|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
goclever
HV kasutaja
liitunud: 28.01.2013
|
25.05.2015 09:40:37
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Jah, Peab ka vaatama, et ikka mootor oleks koos poia ja kodaratega.
Kodarate eraldi hankimine oleks omaette keemia.
Parim stsenaarium on kui pliiaku mahutavus jagada 2-ga.
Pliiaku kirjas oleva mahutavuse saad kui tühjendad seda 20h.
Saladuskatte alla ütlen, et Lifepo4 tuleb pikas perspektiivis >2x odavam. |
Lausa üliraske on leida 29 (28) tollise pöiaga mootorit.
Mida arvata autoaku panemisest ?
_________________ Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt  |
|
| tagasi üles |
|
 |
IndrekM80
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2013
|
25.05.2015 11:29:30
|
|
|
Pinge määrab sul ära mootori pöörete arvu ajaühikus, seega 12V autoakuga ei jõua sa kuhugi... alla 36V pole mõtet väga jamada, soovitav on siiski 48V.
| goclever kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
Jah, Peab ka vaatama, et ikka mootor oleks koos poia ja kodaratega.
Kodarate eraldi hankimine oleks omaette keemia.
Parim stsenaarium on kui pliiaku mahutavus jagada 2-ga.
Pliiaku kirjas oleva mahutavuse saad kui tühjendad seda 20h.
Saladuskatte alla ütlen, et Lifepo4 tuleb pikas perspektiivis >2x odavam. |
Lausa üliraske on leida 29 (28) tollise pöiaga mootorit.
Mida arvata autoaku panemisest ? |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
goclever
HV kasutaja
liitunud: 28.01.2013
|
25.05.2015 11:48:54
|
|
|
| IndrekM80 kirjutas: |
Pinge määrab sul ära mootori pöörete arvu ajaühikus, seega 12V autoakuga ei jõua sa kuhugi... alla 36V pole mõtet väga jamada, soovitav on siiski 48V.
| goclever kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
Jah, Peab ka vaatama, et ikka mootor oleks koos poia ja kodaratega.
Kodarate eraldi hankimine oleks omaette keemia.
Parim stsenaarium on kui pliiaku mahutavus jagada 2-ga.
Pliiaku kirjas oleva mahutavuse saad kui tühjendad seda 20h.
Saladuskatte alla ütlen, et Lifepo4 tuleb pikas perspektiivis >2x odavam. |
Lausa üliraske on leida 29 (28) tollise pöiaga mootorit.
Mida arvata autoaku panemisest ? |
|
Seda tean, et ühest ei piisa. Mõtlesin 3tk panna. Kas autoaku peab paremini vastu kui sama mAh pliiaku ?
_________________ Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt  |
|
| tagasi üles |
|
 |
IndrekM80
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2013
|
25.05.2015 11:52:19
|
|
|
| Autoaku on ka reeglina pliiaku... ja üldiselt tegemist "starterakudega" e. siis sellised mis sügavat tühjendamist ei kannata. Kolm autoakut kaalub sul juba 60kg... põhimõtteliselt muidugi saab panna.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
goclever
HV kasutaja
liitunud: 28.01.2013
|
25.05.2015 12:26:45
|
|
|
| IndrekM80 kirjutas: |
| Autoaku on ka reeglina pliiaku... ja üldiselt tegemist "starterakudega" e. siis sellised mis sügavat tühjendamist ei kannata. Kolm autoakut kaalub sul juba 60kg... põhimõtteliselt muidugi saab panna. |
Kaal on jah iseasi, kuid millist akut peaksin kasutama ?
Mingi 300euri küll aku peale kulutada ei taha.
_________________ Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt  |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
25.05.2015 12:29:52
|
|
|
| goclever kirjutas: |
| IndrekM80 kirjutas: |
| Autoaku on ka reeglina pliiaku... ja üldiselt tegemist "starterakudega" e. siis sellised mis sügavat tühjendamist ei kannata. Kolm autoakut kaalub sul juba 60kg... põhimõtteliselt muidugi saab panna. |
Kaal on jah iseasi, kuid millist akut peaksin kasutama ?
Mingi 300euri küll aku peale kulutada ei taha. |
Siin vist siiski peab ka paika vanasõna, et "me pole nii rikkad, et osta odavaid asju"... aga noh, alati võib proovida.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
25.05.2015 13:17:48
|
|
|
Aku hinnad ehmatvad ära küll, aga kui hakata arvutama, siis asi nii hull polegi.
