Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 132, 133, 134 ... 172, 173, 174  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mis pesaga Intel lauaarvuti emaplaat on kasutuses 2014 1. oktoobri seisuga?
Socket 478
2%
 2%  [ 13 ]
LGA 775
13%
 13%  [ 83 ]
LGA 1366
4%
 4%  [ 30 ]
LGA 1155
32%
 32%  [ 209 ]
LGA 1150
38%
 38%  [ 243 ]
LGA 1156
3%
 3%  [ 23 ]
LGA 2011
5%
 5%  [ 35 ]
hääli kokku : 636

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2015 14:06:10 vasta tsitaadiga

Veidike normaalsem: http://www.hv.ee/products/Arvutikomponendid/Protsessorid/513868/
Kuuetuumaline+HT. Iseasi kas on väärt vs S2011-v3 i7 prosedega...

Tanel, Error on siin: http://www.hv.ee/products/Arvutikomponendid/Protsessorid/592524/
Muidu oleks ju super 10 tuumaline+HT 220€ eest, aga kahjuks on tegu võrgukaardiga, kui vaadata tootekoodi Galadori lehelt icon_lol.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2015 14:10:38 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
rene p kirjutas:
wrx123 kirjutas:
rycyve kirjutas:
Paistab,et nii cpu kui ka gpu maailmas on oodata revolutsiooni vaid järgmisel aastal icon_cool.gif

GPU'de jaoks võimaldab tõesti järgmisel aastal toimuv 28nm->16nm üleminek tohutult palju rohkem transistoreid sama pindala peale mahutada ning perf/W kohta tõsta. Aga miks peaks CPU'de jaoks revolutsiooni oodata olema? Tundub pigem tõenäoline, et tuleb jälle mingisugune 5-10% IPC kasv järgmisel aastal. Intel on juba hea mitu aastat keskendunud pigem integreeritud graafika jõudluse tõstmisele, mitte enam CPU enda arvutusvõimsusele.

AMD poolt Zen võib-olla isegi on revolutsiooniline, võrreldes nende praeguste prosedega.

Ma loodan, et Zen tuleb hea, aga ma kardan, et ei tule piisavalt hea, et panna Intelit muutma asju järgnevas suunas:

* K mudelid ilma IGP osata. Selle arvel rohkem tuumi või cache.
* K mudelid joodetud IHS-ga. Ja ilma inbox jahutita karbiversioonide puhul. Tray versioonid jääks kah.
* K mudelid cherrypicked parimate hulgast.
* Odavamad (võib ka pasta IHS all olla) pentium ja i3 mudelid mida saab üle kellata aga teatud piirini või voldini, Kehvem silikoon aga sellegipoolest hea bang for buck ilma kallimate K mudelite turgu kahjustamata.
* Suurem IPC tõus iga uue põlvkonnaga.
* Rohkem tuumi IGP arvelt.

IGP eemaldamine ei ole eriti reaalne soov. Tahad rohkem coresid - võta XEON.

Xeon Phi PCI-e pessa icon_biggrin.gif

Milleks? Lihtsalt sihtgrupp, kes selliseid K mudeleid ostaksid on praktiliselt olematu.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2015 14:11:44 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ei pea isegi ostulinki vajutama, et veenduda, et tegemist HV toote küljes oleva vale vastavusega (kliki Info nupul)


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2015 23:05:36 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

http://ark.intel.com/products/81061/Intel-Xeon-Processor-E5-2699-v3-45M-Cache-2_30-GHz

ja maksab kenakese kopika icon_lol.gif icon_cool.gif
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Protsessorid/623622/

Milline üllatus, Faun ei varugi neid ette icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 21:55:41 vasta tsitaadiga

