|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
07.05.2015 10:30:14
Aegade kõige õhem Apple’i sülearvuti jõudis Eestisse |
|
|
PRESSITEADE - Alates eilsest saab Rocca al Mare Euronicsi Apple Shop kaupluses tutvuda vaid 920 grammi kaaluva sülearvutiga MacBook. Alumiiniumkorpusega arvuti on saadaval kolmes toonis – kuldne, hõbedane ja tumehall.
Üliterava 12-tollise Retina ekraaniga MacBook on vaid 13,1 millimeetrit paks, olles 11-tollisest MacBook Airist tervelt 24% õhem. Tänu ekraani kõrgele eraldusvõimele (2304 x 1440 pikslit) on fotod MacBooki ekraanil tõetruud ning tekst äärmiselt terav.
Uuenduslik täissuuruses klaviatuur on eelkäijatest ligemale kolmandiku võrra õhem, kuid 17% suuremate klahvidega. Ainulaadne survetundlik Force Touch puuteplaat loob aga uued võimalused sülearvuti kasutamiseks.
„Uue MacBooki näol on tegemist väga innovaatilise arvutiga. Näiteks saab mõlemat pidi kasutatava USB-C pesaga MacBooki laadida, edastada andmeid ja ühendada erinevaid seadmeid,“ ütles Rocca al Mare Apple Shop’i juhataja Tauno Taul. „Kuna sülearvutis kasutatav Intel Core M protsessor ei vaja jahutamiseks eraldi ventilaatorit, siis on uus MacBook ka esimene täiesti hääletu Mac,“ lisas Taul.
Kõikide 12-tolliste MacBookidega saab tutvuda Rocca al Mare Euronicsi Apple Shop kaupluses. Uue MacBooki hind algab 1499 eurost. Täpsem info on leitav Euronicsi e-poes aadressil www.euronics.ee
Video: Kuldne 12-tolline MacBook
Spoiler 
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
07.05.2015 14:48:34
|
|
|
| Apple viimase aja marketing meenutab seriaali "The Thick of It".
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
07.05.2015 17:17:46
|
|
|
Kuldne on uus must vist
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rebel_
HV kasutaja
liitunud: 29.01.2010
|
08.05.2015 12:45:50
|
|
|
| 1 pesa tõesti vähe, laadimise ajal ei saa kasutada välist monitori, hiirt, ega modemit... absurd.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wex
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.11.2003
|
08.05.2015 14:11:26
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Kuldne on uus must vist  |
Kuldne on ikka uus valge
|
|
| Kommentaarid: 124 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
08.05.2015 18:52:45
|
|
|
Hind võiks tsipa meelepärasem olla, siis oleks väga hea tööriist juba
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
W!ngs
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
08.05.2015 22:15:55
|
|
|
Oleneb tehtava töö iseloomust. Euronicsist läbikäies sai ka näpud külge aetud, täiesti istub teine
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arnis
HV veteran

liitunud: 18.07.2004
|
09.05.2015 01:18:00
|
|
|
Kuidas erineb see masin ülikorralikust tahvlist eeskujuliku ekraaniga, millel on lisavarustuse komplektis klaviatuur touchpadiga ning töötab Win põhiselt (või midagi muud mitte Androidi)?
Seda küll, et tahvelarvutil on võimalik näiteks fotokast mälukaart sisestada seadmesse, ning ka seda, et tahvlit saab kasutada ka käes hoides, aga kas veel mingi erinevus on?
_________________ Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused. |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
scrapper
HV kasutaja
liitunud: 09.01.2006
|
09.05.2015 08:37:01
|
|
|
| Rebel_ kirjutas: |
| 1 pesa tõesti vähe, laadimise ajal ei saa kasutada välist monitori, hiirt, ega modemit... absurd. |
(hydradock)
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.05.2015 09:33:40
|
|
|
| arnis kirjutas: |
Kuidas erineb see masin ülikorralikust tahvlist eeskujuliku ekraaniga, millel on lisavarustuse komplektis klaviatuur touchpadiga ning töötab Win põhiselt (või midagi muud mitte Androidi)?
