|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
06.08.2015 09:30:47
Windows 10 kiirinstalleerimisega kaasneb totaalkontroll |
|
|
Kui teha Windows 10 kiirinstalleerimine (Express Install (Recommended)), kaasneb Microsofti poolne totaalkontroll su arvuti üle.
Kui valid kiire (mida eeldavasti 90% installeerijatest teevad) siis nõustud järgnevate asjadega:
Kiirema kõne ja kirja tuvastamiseks saadetakse kogu sinu kalender ning kontaktide list koos lisadega Microsoftile.
Keylogger saadab kogu su klaviatuuril kirjutatu Microsoftile, et pakkuda vastu kiiremat kirjutamist.
Erinevad progammid võivad kasutada sinu personaalset reklaami ID-d(Microsoft teeb seda niiehknaa).
Microsoft teab su asukohta ja sinu liikumiste ajalugu, samuti jagab ta seda oma partneritele, kõike ikka selle nimel, et parandada asukoha tuvastamise teenuseid(nii on kirjas)
Smartscreen kaitseb sind kõige eest, mida Microsoft arvab ohtlik sulle olevat(nt paar täiesti legaalset .MSC faili ei lubanud mul alla lugeda)
Kogu su interneti surfamise ajalugu ja see mida sa seal teed saadetakse Microsoftile, sest see teeb üleüldise surfamise kogemuse paremaks.
Automaatselt ühendub avatud hotspotidesse, mis MS-i arvates head on.
Automaatselt ühendub sõprade juures olevatesse võrkudesse, ehk siis MS teab kõikide koduste ruuterite paroole.
Ja viimane valik on juba vanast ajast tuttav ning isegi ehk õigustatud - saada vigade info Microsofti.
Siin infot ka selle kohta, kuidas neid hiljem välja lülitada, siis ei ole need asjad sugugi enam nii lihtsalt leitavad - http://www.howtogeek.com/224352/what%E2%80%99s-the-difference-between-windows-10%E2%80%99s-express-or-custom-setup/
Allikas: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8720101#8720101
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A5DK
HV kasutaja
liitunud: 07.08.2005
|
06.08.2015 10:12:33
|
|
|
| Microsoft teeb tegelikult samu asju mida Google ja mingis osas ka Apple teevad. Google ärivõtetega ühtisid 6 punkti 9'st.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oggy
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.05.2004
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
06.08.2015 11:06:17
|
|
|
| Osalt mõttetu paanika ehk ei midagi uut, tapsin hiljuti lapse moblas igasugu trackingut...suur osa kattub.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taun0
HV veteran

liitunud: 22.07.2003
|
06.08.2015 11:20:38
|
|
|
onu säm ainult kuulab ja edasi ju ei räägi... ausõna
_________________ www.elektron.ee |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kruvi
HV kasutaja
liitunud: 12.09.2003
|
06.08.2015 11:44:36
|
|
|
Käime fakebookis ja sheerime kogu oma elu piltides, google teab täpselt mis rada pidi sa eelmine õhtu jommis peaga koju jalutasid ning siis kui sinu OP süsteem kuskile serverisse pahna kokku korjab tekib probleem?
Ei ole kunagi sellest privaatsuse vingust aru saanud. Nagunii pole seda enam ammu, miks mind peaks huvitama see, et nüüd üks koht lisaks on mis seekord avalikult ütleb mida ta sinu kohta kokku korjab (pakun, et enamus sellest tegevusest oli ka ennem vabalt kokku korjatav)
Welcome to the 21st century.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
06.08.2015 12:19:22
|
|
|
| Kruvi kirjutas: |
Käime fakebookis ja sheerime kogu oma elu piltides, google teab täpselt mis rada pidi sa eelmine õhtu jommis peaga koju jalutasid ning siis kui sinu OP süsteem kuskile serverisse pahna kokku korjab tekib probleem?
Ei ole kunagi sellest privaatsuse vingust aru saanud. Nagunii pole seda enam ammu, miks mind peaks huvitama see, et nüüd üks koht lisaks on mis seekord avalikult ütleb mida ta sinu kohta kokku korjab (pakun, et enamus sellest tegevusest oli ka ennem vabalt kokku korjatav)
Welcome to the 21st century. |
Kui Microsoft oleks vanaviisi játkanud, poleks probleemi tekkinud. Muudad tegevuse lábipaistvamaks ja kasutaja jaoks arusaadavmaks ja kohe on isehakanud privaatsusadvokaadid kóris.