Näiteks minu 800€ aku teenib tasa end 4 kuuga.
Ja elektriratas asendab autot mitte jalgratast.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
goclever
HV kasutaja
liitunud: 28.01.2013
|
25.05.2015 15:00:34
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Aku hinnad ehmatvad ära küll, aga kui hakata arvutama, siis asi nii hull polegi.
Näiteks minu 800€ aku teenib tasa end 4 kuuga.
Ja elektriratas asendab autot mitte jalgratast. |
Endal lugu jah selline, et püüan leida mingit sõidukit, mis ei nõuaks juhtimisõigust
Ise küll 16 ja tahaks leida miskit huvitavat mootorratta asemele, mis päris illegaalne ka poleks
_________________ Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt  |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
25.05.2015 18:02:14
|
|
|
goclever, arvele võtmata üle 250w elektriratas on illegaalne nagunii
Fukiku, +1. Hoidsin isegi enda aku pealt kokku võtsin 48v 12amph ja praegu mõtlen, et oleks kuidagi 20amph välja pidanud pigistama. Autoakudega sõitmine tundub totaalse naljategemisega siin
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
goclever
HV kasutaja
liitunud: 28.01.2013
|
25.05.2015 22:22:48
|
|
|
| d3t kirjutas: |
goclever, arvele võtmata üle 250w elektriratas on illegaalne nagunii
Fukiku, +1. Hoidsin isegi enda aku pealt kokku võtsin 48v 12amph ja praegu mõtlen, et oleks kuidagi 20amph välja pidanud pigistama. Autoakudega sõitmine tundub totaalse naljategemisega siin  |
Millised akud peaksin, siis võtma ? Räägitakse igal pool, et 18650 suurusega on parimad...kuid nende hind on päris jube.
Kui võtta nt 24ah pliiakusid 3 või 4tk, siis peaks ju piisama küll sellele 1kw golden motorile ?
_________________ Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt  |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
goclever
HV kasutaja
liitunud: 28.01.2013
|
25.05.2015 23:11:21
|
|
|
Ühesõnaga, siis ei anna pliiaku piisavalt ampreid välja, et mootorit ära toita ?
Kui nii, siis kui palju on pliiaku nõrgem LiFePo4 akudest ?
_________________ Telefonid : Mi8 ja Note 3
Rootin telefone ja paigaldan custom rome.
Hinnad olenevad telefonist, küsi julgelt  |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
26.05.2015 00:22:44
|
|
|
| goclever, amprid toodavad sooja ja vajavad jämedaid juhtmeid, seepärast on parem pinget üles ajada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IndrekM80
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2013
|
26.05.2015 15:06:09
|
|
|
Ega siin mõnel inseneril pole VPoweri 6A laadija plastkorpust üle? Enda omale kukkus aku peale
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
26.05.2015 15:11:30
|
|
|
Loodame, et kellelgil laadija sureb, siis jääb üle
Soovitage millise sulavkaitsme peaks juhtmele panema, millel 72v 30A pidev?
35A autokaitse hakkab kärssama
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
26.05.2015 15:22:58
|
|
|
Kus saaks mingit pädevat elektrimootorit koos kontrolleriga, mis kestaks ka ning oleks keeratav nagu rutskaga? Ei taha enam seda, et peale 70km saan juba uued laagrid sisse toppida. Eriti äge oleks, kui töötaks 36v/48V, kuna eelmisest elektrirattast alles 20ah 36V aku.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
26.05.2015 15:39:17
|
|
|
Magic pie 2
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
26.05.2015 16:06:05
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Magic pie 2  |
Kuidas neil kontroller kestab?
