|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
19.07.2015 21:42:10
|
|
|
| sweezy kirjutas: |
aga katsu sa tõestada et viga ei ole tekkinud telefoni ruutimisest .. koju jõudes uurin ka asja veidi .. telefoniga suht nõme nikerdada  |
Vajadusel saab erapooletusse ekspertiisi telefoni saata. Ja on ka selliseid vigu, kus on ilmselge, et antud viga ei ole tekkinud rootimise tulemusena.
Aga veel kord kordan, et hetkel ongi küsimus vaid selles, et kas minule kehtib selline tingimus, et telefoni rootides kaob garantii, kui tootja garantiitingimusi ma pole saanud (jällegi, garantiiteostaja nagu väidab, et see peab olema antud telefoni kõikides karpides olemas, kuid mul polnud... Mis moodi üldse siin saan mina hakata tõestama vms, et neid ei olnud kaasas? Või kuidas saab garantiiteostaja väita, et need pidid kaasas olema? Kas kuskil kirjas, et need kõikidel mudelitel kaasas?) ning ka edasimüüja garantiitingimustes ei ole sellest värgist juttu?
Vb sellisel juhul jääbki peale vaid edasimüüja antud tingimused, mis tähendab kokkuvõttes seda, et tõepoolest mul rootimine ei katkesta garantiid?
viimati muutis Siim159 19.07.2015 21:47:00, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
19.07.2015 21:42:38
|
|
|
| sweezy kirjutas: |
aga katsu sa tõestada et viga ei ole tekkinud telefoni ruutimisest .. koju jõudes uurin ka asja veidi .. telefoniga suht nõme nikerdada  |
´Piisab, et telefon on rooditud, rohkem keegi midagi tõestama ei hakka.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
19.07.2015 21:43:51
|
|
|
| salatoimik, Loe minu postitusi ning saad aru, et see sinu öeldu ei ole antud minu olukorras nii lihtne ma pakun.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mufferino
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.09.2013
|
19.07.2015 21:46:43
|
|
|
Spoiler 
| tsitaat: |
| Will rooting void my warranty? Yes. Unlocking your bootloader will void the warranty on your phone, even if your manufacturer provides a way for you to do it. That said, if you need warranty service for a hardware issue, you can sometimes unroot your phone and take it in for service with no one the wiser. However, some phones have a digital "switch" that flips when you unlock your phone that is very difficult or impossible to revert, so do your research before unlocking if you want to preserve your warranty. |
Allikas: http://www.lifehacker.co.in/technology/Everything-You-Need-to-Know-About-Rooting-Your-Android-Phone/articleshow/22295647.cms
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
19.07.2015 21:48:16
|
|
|
Selle ruutimise teema peale tekkis küsimus, kas rootimisega on üldse teoreetiliselt võimalik midagi füüsiliselt katki teha? No ok, kui telliskiviks muuta, siis peaks tõenäoliselt volitatud remonditöökoda saama ikka asja uuesti käima ja tõestada, et asi oli tarkvaras. Arvutis võib ju tarkvaraga kõike teha ja riistvara garantii kehtivust see ei mõjuta
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mufferino
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.09.2013
|
19.07.2015 22:03:39
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Selle ruutimise teema peale tekkis küsimus, kas rootimisega on üldse teoreetiliselt võimalik midagi füüsiliselt katki teha? No ok, kui telliskiviks muuta, siis peaks tõenäoliselt volitatud remonditöökoda saama ikka asja uuesti käima ja tõestada, et asi oli tarkvaras. Arvutis võib ju tarkvaraga kõike teha ja riistvara garantii kehtivust see ei mõjuta  |
akuna ruutimine on riistvaraline tegevus siis fûùsiliselt miskit katki teha .. ma pakun et mitte , samas 100& kindel ei ole
Edit: Siim, ekskjuusmii,
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
19.07.2015 22:04:56
|
|
|
Nii palju, kui minu vana pea mäletab, on nii Elisa, Tele2, kui ka EMT välja öelnud, et rootimisega katkeb garantii. Samas väidavad nii mõnedki kasutajad, et on teinud enne remonti viimist unrooti (kui see muidugi võimalik on) ja probleeme pole.
