|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| AMD vs nVidia |
| AMD |
|
37% |
[ 30 ] |
| nVidia |
|
62% |
[ 51 ] |
|
| hääli kokku : 81 |
|
| autor |
|
antikondor
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.07.2005
|
17.02.2015 11:20:31
|
|
|
Läbi aastate on käinud kätevahelt mitmeid mõlema tootja kaarte, defektseid olnud ka mitmete tootjate poolt nii AMD kui Nvidia küpsistega. Pole märganud, et üks teisest oluliselt töökindlam oleks, kuigi driveri ja kasutajaliidese poolest on Nvidia endale sümpaatsem, siis parema hinna ja jõudluse suhte puhul ei välist AMD kaarte, nagu ka praegu kasutan.
_________________ Olen jah muusika suhtes elitaarne sitapea
000 WHILE hangover
001 drink beer |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
22.02.2015 12:33:15
|
|
|
Mina ütlesin goodbye AMD ja rahul nüüd driveri probleemid unustatud nüüd. Ei taha meenutada eelmise aasta suve probleeme ja hunnik beta drivereid. AMD isegi ei suuda enam vist väljastada WHQL drivereid.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Martin_S
Team Estonia

liitunud: 06.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
24.02.2015 10:05:47
|
|
|
AMD Oleksin pidanud juba 6k ostmata jätma. Läbi aegade olnud minul amd kaarte kõigil ilmnenud probleemid driveritega mingi hetk kus üks beta käkk hullem kui teine. Ma pidin kreepsud saama kui amd lasi WHQL driveri ja järgmine päev lasti beta hotfix. Sellest hetkest, et aitab küll nüüd.
Windows 10 tulekuga langevad toetusest ära AMD 6k series ja madalam.
nvidia poolet 400 ja 500 seoses WDDM 2.0 tulekuga.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
02.03.2015 11:26:53
|
|
|
Lol sellest kuust kus amd hakkas väjatstama beta drivereid on tõusul nvidia selle kraafiku järgi amd võib varsti pillid kotti panna.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
06.03.2015 17:29:24
|
|
|
|
Mis ajast TressFX CPU peal jookseb?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.04.2015 12:17:13
|
|
|
Selle aasta üks suuremaid launche PCl.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
03.05.2015 12:49:36
|
|
|
http://www.guru3d.com/news-story/amd-sponsors-e3-conference-for-pc.html
| tsitaat: |
| AMD's Corporate Vice President and General Manager of Computing and Graphics, Matt Skynner, said: "The PC Gaming Show embodies the spirit of innovation, openness and community that's part of our DNA-delivered by gamers, for gamers. The time is right for a PC-focused event in the week of E3 and we're honored to be part of bringing the industry together |
Niimitu aastat kui olen seda E3 jälginud siis käiba seal pidevalt konsoolide ülistamine. Julge statement AMD poolt.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.05.2015 17:54:11
|
|
|
mis oleks toredad mängud, soovitavalt ingame benchmarkiga (või mingi automated-ish tooliga, laiskus noh)?
mul on suur tahtmine omal nahal r9 290 ja gtx970 üksteise vastu testida.
kiirelt pilguga üle lastes jäid need asjad siiani sõelale:
civ 5, grid autosport, gta5, hitman absolution, max payne, metro last light, shadow of mordor, sleeping dogs, thief, tomb raider
battlefield 4, crysis, watch dogs
3dmark, unigine heaven/valley
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Firefly
HV Guru

liitunud: 26.02.2004
|
04.05.2015 08:38:00
|
|
|
| londiste, pane korralik OC ka mõlemale kaardile peale. Ootan tulemusi huviga.
|
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
05.05.2015 14:04:26
|
|
|
Nvidia PR is second to none.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
10.05.2015 13:11:10
|
|
|
mängude testimine on saatanast.