Loodan et väga ot pole aga kas http://www.intel.com/p/en_US/support/warranty näitabki aiateibaid ehk hoopis valet proset ja garantiiaega?
Kommentaarid: 1310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 922
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 22:02:44 vasta tsitaadiga

rewer, Ei. Kui sa õige numbri sisetad siis näitab ikka õiget garantii pikkust. Mäletan, et pidin sisestama ainult ühe nendest numbritest. Üks neist ei toiminud. Ise pead vaatama kumb toimib.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2015 22:14:16 vasta tsitaadiga

Eh tänan, toimib icon_smile.gif Nüüd vaatasin jah et ainult üks väli nõutud, kuid kummaline et kui mõlemad täita siis näitab valet proset.
Kommentaarid: 1310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 922
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2015 09:29:31 vasta tsitaadiga

Teadjamehed, kas Haswell'i ja nüüd turule saabunud Skylake vahe on tuntav või mõttetu 10% perfi tõus ?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2015 09:46:24 vasta tsitaadiga

Vahetamiseks mittemingit mõtet hetkel ei näe.
Kui uut panna siis pole mõtet jälle vanemat võtta.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 04.09.2015 09:59:21 vasta tsitaadiga

sandy bridge ja uuemaid pole mõtet vahetada, a'la 2500k ja üles poole.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2015 10:50:49 vasta tsitaadiga

No sandy on ikka juba ikka kole vana aga kõik oleneb muidugi rahast.
Aga kui võit on iga põlvkonna pealt 8% keskmiselt siis 4*8% on juba nähtav vahe.
See muidugi minu tarkus ja ei kehti kõigile.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 04.09.2015 11:07:25 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
No sandy on ikka juba ikka kole vana aga kõik oleneb muidugi rahast.
Aga kui võit on iga põlvkonna pealt 8% keskmiselt siis 4*8% on juba nähtav vahe.
See muidugi minu tarkus ja ei kehti kõigile.
20-25% just lugesin kuskilt sandy vs skylake ipc parem viimasel, aga ei pidand mängudes ja päriselu rakendustes tunda andma.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.09.2015 11:18:15 vasta tsitaadiga

nii ja naa, ivy ja haswell on midagi teinud, mis just mängides korralikult tunda annab.
gta5 on selles mõttes halb näide, et see on cpu osas üks tundlikumaid mänge viimasel ajal aga illustreerimiseks käib küll (vaata i3/i5 2xxx ja 4xxx vahesid):

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2015 11:29:49 vasta tsitaadiga

SLI jääb emaplaadi taha ka kinni, parema pildi saab singleGPU testides.

Aga muidu.

Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2015 12:29:09 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
sandy bridge ja uuemaid pole mõtet vahetada, a'la 2500k ja üles poole.

thumbs_up.gif
Kui sant või iivi olemas pole mõtet upgradida.Need siiani tegijad.Kui vaja pikendust siis küll icon_biggrin.gif
Selliseid pelasid kes proset tahavad nagu gta5 pole palju ja ikkagi pelas on tegija gpu kaart mitte prose
ja ei jää see cpu kuidagi miski pudeli kaelaks perfis kui just pole valik tehtud pentiumi peale jmsj.

_________________
CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 04.09.2015 14:18:53 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
No sandy on ikka juba ikka kole vana aga kõik oleneb muidugi rahast.
Aga kui võit on iga põlvkonna pealt 8% keskmiselt siis 4*8% on juba nähtav vahe.
See muidugi minu tarkus ja ei kehti kõigile.


Ei ole nii suuri vahesid, iga uue põlvkonnaga 2-4% on vahe. Mängudes ei anna seda üldse tunda, ega tavakasutaja jaoks muudeks asjadeks. Sünteetilistes testides tuleb vahe. Põhi arendus alates sandyst on käinud kivi effektiivsuse kallal ja iGPU kallal. Aga enda kogemusest ütlen, et sandy laua arvutis on kõige lihtsamt valik. 4.5ghz tuleb väga lihtsalt, pole temperatuuri probleeme ja IHS'i all olevaid pasta probleeme.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2015 15:26:43 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
WäntWõll kirjutas:
No sandy on ikka juba ikka kole vana aga kõik oleneb muidugi rahast.
Aga kui võit on iga põlvkonna pealt 8% keskmiselt siis 4*8% on juba nähtav vahe.
See muidugi minu tarkus ja ei kehti kõigile.


