|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.02.2015 00:28:13
|
|
|
| Sults kirjutas: |
Minu teada ei ole vasaku käega midagi vaja vajutada, et AF punkti valida. Kui tahad jooksvalt punkte muuta, siis vabastad AF punkti valiku lukustusest (sellest multiselektori all olevast väiksest hoovakesest) ja validki nooltega selle punkti, mis vaja. Kui eelistad pidevalt AF punkti muuta, siis lihtsalt ei lukustagi seda kunagi. |
Ahha. Kui on nii siis väga hea teada.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.02.2015 12:20:35
|
|
|
| pacho kirjutas: |
ISO muutimiseks saab kasutada Fn nuppu. See jááb ilusasti vasaku póidla alla.
|
Muide - vist ikka ei saa Fn'i selleks kasutada. Vähemalt menüüs pole võimalust ISO muutmist sinna alla mäppida.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
09.02.2015 12:55:13
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| pacho kirjutas: |
ISO muutimiseks saab kasutada Fn nuppu. See jááb ilusasti vasaku póidla alla.
|
Muide - vist ikka ei saa Fn'i selleks kasutada. Vähemalt menüüs pole võimalust ISO muutmist sinna alla mäppida. |
Seal peaks olema võimalus "Access top item in my menu"
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
09.02.2015 13:00:25
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| pacho kirjutas: |
ISO muutimiseks saab kasutada Fn nuppu. See jááb ilusasti vasaku póidla alla.
|
Muide - vist ikka ei saa Fn'i selleks kasutada. Vähemalt menüüs pole võimalust ISO muutmist sinna alla mäppida. |
Kui probleem on selles, et käsitsi valitud ISO ootamatult väga valeks osutub ja oleks vaja ISO kiiresti ära muuta, siis ehk aitab see, kui Fn nupp mäppida Auto ISO on/off-ks.
Mina muudan paaritunnise metsas jalutamise käigus ISO võibolla maksimaalselt 4...5 korda, seepärast ISO kiire muutmise vajadust eriti ei tunneta. Aga poleks ka midagi selle vastu, kui selle funktsiooni saaks mingi parema käe nupu vajutamise läbi ühele rattaksesele külge panna. ISO ju ikkagi ava ja säriaja kõrval peamine parameeter.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
09.02.2015 13:03:53
|
|
|
| ISO peaks saama ka "record" nupu alla seada.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
09.02.2015 14:28:44
|
|
|
Endal ka ISO selle record nupu alla sätitud, kuna videot reeglina ei tee aga ISOt vahetan tihti, siis parema käe näppude alla selle saamine on üsna oluline.
Ning 70-200 f2,8 II käib küll statiivijalg ära. Lihtsalt see ei käi ära kogu rõngaga, vaid ainult jalg eraldi.
Muidu D750 suur pluss on tema imetabane autofookus, hämarat üritust pildistades on isegi näiteks D800 kaameraga vahe üllatavalt suur (canonitega ei ole võrrelnud).
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.02.2015 14:36:31
|
|
|
| eix666 kirjutas: |
Muidu D750 suur pluss on tema imetabane autofookus, hämarat üritust pildistades on isegi näiteks D800 kaameraga vahe üllatavalt suur (canonitega ei ole võrrelnud). |
Äkki räägid täpsemalt? St cross-type punktid on mõlemil samamoodi keskel "tulbas". Või mõtled seda, et kahe aastaga on asjad edasi arenenud?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
09.02.2015 14:52:30
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| eix666 kirjutas: |
Muidu D750 suur pluss on tema imetabane autofookus, hämarat üritust pildistades on isegi näiteks D800 kaameraga vahe üllatavalt suur (canonitega ei ole võrrelnud). |
Äkki räägid täpsemalt? St cross-type punktid on mõlemil samamoodi keskel "tulbas". Või mõtled seda, et kahe aastaga on asjad edasi arenenud? |
Ma kasutan enamuses keskmist AF punkti, mis on mõlemal risttüüpi, ehk siis selles pole vahet, hämaras on lihtsalt D750 AF tuntavalt kiirem ja täpsem (lubavad ju ka specis hämaramas fokuseerimist, D800 -2 EV ja D750 -3EV).