küll oleks hea kui see oleks rohkem skriptitav või lihtsam
panin r9 290 ja gtx970 vastamisi, konkreetsemalt need kaks:
- msi r9 290
- gigabyte 970 itx
Spoiler 
draiverid:
r9 290 - catalyst 15.4 beta (viimased mitte-beetad on amd-l 14.12 ja kartsin, et eriti gta5 tulemustes tuleks liiga suur vahe)
gtx970 - 350.12
- mängudes on settingud põhja keeratud, enamasti ka 4xaa. tootjaspetsiifilised tehnoloogiad väljas (physx, txaa)
- testid läbi enamasti 2-3 korda, üldiselt <3% erinevuste puhul ei hakanud kolmandat korda jooksutama.
- gta5 very high on kõik mis saab very high peal, msaa maas, fxaa peal, tessellation normal ja advancedi alt mõlemad distance sliderid 50% peal.
- watch dogs high on graphics quality settingud high peal, tekstuurid jätkuvalt ultra
- sleeping dogsil jäid graafikule märkimata, väiksema fpsiga on extreme aa, teine on high aa.
- grid autosport sai 8xaa selga (muidu kippusid fpsid liiga suureks ja see on ka üks vähestest mängudest, kus 4xaa ja 8xaa vahet näha on)
- bf4, crysis 3, watch dogs on custom fraps run
- midagi on tekstuuride ja lod laadimisega 290 peal kohati nihu, batmani ja bf4 testides oli oluliselt selgem pop-in.
tulemused graafikutena:
1080p:
Spoiler 
1440p:
Spoiler 
märkused:
- gta5 ja watch dogsi mõlema puhul on põhjas ja high/very high vahel suur vahe. kuigi fpsist päris nii ei paista, on mängitavuse vahe tohutu, mõlemal kaardil.
- crysis 3 on 290-l tulemuste järgi parem (~2fps min/avg/max fps) aga mingi ebameeldiv stutter on, mis teeb 1440p peal mängitamatuks.
- thiefis mantle töötab. huvitaval (aga loogilisel) kombel tõstab rohkem max fpsi, kui miinimumi.
- mordorit testides pakkis 290 kaks korda mingil müstiliselt moel kogu directx mängunduse kokku. ükski mäng enne masina restarti tööle enam ei läinud.
- 290 üleolek hitmanis oli eeldatav, absolution on algusest peale mingil põhjusel amd kaarte soosinud.
- mis 290l grid autospordis viga on, ma ei suutnudki aru saada. korduvad testid, restardid vahel, settingute uus muutmine/applymine, midagi ei aidanud. tulemused olid sellised nagu näha.
- 290 tugevus batmanis oli natukene üllatav (reviewdest paistaks pigem nagu nvidia poole kaldu mäng olema).
vahed on üsna minimaalsed. samas augus kaardid, suurem osa erinevuseid keskmise lõikes on mõõtevea piires.
kui keskmine protsentuaalne vahe võtta, tuleb 290 1.3% kiirem 1080p resol ja 970 2.1% kiirem 1440p resol.
muudest aspektidest:
jah, ma tean et reference 290 ei ole hea mõte. aga oli vaja omal nahal ära proovida. reference 970 olnuks hea võrdlus aga neid on üldse olemas käputäis ja sedagi ebakohase hinnaga. see konkreetne 970 on küll okei jahutusega, aga radikas on väike ja üks vaene vent seal peal näeb kurja vaeva jahutamisega. lisaks on mingil n põhjusel kaardile selgeks tehtud, et 70c oleks see ideaalne kuumus. testimise ajal mängisin kõrval lärmava xbox360ga ja 970 jahutus hakkas pooltes testides kõrva kostma. ma ausalt ei olnud valmis selleks kuidas 290 kõigest toas üle karjus. nüüd siis saan ka oma kogemuste pealt soovitada, et jumala eest ärge soetage omale reference 290 kaarte.
970 lendas temperatuuri poolest 70-73c ja vuhises hooga.
