Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kodanik2
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2015 09:30:25 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
iceincube kirjutas:

Võib ka rääkida palju selline varesejalg maksab minimaalselt kui kellelgi kogemusi.

Üks hõimlane on arhitekt. Tema jutust mäletan, et projekt maksab ca 10% ehitise maksumusest.


Tänapäeval on see suhe ikka natuke teine, eramutel peaks olema ca 4-5%.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 05.08.2015 09:49:50 vasta tsitaadiga

kodanik2 kirjutas:
p2ep kirjutas:
iceincube kirjutas:

Võib ka rääkida palju selline varesejalg maksab minimaalselt kui kellelgi kogemusi.

Üks hõimlane on arhitekt. Tema jutust mäletan, et projekt maksab ca 10% ehitise maksumusest.


Tänapäeval on see suhe ikka natuke teine, eramutel peaks olema ca 4-5%.


Minu keiss oli üldse eelprojektist mis pole veel päris projekt- või kommentaar oligi selle kohta? Samas sain juba ühe kontakti ka thumbs_up.gif Seegi hea algus.

Aga kas ehitise maksumuse alla kuulub ka tööjõukulu või jutt on ainult materjalist. Üldse raske hinnata minu keissi juures- see ehitatakse oma jõududega. Materjal tuleb oma saekaatrist ja metsast jne.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 05.08.2015 09:55:54 vasta tsitaadiga

kodanik2 kirjutas:
p2ep kirjutas:
iceincube kirjutas:

Võib ka rääkida palju selline varesejalg maksab minimaalselt kui kellelgi kogemusi.

Üks hõimlane on arhitekt. Tema jutust mäletan, et projekt maksab ca 10% ehitise maksumusest.


Tänapäeval on see suhe ikka natuke teine, eramutel peaks olema ca 4-5%.
Protsendi erinevused võivad tuleneda ka mida projekt sisaldab. Lihtsamaid eramuid ehitatakse ka arhitektuurse projekti järgi, kus ehitaja oma kogemusest ja materjalitootjate nõuetest ehitab maja valmis ilma töö- ja eriosade projektita. Loomulikult maksab selline projekt vähem, kui projekt, mis sisaldab eriosade projekte näiteks elektrile, küttele, ventilatsioonile, sidele, valvele, kuni haljastuse ja tara väljanägemise ja värvini välja. Tavaline tänapäevane turumajandus, samamoodi, kui võid osta neljarattalise liikumisvahendi 10 000 eest, aga ka 100 000 eest, võib ka projekti osta mõne pensionäri või algaja arhitekti käest või pöörduda mõne staararhitekti ja tunnustatud projekteerimisbüroo poole icon_smile.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 05.08.2015 10:05:50 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Protsendi erinevused võivad tuleneda ka mida projekt sisaldab. Lihtsamaid eramuid ehitatakse ka arhitektuurse projekti järgi, kus ehitaja oma kogemusest ja materjalitootjate nõuetest ehitab maja valmis ilma töö- ja eriosade projektita. Loomulikult maksab selline projekt vähem, kui projekt, mis sisaldab eriosade projekte näiteks elektrile, küttele, ventilatsioonile, sidele, valvele, kuni haljastuse ja tara väljanägemise ja värvini välja. Tavaline tänapäevane turumajandus, samamoodi, kui võid osta neljarattalise liikumisvahendi 10 000 eest, aga ka 100 000 eest, võib ka projekti osta mõne pensionäri või algaja arhitekti käest või pöörduda mõne staararhitekti ja tunnustatud projekteerimisbüroo poole icon_smile.gif

Eraldi elektri, vendi ja kütte tehnilised projektid (+ pädevustunnistust omava isiku allkirjad nende projektide ja teostuste juures) on kasutusloa saamiseks nõutud.
Ja vähemalt elektri projekti eest küsitakse siin kohati pea samapalju kui paigaldustööd lähevad (kui elektrik on nõus, et nö. mustad tööd ise teed, siis projekt maksab rohkem, kui pädeva elektriku tehtu)...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.08.2015 09:02:26 vasta tsitaadiga