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-FoX-
HV Guru

liitunud: 26.04.2007

|
09.02.2015 15:13:59
|
|
|
D3300 kuidagi kiirelt pilte tahvlisse ei saa?
Selle wifi jublaka läbi ainult?
_________________ Aita suve, söö lund! |
|
| Kommentaarid: 367 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
3 :: |
307 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
09.02.2015 15:16:47
|
|
|
| -FoX- kirjutas: |
D3300 kuidagi kiirelt pilte tahvlisse ei saa?
Selle wifi jublaka läbi ainult? |
Kaardilugeja ja USB OTG
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-FoX-
HV Guru

liitunud: 26.04.2007

|
09.02.2015 15:19:59
|
|
|
Okei aga see Wifi jublakas võimaldaks ka pilte tahvlisse saata?
_________________ Aita suve, söö lund! |
|
| Kommentaarid: 367 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
3 :: |
307 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
white
HV kasutaja
liitunud: 06.06.2003
|
11.02.2015 21:12:12
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
Miinused:
* AF punkti valiku nupp ja loogika on jube veider. Tuleb hoida vasaku käe ühe sõrmega kere küljes nuppu all ja parema käega selle OK-nupu ümber oleva neljasuunalise nupuga niblida. Samal ajal ei saa pikemat teletoru hoida käes (ehk kere keskelt toetada) - ehk siis pildistamise ajal hoida suuremat-raskemat objektiivi ja valida AF punkti on võimatu. Canonil on AF punkti valimine kõik parema käe all (Nikon D4S'il näikse kah seal olevat).
* ISO'ga sama asi - tuleb hoida kere vasakul servas olevat nuppu ja keerutada paremalpool olevat ratast. Võimatu kiirelt teha kui on raskem objektiiv ees.
* AF punktid on üsna kaadri keskel koos. Muidugi 1Dmk4 on 1,3 cropiga ja saab selle võrra rohkem kaadrist ära katta. Igaljuhul D750 puhul on valik väike, mis sest, et punkte on 51 tükki.
* Vaid osad keskmise AF punktid on cross-type. 5Dmk2 on muidugi vaid ühega, 1Dmk4 puhul on terve AF ala neid täis. D750 konkurent 5Dmk3 on ka selles punktis kõvasti üle. 6D on muidugi nagu 5Dk2. See on lausa hämmastav ausalt üteldes - aga eks Nikon oskab ka segmenteerida ja raha teenida.
* Keeratav-liigutatav ekraan ei meeldi. Seda funktsionaalsust ise ei kasuta ning iga liikuv asi puruneb lihtsamalt. Õnneks on üsna hästi kinni.
* Sisseehitatud välk - milleks? Selles klassis kasutatakse kas suurt välku või kõrgeid ISOsid. Jah, ei pea kasutama - aga minu jaoks mõttetu rudiment.
|
Tänud ülevaate eest. Tahaks paari punkti täpsustada
*Af punkti valikuks ei pea seda alumist nuppu vajutama. See on AF reziimi vahetuseks. AF punkti saad valida hoides kaamerat nagu ikka hoiad aga parema käe pöidlaga saad kenasti noolega valida. Lisaks jätab ta meelde AF punkti mis viimati kasutatud landscape ja profiili asetuses(mõlema). St kui kiirelt vahetad Landscape ja Profiili vahel nt üritusel inimesi pildistades, siis on su punkt seal kus ta olema peab ja ei pea sõitma ringi.