290 oli testides 90-94c ja huilgas.
benchide jooksutamise ajal oli parematki teha aga lõpuks voolutarbe numbreid kõrvuti pannes on tegelikult ka selge, miks jahutus ja müra probleem on.
tarve on kogu masina oma, selleks ka idle ja prime seal orientiirideks. seinast mõõdetud, toiteks seasonicu platinum 660.
Spoiler 
klokkima ei viitsi hakata. non-k i7 jääb mingil hetkel piirajaks, kummagi kaardi jahutus ei ole klokkimiseks sobiv ja kuna arvutikast on pisike, siis puudub isiklik huvi
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
10.05.2015 16:50:02
|
|
|
| londiste kirjutas: |
tarve on kogu masina oma, selleks ka idle ja prime seal orientiirideks. seinast mõõdetud, toiteks seasonicu platinum 660.
Spoiler 
|
Hea asi, mida pasteda AMDi teemas videokaartide alamfoorumis, kus teatavasti võtavad sõna tüübid, kelle meelest 290X (ja tulevased 380x/390x) põletavad täiesti "mõistlikus" koguses elektrit.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
10.05.2015 18:39:15
|
|
|
Tomorrow, bf4 ei tohiks olla. iirc cpu scaling asjad väidavad 4770 piirama hakkamist kuskil 90fps kandis.
thiefi kohta pole mingeid scaling asju lugenud/otsinud aga raske uskuda. ma nagu mäletaks reviewdest oluliselt suuremate numbritega tulemusi.
edit:
gamegpu arvab nii:
Spoiler 
Spoiler 
mõlemal puhul jooksutasin ma vist kõrgemate graafikasettingutega ka.
| ot: |
graafikute jaoks on tabelarvutussoft. antud juhul oli selleks excel  |
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
15.06.2015 12:08:11
|
|
|
londiste, Muidu kahtlustan ka neid BF4 teste, et nendega on mingi limiiter peal mis üle 60 fps ei lase
Aga rohkem häirib see mida oled saanud GTA5 ja AMD benchmarkidega. Ilmselt sa tegid võimalikult apples-to-apples testid settingute mõttes, kuid näiteks väga oluline GTA5 setting on (soft)shadows mis võib täiesti optimeerimata olla ühel osapoolel. Seal ka mõlemi jaoks oma optimeeritud shadow setting olemas.
Samuti ei tea kas sa rakendasid BLUR-i, reflection AA (mis suht mõttetu asi anyway) ja depth of field seadistus. Võibolla üks pisike setting mis pildikvaliteeti mõjutab ülivähe on oluline bottleneck näiteks. Samuti ega sa AMD kaardiga Gaming Evolved jural ole lasnud settinguid/profiile modida? Clean driver + CCC on AMD puhul ainus õige variant installiks.
Grass very high on täiesti tappev, samas high settingu peal on asi normaalne.
GTA5 benchimisel tuleks eranditult kõik settingud välja tuua. Mu juttu toetavad ka netis olevad ülevaated kus 970 ja 290x vahe on ikka oluliselt väiksem. loomulikult pole arvamus kivisse raiutud ja muidugi tõde oleks rohkem leitav asju live's teha ja vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
15.06.2015 12:46:40
|
|
|
KrikU, apples to apples jah, muidu on na keeruline võrrelda.
nvidial on gta5s gameworksi pcss vms, mis on veel karmim perf hit kui softer shadows.
teiste kohta eeldaks, et on mõlemal ühepalju optimeeritud/optimeerimata. kui ka ei ole, siis on see kivi otse amd draiveritiimi kapsaaeda.
very high peal oli msaa maas. maxed oli 4xaa nii tavaline kui reflectionitel. blur ja dof olid mälu järgi sees aga default.
grassil on high ja very high vahel ka oluline visuaalne vahe. maitse asi, kas see perf hitti õigustab (perf hit mõlema tootja raual on muide umbes sama).
