|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest? |
| Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg |
|
38% |
[ 171 ] |
| Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen |
|
13% |
[ 62 ] |
| Pole läbinud ajateenistust |
|
47% |
[ 212 ] |
|
| hääli kokku : 445 |
|
| autor |
|
RedFusion
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2009
|
25.06.2015 01:48:35
|
|
|
Hurraa, 5 päeva pärast ongi Tapale minek...
Paar küsimust veel tekkis asjade kaasa võtmise osas:
Kas niit, nõel ja liim (nimede kinnitamiseks) oleks vaja kaasa võtta või antakse need kohapeal? Mõtlesin veel võtta kaasa valgujoogi pulbrit, aga kas sellega on mingi piirang ka, kui palju seda võtta tohib?
Veel mingid nõuanded paariks esimeseks kuuks oleksid head
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
25.06.2015 02:07:10
|
|
|
niidi ja nõela ilmselt saad kohapealt vormiparanduskomplektiga, liimiga pole kursis.
nõuanne: shut the fuck up. väga lihtne. hoia suu kinni ja ära ürita silma paista.
mõned ennustused ka.
kui sa ei suitseta, siis hakkad suitsetama. kui suitsetad, hakkad veel rohkem suitsetama. kuna suitsetajatel on rohkem pause ja mittesuitsetajatele mõeldakse "midagi huvitavat" välja samaks ajaks, kui tossutajad kimuvad.
kui sul on tüdruk, siis tõenäoliselt ajateenistuse jooksul jätab su maha. meil suurema osa poistega nii juhtus. naised ei ole eriti püsivad, mis silmist, see meelest.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KoldK
HV veteran

liitunud: 05.07.2011
|
25.06.2015 09:16:29
|
|
|
RedFusion, uutel vormidel on enamus asju krõpsuga. Õmmelda tuleb ainult SE märk, NAKi läbimise märk või siis LK märk. Nimesilt, embleem jms on krõpsuga.
dvd vader, need ennustused ei pea paika alati. Endal on mitmeid-mitmeid tuttavaid kes käinud ja pole päevagi suitsetanud. Sel ajal kui teised konitasid, siis mitte suitsetaja sõi kõrval magusat rahulikult.
Suhete poolepealt see kõik oleneb jällegi inimestest. Olgem ausad - külastuspäevi + ajateenistuse puhkepäevi, neid on piisavalt terve teenistuse jooksul.
Mõistetav oleks võib-olla see kui oleks vene aeg kus saadeti ei tea kuhu ja said koju kes teab millal alles...
viimati muutis KoldK 25.06.2015 09:28:45, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
25.06.2015 09:24:15
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
niidi ja nõela ilmselt saad kohapealt vormiparanduskomplektiga, liimiga pole kursis.
nõuanne: shut the fuck up. väga lihtne. hoia suu kinni ja ära ürita silma paista.
mõned ennustused ka.
kui sa ei suitseta, siis hakkad suitsetama. kui suitsetad, hakkad veel rohkem suitsetama. kuna suitsetajatel on rohkem pause ja mittesuitsetajatele mõeldakse "midagi huvitavat" välja samaks ajaks, kui tossutajad kimuvad.
kui sul on tüdruk, siis tõenäoliselt ajateenistuse jooksul jätab su maha. meil suurema osa poistega nii juhtus. naised ei ole eriti püsivad, mis silmist, see meelest. |
Pigem oli nii, et need, kes suitsetasid kunagi ammu, hakkasid uuesti suitsetama. Need, kes kunagi polnud suitsetanud, ei hakanud.
Ja tüdrukute statistika, kuu enne SBK-d 15-l olid rühmas tüdrukud olemas, peale SBK-d vaid 3-l olid tüdrukud alles. Ajateenistuse lõpuks olevat statistikat ma ei tea, aga siis kui endal juba ajateenistus läbi oli, sai nähtud ikka mitmeid tüdrukuid, kel endal poiss KV-s, aga ise litutasid linna peal.
