Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Huawei pressiteade: 5G võrgud on asjade interneti alustalaks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 06.07.2015 08:45:12 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
RustyZ kirjutas:
300mb on jah päris vähe aga samas ma ei tea...vanemale inimesele kes ala bussiaegu vaatab aint vast kärab?
Samas 5gb on juba telefonile päris ok ka suuremale kasutajale kes hotspoti ei tee.... ma olen päris suur kasutaja ja 5gb ma arvan täis ei tule. Muidugi mul tahvel ka, osasid asju mida vb varem tegin diivanil telefoniga teen nüüd seal...

Vanem inimene avastab ka kindlasti, et android vms. on äppe uuendanud ja maht otsa saanud. 300MB läheb ikka meeletu kiirusega, lisaks just vanemad tarbijad on need, kes ei oska/tahagi kodusesse wifisse nutiseadet kunagi ühendada. 5GB mahuga on ehk tõesti võimalik hakkama saada aga eks see eeldab ka ikkagi wifi kasutamist. Palju lihtsam oleks siiski näha telefonipakettides piiramatuid mahtusi aga piiratud kiirust. Siis tead täpselt mis sul on ja ühel päeval wifist eemal olles ei pea muretsema, et ei tohi lastele multikat näidata, kuna maht on otsa saamas.

Üldse kiirus peakski olema ainus asi mida tohiks piirata. Igasugused muud piirangud on saatanast, kuna selget kohta polegi kus see piir jooksma peaks. Minetea äkki kunagi tulevad meile ka paketid, mis on 500Mbit xG 10TB mahtu ja browsida tohid sellega ainult Delfit. See lause käis muidugi ikkagi peamiselt Elisa pihta kes ühel hetkel avastas, et 4G võrku on üle müüma hakatud ja peaks oma suva järgi teenuseid kinni keerama.


5GB saab ilusti hakkama ilma wifita. Mida sa teed et sul see 5GB telefoniga kasutades täis tuleb? Ma vaatasin hetkel et näiteks selle kuu alguses on kõige suurema kasutusega päeval olnud kasutus 300MB ja see oli päev kus laadisin näiteks fesarisse pilte ja paar lühikest videoklippi. Kuna pakett võimaldab rohkem siis ma üldiselt wifisse üldse ei lase ning jah on kuid kus mul tuleb ca 6-6GB aga enamasti jääb sinna 5 ringi ja olen suht suur kasutaja. Muidugi ma ei kasuta enam spotifyd autos, mida varem sai tehtud ja youtube on ka kolinud suuresti tahvlisse ja nutitelerisse...
Ma ei ole nüüd küll siin mingi kasutuse etalon aga ma arvan et kui nüüd võtta nii, et inimesel ei ole tahvlit, on väga suur tarbija ja wifisse ei lülita siis on see kasutus igas kuus kuskil 10gb (max 15 tegusamatel kuudel) ja seda ilma hotspotti tegemata. Selleks on ju paketid kõigil opekatel olemas. Ja noh minu loogika ütleb, et kui oled nii suur kasutaja et vajad suuremat mahtu siis vajad ka suuremat kiirust.. Kui oled väiksem kasutaja siis teoorias pole sul ka nii suurt kiirust vaja ju. 5mbitiga jookseb youtube telefoni ekraanile kohae kvaliteediga juba väga hästi ju...

Selle viimase lause kohta: koos selle euroopa liidu rändlustasude kaotamise plaaniga tehti minuarust selgeks ka et ei tohi piirata sisu mida internetist vaadata saab ehk siis ma saan aru et lehe/teenuse kaupa piirata siis ei tohi... ja mis teenused sul kinni keeratud on?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrapper
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2006




sõnum 06.07.2015 10:06:21 vasta tsitaadiga

Teab keegi kus maal meil õige 4G on Eestis? Minu jaoks oli 4G lubaduseks täis-IP ehk ka VoLTE.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.07.2015 15:34:15 vasta tsitaadiga

scrapper kirjutas:
Teab keegi kus maal meil õige 4G on Eestis? Minu jaoks oli 4G lubaduseks täis-IP ehk ka VoLTE.