*ISO nupu saab lihtsalt Movie Record nupu alla sättida, asub kohe shutteri kõrval, väga mugav
*AF ulatus ei ole just kõige parem aga tunduvalt laiem kui D610 puhul. Ja kui D750 veel crop modena tööle panna siis on ka punkte terve kaader täis. Suht nagu 1Dmk4
*Cross type punkte võiks jah terve kaader täis olla, olen nõus. aga see eest on kõik punktid -3EV ja converteriga kui miinimum ava läheb juba 5,6ja f8 vahele saad ka tervet hunnikut AF punkte kasutada, mitte ühte nagu Canoniga.
*keeratavat ekraani ei pea keerama, istub suht tugevalt kinni kui ei ole vaja. Aga kui ikka vaja tunde statiivilt vöökõrguselt tööd teha, või üle peade pildistada, või madala nurga pealt teha, on see ekraan ikka väga abiks
*Sisseehitatud välku saab kasutad Nikoni lisavälkuda Commanderina. Toetab ka TTL-i ja täielikut manuaalset välkude juhtimist ja eri gruppe. Ei ole vaja raadiosaatjaid ja vastuvõtjaid. Väga suur pluss, kas pole?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
12.02.2015 11:31:22
|
|
|
| white kirjutas: |
*Sisseehitatud välku saab kasutad Nikoni lisavälkuda Commanderina. Toetab ka TTL-i ja täielikut manuaalset välkude juhtimist ja eri gruppe. Ei ole vaja raadiosaatjaid ja vastuvõtjaid. Väga suur pluss, kas pole? |
ei tea - kui oled korra raadiosaatjaga välke juhtinud, ei taha seda vilgutamist enam D80 kunagi proovisin, tekitas tuntava päästiku lagi - vaja ju enne laksu teiste välkudega jutustada. Pea alati jäin päästmisega hiljaks. Kolides raadiopäästikule see mure kadus. Ehk, et see funktsioon kõlbab natüürmordi ja mööndusega portree pildistamiseks (mööndusega - sest mõned tõmbavad silmad kissi selle vilgutamise peale). Praeguse d600 pole kordagi seda funktsiooni kasutanud ja tõenäoliselt ei kasuta ka.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
white
HV kasutaja
liitunud: 06.06.2003
|
12.02.2015 12:24:56
|
|
|
| vallo kirjutas: |
| white kirjutas: |
*Sisseehitatud välku saab kasutad Nikoni lisavälkuda Commanderina. Toetab ka TTL-i ja täielikut manuaalset välkude juhtimist ja eri gruppe. Ei ole vaja raadiosaatjaid ja vastuvõtjaid. Väga suur pluss, kas pole? |
ei tea - kui oled korra raadiosaatjaga välke juhtinud, ei taha seda vilgutamist enam D80 kunagi proovisin, tekitas tuntava päästiku lagi - vaja ju enne laksu teiste välkudega jutustada. Pea alati jäin päästmisega hiljaks. Kolides raadiopäästikule see mure kadus. Ehk, et see funktsioon kõlbab natüürmordi ja mööndusega portree pildistamiseks (mööndusega - sest mõned tõmbavad silmad kissi selle vilgutamise peale). Praeguse d600 pole kordagi seda funktsiooni kasutanud ja tõenäoliselt ei kasuta ka. |
Ma pole küll aru saanud, et erilist laggi oleks. Võib olla on tõesti raadioga vahe. Googeldasin seda teemat natuke, ei leidnud midagi. Lagg võib tulla sellest kas kasutad TTL-i või mitte aga ka see ei tohiks olla tuntav. VB oli D80-ga asjad teisiti.
Silmade kissitamise kohta niipalju, et saad seadistada commanderi nii, et ta pilti ei mõjuta ja selleks, et silma ei paista saad osta septsiaalse katte ette(7EUR), mis laseb IR valgust ikka läbi ja süsteem toimib.