Ei ole nii suuri vahesid, iga uue põlvkonnaga 2-4% on vahe. Mängudes ei anna seda üldse tunda, ega tavakasutaja jaoks muudeks asjadeks. Sünteetilistes testides tuleb vahe. Põhi arendus alates sandyst on käinud kivi effektiivsuse kallal ja iGPU kallal. Aga enda kogemusest ütlen, et sandy laua arvutis on kõige lihtsamt valik. 4.5ghz tuleb väga lihtsalt, pole temperatuuri probleeme ja IHS'i all olevaid pasta probleeme.

See et tuleb 45 suht lihtsalt on suhteline ja tavapärasemt kasutajat kuidagi ei aita see teadmine.
See et vahesid ei ole ei ole õige, kui sandy jookseb 3600 turbo vms. aga 4790K jookseb kohe turboga 4400, vähem teadliku kasutaja jaoks on see oluline vahe ja rakendustes on üsna suur vahe selliste taktidega.
Mängud jooksevad i3-ga ka kenasti valdavalt, seega selles osas pole vaja üldse mingit i5,i7 punnitada.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 04.09.2015 17:57:53 vasta tsitaadiga

WäntWõll, i5 on kindla peale minek, kui rahakott võimaldab. I3 võib kohati pudelikaelaks saada:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8751891#8751891

Aga jah i3 ja GTX 980(Ti) SLI. No sellise kaardiseadistuse juures selle paar kopikat ikka leiab, et i5-gi võtta;)
Haswellid on küll kõrgema Turbo Boostiga karbist välja võttes, aga ega nad SB üle ikka ei klokku peale seadistamist. Uuemad emaplaadid tulevad juba OC nupuga, mis viivad sinna Turbo Boost kanti kellad, kui ise seadistada ei viitsi\oska. Nii, et ei näe mõtet eriti sellel Haswellil puhtalt kõrgema TB pärast...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.09.2015 19:16:26 vasta tsitaadiga

Vael, kui minu postitet gta5 pilti mõtled, siis eks sinna käib sama mängu gpu graafik juurde, et konkreetse mängu jaoks õige match leida. antud juhul siis i3-4330 jaoks umbes 280x:
Spoiler Spoiler Spoiler
icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2015 19:18:10 vasta tsitaadiga

http://www.anandtech.com/show/9607/skylake-discrete-graphics-performance-pcie-optimizations
Ehk siis algne aeglus eraldiseisvate graafikakaartidega oli Inteli väike möödapanek. Emaplaadi tootjad peavad uued biosed tuunima ja valideerima ja saab mängudes fps juurde.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.09.2015 14:59:04 vasta tsitaadiga

On keegi praktiliselt oma inteli protsessori garantiiga tegelenud, protsessor boxed ja väljaspool eestit ostetud ja laip.
Ega eestis vist kellegi poole pöörduda pole ja tuleb ise inteliga suhelda, saatmine ise maksta?
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2015 15:24:27 vasta tsitaadiga

soodent, võid Ordi kaudu proovida, nad teinekord väikse lisatasu eest aitavad vahendada... icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2015 16:26:17 vasta tsitaadiga

ArvutiTark on samuti Inteli Gold Partner eestis, seega kindlasti saab ka nende kaudu.
Garantii kehtivust saab kontrollida @ http://www.intel.com/p/en_US/support/warranty

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.09.2015 17:21:09 vasta tsitaadiga

Garantii on detsember 2017 selle lehe järgi, uurin kohapealt esialgu, vana prose müüsin maha ja uue "upgrade" sain katkise, tore lugu.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2015 17:37:12 vasta tsitaadiga

See on võrdlemisi haruldane tänapäeval, et prose on DOA icon_eek.gif . Uus või kasutatud?
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.09.2015 18:02:16 vasta tsitaadiga

