|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ventt
HV kasutaja
liitunud: 02.08.2010
|
04.03.2015 17:49:56
|
|
|
Ressiiveri leidsin Põhja-Rootsist vanarauahunnikust. Õnneks vedeles kuivas kohas, mitte päris taeva all. Panin juhtme seina ja võttis koheselt pildi ette, jäi lihtsalt ajale jalgu.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
01.06.2015 17:53:26
|
|
|
Nüüd siis helikaardiks M-Audio Firewire 410 ja kõlariteks Pioneer S-DJ60X.
Kõik oma plastik-korpusega kõlarid lammutasin ära ja kastid leidsid koha prügikastis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
01.06.2015 22:05:05
|
|
|
Selline tagasihoidlik setup:
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti112
HV Guru

liitunud: 14.02.2003
|
01.06.2015 22:20:33
|
|
|
Kõlarid kuidagi väga lähedal teineteisele.
|
|
| Kommentaarid: 131 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
01.06.2015 23:38:16
|
|
|
| Ruumi kuju ei võimalda baasi laiemaks venitada ja pole ka vajadust.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
29.09.2015 15:55:27
|
|
|
| Küllaltki pikka aega olid arvuti taga Microlab 6C kõlarid. Hiljuti vahetasin need JBL LSR305 vastu välja. Detailsust on JBL'del ikka palju rohkem. Isegi vaikselt kuulates teevad need selgelt heli. Igasugused helinivoo muutused tulevad ka oluliselt selgemini esile. Lisaks balanced audio ühendus peaks teoorias ka parem olema.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
29.09.2015 16:13:02
|
|
|
| iFlop, kas sul tuleb arvutist balansseeritud signaal välja? XLRi või 6,3mm pulgaga?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
29.09.2015 17:01:57
|
|
|
| raxz, ei, ühendatud on see läbi USB audio interface, millel on 6,3mm TRS väljund. Aga see oli juba natuke varem olemas ning seetõttu vaatasingi juba stuudio monitoride poole. Sarnases hinnaklassis leidub ju muidu ka "arvutikõlarid", nagu Audioengine A5.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
29.09.2015 23:29:41
|
|
|
iFlop, need on kindlapeale minek Produtsentide foorumis, kui see veel eksisteeris, kiideti neid taevani.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
01.10.2015 12:24:51
|
|
|
Huvitav, kas keegi siinsetest Microlab`i omanikest veidike nende sisu ka modifitseerinud/uuendanud on kvaliteetsemate komponentidega PCB`l ?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
01.10.2015 14:48:17
|
|
|
| Keegi oskab ca 250 eurtsi eest soovitada 2.0 kõlareid ? Lähevad uunikum Pioneer ressi taha, muusika kuulamiseks siis. Olid silmas Wharfedale Diamond 220 omad, aga järsku oskab keegi soovitada veel midagi.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
01.10.2015 15:15:40
|
|
|
CoiL, võid ju proovida üks niisugune kõlari kohta ja aktiiv ribafiltrid nende ette. Tulemuseks peaks saama vaese mehe Genelec.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
02.10.2015 11:28:32
|
|
|
Vaikselt olen omale kogunud:
Helikaart: Steinberg UR28M
Lauapealsed: 2x Adam A7X
Sub: KRK 10S
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
04.11.2015 01:03:03
|
|
|
Soovitage mingit asjalikku helikaarti. Tegin strateegilise vea ja sain uue arvuti ilma PCI siinita. Pidin oma M-Audio Audiophile 2496 helikaardi maha müüma.
Praegu siis ainult väike PCI express ja välised variandid helikaardi ühendamiseks.
Tahaks ainult kuulata kvaliteetset muusikat. Midagi salvestada ei taha.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
04.11.2015 02:24:16
|
|
|
Oo.. Ma just vaatasin ESI Juliat eBay-st aga vaatasin, et ainult PCI versioonid.
Nüüd kui veel ringi vaatasin, siis kaalun hoopis JDS Labs ODAC kasuks: https://www.jdslabs.com/products/46/standalone-odac-rev-b/
See ei ole küll päris helikaart aga kõik kiidavad taevani ning output läheks mul nagunii NAD-i võimendisse.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
04.11.2015 11:39:36
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
Tahaks ainult kuulata kvaliteetset muusikat. Midagi salvestada ei taha. |
Vaata endale parem miski väline DAC/Amp Kui otsustad millegi pisikese ja mobiilse kasuks, saad põmst. igalpool kasutada, kasvõi telefoni otsas.