TTL võimelised saatja ja vastuvõtjad maksavad kena kopika. Selletõttu hoiad välgu pealt kokku. Samuti ei pea jamama kahe lisa patareikomplektiga
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
12.02.2015 12:29:21
|
|
|
| white kirjutas: |
TTL võimelised saatja ja vastuvõtjad maksavad kena kopika. Selletõttu hoiad välgu pealt kokku. Samuti ei pea jamama kahe lisa patareikomplektiga |
Seda kõike eeldusel, et stuudios toimetavad Nikoni kaamerad on, eks? Kas Canoniga (või suvalise teise mitte-Nikoniga) jääb ukse taha?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
12.02.2015 13:20:41
|
|
|
| Pole remotes ttl -i kasutanud - endal sellised suht dumbid saatjad (aga olen ka ttl võimekaid saatjaid kasutanud), samas kui ma juba valguse käsitsi ülesse panen, siis sean ka tugevused käsitsi vastavalt vajadusele, mitte ei looda välgu tarkusele.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Supiplex
HV veteran

liitunud: 11.12.2002
|
12.02.2015 14:23:16
|
|
|
Ärge väga vinti peale keerake - stuudiosse pole Nikoni CLS-iga (Creative Lighting System) mõtet minna. Küll aga on ühe-kahe välguga amatööril mõtet minna laste sünnipäevale või mujale siseoludesse kus ta oma välgu jätab aknalauale, kapi äärele või kuhu parajasti tuju tekib ja teeb lihtsalt pilti. Järele proovitud, väga lõbus, soovitan. Midagi juurde ostma ei pea, midagi sättima ei pea, valgus tuleb oluliselt põnevam kui kaamera pealt lakke või seina põrgatades. Selles ongi asja võlu.
Loomulikult valguse ülessättimisest pole mõtet rääkida sest iga uue kaadri jaoks arvestab ta välgu intensiivsuse oma suva järgi. Pärast arvutis vaatad, mis tuli välja ja mis mitte. Kui ei tulnud välja, pole vahet - tööd sellega ei tee.
Õues süsteem nii mugavalt ei toimi, sest slave välgu andur peab päris julgelt kaamera poole suunatud olema - vastasel korral ei päästa välku lahti. Toas põrkab trigeri valgus igalt seinalt andurisse, õues reeglina mitte.
_________________ The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions. |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
white
HV kasutaja
liitunud: 06.06.2003
|
12.02.2015 14:30:08
|
|
|
| Supiplex kirjutas: |
Ärge väga vinti peale keerake - stuudiosse pole Nikoni CLS-iga (Creative Lighting System) mõtet minna. Küll aga on ühe-kahe välguga amatööril mõtet minna laste sünnipäevale või mujale siseoludesse kus ta oma välgu jätab aknalauale, kapi äärele või kuhu parajasti tuju tekib ja teeb lihtsalt pilti. Järele proovitud, väga lõbus, soovitan. Midagi juurde ostma ei pea, midagi sättima ei pea, valgus tuleb oluliselt põnevam kui kaamera pealt lakke või seina põrgatades. Selles ongi asja võlu.
Loomulikult valguse ülessättimisest pole mõtet rääkida sest iga uue kaadri jaoks arvestab ta välgu intensiivsuse oma suva järgi. Pärast arvutis vaatad, mis tuli välja ja mis mitte. Kui ei tulnud välja, pole vahet - tööd sellega ei tee.
Õues süsteem nii mugavalt ei toimi, sest slave välgu andur peab päris julgelt kaamera poole suunatud olema - vastasel korral ei päästa välku lahti. Toas põrkab trigeri valgus igalt seinalt andurisse, õues reeglina mitte. |
Loomulikult kaalub saatjate komplekt vähegi professionaalsemas situatsioonis CLS-i üle. Arutelu käis pigem selle üle kui mõttetu Nikoni kerevälk on, tõin ühe näite ta mõttekusest.
