|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
29.07.2015 14:05:05
|
|
|
laurx, Paides on oma kohalik saatja ka. Lisaks on levi vägagi sõltuv asukohast linnas. Sa ei tunne sealseid olusid.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
29.07.2015 19:16:55
|
|
|
Kui aknad õiges suunas ja miskit ette suurt ei jää, siis toaantenniga suht lebo vastu võtta mux 1.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
12.08.2015 19:14:01
|
|
|
Tänasest siis ca.15000 televaatajat TV3 enam ei näe.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
12.08.2015 20:05:00
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Tänasest siis ca.15000 televaatajat TV3 enam ei näe.  |
Tavaantenniga ei tulnud jah, krdi 4-ne jagur sööb nii ropult signaali ära. otse ühendades tuleb.
Aga no problem, satilt kh ju tuleb. Vähe kehvema pildiga aga suva, ise nagunii ei vahi toda kanalit.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
12.08.2015 21:44:39
|
|
|
| Mis kuradi haige mõte oli seda TEST kanalit mux6 peal jooksutada? Ma eeldasin, et Test kanali asemele tuleb TV3 aga ei midagi. Nüüd pole seda TEST kanalit ja ei näita tv3 kah. Hakka uuesti suguvõsa läbi sõitma ja telekat häälestama. Haiged tegelased seal leviras.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
12.08.2015 22:05:58
|
|
|
Ma püüan E44 pealt. Jah, signaal on tubli kolmandiku võrra kahanenud, aga pilt ees ja häda korral saab vaadata. Igapäevaselt ei vaata. Mul 2-ne jagur vahel. Eks ta võib-olla natuke parem oleks, otse, aga kuna mul toaantenn ja telerid eri korrustel, ei tule kahe eraldi antenni kasutamine eriti kõne alla. Välisantennimajandusse aga investeerida ei taha. Kui toaantenn teiselt korruselt hakkama saab (võimendiga, muidugimõista), siis minu jaoks on see üleminek suuri muudatusi ei toonud. Korra piisas MUX6 sisselugemisest ja teleril pilt ees. Isegi järjestuses platseerus tagasi 4-ndale kohale. Arvata on, et talvisel ajal, kui külmaperioodil raadiolevi paraneb, siis ehk on lootust ka paremale pildile, aga tavaolukorras peab leppima sellega mis on,ma polegi eriti, arvestades Tv3 programmi sisu, eriti motiveeritud seda tegema. Aga neile, kes üldse ei näe,aga vaadata tahavad, on tõepoolest põhjust kaasa tunda.
to pois11: Testkanali mõte oli lasta inimestel kontrollida, kas praegune vastuvõtusüsteem on MUX6 vastuvõtuvõimeline. Kui mitte, oli inimestel aega, et teha soovi korral vastuvõtusüsteemis uuendusi.
Mis puudutab kanaliliste ja muid seadeid, siis see on tugevasti kinni teleri/digiboksi tarkvaras. Minu telekas ei vajanud isegi restarti selleks, et MUX6 ja TV3 listi sisse lugeda. Piisas ühest automaatotsingust 11 augusti õhtul. Minu meelest muudeti tänase päeva seisuga TEST ümber TV3-ks. Ja mingit lisakanalit selleks ei loodud. Lihtsalt testkanali staatiline pilt asendati TV3 signaaliga. Võib-olla mõni teler/digiboks ei uuenda kanaliandmeid otse vastavalt signaaliinfole (edastatava kanali andmed on selle datavoo sees, millega kanalit edastatakse). Vaid vajab eraldi sisselugemist. Ühest juhendit valutuks üleminekuks ei ole olemas, seetõttu Levira soovitabki taastada algseaded ja teha uus automaatotsing.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
12.08.2015 23:04:04
|
|
|
| tsitaat: |
ei tule kahe eraldi antenni kasutamine eriti kõne alla.
|
enne jagurit paned selle ranteloni millele ma eelmises postis viitasin.
