Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 166, 167, 168 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2015 19:33:41 vasta tsitaadiga

Spezz, looda sa. Tegi oma meilboxi lahti ja kukkus koos tooliga seliti nagunii, nüüd läheb hekseldamisega aega enne kui Sinuni jõuab icon_wink.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver253
HV vaatleja
oliver253

liitunud: 29.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 02:01:31 vasta tsitaadiga

Tervitus,

kuna Elioni ametlike suhtluskanalite kaudu on võimatu saada rohkem infot peale eitava vastuse, siis tunnen huvi, kas keegi oskab lähemalt rääkida VDSL2-e levimise põhimõtetest.

Eramaja ja ajale lootusetult jalgu jäänud 12/1. Elioni levialakaardi järgi on igas ilmakaares ligi 100 meetri kaugusel mõni maja, kus on 40Mbit/s ühendus võimalik. Hea küll, kaabel alajaamast liigub keerulisi teid mööda ja on liiga pikk.

Kuidas on aga võimalik, et mõne lühikese tänava keskel on ainult paar maja märgistatud, või küllalt uues ridaelamus on ainult keskmised boksid ilma helerohelise ikoonita? Ehk siis, mida täpselt 40Mbit/s leviala kaart näitab?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 04:22:06 vasta tsitaadiga

Elionil on see kaart kohati mööda.
Endal oli sarnane juhtum, kus kaardi järgi ei ole VDSL võimalust, aga kogemata tellisin valel aadressil, kus VDSL olemas. Kui tehnik kohale jõudis ning oma apsakat mainisin, siis ütles et saab küll VDSL ja kuidas veel (jaamani ~400 meetrit) ning panigi VDSL.
Kaardi järgi siiamaani maja ADSL. Ei tea kas ülejäänud elanikud elavad siis ADSL otsas? icon_biggrin.gif

Kuigi see liini mõõtmine käib vist üle võrgu, kui ruuter otsas, siis tehniku jutu järgi klienditeenindajad ei oska selgeks teha, kas tegelikult on VDSL võimalik või mitte (pole nende pädevuses) ning vaja siiski tehnikut.
Parim võimalus on ilmselt, kui kuidagi tehnikuga jutule saad.

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 09:11:06 vasta tsitaadiga

oliver253, põhimõttelist peaks ka 165 nägema sinu modemi kaugust jaamast läbi "Marvin" nimelise programmi mis neil kasutada.
_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 11:27:30 vasta tsitaadiga

oliver253 kirjutas:
Tervitus,

kuna Elioni ametlike suhtluskanalite kaudu on võimatu saada rohkem infot peale eitava vastuse, siis tunnen huvi, kas keegi oskab lähemalt rääkida VDSL2-e levimise põhimõtetest.

Eramaja ja ajale lootusetult jalgu jäänud 12/1. Elioni levialakaardi järgi on igas ilmakaares ligi 100 meetri kaugusel mõni maja, kus on 40Mbit/s ühendus võimalik. Hea küll, kaabel alajaamast liigub keerulisi teid mööda ja on liiga pikk.

Kuidas on aga võimalik, et mõne lühikese tänava keskel on ainult paar maja märgistatud, või küllalt uues ridaelamus on ainult keskmised boksid ilma helerohelise ikoonita? Ehk siis, mida täpselt 40Mbit/s leviala kaart näitab?


Mõõdetakse efektiivset kaugust jaamast. Linnulennult tõenäoliselt tuleks välja. Kuid sideühendus ei tule mööda sirget joont. Loeb samuti kaabli ringdiameeter, üldine kvaliteet, ehitusaasta. jms parameetrid.

Piiriks 800m, kus üldiselt VDSL kiirused kukuvad järsult. Esialgsest jääb alles healjuhul ~20 Mbps.

Oliver juhtumi puhul on "ei" kindel EI.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 31.03.2015 13:45:40 vasta tsitaadiga

Tartu Tammelinn on ikka ja jälle heaks näiteks. Täielik random on see kaart ikka.


_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 13:51:57 vasta tsitaadiga

weasel, mis seal kaardil siis valesti ka on?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 31.03.2015 13:54:35 vasta tsitaadiga

Õuna 4, 7 ja 15 näiteks. Või Lemmatsi 2A.
Ja siis on kõikide majade keskel Pirni 7, mis saab üksinda 40mbit netti.

