Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 232, 233, 234 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 25.06.2015 01:48:35 vasta tsitaadiga

Hurraa, 5 päeva pärast ongi Tapale minek...

Paar küsimust veel tekkis asjade kaasa võtmise osas:

Kas niit, nõel ja liim (nimede kinnitamiseks) oleks vaja kaasa võtta või antakse need kohapeal? Mõtlesin veel võtta kaasa valgujoogi pulbrit, aga kas sellega on mingi piirang ka, kui palju seda võtta tohib?

Veel mingid nõuanded paariks esimeseks kuuks oleksid head icon_smile.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 02:07:10 vasta tsitaadiga

niidi ja nõela ilmselt saad kohapealt vormiparanduskomplektiga, liimiga pole kursis.

nõuanne: shut the fuck up. väga lihtne. hoia suu kinni ja ära ürita silma paista.

mõned ennustused ka.
kui sa ei suitseta, siis hakkad suitsetama. kui suitsetad, hakkad veel rohkem suitsetama. kuna suitsetajatel on rohkem pause ja mittesuitsetajatele mõeldakse "midagi huvitavat" välja samaks ajaks, kui tossutajad kimuvad.
kui sul on tüdruk, siis tõenäoliselt ajateenistuse jooksul jätab su maha. meil suurema osa poistega nii juhtus. naised ei ole eriti püsivad, mis silmist, see meelest.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 09:16:29 vasta tsitaadiga

RedFusion, uutel vormidel on enamus asju krõpsuga. Õmmelda tuleb ainult SE märk, NAKi läbimise märk või siis LK märk. Nimesilt, embleem jms on krõpsuga.
dvd vader, need ennustused ei pea paika alati. Endal on mitmeid-mitmeid tuttavaid kes käinud ja pole päevagi suitsetanud. Sel ajal kui teised konitasid, siis mitte suitsetaja sõi kõrval magusat rahulikult.
Suhete poolepealt see kõik oleneb jällegi inimestest. Olgem ausad - külastuspäevi + ajateenistuse puhkepäevi, neid on piisavalt terve teenistuse jooksul.
Mõistetav oleks võib-olla see kui oleks vene aeg kus saadeti ei tea kuhu ja said koju kes teab millal alles...


viimati muutis KoldK 25.06.2015 09:28:45, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 09:24:15 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
niidi ja nõela ilmselt saad kohapealt vormiparanduskomplektiga, liimiga pole kursis.

nõuanne: shut the fuck up. väga lihtne. hoia suu kinni ja ära ürita silma paista.

mõned ennustused ka.
kui sa ei suitseta, siis hakkad suitsetama. kui suitsetad, hakkad veel rohkem suitsetama. kuna suitsetajatel on rohkem pause ja mittesuitsetajatele mõeldakse "midagi huvitavat" välja samaks ajaks, kui tossutajad kimuvad.
kui sul on tüdruk, siis tõenäoliselt ajateenistuse jooksul jätab su maha. meil suurema osa poistega nii juhtus. naised ei ole eriti püsivad, mis silmist, see meelest.

Pigem oli nii, et need, kes suitsetasid kunagi ammu, hakkasid uuesti suitsetama. Need, kes kunagi polnud suitsetanud, ei hakanud.

Ja tüdrukute statistika, kuu enne SBK-d 15-l olid rühmas tüdrukud olemas, peale SBK-d vaid 3-l olid tüdrukud alles. Ajateenistuse lõpuks olevat statistikat ma ei tea, aga siis kui endal juba ajateenistus läbi oli, sai nähtud ikka mitmeid tüdrukuid, kel endal poiss KV-s, aga ise litutasid linna peal.

Samas kui aus olla, siis endal on ka lihtsam, kui mõni neiu Sind ootamas pole. Need jooksus käimised olid ka ikka enamasti mõne neiu pärast, mitte ala kusagil tsüklis joomas.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 25.06.2015 11:35:24 vasta tsitaadiga

Valgujoogiga on nii, kuidas ülematega kokku lepid. Ametlikult on vist mingi narr number toidulisandeid lubatud, aga üks leitnant lubas ühel härjal hoida suurt tünni tühjas kapis ja enamustel teistel ka probleeme ei tulnud. Aga jah, ära ole esimene ja ära ole viimane.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 11:46:01 vasta tsitaadiga

