalikult palju mehi ajateenistusse saatma, et see tõstab kaitsetahet

...siis ministrihärra käigu kõigepealt ise ajateenistus läbi koos oma nõunikuga(mida nad teinud pole icon_eek.gif )

Niipalju veel, et Tagalapatis küll söögi üle nurisema ei pidanud...aga noh pool peastaapi käis kah seal söömas, niiet seetõttu oli söök ka vast veelgi parem tehtud...

_________________
Ökomahvia: "Vana raud pole prügi!"
------------------------------------------


viimati muutis donRamses 30.03.2004 12:23:36, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 12:19:46 vasta tsitaadiga

no9 kirjutas:
Ise läheks hea meelega sõjaväkke, kui tervis lubaks (öelge veel, et sport teeb liigeseid tugevamaks jne). Aga kui haigete põlvedega paarkümmend kilomeetrit jooksma peaks, siis ei oleks see kaugeltki nii lõbus icon_confused.gif

njaah.. endal juba lapsest saati põlveliigesed täiega valutanud, lisaks veel viimase kahe kuuga on vasak õlg imelikult raksuma hakanud icon_rolleyes.gif
siiski, 5. aprill olen ma juba kaitseväes - eks seal siis paistab, mis minust saab - joosta, roomata saan vabalt aga kuidas kurat ma ragiseva ja täiega valutava vasaku õlaga kätekõverdusi teen? icon_mad.gif
arsti juurde pole kah enam mõtet minna kuna 5. aprill on kindlalt minek ju icon_razz1.gif

aga noh, eks elame kuidagi üle vast - või kui ei siis kohtume haiglas/kabelis icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 12:26:54 vasta tsitaadiga

... põmst' on üsna palju oma teha, kas see aeg saab olema raisatud või jääb sellest ka midagi tsiviili tarbeks. Näituseks, kindlasti võetakse seeru või koguni aspirandi kursuse läbinud inimest meelsamini juhtivale kohale, kui vaid mingi suvalise ülikoolihariduse omandanud tüüpi, kes alluvate juhtimisest vaid und on näinud. Samuti annab edukas ajateenistus igat sorti jõustruktuuridesse (politsei, turvafirmad vms.) edasi suundumisel üsna mitu plussi juurde. Samuti hinnatakse välismaal sõjaväes teeninuid omajagu ...

Loomulikult on igaühel omad prioriteedid, kuid kui juba minna tuleb, siis pole mõtet tõepoolest seda aastat lihtsalt asjata ära passida ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madeinussr
HV kasutaja


liitunud: 03.02.2004




sõnum 30.03.2004 12:48:37 vasta tsitaadiga

sügis, okt täpsem minek vist, kui edasi õppima i lähe.
8 kuud vist jõhvi või viru patis
arstlikust tulin nii kuradi puhtalt läbi,
et kellelgi vist ei tekkinud mötetki mind välja praakida icon_confused.gif
aga tunnustus on suur kui 140kilo komisariaadi mutti sind terveks poisiks tunnistas
ning psühiaater, kes meenutas politseiakadeemia neljandas vai viiendas osas mängivat pätti, kes vahetpidamat löugas ja peaga imelikke liigutusi tegi (sed oli ta nimi vist), mu psüühiliselt korras olevat leidis
i am going in to the army nooow..ooouoou jee

_________________
"Trying is the first step towards failure." -Homer J. Simpson
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 12:57:04 vasta tsitaadiga

voltc kirjutas:
no9 kirjutas:
Ise läheks hea meelega sõjaväkke, kui tervis lubaks (öelge veel, et sport teeb liigeseid tugevamaks jne). Aga kui haigete põlvedega paarkümmend kilomeetrit jooksma peaks, siis ei oleks see kaugeltki nii lõbus icon_confused.gif

njaah.. endal juba lapsest saati põlveliigesed täiega valutanud, lisaks veel viimase kahe kuuga on vasak õlg imelikult raksuma hakanud icon_rolleyes.gif
siiski, 5. aprill olen ma juba kaitseväes - eks seal siis paistab, mis minust saab - joosta, roomata saan vabalt aga kuidas kurat ma ragiseva ja täiega valutava vasaku õlaga kätekõverdusi teen? icon_mad.gif
arsti juurde pole kah enam mõtet minna kuna 5. aprill on kindlalt minek ju icon_razz1.gif

aga noh, eks elame kuidagi üle vast - või kui ei siis kohtume haiglas/kabelis icon_rolleyes.gif

sa läheks nagu surema irww thumbs_up.gif
cheer up man!