Tanapáeval ei ole úkski ettevóte ilma andmekogumiseta konkurentsivóimeline. Loota ei saa ka andmete kogumise imelisele lópetamisele. Ma olenen selles suhtes pragmaatiline.
Ainuke asi mis peab toimima, on kliendile aus info edastamine. Selle info póhjal saab klient teha oma valikud.
Microsoft on teinud suure sammu óiges suunas.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
06.08.2015 12:19:26
|
|
|
| Mugavuse hind.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ak_47
HV kasutaja

liitunud: 12.07.2008
|
06.08.2015 12:32:02
|
|
|
Tegin custom installi, kus keerasn kõik võimalikud kraanid kinni, siis täna lähen checkin privacy sätteid ja oioioi, kui palju peab seal veel kinni keerama - pm. kõik seaded privacy kategoorias on lubatud by default custom installiga :
Spoiler 
Usage data sendimist ei saagi kinni keerata ja mul oli enhanced option by default. Guess basic it will be .
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
06.08.2015 13:39:19
|
|
|
Mis hädaldamine. Keerake windows voolunupust kinni ja midagi ei saadeta.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raynor
HV kasutaja
liitunud: 29.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dj-E
Aeg Maha 2a
liitunud: 19.01.2004
|
06.08.2015 13:53:35
|
|
|
See privaatsuse kadumine tekitab teatud inimestes haiglast paranoiat. Ma ei saa nendest vingujatest eriti aru, sest nii või naa teavad suurfirmad meist rohkem kui arvata oskaksime. Mina elan selle põhimõtte järgi, et niikaua kui mul midagi varjata pole siis ma ei põe sellepärast, et keegi mingit mõttetut infot minu kohta kogub. Eks see privaatsus kadus juba siis kui internet massidesse läks. See on nüüd üks elu osa. Ei pea põdema sellepärast.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
06.08.2015 13:57:07
|
|
|
Võid ju mõelda, et minul ju midagi varjata pole. Aga kui tahetakse just sulle mingi jama korraldada siis tekitatakse sama augukaudu sinu masinasse midagi eriti mahlast.
Seleta siis, et pole näinud ega kuulnud....
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dj-E
Aeg Maha 2a
liitunud: 19.01.2004
|
06.08.2015 14:14:39
|
|
|
| PCman kirjutas: |
Võid ju mõelda, et minul ju midagi varjata pole. Aga kui tahetakse just sulle mingi jama korraldada siis tekitatakse sama augukaudu sinu masinasse midagi eriti mahlast.
Seleta siis, et pole näinud ega kuulnud....  |
Sa vist oledki juba paranoia küüsis.
PS! Need kellel on mida varjata küll nemad on võimelised ka oma andmekaitse eest maksma.
PPS! Muretseda võib aga lolliks ei tasu minna. Kui nii väga kardetakse info levikut valede inimeste kätte siis palun lõigake neti kaabel puruks ja elage Offlines. Onlines elades ei saagi ennast varjata.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
06.08.2015 14:42:22
|
|
|
| Dj-E kirjutas: |
| PCman kirjutas: |
Võid ju mõelda, et minul ju midagi varjata pole. Aga kui tahetakse just sulle mingi jama korraldada siis tekitatakse sama augukaudu sinu masinasse midagi eriti mahlast.
Seleta siis, et pole näinud ega kuulnud....  |
Sa vist oledki juba paranoia küüsis.
PS! Need kellel on mida varjata küll nemad on võimelised ka oma andmekaitse eest maksma.
PPS! Muretseda võib aga lolliks ei tasu minna. Kui nii väga kardetakse info levikut valede inimeste kätte siis palun lõigake neti kaabel puruks ja elage Offlines. Onlines elades ei saagi ennast varjata. |
Kui ikka kõik su pere arved, kooliajalugu, haiguslood, dokumendid, ettevõtte ärisaladused ikka võõrastesse kätesse satuvad satuvad siis saab identiteedivargusega ikka kõva kahju teha ja sellest välja rabelemiseks kulub aastaid. Ja ei tasu loota, et need andmed on Microsoftis kindlas kohas ja pahade inimeste kätte ei leki.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
06.08.2015 15:06:37
|
|
|
Just-just, nad ei suuda oma KAPO ja Keskkriminaalpolitsei analoogide töötajate/lepinguliste/kandideerijate ülitundlikke andmeidki salajas hoida, tuhka siis Malle ja Kalle kontod või perealbumid koos kõige muuga
Viimane on väga tänuväärt ettevõttmine, aga... kas Windows update, DRM?, Defender vms võivad need "kaitseks" uuesti sisse lükata? a nudib ju registris ja mujal asjad "paigast"?