Samas kui aus olla, siis endal on ka lihtsam, kui mõni neiu Sind ootamas pole. Need jooksus käimised olid ka ikka enamasti mõne neiu pärast, mitte ala kusagil tsüklis joomas.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
25.06.2015 11:35:24
|
|
|
| Valgujoogiga on nii, kuidas ülematega kokku lepid. Ametlikult on vist mingi narr number toidulisandeid lubatud, aga üks leitnant lubas ühel härjal hoida suurt tünni tühjas kapis ja enamustel teistel ka probleeme ei tulnud. Aga jah, ära ole esimene ja ära ole viimane.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
25.06.2015 11:46:01
|
|
|
Väga palju olenebki ülematest. Mõnes kohas väga kedagi ei koti, palju ja mida sul kaasas on. Peidad lihtsalt kuhugi kapi põhja ära, et see silma ei torkaks ja korras (nt meil ei tehtud kordagi sellist pornot, et võta nüüd kapp laiali). Magusatega on ka, et ametlikult on lubatud suht väike kogus, kuid nt meil ei tulnud sellega kordagi probleeme, kuigi suht paljudel oli igast magusat jm stuffi kapp täis.
Mine sinna, ole veidike, et saada aimu, millised need ülemused on ning siis vast oskaksid ise paremini otsustada, kas ja kuidas käituda, mida võiks veel kaasa võtta jne. Saad lähedastel kas või saata tagantjärgi asju ja ka külalistepäeval saavad tuua. Meil oli külalistepäev juba teisel nädalal.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
25.06.2015 11:46:43
|
|
|
| RedFusion kirjutas: |
Hurraa, 5 päeva pärast ongi Tapale minek...
Paar küsimust veel tekkis asjade kaasa võtmise osas:
Kas niit, nõel ja liim (nimede kinnitamiseks) oleks vaja kaasa võtta või antakse need kohapeal? Mõtlesin veel võtta kaasa valgujoogi pulbrit, aga kas sellega on mingi piirang ka, kui palju seda võtta tohib?
Veel mingid nõuanded paariks esimeseks kuuks oleksid head  |
niidi ja nõela saad sealt, liimi pole vaja
valgujoogi pulbrit oli meil küll paljudel, isegi neid suuri tünne, seega ma küll ei teaks et mingi piirang oleks
kui sööklatädidega hästi läbi saad siis võimalik sealt isegi piima kasarmusse kaasa saada pulbri jaoks
nõuandeid? kanna isegi suvel villaseid sokke (õhukeste sokkidega hõõrub jalad villi)
_________________ https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee |
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
25.06.2015 16:52:15
|
|
|
Liimiga nimesilte ei kinnitata - õmmeldakse. Ja nii, et tikk iga õmbluse vahele ei mahuks
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
25.06.2015 18:34:13
|
|
|
| mauro kirjutas: |
Liimiga nimesilte ei kinnitata - õmmeldakse. Ja nii, et tikk iga õmbluse vahele ei mahuks  |
Ja nii, et lahti tõmmata ei jõua. Meil rebiti ühel testimisega käis puruks
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
25.06.2015 19:43:36
|
|
|
Mis asja te ajate, nimesildid on viimased 4-5 aastat tulnud kõik krõpsudega, alates digilaigutulekust kasutadki vormil olevat krõpsu selle paigutamiseks. Väeosaembleemid vähe teine teema, aga üldiselt paremal õlal embleemi kandjad panevad selle krõpsuga ja mure murtud. Ajad on edasi liikunud ning ka püksi reietasku ning jaki alumisi tasku servasid ei pea enam õmblema.