mõnes sõjaväeosas on ikka eriti lohvka see värk, ma kirjutan klassivennale filme kümnete kaupa, kus nad neid vaatavad. neil seal terve kodukino projektoriga seinale jne, subwoofrid ja playstation 2-ed sees tüüpidel. no kiddin'. sounds like fun 8)
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjsmart
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2002




sõnum 30.03.2004 13:07:32 vasta tsitaadiga

Mul on mitu sõpra kes läksid sõjaväkke haigete põlvedega. Välja tulid nad sealt igaljuhul tervetega. Arstid kurdavad tänapäeva noorte vähese liikumise üle mis põhjustab palju liigese haigusi. Paljud ei oska üldse raskusi õieti tõsta ja hiljem kurdavad selja probleeme.
Praegust ajateenistust ei saa paraku võrrelda sellega, mis ta oli 4 aastat tagasi. Sõjavägi areneb, koos sellega ka õppekavad. Aina rohkem pööratakse tähelepanu erialasele õppele mitte poris roomamisele. Samas ega see poris roomamine lahingväeosades kuskile kao.
Kordaksin veel, et teie ajateenistus sõltub teist endast. Haridus, oskused, tahe jms tuleb teile ainult kasuks. Kui mängida ajudeta lolli, lähetegi mudasse mürama või lappi lükkama ja hiljem kurdate siin kuda teid nu$$iti.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 13:08:25 vasta tsitaadiga

Näiteks kui USA'sse tahad minna siis küsitakse kohe kas oled sõjaväes teeninud ja missuguse väljaõppe saanud. Küsitakse pisidetailideni välja. Mine tea kas kellelegi selle eest ka viisa andmata on jäänud!
Sõjaväe teenistuse läbimine annab jah turvamehe kandidaadile või politsenikukadetile (siin vist see suisa kohustuslik!?) eelise, aga noh, variant et kõrgharidusega inimene läheks konstaabliks või veel hullem, turvameheks on ikka väga hägune. Kui läheb, siis on kõrgharidusele kulutatud raha küll raisku läinud! Pealegi paljud jäävad üleaja teenijaks? Käputäis. Vaevalt, et mingi pisuke auaste oleks võrreldav nt. keskastme juhile mõeldud koolituse diplomiga.
Tegelikult võiks käia küll väikesel õppusel - näeks Eesti Kaitseväe relvastust, õpiks veidi taktikat jne. Aga 8 kuud on küll liiast seal istuda icon_smile.gif

Lisa: Ma mõtlesin seda, et kas mõnel on jäänud minemata just sellepärast et ta on sõjaväes käinud. Terrori hirm ju neil nii suur!


viimati muutis Le Inc 30.03.2004 13:13:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neo
HV kasutaja
neo

liitunud: 20.06.2002




sõnum 30.03.2004 13:26:38 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
icon_lol.gif

a mida ma teen sõjaväes, kui silmad nii -7? lasta ma ju ei näe icon_redface.gif

olin 18. aug 1999 - 11.aug 2000 Pärnu Üksik-jalaväepataljonis. seal oli ka üks tüüp, kel` prillid nagu pudelipõhjad. kord õppustel tegi katki need ja uusi polnud võtta. kutil oli söömisegagi raskusi icon_confused.gif
selliseid isegi võeti siis väkke...
aga prillid ninapeal, siis nagu kullipilk, vaata et üks parimatest laskuritest.

_________________
Müüa erinevaid mobiilinumbreid!
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 13:31:54 vasta tsitaadiga

Põhjenduseks mõnede postide kadumisele:

Vahemärkusena olgu öeldud, et kuna teema on niigi HinnaVaatluse suunitlust silmas pidades OT, siis paluks teemas püsida !