Kasutatud prose ja kontaktide poolel oli mingi 3 pruunikat suva suuruses laiku mida võis näha vaid teatud suunas valguse käes, pesin maha kontaktide puhastajaga, lihtsalt lapiga ei tulnud maha.
Paljudel prose klemmidel pole üldse näha emaplaadi pini vajutuse jälge, uurin teise prose pealt hiljem.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 18.09.2015 19:21:00 vasta tsitaadiga

Ehk siis kõver?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.09.2015 19:41:31 vasta tsitaadiga

See ongi kummaline, et eri kohtades neid jälgedeta kontakte, õhtul võrdlen teise i5 1155 prose klemmide jälgedega. Mõnes kohas üle ühe pinni sügav jälg ja siis jälle puutumata kontakt.

Umbes 15-16 klemmil pole jälge, ühtlaselt üle prose.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2015 20:28:27 vasta tsitaadiga

kui ma nüüd õigesti aru saan, siis peavad olema emaplaadi pin-id kõverad. et mis prose garantiist juttu saab olla? icon_rolleyes.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.09.2015 20:34:36 vasta tsitaadiga

Sherlock Holmesi sinust ei saa, tegu kasutatud protsessoriga ja see eeldaks eelmise emaplaadi samade pinnide kooldumist ja minu emaplaadil on ja töötavad ka praegu kõik teised 1155 prosed.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2015 20:48:42 vasta tsitaadiga

ilmselt tõesti ei saa must Sherlocki. kui on kasutatud prose ja sul ei tööta, siis kuidas saab ikkagi garantii kehtida? siis ei oleks tohtinud ju eelmiselgi omanikul töötada icon_rolleyes.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.09.2015 20:53:47 vasta tsitaadiga

Inteli poolne tootja garantii 3 aastat ja eelmise omaniku ehk võõra inimese toimetamistest pole mul aimugi, ise väitis, et müüb upgrade jaoks.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2015 21:20:05 vasta tsitaadiga

siin ehk peitubki võti, et said ehk tünga? väärkoheldud prose tuvastab tootjagarantii ju niikuinii ning jääd lõpuks igast asendist kaotajaks (saatmiskulu esiteks; peale garantiist keeldumist saad mingi aeg selle katkise prose ehk jälle omade kuludega tagasi aga siis näiteks eBay pretensioonide esitamise aeg möödas).
ma su asemel ajaks asju ikka selle prose sulle müünud inimsega.
kust muidu ostsid, siit või eBay-st, nagu kahtlustan?

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2015 00:20:55 vasta tsitaadiga

Mul ka vist prosega jama, GTA V ja Dead Island Riptide textuurid vilguvad ja esimeses lisaks kukub tegelane pikali kui joosta, lisaks lendavad autod ringi ja sõites tihti resetib autot icon_neutral.gif
Kõige kurvem see et jama esineb nendega mujal tundub toimivat(GTA IV, Battlefield 4 jne).
Siin rohkem juttu https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8754258#8754258 ja väike näide https://www.youtube.com/watch?v=E2VXyiH7eA8
Tundub kahtlane et prose just aga muud varianti nagu ei näe.
Prose ise peaks olema boxed ja Inteli leht näitab et garantiid detsembrini aga ei tahaks väga saata sellise lambi veaga icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 922
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2015 08:37:26 vasta tsitaadiga

soovitage 6600k jaoks miskit decent emaplaati mingit erilist kellamist ei tee aga natuke ikka pigem odavam ots paariks kuuks vaja ainult
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2015 15:56:18 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
soovitage 6600k jaoks miskit decent emaplaati mingit erilist kellamist ei tee aga natuke ikka pigem odavam ots paariks kuuks vaja ainult

Milliste mäludega DDR3 või 4 ja mis hinnaklassis?