| tsitaat: |
to pois11: Testkanali mõte oli lasta inimestel kontrollida, kas praegune vastuvõtusüsteem on MUX6 vastuvõtuvõimeline. Kui mitte, oli inimestel aega, et teha soovi korral vastuvõtusüsteemis uuendusi.
|
hea, et sul testikanal olemas oli ja häälestada said või saanuks. tegemist on puhtalt tv3 e poolse teemaga.
ma saan homme hommikul oma digiairi progeda. tuleb see mux6 ka nähtavaks teha..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
13.08.2015 07:59:43
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| kuhu sa selle paned? paides toa antenniga koerut võtta või? unistada ju võid. |
Eks ma disaini pealt vaatan, aga tõenäoliselt ikka teleka ligidale
Soovitusi mudeli osas?
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
13.08.2015 10:46:14
|
|
|
ivokas, sul elion ei levi siis enam või? Just vaatan paides etvd ja pilt on ees.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
13.08.2015 16:45:44
|
|
|
Ikka levib. Lihtsalt mõnikord õhtuse lagfesti ajal vaataks antennipilti.
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inczp
HV kasutaja
liitunud: 09.06.2014
|
13.08.2015 19:29:42
|
|
|
| Eile hääletasin sugulase zoomboxi, esimese hooga paigutas TV3 109ndale positsioonile ja muud Eesti kanalid hakkasid hoopis 101st pihta, ja kuna ülilevi oli (asukoht Pammana poolsaar Saaremaal), siis oli esimestesse numbritesse hunnik Rootsi kanaleid sisse roninud, korra oli mõnel isegi pilt ees. Tegin siis uue häälestamise, Eesti kanalid paigutusid nagu vaja v.a TV3, 4. kohal näitas küll et TV3, aga ilmselt hoopis see kus ta MUX 1 peal oli, MUX6 TV3 oli hoopis 497 kohal, Test oli 496 ja mõlemil pilt ees. Ja lisaks hunnik rootslasi ja soomlasi ning Zoomtv kanalid ( pole õnnestunud neid enne sisse lugeda, isegi telekanal Silver oli nimekirjas, seda ei peaks ju ammu olema).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
24.08.2015 20:06:20
|
|
|
Eesti otsib TV3 säästulevi
Spoiler 
Postimees23. august 2015 23:59
Digitehnikute juurde on Eestis neil päevil nädalapikkused järjekorrad. Sajad vabalevi-usku pered ponnistavad Eesti eri paigus, et nõdraks jäänud TV3 signaali kätte saada. Tagatipuks tuvastas Levira, et kaht tüüpi seadmetega polegi see üldse võimalik.
Vääna-Jõesuus suvitav Maire mõõdab nõutul pilgul katuseantenni. Kaks päeva on proua pealinnas elavad sugulased üritanud antenni eri saatjatele suunata, ent tolku on sellest vähe: heal päeval saab kätte mõne kaadri TV3 pilti, halval ei suuda teler leida isegi kanali nime. Maire neli aastat tagasi uuendatud telesüsteemil enne 12. augustit probleeme polnud, nüüd aga küll. «Nagu oleks mast kaugemale viidud,» imestab Maire.
Ta pole ainus. Hiiumaa idakaldal sai digitehnik kliendile Haapsalu saatjalt TV3 levi kätte päevaks, kuid öösel kadus see taas. Jõgevamaal asuva Puurmani valla elanikud on Levira kaardi järgi suisa kahe saatja leviala äärel, ent raskusi on signaali püüdmisega nii 30 kilomeetri kaugusel asuvast Koerust kui ka 40 kilomeetrit eemal asuvast Tartust.
TV3 viis signaali üle teise võrku 12. augustil. Poolteist nädalat hiljem, läinud nädala lõpuks oli Levira saanud inimestelt TV3 levi pärast ligi 2000 abipalvet.