Olles omanud ESI Juli@`t ja mõndagi veel, võin öelda, et muusika kuulamiseks on tunduvalt odavamaid ja häid variante saadaval.
Soovitan endale paika panna hinnapiiri ja ka nö. helisignatuuri eelistuse ning siis netiavarusest valikuid ja ülevaateid uurima hakata.
Ise olen enda heli-teekonnaga jõudnud DAP`ide maale ja soovitan Teilgi DAP`e uurida mis töötavad nii DAC/Amp kui ka transpordina(SPDIF/Optical/DSD jne.).
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
est11
Mees metsast
liitunud: 20.01.2012
|
04.11.2015 14:33:39
|
|
|
| CoiL kirjutas: |
| -Koppel- kirjutas: |
Tahaks ainult kuulata kvaliteetset muusikat. Midagi salvestada ei taha. |
Vaata endale parem miski väline DAC/Amp Kui otsustad millegi pisikese ja mobiilse kasuks, saad põmst. igalpool kasutada, kasvõi telefoni otsas.
Olles omanud ESI Juli@`t ja mõndagi veel, võin öelda, et muusika kuulamiseks on tunduvalt odavamaid ja häid variante saadaval.
Soovitan endale paika panna hinnapiiri ja ka nö. helisignatuuri eelistuse ning siis netiavarusest valikuid ja ülevaateid uurima hakata.
Ise olen enda heli-teekonnaga jõudnud DAP`ide maale ja soovitan Teilgi DAP`e uurida mis töötavad nii DAC/Amp kui ka transpordina(SPDIF/Optical/DSD jne.). |
Äkki annad mõne vihje. hinna kvaliteedi suhte osas.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
04.11.2015 16:40:32
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
Oo.. Ma just vaatasin ESI Juliat eBay-st aga vaatasin, et ainult PCI versioonid.
Nüüd kui veel ringi vaatasin, siis kaalun hoopis JDS Labs ODAC kasuks: https://www.jdslabs.com/products/46/standalone-odac-rev-b/
See ei ole küll päris helikaart aga kõik kiidavad taevani ning output läheks mul nagunii NAD-i võimendisse. |
ODAC on kindlasti hea, aga mulle näivad taolised asjad üle hinnatud. Oluliselt vähema raha eest saab sellise asja - http://www.thomann.de/gb/steinberg_ur22.htm Jaa-jaa, seda kõike pole kuulamiseks vaja... Kuid tekib õigustatud küsimus, et miks oluliselt vähemate võimaluste eest palju rohkem raha küsitakse. Ja palun mitte vastata helikvaliteet, selle rongi peale ma ei kavatse hüpata.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
04.11.2015 19:40:38
|
|
|
ihvike, see HiFi maailm on selline loll maailm, mingit mõistlikku kvaliteedi mõõdupuud ei ole. Ja isegi kui mingid parameetrit saab täpsete riistadega mõõta, siis ei ole mingit üksmeelt kuskohas inimeste võimete piirid on. Kõik üle selle oleks täielik raiskamine. Inimesed ostavad 4K teleka aga enda silmanägemine ei teeks 720p ja 4K-l vahet. Raiskamine.
Pimetestid oleksid ausad aga lugesin hiljuti seda: http://www.tomshardware.com/reviews/high-end-pc-audio,3733.html
Integreeritud audiost 2000$ über DAC-ini välja ning lõpptulemus on see, et pädevad katsealused ei teinud vahet.
Olles nüüd ise sunnitud emaplaadile integreeritud audiot kuulama, siis kuidagi nukker on, ei ole nagu üldse seda õiget kõla. Samas pimetestis ilmselt usaldusväärselt vahet ei oskaks teha kumb parasjagu mängib.
Korralik platseebo aga hinge närib. Äkki oleks ikka parem kui uue kaardi ostan. ODAC kohta oligi tore jutt, et peaks aus kaup olema, vaid kõik see mida vaja ja open source disain. Oleksin seejärel kindel, et pudelikael oleks võim ja kõlarid.