Väga palju olenebki ülematest. Mõnes kohas väga kedagi ei koti, palju ja mida sul kaasas on. Peidad lihtsalt kuhugi kapi põhja ära, et see silma ei torkaks ja korras (nt meil ei tehtud kordagi sellist pornot, et võta nüüd kapp laiali). Magusatega on ka, et ametlikult on lubatud suht väike kogus, kuid nt meil ei tulnud sellega kordagi probleeme, kuigi suht paljudel oli igast magusat jm stuffi kapp täis.
Mine sinna, ole veidike, et saada aimu, millised need ülemused on ning siis vast oskaksid ise paremini otsustada, kas ja kuidas käituda, mida võiks veel kaasa võtta jne. Saad lähedastel kas või saata tagantjärgi asju ja ka külalistepäeval saavad tuua. Meil oli külalistepäev juba teisel nädalal.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 11:46:43 vasta tsitaadiga

RedFusion kirjutas:
Hurraa, 5 päeva pärast ongi Tapale minek...

Paar küsimust veel tekkis asjade kaasa võtmise osas:

Kas niit, nõel ja liim (nimede kinnitamiseks) oleks vaja kaasa võtta või antakse need kohapeal? Mõtlesin veel võtta kaasa valgujoogi pulbrit, aga kas sellega on mingi piirang ka, kui palju seda võtta tohib?

Veel mingid nõuanded paariks esimeseks kuuks oleksid head icon_smile.gif


niidi ja nõela saad sealt, liimi pole vaja
valgujoogi pulbrit oli meil küll paljudel, isegi neid suuri tünne, seega ma küll ei teaks et mingi piirang oleks
kui sööklatädidega hästi läbi saad siis võimalik sealt isegi piima kasarmusse kaasa saada pulbri jaoks
nõuandeid? kanna isegi suvel villaseid sokke icon_biggrin.gif (õhukeste sokkidega hõõrub jalad villi)

_________________
https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 16:52:15 vasta tsitaadiga

Liimiga nimesilte ei kinnitata - õmmeldakse. Ja nii, et tikk iga õmbluse vahele ei mahuks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 18:34:13 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
Liimiga nimesilte ei kinnitata - õmmeldakse. Ja nii, et tikk iga õmbluse vahele ei mahuks icon_biggrin.gif

Ja nii, et lahti tõmmata ei jõua. Meil rebiti ühel testimisega käis puruks icon_biggrin.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 19:43:36 vasta tsitaadiga

Mis asja te ajate, nimesildid on viimased 4-5 aastat tulnud kõik krõpsudega, alates digilaigutulekust kasutadki vormil olevat krõpsu selle paigutamiseks. Väeosaembleemid vähe teine teema, aga üldiselt paremal õlal embleemi kandjad panevad selle krõpsuga ja mure murtud. Ajad on edasi liikunud ning ka püksi reietasku ning jaki alumisi tasku servasid ei pea enam õmblema.
_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 19:55:52 vasta tsitaadiga

väeosa embleemidega oli meil nii, et osad said krõpsuga, osad pidid aga krõpsu sinna alla õmblema...
Ise tuli õmmelda veel SE märk, brigaadimärk ja nimesilt mütsi taha

_________________
https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 20:01:52 vasta tsitaadiga

MaitK kirjutas:
Mis asja te ajate, nimesildid on viimased 4-5 aastat tulnud kõik krõpsudega, alates digilaigutulekust kasutadki vormil olevat krõpsu selle paigutamiseks. Väeosaembleemid vähe teine teema, aga üldiselt paremal õlal embleemi kandjad panevad selle krõpsuga ja mure murtud. Ajad on edasi liikunud ning ka püksi reietasku ning jaki alumisi tasku servasid ei pea enam õmblema.