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
19.07.2015 22:09:16
|
|
|
ivokas, Kuigi Elisa kaasaantud garantiitingimustest ei tule välja, et rootimine vms on nende tingimuste rikkumine. Peab mõni päev, kui saan neid tingimusi veel korra vaadata, korra uuesti üle käima need tingimused igaksjuhuks, kuid ei olnud minu teada midagi seal sellest kirjas.
Nt Samsungi telefonidega vist saab jah unrootida ilma, et jälg maha jääks, kuid Sonyl paraku minu teada mitte.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
19.07.2015 22:13:45
|
|
|
Ma ei anna nüüd pead panti, aga tegelikult peaks tootja poolt mittetunnustatud tarkvara selga ajamine tootja silmis täiesti "out" tegevus olema. Ehk siis "omal vastutusel".
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
19.07.2015 22:30:15
|
|
|
Eks ma uurin täpsemalt järgi, kuidas seal tingimustes oli see seletatud. Hetkel Elisa lehelt vaatan, siis seal teistsugune tingimuste leht, kuid sealgi ei leidnud sellest juttu, et sellega kaotab. Seal on kirjas vaid sedasi, et garantii alla ei kuulu toote kahjustused, mille on põhjustanud tarkvara viiruste põhjustatud rikked või toote kasutamine koos sobimatu tarkvaraga või valesti installeeritud tarkvaraga.
Ehk siis kui see rootimine seadet ei ole kahjustanud ega põhjustanud mingit viga, siis ei tohiks midagi juhtuda ka garantii osas?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
19.07.2015 22:30:34
|
|
|
täna just jamasin sellega
vanal navil näitab ilusti regio kaartide olemasolu, uuel mitte. samas uus leiab talusid, aga mitte kõiki (vana leiab).
lolli peaga rasikasin veel 8€ et regio kaardid peale saaks lasta, aga krd ei lugenud, et mälukaart alusmaterjalidega peab olemas olema
nii, et kui mälukaarti pole regio omadega, siis see link mõttetu.
maploader vms näitab, et lisa eesti kaart, aga koodi mul pole. Kardan, et see kood maksab 40€ ehk mälukaardi hind. homme helistan neile ja küsin yle
aparaadiks Nüvi 66LM
edit:
aparaadil iseenesest eluaegne uuendus kui 2 aasta sees korra uuendad, aga midagi nagu oleks puudu
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
viimati muutis jeesus188 19.07.2015 22:32:02, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mufferino
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.09.2013
|
19.07.2015 22:31:16
|
|
|
| ivokas kirjutas: |
| Ma ei anna nüüd pead panti, aga tegelikult peaks tootja poolt mittetunnustatud tarkvara selga ajamine tootja silmis täiesti "out" tegevus olema. Ehk siis "omal vastutusel". |
Rootimine vabastab tootja poolt seatud piirangutest Siiamaani pole keegi rääkinud custom rom'i selga ajamisest
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
19.07.2015 22:38:08
|
|
|
| Jah, ei olegi mul plaanis seadmele mingit teist ROM-i peale panna. Tahan vaid veidike õigusi juurde Androidis. Küll aga kas mitte rootimisega ei paigaldata telefoni programm, mille abil saab nö admin kasutaja? Või olen sellest protsessist veidike valesti aru saanud? Kui ei paigaldata, siis tõesti ei tohiks see "muu tarkvara pealepanemise" punkt siin rooli mängida nagunii.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mufferino
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.09.2013
|
19.07.2015 22:45:37
|
|
|
| Siim159 kirjutas: |
| Jah, ei olegi mul plaanis seadmele mingit teist ROM-i peale panna. Tahan vaid veidike õigusi juurde Androidis. Küll aga kas mitte rootimisega ei paigaldata telefoni programm, mille abil saab nö admin kasutaja? Või olen sellest protsessist veidike valesti aru saanud? Kui ei paigaldata, siis tõesti ei tohiks see "muu tarkvara pealepanemise" punkt siin rooli mängida nagunii. |