Sama kindlus võib vabalt olla peale 30€ helikaardi ostmist aga nagu ei tea, äkki ikka ei ole. Lõpuks taandubki asi esteetikale, sest midagi muud ratsionaalset ei oska öelda.
Usun, et siin on paljud sama paranoia käes vaevlenud.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
04.11.2015 20:17:44
|
|
|
Täitsa nõus, et teatud piirist võib hinna/helikvaliteedi vahe suht olematuks muutuda. See muidugi sõltub palju ka inimesest endast, tema maitsest helisignatuuri suhtes, kuulmisest, muusikast jne. jne.
Faktoreid on palju. Treenimata kõrv ei pruugi vahet teha 20$ - 300$ heliallikal, rääkimata sealt edasi. Näiteks enda puhul võin öelda ausalt, et modifitseeritud ELE EL D02 DAC/amp`i ja modifitreeritud Aune T1 DAC/amp`i vahe on pimetestis switchi kasutades suht väike kuna neil üpris sarnane helisignatuur. Jah, T1`on kindlasti rohkem mikrodetaile kuulda ja parem helide/instrumentide eraldatus... aga... ilma kõrva pingutamata (treenimata kõrv) tavakasutuses muusika kuulamiseks ja nautimiseks - eriti vahet ei ole. Põhiline on, et inimesele helisignatuur sobiks ja piisavalt detailirohke oleks... teatud maalt ei tee tavakasutaja enam vahet. Ei mõtle siinkohal "tavakasutaja" all midagi halvustavat. Koppel, oleks sa Tartus, siis tooks kasvõi ise enda heliallikad erinevad kohale ja laseks sul testida, proovida ja arvamusi jagada
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
05.11.2015 00:42:21
|
|
|
olavsu1, a miks too cakewalk ua-25ex nii eriline on? Eriti veel 140 eeku eest? Mis DAC kiipi too üldse kasutab? 24/192 ei ole mingi näitaja (muid andmeid veebilehelt ei leidnud ja ei viitsinud ka otsida). 140€ eest vaataks küll igasugu muid variante pigem, eriti kui lihtsalt muusika kuulamiseks ja muid lisasid vaja pole.
Ilmselt Koppel`il korralik võim ka juba olemas:
| tsitaat: |
| ...output läheks mul nagunii NAD-i võimendisse. |
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
06.11.2015 21:53:14
|
|
|
ihvike, lingitud Steinberg UR22 tundub päris huvitav. Sealt thomannist saab siis ikka 115€ eest (+shipping) selle asja kätte? Et see RRP (Recommended Retail Price) on lihtsalt mingi suvaline indikaatorhind?
Nagu sa ka ise mainisid, siis jah, veidi ebavajalik tundub see üleliigne kola. Põhimõtteliselt võiks keegi ikkagi soodsa hinnaga lihtsalt DAC-i müüa aga võõrad nimed ja kodutööd tuleb päris korralikult teha, et õige valida.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
06.11.2015 22:09:22
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
| Sealt thomannist saab siis ikka 115€ eest (+shipping) selle asja kätte? |
Jah, thomannist tellides on shipping 25€ või teine variant on ühistellimus.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
09.11.2015 10:37:21
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
ihvike, lingitud Steinberg UR22 tundub päris huvitav. Sealt thomannist saab siis ikka 115€ eest (+shipping) selle asja kätte? Et see RRP (Recommended Retail Price) on lihtsalt mingi suvaline indikaatorhind?
Nagu sa ka ise mainisid, siis jah, veidi ebavajalik tundub see üleliigne kola. Põhimõtteliselt võiks keegi ikkagi soodsa hinnaga lihtsalt DAC-i müüa aga võõrad nimed ja kodutööd tuleb päris korralikult teha, et õige valida. |
UR22 on neutraalse puhta heliga. Enda jaoks jäi kübeke naturaalsusest ja heliruumi suurusest puudu aga see minu subjektiivne maitse.
Heli muidu väga hea ja mis veel hea, et balanseeritud TRS väljundid kõlarite jaoks olemas (või võimu kui balanseeritud sisendid olemas).
Samas muusika kuulamiseks vaataks isiklikult ikkagi miskit vähemate vidinatega ja lihtsalt SPDIF/optical väljundiga võimu jaoks.