Seda küll, et tahvelarvutil on võimalik näiteks fotokast mälukaart sisestada seadmesse, ning ka seda, et tahvlit saab kasutada ka käes hoides, aga kas veel mingi erinevus on? |
OSX ja Win on erinevad asjad, seni on ka tahvlil olev op.süs ja äppid olnud sellised, kus rakendused käituvad erinevalt. St tahvlil on nad selgelt nuditud ja "optimeeritud". Win10 küll lubab seda asja parandada ja muuta - saame näha.
Rääkimata sellest, et tahvelarvutile klaverit külge pannes on see "sadul sea seljas" lahendus seni olnud. No ei ole mugav kasutada. Läpakas on üks selge konkreetne tükk, ka parimate "kaante" vms juppidega on tahvel + eraldi klaviatuur üks kipakas kooslus. Seda enam, et tahvel pole mõeldud nii kasutamiseks. Taas - Win10 lubab seda olukorda muuta.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
W!ngs
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2010
|
09.05.2015 09:38:49
|
|
|
| scrapper kirjutas: |
| Rebel_ kirjutas: |
| 1 pesa tõesti vähe, laadimise ajal ei saa kasutada välist monitori, hiirt, ega modemit... absurd. |
http://i.imgur.com/e6SFTKr.jpg
(hydradock) |
Selles suhtes naljakas, et arvutit normaalselt kasutada peab uue revolutsiooniliselt õhukese läpakaga telliskiviga sarnast riistapuud kaasas kandma.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
09.05.2015 09:42:26
|
|
|
Kui juttu on välise monitori külge ühendamisest, siis võiks nagu eeldada, et too hydradock püsib sul pidevalt välise monitori ligiduses. Hiir käib igal normaalsel isikul mobiilse seadme küljes juhtmevabalt ning modemi ühenduse eraldi nõudmine on lihtsalt ajuvaba.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.05.2015 10:05:06
|
|
|
| Just. "Tavalise" läpaka puhul ju ei vea ka docki kaasas. Pealegi võiks asju kasutada nii nagu nad on mõeldud - tahvlit tahtlina, mitte ei pane talle juhtmepundart ja klaviatuuri külge. Läpakat mobiilse arvutina. Mõlemile võib teatud juhul läbi docki või muul "paiksel" viisil panna külge igasuguseid muid vidinaid kui statsionaarselt tahad kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
09.05.2015 10:05:49
|
|
|
| prtv kirjutas: |
| Kui juttu on välise monitori külge ühendamisest, siis võiks nagu eeldada, et too hydradock püsib sul pidevalt välise monitori ligiduses. Hiir käib igal normaalsel isikul mobiilse seadme küljes juhtmevabalt ning modemi ühenduse eraldi nõudmine on lihtsalt ajuvaba. |
Portide vajalikus sõltub ikka kasutajast. Ja kui oskad Corsair M45'ga võrreldavat BT hiirt soovitada, siis olen valmis kuulama.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
09.05.2015 10:11:38
|
|
|
Ehk jõuame ikka sinna välja, et kui porte rohkem kui 1 vaja on, siis sina pole selle sülearvuti sihtgrupp.