«Ma tahaks inimesi üles kutsuda sugulastest hoolima. Igal memmel on linnas sugulased. Aidake oma lähedasi, nad on tõesti hädas!» palub Levira tehnikadirektor Aivar Kender. Tema sõnul laheneb enamik telefonitsi laekunud muresid pärast seda, kui inimesele õpetatakse teleri algseadete taastamist, kuid on olnud olukordi, kui sellest ei piisa.
Näiteks selgus, et Multipleks 6 levialas edastatavat TV3 signaali ei suuda töödelda kaks seadet: umbes viie aasta vanune digiboks Topfield ja plasmateler Samsung. Müüjate andmetel võib nende seadmete kasutajaid olla Eestis mõnisada.
Lisaks on Levira saanud kurje telefonikõnesid perekondadelt, kes olid seni harjunud salvestama mõnd TV3 saadet digiboksi või teleriga, vaadates samal ajal mõnd teist vabalevikanalit. Nüüd see enam võimalik ei ole. Nimelt on seadmed kodudes reeglina ühe tuuneriga ehk suudavad korraga lugeda vaid samalt multipleksilt saabuvaid sagedusi. «Selliseid digiteadlikke inimesi on Eestis vähe, aga neid on,» mõõdab Kender inimeste hulka, kel on selliseid muresid.
Õnnetul kombel sattus TV3 võrguvahetusega ühele ajale suviti peamiselt ranniku- ja piirialadel tekkiv ilmastikunähtus: ülilevi. Selle puhul peegelduvad troposfäärikihtidelt välismaa saatjate signaalid.
«Isegi kui põhjarannikul elav inimene digiboksi algseaded taastas, tuli sealt täielik kanalite pudru ja TV3 ei käitunud stabiilselt. Sellist asja oli päris palju ja see tegi aitamise keeruliseks,» nendib Kender.
Kuhu levi siis ikkagi kadus?
Seni edastati kõiki enim vaadatud Eesti telekanaleid ERRi jaoks ehitatud Multipleks 1 (MUX1) võrgus, mis peab riigi käsul katma kogu maismaa. Pärast seda, kui TV3 üle-eelmisel nädalal kulude kokkuhoiu nimel Multipleks 6 (MUX6) võrku kolis, levib see 33 masti asemel nüüd vaid 13 mastilt. Vähe sellest, ka signaal on nõrgem. TV3 pilti edastavad varasemast veidi võimsamalt vaid Tallinna, Koeru ja Pärnu saatja, ülejäänute signaal on teinekord isegi mitu korda varasemast nõrgem.
Eelkõige põhjustab see probleeme saatja levi piiril asuvatele inimestele, kes varem häireid ei tajunud.
«Kui räägime, et saatja on kaks korda võimsam, tundub see meeletu vahe. Tõsi on aga, et leviala viimases kolmandikus asuva inimese jaoks on ilma ja maastiku mõju signaali tugevusele umbes kümnekordne,» selgitab Kender.
Nii hakkavad levi mõjutama kummalised asjad, mil enne polnud tähtsust: metsatukk või raielank, okaspuumetsast niiskem lehtpuumets, lähedalasuv mobiilsidejaam, naabri hoone. Kui digiboks või teler taashäälestamisel TV3 pilti ei leia, soovitab Levira seadmed välja vahetada. Kurja juur võib olla ükspuha milline ahela lüli, alates vanast antennist kuni telerini välja.
«Siiski, moodsa asja ostmine ei garanteeri veel edu. Kui signaali ei ole, siis seda ei ole,» nendib Kender. «Probleemne koht, millest meil on siiralt kahju, on Viljandi. Põhjused, miks võrk sinna ei ulatu, on kinni nii sagedusressursis kui ka rahas.»
Levira arvutustel jäi võrgumuutusega täiesti ilma TV3 pildita umbes 15 000 tasuta TVd vaatavat teleperet, teised saavad TV3 pildi tagasi, kui vahetavad seadmeid.