Eesti suurim jama on see, et kõik tahavad oma projekti. Riiulist oleks võtta, aga see on niiöelda projekteerija erikasum (ei taheta väga näidata, et erilahendus tegelikult nii kallis). Samas Soome tüüplahendustega tegelemine oleks ka äärmiselt nüri.
Väiksema hoone puhul võib 10% olla täiesti võimalik.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2015 10:50:32 vasta tsitaadiga

Teeme siis nii, et ehitada tohib vaid standartseid maju, kõigil naabritel on ühesugused majad. Täpselt nagu nõuka ajal. Tüüpprojekt oleks seega odav, ehitada oleks odav, poleks naabritevahelist kadedust (et miks teisel nii suur häärber on jne). Koduehitaja jaoks lihtne ja odav variant thumbs_up.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.08.2015 12:05:53 vasta tsitaadiga

Iseehitaja saaks naabrilt ka nõu küsida, et kuidas sul see asi seal kokku käis ka. Majad ju täpselt identsed.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrez
HV veteran
Andrez

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2015 13:02:16 - vasta tsitaadiga

---
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2015 13:03:27 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Iseehitaja saaks naabrilt ka nõu küsida, et kuidas sul see asi seal kokku käis ka. Majad ju täpselt identsed.
Pärast sügistorme saad ka laenata varuosi icon_lol.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2015 14:10:20 vasta tsitaadiga

Kuidas läheneda 206cm kõrgusega ukseavasse siseukse panekule? Kas pigem panna 200cm uks ja ülevalt mingi tummisem iluliist sinna vahe ette? On selline variant üldse reaalne? Teine, natuke ilmselgem variant, on lõigata uks ja lengid lühemaks, kuid kes seda teenust pakub, endal vajalikke riistu selleks pole? Eesmärk on saada võimalikult odavalt uks ette.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2015 14:32:47 vasta tsitaadiga

Alusta äkki sellest, mis materjalist see sein sul tehtud on. Siis saab juba hinnata, kui lihtne/odav ukseava mõõtulõikamine on. Üldiselt on uksed standardselt 2,1m kõrged, vb leidub poes ka madalamaid uksi kohe loas. Samas madalamst uksest sisse astudes tekib pikemat kasvu inimestel ebameeldiv tunne, et nüüd löön kohe pea ära.

Ma saan ka aru, et ust sul veel olemas pole...
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2015 15:14:51 vasta tsitaadiga

Maja on suht standard Lasnamäe paneelikas, seinad on betoonist. Nii palju kui olen uurinud, leidub ka 2m uksi üsna palju niiet selle leidmisega probleeme vast ei tekiks. Aga jah, kuna see mõõt siuke kahtlane, siis pole veel midagi ära otsustanud ega ostnud.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.08.2015 15:58:48 vasta tsitaadiga

Sellised uksed on 2050 kõrgusega ja sobis ka mu vana standardi 2000mm avasse.
https://www.osta.ee/metalluksturvauks-korterilesuvilaleuus-28344238.html
Ma vahetasin sarnase möödunud aastal siiki välja VAU tehase välisukse vastu.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2015 15:21:24 vasta tsitaadiga

Kus on Tallinnas mõni normaalne lukupood, kus müüjad on pädevad ja oskavad näiteks pildi põhjal soovitada milline lukk vana asemel uksele sobib? Oleks vaja paarile üsna iidsele asjale asendus leida.

Näiteks selline veidi imelik lukk (vähemalt mina ei ole sellist varem kohanud):
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2015 15:28:47 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Kus on Tallinnas mõni normaalne lukupood, kus müüjad on pädevad ja oskavad näiteks pildi põhjal soovitada milline lukk vana asemel uksele sobib? Oleks vaja paarile üsna iidsele asjale asendus leida.