_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 13:58:17 vasta tsitaadiga

weasel, huvitav oleks muidugi tehnilise poolega kursis olevatelt inimestelt infot saada. Aga minuarust võib selline olukord ju vabalt eksisteerida mis kaardil näha on. Kõik oleneb ju sellest, et mis kaablid/ühendused ja kuskohast veetud on.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 13:59:38 vasta tsitaadiga

Ma ei viitsi eriti uurida, aga StreetView'ga Pirni tänavat tudeerides tundub Pirni 7 olevat maja, kuhu õhuliine ei lähe. Ehk on seal uuem ja ägedam kaabeldus?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 31.03.2015 14:06:30 vasta tsitaadiga

Ma pigem arvan, et nendes majades on tehtud mingi liini tugevuse analüüs vms. A la tehnik on käinud ja midagi mõõtnud seal kunagi ja siis pannakse aadressile külge, et siia on turvaline pakkuda 40mbit netti. Vaevalt neil mingi algoritm neid välja arvutab.

Ehk siis mu point on selles, et kui inimene avaldab soovi, siis saatku tehnik kohale, kes võimalused välja selgitab.

_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 14:11:34 vasta tsitaadiga

Ja siis tammelinnaga see asi ka, et suht igalpool VDSL2 võimalus ja siis on lambist suht minu maja kõrval ehitaja tänaval 3 maja, kus optika sees. Mulle ka, palun.

Ma tegelt ikka 40/10 ühendusega rahul, aga lihtsalt huvitab, et kuidasd nad nii said.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 14:38:56 vasta tsitaadiga

Variante on palju. Üldiselt on nii, et ega vaske keegi tänapäeval hea meelega ei vea. Kui on mingi ehitus, kui on kaablivedamine ja on võimalik optikat vedada - siis seda ka tehakse. Vabalt võib olla nii, et mõni eramaja saab pigem optika kuna nii on odavam kõigile. Niiet kui ise vähegi kusagil ehituse juures olla siis tasub näppu pulsil hoida. Kui kraav on juba kinni aetud siis on juba keeruline.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 14:56:24 vasta tsitaadiga

No maja sinna ehitati ja tolle maja naabermaja sai optika, aga naljakas on pigem see, et palju kaugemal sai ka üks maja selle.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 31.03.2015 15:22:22 vasta tsitaadiga

Karlova võin näiteks tuua.
Ostsin seal renoveeritud majja korteri, renoveerimise ajal küsisin arendajalt, et kas ta on uurinud äkki elion tooks valguskaabli sisse.
Ei olnud uurinud aga uuris ja nüüd ongi valguskaabel sees kõikides korterites. Üle tee teise majja pandi ka aga muus osas on mõni üksik maja seal piirkonaas näidatud hüperkiire võimalusega.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2015 18:33:47 vasta tsitaadiga

Jätke see kuldreegel meelde.

Kui majas on kaablikanalisatsioon ehk kaablitoru olemas ning läheduses on optikaga maju ehk GPON võimekus, siis Elion sõrgu vastu ei aja ning maja liidetakse võrguga tasuta kui tegemist on kortermajaga. Eramaja korral tuleb pisuke liitumine maksta ca 3-400€

Muudel juhtudel kus toru pole ja vana kaabel on mullas või puudub üldse, käib töö tellija/soovija rahakotil, sest kopatöö koos projektiga on tegevuse kõige kulukam osa ja seda ka ainult siis kui lähedal olev gpon ja vaba kiu võimalus.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 31.03.2015 19:55:11 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
weasel, huvitav oleks muidugi tehnilise poolega kursis olevatelt inimestelt infot saada. Aga minuarust võib selline olukord ju vabalt eksisteerida mis kaardil näha on. Kõik oleneb ju sellest, et mis kaablid/ühendused ja kuskohast veetud on.