08/09 neid igaljuhul rebiti

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 25.06.2015 21:51:45 vasta tsitaadiga

Sellele takjapaelale pidi selle ise peale õmblema vist...Aga võib-olla oli juba ka õmmeldud. Tean, et olen nendega nusperdanud, aga see võis ka KL'is olla.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 21:58:43 vasta tsitaadiga

Oleneb, millised ajateenijad parasjagu saavad. Nt meie saime kõik juba koos krõpsuga. Pidi õmblema vaid sõdurieksami märgi (ning seerud siis NAKi oma ka). Mütsile me ei pidanudki nimesilti peale õmblema, kuigi selle jaoks anti küll ka kolmas nimesilt (jäigi kasutamata). Ning nendel uutel vormidel peaks kõikidel vast jah krõpsud peal olema.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2015 23:53:15 vasta tsitaadiga

Mitte "peaks" vaid ongi. Mõlemal käisel krõps, nimesildikrõps + veel lipp on külge õmmeldud
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2015 14:12:28 vasta tsitaadiga

krõpsud on jah, aga kui just muudetud ei ole - pidi sildi krõpsu külge õmblema ja siis said seda kinnitada kuhu vaja.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2015 14:18:27 vasta tsitaadiga

Olenebki, millised ajateenijad parasjagu saavad. Mina nt sain kõik sildid, millel olid juba krõpsud küljes, va sõdurieksami märk.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2015 15:03:15 vasta tsitaadiga

Jube raske on suu avada ja käia läbi pataljoni riidelaost vms kus on olemas õmbleja kes seda kõike teeb?

2006 saime lähetuse uued välivormi joped kuhu käis krõpsuga nimi. Osadele jagati uued õmmeldud nimesildid, teised said kiirelt selle õmbleja juures külge õmmelda... ma ei kujuta ette mis porno oleks tekkinud kui sa seda nimesilti käsitsi õmbled takjakinnituse külge.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2015 15:10:40 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
ma ei kujuta ette mis porno oleks tekkinud kui sa seda nimesilti käsitsi õmbled takjakinnituse külge.

Been there, done that. Aga tõepoolest - asjatu paanika. Ma räägin ju et änapäeval on asjad niipalju edasi liikunud ning ei pea põdema. Tuleb täpselt selline nagu tuleb, 99% tõenäosusega tulevad nimesildid krõpsuga. Algul kui nimesilti pole, kannad nagunii kas paberteipi seal kohal või siis korrektorpliiatsiga kirjutatud nime krõpsu eemaldataval poolel (mis määdžik-määdžik on kõigil uutel vormidel olemas).

Ma ei tea kaua te suudate jahuda õmblemisest, see ju algkoolis selgeks õpetatud kõigile.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2015 20:19:08 vasta tsitaadiga

MaitK kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
ma ei kujuta ette mis porno oleks tekkinud kui sa seda nimesilti käsitsi õmbled takjakinnituse külge.

Been there, done that. Aga tõepoolest - asjatu paanika. Ma räägin ju et änapäeval on asjad niipalju edasi liikunud ning ei pea põdema. Tuleb täpselt selline nagu tuleb, 99% tõenäosusega tulevad nimesildid krõpsuga. Algul kui nimesilti pole, kannad nagunii kas paberteipi seal kohal või siis korrektorpliiatsiga kirjutatud nime krõpsu eemaldataval poolel (mis määdžik-määdžik on kõigil uutel vormidel olemas).

Ma ei tea kaua te suudate jahuda õmblemisest, see ju algkoolis selgeks õpetatud kõigile.
Ma valisin tööõpetuse ikka mitte käsitöö icon_biggrin.gif
_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2015 20:21:27 vasta tsitaadiga

Algkoolis sa vaevalt midagi valida said.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2015 13:47:24 vasta tsitaadiga

Edu herradele kes 29 juuni aega teenima suundusid.. loodetavasti minu korda ei tule icon_lol.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v0ltage
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2006




sõnum 05.07.2015 21:11:41 vasta tsitaadiga

Palju mobiilil mõtet on ajateenistuses üldse? Praegu kaalun, kas osta Samsung S6 kuna 3 kuud oleks nüüd palju kasutamist. Septembri lõpus minek ajateenistusse.
Muidu ju võiks ära oodata S7, selleks ajaks kui välja saab.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2015 21:23:16 vasta tsitaadiga

Mobiili lihtsam kasutada kui läpparit. Samuti saad metsa kaasa võtta, kui varjata oskad ilusti. Plus vaba aeg, pühapäevad.
Suurem samsung aga ehk liiga suur selleks.
Seda siis peale esimest 3 kuud.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v0ltage
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2006




sõnum 05.07.2015 21:29:04 vasta tsitaadiga

Tahvelarvuti Tab S muidu olemas mida saaks vabal ajal kasutada. Mida sa mõtled suuruse all?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 05.07.2015 21:31:24 vasta tsitaadiga

