Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
autor |
|
montez
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.12.2002
|
19.05.2015 11:38:06
Veebis video avaldamise tarkvara ja robotite eest kaitsmine |
|
|
Mõtlesin küsida abi oma idee teostamiseks. Soovin teha internetis kättesaadavaks videofaile. Nende vaatamine peab olema brauseris ehk kasutaja ei pea ega ka saa neid endale arvutisse salvestada. Varem olen selleks kasutanud Flashi .flv faile aga neid olen käsitsi teinud ja praegune kavandatav maht oleks sellest suurem. Seega vajan VABA tarkvara, kas lisa wordpressile, joomlale või sarnasele platvormile või täiesti eraldiseisvat lahendust(puhtast installist). Hetkel on kasutusel wordpress aga videod ei pea olema sellega seotud ja võivad olla hoopis eraldi domeenis/kataloogis.
Video on SD ehk maksimaalselt 720x576 pikslit. Lähtematerjal on .avi või MPEG aga saan ka ümber konvertida.
Teine vajadus on nende videofailide kaitse robotite eest. See eeldab CAPTCHA laadset lahendust enne iga videofaili näitama hakkamist, kus valesti vastamine suunaks tekstiga lehele "lugema". Proovin sellega vähendada andmesidemahtu.
Kui keegi teab lahendust, mis vastab neile kahele nõudele, siis olen tänulik selle kohta info jagamisest. Neile, kes tahaksid soovitada youtube laadseid lahendusi, siis eesmärk on hoida videod enda serveris ja teisi kasutajaks ei registreerita.
Kolmas vajadus on video juurde selgitava teksti lisamine, koos märksõnadega aga see on väiksema tähtsusega kui robotite takistamine, sest saan põhilehelt ka viidata videot näitavale lehele.
_________________
 |
|
Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
tagasi üles |
|
 |
kuunar
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.02.2009
|
|
Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
tagasi üles |
|
 |
montez
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.12.2002
|
20.05.2015 00:51:50
|
|
|
Kirjutada osatakse aga mitte lugeda.
1) Kordan siis uuesti. "Soovin teha internetis kättesaadavaks videofaile. Nende vaatamine peab olema brauseris ehk kasutaja ei pea ega ka saa neid endale arvutisse salvestada." Käib ka nutiseadmete kohta.
2) Ma ei taha indekseerimist takistada, vaid robotitel videofailide allalaadimist piirata.
_________________
 |
|
Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
20.05.2015 00:55:45
|
|
|
Arvutisse saab neid salvestada nii või naa. robots.txtga piirad lihtsalt teatud laiendid ära ja olemas.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
tagasi üles |
|
 |
Redikate
HV veteran

liitunud: 30.12.2005
|
21.05.2015 16:44:34
|
|
|
Kui sa teed need internetis "kättesaadavaks", siis saab neid ka alla laadida. Captcha päästab osati küll crawlimise eest, kuid kui keegi tahab seda video sealt kätte saada, siis ta ka saab.
_________________ http://nodejs.org/
"I'm also a person. Programming is just one thing I do." |
|
Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
23.05.2015 22:08:20
|
|
|
Robotid üldiselt videofaile alla ei lae ja inimene saab selle nii ehk naa alla laetud kui soovib. Mis selle robotite eest kaitsmise mõte on?
Ilma täiendavate eeldusteta pole video nähtavaks tegemiseks tänapäeval suurt midagi vaja http://www.w3schools.com/html/html5_video.asp ehk põhimõtteliselt piisab suvalisest sisuhaldusest, mis võimaldab ise htmli kirjutada.
|
|
Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
tagasi üles |
|
 |
|
lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|