Ei usu, need kaardid näitavad aiateibaid. Meie tänavale veeti kõigile tosin aastat tagasi korralik uus kaabel. Mina olen tänava otsas viimane, kes VDSl-i sai. Samas kaart näitab minu majast jaamani igasugu asju - mõnes majas pakutakse 40/10, mõnes 12/1, mõnes 6/1. Kusjuures andmete kogumine toimub kuidagi imelikult. Mõnes majas pole püsielanikke ega ruuteritki, kuidas saab sel juhul liini kvaliteeti kaugelt mööta ja väita, et pakutakse 40/10 ühendust. Minu majal polnd ka seda võimalust märgitud, kui ise küsisin siis sain ja kaardile ilmus ka muudatus.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 01.04.2015 15:56:28 vasta tsitaadiga

Tere! Võtaks seekord natuke rõõmsamas toonis sõna icon_smile.gif
Esimest korda 7 aasta jooksul ajast mil esimesed kortermajad optikaühenduse said, näen, et minu tarbimiskoht on saanud helesinise värvi ehk siis mina, koos teiste "vaskpaariklientidega" antud piirkonnas saame kaardi järgi alates Dets2015 kuni 40 mbit/s netti. Selline tunne, nagu oleks telefonijärjekord minuni jõudmas... /kes teab, see teab, millest räägin) icon_biggrin.gif
Hüperkiire 100(+)mbit/s, ilmselt ei täitugi kunagi,kuna eramutesse vaevalt elioni kulul valguskaablit vedama hakatakse... Aga asi seegi, mind otseselt ei huvita mitte DL kiirus vaid UL kiirus. See on olulisem. Ma nutan kiiremat uploadi taga juba 7 aastat... Arvasin, et enne saan vanaisaks, kui ma kiiremat netti näen, aga loodan väga, et see saab teoks... eelduste kohaselt, kui meie riigist sõja tallermaa ei saa icon_smile.gif (ok see oli naljaga pooleks öeldud).
to harakas:
Kunagi oli ka Elioni andmebaasis minu tarbimiskoha kohta eksitus, lubati lausa 50 mbit/s netti... Hakkasin läbi e-teeninduse tellima, siis tuli nätaki automaatvastus, et ei saa hetkel tellida(jubedalt pettusin)...Aga levialakaart on koguaeg olnud minu piirkonna kohta "hall", nüüd oleme järsku kõik helesinised... icon_biggrin.gif Asi selge, ADASL2+ sõlmseadmed ju ka amortiseeruvad,nad peavad midagi tegema, kui ei taha, et kogu infra täielikult läbi mädaneks, kuigi jah, kui maa-alune kaabel läbi läheb, siis ei aita ka see, kui sul GPON kusagil tännava otsas püsti pandud on, keegi peab ju need meetrid, teinekord lausa sajad, kinni maksma, et see valgus tuppa saaks. Vana ADSL sõlmpunkti ja minu maja vahel on kokku vast 25-30 meetrit,aga telefonikaabel on maa all. Selle asendamiseks on vaja teha kaevetöid, nii, et ei tasu kliendi kulul ära... AGA VDSL pannakse vist ilma täiendavate kuludeta, kuna kaabeldus kliendini jääb ära. Liitumistasu on loomulik, kui tarbimiskoht pole liitunud aga ma ise arvan, et tõenäoliselt pääsen uue ruuteri ostmise kuluga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2015 17:06:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kuna eramutesse vaevalt elioni kulul valguskaablit vedama hakatakse

Olen maininud seda siin. Võrus veeti näiteks, kinnistu piirini ja edasi kas kaevad ise maa sisse või lased teha. 200 euri liitumine.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cpuboy
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2006




sõnum 02.04.2015 17:57:50 vasta tsitaadiga

Eramutesse ju veetakse kaabel, tuleb elionist küsida ja raha välja laduda. Endal selline tee läbi käidud ning saan Elioni ainult kiita. Tulid kohale, vaatasime võimalused üle, andsid Elteli kontakti, et otse nende käest hinda küsiks mitte ei maksaks elionile.
Optika kaev oli teiselpool valga mnt., majast umbes 150m ning kokku läks see maksma kahe maja peale 2000.- koos käibega. Niiet need "anomaaliad" kaardil mille kallal te jonnite võivad tähendada, et inimesed tahavad ise oma elukvaliteeti parandada (omal finantseeringul). Ise ei leia küll, et Elion oleks pidanud meile naabritega oma raha eest selle kaabli tuppa tooma, nad ju pole kohustatud mulle üldse mingit internetti pakkuma. Ümber meid pole pole vähemalt kilomeetri raadiuses kellegi isegi 12/1 ühendust.