testimiseks seda ligi ei lasnud aga proovides paistis gaming evolved õudne käkk. eriti kui geforce experiencega võrrelda, mis tänaseks on üsna korralikult töötav asi.
gta5 settingutel pole presette ja neid on palju. püüan meeles pidada, et vaatan õhtul kodus, kas tulemuste failid on veel alles.
bf4 testimisega on mingi kala. kogu aeg olnud ja ma aru ei saa, miks. ei ole limiteri. spetsiaalselt vaatasin, et oleks igasugused vsyncid ja muu sarnane limiteeriv sodi maas nii draiveritest kui mängust endast.
edit:
| KrikU kirjutas: |
| Mu juttu toetavad ka netis olevad ülevaated kus 970 ja 290x vahe on ikka oluliselt väiksem. |
970 ja 290x vahe peabki väiksem olema
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aah
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.09.2007
|
23.06.2015 22:59:06
|
|
|
Scart :Selle aasta üks suuremaid launche PCl.
Pläma:
Spoiler 
Tegelikkus:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
23.06.2015 23:07:17
|
|
|
| Sul mingi point ka oli?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
24.06.2015 01:54:23
|
|
|
Aah, küll on hea, et sa viitsid piltidele lisaks testide metoodika või settingute linke ka visata.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AlvinL
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.03.2013
|
24.06.2015 06:47:35
|
|
|
Aah, ei päde selline võrdlus Üks list on 1080p, teine 1440p - lisaks on esimesest listist terve hunnik kaarte puudu. Teadmata, mis settingud täpselt kasutuses on, võib sellisest võrdlusest järeldada siis, et Titan X on 1080p-l 70~ fps ja 1440p-l 94~ fps.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
24.06.2015 06:53:35
|
|
|
| Aah kirjutas: |
Scart :Selle aasta üks suuremaid launche PCl.
Pläma:
Spoiler 
Tegelikkus:
Spoiler 
|
Teisel tabelil 290x istub 970gtx juures, imo on see normaalne. Samas on 280x titani juures ja see on päris kahtlane, need siiski liiga erinevad kaardid. 280x cf on veits kiirem kui titan, täpselt peast ei mäleta, aga see on ka kõik.
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AlvinL
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.03.2013
|
24.06.2015 07:58:44
|
|
|
I swear to god, see gpu-de võrdlemise statistika on u sama nagu see propaganda, mis globaalse soojenemise ümber on. On need, kes pooldavad ja usuvad, et soojenemine on põhjustatud inimtegevusest ja siis need, kes seda loomulikult eitavad, kuigi mõlemad osapooled esitavad moonutatud/valikulisi andmeid, et oma seisukohta kaitsta
(globaalse soojenemise rollis on siin analoogias vististi AMD )
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aah
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.09.2007
|
24.06.2015 11:34:52
|
|
|
| sant, see on esimene titan mis tänaseks on suht juust. Point on selles et ahvid võiksid VS teemades läbustada. Tahad kuskil rauateemas infot hankida aga peale ärapanemise poe seal mitte kui midagi. Lillatäpimees on vist jälle täis.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
24.06.2015 13:49:57
|
|
|
Titan ja juba "suht juust" ?
Inimestel on ikka nõudmised arutult kõrgeks läinud.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
24.06.2015 14:31:58
|
|
|
| guru3d kirjutas: |
Our settings are as follows with very high quality, 16xAF, 2xMSAA and FXAA enabled:
Spoiler 
|
kui sa tahad tegelikkusest rääkida:
Spoiler 
need graafikud kõrvuti paned, siis nvidia kaartide fpsid lähevad päris hästi kokku. tegelikult ka very high settingud tasakaalustavad perf hitti, mis 2xmsaa guru3ds kaasa toob.
nvidia kaartide fpsid on üsna samas augus aga amd saab mingi rämeda hiti. madalas otsas toob very high lihtsalt ilmselt videomälu otsasaamise tõttu matsu kaasa.