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
26.05.2015 16:12:35
|
|
|
| Peale 20 000km läksin Lyeni peale üle. Aga muidu probleeme polnud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
PAUKA
HV veteran

liitunud: 22.07.2003
|
26.05.2015 16:40:52
|
|
|
| ega magicpiel ka need laagrid igavesed pole, ma korra vahetasin, ja nüüd tundub et on laagripesa laiaks kulunud, lähen crystalyte crowni peale üle, ei tea ainult veel kas võtta tc100 või tc80, tc100 on küll lahedalt kiire mootor, 48v akuga ~66kmph., 72v akuga 100 kmph
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
26.05.2015 16:43:07
|
|
|
| Laagriliim mingiks ajaks aitas. Järgmisena proovin hõbepaberit.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
26.05.2015 16:50:09
|
|
|
| PAUKA kirjutas: |
| ega magicpiel ka need laagrid igavesed pole, ma korra vahetasin, ja nüüd tundub et on laagripesa laiaks kulunud, lähen crystalyte crowni peale üle, ei tea ainult veel kas võtta tc100 või tc80, tc100 on küll lahedalt kiire mootor, 48v akuga ~66kmph., 72v akuga 100 kmph |
No mp-l on laagrid ikka sitaks suuremad, kui mu suvalisel hiinakal hetkel.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maidor
HV kasutaja
liitunud: 20.08.2013
|
26.05.2015 20:39:08
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Loodame, et kellelgil laadija sureb, siis jääb üle
Soovitage millise sulavkaitsme peaks juhtmele panema, millel 72v 30A pidev?
35A autokaitse hakkab kärssama  |
Vaatasin oma 72V kaitsmed üle ja kõige väiksem oli 80A. Akutõstukite poole võiksid vaadata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
nunnu
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2001
|
28.05.2015 09:17:45
|
|
|
Räägi mis setup Crowni mootori juurde plaanid.
| PAUKA kirjutas: |
| ega magicpiel ka need laagrid igavesed pole, ma korra vahetasin, ja nüüd tundub et on laagripesa laiaks kulunud, lähen crystalyte crowni peale üle, ei tea ainult veel kas võtta tc100 või tc80, tc100 on küll lahedalt kiire mootor, 48v akuga ~66kmph., 72v akuga 100 kmph |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
PAUKA
HV veteran

liitunud: 22.07.2003
|
28.05.2015 11:01:32
|
|
|
Clyte enda kontra, mis neil on mõeldud just nende jaoks - http://shop.crystalyte-europe.com/product.php?productid=16598&cat=272&page=1
2 goldenmotori 48v10ah akut paralleelis, ehk siis 20Ah aku, nendel on continuous 3C rating ja peak 5C, niiet peaks suht normaalse ampi kätte saama,
kolmanda ostsin ka juba juurde et 72V või 30Ah ümber teha, aga siis hea inimene minus sai võitu ja müüsin sõbrale edasi, kes siiani 1 akuga sõidab...
eks mingi hetk paneb veel 1 aku jagu elemente juurde, vastavalt siis kuidas tundub, kas on kiirust vaja juurde või pigem range ja ampi.
Mootoritest juurdlen veel...tc100/tc80 kiiruse vahe on ikka suur, 48V puhul 66 vs 52 kmph...ikkagi pigem vist tc100 võtta, väändemomendi vahe tabelite järgi suhteliselt olematu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vootele
HV vaatleja
liitunud: 30.11.2006
|
29.05.2015 20:08:47
|
|
|
Sai tehtud LCD ekraaniga info display.
Näitab kiirust analoogis, numbritega, ampreid, aku täituvust, trip pikkust, totaalset läbisõitu, sõiduaega, tuled, suunad. Kaks viimast pole veel kasutusel.
Ampermeeter on eraldi shundiga kontrolleri (-) kaabli vahel, nii ampermeeter kui kiirus on potekaga kalibreeritav.
Korpus on prinditud, plexi lõikasin laseriga ja maskisin läbipaistva osa ära (ka mask on laseriga peale lõigatud teibist), edasi, serv musta sprayga üle ja keskelt mask maha. Liimtud korpuse külge Sikaflexiga.
Praegu on veel puudu kinnitusklambrid ja alumine kaan.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
meelis11
HV vaatleja
liitunud: 29.03.2004
|
05.06.2015 11:56:34
|
|
|
| vootele kirjutas: |
Sai tehtud LCD ekraaniga info display.
Näitab kiirust analoogis, numbritega, ampreid, aku täituvust, trip pikkust, totaalset läbisõitu, sõiduaega, tuled, suunad. Kaks viimast pole veel kasutusel.
Ampermeeter on eraldi shundiga kontrolleri (-) kaabli vahel, nii ampermeeter kui kiirus on potekaga kalibreeritav.