Kui teile ei meeldi elioni pakutav 12/1 või 40/10, siis on ju variant 4G, või ise midagi ette võtta.


viimati muutis cpuboy 02.04.2015 20:36:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2015 18:31:58 vasta tsitaadiga

Oot sa saad siis nüüd elionilt kenasti 300/300 osta?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cpuboy
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2006




sõnum 02.04.2015 20:35:48 vasta tsitaadiga

ikka jah
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
av.
HV vaatleja

liitunud: 30.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2015 02:10:54 vasta tsitaadiga

Kui Elioni levialakaart näitab, et majas 12Mbit/s võimalik aga eKodus pakub 40M/10M siis kumba uskuma peaks?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 03.04.2015 10:13:01 vasta tsitaadiga

av. kirjutas:
Kui Elioni levialakaart näitab, et majas 12Mbit/s võimalik aga eKodus pakub 40M/10M siis kumba uskuma peaks?

ekodu on õige, kaardi uuendamine võtab neil aega. Kuigi ma ei saa ikka aru, miks neid andmebaase ühendada ei saa, nii et muutus kajastuks korraga igal pool.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 03.04.2015 12:56:38 vasta tsitaadiga

ei pruugi ka ekodu õigesti näidata, mul oli vastupidi ükskord lubas ekodu seda mida ei oilnud võimalik tellida. kui kaart ja ekodu ei ühti, oleks kõige targem ühendust võtta klienditeenindusega, siis täpsustatakse üle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2015 15:57:15 vasta tsitaadiga

Ooda, mingi uus nali Elioni poolt? On 40/10 ja on vaja minimaalselt 12Mbit/s kiirust allalaadimisel, tekkisid katked. hakkasin uurima milles asi - kiirus ujub 6-17,8Mbit/s bit/s - loogiline et katkeb kui alla vajaliku langeb.
Ruuterile on tehtud restart, ühtegi muud teenust peal ei ole, digibox on võrgust välja lülitatud.
Elioni soovitatud Speedtest Mini aga raiub kui rauda - 34,9 alla ja 8, üles.
Mis toimub?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 16:01:42 vasta tsitaadiga

Maldur, sellise kirjelduse peale tundub, et viga on hoopis teise poole juures. Kusiganes see ka ei asu ja 12 kiirust ei nõua.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LongHorn
HV kasutaja
LongHorn

liitunud: 29.11.2004




sõnum 04.04.2015 16:04:13 vasta tsitaadiga

Maldur, liiga vähe informatsiooni.
Aga eeldan et vastasserveris või mõnes muus vahelülis on probleemid/ülekoormused.
Proovi mingit linuxi ISO vms alla laadida - saad täpsema tulemuse.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 16:21:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

em0: flags=28843<UP,BROADCAST,RUNNING,SIMPLEX,MULTICAST,NOINET6> mtu 1500
lladdr 00:22:xx:xx:xx:xx
priority: 0
groups: egress
media: Ethernet autoselect (1000baseT full-duplex,master)
status: active
inet 90.190.xx.xxx netmask 0xfffffc00 broadcast 90.190.xx.xxx


Mõtlesin ka juba uurida millal Elion majas 100Mbit infra välja vahetab ja 300/300 pakkuma hakkab. Hea et enne pärimist märkasin tsekata icon_biggrin.gif Kui mõned aastad tagasi netti sisse pandi siis näitas ifconfig 100Mbit linki.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2015 16:28:35 vasta tsitaadiga

See konkreetne teenus mida on vaja kasutada, katkeb keskmiselt 2 kuni nelja minuti järel. Mõõdetud kiirused toodud vahemikus leidis ruuter.ee pikk test. Tähendab et tegemist peaks olema olema eesti sisese liiklusega, mis siis veel väljaspoole rääkida (jaapanis olevasse serverisse üle 5M ühendust ei saa kuidagi, mistahes toru taga).
Mul on vaja tagada ühendus minimaalse kiirusega 12M ligi üheksaks tunniks umbes - kahtlane kas tuleb välja.
Et aga testisin eestisisest kiirust, siis iso laadimisest pole eriti tolku.