Hiirtest eraldi rääkides, siis mul on endal kasutuses Logitech MX Master hiir mis omab BT tuge, ning on vägagi arvestatav tegelane.
viimati muutis prtv 09.05.2015 10:15:12, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.05.2015 10:13:04
|
|
|
| pacho kirjutas: |
Portide vajalikus sõltub ikka kasutajast. Ja kui oskad Corsair M45'ga võrreldavat BT hiirt soovitada, siis olen valmis kuulama. |
Just täpselt! Mina ei oskaks selle Corsairi hiirega midagi peale hakata, eriti kui nii mõnus asi nagu Apple trackpad on kohe olemas. Igaüks leiab endale sobiva riist- ja tarkvara. Ning taas - läpakas on mobiilne seade, kes tahab sinna külge ämblikuvõrku panna peab ka valima n+1 pordiga seadme või siis docki kaasas kandma.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
09.05.2015 10:42:13
|
|
|
| prtv kirjutas: |
Ehk jõuame ikka sinna välja, et kui porte rohkem kui 1 vaja on, siis sina pole sülearvuti sihtgrupp.
Hiirtest eraldi rääkides, siis mul on endal kasutuses Logitech MX Master hiir mis omab BT tuge, ning on vägagi arvestatav tegelane. |
Teoreetiliselt olen sihtgrupp. Ma olen varasem iMac'i kasutaja. Läptopilt vajan 100% sRGB ekraani. Enamkasutatava tarkvara litsentsid lubab neid kasutada nii Mac'il kui ka PC'l. Ja MBP on minu jaoks liiga kallis ( eriti kui võrrelda Dell Precisioni hindadega)
| Mark0 kirjutas: |
| pacho kirjutas: |
Portide vajalikus sõltub ikka kasutajast. Ja kui oskad Corsair M45'ga võrreldavat BT hiirt soovitada, siis olen valmis kuulama. |
Just täpselt! Mina ei oskaks selle Corsairi hiirega midagi peale hakata, eriti kui nii mõnus asi nagu Apple trackpad on kohe olemas. Igaüks leiab endale sobiva riist- ja tarkvara. Ning taas - läpakas on mobiilne seade, kes tahab sinna külge ämblikuvõrku panna peab ka valima n+1 pordiga seadme või siis docki kaasas kandma. |
Ma pole elu sees trackpadi kasutanud. Siiani on mu kõikidel sülearvutitel olnud "pointing stick". Ja trackpadi kasutades tunnen end väga ebamugavalt. Ausalt. Kindlasti on võimalik ümber õppida. Aga hetkel on pointing stick'iga sülearvutid veel saadaval.
Ma suhtusin mängimishiirtesse mõni aeg tagasi eelarvamusega. Aga tuli välja, et tavaliselt on need funktsionaalsuselt ja ergonoomikalt parem kui muu kraam.
EDIT: Ma ei mängi arvutimänge.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
09.05.2015 10:43:52
|
|
|
| pacho kirjutas: |
Ma pole elu sees trackpadi kasutanud.
Ja trackpadi kasutades tunnen end väga ebamugavalt |
Et kumb siis on?
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
09.05.2015 10:52:19
|
|
|
| prtv kirjutas: |
| pacho kirjutas: |
Ma pole elu sees trackpadi kasutanud.
Ja trackpadi kasutades tunnen end väga ebamugavalt |
Et kumb siis on? |
Mu isiklikul arvutil on alati olnud pointing stick.
Tänapäeval pole vast olemas isikut, kes poleks lühidalt kellegi teise arvutit kasutanud.
Pointing sticki olemasolu pole ka Maci ostimise või ostmatajätmise argument. Mulle täitsa meeldivad Magic Mouse'i mitmesõrme viiped. Eeldatavasti on Apple trackpadil veel parem süsteem.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
09.05.2015 14:30:37
|
|
|
Aku peab pmst terve tööpäeva + veel mitmed tunnid lisaks. Milleks seda akulaadijat kaasa tassida? Enamik selle ostjatest lippab nagunii mööda linna ja koosolekuid ringi. Selle arvuti sihtgrupile on oluline, et arvuti oleks ülikerge, aku peaks vastu ja kasutamine oleks mugav. Tegemist pole workstationiga. Olen nüüd kuu aega samale sihtgrupile mõeldud Carbon X1 kasutanud ja võin öelda, et millestki puudust ei tunne. Hiir on Bluetoothiga, välist klaviatuuri ei näe põhjust kasutada, aku peab kauem vastu kui tööpäev kestab, võimsust jätkub, arvuti on kerge ja portatiivne. Hind on kõigel uuel alguses krõbe. Kui mul oleks piisavalt raha, siis ostaks selle Airi.