variant üks - niipea kui "high" pealt (mis gta5 kontekstis on pigem low, paremal juhul medium) ülespoole minna, paistab amd kaartide fps oluliselt kõvemini pihta saavat.
teine variant - pclab.pl graafik on tehtud ainult 2 nädalat peale reliisi. amd-l on mitu uuemat beetat vahepeal tulnud.
pclabi testis:
- amd catalyst 15.4 beta
- nvidia 350.12 whql
guru3d omas:
- amd catalyst 15.15 beta
- nvidia 353.12 (mis on tõenäoliselt typo ja tegelikult 353.06 whql)
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
24.06.2015 15:45:32
|
|
|
Mitte kõik Nvidia numbrid ei kattu ilusasti:
Titan X 70 vs 94 34%
770 34 vs 41 21%
680 32 vs 42 31%
960 30 vs 37 23% |
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
24.06.2015 15:54:14
|
|
|
mikk36, very high settingud. juba guru3d seadete mälutarve on 3gb all, pcper seaded on kõrgemad ja viivad mälukasutust veel üles - 770/680/960 on 2gb vram.
pakun, et titan x on nendes tingimustes ilmselt lihtsalt cpu-limited
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
24.06.2015 16:29:12
|
|
|
| Aah kirjutas: |
| santPoint on selles et ahvid võiksid VS teemades läbustada. Tahad kuskil rauateemas infot hankida aga peale ärapanemise poe seal mitte kui midagi. |
+1
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
24.06.2015 16:32:15
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
Mis te jaurate, minge poodi, ostke mõlemad/kõik vajalikud kaardid ära ja testige end lolliks  |
1dumbpcuser, osta mulle, ma testin hea meelega.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.08.2015 12:20:39
|
|
|
dx12 gpu and cpu performance tested: ashes of the singularity benchmark (pc perspective)
ma tegelikult arvan, et techpowerupi kommentaar selle loo kohta on üsna accurate:
| tsitaat: |
| A skeptical way of looking at these results would be that the R9 390X isn't optimized for the D3D 11 renderer to begin with, and merely returns to its expected performance vs. the GTX 980, with the D3D 12 renderer. |
390x peaks igast asendist olema 980st pisut kiirem, eriti kui räägime benchmarkidest. antud benchmarkis dx11 all see seda teps mitte ei ole. dx12 all juba on.
tasub tähele panna, et dx12 all läheb rõhk optimeerimise osas (nii üldpildis kui per-mäng) direct3d-st (ehk suures osas draiveritest) mängu kirjutajale. pädeva mängu kirjutajaga asja taga - mida mantle/dx12 showcase mängumootori kirjutaja ilmselgelt on - on väga karvane tunne, et see tulemus käib tegelikult väga valusalt amd draiverite kvaliteedi pihta. amd pr muidugi kisab kuidas nende kaardid ikka dx12 jaoks suurepärased on, aga see on olukorda arvestades puhas bs. umbes sama bs nagu nvidia jutt kuidas see ikka hea bench ei ole (noh, erinevalt amd kaartidest ei näita nvidia omad dx11>dx12 mingeid 40% kiirusekasvu numbreid)...
ükski sait ei ole selle seletamist ega testimist väga hingeasjaks võtnud (kuigi üht-teist siin-seal on näha ka olnud) aga dx10 ja dx11 tegelikult tõid piiratud multithreadimise draiverite jaoks juba sisse. nvidia hüppas kiirelt ree peale ja lükkas draiveri paari threadi peale laiali ja iirc ka main threadist ära. amd siiani seda teinud ei ole.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
18.08.2015 12:22:35
|
|
|
| ma arvan et sa pead selle 970 maha müüma ja 390x endale ostma kui ta igast asendist kiirem on .