EMT ja Tele2 hooplesid aasta alguses, et VoLTE saab olema selle aasta lõpuks.
Aga eks näis, kõigepealt peab ikkagi lõppema see totrus kus kõrgemaid sagedusi "ajutiselt välja lülitatakse" ning kus siis kasutajaid pannakse jõuga kasutama seda totrat, silmini ülekoormatud, LTE 800MHz-i võrku. icon_cool.gif
PS: Mul siinkandis on väga hästi näha kuidas Elisa lülitab pidevalt sagedust 2600MHz-i sisse-välja (töötavad siis 1800MHz-i ja 800MHz-i), EMT mängib samasugust "lülitus-mängu" sagedusega 1800MHz-i (töötavad siis 2600MHz-i ja 800MHz-i). Aga Tele2 läks oma "lülitus-mängudega" seda teed, et "ajutiselt" on välja lülitatud nii 1800MHz-i ja 2600Mhz-i ning töötab ainult ülekoormatud 800Mhz-i. icon_cool.gif

Mis aga puutub teemasse, siis ärge ikka liialt palju "peaga ka vastu seina pekske" kuna 5G ei ole enam mobiilnett vaid on hoopis Asjade Interneti Püsiühendus[/b].
Asjade internet tähendab siis seda, et kõik asjad, alates rösteritest, pliitidest, külmikutest, tolmuimejatest, teleritest, telefonidest jms. alates ja igasugu autode, tsiklite, jalgrataste, lennukite, rongidega... riietega lõpetades on siis kenasti interneti püsiühenduses. icon_smile.gif

1. Lisaks veel see, et tegemist saab olema siis [b]ülimalt odava interneti püsiühendusega
, vastsel juhul ei suuda inimene kinni maksta oma tehnikakraami internetikasutust. Kui inimesel on kokku 50 internetis istuvat kodumasinat siis ei kannataks inimese rahakott välja seda arvet mis need 50 masinat talle tekitaks.
2. Lisaks veel sellele on kogu värk väga energiasäästlik. beer_yum.gif

Ning nüüd siis kõige uuem maiustus kiirusefännidele:
Lõuna-Korea surub praegu läbi enda 5G-tingimusi ja üks peamine neist on siis [b]kiirus 20GBit/s [/b]icon_cool.gif , mitte enam varemväljakäidud 10Gbit/s.

Next-generation 5G speeds will be 10 to 20 Gbps
The International Telecommunication Union (ITU) has defined 5G network speeds as being 20 Gigabits per second (Gbps), according to an article in the Korea Times.

However, an ITU spokesperson says it will be more like 10 Gbps with peak speeds at 20 Gbps, according to a separate Fierce Wireless report.


Kogu jutt ise siis lingil:
http://www.networkworld.com/article/2941362/wireless/next-generation-5g-speeds-will-be-10-to-20-gbps.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.07.2015 15:37:58 vasta tsitaadiga

Võta hoogu maha
tsitaat:
As of now, I understand the peak data rate of IMT-2020 for enhanced Mobile Broadband is expected to reach 10 Gbps. However, under certain conditions and scenarios, IMT-2020 would support up to 20 Gbps peak data rate.


http://www.networkworld.com/article/2941362/wireless/next-generation-5g-speeds-will-be-10-to-20-gbps.html

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.07.2015 15:50:27 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:


5GB saab ilusti hakkama ilma wifita. Mida sa teed et sul see 5GB telefoniga kasutades täis tuleb?



Mul lastel on 5GB paketid ja juunis oli kuu keskpaigaks mõlemal maht otsas. Märksõnaks youtube. icon_rolleyes.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
matik
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2008




sõnum 06.07.2015 17:29:01 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
RustyZ kirjutas:


5GB saab ilusti hakkama ilma wifita. Mida sa teed et sul see 5GB telefoniga kasutades täis tuleb?