Õues jah on puudused, nõustun
Aga mismõttes iga kaadri jaoks arvestab välgu suva intensiivsuse järgi? Saad ju manuaalselt ka juhtida, ega TTL ainuvõimalus pole.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
12.02.2015 15:41:53
|
|
|
| white kirjutas: |
| Aga mismõttes iga kaadri jaoks arvestab välgu suva intensiivsuse järgi? Saad ju manuaalselt ka juhtida, ega TTL ainuvõimalus pole. |
Mulle tundub, et CLSi laidavad need, kes pole seda ise kunagi tõsiselt kasutanud. Kaamera külgeehitatud välk on ka looduses väga mõnus asi, kui tahad näiteks makrotamisel välgu kaameralt maha võtta, et kaadrit teisest suunast valgustada. Minul on toiminud tõrgeteta ka suvise keskpäevase päikse käes.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
V5L
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2013
|
24.02.2015 20:05:03
|
|
|
| V5L kirjutas: |
| V5L kirjutas: |
Tere.
Sai soetatud järelturu kaudu ühest fotostuudiost pealtnäha väga heas korras Nikoni D80 kaamera. Ca kuu vältel sai kaamerat mõned korrad kasutatud ning kõik töötas laitmatult. Kaamera maha kukkunud või vett saanud pole.
Ühel päeval pilti tehes avastasin et tehtud fotot ekraanile ei kuvata ning kogu displei ei tööta. Lisaks ei salvestu foto ka mälukaardile.
Peegel teeb klõpsu ära, objektiivi ringi veab, teravustamine olemas, välku teeb. Väike displei töötab, kuid aku tähis vilgub (aku märk, kõik kriipsud olemas, akut olen laadinud 2 päeva)
Igasugune info teretulnud. |
Täpselt sama teema, proovin siis toimida sarnaselt:
http://www.fotokala.ee/foorum/read.php?f=2&i=55946&t=55946&v=f |
Tere.
Vahepeal selgunud, et aparaadi läbisõit 100k
Kas mittetöötav displey, aku vilkumine, fotode mitte salvestamine kaardile võib tähendada, et katik on surnud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
white
HV kasutaja
liitunud: 06.06.2003
|
24.02.2015 20:34:07
|
|
|
| Ei viita just sellele
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
24.02.2015 20:35:02
|
|
|
| Üldjuhul viskab siis ikka konkreetse veakoodi ekraanile.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
24.02.2015 21:11:15
|
|
|
Üks võimalik variant on D80 "Dead battery syndrome".
Selle vastu pidi olema lausa firmware update, aga kui kaamerat üldse käima ei saa, siis ei saa teha ka update või isegi kontrollida, mis versioon parajasti peal on.
Netist leidsin sellise soovituse:
- Eemaldad aku.
- Vajutad kaamera peal alla nupu "Mõõtmisrežiim (See, mille juures on punane kiri "Format")" ja hoiad seda allavajutatuna.
- Sisestad aku.
- Vabastad nupu.
Kaamera ja aku kontaktide puhastamisest võib ka abi olla.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.02.2015 13:48:35
|
|
|
D810 + 70-200/2,8 VR II ning 50/1,4. Kaks muret.
1. Autofookusest ei saa kuidagi aru. St kas on keskmine punkt või midagi muud aga üsna tihti ma näen silmaga, et on fookuses aga kaamera pilti ei tee kui shutter'it vajutada (noh, nii nagu pilti ikka tehakse). St vajutan poole peale nupu, on fookuses, vajutan edasi... mitte midagi ei juhtu. Oskab keegi mingit lollikindlat kombinatsiooni ütelda millega peaks kindlasti kõik OK olema? AF-S peal on.
