Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Win 8.1 ja Samsung 450R boot. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
k455
HV kasutaja
k455

liitunud: 24.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2015 21:57:45 Win 8.1 ja Samsung 450R boot. vasta tsitaadiga

Tervitus!

Olen sattunud nüüd sellise huvitava isendi otsa nagu Samsung 450R (täpsemalt NP450R5E) millel originaalis tuli kunagi poest ostes Win8.0 kaasa. Aeg on seal maal, et tuleks teha format ja plaanis oli installida uus WIN8.1.

Murekoht siis selline, et DVD rom arvutil puudub ja bootida tuleks USB pulgalt. USB pulk sai ilusti valmistatud ja kõikides teistes arvutites ta hakkas justkui bootima, küll aga Samsung blokib. Kiire google käskis muuta Fast BIOS mode "disable" peale ja veidi sügavamal uurimisel muuta isegi Secure Boot seadistust. Aga tutkit vasja. Käärisin käised ülesse ja liikusin Google pimedamatesse nurkadesse leides huvitava arutelu, et peab olema hirmus spetsiifiline iso fail, usb pulk peaks olema FAT mitte NTFS formatiga jms. Ja siin ma siis olen, pika näoga ja sügan kukalt. Puusalt tulistama ei hakka, seega kuulaks kogenumatelt nõu. Kuidas üht sellist Samsungi bootima peaks?

_________________
Parimad küttesüsteemide lahendused leiate:
www.ostakatel.EE
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KrikU
HV veteran
KrikU

liitunud: 14.12.2001




sõnum 04.03.2015 00:42:10 vasta tsitaadiga

Rufus ja sellega saab teha UEFI biosiga uuemate aparaatidele sobiva formateeringu mälupulgale (NB! FAT32 ja GPT peavad olema valitud) ja ka soovitud iso lisada. Saab ka sellega lihtsalt formattida ja iso näiteks Wintoflash abil siis win installikas integreerida, mida mul äsja vaja oli kuna Rufus ei tahtnud 4Gb mälupulgale ära mahutada w81 x64 asja. Märksõnaks on ka CSM valik biosis mis võimaldab Windowsit traditsiooniliselt installida (MBR & NTFS). Ideaalis võiks sellistel juhtumitel jääda ikka ehtsa fastboot UEFI installi juurde - edu thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NPedro
HV kasutaja

liitunud: 17.02.2015




sõnum 04.03.2015 02:44:29 vasta tsitaadiga

Ma omapäid leidsin sellise lahenduse:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=637823&highlight=
Pulk oli jah FAT formaadis, ei oska nüüd öelda, kas see sind aitab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Win 8.1 ja Samsung 450R boot.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.