Tegemist on tegelikult küll välisühendusega, kuid seda annavad korraga 4 serverit paralleelselt, seega minimaalne kiirus per ühendus oleks 3Mbit/s - no seda suudetakse serveri tasemel EU pinnal ikka tagada. Kui aga meil siin ühendus kõlgub nagu vanaisa kell, siis poe midagi teha.


viimati muutis Maldur 04.04.2015 17:00:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 16:49:39 vasta tsitaadiga

Maldur, kui Eesti siseselt toimib siis on ju link sinu ja Elioni vahel korras. See ku ikusagil poolel teel Jaapani on mingisugune tõrge ees on ju juba kellegi teise mure. Katseta ka ühendust mõnda muusse maailmajakku.

Kuna mingist suuremast netikatkestusest/probleemist ei ole maailmas kuulda olnud siis tõenäoliselt on probleem hoopis seal endpointis kuhu sa ühendust luua üritad. Las nad vaatavad mis seal toimub.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2015 17:01:32 vasta tsitaadiga

Ruuter.ee ei ole ju kuskil välismaal, kõlgub juba siin see ühendus. Vahepeal sain isegi näha 4,7Mbit/s, tublid.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.04.2015 17:09:34 vasta tsitaadiga

Maldur, vaata pigem mida http://www.speedtest.net/ näitab, nt. mõne Soome serveriga.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2015 17:26:23 vasta tsitaadiga

Nagu enne kirjutasin, Speedtest näitab suht stabiilselt ühte ja sama. Mingil hetkel ongi see kiirus võibolla selline aga mingil hetkel kulub ära. Nagu ka varem kirjutasin, langeb ühenduse kiirus alla nõutud 12M piiri keskmiselt 2-4 minuti jooksul ning siis taastub. Kuidas panna Speedtest mõõtma näiteks 10 minutit kestvalt?

Lahe on vaadata kuidas vahel seierid ka käristavad seal väikeste kiiruste juures ja siis maagiliselt äkki hüppavad lähes normini ning resultaat mis kuvatakse tuleb "as usual".

Hakka või oma kolikambrist Mikrotiki välja kraamima et usaldusväärset pilti saada. Kahjuks on see vaid AP nii et üks liidestest on nii ehk naa wireless, seega läbiv kiirus saaks kohe piiratud "füüsiliselt" kuhugi 22Mbit/s kanti - mida ma väga ei tahaks vahele panna.


viimati muutis Maldur 04.04.2015 18:29:01, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 17:49:29 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Nagu enne kirjutasin, Speedtest näitab suht stabiilselt ühte ja sama. Mingil hetkel ongi see kiirus võibolla selline aga mingil hetkel kulub ära. Nagu ka varem kirjutasin, langeb ühenduse kiirus alla nõutud 12M piiri keskmiselt 2-4 minuti jooksul ning siis taastub. Kuidas panna Speedtest mõõtma näiteks 10 minutit kestvalt?
Pane midagi suurt kusagilt alla laadima - kõige lihtsam. Need speedtestid näitavadki ainult hetkekiirust.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2015 18:28:15 vasta tsitaadiga

Aga anna mingi link kuskile, ma eriti liinuskiga ei tegele, nii et ise kohe võtta ei oska. Mul vist tulemüür oskab ka mingit tunnist akent kuvada, saab ehk mingit aimu siis.
---
Tirisin ftp.estpak.ee pealt mingi ubuntu viimase iso, see tuli küll suht korralikult aga ainult 1GB nii et sai ruttu otsa...
---
Ruuter.ee näit igatahes enamvähem klapib tulemüüri näiduga kui see piisavalt "teravaks" teha. Nii et selle näidus ma väga ei kahtleks. Hüplemine kiiruses on ka natuke paremaks läinud, nii madalale enam ei komista nii tihti. Mingi pealelõunane tipptund möödus...?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.04.2015 18:39:47 vasta tsitaadiga

Maldur, 7GB - http://ftp.estpak.ee/pub/centos/7.1.1503/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1503-01.iso
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2015 18:57:16 vasta tsitaadiga

Jah, see tuleb ka suht vastu planku, 4,5-4,75MB/s nagu see gigane tükk enne. Estpaki sees on asjad seega korras, aga vaat väljaspoolt tuleb valikuliselt. Kus võrgus see ruuter.ee asub füüsiliselt, kindlasti mitte estpakis.
---
Tegin ka ruuter.ee ja tulemüüri akna abil kena pildi kus see perioodiline kukkumine on ilusti näha, paraku ei suuda HV foorumimootor minult pilti otse postitusse võtta, pean vist vaatama mis tingimuse vastu ma pildiga eksin.
E: tont teab, 95kB ja .png aga ei võta vastu...