Aga kõik on suhteline ja sõltub vajadustest, maitsest ja muust tehnikast mida kasutatakse. Lõppkokkuvõttes pead ikkagi ise uurimistöö ära tegema ja mingit peamised valikvariandid välja otsima.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
09.11.2015 10:53:42
|
|
|
CoiL, spdif väljund peaks nüüd igal emaplaadil olemas olema, eraldi mingit vidinat selleks tarvis pole.
eraldi helikaart/interface/mis iganes, on siis mõttekas, kui emaplaadi analoog väljundid ei rahulda, või kui on tarvis analoog sisendeid ja asio tuge.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
09.11.2015 14:43:16
|
|
|
| NATAS999, tean, et on olemas. Unustasin lisada ka SPDIF sisend. Lihtsalt heliallikast sõltuvalt (nt. DAP, nutikas) on välist/eraldiseisvat kordades mugavam ja lihtsam kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
09.11.2015 17:14:32
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
ODAC kohta oligi tore jutt, et peaks aus kaup olema, vaid kõik see mida vaja ja open source disain. Oleksin seejärel kindel, et pudelikael oleks võim ja kõlarid.
Sama kindlus võib vabalt olla peale 30€ helikaardi ostmist aga nagu ei tea, äkki ikka ei ole. Lõpuks taandubki asi esteetikale, sest midagi muud ratsionaalset ei oska öelda.
Usun, et siin on paljud sama paranoia käes vaevlenud. |
ODAC ongi aus kaup. Pudelikaelaks on nagunii igal juhul kõlarid, või õigemini kõlarite ja ruumi kooslus, kuna neid üksteisest eraldada ei saa. Kui tänapäevasel onboardil ei ole mingeid anomaalseid vigu (müra, kuuldavad moonutused), ei paranda helikaarti signaaliallikana (võimendi sisendis) kasutades sinna suunda raha raiskamine kogutulemust. Otse kõrvaklappe toites võib reaalselt vahe sisse tulla küll.
CoiLi jutule ma aga vastaks lühidalt nii, et kui signaaliallikal on mingisugune kuuldav "signatuur", on ta väga tõenäoliselt vigane, moonutab kontrollimatult algsignaali ja tuleks suure kaarega aknast välja visata.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
10.11.2015 21:40:13
|
|
|
| Ühel nõrkusehetkel tellisin siiski selle ODAC-i ära. Kui käes ja mingi arvamus tekkinud võin proovida midagi kirjutada.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
06.12.2015 01:52:32
|
|
|
| Kas keegi oskaks mulle soovitada midagi millega võiks võimendada http://www.wharfedale.co.uk/product.php?pid=50 neid kõlareid. Ja kui oleks võimalik Optical S/PDIF lahendus arvutiga ühendamiseks sellel võimul siis oleks eriti suurepärane. Väga kallist ei tahaks. Tahaks ükskord peale 5 aastat oma microlab solo6C välja vahetada. Lähevad arvutitaha muusika, filmid jms tarbimiseks.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
06.12.2015 02:24:37
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Kas keegi oskaks mulle soovitada midagi millega võiks võimendada http://www.wharfedale.co.uk/product.php?pid=50 neid kõlareid. Ja kui oleks võimalik Optical S/PDIF lahendus arvutiga ühendamiseks sellel võimul siis oleks eriti suurepärane. Väga kallist ei tahaks. Tahaks ükskord peale 5 aastat oma microlab solo6C välja vahetada. Lähevad arvutitaha muusika, filmid jms tarbimiseks. |
Alesis RA150
optilist sisendit ei ole. on balansseeritud TRS ja balansseerimata RCA
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
06.12.2015 03:04:11
|
|
|
Otsiks midagi siiski soodsamat ja paneme siis optilise ühenduse must have kategooriasse.
Aga tundub huvitav riistapuu.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
06.12.2015 03:08:15
|
|
|
pots4t4j4, ise ostsin endale Wharfedale asemel Monitor Audio Bronze 2-e. Kui hindad rohkem muusikat kui filmi, siis soovitan sulle siit osta endale ressiiver: http://www.hificlassic.ee/index.php?group_id=14&page=91 Ise ostsin endale 1976.aasta Pioneer SX-650-i. Kes teab korralikke ressiivreid ja helikvaliteedi kohta, siis öeldakse, et parimad ressiivrid on pärit 70-ndatest, kui Jaapan sisenes USA turule ning tegid parimaid tooteid, olematu raha eest, et näidata milleks vöimelised on. Sarnaseid PCB disaine kasutatakse tänapäevalgi, mis nendes ressiivrites, aga ainult masinates, mis maksavad alates 2000€ +
Ehituskvaliteet on neil enneolematu, peab ise katsuma, et uskuda.