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
25.06.2015 20:01:52
|
|
|
| MaitK kirjutas: |
| Mis asja te ajate, nimesildid on viimased 4-5 aastat tulnud kõik krõpsudega, alates digilaigutulekust kasutadki vormil olevat krõpsu selle paigutamiseks. Väeosaembleemid vähe teine teema, aga üldiselt paremal õlal embleemi kandjad panevad selle krõpsuga ja mure murtud. Ajad on edasi liikunud ning ka püksi reietasku ning jaki alumisi tasku servasid ei pea enam õmblema. |
08/09 neid igaljuhul rebiti
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
25.06.2015 21:51:45
|
|
|
| Sellele takjapaelale pidi selle ise peale õmblema vist...Aga võib-olla oli juba ka õmmeldud. Tean, et olen nendega nusperdanud, aga see võis ka KL'is olla.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
25.06.2015 21:58:43
|
|
|
| Oleneb, millised ajateenijad parasjagu saavad. Nt meie saime kõik juba koos krõpsuga. Pidi õmblema vaid sõdurieksami märgi (ning seerud siis NAKi oma ka). Mütsile me ei pidanudki nimesilti peale õmblema, kuigi selle jaoks anti küll ka kolmas nimesilt (jäigi kasutamata). Ning nendel uutel vormidel peaks kõikidel vast jah krõpsud peal olema.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
25.06.2015 23:53:15
|
|
|
| Mitte "peaks" vaid ongi. Mõlemal käisel krõps, nimesildikrõps + veel lipp on külge õmmeldud
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
26.06.2015 14:12:28
|
|
|
| krõpsud on jah, aga kui just muudetud ei ole - pidi sildi krõpsu külge õmblema ja siis said seda kinnitada kuhu vaja.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
26.06.2015 14:18:27
|
|
|
| Olenebki, millised ajateenijad parasjagu saavad. Mina nt sain kõik sildid, millel olid juba krõpsud küljes, va sõdurieksami märk.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
27.06.2015 15:03:15
|
|
|
Jube raske on suu avada ja käia läbi pataljoni riidelaost vms kus on olemas õmbleja kes seda kõike teeb?
2006 saime lähetuse uued välivormi joped kuhu käis krõpsuga nimi. Osadele jagati uued õmmeldud nimesildid, teised said kiirelt selle õmbleja juures külge õmmelda... ma ei kujuta ette mis porno oleks tekkinud kui sa seda nimesilti käsitsi õmbled takjakinnituse külge.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
27.06.2015 15:10:40
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
| ma ei kujuta ette mis porno oleks tekkinud kui sa seda nimesilti käsitsi õmbled takjakinnituse külge. |
Been there, done that. Aga tõepoolest - asjatu paanika. Ma räägin ju et änapäeval on asjad niipalju edasi liikunud ning ei pea põdema. Tuleb täpselt selline nagu tuleb, 99% tõenäosusega tulevad nimesildid krõpsuga. Algul kui nimesilti pole, kannad nagunii kas paberteipi seal kohal või siis korrektorpliiatsiga kirjutatud nime krõpsu eemaldataval poolel (mis määdžik-määdžik on kõigil uutel vormidel olemas).
Ma ei tea kaua te suudate jahuda õmblemisest, see ju algkoolis selgeks õpetatud kõigile.
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ragnar7474
HV veteran
liitunud: 14.03.2006
|
28.06.2015 20:19:08
|
|
|
| MaitK kirjutas: |
| Super AMOLED kirjutas: |
| ma ei kujuta ette mis porno oleks tekkinud kui sa seda nimesilti käsitsi õmbled takjakinnituse külge. |
Been there, done that. Aga tõepoolest - asjatu paanika. Ma räägin ju et änapäeval on asjad niipalju edasi liikunud ning ei pea põdema. Tuleb täpselt selline nagu tuleb, 99% tõenäosusega tulevad nimesildid krõpsuga. Algul kui nimesilti pole, kannad nagunii kas paberteipi seal kohal või siis korrektorpliiatsiga kirjutatud nime krõpsu eemaldataval poolel (mis määdžik-määdžik on kõigil uutel vormidel olemas).
Ma ei tea kaua te suudate jahuda õmblemisest, see ju algkoolis selgeks õpetatud kõigile. |
Ma valisin tööõpetuse ikka mitte käsitöö
_________________ O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte. |
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
28.06.2015 20:21:27
|
|
|
| Algkoolis sa vaevalt midagi valida said.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mufferino
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.09.2013
|
01.07.2015 13:47:24
|
|
|
Edu herradele kes 29 juuni aega teenima suundusid.. loodetavasti minu korda ei tule
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v0ltage
HV kasutaja
liitunud: 16.01.2006
|
05.07.2015 21:11:41
|
|
|
Palju mobiilil mõtet on ajateenistuses üldse? Praegu kaalun, kas osta Samsung S6 kuna 3 kuud oleks nüüd palju kasutamist. Septembri lõpus minek ajateenistusse.
Muidu ju võiks ära oodata S7, selleks ajaks kui välja saab.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
05.07.2015 21:23:16
|
|
|
Mobiili lihtsam kasutada kui läpparit. Samuti saad metsa kaasa võtta, kui varjata oskad ilusti. Plus vaba aeg, pühapäevad.