Ja tahvliga võrdlejad? Andke andeks, aga Androidi tahvlid ja üleüldse tahvlid pole töövahendid (kui su tööks pole ainult e-mailide lugemine ja 9GAGis surfamine). Windowsi tahvlid 8. versiooniga on üpris ägedad (võimalik kasutada reaalseid programme, mitte äppe), aga piiratud võimaluste ja väga lahja konfiguratsiooniga (Atom + 2GB RAMi ehk siis netbook ilma klaviatuurita).
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
09.05.2015 14:45:23
|
|
|
Hmm...kuidas saab jõudlusest piisata, kui arvutis on protsessor, mis jääb 7-8a vanustele core2duo protsessoritele alla?
link
Naljakas, et arvutis on kiire SSD ja 8GB RAM-i, kui tõeline pudelikael on hoopis prose.
Ja maksab julgelt üle 1000€...eks Apple puhul on alati kehtinud reegel, lollidelt tuleb raha ära võtta
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ricom2ger
HV veteran

liitunud: 15.04.2009
|
09.05.2015 14:53:10
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Hmm...kuidas saab jõudlusest piisata, kui arvutis on protsessor, mis jääb 7-8a vanustele core2duo protsessoritele alla?
link
Naljakas, et arvutis on kiire SSD ja 8GB RAM-i, kui tõeline pudelikael on hoopis prose.
Ja maksab julgelt üle 1000€...eks Apple puhul on alati kehtinud reegel, lollidelt tuleb raha ära võtta  |
Mis ime 8 aasta vanune passiivse jahutusega prose kiirem oli?
_________________ Kamehameha in your face! |
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
111 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.05.2015 15:11:24
|
|
|
wirx, loe üks postitus ülaltpoolt.
Rääkimata sellest, et tähtis pole mitte riista suurus vaid see, mida riistaga teha oskad.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
09.05.2015 15:13:11
|
|
|
Jõudlus ei tähenda, et passiivne jahutus peaks olema. Enamus tänapäevaseid korralike sülearvuteid on enamuse ajast vait, undama hakkavad ainult siis, kui kiirelt mõtlevad.
Mark0 pidasid silmas X1 carboni võrdlust või mida? Viimases on sees "natukene" kiirem prose - Core™ i7-5600U
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.05.2015 15:20:17
|
|
|
| Sõna "sihtgrupp". Nett on MB arvustusi täis, kus on "niisama" kasutamisest kuni mängimise/foto-videotöötluseni välja järgi proovitud. Loe neid kui ise pole MB'd järgi proovinud. Veelkord - tähtis sõna on "sihtgrupp".
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
09.05.2015 15:30:55
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Sõna "sihtgrupp". Nett on MB arvustusi täis, kus on "niisama" kasutamisest kuni mängimise/foto-videotöötluseni välja järgi proovitud. Loe neid kui ise pole MB'd järgi proovinud. Veelkord - tähtis sõna on "sihtgrupp". |
Apple on tuntud meediaga manipuleerija. Kui nende reegleid rikud ( loe, kirjutad negatiivse ülevaate või kritiseerid Apple ärivõtteid), lähed musta nimekirja. Ma ei usalda ühtegi ülevaadet kelle kirjutajad on saanud preview seadmed.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.05.2015 15:47:25
|
|
|
| Siis on üks variant ise järgi proovida kui internet nii ebaõiglane on, eriti kui igasugustest testidest rääkida. Kui tõesti vandenõuteoretiseerida siis võib "sõltumatuid" ülevaateid ju lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
09.05.2015 15:52:40
|
|
|
Ehk lähen vaatan täna üle siis.