Kuidas see "omavoliline" privaatsuse registris sättimine tootetingimsutega kokku läheb? Võib juhtuda, et ei ole lubatud ja MS tühistab litsentsi?
Paratamatult tekib ettekujutus, et hakkan piraadi kombel KMS cracki asemel 'privacy activator' teenust aktiivsena hoidma
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
06.08.2015 15:19:43
|
|
|
See viimane Tool ei tööta, seda juba paljalt seetõttu, et Home ja Pro versioon ignoreerib seda väärtust kui see on 0.
| Set the "AllowTelemetry" string in "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection" to 0 |
0 ehk Disable on lubatud vaid Enterprise ja Serveri versioonidel.
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/dn904962(v=vs.85).aspx
| tsitaat: |
0 – No telemetry data is sent from OS components.
Note: This value is only applicable to enterprise and server devices. Using this setting on other devices is equivalent to setting the value of 1.
1 – Sends basic telemetry data.
2 – Sends enhanced telemetry data including usage and insights data.
3 (default) – Sends full telemetry data including diagnostic data, such as system state |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dj-E
Aeg Maha 2a
liitunud: 19.01.2004
|
06.08.2015 15:30:29
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Kui ikka kõik su pere arved, kooliajalugu, haiguslood, dokumendid, ettevõtte ärisaladused ikka võõrastesse kätesse satuvad satuvad siis saab identiteedivargusega ikka kõva kahju teha ja sellest välja rabelemiseks kulub aastaid. Ja ei tasu loota, et need andmed on Microsoftis kindlas kohas ja pahade inimeste kätte ei leki. |
See kuidas firmad/asutused oma andmeid valvavad pole enam meie teha. Ma pidasin silmas kasutajate isiklikke arvuteid. Keegi ei hoia ega oma mingeid haiguslugusid ja ärisaladusi oma koduarvutis. Ja suurfirmad peaksid suutma ikka omi andmeid kaitsta. Jah aegajalt häkitakse sisse nagu on uudistest läbi käinud aga mis teha siis? See käib online ajastuga kaasas. Üldjuhul identiteedivarguse ohvriks langeda tavainimestel (sinul ja minul) on protsent ikka väga väike.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
06.08.2015 16:03:53
|
|
|
Küsimus kattuvast teemast.
| tsitaat: |
| tsitaat: |
| miski pärast nõuab danskebank windows 10'ga kaks korda järjest siselogimist. windows 7'ga sellist nalja ei olnud. |
Esimese logimisega saadetakse info Microsoftile ja siis alles panka. |
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
06.08.2015 16:19:05
|
|
|
| Dj-E kirjutas: |
| degreal kirjutas: |
| Kui ikka kõik su pere arved, kooliajalugu, haiguslood, dokumendid, ettevõtte ärisaladused ikka võõrastesse kätesse satuvad satuvad siis saab identiteedivargusega ikka kõva kahju teha ja sellest välja rabelemiseks kulub aastaid. Ja ei tasu loota, et need andmed on Microsoftis kindlas kohas ja pahade inimeste kätte ei leki. |
See kuidas firmad/asutused oma andmeid valvavad pole enam meie teha. Ma pidasin silmas kasutajate isiklikke arvuteid. Keegi ei hoia ega oma mingeid haiguslugusid ja ärisaladusi oma koduarvutis. Ja suurfirmad peaksid suutma ikka omi andmeid kaitsta. Jah aegajalt häkitakse sisse nagu on uudistest läbi käinud aga mis teha siis? See käib online ajastuga kaasas. Üldjuhul identiteedivarguse ohvriks langeda tavainimestel (sinul ja minul) on protsent ikka väga väike. |
Aga kui ei ole suur firma vaid on väikene firma. Sissehäkkimise vastu aitab see, kui keyloggereid enda arvutisse mitte installeerida, aga näed Win10 annab sulle keyloggeri tasuta kaasa.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
06.08.2015 16:25:32
|
|
|
Kas seda nii ei saaks lahendada, kui server, kuhu windows üritab "telemeetria" andmeid saata, kuidagi võrguseadmes nt ruuteris piirata. Et windows võib küll andmeid koguda, teele saata aga liiklus ära lõigata. Võrguasjus olen võhik, aga kuidagi peaks olema võimalik kindlaks teha, mida ja kuhu arvutist andmeid saadetakse.