Korpus on prinditud, plexi lõikasin laseriga ja maskisin läbipaistva osa ära (ka mask on laseriga peale lõigatud teibist), edasi, serv musta sprayga üle ja keskelt mask maha. Liimtud korpuse külge Sikaflexiga.
Praegu on veel puudu kinnitusklambrid ja alumine kaan. |
Keegi ei kommenteeri midagi...ma siis küsin ise
See on mingi valmis moodul kuskilt ebayst? See vist vatt-tunde ja ampertunde ei arvuta? Kui seda ka teeks lisaks hetke ampritele, siis oleks küll super asi!
Mull omal vattmeeter vahel, kuid sel ei ole mälu - loendab kulunud energiat kuni lahti ühendamiseni
Keegi mõnda mäluga vattmeetrit teab mõistliku hinnaga, mida nupoust resettida saab? (Cycle analyst ei ole mõistliku hinnaga)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
05.06.2015 12:04:56
|
|
|
vaatasin küll mingiaeg ja tundub ilus ja selge asi... võiks isegi "plug and play" 'na müügile mõelda
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
05.06.2015 18:30:00
|
|
|
Eks see asi ikka suundub sinnapoole, et infot hakatakse kuvama ja salvestama telefonil. Siis saab igaüks valida millist ekraani tahab. Ja võimas CPU kohe käest võtta. Tarkvara arendamisel poleks piire.
Eraldi spetsekraan on kinnine süsteem ja mitte tänapäevatehnoloogiaga kaasaskäiv.
Mõistlikum oleks vast Bluetooth ühendusega.
Üldse elektroonikas tarkvara on üha domineerivam. Uue aja hobielektroonikud ei pea teadma isegi oomiseadust, et midagi ehitada.
Aku inf näiteks
Spoiler 
Ükskord tahaks ikka selle ära teha, et näitaks hetke Wh/km kulu.
Ja automaatne gaas selle järgi, et ikka enne aku tühjenemist kohale jõuaks
Ja automaatne kõige vähem akut kulutav sõit.
Tln-Tartu otsal muidu muust ei mõtlegi: jõuan-ei jõua-jõuan-ei jõua
See Cycle analyst on jah juba mingi iganenud tehnoloogia. Ekraani reso... mnjah.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
meelis11
HV vaatleja
liitunud: 29.03.2004
|
05.06.2015 18:55:04
|
|
|
Ma ei tea kuidas teistega, kuid ma millegipärast ei taha sõltuda telefonist baasinfo nägemiseks,veel hullem kui teda onvaja et infot püldse kogutaks (odomeeter näiteks peaks koguaeg koguma, ka siis kui telefoni aku tpühi või kadunud vms)
Tahaks näha ikka kiirust, jne asju ilma et peaks telefoni lenksule kinnitama ja vastava äppi käima panema...
Küll aga olen ma nõus kontrolleri ja BMS seadeid muutma telefonist, samuti aku startistika jne kuvamine võib vabalt telefoni ekraanil käia, kuid info kogumine peab olema iseseisev.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
05.06.2015 19:11:02
|
|
|
Mõtlen pigem panna mingi vana nutitelefon ainult selle jaoks. Neid vedeleb meil ju igalpool või ei?
Ja kui midagi juhtub, siis lihtsalt teine telefon võtta.
Üldjuhul töötavad ka tavalised telefonilaadijad edukalt >48v pealt otse.
Waze peab ka igaljuhul olema - säästab raha.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
PAUKA
HV veteran

liitunud: 22.07.2003
|
06.06.2015 10:07:58
|
|
|
| 260$ shipping ka veel lisaks + toll..., vähema eest saad cromotori + kontra juba (~7kw), natuke rohkema eest saab crystalyte crowni koos kontraga, ja noh keskmootori plusse ja miinuseid on piisavalt lahatud juba ka...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zar
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2004
|
07.06.2015 09:40:23
|
|
|
| vootele kirjutas: |
Sai tehtud LCD ekraaniga info display.
Näitab kiirust analoogis, numbritega, ampreid, aku täituvust, trip pikkust, totaalset läbisõitu, sõiduaega, tuled, suunad. Kaks viimast pole veel kasutusel.
Ampermeeter on eraldi shundiga kontrolleri (-) kaabli vahel, nii ampermeeter kui kiirus on potekaga kalibreeritav.