2. Säri mõõdab justkui valesti. St LCD eredus on "0" peal, säri mõõtes näitab särimõõdik justkui neutraalset tulemust, histogramm on aga üsna "vasakul servas". Reaalselt on RAW arvutis Lightroomis vaadates selgelt alasäris. Ning kui teise kaameraga kõrval mõõta siis peaks 1-1,5 EV justkui vahet olema. Ilmselt midagi on särimõõtmises nihu - aga kus ja mis?
Mis tegelikult viib kolmanda asjani:
3. Kuidas D810 ära resetida? Sain ta mingil kujul eelkonfituna, "kahe nupu" reseti tegin ja see ka resetis üht-teist ära. Aga menüüdest ma mingit reseti ei leia ja kiirelt googeldades ka silma ei hakka midagi.
Tunnen end nagu AHV kellele on tehnikaime kätte antud. Kusjuures D750'ga läks kõik ludinal, AF, valgusemõõtmine ja kõik muu oli kohe algul paigas.
EDIT: Sain reset'itud, custom menüüs oli ikka. Ei muutnud midagi.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
28.02.2015 13:58:09
|
|
|
1. Lülita af-s fookuse prioriteet välja
2. LCD heledus särimõõtmist oluliselt ei mõjuta. Kui, siis ainult pimedas pildistamisel. Selle vastu aitab, kui pildiotsija ava kinni katta säritamise hetkeks.
Mis režiimis ja oludes mõõdad?
Võimalik, kuid väheusutav, et eelmine omanik on näppinud fine tune optimal exposure seadet.
viimati muutis Sults 28.02.2015 14:02:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.02.2015 14:00:48
|
|
|
1. Custom menüüd - autofocus - a2 AF-S priority selection - kui panin "release" peale siis paistab, et läks korda. Tänud!
2. M-režiimis. LCD-osa oli mainitud vaid selleks, et sealt näiteks paidtab tulemus ka OK lisaks kaamera mõõtmisele. Eile mõõtsin kontserdil NO99 teatri jazzklubis, täna kodus kergelt hämarates oludes.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.02.2015 14:04:57
|
|
|
pacho, selle tegin jah ära nagu ülalpool kirjutasin.
Sults, vaatan seda " fine tune optimal exposure" asja, st otsin kus asub.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
28.02.2015 14:11:10
|
|
|
Hämaras peabki histogramm vasakule hoidma.
Maatriks, keskosa või punktmõõtmine?
Metering/Exposure menüüs asub ka fine tune
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.02.2015 14:21:28
|
|
|
Peab hoidma vasakule jah aga tulemus on alasäris, see on veider.
Maatriks.
Fine tune leidsin ise kah (eks ma õpin juba ), kõik on nullis.
EDIT: naljaks lugu, praegu on nagu mõõtmine korras. Ma olen muidugi niipalju juba proovinud, et hakkan endas kahtlema kuid minu mäletamistmööda oli maatriksmõõtmise peal kogu aeg. Seda saab vist RAW seest kusagilt kontrollida küll, uurin.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
28.02.2015 14:24:51
|
|
|
Mille järgi selle alasäri tuvastad? Küllap jääb kaadrisse mõni hele täpp, mis maatriksi korral nihutab histogrammi massi vasakule. Proovi keskosa või punktmõõtmist
Edit: ju siis reset ikka aitas.
Metering režiimi peaks nägema piltide vaatamisel, kui vastav info sisse lülitada.
viimati muutis Sults 28.02.2015 14:27:08, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
28.02.2015 14:25:20
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
Peab hoidma vasakule jah aga tulemus on alasäris, see on veider.
.
|
Huvitav, et mu Sony'ga on sama lugu. RAW+jpeg'i pildistades on jpeg'il korrektne säri. Lightroomis RAW faili avades on see alasäris.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.02.2015 14:43:08
|
|
|
| Sults kirjutas: |
Mille järgi selle alasäri tuvastad? Küllap jääb kaadrisse mõni hele täpp, mis maatriksi korral nihutab histogrammi massi vasakule. Proovi keskosa või punktmõõtmist
Edit: ju siis reset ikka aitas.