Mul lastel on 5GB paketid ja juunis oli kuu keskpaigaks mõlemal maht otsas. Märksõnaks youtube. icon_rolleyes.gif


See ju ainult positiivne. Saadki neile öelda - näe netti netu, kõtt välja mängima...
Ma pidevalt mõtlen, et peaks lastele ütlema, et arvutid on katki ja täna minecrafti ei saa icon_smile.gif

Ega jah, 2 lapsega, youtube jms möllab, Elisa 4G otsas tuleb vist 5-10GB päevas ära.
300G kuus selle piiramatu paketiga pole mingi ime täis saada. Ping on ca 30-35 ms, aga jitter on suur. Samas, ei saa kurta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 06.07.2015 18:20:05 vasta tsitaadiga

Eks see mahupiirang tuleb päevakorda kui 4G-d kasutatakse kodus püsiühendusena. Telekas on ajalugu. Videosid vaadatakse youtubeist.
Torrentit ei tõmba ja 30GB-ga kuus elab napilt ära. NASA TV käib aegajalt taustaks jne icon_razz.gif

Metsas peale 4G lihtsalt pole valikut. 50% eestlastest?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 06.07.2015 19:46:07 vasta tsitaadiga

matik kirjutas:
namstoop kirjutas:
RustyZ kirjutas:


5GB saab ilusti hakkama ilma wifita. Mida sa teed et sul see 5GB telefoniga kasutades täis tuleb?



Mul lastel on 5GB paketid ja juunis oli kuu keskpaigaks mõlemal maht otsas. Märksõnaks youtube. icon_rolleyes.gif


See ju ainult positiivne. Saadki neile öelda - näe netti netu, kõtt välja mängima...
Ma pidevalt mõtlen, et peaks lastele ütlema, et arvutid on katki ja täna minecrafti ei saa icon_smile.gif

Ega jah, 2 lapsega, youtube jms möllab, Elisa 4G otsas tuleb vist 5-10GB päevas ära.
300G kuus selle piiramatu paketiga pole mingi ime täis saada. Ping on ca 30-35 ms, aga jitter on suur. Samas, ei saa kurta.


sul lapsed päris hardkoor youtuberid siis. pulli pärast peaks vaatama naise tahvlit, mis sellel skaalad näitavad, see vahib ka sealt kuidas mingid väljamaalased ona videoblogisid peavad...aru ei taipa mis seal vaadata on. kopp.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.07.2015 21:14:59 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
matik kirjutas:
namstoop kirjutas:
RustyZ kirjutas:


5GB saab ilusti hakkama ilma wifita. Mida sa teed et sul see 5GB telefoniga kasutades täis tuleb?



Mul lastel on 5GB paketid ja juunis oli kuu keskpaigaks mõlemal maht otsas. Märksõnaks youtube. icon_rolleyes.gif


See ju ainult positiivne. Saadki neile öelda - näe netti netu, kõtt välja mängima...
Ma pidevalt mõtlen, et peaks lastele ütlema, et arvutid on katki ja täna minecrafti ei saa icon_smile.gif

Ega jah, 2 lapsega, youtube jms möllab, Elisa 4G otsas tuleb vist 5-10GB päevas ära.
300G kuus selle piiramatu paketiga pole mingi ime täis saada. Ping on ca 30-35 ms, aga jitter on suur. Samas, ei saa kurta.


sul lapsed päris hardkoor youtuberid siis. pulli pärast peaks vaatama naise tahvlit, mis sellel skaalad näitavad, see vahib ka sealt kuidas mingid väljamaalased ona videoblogisid peavad...aru ei taipa mis seal vaadata on. kopp.gif


IMO väga haardkoorerid nagu ei ole. icon_rolleyes.gif Videoga pole ju probleemi mahtu kasvatada. Isegi videot pole vaja ja helist piisab, mul ainuüksi Spotify teeb kuu peale +2GB.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Huawei pressiteade: 5G võrgud on asjade interneti alustalaks mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.