Korpus on prinditud, plexi lõikasin laseriga ja maskisin läbipaistva osa ära (ka mask on laseriga peale lõigatud teibist), edasi, serv musta sprayga üle ja keskelt mask maha. Liimtud korpuse külge Sikaflexiga.
Praegu on veel puudu kinnitusklambrid ja alumine kaan. |
Väga vinge ekraan. Tahaks oma rattelegi sellist vigurit. Mul peaks ta näitama max 80 km/h muidugi ka
Veel oleks hea, kui saaks lisada kas aku või mootori temperatuuri veel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
PAUKA
HV veteran

liitunud: 22.07.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
18.06.2015 14:36:19
|
|
|
Siit?
Kas sellist mootorit leidub kuskil:
Hub motor
<1,5kg
<250W
500RPM
direct drive
Tahaks maantekale mingi kerge süsteemi peale ehitada, kui vastutuul ja enam ei jõua. Mootor peaks vedama kiiruseni 60km/h.
Midagi sellist.
Spoiler 
viimati muutis DVDRW 18.06.2015 14:45:32, muudetud 4 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
PAUKA
HV veteran

liitunud: 22.07.2003
|
18.06.2015 21:57:04
|
|
|
sealt.
geared mootori leiad sellise, aga miks sa üldse direct drive tahad sellisele, see ju pidurdab, vs. geared, mis täiesti vabajooks on kui vedu pole....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
nunnu
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
PAUKA
HV veteran

liitunud: 22.07.2003
|
19.06.2015 10:29:44
|
|
|
vat kus informatsioon
praeguseks on nendel mootoritel küll 6kw rating juba, ja imelikul kombel sain vabsee uue disainiga mootorid - kodarakinnitused on nüüd tavapärased kõrvad, mitte mingi imearetis nagu enne oli.
pilti ka, sõbra rattal võrdlus, vana vs. uus mootor.
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
19.06.2015 10:51:24
|
|
|
| PAUKA kirjutas: |
| geared mootori leiad sellise, aga miks sa üldse direct drive tahad sellisele, see ju pidurdab, vs. geared, mis täiesti vabajooks on kui vedu pole.... |
Kas geared mootorid kannatavad kõrgeid RPM-e? Et panen 24V mootorile 72v otsa ja ei juhtu midagi? Seda alla 250W muidugi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
meelis11
HV vaatleja
liitunud: 29.03.2004
|
19.06.2015 14:47:05
|
|
|
Hei,
on mõnel vedelemas katkisr rummumootorit? tahaks mõistliku tasu eest saada mootorist tulevat juhtmestikku koos 6pinise halli pistikuga (mis kontrollerisse ühendatakse)
Mul nimelt üks bafang BPM mootor mis on sensorless - mõtlesin, et paneks halli andurid sisse ja vahetaks juhtme välja, siis saan ära kasutada sinewave kontrolleri (S12SH), mille ostsin teise mootori jaoks (GNG mid drive), kuid sellega see ei taha kuidagi ühilduda (ei käi sujuvalt ja ampreid tarbib liiga palju ilma koormuseta ringi ajades). Proovisin kõik kombinatsionid läbi aga sujuvat tööd ei saanud. Seal vist 60 vs 120kraadise halli nurkade vahe vms, igatahes ei sobinud kokku omavahel.
Tegelikult oleks hea seda kontrollerit testida mõne sensored mootori peal, et ega selles viga ei ole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maidor
HV kasutaja
liitunud: 20.08.2013
|
19.06.2015 18:24:19
|
|
|
| Saan ma õigesti aru, et tahad mootorit osta selleks, et juhtmeid saada? Mul on Magic Pie 3 juhtmed üle.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
meelis11
HV vaatleja
liitunud: 29.03.2004
|
19.06.2015 23:58:09
|
|
|
| Maidor kirjutas: |
| Saan ma õigesti aru, et tahad mootorit osta selleks, et juhtmeid saada? Mul on Magic Pie 3 juhtmed üle. |
Ei taha isegi mootorit osta, vaid ainukt juhtmeid - ilmselt terve mootori küljest neid keegi ei müü, seepärast otsin, et ehk on katkist mootorit millelt saab juhtmeid.
Mis selle mootorist väljuva juhtme läbimõõt on? Mitu juhet sealt väljub? MP3 on ju sisemise kontrolleriga...mul vaja juhet kus 3 faasijuhet pluss 5 peenikest andurite jaoks
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
20.06.2015 09:47:03
|
|
|
juhe peab jah olema õhukese ja kuumakindla isolatsiooniga. Ise kasutasin MP2 juhet et ehitada 3 faasi ja hallijuhtmed sain VGA kaablist.