Muidugi võib olla teema keerulisem, kus windows vajab uuenduste allalaadimiseks arvutist infot, ja kui seda infot ei saa, ei saa ka uuendusi ega midagi.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
number
külaline
|
06.08.2015 16:27:11
|
|
|
...
viimati muutis number 18.03.2019 03:43:07, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
06.08.2015 16:31:32
|
|
|
Alguses pole midagi varjata ning kui ka peaks tekkima midagi, pole hiljem vaja varjata. Oled viimaste seas, kes teada saab.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lord Ami
HV veteran

liitunud: 13.01.2006
|
06.08.2015 16:37:28
|
|
|
http://www.ted.com/talks/glenn_greenwald_why_privacy_matters
Asi polegi niivõrd selles, et võimalikult anonüümseks jääda, aga kui oled ikkagi oma Hotmailiga sisse logitud ja kõik kirjutatud asjad saadetakse otse MSile, et "sind aidata", siis samahästi võib olla nii:
Saada kõik oma kirjad/suhtlus enne minu juurestläbi. Vaatan, ehk löön midagi kokku ja aitan sind tulevikus äriasjades/suhete otsingul.
Hotmail on siinkohal isiku võimalikuks tuvastajaks, mitte, et Hotmaili sisu kontrollitakse. W10's vist käis see kõige kohta (keylogging)? Pole nii täpselt uurinud aga põhimõte jääb laias laastus samaks.
viimati muutis Lord Ami 06.08.2015 16:42:46, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 57 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirAskAlot
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.03.2011
|
06.08.2015 16:37:52
|
|
|
Ennast muidugi eriti ei kõiguta aga kui andmekaitse mätta otsast vaadata.
Nende andmete põhjal peaks Win10 olema keelatud igasugustes riigiasutustes ja muudes inimeste andmeid töötlevates asutustes.
EL-il oleks ilmselt aeg mingi oma OS välja arendada, spetsiaalselt riigi asutuste jaoks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
06.08.2015 16:55:33
|
|
|
* Saada oma kontaktid ja kalender pilve kuna muidu ei toimuks cross-device personaliseeritud autocomplete (inimeste nimede, kalendrieventide peale jne)
* Sisuliselt "keylogger" vajalik selleks et hoida sõnaraamatud up-to-date ning parandada käekirja tuvastust.
* Advertising ID on miskit mis igas platvormis tänasel päeval olemas, vaata ka - iOS; Android
* Asukoha jagamine on sisuliselt selleks et Wifi põhine positsioneerimine võimalik oleks vajalik.
* SmartScreen sisuliselt ei erine oma olemuselt sellest mis on kasutusel Google Chromes või Mozilla Firefoxsis
* Page predictioniga sama lugu, Mozilla Firefox või Google Chrome võta üks ja viska teist
* Automaatselt avalike wifiga ühendamine ei tundu teab mis paha ideena arvestades, et enamus nagunii seda teeb.
* Oma kontaktidega wifi paroolide jagamine nii et nemad selle parooli ei tea ei tundu teab mis ohtlik. Rääkimata sellest, et sa saad valida mis paroole sa jagad ja mida mitte. Sinu vanad liitutud wifi võrgud ei ole automaatselt jagatud.
* Diagnostikatta ilmselt oleks Windows bugisem kui kunagi varem arvestades selle projekti suurust. Iga firma kes vähegi oma tootest hoolib kogub rohkem või vähem seda infot.
Arvestades klientide hulka siis on see infohulk meeletu ja selleks hetkeks kui see mõne andmeteadlase kätte jõuab on tegu juba anonümiseeritud andmetega
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
06.08.2015 17:02:18
|
|
|
| number kirjutas: |
Sel juhul ära hoia sensitiivset infot arvutis.