Põhimõtteliselt nii ongi, saad endale nn "admini õigused", kaasa saad usually mingi appi kus Rootimist nõudvate appide õigustega mässata.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-KRANTS-
vitamiinidiiler

liitunud: 19.11.2005
|
20.07.2015 05:57:52
|
|
|
| Siim159 kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| Osta endale telefon ja tee sellega mida ise tahad. Kui sihilikult ja teadmatusest ära lõhud, ära mine garantiiremondi ukse taha. Simple as that. |
No kui ma ise telefoni ära lõhun, siis ilmselgelt garantii enam ei kehti ja ei lähekski garantii ukse taha. Kuid kui telefonil tekib mingi viga, mis ei ole minu põhjustatud (s.h mis ei ole põhjustatud rootimisest), kuigi garantiiteostaja väidab, et tootja garantiitingimustes see kirjas, et telefoni ei tohi rootida, kuigi ma ei saanud tootja garantiitingimuste lehte (ainult edasimüüja enda mingid garantiitingimused, kus sellest juttu pole), siis kuidas selle garantiiga jääb? Raske uskuda, et seadused eeldavad, et klient saab tootja garantiitingimustega tutvuda vaid kuskil internetis (kuigi väideti, et tootja garantiitingimused peavad olema ka telefoni karbis kaasas, kuid mul ei olnud neid seal). Peaks ju mul sel juhul ikkagi garantii alles jääma ja telefoni remonditud/väljavahetatud saama? |
Et nagu rootida oskad ja teed seda, aga tootja kodulehel garantiitingimusi ei näe või ei tea, et rootimisega võid garantii katkestada?
PM võid ju proovida, mis saab. Aga ära ütle, et sind ei hoiatatud
|
|
| Kommentaarid: 364 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
243 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
20.07.2015 10:50:20
|
|
|
| Asi ei ole selles, kas see on kuskil netis kirjas, vaid kuidas seadused ette näevad. Te nagu üldse mu postitusi ei loe. Ma polegi tootega antud garantiitingimusi saanud, kus selline punkt sees on.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
20.07.2015 10:54:04
|
|
|
| Siim159 kirjutas: |
| sweezy, Sony telefoniga tegu. Ma oletan, et neil kodulehel kuskil ikka kirjas, et rootimine on keelatud (arvan, et kõikidel tootjatel see)... |
Sony on oma kodulehel juba mitu aastat kirjutanud, et rootimine on lubatud ja garantii ei katke. Õigemini Sony ei katkesta selle tegevuse peale garantiid.
Küll aga võib EMT ja Elisa jne. oma tingimustes seda keelata.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
viimati muutis jägaja 20.07.2015 10:56:57, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
20.07.2015 10:56:43
|
|
|
| Siim159 kirjutas: |
| Asi ei ole selles, kas see on kuskil netis kirjas, vaid kuidas seadused ette näevad. Te nagu üldse mu postitusi ei loe. Ma polegi tootega antud garantiitingimusi saanud, kus selline punkt sees on. |
HVF ei ole täidesaatev võim vms. Tarbijakaitse, EV kohus jms institutsioonid on sulle su ristiretkel püha tõe poole abiks
Pmst oled sa siin küsinud küsimusi, millele saaksid paari e-kirjaga ammendava vastuse kas Tarbijakaitseametilt või tootjalt endalt
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
20.07.2015 11:13:37
|
|
|
Betamax, Ma pöördusingi siia, et ehk keegi oskab kiirema vastuse anda, kuid tundub, et mitte (isegi ei viitsita teemasse süveneda, vaid hakatakse mingit mõttetust pritsima ning maha tegema seda, kui tarbija enda õiguseid soovib tundma õppida, aga mis teha...). Olen ka Tarbijakaitsesse pöördunud, kuid eks neil võtab seal sellega aega. Mõtlesin, ehk keegi, kes asjaga kokkupuutunud, oskab juba mingeid seadusepunkte välja tuua, kas mul on õigus või mitte.