Termorüüsiga saab ehitada, mingilmääraal kannatab ka kuumust. Faasijuhe nii paks kui mahub. Hallijuhe kasvõi juuksekarva mõõtu.
Hallijuhe jätk on mul ps2 pistikuga.
Faasid 2x XT-60 ühendusega.
Faasijuhtme saab teha veel nii, et ainult läbiviik on peenem, joodad kohe paksema järgi, siis ei lähe see peen osa ka kuumaks, kuna soojus kandub paksemasse edasi.
MP2 30A on mul vist peen osa 1,5mm2 ja 4mm2 kohe järgi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
20.06.2015 21:30:06
|
|
|
| Peenem juhe, mis kütab, on ju tarbetu võimsuskadu?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vootele
HV vaatleja
liitunud: 30.11.2006
|
21.06.2015 20:43:01
|
|
|
http://www.ebay.com/itm/48V-60V-Multifunction-Voltmeter-Thermometer-Speedometer-for-Electric-Bicycle-/111454134482?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19f32f20d2
http://www.ebay.com/itm/Car-multifunction-Voltmeter-thermometer-speedometer-For-48V-60v-72v-Auto-48-96V-/111394861393?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19efa6b151
Kui keegi huvi tunneb, siis ma saan korpuseid juurde teha. 3dprinditud, peal ja all on plexiklaas, veekindlad.
Androidi baasil mõõdik:
http://www.speedict.com/index.jsp
Ja on ka selline tegelane:
link
| zar kirjutas: |
| vootele kirjutas: |
Sai tehtud LCD ekraaniga info display.
Näitab kiirust analoogis, numbritega, ampreid, aku täituvust, trip pikkust, totaalset läbisõitu, sõiduaega, tuled, suunad. Kaks viimast pole veel kasutusel.
Ampermeeter on eraldi shundiga kontrolleri (-) kaabli vahel, nii ampermeeter kui kiirus on potekaga kalibreeritav.
Korpus on prinditud, plexi lõikasin laseriga ja maskisin läbipaistva osa ära (ka mask on laseriga peale lõigatud teibist), edasi, serv musta sprayga üle ja keskelt mask maha. Liimtud korpuse külge Sikaflexiga.
Praegu on veel puudu kinnitusklambrid ja alumine kaan. |
Väga vinge ekraan. Tahaks oma rattelegi sellist vigurit. Mul peaks ta näitama max 80 km/h muidugi ka
Veel oleks hea, kui saaks lisada kas aku või mootori temperatuuri veel. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
meelis11
HV vaatleja
liitunud: 29.03.2004
|
22.06.2015 10:01:49
|
|
|
Sinu värviline display on teistsugune kui ebay linkidel toodud? Neil ebay omadel ei ole amprite näitu, samuti tundub et värvilisel ei ole ka odomeetri näitu, anult tänane trip...kas sel ühevärvilisel on odometri näit mäluga (säilib kui toide eemaldada), mis sul prinditud korpusega pildil on?
| mikk36 kirjutas: |
| Peenem juhe, mis kütab, on ju tarbetu võimsuskadu? |
Ja seda küll - ideaalis peaks juhe olema piisavalt jäme, et ta soojaks ei läheks. Probleem on rummumootorite tehniline lahendus - enamusel tulevad juhtmed mootorist välja läbi tühjaks puuritud mootori telje - sealt lihtsalt ei ole alati ruumi läbi panna jämedamaid juhtmeid. Siis parim lahendus on peenike oa teha võimalikult lühike ja jätkata ca 10cm kaugusel mootorist juba jöämedamate juhtmetega. nii saab umbes 1m jagu teha faasijuhtmed jämedamaks.
http://repair.electricbike.com/?p=45
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vootele
HV vaatleja
liitunud: 30.11.2006
|
22.06.2015 12:07:42
|
|
|
| Mõõtude poolest on nad kõik samad. Mõnel on termomeeter, mõnel jälle ampermeeter. Odo peaks neil kõigil säilima, minu omal vähemalt küll säilib. Tahaks isegi teada, mis nipiga see seal säilitatakse...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|