Isegi FSB puhus tolmu maha vanadelt kirjutusmasinatelt.  |
Ei ole vahet kas ma hoian sensitiivset infot omas arvutis või vaatan sensitiivset infot läbi brauseri. Kui varem sai otspunktide vahel luua turvalise kanali, siis nüüd passib windows ühes kanali otsas peale ja saab koguda infot selle kohta mida läbi tunneli näha on.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
06.08.2015 17:15:37
|
|
|
| d3t kirjutas: |
* Sisuliselt "keylogger" vajalik selleks et hoida sõnaraamatud up-to-date ning parandada käekirja tuvastust.
|
Androidi vaikimisi klahvistik teeb sama. SwiftKey'st parem ei hakka ráákimagi.
| d3t kirjutas: |
* Automaatselt avalike wifiga ühendamine ei tundu teab mis paha ideena arvestades, et enamus nagunii seda teeb.
|
Turvamata WiFi vórkudega úhendumine on vága paha móte.
| d3t kirjutas: |
* Oma kontaktidega wifi paroolide jagamine nii et nemad selle parooli ei tea ei tundu teab mis ohtlik. Rääkimata sellest, et sa saad valida mis paroole sa jagad ja mida mitte. Sinu vanad liitutud wifi võrgud ei ole automaatselt jagatud.
|
Microsofti peab lisama vóimaluse juba nimekirjas olev WiFI vórk eemaldada.
Hetkel on _optout ainuke viis seda teha.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
07.08.2015 11:43:10
|
|
|
| pacho kirjutas: |
| d3t kirjutas: |
* Automaatselt avalike wifiga ühendamine ei tundu teab mis paha ideena arvestades, et enamus nagunii seda teeb.
|
Turvamata WiFi vórkudega úhendumine on vága paha móte. |
Enamus kohvikuid, resotorane, avaliku ruumi wifisid on turvamata. Ja isegi kui seal oleks parool peal, siis mis paksu vahet selllel oleks kui seda parooli kõik kohviku külastajad teavad?
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
s4nder
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.10.2004
|
07.08.2015 11:50:04
|
|
|
| Dj-E kirjutas: |
| Mina elan selle põhimõtte järgi, et niikaua kui mul midagi varjata pole siis ma ei põe sellepärast, et keegi mingit mõttetut infot minu kohta kogub. |
Snowden ütles selle põhimõtte kohta hästi: "Väita, et mul on jälgimisest ükskõik, sest mul pole midagi varjata, on sama, mis väita, et mul on sõnavabadusest ükskõik, sest mul pole midagi öelda."
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
07.08.2015 11:50:08
|
|
|
| s4nder kirjutas: |
| Dj-E kirjutas: |
| Mina elan selle põhimõtte järgi, et niikaua kui mul midagi varjata pole siis ma ei põe sellepärast, et keegi mingit mõttetut infot minu kohta kogub. |
Snowden ütles selle põhimõtte kohta hästi: "Öelda, et mul on jälgimisest ükskõik, sest mul pole midagi varjata, on sama, mis öelda, et mul on sõnavabadusest ükskõik, sest mul pole midagi öelda." |
Olgem ausad, kes tahab totaalprivaatsust istub nagunii Tailsi ja muu taoliste taga.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lord Ami
HV veteran

liitunud: 13.01.2006
|
07.08.2015 12:32:54
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| pacho kirjutas: |
| d3t kirjutas: |
* Automaatselt avalike wifiga ühendamine ei tundu teab mis paha ideena arvestades, et enamus nagunii seda teeb.
|
Turvamata WiFi vórkudega úhendumine on vága paha móte. |
Enamus kohvikuid, resotorane, avaliku ruumi wifisid on turvamata. Ja isegi kui seal oleks parool peal, siis mis paksu vahet selllel oleks kui seda parooli kõik kohviku külastajad teavad? |
Parooliga on omavaheline liiklus krüpteeritud ehk üks ei näe mida teine teeb. Seda isegi siis, kui parooli teatakse. Või on mul valesti meeles
|
|
| Kommentaarid: 57 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.08.2015 12:41:15
|
|
|
| Lord Ami kirjutas: |
Parooliga on omavaheline liiklus krüpteeritud ehk üks ei näe mida teine teeb. Seda isegi siis, kui parooli teatakse. Või on mul valesti meeles  |
Eksid, kui ma tean parooli ja ühendun samasse võrku, võin ma juba vabalt kõike selles võrgus liikuvat sniffida...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
07.08.2015 13:26:34
|
|
|
... olenemata, kuidas keegi personaalselt privaatsuse teemasse suhtub, pole privaatsus üldises plaanis kindlasti nii triviaalne teema, et sellest oleks normaalne üle libiseda loosungiga - "Get going fast"
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raynor
HV kasutaja
liitunud: 29.06.2005
|
07.08.2015 13:52:20
|
|
|
Kahjuks leidub aladi õigustajaid, kes seda "normaalseks progressiks" peavad.