Poola rest ja Hiina digiboks
Järvamaal digilevi antenne paigaldav tehnik Tõnu Taal ütleb, et peamiselt tekitavad probleeme Hiina päritolu digiboksid. Samuti oli inimestel halb tava hoida katuseantenne pööningul eterniitkatuse all, kust nüüd enam signaali kätte ei saa. Taali hinnangul peab Levira info paika, sest uuendatud süsteemiga peaks TV3 ka 50–60 kilomeetri kaugusel saatjast ikkagi nähtav olema.
«Tõsi, signaal on nõrgem küll. Tugevusest olulisem on aga see, et antennisüsteem ja kaablid oleksid korras ning antennile leitud selline koht, kus signaali kvaliteet oleks 95 kuni 100 protsenti,» juhendab Taal.
Vasalemma tehnik Kristo Soodla näeb, et pärast TV3 levimuutust on vabalevi vaatajatel üldised leviprobleemid. Näiteks on põhjarannikul inimesi, kes kasutavad veel Poola rest-tüüpi antenne, mis MUX6 digisignaali enam välja ei püüa.
«Probleemid tulevad juba kaabeldusest. Osal inimestel on veel veneaegsed, musta kattega antennikaablid. Nende signaalisumbuvus on nii suur. Aga kui süsteemi mingist otsast uuendama hakata, siis saab selle tööle,» pakub Soodla.
Nii Taal kui ka Soodla tunnistavad, et tehnikutel on käed tööd täis ja kukrut kergitamata klient levi enamasti tagasi ei saa. Osa kliente läheb lihtsamat teed ja loobub vabalevist.
«Paljudel ongi vale arusaam, et nad peavad nüüd tasulise TVga liituma. Kui korralik antenn on üleval, siis ei ole vahet. Ainus põhjus liituda on suurem kanalivalik,» arutleb Soodla.
Viljandimaal digitehnikat paigaldava kaupluse Aveton müüja Riido Mägi ütleb, et maakond on telelevi poolest vaeslapse rollis, ja see torkas möödunud nädalal teravalt silma. «Meie jaoks on olukord ikka hullumaja. Me ei jõua antenne ära paigaldada, järjekorrad on veninud järgmisse nädalasse,» kirjeldab Mägi.
Nimelt kasutas suur osa Viljandi linna ja lähiümbruse elanikke seni toaantenne, millega püüti vabalevikanaleid otse Viljandi saatjast. Neil, kes ekraanilt kadunud TV3 uuesti näha ihkavad, tuleb nüüd osta mitte ainult kogu tehnika, vaid ka piisavalt kõrge antennimast, et signaal 60 kilomeetri kauguselt Pärnust kätte saada. See on kallis lõbu ja sageli tulutu, sest Viljandist kuni Karksi-Nuiani on MUX6 võrgus sootuks leviauk.
«Sama probleem on isegi Viljandi järve ääres. Seal on vaja nii pikka masti, et on kahtlane, kas investeering tasub end ära,» ütleb Mägi. Tema sõnul on paljud kliendid vihased või TV3-le lihtsalt käega löönud.
Vabalevil tume tulevik?
Nii levibki maapiirkonnas aimdus, et vabaleviga on vaatajaid nöögitud. Analoogtelevisioon lülitati Eestis välja 2010. aastal ja teleri vaatamiseks tuli soetada digiboks või uus teler. Kuigi vahepeal on Levira võrgu kvaliteedi paremaks seadistanud, selgus mullusest uuringust, et 40 protsenti eestlastest pole tasuta teleri vaatamise võimalusest kuulnudki.
Levira alustas seepeale TasutaTV kampaaniat «Parimad asjad elus on tasuta», mille toel sai vabalevi aastaga juurde 7000 teleperekonda ja klientide arv tõusis ligi 200 000ni. Tänavu said samad pered aga kaks külma dušši järjest, kui esmalt ähvardasid kommertskanalid vabalevist üldse lahkuda ja lõpuks jäi TV3 vabalevisse alles osaliselt.