Näiteks selline veidi imelik lukk (vähemalt mina ei ole sellist varem kohanud):
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Kasutaja Cofy poole pöördu icon_wink.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2015 20:28:38 vasta tsitaadiga

Ehk on see:
http://www.lukukeskus.ee/product/lukukomplekt-bzal-tnp25-baranovski
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2015 21:07:20 vasta tsitaadiga

Ehitasin nädalavahetusel kilesauna. Ehk toob mõnel teiselgi mõtte välja DIY stiilis sauna teha. Pildil mõnes kohas on veel näha pooleliolevaid asju, kuid suures plaanis funktsioneerib hästi. icon_smile.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.08.2015 21:30:12 vasta tsitaadiga

Õiget kerist polnud panna või ei tahtnud?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2015 21:34:31 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Õiget kerist polnud panna või ei tahtnud?

Ei olnud. Ei mahtunud eelarvesse ning self-made keris on väga vinge ja töötab sigahästi.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kakukeo
HV Guru

liitunud: 24.04.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2015 09:47:39 vasta tsitaadiga

Keegi oskab anda n6u vana noukaaegse p6randa taastamisel ?
Kas peits pluss lakk voiks olla moeldav lahendus ?
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2015 09:50:42 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Kus on Tallinnas mõni normaalne lukupood, kus müüjad on pädevad ja oskavad näiteks pildi põhjal soovitada milline lukk vana asemel uksele sobib? Oleks vaja paarile üsna iidsele asjale asendus leida.

Näiteks selline veidi imelik lukk (vähemalt mina ei ole sellist varem kohanud):
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Punasel tänaval (või oli Pae, igastahes kuskil nende ristumispaiga lähedal) on üks venelaste pood kus saab ulme asju ja alati on mingi jutukas müügimees sattunud. Vajadusel olen saanud ka asju ümber vahetada kui midagi valesti on läinud.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2015 10:06:09 vasta tsitaadiga

Ma juba sain tänu Cofy'le teada mis lukk ja kust saab. Ei vääri vist vahetamist samasuguse vastu.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 26.08.2015 10:31:30 vasta tsitaadiga

kakukeo kirjutas:
Keegi oskab anda n6u vana noukaaegse p6randa taastamisel ?
Kas peits pluss lakk voiks olla moeldav lahendus ?

Mis see põrand praegu on? Parkett? Selle peaks lihvima ja uuesti lakkima kui korras on parkett ise.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 26.08.2015 10:33:25 vasta tsitaadiga

kakukeo kirjutas:
Keegi oskab anda n6u vana noukaaegse p6randa taastamisel ?
Kas peits pluss lakk voiks olla moeldav lahendus ?


Puitpõranda võiks üle ka lihvida, siis nagu uus.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kakukeo
HV Guru

liitunud: 24.04.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2015 13:29:31 vasta tsitaadiga

Smati kirjutas:
kakukeo kirjutas:
Keegi oskab anda n6u vana noukaaegse p6randa taastamisel ?
Kas peits pluss lakk voiks olla moeldav lahendus ?


Puitpõranda võiks üle ka lihvida, siis nagu uus.

lihvimine on siililegi selge. motlen viimistlust millega annaks hasti mustrit naidata aga muuta tooni. praegu helepuit ja pahtel paistab sealt alt.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nastix
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2003




sõnum 26.08.2015 21:00:48 vasta tsitaadiga

kakukeo kirjutas:
Smati kirjutas:
kakukeo kirjutas:
Keegi oskab anda n6u vana noukaaegse p6randa taastamisel ?
Kas peits pluss lakk voiks olla moeldav lahendus ?


Puitpõranda võiks üle ka lihvida, siis nagu uus.

lihvimine on siililegi selge. motlen viimistlust millega annaks hasti mustrit naidata aga muuta tooni. praegu helepuit ja pahtel paistab sealt alt.