Suurem samsung aga ehk liiga suur selleks.
Seda siis peale esimest 3 kuud.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v0ltage
HV kasutaja
liitunud: 16.01.2006
|
05.07.2015 21:29:04
|
|
|
| Tahvelarvuti Tab S muidu olemas mida saaks vabal ajal kasutada. Mida sa mõtled suuruse all?
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
05.07.2015 21:31:24
|
|
|
Kas enam ilma netita üldse olla ei saa? Sõjas surevad esimestena need, kes on mobiilid kaasa vedanud ning põõsas netis passivad...
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v0ltage
HV kasutaja
liitunud: 16.01.2006
|
05.07.2015 22:57:32
|
|
|
| Ma ei teaks, et ma sõtta lähen. Need, kes sõja olukorras mobiiliga juravad on debiilid niivõinaa. Tahaks parem ajateenisuses oldud aega jäädvustada.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
05.07.2015 23:46:35
|
|
|
| ei tasu mingeid uhkeid vidinaid kaasa võtta, kaadrile meeldib aeg-ajalt üllatusi teha.. näiteks mõnusalt maas roomata või rännaku ajal ojadest läbi minek jne. kui võtad, võta mingi veekindel cat või samsa telefon. saad hädavajaliku ära tehtud. metsas palju vaba aega ei ole telefoni näppimiseks ja kasarmutes on arvutid olemas.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
05.07.2015 23:54:21
|
|
|
| Leinö, Meil oli küll kasarmus arvuti vaid klassides (klassi peale 1 arvuti) ning nendesse sai sisse vaid kaader oma parooliga. Minu mäletamist mööda sõdurikodus olid algul mingid väga vanad arvutid, kuid mingi aja pärast kadusid need ära. Tapa väeosast käib jutt.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
06.07.2015 07:23:01
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
| ei tasu mingeid uhkeid vidinaid kaasa võtta, kaadrile meeldib aeg-ajalt üllatusi teha.. näiteks mõnusalt maas roomata või rännaku ajal ojadest läbi minek jne. kui võtad, võta mingi veekindel cat või samsa telefon. saad hädavajaliku ära tehtud. metsas palju vaba aega ei ole telefoni näppimiseks ja kasarmutes on arvutid olemas. |
Kasarmutes ei saanud keegi mingeid arvutied näppida, isegi enda läpakatega oli see aeg limiteeritud.. Lihtsam oli telefoni näppida mis käis kiirelt taskusse. Metsas sai hoitud seda rinnataskus. Õnneks madalroomamist väga ette ei tulnud, muuljuhul oli kõrgemal kui veetase. Osad hoidsid veel telefoni mingi gripi sees.
Samas keegi rääkis S6 est vms.. kui tahad siis ka kasutada kui ei või siis on see vist liiga suur.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
06.07.2015 08:20:24
|
|
|
s6 jah suur - eriti taskus hoidmiseks, liiga suur ekraan, mida lihtne lõhkuda.
Tableti võid peale 3 kuud kasarmus kasutamiseks võtta - vabal ajal muidugi.
Sõja korral muidugi saab telefonist sihtmärk - hea signaali otsida ja kahurituld anda.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
06.07.2015 08:40:35
|
|
|
| Mul oli enamus ajast nuikas põuetaskus. Mõnus pilte teha, nullajal netis passida vms. rännaku ajal oli veekindlas kotis, madalroomamised elas ilusti üle. Muidugi oli tegemist suhteliselt väikese ja paksu moblaga 2011 aastal, HTC Trophy 7. Veekindel CAT või sony oleks vast kõige parem.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
06.07.2015 14:27:44
|
|
|
Tapa sõdurikodus olid küll mingid arvutid, raamatukogus sai ka minuteada netis käia. Sõdurikodus oli ka xbox mis aga vist ära varastati...
Arvutisse mis klassis oli, pääsesid ka nooremseersandid (osadele olid kasutajad tehtud)
Kui vaba aega polnud siis sai telefoniga wc's rahulikult netis käia, ainult et siis ajas natuke vihale kui sul reaalne häda käes oli ja kõik wc'd tükk aega kinni olid selle tõttu
_________________ https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee |
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
06.07.2015 14:41:51
|
|
|
Arvutitd olid seal bändiruumis algul ning hiljem neid enam ei näinud seal. Paar korda käisin seal ruumis, vb äkki siis hiljem toodid tagasi? Kuigi need olid ikka jumala aeglased, mingi eelmise sajandi vanaraud vist.