Paradoksaalsel kombel on iga muutus aidanud müüa tasulise TV teenust. Ka sel nädalal on Eestis agressiivseimat müügikampaaniat teinud just TV3ga ühte Modern Times Groupi kuuluv Viasat, kes TV3 levita jäetud inimeste seast nüüd uusi maksvaid kliente võidab.
Kui paljud vabalevi kasutajad möödunud nädalal tasulise telega liitusid, keelduvad Viasat ja Elion konkurentsile viidates avaldamast. «Kuigi praegu pole vabalevist lahkujate hulk enam sedavõrd suur kui enne juulit, on endiselt selgelt näha tavalisest suurem liitujate arv,» möönab Elioni omaniku Eesti Telekomi meediasuhete juht Raigo Neudorf.
Seda, kas viimastel aastatel Eestis tõusul olnud vabalevi vaatajate hulk pöördub nüüd langusse, selgub lähikuudel. Levira tehnikadirektori Aivar Kenderi sõnul ei ole tasuta TV tulevik siiski täiesti tume.
Näiteks võib MUX6 levi Eestis paraneda, kui TV3 tellib lisasaatjaid või võrguga liitub mõni teine kommertskanal. Siis tuleb kogu leviala parameetrid uuesti üle vaadata ja pole välistatud, et levi laieneb, muuhulgas Viljandimaale.
«Kui muutused tulevad, siis ikkagi paremuse poole. Meelega halvemaks me midagi ei tee. Püüame olukorda parandada, aga lubada ei saa midagi,» nendib Kender.
Kaks seadet jätavad telepildita
Levira eksperdid on viimasel nädalal tuvastanud kaks seadet, mis ei suuda TV3 võrgumuudatusega toime tulla. Hinnanguliselt on Eestis nende kasutajaid mõnisada.
Digiboks Topfield TF7720HTCO
(sõltumata tarkvaraversioonist)
Probleem esineb väljaspool Tallinna ja Haapsalu saatja levipiirkonda. Põhjus on seadme tarkvaras, mis juhindub NIT tabeli informatsioonist ja häälestab ennast automaatselt ümber Tallinna või Haapsalu sagedusele. Esialgu on teatatud viiest sellisest juhtumist.
Teler Samsung LE32A466
(ja teised samast seeriast telerid ekraanimõõduga 26, 32, 37, 40,42 ja 50 tolli)
Kinnitamata andmetel võib sama probleem olla teistelgi 2008/2009. aasta Samsungi teleritel mudeliseeriast A626, A616 ja A456. Probleem esineb väljaspool Tallinna ja Haapsalu saatja levipiirkonda. Teler näitab pärast iga TV3 või France24 vaatamist ekraanil valeteadet: «Saatja edastaja on signaali teavet muutnud. Andmete värskendamiseks käivitatakse DTV scan.» Esialgu on teatatud ühest sellisest juhtumist.
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
24.08.2015 20:33:24
|
|
|
| Mul magamistoas Philips ka ei leia. Täna esimest korda mõtlesin, et teen tehase ära ja otsin uuesti. Kunagi kui testkanal tuli, siis selle leidis. Küllap asi ka selles, et hetkel etv jne ruudutavad jõhkralt (igasuvine probleem miniantenniga, mis magnetjalaga aknaplekil seisab väljas pool. Sügisepoole kuni kevadeni on pilt ok). Jutt Keilast siis.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
24.08.2015 20:37:59
|
|
|
Oota, et mida põrgut?!!!
| tsitaat: |
Digiboks Topfield TF7720HTCO
(sõltumata tarkvaraversioonist) |
Selle boksi näol on tegemist Digilevi märgiga tootega, ehk siis Levira garanteeris selle boksi sobivuse meie digilevisse (aastal 2008 oli see vististi).
Ja mis siis nüüd?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
24.08.2015 20:42:47
|
|
|
levira ostab uue boksi?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
24.08.2015 20:51:07
|
|
|
laurx, mis sa plärad. Kliendid ootavad telepilti, mis istud siin foorumis. Töö ootab.