Metering režiimi peaks nägema piltide vaatamisel, kui vastav info sisse lülitada. |
Üks asi millega tuvastasin - võtsin kõrvale enda Canoni 1Dmk4 + 70-200/2,8 ja tegin samadest olukordadest pilte ja mõõtmisi. Eks näis, täna on üks kontsert veel kus proovida. Vabalt võib olla lihtsalt teistmoodi tehnika käsitlemises asi.
Keskosa või punkt ei sobi kuna ma olen harjunud valima AF punkti vastavalt vajadusele ja see võib olla hoopis mujal kui keskel. Võinoh, eks see on üldse kuidagi peakujus kinni, ma mõõdan säri märkimisväärses osas üldse kõhutundega. Canoniga on aastate jooksul mingi sünergia (loll sõna aga antud juhul sobib) tekkinud, vaatan silmaga kaadrit, natuke kaamera mõõdetavat säri ja ongi tulemus olemas. Nikoniga pole seda koostööd lihtsalt. Veel. :)
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
28.02.2015 15:03:34
|
|
|
| Mark0, kas Active D-Lighting on sisse lülitatud? See oli tavaliselt esimene asi mille ma välja lülitasin, kuna kolmanda osapoole programmid ei oskanud selle infot tõlgendada.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.02.2015 15:16:27
|
|
|
| pacho kirjutas: |
| Mark0, kas Active D-Lighting on sisse lülitatud? See oli tavaliselt esimene asi mille ma välja lülitasin, kuna kolmanda osapoole programmid ei oskanud selle infot tõlgendada. |
Oli algul sees aga millalgi lülitasin välja kuna seda saab väidetavalt ka hiljem aktiveerida järeltöötluses.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
28.02.2015 15:27:48
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Keskosa või punkt ei sobi kuna ma olen harjunud valima AF punkti vastavalt vajadusele ja see võib olla hoopis mujal kui keskel. |
Punktmõõtmine liigub ju valitud AF punktiga kaasa.
D-Lightingu saab tõesti teha järeltöötluses ka, kui pildistad RAWs
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.02.2015 15:38:15
|
|
|
| Sults kirjutas: |
Punktmõõtmine liigub ju valitud AF punktiga kaasa.
|
Selge pilt.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
28.02.2015 16:40:18
|
|
|
Kas näotuvastus oli sees või väljas? Sellest lähtuvalt võib ka kaadri mõõtmine oluliselt muutuda.
Kontserdil võid proovida ka D810 uut Highlight-Weighted mõõtmist. See peaks olema selliste olude jaoks just loodudki.
viimati muutis Sults 28.02.2015 16:40:47, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.02.2015 16:40:42
|
|
|
| Sults kirjutas: |
| Kas näotuvastus oli sees või väljas? Sellest lähtuvalt võib ka kaadri mõõtmine oluliselt muutuda. |
Praeguseks on väljas, mingil hetkel algul oli sees küll. Võis ka sellest olla tõesti.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
white
HV kasutaja
liitunud: 06.06.2003
|
01.03.2015 10:51:29
|
|
|
| pacho kirjutas: |
| Mark0, kas Active D-Lighting on sisse lülitatud? See oli tavaliselt esimene asi mille ma välja lülitasin, kuna kolmanda osapoole programmid ei oskanud selle infot tõlgendada. |
Active D lightning RAW pilti ei mõjuta. Aga mõjutab seda pilti mida sa LCD ekraanil näed, sest see on jpeg preview RAW-st. Sama käib ka histogrammi kohta mida RAW-i pildistamisel näed. On kõlakaid, et RAW histogram tuleb firmware updatega D750-le ja D810-le. Jääme lootma.
Säri mõõtmise kohta veel niipalju, et jah Face metering võib mõjutada. Kõige parem oleks vast spot meteringu kasutada kontserdil. Nikoni puhul liigub see valitud AF punktiga kaasa. Highlight weighted metering kipub alasäritama teinekord ja pead seda kompenseerima vastavalt stseenile.