_________________
CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rumpy
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2011




sõnum 21.09.2015 13:38:09 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab, kuna ülejäänd skylake desktop CPUd välja tulevad (i3 jms)? Kas võib loota, et septembri jooksul selgub miskit (guuglimine midagi nagu septembrist räägib)?

Oleks vaja üks i3 masin kokku panna lähiajala ja mõtlesin, et kas peaks ~kuu ootama või on targem haswell ära rebida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
popcorn
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2015 15:07:46 vasta tsitaadiga

rumpy kirjutas:
Kas keegi teab, kuna ülejäänd skylake desktop CPUd välja tulevad (i3 jms)? Kas võib loota, et septembri jooksul selgub miskit (guuglimine midagi nagu septembrist räägib)?
Septembri lõpp, oktoobri algus.
tsitaat:
Oleks vaja üks i3 masin kokku panna lähiajala ja mõtlesin, et kas peaks ~kuu ootama või on targem haswell ära rebida.
Kui kasti kohe vaja, osta Haswell. Kui viitsid kuu aega oodata, võta Skylake. Nii lihtne ongi icon_smile.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2015 19:30:37 vasta tsitaadiga

rumpy, 100% kindlusega öelda ei julge, aga on jäänud kõrvu kuupäev 27.09
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rumpy
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2011




sõnum 21.09.2015 19:31:09 vasta tsitaadiga

Naiss, tänud! Ootan siis ära, kuu kannatab ära:)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2015 21:24:07 vasta tsitaadiga

soodent kirjutas:
On keegi praktiliselt oma inteli protsessori garantiiga tegelenud, protsessor boxed ja väljaspool eestit ostetud ja laip.
Ega eestis vist kellegi poole pöörduda pole ja tuleb ise inteliga suhelda, saatmine ise maksta?
Ordi garantiist võid üritada - vanasti oli firmadele garantii tasuta (sh saatmine Hollandisse)
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.09.2015 23:52:04 vasta tsitaadiga

Mitmed firmad lubasid saata garantiisse väikse tasu eest, ootan müüja lubadust, et kompenseerib selle makse mulle. Ainult box prosede suhtes siis kehtib selline garantii.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2015 14:58:55 vasta tsitaadiga

rycyve kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
soovitage 6600k jaoks miskit decent emaplaati mingit erilist kellamist ei tee aga natuke ikka pigem odavam ots paariks kuuks vaja ainult

Milliste mäludega DDR3 või 4 ja mis hinnaklassis?


ddr 4 ikka, kes siis skylake puhul omale ddr3 plaati ostma hakkab icon_smile.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2015 17:14:47 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
rycyve kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
soovitage 6600k jaoks miskit decent emaplaati mingit erilist kellamist ei tee aga natuke ikka pigem odavam ots paariks kuuks vaja ainult

Milliste mäludega DDR3 või 4 ja mis hinnaklassis?


ddr 4 ikka, kes siis skylake puhul omale ddr3 plaati ostma hakkab icon_smile.gif


Seda küll kuid kui ajutiseks emmeks ja tahaks tiba kellata siis alla z170 ei paista päike icon_smile.gif ja alla 100€+ ei tule kõne allagi eelarve icon_idea.gif
Isiklikult arvan,et see on priiskamine aga pole minu asi teiste tengelpungi vaatamine.Lisaks veel arvan,et erilist vahet pole millise plate võtad,
iseasi kes paremaid lisasi ja ka tehnilist tuge pakub sellele crapile nagu skylake icon_smile.gif See on loomulikult minu vaatenurk aga this is the people's choice.
Loodan,et järgmine või ülejärgmine põlvkond tuleb inteli poolt ka miski norm OC versioon või siis kelle jaoks lahtise kordajaga prose kelluja selle uue arhitektuuri
ja sisuga,mitte suundumus lihtsalt nagu praegu energy,nano+real OC only z170 chips.Halb on lihtsalt vaadata kuidas upgradet tehakse miski vana joone järgi kus
iga uus põlvkond tõi ikkagi tiba paremaid ja jahedamaid tulemusi aga kui nüüd intel ei saa hakkama või ei suuda või on teine suund siis rahvas ikka karjub
upgraderile milleks Haswell kui Skylake on ikka uuem ja parem kuigi siin on palju vastuolusid aga seda ei viitsi hetkel lahata icon_smile.gif
Sulle ütlen vaid seda pane kõhutunde järgi icon_smile.gif pole sa miski uustulnuk ja peaksid juba matsu jagama thumbs_up.gif