viimati muutis Maldur 04.04.2015 18:59:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 18:57:18 vasta tsitaadiga

Maldur, Ruuteri probleem? Mis ruuteriga tegu on?
Kahjuks sul VDSL, muidu soovitaks otse võrgukaarti ühendada.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2015 19:04:42 vasta tsitaadiga

Ruuter on restarditud, muud nagu ei tea veaks pidada... Aa, see on küll et mingitel aegadel õhtuti jookseb IPTV ka korraks kokku nii umbes pooletunnise sammuga isegi SD kanaliga, nagu on märgatud, eriti seda ei vaadata tegelikult. TG789 on ruuter. Wifit sees pole.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 19:09:50 vasta tsitaadiga

Mis kohast ja mida tõmbad üldse? Saaksid ka teised proovida - äkki on siiski sealpool mure.

Tee ruuter.ee'sse läheb igaljuhul läbi välismaa.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Levelxer
HV veteran
Levelxer

liitunud: 27.11.2011




sõnum 04.04.2015 19:13:57 vasta tsitaadiga

Ruuter.ee on üsna kummaliselt viimasel ajal käitunud ... vahepeal allalaadimiskiirust testides näitas juhuslikke hieroglüüfe, nüüd näitab ~1/3 reaalset kiirust.

Edit: Chromega näitab ikka hieroglüüfe, Operaga ~1/3 - 1/2reaalset kiirust.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2015 19:37:55 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Mis kohast ja mida tõmbad üldse? Saaksid ka teised proovida - äkki on siiski sealpool mure.

Tee ruuter.ee'sse läheb igaljuhul läbi välismaa.


See teistel proovimine on mõnevõrra komplitseeritud ilmselt aga mitte võimatu. Tegemist on jaapanlaste katsega striimida esimest korda ajaloos DSD128 heliformaadis live sündmust. Selleks on nad üles pannud serverid eri maailmajagudes ning ka EUs asub üks, mis pidada teenindama paralleelis nelia serveriga. Teenus on põhimõtteliselt on-demand, seega ligipääsupiiranguga, seekord on "piletiks" kas Korgi või Sony poolt toodetud DSD DAC.
Üleval on serverites erinevad demotrackid, neid testides olengi saanud et ühendus jääb kohati kinni. Kui ma saaks näidata pilti ühendusest ruuter.ee lehe, saaksite kohe pihta mislaadi see häire on. Homme varahommikul kl 5:00 algab live mis kestab lõunani. Tahaks olla osaline selles...
http://dsd.st/en/
Link ühenduse pildile: http://www.upload.ee/image/4615606/Screen_Shot_2015-04-04_at_18.34.09.png
Joonest allapoole on kiirus, seega mida vähem roheline alla tuelb seda aeglasem on. On näha vähemalt viis selgemat gruppi kus kiirus on olnud väiksem ning kui puhver ei osutunud piisavaks, tpomub streamis katkestus, umbes niisuguse taktiga need ongi nagu pildilt võiks aimata. Ülal kriipsuksete ajavahe peaks olema kas 15 või 20 sekki, sellest saab tuletada katkete intervalli.


viimati muutis Maldur 04.04.2015 19:40:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 19:41:36 vasta tsitaadiga

Suvalise välismaal oleva teenusega võib olla muresid, näiteks ülekoormust. Eriti kui on popi asjaga tegu. Vaadates kuidas oli olukord näiteks 10 aastat tagasi kus näiteks STV'l oli välisühendus ikka täitsa olematu kohati on areng olnud kõigil operaatoritel meeletu. Aga endiselt on võimalik piiratud ressursse ära koormata.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2015 19:58:40 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Suvalise välismaal oleva teenusega võib olla muresid, näiteks ülekoormust. Eriti kui on popi asjaga tegu.


Seda viimast ma momendil vähemalt siin eriti tõenäoliseks ei peaks icon_wink.gif

Mis poppi võiks olla ruuter.ee uksele viis minutit koputamises... japside katsetus pole siin ju kuidagi osaline icon_rolleyes.gif

Siit edasi mõteldes - kas siis isegi 40/10 ühendus on tegelikult nii õhk, et isegi reaalselt 1/3 sellest euroopasse nelja connectioniga ei suudeta pakkuda...