Sõdurikodus jah oli mingi värk, et Xbox varastati ära, kuid hiljem tuli Xbox 360 tagasi ja lisaks veel toodi juurde Xbox One.
Kasarmute arvutitele ligipääs siis ilmselt sõltub pataljonist/ülematest ning ehk ka seerude enda soovist. Meil igatahes kellelgi ei olnud soovi arvutit kasutada. Kas siis tõid ise enda läppari kaasa või said asjad aetud telefoniga.
Ning kokkuvõttes selle tehnika poole pealt... Pean jällegi mainima, et see suuresti sõltubki ülematest. Mõni on väga leebe (s.h SBK ajal) ning mõni totaalselt nende kasutamise vastu. Päris läpparit ja vb ka tahvlit ei ole mõtet kohe esimesel päeval kaasa võtta. Vaata, millised ülemused sul on ning siis oskad juba ise otsustada, kas tasub kohe läppar või/ja tahvel ka tuua või mitte.
Ma isiklikult ei soovitaks ajateenistuse ajaks uut telefoni soetada, kuna on suur oht, et see võib seal katki minna (see siis peamiselt juhul, kui plaanid telefoni kaasa võtta ka metsa). Räägin enda ja minu kaasvõitlejate kogemustest. Umbes poole ajateenistuse jooksul läks pea samal ajal minu kompaniis mingi 4 inimese telefon katki (küll ühel kukkus maha, teine sain veekahjustuse jms). Endal nt oli selline juhtum, et telefon oli rinnataskust ja kui üks hetk selle sealt välja võtsin oli ekraan mõrane (ka killuvest oli peal... vb lihtsalt kuidagi survest seal või midagi).
Või siis uut telefoni kasutad ainult kasarmus ja vana telefoni võtad metsa kaasa, kui soov.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
06.07.2015 16:49:30
|
|
|
| miq1988 kirjutas: |
| Leinö kirjutas: |
| ei tasu mingeid uhkeid vidinaid kaasa võtta, kaadrile meeldib aeg-ajalt üllatusi teha.. näiteks mõnusalt maas roomata või rännaku ajal ojadest läbi minek jne. kui võtad, võta mingi veekindel cat või samsa telefon. saad hädavajaliku ära tehtud. metsas palju vaba aega ei ole telefoni näppimiseks ja kasarmutes on arvutid olemas. |
Kasarmutes ei saanud keegi mingeid arvutied näppida, isegi enda läpakatega oli see aeg limiteeritud.. Lihtsam oli telefoni näppida mis käis kiirelt taskusse. Metsas sai hoitud seda rinnataskus. Õnneks madalroomamist väga ette ei tulnud, muuljuhul oli kõrgemal kui veetase. Osad hoidsid veel telefoni mingi gripi sees.
Samas keegi rääkis S6 est vms.. kui tahad siis ka kasutada kui ei või siis on see vist liiga suur. |
2008 ei olnud oma läppari kasutamisel küll mingit muret kasarmus. Sai natuke töödki tehtud õhtuti
Aga noh eks oleneb konkreetsest väeosast ja ülematest kes parasjagu pukis on.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
06.07.2015 18:05:35
|
|
|
| Pärast sbk'd ja naki teisel poolel olid paljduel läpakad kaasas, länniti ja tehti kurat teab mida:D
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
06.07.2015 20:14:39
|
|
|
SBK ajal saab ka metsa kaasa võtta, kuigi peab olema kaval - kunagi ei tea, et kas tehakse varustuse kontroll ja läbiotsimine peale laagrit - kaval oled, saad aga ka siis peidetud. Kuidas, pole mõtet siin öelda, nii mõnigi seersant või kõrgem piilub seda teemat
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
06.07.2015 22:19:55
|
|
|
Tjah, 2008/09 oli Tapal nii kõva kord, et mul tuli isegi isikliku auto pagasiruumis vedelevast läpakast probleem. Mingit juttu, et isiklikud läpakad väeosa territooriumil kasutuses on, polnud kõne allgi.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim159
HV Guru

liitunud: 16.08.2010
|
06.07.2015 22:26:10
|
|
|
| No see on küll puhas idiootsus, kui viitsitakse isegi isiklikust autost läpaka leidmisest probleem tekitada ja üldse autos "läbiotsimine" teostada. Õnneks ajad muutunud.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
06.07.2015 23:28:40
|
|
|
| Saab kogu teenistuse rahulikult telefon taskus ringi käia. Paned täitsa vaikseks nagunii ju.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
07.07.2015 09:28:45
|
|
|
Ise sattusin oma väeosas peale AEK-d tagalaüksusesse, kus oli kohustus telefoni kaasas kanda.