Kas enam ilma netita üldse olla ei saa? Sõjas surevad esimestena need, kes on mobiilid kaasa vedanud ning põõsas netis passivad... thumbs_down.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v0ltage
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2006




sõnum 05.07.2015 22:57:32 vasta tsitaadiga

Ma ei teaks, et ma sõtta lähen. Need, kes sõja olukorras mobiiliga juravad on debiilid niivõinaa. Tahaks parem ajateenisuses oldud aega jäädvustada.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2015 23:46:35 vasta tsitaadiga

ei tasu mingeid uhkeid vidinaid kaasa võtta, kaadrile meeldib aeg-ajalt üllatusi teha.. näiteks mõnusalt maas roomata või rännaku ajal ojadest läbi minek jne. kui võtad, võta mingi veekindel cat või samsa telefon. saad hädavajaliku ära tehtud. metsas palju vaba aega ei ole telefoni näppimiseks ja kasarmutes on arvutid olemas.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2015 23:54:21 vasta tsitaadiga

Leinö, Meil oli küll kasarmus arvuti vaid klassides (klassi peale 1 arvuti) ning nendesse sai sisse vaid kaader oma parooliga. Minu mäletamist mööda sõdurikodus olid algul mingid väga vanad arvutid, kuid mingi aja pärast kadusid need ära. Tapa väeosast käib jutt.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 06.07.2015 07:23:01 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
ei tasu mingeid uhkeid vidinaid kaasa võtta, kaadrile meeldib aeg-ajalt üllatusi teha.. näiteks mõnusalt maas roomata või rännaku ajal ojadest läbi minek jne. kui võtad, võta mingi veekindel cat või samsa telefon. saad hädavajaliku ära tehtud. metsas palju vaba aega ei ole telefoni näppimiseks ja kasarmutes on arvutid olemas.


Kasarmutes ei saanud keegi mingeid arvutied näppida, isegi enda läpakatega oli see aeg limiteeritud.. Lihtsam oli telefoni näppida mis käis kiirelt taskusse. Metsas sai hoitud seda rinnataskus. Õnneks madalroomamist väga ette ei tulnud, muuljuhul oli kõrgemal kui veetase. Osad hoidsid veel telefoni mingi gripi sees.


Samas keegi rääkis S6 est vms.. kui tahad siis ka kasutada kui ei või siis on see vist liiga suur.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 08:20:24 vasta tsitaadiga

s6 jah suur - eriti taskus hoidmiseks, liiga suur ekraan, mida lihtne lõhkuda.
Tableti võid peale 3 kuud kasarmus kasutamiseks võtta - vabal ajal muidugi.

Sõja korral muidugi saab telefonist sihtmärk - hea signaali otsida ja kahurituld anda.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 06.07.2015 08:40:35 vasta tsitaadiga

Mul oli enamus ajast nuikas põuetaskus. Mõnus pilte teha, nullajal netis passida vms. rännaku ajal oli veekindlas kotis, madalroomamised elas ilusti üle. Muidugi oli tegemist suhteliselt väikese ja paksu moblaga 2011 aastal, HTC Trophy 7. Veekindel CAT või sony oleks vast kõige parem.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 14:27:44 vasta tsitaadiga

Tapa sõdurikodus olid küll mingid arvutid, raamatukogus sai ka minuteada netis käia. Sõdurikodus oli ka xbox mis aga vist ära varastati...
Arvutisse mis klassis oli, pääsesid ka nooremseersandid (osadele olid kasutajad tehtud)
Kui vaba aega polnud siis sai telefoniga wc's rahulikult netis käia, ainult et siis ajas natuke vihale kui sul reaalne häda käes oli ja kõik wc'd tükk aega kinni olid selle tõttu icon_lol.gif

_________________
https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 14:41:51 vasta tsitaadiga

Arvutitd olid seal bändiruumis algul ning hiljem neid enam ei näinud seal. Paar korda käisin seal ruumis, vb äkki siis hiljem toodid tagasi? Kuigi need olid ikka jumala aeglased, mingi eelmise sajandi vanaraud vist.
Sõdurikodus jah oli mingi värk, et Xbox varastati ära, kuid hiljem tuli Xbox 360 tagasi ja lisaks veel toodi juurde Xbox One.
Kasarmute arvutitele ligipääs siis ilmselt sõltub pataljonist/ülematest ning ehk ka seerude enda soovist. Meil igatahes kellelgi ei olnud soovi arvutit kasutada. Kas siis tõid ise enda läppari kaasa või said asjad aetud telefoniga.