Või tahad, et kõik viasatile koliks?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
24.08.2015 21:01:28
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| Mul magamistoas Philips ka ei leia. Täna esimest korda mõtlesin, et teen tehase ära ja otsin uuesti. Kunagi kui testkanal tuli, siis selle leidis. Küllap asi ka selles, et hetkel etv jne ruudutavad jõhkralt (igasuvine probleem miniantenniga, mis magnetjalaga aknaplekil seisab väljas pool. Sügisepoole kuni kevadeni on pilt ok). Jutt Keilast siis. |
Mul kaks telekat, Sony on katuseantenniga ja LG toaantenniga. Sony puhul ei pidanud midagi tegema - seal kus TV3 enne oli seal on ta ilma näppimata edasi. LG-l oli TV3 kohal tühjus, tegin alustuseks automaatse kanaliotsingu - ei aidanud, seejärel tegin tehaseseadete taastamise + kanaliotsingu - ei aidanud. Kolmanda variandina võtsin LG kaenlasse, viisin Sony kõrvale, ühendasin katuseantenni, automaatotsinguga leidis TV3-e, uuesti LG kaenlasse ja oma vanale kohale toaantenni juurde - TV3 pildi võttis ette, ent pilt oli hakkiv, natuke toaantenni asendiga mängimist ja TV3 on olemas. Tundub, et toaantenni asend oli kanali automaattuvastuseks kehvas asendis ja signaal leidmiseks liga nõrk, kui kanal juba käes, sai antenni liigutamisest abi.
Sama ideed peaks vist saama ka lihtsamini teostada, kui telekale kanalinumber/sagedus käsitsi ette anda.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
24.08.2015 21:11:15
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
laurx, mis sa plärad. Kliendid ootavad telepilti, mis istud siin foorumis. Töö ootab.
Või tahad, et kõik viasatile koliks? |
ja mismoodi sa seda omale ette kujutad, et "töö ootab?" arvad, et istutakse keset küla, männi all ja soovijad laivis lepivad kokku midagi? tänased tööd on tehtud. selle sama artikli alguses oli kiun, et 40km ei saada koerust signaali. ma panin täna olustverre pööningule logo ja mastivõimuga 70-80% signaalitugevust.
vijashitaga on nad esimese sellise arveni, kus seadmeid hooldama/vahetama peab. mingi "kahese pea" eest küsiti ühe viashita pealt tulnud kliendi käest 144€. kruvis ise panni seinalt kinnituse pealt maha ja viskas kõveraks vastu kivi.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
24.08.2015 21:22:33
|
|
|
H_K, tänud info eest! Mul olukord just täpselt sama ja teen proovi siis ühe teise antenniga
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
24.08.2015 21:42:07
|
|
|
laurx, miks sa antenni pööningule panid? Katusele pandi vanasti. Katusel polnud toru ja ühistu keelas?
Oleksid sina/klient parema antenni valinud, pidanuks ka ilma võimuta hakkama saama? Miski norm triax 92 elemendiline või sarnane.