Need allikad mis on läbi aastate sõltumatuid ülevaateid teinud, kahjuks Applelt seadmeid ei saa. Nende ülevaated tulevad välja kuu või paar hiljem.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
10.05.2015 00:02:29
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| pacho kirjutas: |
Anand Lal Shimpi saab ju Apple'ilt palka
Seda mitte kujundlikult vói úmbrikus, vaid sóna otseses móttes. |
Vabandust, et ma head vandenõuteooriat kõigutan aga mis seos on mainitud härrasmehel AnandTech'iga?
|
Huvitav kas Apple palkas hárrasmehe tehnoloogile pádevuse vói valdkonna kontaktide párast?
Inglise keeles on váljend "spin". Tólkes PR bullshiti ajamine. Párast 5 aastat suurfirmade PR-ga kokkupuutumist on mu maailmavaade muutunud vága pragmaatiliseks.
Teema juurde tagasi. Vaatasin MacBooki úle. Touchpad tundub nápu all mehaaniline. See oli kóige úllatavam asi. Keegi vóiks telefoni sama sústeemi juurutada.
Ekraan on hea kontrastiga ja tundub neutraalse várvitasakaaluga. Tundub olevat tahases kalibreeritud. Raske tápsel óelda. Kui oleks vaikimisi Windows 8 tóólaud, siis oleks lihtsam.
Klaviatuur on vaga lúhikese káiguga. Vajutamisel on kerge klópsuga tagasiside. Isiklikult ei suutnud kiiresti trúkkida. Ilmselt harjumise asi. Ja klaviatuur ei vaju lábi, nagu nendel ultrabookidel kipub asi olema. Klahvi áárele vajutades,erinavalt MBP-st, vajub klahv horisontaalselt.
Ekraanihiged on uskumatult stabiilsed. Seda jállegi teiste ultrabookidega vórreldes. 14 tollise áriklassi stabiilisusest on asi kaugel.
Kuldne várv on inetu.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
11.05.2015 01:21:50
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Hmm...kuidas saab jõudlusest piisata, kui arvutis on protsessor, mis jääb 7-8a vanustele core2duo protsessoritele alla?
link
Naljakas, et arvutis on kiire SSD ja 8GB RAM-i, kui tõeline pudelikael on hoopis prose.
Ja maksab julgelt üle 1000€...eks Apple puhul on alati kehtinud reegel, lollidelt tuleb raha ära võtta  |
Samamoodi võib öelda, et Porsche on mõttetu auto ja ostjatelt tulebki raha ära võtta. Mingi rondi saab odavamalt sama kiireks tuunida.
Aga kui ise Porschega sõidad, siis saad aru, et asi ei ole ainult kiiruses. Porsches on ju iga pisemgi detail läbi mõeldud. Kasvõi nii mõttetud asjad nagu õmblused rooli küljes.
Jah, on võimalik osta odavamalt kiirem auto, aga asi pole ju ainult kiiruses, eks. Samuti on pohhui, mis prose selles läpparis on, kui see veab enamus sihtrühmale mõeldud tarkvara vabalt ära, on ülikerge, aku peab terve päeva vastu jne.
Porsche pole ka auto, mida igaüks ostab. See on pigem luksuskaup kindlale sihtrühmale.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
11.05.2015 10:34:59
|
|
|
Eks võib ikka öelda nii, aga näe keegi eriti ei ütle, erinevalt Apple toodetest
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
11.05.2015 11:06:12
|
|
|
| Võrdlus Porschega pole asjakohane. Porsche konstrueeritud kestma kauem kui 3 aastat.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kakukeo
HV Guru
liitunud: 24.04.2013
|
11.05.2015 12:07:42
|
|
|
| pacho kirjutas: |
| Võrdlus Porschega pole asjakohane. Porsche konstrueeritud kestma kauem kui 3 aastat. |
Ütle üks tänapäeva arvuti, mis on konstrueeritud kestma kauem kui 3 aastat ? ainult äriklassi masinad võibolla... kui needki..