Mustri näitamiseks võib õlitamist ka kaaluda. Kuidas pahtliga osa sel juhul käitub, ei oska kahjuks öelda.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2015 13:39:02 vasta tsitaadiga

Kas keegi võik öelda, millega (kuidas) kinnitada vetsupott põranda külge, kui auke puurida ei saa (põrandaküte)? Liim, silikoon, midagi muud?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.08.2015 13:42:31 vasta tsitaadiga

Keraamika Silikoonliimiga siis. Ara võtad selle poti tulevikus koos põrandaplaatidega, igatahes. icon_wink.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2015 13:49:33 vasta tsitaadiga

Mingit konkreetset toodet oskab keegi soovitada?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2015 14:02:41 vasta tsitaadiga

Suvaline silikoon võtab väga hästi kinni.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2015 15:19:58 vasta tsitaadiga

Mul on tavalise silikooniga pandud ja juba kolm aastat edukalt sama koha peal püsinud... icon_smile.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 30.08.2015 16:12:26 vasta tsitaadiga

Kui 100+ kaaluga sõbrad ei harrasta täispeaga potile maandumist hoiab sanitaari silikon (soovituslikult ka hallituse vastaste lisandidega) teist suhteliselt viisakalt paigas, küll aga tasub toruühenduse tegemisel mõnd silikonil baseeruvat libestit kasutada (esiteks - kergem ja teiseks kannatab tekkiv ühendus ka mõningast liigutamist... kui tüüpilise kalevipoja kombel kas jõuga suruda või tihendit soojendades ühendus teha, siis selline ei taha liikumist)
_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2015 16:19:30 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Kui 100+ kaaluga sõbrad ei harrasta täispeaga potile maandumist hoiab sanitaari silikon (soovituslikult ka hallituse vastaste lisandidega) teist suhteliselt viisakalt paigas, küll aga tasub toruühenduse tegemisel mõnd silikonil baseeruvat libestit kasutada (esiteks - kergem ja teiseks kannatab tekkiv ühendus ka mõningast liigutamist... kui tüüpilise kalevipoja kombel kas jõuga suruda või tihendit soojendades ühendus teha, siis selline ei taha liikumist)


Mul istub seal peal igapäevaselt ka 100+ (tõsi küll, suhteliselt kainelt) ja pole veel midagi juhtunud, pealegi unitaaz pole juba generaalselt akrobaatikaks mõeldud ja selle puruksistumiseks on reaalselt vaja tunduvalt vähem, kui ülalpool nimetatud 100+... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.08.2015 16:54:06 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Suvaline silikoon võtab väga hästi kinni.

indeed

endalgi nii kinnitatud
värvi vali vastavalt potile ja põrandale....kuigi seda näha ei jää

130kg ka seal käinud, ennem läheb pott katki kui see silikonist lahti tuleb

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2015 18:26:26 vasta tsitaadiga

Kuidas selle korterisse sauna ehitamisega siis lõppude lõpuks ikkagi on?
Mul siin alt-naaber kolgib ja klopsib mingis paariruutmeetrises kamorkas kindla plaaniga sinna elektrikerisega leiliruum püsti panna. Pesemine toimub teises ruumis, kus on duššikabiin.
Ei ole see naabriviha, ega inimlik kadedus, mis mind öösiti magada ei lase. Korra olen tulekahju üle elanud - aitab. Naabri ehitusalast pädevust teades... vot see ongi see murepunkt.
Ühesõnaga, millisest organist peaks alustama, et vajalik dokumentatsioon oleks olemas ja et ma rahulikult magada saaksin? KOV ehitusnõunik?

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.09.2015 18:39:00 vasta tsitaadiga

Ma lihtsalt ehitasin korterisse sauna
Siiani magan rahulikult icon_rolleyes.gif
Elektrikeris on sama ohtlik kui elektripliit, ses suhtes, mis eraldi luba sa taga ajad?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.09.2015 18:39:52 vasta tsitaadiga

ivokas, http://arileht.delfi.ee/news/uudised/paberimajandus-votab-kauem-aega-kui-sauna-ehitamine-korterisse?id=51112238
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2015 18:41:01 vasta tsitaadiga

Ma olen kahte leiliruumi näinud, mis elektrikerisest süttinud.
Niiskus muidugi ka. Tegemist puumajaga.

edit: jägaja, lugesin juba. Noh... kui praegu isegi tapeetimiseks "projekti" vaja, siis eeldatavasti "lihtsalt teen" moel need asjad päris ei käi.