Ning kokkuvõttes selle tehnika poole pealt... Pean jällegi mainima, et see suuresti sõltubki ülematest. Mõni on väga leebe (s.h SBK ajal) ning mõni totaalselt nende kasutamise vastu. Päris läpparit ja vb ka tahvlit ei ole mõtet kohe esimesel päeval kaasa võtta. Vaata, millised ülemused sul on ning siis oskad juba ise otsustada, kas tasub kohe läppar või/ja tahvel ka tuua või mitte.

Ma isiklikult ei soovitaks ajateenistuse ajaks uut telefoni soetada, kuna on suur oht, et see võib seal katki minna (see siis peamiselt juhul, kui plaanid telefoni kaasa võtta ka metsa). Räägin enda ja minu kaasvõitlejate kogemustest. Umbes poole ajateenistuse jooksul läks pea samal ajal minu kompaniis mingi 4 inimese telefon katki (küll ühel kukkus maha, teine sain veekahjustuse jms). Endal nt oli selline juhtum, et telefon oli rinnataskust ja kui üks hetk selle sealt välja võtsin oli ekraan mõrane (ka killuvest oli peal... vb lihtsalt kuidagi survest seal või midagi).
Või siis uut telefoni kasutad ainult kasarmus ja vana telefoni võtad metsa kaasa, kui soov.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 16:49:30 vasta tsitaadiga

miq1988 kirjutas:
Leinö kirjutas:
ei tasu mingeid uhkeid vidinaid kaasa võtta, kaadrile meeldib aeg-ajalt üllatusi teha.. näiteks mõnusalt maas roomata või rännaku ajal ojadest läbi minek jne. kui võtad, võta mingi veekindel cat või samsa telefon. saad hädavajaliku ära tehtud. metsas palju vaba aega ei ole telefoni näppimiseks ja kasarmutes on arvutid olemas.


Kasarmutes ei saanud keegi mingeid arvutied näppida, isegi enda läpakatega oli see aeg limiteeritud.. Lihtsam oli telefoni näppida mis käis kiirelt taskusse. Metsas sai hoitud seda rinnataskus. Õnneks madalroomamist väga ette ei tulnud, muuljuhul oli kõrgemal kui veetase. Osad hoidsid veel telefoni mingi gripi sees.


Samas keegi rääkis S6 est vms.. kui tahad siis ka kasutada kui ei või siis on see vist liiga suur.
2008 ei olnud oma läppari kasutamisel küll mingit muret kasarmus. Sai natuke töödki tehtud õhtuti icon_smile.gif
Aga noh eks oleneb konkreetsest väeosast ja ülematest kes parasjagu pukis on.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 17:03:20 vasta tsitaadiga

Praegugi pole mingit muret läpaka kasutamisel, lihtsalt telefoniga saad salaja käia ka - läpakaga naljalt mitte icon_biggrin.gif
_________________
https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 06.07.2015 18:05:35 vasta tsitaadiga

Pärast sbk'd ja naki teisel poolel olid paljduel läpakad kaasas, länniti ja tehti kurat teab mida:D
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 20:14:39 vasta tsitaadiga

SBK ajal saab ka metsa kaasa võtta, kuigi peab olema kaval - kunagi ei tea, et kas tehakse varustuse kontroll ja läbiotsimine peale laagrit - kaval oled, saad aga ka siis peidetud. Kuidas, pole mõtet siin öelda, nii mõnigi seersant või kõrgem piilub seda teemat icon_wink.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 22:19:55 vasta tsitaadiga

Tjah, 2008/09 oli Tapal nii kõva kord, et mul tuli isegi isikliku auto pagasiruumis vedelevast läpakast probleem. icon_biggrin.gif Mingit juttu, et isiklikud läpakad väeosa territooriumil kasutuses on, polnud kõne allgi.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim159
HV Guru
Siim159

liitunud: 16.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 22:26:10 vasta tsitaadiga

No see on küll puhas idiootsus, kui viitsitakse isegi isiklikust autost läpaka leidmisest probleem tekitada ja üldse autos "läbiotsimine" teostada. Õnneks ajad muutunud.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2015 23:28:40 vasta tsitaadiga