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 14:02:11 vasta tsitaadiga

pagutanud olen küll nii õhukate, kui ka siisi päriskuule laskvate asjadega ja no ei näe lihtsalt, sealsamas, angerja sõjaväesosas sai seda tehtud mingi suvi, kui vist suvepäevad olid teemaks, laigulised onud irvitasid nii et vähe polnud icon_lol.gif

ahjaa, muuseas, tahtsin minna kohe pärast kooli vabatahtlikuna armeesse, rko's pandi kirja kui mineja ja värgid, tty'ga ajasin kah asjad korda ja kui tõesti minekuaeg kätte jõudis, helises telefon ja teatati, et kohti pole enam... irv, ja nüüd ei ole mul selleks enam aega... icon_razz1.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 30.03.2004 14:18:02 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:

Samuti annab edukas ajateenistus igat sorti jõustruktuuridesse (politsei, turvafirmad vms.)

Ilma ajateenistust läbimata muide politseikooli ei võetagi näiteks, kõigile teadmiseks.
donRamses kirjutas:

...aga millal vbl Bluum purjuspäi autoroolis vahele jäi?

Mitte ei jäänud lihtsalt vahele vaid sõitis ka kaubiku üsna pilbasteks ja mahakandmisele ... teises masinas olnud said ikka mõne paraja vopsu, ei teagi täpselt mis neist sai ...
Ajaratas oli siis vast veerenud mööda 2k1 aasta augustikuust aga täpselt küll ei mäleta. Igastahes Bluum tagandati kuhugi vähemtähtsale ametipostile, selles osas vedas tal, et alles jäid mõlemad V'd, ent tema asemel tuli kompaniiveebliks vbl Sommermann, kes üle kõige maailmas armastas põrandaharju st. kui nägi päevnikut harja kuidagimoodi talle mitte meeldiva nurga all kasutamas siis saabus kui keravälk ja paukus kui äike. (See oli vist ainuke asi mis ta tõsiselt pöördesse ajas)

P.S. Harjavarre kaldenurk peab alati jääma 35° ja 50° vahele ... kõigis ilmastikutingimustés icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 14:41:28 vasta tsitaadiga

seda kuuldes olen õnnelik, et see telefonikõne tuli icon_razz.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 14:50:51 vasta tsitaadiga

Elof kirjutas:
DigeBeni kirjutas:

Samuti annab edukas ajateenistus igat sorti jõustruktuuridesse (politsei, turvafirmad vms.)

Ilma ajateenistust läbimata muide politseikooli ei võetagi näiteks, kõigile teadmiseks.

kõigile teadmiseks, et tahetakse nii teha, et politseikolledžisse sissesaajad ei pea ajateenistusse minema. ei tea, mis sellest plaanist nüüd täpselt saanud on...
postimehe artikkel

see on minu meelest nii ajuvaba idee, et ma lihtsalt ei kujuta ette, miks peaks nii olema icon_confused.gif
niimoodi tekib sinna tohutu konkurss ja parimad slangid ja üldse väeteenistusest kõrvalehiilijad saavad sisse
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 14:55:09 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
kõigile teadmiseks, et tahetakse nii teha, et politseikolledžisse sissesaajad ei pea ajateenistusse minema. ei tea, mis sellest plaanist nüüd täpselt saanud on...
postimehe artikkel
see on minu meelest nii ajuvaba idee, et ma lihtsalt ei kujuta ette, miks peaks nii olema icon_confused.gif

... miks ajuvaba ? Põmst' saavad nad ju politseikoolis samasugust vatti, vaid spetsialiseerutakse erinevalt ! Sõjaolukorras on neil ka teised ülesanded, mida ajateenistus ei õpeta jne. ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 14:59:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Põmst' saavad nad ju politseikoolis samasugust vatti

ei usu...
meile üks instruktor rääkis juhtumist, kui tekkis mingi segadus öösel, kui ajateenijad harjutasid linna sees, ja teatud asjaoludel vähemalt üks kõrvaline tsiviilisik ei jaganud matsu välja, et mis vennad need maskidega ringi jooksevad ja kutsuti politsei... kui patrull kohale jõudis, ei jõudnud nad suudki lahti teha, kui liiga innukad ajateenijad võmmid masinast välja tirisid, käed selja taha väänasid ja mutta surusid... icon_smile.gif õnneks/õnnetuseks asi ajakirjandusse ei jõudnud ja mätsiti kinni...
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2004 15:05:55 vasta tsitaadiga

... möh ? Sellise näite varal ongi see arvamus kujunenud, tiba lapsik pole või ?
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.