Enamus inimesi ei ole teadlikud erinevatest privaatsussätetest ja veelvähem ütlevad neile midagi terminid PGP, Tor või Tails.
Andmetöötlusega tegelevad ettevõtted on sellest vägagi teadlikud ja seetõttu laveeritakse alati aksepteerivatuse piiril nägemaks, kus maal kasutaja käe ette paneb.
Informatsioon on valuuta ja sellise kasutajabaasiga, nagu on seda Windows, omab see suurt väärtust. Kuna praegune Microsofti strateegia on saada Windows 10 võimalikult paljudesse masinatesse siis parim võimalus on seda enamusele tasuta jagada. Sellistel tasuta asjadel on aga oma (nähtamatu) hind.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aksels
HV vaatleja
liitunud: 09.11.2014
|
08.08.2015 02:30:19
|
|
|
Oeh, isegi kui kõik kinni keerata.. eisaa ju ikka kindel olla, et ei jälgita, saadeta infot microsiftile.. Imestan, et on niipalju inimesi, kelle arvates on see ok .. Minule see ei meeldi, kuigi ma ei tee arvutis mitte midagi keelatud, lihtsalt armastan privaatsust, pole kellegi asi mida ma teen või ei tee siin arvutis ja ammugi pole minu wifi parool jne kellegi asi..
Ja kõige hullem, et läbi nende asjade kasutamise, meeletu raha maksmise oleme me ise lubanud sellel kõigel sündida.. Liiga lihtne on inimesi panna tegema seda, mida soovid , kurb aga tõsi..
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hentz
HV Guru

liitunud: 12.10.2003
|
08.08.2015 10:20:59
|
|
|
Kuidas seda uuendusat siis tegema peaks?
|
|
| Kommentaarid: 423 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
341 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
08.08.2015 11:13:23
|
|
|
Ma teen täna,provisioning package, mis selle mure teil ära lahendab...ühe hiireklikiga...ja riputan kuskile...
Kasutamine siis omal vastutusel...ja soovitavalt mitte domeeniga seotud töökoha masinates, võite kinga saada...
Asi ise siis toimib vastavate policyte seadistamise ja enforcemise kaudu.
Source: customizations.xml
Spoiler 
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<WindowsCustomizations>
<PackageConfig xmlns="urn:schemas-Microsoft-com:Windows-ICD-Package-Config.v1.0">
<ID>{e80586db-e7e6-4eb5-9e98-9ea0e5075da1}</ID>
<Name>Windows 10 Privacy</Name>
<Version>1.0</Version>
<OwnerType>IT Admin</OwnerType>
<Rank>0</Rank>
</PackageConfig>
<Settings xmlns="urn:schemas-microsoft-com:windows-provisioning">
<Customizations>
<Common>
<Policies>
<Browser>
<AllowDoNotTrack>Enable</AllowDoNotTrack>
</Browser>
<WiFi>
<AllowWiFiHotSpotReporting>No</AllowWiFiHotSpotReporting>
<AllowAutoConnectToWiFiSenseHotspots>No</AllowAutoConnectToWiFiSenseHotspots>
<AllowInternetSharing>No</AllowInternetSharing>
</WiFi>
<Experience>
<AllowCortana>No</AllowCortana>
</Experience>
<Search>
<AllowSearchToUseLocation>No</AllowSearchToUseLocation>
<AllowIndexingEncryptedStoresOrItems>0</AllowIndexingEncryptedStoresOrItems>
<AllowStoringImagesFromVisionSearch>No</AllowStoringImagesFromVisionSearch>
</Search>
<MicrosoftEdge>
<AllowDoNotTrack>1</AllowDoNotTrack>
</MicrosoftEdge>
<TextInput>
<AllowIMELogging>No</AllowIMELogging>
<AllowIMENetworkAccess>No</AllowIMENetworkAccess>
</TextInput>
<Defender>
<AllowCloudProtection>0</AllowCloudProtection>
</Defender>
<System>
<AllowExperimentation>0</AllowExperimentation>
<AllowLocation>No</AllowLocation>
<AllowTelemetry>Basic</AllowTelemetry>
</System>
</Policies>
<ConnectivityProfiles>
<WiFiSense>