MTTC, kes siin garantiid Sony telefonidel teostab, on öelnud, et rootimisega katkeb garantii ning need on tootja garantiitingimustes sees, kuigi ma pole tootja garantiitingimusi saanud (kordan, väga raske uskuda, et seadused eeldavad, et tarbija peab tootja enda garantiitingimustega tutvuma kuskilt netist?). Ainult edasimüüja andis enda müügigarantiitingimused, kus sellist asja sees pole. S.t, et mina kui tarbija saan lähtuda hetkel ju ainult edasimüüja müügigarantiitingimustest ning kui isegi MTTC peaks tekitama probleemi, siis see peab juba olema edasimüüja probleem ning minul nad ei saa selle pärast garantiid katkestada.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
20.07.2015 11:38:12
|
|
|
Tänapäeval on enamus asju internetis. Nokial telefonidel oli samuti enne Microsofti alla minekut vaid mingi esmase käivitamise juhend koos toote kirjeldusega kaasas. Sama teema nagu läpakatega - ei mingeid plaate ega paberimajandust.
Kui sind on nii müüja kui ka ametliku hoolduse poolt informeeritud, et tootja garantiitingimused on netis üleval, siis milles probleem? Seaduse järgi on kõik korrektne ja lisaks öko: http://support.sonymobile.com/global-en/xperiaz/supportDocumentation/
See on sama nagu Eestis paljudel reklaamidel - täpsem/lisainfo netis aadressil blablabla.xx
Eelpool toodud lingil olevast juhendist:
| tsitaat: |
Samuti ei kata garantii kahjusid, mille on põhjustanud õnnetus, riist- või tarkvara
muutmine või kohandamine, vääramatud jõud. |
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
20.07.2015 11:46:29
|
|
|
Ausaltöeldes ma polegi Sony lehel garantiitingimusi lugenud, kuna ei leia, et mul peaks olema kohustus nendega tutvuda seal. Hetkel lähtun ainult müügigarantiitingimustest, mis edasimüüja mulle andnud.
Kuid kui seal Sony lehel tingimustes on vaid selline punkt selle kohta kirjas, siis võib järeldada, et ka tootja enda tingimustest ei tule välja, et ainuüksi rootimine kaotab garantii, vaid juhul, kui sellega tekitatakse telefonile mingi kahjustus? Kui nii, siis kummaline, et MTTC vastupidist väitis või on neid tingimusi muudetud ja MTTC ei ole end kurssi viinud nendega
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ricom2ger
HV veteran

liitunud: 15.04.2009
|
20.07.2015 11:54:10
|
|
|
Ruutimisega ju muudad algset tarkvara, mis ei ole mõeldud muutmiseks. Bääd bios fläsh...
_________________ Kamehameha in your face! |
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
111 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
20.07.2015 11:55:56
|
|
|
Tanel, No kui sedasi juhtub, siis muidugi on see tekitatud kahjustus. Aga kui ei juhtu seda, siis ainuüksi rootimine ei saa garantiid katkestada. Ju?
Samuti ei ole mul nagunii plaan mingeid teiste ROM-e jms peale panna.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.07.2015 11:56:22
|
|
|
Enne garantiisse viist saab ju unroot teha.
Soft brick on siiski tarkvara kahjustamine ja saab ise kodus korda.
viimati muutis SKG 20.07.2015 11:57:20, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
20.07.2015 11:58:22
|
|
|
SKG, Jap, kuid paljudel telefonidel jääb sellest jälg maha. Samsungid on vist sellised, mida saab unrootida ilma, et jälg maha ei jääks.
Aga tundub, et vist olen küsimusele vastuse saanud ning isegi Sony enda tingimustes ei tule seda välja, et ainuüksi rootimine mõjutaks garantiid (peab sellega tekitama kahjustuse, et garantiid see mõjutaks).
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
20.07.2015 11:59:04
|
|
|
| Osta endale normaalne telefon ja ära jebi mingite ruutudega. Endal ka lihtsam, kui telefon töötab.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
20.07.2015 11:59:32
|
|
|
Tanel, Aga kui peaks tekkima telefonile mingi viga, mis ei ole rootimisest põhjustatud... Sellepärast ma seda teemat uuringi, et kui peaks millalgi garantiid vaja minema.
raxz, Z3C on vägagi normaalne telefon. Ainuke asi, et liiga vähe õigusi nagu ka enamus teistes Androidikates.
viimati muutis Siim159 20.07.2015 12:00:12, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.07.2015 12:00:56
|
|
|
| Siim159 kirjutas: |
SKG, Jap, kuid paljudel telefonidel jääb sellest jälg maha. Samsungid on vist sellised, mida saab unrootida ilma, et jälg maha ei jääks.