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.08.2015 12:38:48
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| on väga karvane tunne, et see tulemus käib tegelikult väga valusalt amd draiverite kvaliteedi pihta. |
No aga nii ongi ju. See on aastaid teada, et AMDi DX11 ajurid ja võimekus on täiesti šokeerivalt halvad.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.08.2015 13:14:17
|
|
|
Gap, ma ei saa aru, mida sa öelda tahad.
personaalse valiku osas - võta vaata mu 290 vs 970 võrdlust mõned lehed tagasi, eriti seda voolutarbe osa. kui ma tahaks ahju, siis fury, 980ti või 970sli oleks oluliselt toitvam lähenemine. ausalt öeldes on siiani kiusatus panna 290 ja 970sli voolutarbe ja perfi osas kõrvuti aga pole hetkel sobivat emaplaati käepärast...
390x on speci ja numbrite järgi 980st kiirem. see realiseerub üsna mitmetes teoreetilistes või featuretestides aga reaalsetes väga mitte. reaalsetes testides on 980 ja 390x üsna võrdsed kaardid.
seal loos on need ka võrdsed... dx12 all. dx11 all jookseb 980 piltlikult ringe ümber 390x.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil14
HV Guru

liitunud: 25.02.2004
|
18.08.2015 13:33:39
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
Titan ja juba "suht juust" ?
Inimestel on ikka nõudmised arutult kõrgeks läinud. |
Eks iga kaart saab kunagi vanaks ja jääb ajale jalgu. Naljakas mõelda, et 8800GTX on juba päris iidne kaart.
|
|
| Kommentaarid: 225 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
18.08.2015 13:34:04
|
|
|
| Mõte oli selles,et sa ütlesid et 390x on mingis benchmargis kiirem DX11 all momendil ? aga me ei tea mitte keegi momendil kui kiire hakkab olema amd v nvidia kaart mängudes mis kunagi tulevikus jookseb dx12 peal .Selles mõttes ei ole mõtet praegu kedagi üle haipida. AMD-l on kindlasti toorest jõudu rohkem kui nvidia kaartidel,aga asi on kindlasti mängutegijate optimiseerimise taga, ka nagu sa ka mainisid. nagu me teame ei ole need AMD driverid alati ka kõige mängusõbralikud.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.08.2015 13:45:49
|
|
|
390x on päris mitmes benchmarkis 980st kiirem dx11 all, jah.
okei, techpowerupi perf summary tabel paneb 1440p all 2% aeglasemaks kui 980 aga see on minimaalne vahe.
keda üles haipida?
amd showoff engine/mäng dx12 all (oxide, toosama vana mantle showcase) saab sisuliselt võrdse tulemuse 980-ga, mis on väga täpselt eeldatud tulemus. dx11 all saab haledalt kaela, mis ei peaks olema eeldatud tulemus. järeldus loost (ja teistest samal teemal lugudest, näiteks furyx/980ti võrdlusega) - dx12 ei muuda nvidia ja amd vahekorras mitte essugi, nii maxwell kui gcn on dx12 all üsna sarnase võimekusega kui dx11 all.
edit:
extremetechi lugu, kus on fury x ja 980ti:
directx 12 arrives at last with ashes of the singularity, amd and nvidia go head-to-head (extremetech)
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 18.08.2015 13:46:16, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
18.08.2015 13:45:50
|
|
|
| londiste, jah kõik on tore ja ilus,aga meile lubatakse ju ikka et DX12-ga saame kiirust ja jõudlust kõvasti juurde.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.08.2015 13:47:06
|
|
|
Gap, ma olen seda korduvalt öelnud ja ütlen ka edaspidi - ära kuula lolli pr möla.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Denke
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
18.08.2015 20:40:27
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Gap, ma olen seda korduvalt öelnud ja ütlen ka edaspidi - ära kuula lolli pr möla. |
Päris nii must-valge see pole, jõudluse kasv on nii nVidial ja AMDl kui on tegemist nõrga prosega.
_________________ a.k.a Ummikummi |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|