Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  Fotoblog - Joomla, Wordpress või midagi kolmandat? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 18.05.2015 18:41:16 Fotoblog - Joomla, Wordpress või midagi kolmandat? vasta tsitaadiga

Võtan juba mitu aastat hoogu, et enda Pixelpostil põhinev fotoblog millegi muu vastu välja vahetada. Seni on olnud takistuseks see, et tahaks kuidagi vana sisu alles hoida, ideaaljuhul üle viia uuele mootorile/süsteemi. Aga kuna see võib parajalt keeruliseks osutuda siis pole viimasel ajal enam väga sellele rõhunud. Vajadusel saab vana nodi alles hoida ikka mingil viisil kasvõi suhteliselt staatilisena. Või tõsta ümber eraldi alamkataloogi/alamdomeeni vms.

Nullist alustades põrkasin aga hoopis uute murede otsa. Ütlen kohe ära, et ma olen nö. veebinduse maailmas pigem keskmine algaja - olen ise üht koma teist paigaldanud, natuke html'i mudinud aga ega suuremaid asju ise ei loo.

1. Millist mootorit valida? Wordpressi olen natuke näppinud, mõningal määral on tuttav. Aga on ju ka muid võimalikke variante - Joomla kasvõi või midagi kolmandat. Ei oska ühte teisele eelistada. Võiks olla jätkusuutlik - ehk siis popp, avatud lähtekoodiga, suure arendajaskonnaga/huvilistega.
2. Theme/väljanägemise valik. Mängin siin Wordpressiga taaskord aga ükski silma jääv tasuta "photoblogging" teema pole sobiv, näevad kuidagi koledad välja. St mulle meeldiks praeguse fotoblogi stiilis ("üks suur pilt ekraanil") + natuke tekstiblogimist/galeriilõhna juurde. Ehk siis võiks saada äkki kuidagi ühes vaates liikuda suurte piltide vahet, teisalt võiks piltide all olla "rohkem" vms viide, kust siis tuleks a la veel samast sessioonist fotosid nendele, kellele mingi teema rohkem huvi pakub.

Hirmus pikk jutt tuleb. Lühidalt:

1. Millist mootorit eelistada?
2. Kas mu nõudmised on juba nii spetsiifilised, et on mõistlik kas midagi ise ehitada või vastav teenuse tellida? Tasuta valmislahendused on vist kirvega hinnates üsna lihtsad?


viimati muutis Dirty Harry 18.05.2015 18:52:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdanx
HV kasutaja
djdanx

liitunud: 12.08.2004




sõnum 18.05.2015 18:52:26 vasta tsitaadiga

http://koken.me/

see on viimasel ajal päris popp ja mugav, kui enamus rõhku panna fotograafia peale.

_________________
teostan töid : magento
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 18.05.2015 18:54:28 vasta tsitaadiga

djdanx, tänud kaasa mõtlemast. See tundub olevat järjekordne Pixelpost - mis pole halb aga kui kaovad ühel hetkel arendajad tagant ära siis sureb maha. Paranda mind kui ma eksin.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Adebisi
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2015 18:59:27 vasta tsitaadiga

Wordpress ja kiire googeldamise tulemusena näiteks SoloFolio http://solofol.io/ theme. Wordpressil muidu ka mingi Pixelpost'i importimise tool olemas.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2015 21:59:32 vasta tsitaadiga

Jätan märgi maha, kuna endalgi soov üks fotoblog püsti panna.
Niipalju, kui olen uurinud võiks asi olla wordpressi baasil.Äkki Nishita theme baasil.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gynterk
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2004




sõnum 18.05.2015 22:30:56 vasta tsitaadiga

Üks kodumaine fotoportfoolio, WordPressi peal.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 18.05.2015 22:50:55 vasta tsitaadiga

http://coppermine-gallery.net/

see oli mul endal kui viitsisin serverit pidada.
tagasi üles
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 19.05.2015 08:54:19 vasta tsitaadiga

Copperminet olen isegi ca 10 aastat tagasi kasutanud, töötas küll. Antud juhul oleks minu soovide korral overkill + peaks hakkama mitut rakendust omavahel integreerima/haldama.

Niipalju olen enda jaoks välja mõtelnud, et kuna Wordpress on kergelt tuttav siis vaatan, kas leian sobiva theme. Vaatan ka tasulisi kuna hea asja eest pole probleem maksta väärilist tasu.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.05.2015 12:40:16 vasta tsitaadiga

Nojah, CMS määrab, mida pruukida saad. Ise pruukisin coppermine galeriid phpnuke /postnuke moodulina.
tagasi üles
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2015 12:52:26 vasta tsitaadiga

Wordpressi soovitan, themesi lademetes.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  Fotoblog - Joomla, Wordpress või midagi kolmandat?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.