Aga tundub, et vist olen küsimusele vastuse saanud ning isegi Sony enda tingimustes ei tule seda välja, et ainuüksi rootimine mõjutaks garantiid (peab sellega tekitama kahjustuse, et garantiid see mõjutaks). |
Paljud seda counterit kontrollivad?
Osadel saab selle counteri uuesti nullida ka ja ei tuvasta mingil viisil.
Mida üldse nii palju pabistada?
Tuleb osta normaalne telefon, mille garantii ei katke rootimisel.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
20.07.2015 12:04:48
|
|
|
SKG, See on juba mõttetu "oleks-poleks pidanud".
Tanel, Alati saab vajadusel ka erapooletusse ekspertiisi saata.
Aga iseenesest vast võib teemale punkti panna. Pmst vastus olemas. Tuleks veidike MTTC-ga ka sellel teemal suhelda korra, et nad garantiitingimustega end kurssi viiksid.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
20.07.2015 12:08:18
|
|
|
Sonyl on locked bootloader. Rootimiseks vaja see avada ja avamiseks saab sonylt võtme tellida oma IMEI koodi alusel.
Sellega on Sonyl juba info olemas, et sa tegeled tarkvara algandmete muutmisega,
Samas ise olen käinud oma rooted telefoniga seal MTTCs garantiis. Kuna tehase poolt oli jäänud külge mehaaniline komplekteerimise viga, siis ei huvitanud seal kedagi, et mul algväärtused muudetud.
Võeti vastu, nulliti seal lisaks telefon ära, et välistada tarkvaralist probleemi (teevad sisuliselt esimese asjana, ennem kui üldsegi miskit uurima hakkavad) ja edasi liikus kusalegi Läti remonti.
Pole xdas ka silma jäänud, et keegi garantiist tagasi saadetud peale bootlader unlocki või rootimist. Lihtsalt enne garantiid orginaal tarkvara peale, bootloader lock aktiivseks ja jalutama.
Absoluutseks telliseks on telefone tänapäeval ikka suht raske lasta. Kunagi sai oma S2 kuttupiiluks tehtud, et isegi pilti ette ei võtnud (miskit läks uue tarkvara installiga valesti), kuid miski ime nippiga oli sellel veel eraldi fail safe süsteem vmt, et lihtsalt kaabel taha ja unknown device'le tarkvara selga ja voila.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Onedream
HV veteran

liitunud: 28.09.2008
|
20.07.2015 12:10:09
|
|
|
| Kas ja kuidas saab taastada telefoni mälukaarti andmeid?
|
|
| Kommentaarid: 137 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.07.2015 12:12:09
|
|
|
Mul oli Xperia telefon, rootitud ja custom softiga. Läks garantiisse ekraani tüüpveaga, eelnevalt tegin unroot ja tehase soft peale. Ei öeldud midagi. Sain uue telefoni garantiiremondist.
Iirimaal siis.
Kui on teada, et soov rootida või softiga mängida võiks ju vähe eeltööd teha ja mitte osta telefoni või näiteks ruuterit, mis pole DDWRT toega jne.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
20.07.2015 12:12:56
|
|
|
| Onedream kirjutas: |
| Kas ja kuidas saab taastada telefoni mälukaarti andmeid? |
Kui lihtsalt kustutatud failid, siis mõni suvaline undelete programm (CCleaner võist suutis ka seda teha. Eassos Recovery, Easy data recovery...)
Kui mehaaniliselt peetis, siis vist suht võimatu
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
20.07.2015 12:14:42
|
|
|
| SKG, Ei, ostu hetkel ei olnud mul plaaniski rootida. Muidugi oleks ma siis eeltööd teinud.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Onedream
HV veteran

liitunud: 28.09.2008
|
20.07.2015 12:36:20
|
|
|
| kjaups kirjutas: |
| Onedream kirjutas: |
| Kas ja kuidas saab taastada telefoni mälukaarti andmeid? |
Kui lihtsalt kustutatud failid, siis mõni suvaline undelete programm (CCleaner võist suutis ka seda teha. Eassos Recovery, Easy data recovery...)