<Config>
<WiFiSharingSkypeInitial>Disabled</WiFiSharingSkypeInitial>
<WiFiSharingFacebookInitial>Disabled</WiFiSharingFacebookInitial>
<WiFiSharingOutlookInitial>Disabled</WiFiSharingOutlookInitial>
</Config>
<FirstBoot>
<DefaultAutoConnectSharedState>Disabled</DefaultAutoConnectSharedState>
<DefaultAutoConnectOpenState>Disabled</DefaultAutoConnectOpenState>
<WiFiSenseAllowed>Disabled</WiFiSenseAllowed>
</FirstBoot>
</WiFiSense>
</ConnectivityProfiles>
</Common>
</Customizations>
</Settings>
</WindowsCustomizations> |
Package: http://etz.planet.ee/Provisioning/Windows10Privacy.zip
Ma ei võta mitte mingit vastutust, kui teie arvuti peaks selle tulemusena plahvatama, kass ära surema või kolmas maailmasõda algama...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
08.08.2015 11:49:52
|
|
|
| aksels kirjutas: |
Oeh, isegi kui kõik kinni keerata.. eisaa ju ikka kindel olla, et ei jälgita, saadeta infot microsiftile.. Imestan, et on niipalju inimesi, kelle arvates on see ok .. Minule see ei meeldi, kuigi ma ei tee arvutis mitte midagi keelatud, lihtsalt armastan privaatsust, pole kellegi asi mida ma teen või ei tee siin arvutis ja ammugi pole minu wifi parool jne kellegi asi..
Ja kõige hullem, et läbi nende asjade kasutamise, meeletu raha maksmise oleme ise lubanud sellel kõigel sündida.. Liiga lihtne on inimesi panna tegema seda, mida soovid , kurb aga tõsi.. |
100% garantiid pole milleski olemas, kui et surm on 100% kindel... Aga tõsiselt võttes, ma arvan, etisegi kui Privacy sätted maha keerata, siis pole absoluutselt mingit garantiid,et keegi kusagil midagi ei logi- on ju netiühendused enamasti ISP-ide hallatavad ja ESS käsib kõiki ühendusi logida...OK, ei logita küll mitte sisu, vaid seda, kus käisid. See, et google ja teised küpsiste kaudu masinaid träkivad, on teine teema. Eri kanaleid pidi on nagunii igal pool jälg maas. Kui tahad elada 95% privaatsuses, siis viska arvuti minema ja osta nuppudega GSM telefon. Ma saan aru, et siin on teemaks andmete n.ö masskogumine MS-le. Aga see on enamjaolt tehniline info. Ma ei usu näiteks, et MS saab oma selle data collector'i abil näiteks teada, mida veebipoes ostad, sel pole win10-ga mingit pistmist ju. Aga see, kui inimene oma kontaktid failid, meilid, pildid ja muu kama kusagile pilve salvestab ja siis andmete lekkimist kardab, on inimese enda probleem. Kokkuvõttes, kui tahad elada paranoias, siis on sul selleks alati olemas ka ilma win10-t kasutamata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hentz
HV Guru

liitunud: 12.10.2003
|
08.08.2015 11:52:07
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| hentz kirjutas: |
Kuidas seda uuendusat siis tegema peaks?  |
Teema esimeses postituses olevalt pildilt näed. |
Ma tänan!
|
|
| Kommentaarid: 423 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
341 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Incikas
HV veteran

liitunud: 12.09.2004
|
08.08.2015 17:47:09
|
|
|
ei kuulu küll siia teemasse,aga....8.1 läks ikka väga kiiresti ülesse võrreldes selle 10ga
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
09.08.2015 17:03:28
|
|
|
| SirAskAlot kirjutas: |
Ennast muidugi eriti ei kõiguta aga kui andmekaitse mätta otsast vaadata.
Nende andmete põhjal peaks Win10 olema keelatud igasugustes riigiasutustes ja muudes inimeste andmeid töötlevates asutustes.