Soovitan natuke uurida neid ressiivreid, oma silm on ikka köige parem.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
06.12.2015 14:13:18
|
|
|
| Slazenger kirjutas: |
pots4t4j4, ise ostsin endale Wharfedale asemel Monitor Audio Bronze 2-e. Kui hindad rohkem muusikat kui filmi, siis soovitan sulle siit osta endale ressiiver: http://www.hificlassic.ee/index.php?group_id=14&page=91 Ise ostsin endale 1976.aasta Pioneer SX-650-i. Kes teab korralikke ressiivreid ja helikvaliteedi kohta, siis öeldakse, et parimad ressiivrid on pärit 70-ndatest, kui Jaapan sisenes USA turule ning tegid parimaid tooteid, olematu raha eest, et näidata milleks vöimelised on. Sarnaseid PCB disaine kasutatakse tänapäevalgi, mis nendes ressiivrites, aga ainult masinates, mis maksavad alates 2000€ +
Ehituskvaliteet on neil enneolematu, peab ise katsuma, et uskuda.
Soovitan natuke uurida neid ressiivreid, oma silm on ikka köige parem. |
Sellise raha eest, mis seal pakutakse ei maksa tormata - ebay.de lehel liikusid sarnased 2x odavamate hindadega, kui ma ~70´ a võimu taga ajasin.
~500 eest tasuks ka uusi CambridgeAudio ja NADi tehnikat ka kuulata.
Ja vaevalt need 15...20 kg raskused ressid kunagi odavad olid. Mu ress oli väljatuleku hetkel 600$ - sai nalja pärast arvutatud - koos inflatsiooniga, oleks tänapäev vääring ~2000€.
Lisaks kõik pole kuld mis aastast 70. Samas välimust neil on , soundi poolelt eelistatakse Sansuid, Marantzi.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
06.12.2015 14:45:06
|
|
|
| marcor1, Pioneer oli ka väga hea, eriti SX-*50 seeria, kui netifoorumeid ja asju lugeda. Ise maksin 250 euri selle eest, mis on kallis, aga ta annab mingi garantii aega, pluss need on köik ülekäidud ja "aegunud" jupid välja vahetatud. Ebayst ei tea kunagi, mis sita saad.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
07.12.2015 15:28:23
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Kas keegi oskaks mulle soovitada midagi millega võiks võimendada http://www.wharfedale.co.uk/product.php?pid=50 neid kõlareid. Ja kui oleks võimalik Optical S/PDIF lahendus arvutiga ühendamiseks sellel võimul siis oleks eriti suurepärane. Väga kallist ei tahaks. Tahaks ükskord peale 5 aastat oma microlab solo6C välja vahetada. Lähevad arvutitaha muusika, filmid jms tarbimiseks. |
Kõige mõistlikum oleks osta mõni vähekasutatud kodukinoressiiver. Uuena maksab selline asi (optilise sisendiga võimendi) üle 200€. Samuti soovitan mitte raisata aega mingisuguste muuseumieksemplaride peale. See jutt, et seitsmekümnendatel tehtud võim on kuidagi parem kui aasta-paar vana kodukinovõimendi - totaalne möga. Jaa-jaa, ma tean küll, ma ei tea midagi ja saan kõigest valesti aru ja olen kurt jne jne.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
07.12.2015 16:01:50
|
|
|
| Mingit antiiki polegi plaanis osta, optilist sisendit neil anyway pole, see parem heli on placebo nagu see pimetest et kus testiti kõlarikaableid kokkuvõttes oli traadist kardinapuu parim. Aga mis firma kasutatud kodukino omi vaatama peaks? Yamaha? Sony? Ma ei teagi.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.12.2015 16:02:28
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Aga mis firma kasutatud kodukino omi vaatama peaks? Yamaha? Sony? Ma ei teagi. |
Marantz, Denon, Onkyo...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
07.12.2015 16:09:40
|
|
|
| Laias laastus polegi neil midagi vahet. Sarnase hinnaklassi tooted on väga sarnased ka omadustelt. Järelturul on tähtsam konkreetse pakutava isendi seisukord, hind ja omadused.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diginugis