|
|
| Kommentaarid: 238 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
192 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
11.05.2015 12:21:05
|
|
|
Ei tea, just keegi Facebookis kirjutas - My refurbished IBM ThinkPad x60 Tablet is at least 7 years old now (so far I have changed the HDD to SDD, battery, trackpoint caps and OS), but I still can't find any reason to buy a new one. #firstworldproblems
Irooniline on see, et tema 7a vanas arvutis on umbes sama kiire protsessor, kui uusimas õunas.
Ja kui tulla ilma vendita masinate juurde, siis oli aasta 2005, kui ilmavalgust nägi Fujitsu Lifebook P7120 http://www.notebookreview.com/notebookreview/fujitsu-p7120-p7120d-review-pics-specs/ ei ühtegi ventikat, sisse ehitatud CD, dockitav, 1.3kg, aku 6h kanti, 10.6" ekraan ja sai valida ka mudeli, millel oli sisemine wifi kaart
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
11.05.2015 12:37:22
|
|
|
Uus MB peaks jõudkluselt i5 prosega 2011/2012 AIRi kanti olema.
Ja no ei ütleks, et mu 2011 1.7Ghz AIR millegagi hätta jääb.
Kannatab ka 22-25 megaseid RAWe natuke kruttida.
Selge see, et vaja midagi tõsisemat teha kasutan vähe teist pilli.
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
11.05.2015 12:50:33
|
|
|
Umbes samasse auku jääb see jah, kui 4a vana Airi oma, korralik areng ikka
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
11.05.2015 12:59:52
|
|
|
| kakukeo kirjutas: |
| pacho kirjutas: |
| Võrdlus Porschega pole asjakohane. Porsche konstrueeritud kestma kauem kui 3 aastat. |
Ütle üks tänapäeva arvuti, mis on konstrueeritud kestma kauem kui 3 aastat ? ainult äriklassi masinad võibolla... kui needki.. |
MacBook ei ole ehitatud kestma. Planned obsolescence. Normaalselt tahaks kuumuse akude juurest võimalikult kaugel hoida. Enamus sülearvuteid on nii ka konstrueeritud. Pea kõigi äriklassi arvutite sisemust on ilus vaadata. Kõik on funktsionaalne ja hästi planeeritud. Suurt rõhku on pandud soojuse akudest eemalhoidmisele.
MacBooki protsessorist tulev soojus kandub üle akudesse. Ma hetkel, kiire otsinguga, ei leidnud ühtegi ülevaadet kus oleks temperatuuri mainitud. Kuid pakuks iFixit artikli põhjal, et idle temperatuur saab olema kuskil 40-50 kraadi kandis ja koormus ell 80-90 kraadi. Lihtne oleks üks heatpipe lisada ja soojuse korpusesse juhtida, kuid selle puudumisel on paar põhjust. Kasum. Arvuti eluiga pikeneks. Kasutajad kaebaksid sooja arvuti üle.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
11.05.2015 13:13:22
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Umbes samasse auku jääb see jah, kui 4a va na Airi oma, korralik areng ikka  |
Krt ei ole kõik benchide ja rauamehed.
Pole aimugi mis asi on Core 2 Duo, i5
Kaugeltki ei nimetaks neid rumalateks kellel tuleb raha ära võtta.