_________________
CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.09.2015 21:31:48 vasta tsitaadiga

Prose vahetati Ordis 13€ teenustasu eest, ebay müüja maksis selle kinni. Uuel prosel ka osa pinne jälgedeta, see ikkagi normaalne.
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 29.09.2015 01:53:09 vasta tsitaadiga

http://www.tomshardware.com/news/skylake-memory-support,30185.html

Väga ei tasu loota, et vana hea DDR3-ga Skylake kaua töötab. IMC ehk prosas olev RAM kontroller mõldud madalamate pingetega mäludega töötama: 1.35V DDR3L jaoks ja DDR4-l 1.2V-ga...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cl0ne
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.03.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2015 16:24:47 vasta tsitaadiga

Päris huvitav kuidas Intel on oma CPU jõuldusega nii ees, et sisuliselt 3-4 generatsiooni CPU-si on sama jõudlusega. Kohati on mõnes testis isegi vanema gen. protsessor kiirem kui uuem (3570K vs 4690K).

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1158 2500K vs 4690K vs 3570K
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.09.2015 19:18:39 vasta tsitaadiga

cl0ne kirjutas:
Päris huvitav kuidas Intel on oma CPU jõuldusega nii ees, et sisuliselt 3-4 generatsiooni CPU-si on sama jõudlusega. Kohati on mõnes testis isegi vanema gen. protsessor kiirem kui uuem (3570K vs 4690K).

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1158 2500K vs 4690K vs 3570K
seal küsimus pigem GPU's, mis jääb FPS bottleneckima, ja teiseks see, et kõikidel nendel mängudel minu teada vist pole ka korralikku bench tooli ning dünaamilise maailma puhul väike erinevus alati sees. ehk siis ei tasu väga tõsiselt seda tulemust sealt võtta. rõhutan siinkohal justnimelt seda, et GPU antud süsteemis on lihtsalt nõrk.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2015 19:29:13 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
cl0ne kirjutas:
Päris huvitav kuidas Intel on oma CPU jõuldusega nii ees, et sisuliselt 3-4 generatsiooni CPU-si on sama jõudlusega. Kohati on mõnes testis isegi vanema gen. protsessor kiirem kui uuem (3570K vs 4690K).

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1158 2500K vs 4690K vs 3570K
seal küsimus pigem GPU's, mis jääb FPS bottleneckima, ja teiseks see, et kõikidel nendel mängudel minu teada vist pole ka korralikku bench tooli ning dünaamilise maailma puhul väike erinevus alati sees. ehk siis ei tasu väga tõsiselt seda tulemust sealt võtta. rõhutan siinkohal justnimelt seda, et GPU antud süsteemis on lihtsalt nõrk.

See on ka mitu aastat vana test. Metro-l vist on bechmark kah sisseehitatud. Ja oma aja kohta väga võimsamat GPU-d ei saanudki panna ilma dGPU peale minemata. Pealegi veel võimsam GPU oleks veelgi vähendanud CPU osatähtsust.

Aga relevantne on see ikka tänasel päeval, kuna korralik i5 ajab asja ära ja kui jutt pole SLI-st või CF-st, siis kärab see piisavalt 1080p peal ja kõrgemal.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2015 19:30:26 vasta tsitaadiga

cl0ne, proovisin ka just. I7 4790K @ OC 4,6 kõik tuumad ja extreme punktid 1241 icon_rolleyes.gif icon_neutral.gif thumbs_down.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 132, 133, 134 ... 172, 173, 174  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.