Ma arvan et siin võib ikka olla pigem mingi kohalik põhjus, sest miks siis mõnikord õhtuti isegi Kanal2 hangumisteta vaadata ei saa.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 20:10:21 vasta tsitaadiga

ruuter.ee näitab aiateibaid, pikk test icon_lol.gif
tsitaat:

Kulunud aeg - 0.562 sekundit
Saadetud andmed - 3145728 baiti

44782387 bit/sec
43732.8 Kbit/sec
42.7 Mbit/sec
5466.6 KB/sec

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.04.2015 20:38:38 vasta tsitaadiga

Ühe korra vajutasid?
Mul on tegelikult suva kas ruuter.ee näitab teibaid või kinganumbreid, aga mind häirib see et millegipärast mind huvitav ühendus katkeb perioodiliselt ja see periood kattub ruuter.ee mõõtetulemuse intervalliga. Muud seost neil asjadel peale selle intervalli ei ole (no ja fakt et mõlemad asuvad väljaspool Eestit).

Vahetasin ka Google DNSi kohaliku vastu, midagi ei muutunud (idee selleks sain siit teemast https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=358008 ). Kui keskmiselt on tulemus vähe paremaks läinud, siis nägin siiski ka 4,3Mbit/s just 5 minti tagasi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 20:40:37 vasta tsitaadiga

Maldur, alati võib olla liinil vigu mis telepildis tekitavad hangumist. Aga siin on pigem midagi muud. Seda enam, et Eestis on kiirused korras nagu ma aru saan.

Ükski tavapakett pole selline kus oleks mingi kiirus garanteeritud väljapool kliendi ruuterit teenusepakkuja esimest punkti. Elionil oli kunagi Status Misiganes pakett kus oli tõesti kiirus garanteeritud. Kliente jagus ka. Mis sest, et garanteeritud kiiruseks oli 64 kbps. Kui nüüd tahta mingisse välismaisesse punkt garanteeritud linki... eks ikka seda müüdaks. Aga ma kardan, et summad oleks nelja- kui mitte viiekohalised. Kuus.

OK, see ei aita Sind ilmselgelt edasi. Kui tahad veel proovida siis võta mõni välismaine suurem ISO ja vaata kiiruseid: http://isoredirect.centos.org/centos/7/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-DVD-1503-01.iso

Ning taustal tasub võtta teadmiseks, et ükski aus ISP kusagil maailmas ei müü kliendile odavat kodupaketti kus on juttu kiirustest väljaspool teenusepakkuja võrku. Elionil on näiteks tootetingimustes nii kirjas: "Elion garanteerib Kliendile ühenduskiiruse Kliendi juurest olevast, esimesena sidevõrguga ühendatud seadmest kuni esimese Elioni võrgusõlmeni mitte vähem kui 10% maksimaalsest vastavale Kliendile lubatud alla- ja üleslaadimise kiirusest."

Miks nii? Sest Internet on üks suur ja lai koht kus puudub keskne ja üldine kontroll. Ei saa Elion müüa näiteks "garanteeritud kiirust 12 Mbps Saksamaale" kui näiteks Saksamaal olev server on rämedalt ülekoormatud ja 10 Mbps lingi taga.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 20:45:57 vasta tsitaadiga

Iseenesest ei ole probleemi saada välisvõrgust ka eKodu 300Mbit/s kiirusega maksimaalset kätte, selleks tuleb aga tõmmata tihti 2-3 torrentit korraga millel omakorda vähemalt 10 head jagajat.
Ütleme nii, et parimad kiirused erinevatest välisriikidest otse ühelt kasutajalt on vast 60-100Mbit/s kandis. Seega sõltub täiesti sinu euroopa serveri asukohast, saaks vähemalt täpsed asukohad teada, teeks samasse riiki speedtesti.

ps. ruuter.ee teeb ikkagi liiga väikese mahuga testi läbi välisriigi seega tulemused ei anna õiget numbrit. Speedtest teeb mahukama testi ja ise valid mis riiki tulemust näha tahad, kokkuvõttes on õige tulemus.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2015 20:47:47 vasta tsitaadiga

korralikust trackerist saab iga uue elus torrenti puhul toru nii umbe kui veel vähegi mahub, mingitest public torrentitest ei maksa jah rääkida.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 166, 167, 168 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.