Nimelt ülemus ei viitsinud meid otsida, kus me oleme, vaid vajadusel helistas. Muidugi paljud teenistuskohustused viisid meid tihti väeosast välja ka.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
07.07.2015 09:37:03
|
|
|
| Meile sai läbi sidekeskuse isegi nimeliselt helistada. Jubemugav oli. Kõik jaoülemad-rühmavanemad pandi sinna kirja ja siis lihtsalt valisime lamberti numbri ja ytlesime, et palun ühendage nooremseersant selle või teisega
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
07.07.2015 10:57:09
|
|
|
| Siim159 kirjutas: |
| No see on küll puhas idiootsus, kui viitsitakse isegi isiklikust autost läpaka leidmisest probleem tekitada ja üldse autos "läbiotsimine" teostada. Õnneks ajad muutunud. |
No sel ajal jutu järgi ei lubatud ka kaadril isiklikke läpakaid territooriumile tuua. Samas mingil hetkel tuli korraldus, et isiklikud autod tuleb territooriumile sisse tuua, mitte värava taga parkida. Tubli kaitseliitlane pääslas arvas, et vaatame siis pagasiruumi ka, kui väljaloalt tagasi tulin ja nii ta läks. Tol ajal oli mul kogu elu autos kuni musta ülikonnani välja, sest kunagi ei teadnud, kas reedel välja pääsedes läheb sõit Tartu või Tallinna poole ja mida kuskil linnas vaja on.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
07.07.2015 12:28:13
|
|
|
| Fukiku kirjutas: |
Tjah, 2008/09 oli Tapal nii kõva kord, et mul tuli isegi isikliku auto pagasiruumis vedelevast läpakast probleem. Mingit juttu, et isiklikud läpakad väeosa territooriumil kasutuses on, polnud kõne allgi. |
2007/2008 oli suurtükis suht igasugune kraam lubatud aga poisid keerasid kena jama kokku (valel ajal asjade kasutamine, kokkulepete pikalt saatmine jms + üleüldiselt suutsid paar härrat seal usaldust kuritarvitada mehiselt), eks siis ülemad olid 'kergelt' närvis ning elasid end uute peal välja (nagu ikka).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
12.07.2015 22:54:37
|
|
|
| Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliverk
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
12.07.2015 22:55:40
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka? |
Kuni 10 cm kukehari on lubatud.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
12.07.2015 23:02:11
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka? |
Üldiselt peaks paar cm täiesti ok olema. Muidugi mõnes väeosas võib leiduda veel isikuid, kes tahaksid sellega pedereerida (siin juhul tasuks siis kõrgemaid isikuid probleemist teavitada. Meie väeosas said kompaniiülem ja pataljoniülem kindralilt väikese peatäie, kui nägi et meestel on juuksed liiga lühikeseks lõigatud käsu peale. Aasta 2012/13). Ainuke nõue määrustega on, et soeng oleks korrektne (eriti kui müts pähe panna, et kuskilt serva alt midagi ei turritaks).
Üldiselt endal (pikas) metsalaagris on parem, kui on lühike soeng.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
12.07.2015 23:02:47
|
|
|
| Oliverk kirjutas: |
| SSD kirjutas: |
| Kas praegu kaitseväkke minnes, peab juuksed nulli ajama, või võib näiteks väikse (no nii 2-3cm) tuka või midagi jätta ka? |
Kuni 10 cm kukehari on lubatud. |
Aah, ära aja. Hea kui 10 mm on lubatud.
Aga kas kuskilt ametlikult lehelt saaks seda lugeda? Meil siin sõbraga vaidlus.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|