EL-il oleks ilmselt aeg mingi oma OS välja arendada, spetsiaalselt riigi asutuste jaoks. |
Ma näen küll vastubitist suhtumist, Windows 10 oleks nagu tellimus töö nii Euroopa Liidu kui USA ametivõimude poolt, arvatavasti ka kogu ülejäänud riikide võimustruktuuride jaoks, asja juures on ainuke probleem, et kuidas info panna liikuma just nende riikide võimustruktuuride kätte kus riigi pinnal arvuti füüsiliselt asub ja kuidas vältida, et kõigepealt liigub info USA võimustruktuuride kätte ja alles sealt riiki kus arvuti reaalselt asub ...
Prantsusmaa kohus kiitis heaks inimõigusi ohustava Suure Venna nuhkimisseaduse
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
09.08.2015 18:49:51
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| SirAskAlot kirjutas: |
Ennast muidugi eriti ei kõiguta aga kui andmekaitse mätta otsast vaadata.
Nende andmete põhjal peaks Win10 olema keelatud igasugustes riigiasutustes ja muudes inimeste andmeid töötlevates asutustes.
EL-il oleks ilmselt aeg mingi oma OS välja arendada, spetsiaalselt riigi asutuste jaoks. |
Ma näen küll vastubitist suhtumist, Windows 10 oleks nagu tellimus töö nii Euroopa Liidu kui USA ametivõimude poolt, arvatavasti ka kogu ülejäänud riikide võimustruktuuride jaoks, asja juures on ainuke probleem, et kuidas info panna liikuma just nende riikide võimustruktuuride kätte kus riigi pinnal arvuti füüsiliselt asub ja kuidas vältida, et kõigepealt liigub info USA võimustruktuuride kätte ja alles sealt riiki kus arvuti reaalselt asub ...
Prantsusmaa kohus kiitis heaks inimõigusi ohustava Suure Venna nuhkimisseaduse |
Kui huvi on, siis võin ju kribada kokku moodsa aja off-the-grid lahenduse.
Alustuseks hangi mälupulk ja paigalda Tails: https://tails.boum.org/
Siis õpi Tailisga kaasa tulev soft selgeks ja naudi privaatsust*
* Kui kannatust jätkub
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
09.08.2015 19:01:37
|
|
|
Tuletaks meelde, et varasemalt polnud andmekogumine Prantsusmaal reguleeritud
| d3t kirjutas: |
Alustuseks hangi mälupulk ja paigalda Tails: https://tails.boum.org/
Siis õpi Tailisga kaasa tulev soft selgeks ja naudi privaatsust*
* Kui kannatust jätkub |
Tails ei ole lahendus. See vórdub káte úles tóstmise ja allandmisega.
Ainuke lahendus on demokraatlik protsess jálitustegevuse lópetamiseks.
Ainuke asi mis sa Tailisi kasutamisega saavutad, on potentsiaalselt reisimisvóimalusi piiravasee nimekirja sattumine. Váidetavalt.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
09.08.2015 19:25:37
|
|
|
pacho, ma tahaks seda nalja näha, kuidas ajal kui suurfirmadel on rohkem jälgimisvõimalusi kui luureasutustel seda jälgimise dzinni pudelisse tagasi pannakse. Inimestele meeldib kasutada tasuta asju, mille abiga kogutakse nende kohta infot, et neile paremini müüa stuffi. Kui inimesele pakkuda, et maksa 3€ ja unusta see, et keegi su kirju loeb siis pole need aga järsku piisavalt tähtsad.
Seega imho on tails mitte käed ülesse tõstmine ja alla andmine, vaid jalgadega hääletamine. Kapitalistlik lähenemine.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
09.08.2015 20:32:32
|
|
|
| pacho kirjutas: |
Ainuke lahendus on demokraatlik protsess jálitustegevuse lópetamiseks.
|
järgmine küsimus on: millal see juhtub? ehk millal ületatakse ühiskonna taluvuslävi.
kas siis, kui praegune kahekümnendates olev FB-generatsioon j6uab vanusesse 40+, ehk oma karjääriredeli tippu ning luukered on hakanud päevavalgust nägema?
näiteks s6braliku vennasrahva riiklikud struktuurid hakkavad tulevaseid läänemaailma poliitikuid "m6jutama"?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
09.08.2015 20:55:59
|
|
|
Ühiskonna taluvuslävi ületatakse siis, kui andmed lekivad massiliselt... Või kui luuakse inimõigusi piiravaid elektroonilise side seadusi a la' Põhja -Korea ja Hiina tsenseeritud net.
viimati muutis ab79 10.08.2015 20:45:08, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
|