HV kasutaja

liitunud: 14.05.2006
|
07.12.2015 16:38:39
|
|
|
2007 aastal soetatud Logitech Z-2300 komplekt siiani veel toimib
_________________ PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ |
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
07.12.2015 16:46:43
|
|
|
| Ja kustkohast neid kasutatud resse otsima peaks, siin foorumis eriti ei liigu, kunagi oli veel elfa foorum, igasugu oksjoni portaalid ja soov börs olid ka kunagi. Ebay vist ka üks võimalus, või on veel soovitusi?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ihvike
HV Guru
liitunud: 01.04.2002
|
07.12.2015 16:52:22
|
|
|
| Pane ostukuulutus. Mõnikord on nii, et inimestel jäävad asjad seisma, aga selleks, et tekiks tahtmine maha müüa, vaja stiimulit. Muidu jah, ega mingit imekohta olemas pole, ikka sama värk. Elfasse tasub ostukuulutus panna küll, seal hängib kogu see seltskond, kes kasutatud helitehnikaga hangeldab.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pistyk
HV veteran

liitunud: 11.08.2007
|
07.12.2015 19:50:50
|
|
|
okidokist peaks piisavalt leidma.
_________________ parem varblane katusel,kui nuga neerus |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
07.12.2015 20:13:37
|
|
|
| pistyk kirjutas: |
| okidokist peaks piisavalt leidma. |
Jep - lambikas:
http://www.okidoki.ee/item/4670568/
kaalub 12kg - midagi peaks sealt tulema. Kuna nagunii kogu audiotehnika on platseebo , siis tasub sihtida yamaha kõige odavama otsa, ilma HDMI liidestega resse - need peaks kõige odavamalt kättte saama.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti112
HV Guru

liitunud: 14.02.2003
|
07.12.2015 21:32:31
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Ja kustkohast neid kasutatud resse otsima peaks, siin foorumis eriti ei liigu, kunagi oli veel elfa foorum, igasugu oksjoni portaalid ja soov börs olid ka kunagi. Ebay vist ka üks võimalus, või on veel soovitusi? |
http://www.elektroonika24.ee/audio/ressiiverid
|
|
| Kommentaarid: 131 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
09.12.2015 20:20:52
|
|
|
Sai siis möne aja eest Monitor Audio Bronze 2-ed ostetud, aga otsustasin ikkagi, et tahaks madalamat otsa juurde. Neid vaja ikka natuke peale keerata, enne kui hakkavad "märkimisväärsemat" bassi tekitama, ehk otsin mingi 200 euri eest subwooferit. Ise olen eelistanud pikemat aega Energy toodangut, ehk 184 euriga saaks ESW-C8 kätte. Oskate öelda, kas peaks sellest eemale hoidma ja mingi muu vötma või ajab see asja ära ?
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
09.12.2015 20:36:29
|
|
|
Tänud kaasa mõtlejatele, uurin neid kohti
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mingivend
HV kasutaja
liitunud: 07.07.2007
|
10.12.2015 00:02:24
|
|
|
| Slazenger kirjutas: |
Sai siis möne aja eest Monitor Audio Bronze 2-ed ostetud, aga otsustasin ikkagi, et tahaks madalamat otsa juurde. Neid vaja ikka natuke peale keerata, enne kui hakkavad "märkimisväärsemat" bassi tekitama, ehk otsin mingi 200 euri eest subwooferit. Ise olen eelistanud pikemat aega Energy toodangut, ehk 184 euriga saaks ESW-C8 kätte. Oskate öelda, kas peaks sellest eemale hoidma ja mingi muu vötma või ajab see asja ära ?  |
Monitor Audio Bronze 2
Frequency Response: 42Hz-30 KHz ± 3dB
ESW-C8
Frequency Response: 36Hz-180Hz ± 3dB
Lahja asi ikka. Abiks ikka, aga parem paneks selle raha kõrvale ja vaataks min 10".
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|