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!


viimati muutis ivokas 03.09.2015 18:43:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.09.2015 18:43:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Grossi sõnul võib siiski eelmainitud kolme tingimuse sobimisel ja kandvate seinte puutumata jätmisel saunaehituse sanitaarremondi alla liigitada ning keerulise ja aeganõudva projekteerimise-aktsepteerimiseta hakkama saada. Aga kindlasti tuleks enne spetsialistiga nõu pidada

täidetud need tingimused

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.09.2015 18:48:37 vasta tsitaadiga

jeesus188, 1. juulist 2015 aastal hakkasid täiesti uued tingimused kehtima.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2015 18:50:51 vasta tsitaadiga

Uurin homme KOV-st. Nagunii on sinnakanti asja.
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2015 18:52:11 vasta tsitaadiga

ivokas kirjutas:
Ma olen kahte leiliruumi näinud, mis elektrikerisest süttinud.
Niiskus muidugi ka. Tegemist puumajaga.

edit: jägaja, lugesin juba. Noh... kui praegu isegi tapeetimiseks "projekti" vaja, siis eeldatavasti "lihtsalt teen" moel need asjad päris ei käi.

Ma kardaks seda niiskust rohkem, kui elektrikerist. icon_rolleyes.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.09.2015 18:52:26 vasta tsitaadiga

Uus ehitusseadus.
https://www.riigiteataja.ee/akt/105032015001

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.09.2015 19:54:38 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
jeesus188, 1. juulist 2015 aastal hakkasid täiesti uued tingimused kehtima.

no ma ehitasin seda vana seaduse järgi icon_rolleyes.gif
tsitaat:
Ma kardaks seda niiskust rohkem, kui elektrikerist.

näiteks mul vannituppa saun tehtud ja vannituba on maast laeni plaaditud, siis seda kartust ei ole. Loomulikult on sauna pandud aurutõke laudise alla

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.09.2015 20:05:37 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
no ma ehitasin seda vana seaduse järgi icon_rolleyes.gif


jeesus188, sedand küll, kuid ivokas naaber ehitab seda uue ehitusseaduse kehtimise ajal.

Probleem tekib just elektriohutusega ja niiskuse lekkimisega naabritele. Sauna enda olemasolus vast keegi probleemi ei näe, kui seda korralikult teha.


tsitaat:
ranel kirjutas:
Ma kardaks seda niiskust rohkem, kui elektrikerist. icon_rolleyes.gif

näiteks mul vannituppa saun tehtud ja vannituba on maast laeni plaaditud, siis seda kartust ei ole. Loomulikult on sauna pandud aurutõke laudise alla


See, et sa olulise asja oled mainimata jätnud, näitab asjatundmatust ja mitte just hästi planeeritud teostust.
Ütle nüüd, mis kurat sinu plaanist puudu on? icon_wink.gif icon_neutral.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2015 20:10:50 vasta tsitaadiga

Hüdrossi ei pannudki või icon_question.gif icon_eek.gif
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.09.2015 20:16:20 vasta tsitaadiga

no ma midagi teha saa, kui võtmed kätte sain, siis oli kogu ruum plaaditud (ise nägin algusest lõpuni kui ehitati) icon_neutral.gif
ja pm algul oligi nii planeeritud, aga plaanid muutuvad aegajalt icon_smile.gif
pead vist ise sauna tulema ja kõik nurgad läbi kammima, ma ausalt ei tea, mis puudu on icon_lol.gif
sa hindad praegu sauna mingi paari lause põhjal .......
tsitaat:
Hüdrossi

pandud

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2015 20:28:38 vasta tsitaadiga

Kuidas vent lahendatud on?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2015 20:32:37 vasta tsitaadiga

Nonii jeesus188, nüüd võtavad AHV-id su sauna siin pulkadeks icon_lol.gif
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.09.2015 20:38:28 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kuidas vent lahendatud on?


vannitoa ventikas(kuna samal liinil, siis panen kirja, aga muidu ei puutu asjasse)- sauna ventilatsioon- ventilatsiooni šaht (torud)-katus ei oska paremini seletada

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.