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kakukeo
HV Guru
liitunud: 24.04.2013
|
11.05.2015 13:20:15
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Eks jah, nagu ma ütlesin lollidelt tulebki raha ära võtta...kui ikka ei tea, mis on core2duo ja et ostetava julgelt üle 1000€ masinas on sellega võrdväärne prose sees, siis pole neile seda raha vaja, las seisab parem Apple kontol  |
Noo ja kui ostan 75euriga c2d macbook white olen ka loll, sest ostsin apple ?
|
|
| Kommentaarid: 238 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
192 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kakukeo
HV Guru
liitunud: 24.04.2013
|
11.05.2015 13:28:29
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| Kui 1600€ vs 75€ tundub suht sarnane number, siis jah. |
Ma vihjan sellele, et antud teemas ei solvata mitte antud läpakat, vaid pigem "applet" kui firmat.
oleks samsung veel läpakatega euroopa turul, oleks huvitav näha olnud mis hinnaga nad oma "analoog" masina välja lasknuks..
|
|
| Kommentaarid: 238 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
192 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Forss
HV kasutaja

liitunud: 11.04.2004
|
11.05.2015 13:33:52
|
|
|
wirx on ikka eriti kibestunud vennike Vist ei mahu pähe, et maailmas on teistsuguseid inimesi kui tema ise
90% tavakasutajatest ei näe mingit vahet, kas arvutis jookseb see Core M või ülekiirendatud i7.
Küll aga saavad aru kui korpus nagiseb ja arvuti on kuum kui praepann.
Minu Macbook Air on pea 2 aastat vana ja ei ole küll praegu väsimuse märke näha. Aku kestab ikka 12h+ ja füüsilisi kulumisjälgi pole.
Kuigi jah praegu seda esimese generatsiooni macbooki ostma ei kipu, aga jõudluse puudumine jms argumendid ei ole küll otsustavad.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
11.05.2015 14:02:34
|
|
|
Protsessor ei ole tavakasutuses (veeb, office jne) juba ammu piirav faktor. RAMi on antud masinal 8GB (piisavalt), SSD on ülikiire PCI-E (mitte SATA nagu enamikes PC-des) ja aku peab piisavalt. Lisaks on Macbookil ülihea ekraan (eriti sarnases suuruses sülearvutitega võrreldes, ent isegi Macbook Proga võrreldav) ja kerge kaal.
Isiklikult ma seda praegu ei ostaks, aga seda ainult ühel põhjusel - hind on minu jaoks liiga kallis.
Ja ilkujatele teadmiseks veel see, et Core M on tootja jaoks ca sama kallis kui i5 protsessor, ei ole teps mitte odavam.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
11.05.2015 16:12:03
|
|
|
Käisin kaemas.
Üsna vinged olid küll. Kuldne ei meeldi.
nupud vajavad harjumist.
Ei saa virinas aru iga Apple toote tulemise puhul. Googleteoreetikud ja samad näod alati platsis
Mind sa Virgo ei sega. Tiba imeliku mulje jätad endast kui üsna edukas ettvõtjast.
Alari
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
krist2an
HV veteran

liitunud: 24.08.2008
|
11.05.2015 16:40:10
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| wirx, aga sa oled ju läpakaärikas ja peaksid äriliselt mõtlema. Miks sa Apple'i toodangut endale müüki ei võta? Apple'i nodi läheb nagu soojad saiad ja lollid ostavad pimesi. Mis ikka neist aastaid vanadest C2D juustudest võileivahinnaga müüd? |
Äkki ta vaatab pikemat perspektiivi ja müüb teadlikult kvaliteetseid tooteid koos vastava teenusega? Äriline mõtlemine =/= lühiajaline raha röövimine.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
11.05.2015 16:47:48
|
|
|
| krist2an kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
| wirx, aga sa oled ju läpakaärikas ja peaksid äriliselt mõtlema. Miks sa Apple'i toodangut endale müüki ei võta? Apple'i nodi läheb nagu soojad saiad ja lollid ostavad pimesi. Mis ikka neist aastaid vanadest C2D juustudest võileivahinnaga müüd? |
Äkki ta vaatab pikemat perspektiivi ja müüb teadlikult kvaliteetseid tooteid koos vastava teenusega? Äriline mõtlemine =/= lühiajaline raha röövimine. |
Nagu näha, siis Apple müüb tõesti ainult lühiajaliselt oma arvuteid.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|