Kliendid tellivadki ilmselt odavaima antenni ja no paneme võimu ka vahele
| laurx kirjutas: |
| olafsand, iseenesest oleks tervislikum korralikku antenni kasutada. |
Kuula, mis sulle öeldakse. Antenn tagab levi, traadijupp hakkimise.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
24.08.2015 21:48:01
|
|
|
No just, igal pool sama suhtumine, et äkki saaks toaantenniga ja paneks võimu ka vahele siis kindlasti tuleb mis mühiseb.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
24.08.2015 21:49:14
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| olafsand, gaylas peaks teletorni saama. 28, 59, 45, 30. iseenesest oleks tervislikum korralikku antenni kasutada. |
Teil seal Tartus ikka head mõtted tõesti, isegi linnanime ümbernimetamiseks
Tegelt saame siin Paldiskist pildi. Vähemalt Levira levikaart arvab nii, reaalsust ma ei oska kontrollida.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
24.08.2015 22:17:14
|
|
|
jägaja, pööning on lollikindel koht kui levi olemas. Endal korralik antenn maal pööningule pandud
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
24.08.2015 22:21:10
|
|
|
jeesus188, ei vaidle vastu. Kaitstud vihma, jää ja lume ning levi vastu Neid on pööningutele ikka paigaldatud. Poisikesena oli mööda pööninguid kolades neid üksjagu jalus.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
24.08.2015 22:25:20
|
|
|
No kui levi ja kvaliteet põhjas, siis pole probleemi levimisega, teised probleemid jäävad ära
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
25.08.2015 19:59:36
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| olafsand, gaylas peaks teletorni saama. 28, 59, 45, 30. iseenesest oleks tervislikum korralikku antenni kasutada. |
Teil seal Tartus ikka head mõtted tõesti, isegi linnanime ümbernimetamiseks
Tegelt saame siin Paldiskist pildi. Vähemalt Levira levikaart arvab nii, reaalsust ma ei oska kontrollida. |
Paldiskist ei saa enam TV3-e. Seal on ainult MUX1.
http://www.levira.ee/saatejaamad.pdf
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus25
HV vaatleja
liitunud: 12.04.2015
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
26.08.2015 10:22:45
|
|
|
Andrus25, tavaantenniga digitelevisiooni (DVB-T) vaataja HD-telepilti praegu nägema ei hakka.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
26.08.2015 12:47:23
|
|
|
Päris kindel see siiski pole, et lähiajal juba nägema ei hakka.
Kel DVB-T2 vastuvõtu võimekus olemas, siis võibolla õigepea lootust on, sest Levira annab teada
| tsitaat: |
Leviral plaanis HD testkanalid
Eesti territooriumil vabalevikanalitele võrguteenust osutava AS Levira tehnikadivisioni juhi Aivar Kenderi sõnul ei ole Levira tänaseks saanud Eesti Rahvusringhäälingult tellimust ETV kanalite edastamiseks HD resolutsioonis.
«Küll aga lisandub esimesel võimalusel vabaleviteenuste hulka rahvusringhäälingu kanalite ETV ja ETV2 subtiitrite valik eesti ja vene keeles ning vaegkuuljatele,» ütles Kender.
Arvestades vabalevikanalite vaatajaskonna suurust - 144 000 teleperet, millele lisandub 19 000 nn teist telerit peres - ja järgmisel aastal toimuvaid spordisuursündmusi (jalgpalli MM ja olümpiamängud) plaanib Levira siiski rahvusringhäälingu kanalite edastamist HD-resolutsioonis testversioonina oma uues DVB-T2 võrgus.
Täpsemat infot tähtajalise DVB-T2 võrgu testi ja potentsiaalse leviala kohta edastab ettevõte käesoleval sügistalvel. |
Samuti on digi-tv foorumist asjaga kursis olevatelt inimestelt lugeda:
| tsitaat: |
Vestlesin täiesti mitteametlikult hea tuttavaga Levirast ning esialgsetel andmetel jätkab DVB-T2 MUX rahulikult oma tööd, hakates vaid edastama tegelikku, mitte "upconverditud" ETV HD pilti.
Aga see kõik on esialgne info, eks hiljem kuuleb täpsemalt...
Seega leheneegrid ajavad jama nagu ikka, aga eks nemad ju kah ei täpselt asjade seisu.
"Õhulevis säilib standardresolutsioonis (SD) telepilt, millele tulevad juurde valitavad subtiitrid." DVB-T2 edastusega ETV HD kohta ei sõnagi, justkui seda ei olekski olemas? |
viimati muutis seeru 26.08.2015 12:49:14, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
26.08.2015 12:49:49
|
|
|
Siiski tuleb arvestada, et DVB-T2 võrk on nn testvõrk ja püsib üleval vaid levira oma kuludega.