Saab kogu teenistuse rahulikult telefon taskus ringi käia. Paned täitsa vaikseks nagunii ju.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2015 08:42:27 vasta tsitaadiga

Saab, aga kas ka kannatab. Meil ühel vennal käsitsivõitluse tunnis (Judo või Jiu Jitsu või misiganes) läks telefon vägagi praguseks icon_biggrin.gif pükste küljetaskus paiknes...
Aga üldiselt on nii, et kui vahele ei jää, siis saab täiesti vabalt kõike teha. Arvestama peab lihtsalt sellega, et IGA HETK võib hakata nii kiire, et pead jõudma enda tegevused pooleli jätma ja kuhugi jooksma. Ja kui siis telefoni ripakile jätad - jääd ilma.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2015 09:28:45 vasta tsitaadiga

Ise sattusin oma väeosas peale AEK-d tagalaüksusesse, kus oli kohustus telefoni kaasas kanda.
Nimelt ülemus ei viitsinud meid otsida, kus me oleme, vaid vajadusel helistas. Muidugi paljud teenistuskohustused viisid meid tihti väeosast välja ka.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2015 09:37:03 vasta tsitaadiga

Meile sai läbi sidekeskuse isegi nimeliselt helistada. Jubemugav oli. Kõik jaoülemad-rühmavanemad pandi sinna kirja ja siis lihtsalt valisime lamberti numbri ja ytlesime, et palun ühendage nooremseersant selle või teisega
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2015 10:57:09 vasta tsitaadiga

Siim159 kirjutas:
No see on küll puhas idiootsus, kui viitsitakse isegi isiklikust autost läpaka leidmisest probleem tekitada ja üldse autos "läbiotsimine" teostada. Õnneks ajad muutunud.
No sel ajal jutu järgi ei lubatud ka kaadril isiklikke läpakaid territooriumile tuua. Samas mingil hetkel tuli korraldus, et isiklikud autod tuleb territooriumile sisse tuua, mitte värava taga parkida. Tubli kaitseliitlane pääslas arvas, et vaatame siis pagasiruumi ka, kui väljaloalt tagasi tulin ja nii ta läks. Tol ajal oli mul kogu elu autos kuni musta ülikonnani välja, sest kunagi ei teadnud, kas reedel välja pääsedes läheb sõit Tartu või Tallinna poole ja mida kuskil linnas vaja on. icon_smile.gif
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 07.07.2015 12:28:13 vasta tsitaadiga

Fukiku kirjutas:
Tjah, 2008/09 oli Tapal nii kõva kord, et mul tuli isegi isikliku auto pagasiruumis vedelevast läpakast probleem. icon_biggrin.gif Mingit juttu, et isiklikud läpakad väeosa territooriumil kasutuses on, polnud kõne allgi.

2007/2008 oli suurtükis suht igasugune kraam lubatud aga poisid keerasid kena jama kokku (valel ajal asjade kasutamine, kokkulepete pikalt saatmine jms + üleüldiselt suutsid paar härrat seal usaldust kuritarvitada mehiselt), eks siis ülemad olid 'kergelt' närvis ning elasid end uute peal välja (nagu ikka).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2015 22:54:37 vasta tsitaadiga

Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka?
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2015 22:55:40 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka?

Kuni 10 cm kukehari on lubatud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2015 23:02:11 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka?

Üldiselt peaks paar cm täiesti ok olema. Muidugi mõnes väeosas võib leiduda veel isikuid, kes tahaksid sellega pedereerida (siin juhul tasuks siis kõrgemaid isikuid probleemist teavitada. Meie väeosas said kompaniiülem ja pataljoniülem kindralilt väikese peatäie, kui nägi et meestel on juuksed liiga lühikeseks lõigatud käsu peale. Aasta 2012/13). Ainuke nõue määrustega on, et soeng oleks korrektne (eriti kui müts pähe panna, et kuskilt serva alt midagi ei turritaks).
Üldiselt endal (pikas) metsalaagris on parem, kui on lühike soeng.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2015 23:02:47 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
SSD kirjutas:
Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka?

Kuni 10 cm kukehari on lubatud.

Aah, ära aja. Hea kui 10 mm on lubatud.
Aga kas kuskilt ametlikult lehelt saaks seda lugeda? Meil siin sõbraga vaidlus.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 232, 233, 234 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.