Kui mehaaniliselt peetis, siis vist suht võimatu  |
Telefonis viskas lihtsalt kirja ette ,et mälukaart ei tööta vms ja peale seda enam ei töötagi. Füüsiliselt pole kahjustatud vms.
|
|
| Kommentaarid: 137 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
20.07.2015 13:10:38
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Enne garantiisse viist saab ju unroot teha.
. |
Mul on tekkinud alati küsimus, et kui üks hetk enam föön ei respondi, siis mis moodi sa unroot teed?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
20.07.2015 13:59:14
|
|
|
No kui ta nii tellis juba on, siis ei tee ka garantii kindlaks, mis seal peal oli. Euroliidus aga ei tohiks rootimine garantiid otseselt mõjutada nii või naa.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.07.2015 13:59:23
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
Enne garantiisse viist saab ju unroot teha.
. |
Mul on tekkinud alati küsimus, et kui üks hetk enam föön ei respondi, siis mis moodi sa unroot teed? |
Ma pole veel näinud telefoni või tabletit, mida pole võimalik unbrickida.
Kuniks Fastboot mode-see või Recovery Mode-sse pääseb, saab alati unbrickida.
Samuti olen unbrickinud juba mitmeid tabletid, mida mitmed eelnevad parandusasutused soovitanud kliendil prügikasti visata:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1478361
Jääb enamasti oskuste/viitsimise taha.
Kui teadmised olemas, siis võimalik kiirelt hea raha sellega teenida.
viimati muutis SKG 20.07.2015 14:00:23, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
20.07.2015 13:59:32
|
|
|
hot.ee maas?
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
20.07.2015 14:06:40
|
|
|
| iir kirjutas: |
| hot.ee maas? |
Avaneb.
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
20.07.2015 14:08:12
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| salatoimik kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
Enne garantiisse viist saab ju unroot teha.
. |
Mul on tekkinud alati küsimus, et kui üks hetk enam föön ei respondi, siis mis moodi sa unroot teed? |
Ma pole veel näinud telefoni või tabletit, mida pole võimalik unbrickida.
Kuniks Fastboot mode-see või Recovery Mode-sse pääseb, saab alati unbrickida.
Samuti olen unbrickinud juba mitmeid tabletid, mida mitmed eelnevad parandusasutused soovitanud kliendil prügikasti visata:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1478361
Jääb enamasti oskuste/viitsimise taha.
Kui teadmised olemas, siis võimalik kiirelt hea raha sellega teenida. |
No mu Sony föön oli ilmne näide. Konkreetselt ei võtnudki pilti ette. Sai pool xda foorumi juhistest läbi testitud.
Lõpuks läks emaplaat vahetusse, oli miski vigane mälukiip vms.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.07.2015 14:14:31
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| salatoimik kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
Enne garantiisse viist saab ju unroot teha.
. |
Mul on tekkinud alati küsimus, et kui üks hetk enam föön ei respondi, siis mis moodi sa unroot teed? |
Ma pole veel näinud telefoni või tabletit, mida pole võimalik unbrickida.
Kuniks Fastboot mode-see või Recovery Mode-sse pääseb, saab alati unbrickida.
Samuti olen unbrickinud juba mitmeid tabletid, mida mitmed eelnevad parandusasutused soovitanud kliendil prügikasti visata:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1478361
Jääb enamasti oskuste/viitsimise taha.
Kui teadmised olemas, siis võimalik kiirelt hea raha sellega teenida. |
No mu Sony föön oli ilmne näide. Konkreetselt ei võtnudki pilti ette. Sai pool xda foorumi juhistest läbi testitud.
Lõpuks läks emaplaat vahetusse, oli miski vigane mälukiip vms. |
Nagu ise ütled - ega siis riistvara vigu ei saagi ju softiga parandada!
Ja sel konkreetsel juhul nad ei avasta su rootimist ka kui emaplaat vahetusse läks.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
20.07.2015 14:32:17
|
|
|
| Miks üldse midagi rootida on vaja? Niisama ei toimi 500eurone telefon?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|