Aga eks paistab, minul on dvb-t2 olemas.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
26.08.2015 12:50:09
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Siiski tuleb arvestada, et DVB-T2 võrk on nn testvõrk ja püsib üleval vaid levira oma kuludega. |
Sellega me oleme juba 2012 aastast saadik arvestanud
Ja arvestada tuleks ka sellega, et Levira on viimastel aastatel väga huvitatud vabalevi teenuse pidevast arendamisest ja parandamisest.
Tehtud igasuguseid uuringuid, käivitatud HbbTV, uued netilehed ja reklaami tuleb igast kanalist. TV3 suudeti ka lõpuks vabalevis säilitada.
viimati muutis seeru 26.08.2015 12:53:24, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
26.08.2015 12:51:46
|
|
|
| Kõik on ju tore, paraku saatejaamu on 33, neist DVB-T2 võimelisi momendil vaid 6.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
26.08.2015 17:20:57
|
|
|
Lisaks T2 peaks levima vähe paremini kui T.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
29.08.2015 14:17:33
|
|
|
Ega midagi, peab ühe antenni juurde panema ja Orissaare poole keerama. Võib-olla veidi kõrgemale upitama. Liitmisfilter ka vaja vist.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
03.09.2015 21:47:46
|
|
|
Infoks
| tsitaat: |
(28.08.2015) Digiboks Topfield TF7720HTCO (sõltumata tarkvaraversioonist) ei suuda väljaspool Tallinna ja Haapsalu saatjate levipiirkonda TV3 korrektselt näidata. Põhjus on seadme tarkvaras, mis juhindub NIT tabeli informatsioonist ja häälestab ennast koheselt ümber Tallinna/Haapsalu sagedustele. Tegemist on automaatse programmiotsingu funktsiooniga, mis ei ole selles digiboksis korrektselt realiseeritud. Oleme ühendust võtnud digiboksi tootja esindajatega ning loodame, et viga antud digiboksiga saab tootjapoolse lahenduse. Kui selles osas on mingeid uudiseid, anname Sulle sellest teada.
Teiseks problemaatiliseks digiboksiks on Dbox R101, millega saab küll TV3 vaadata, kuid mis pärast igakordset TV3 (või France24) vaatamist soovib teha uue kanaliotsingu. Ekraanile ilmub “Alustada automaatotsingut? Jah/Ei”. Ühe nupulevajutusega saab teate eest ära. Maaletooja sõnul sellele digiboksile uut tarkvara ei tule. |
http://tasutatv.ee/tv3leviala/
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
03.09.2015 22:16:24
|
|
|
Dijital, seda lahati just eelmisel lehel, küll natuke teisest vaatevinklist.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnt13
HV vaatleja
liitunud: 22.01.2011
|
10.09.2015 16:43:18
|
|
|
Nüüd siis hübriidTV ka 2014 aasta Samsungitel saadav. Kuid mul mure selline, et tõmbasin selle hbbTV äpi ära, aga kasu pole midagi. Tahab, et seadetest paneksin andmeteenuse sisse, aga mul ei ole sellist kohta seadetes. Ehk keegi oskab aidata?
Telekaks muidu Samsungi UE48H6500ST
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
10.09.2015 17:07:19
|
|
|
pwnt13, seadetes puudub koht, kus seadistada internetiühendus?
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnt13
HV vaatleja
liitunud: 22.01.2011
|
10.09.2015 17:30:26
|
|
|
| Interneti ühendus olemas. HbbTV äpiga peaks selline asi tekkima nagu praegu olen aru saanud. Tasuta TV Facebookis oli kirjas, et praegu vist äpp Bugine veel ehk on selles asi.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rbr
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2006
|
11.09.2015 09:43:22
|
|
|
Kas soomes asuvas telekas on ka võimalik eesti hbbtv tööle saada? Kui jah siis kuidas? Endal kahjuks puudub selles valdkonnas teadmiste pagas, nii et kes asja jagab võiks viiteid või õpetusi jagada
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|