Väike Edit ka: Kui Kasutada Nikoni RAW tarkvara ja pildistada koos Active D- Lightninguga siis Nikoni tarkvara oskab lugeda RAW-le kaasapandud infot osade pildisätete kohta(Active-D k. a. ) ja siis paneb lihtsalt sobiva Tone Curve peale, tõstes varje oluliselt. Seda saab maha võtta ja tagasi minna ja Lightroomis saab töötlusega täpselt sama efekti kui varje üles lükata. Samas kontserdi ISO-dega ei ole mõtet väga varje hiljem lükata ja Active D-lightningut kasutada, sest siis annab LCD pilt ja histogram kaamera tagaküljel väga vale info säri reaalsest tugevusest.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
01.03.2015 10:51:58
|
|
|
| white kirjutas: |
| pacho kirjutas: |
| Mark0, kas Active D-Lighting on sisse lülitatud? See oli tavaliselt esimene asi mille ma välja lülitasin, kuna kolmanda osapoole programmid ei oskanud selle infot tõlgendada. |
Active D lightning RAW pilti ei mõjuta. Aga mõjutab seda pilti mida sa LCD ekraanil näed, sest see on jpeg preview RAW-st. Sama käib ka histogrammi kohta mida RAW-i pildistamisel näed. On kõlakaid, et RAW histogram tuleb firmware updatega D750-le ja D810-le. Jääme lootma.
|
Minu kogemus on erinev. ADL muudab tegelikku säri. Olenevalt valgusoludest kas suurendab, vähendab või puutu säriaega. Kuna need muudatused on tehtud tegeliku säriaja muutmise teel, siis mõjutavad need ka RAW faile. See ei ole probleemiks kui kasutada järeltöötluseks Nikoni oma tarkvara.
See tegi ADL'i kasutamise minu jaoks ettearvamatuks.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
white
HV kasutaja
liitunud: 06.06.2003
|
01.03.2015 12:38:38
|
|
|
| OK, hea teada, peab katsetama üle.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
01.03.2015 14:21:45
|
|
|
| Ja ongi/oligi ADLis asi. Vaatasin huvipärast Capture NX-D'ga - näeb 1:1 samasugune välja nagu näiteks fotoka LCD'l. Peale ADLi kinnikeeramist on minuarust tulemus ka mõnusam - vbolla ma ei oska seda funktsiooni kasutada kuid varjualasid keeratakse ikka minu jaoks liiga palju peale ja tulemus on kõrgetel ISOdel selgelt mürane. Madalate ISOdega on vast teine asi.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
01.03.2015 14:35:32
|
|
|
ADL on rohkem algajatele mõeldud funktsionaalsus. Üritab emuleerida pilti mida silm näeb.
Kui on vaja saada kaamerast usaldusväärne tulemus, siis see pigem segab.
| ot: |
| Ma sai oma Sony säri ka selle jutu peale korda. Sony'l on sama funktsionaalsus DRO nime all. Teinekord tasub kasutusjuhendit lugeda |
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
white
HV kasutaja
liitunud: 06.06.2003
|
01.03.2015 15:14:14
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Ja ongi/oligi ADLis asi. Vaatasin huvipärast Capture NX-D'ga - näeb 1:1 samasugune välja nagu näiteks fotoka LCD'l. Peale ADLi kinnikeeramist on minuarust tulemus ka mõnusam - vbolla ma ei oska seda funktsiooni kasutada kuid varjualasid keeratakse ikka minu jaoks liiga palju peale ja tulemus on kõrgetel ISOdel selgelt mürane. Madalate ISOdega on vast teine asi. |
Jah, eelistan ka ikka ise kontrollida palju varjusid tõstan. ADL on rohkem mõeldud JPEG jaoks siiski, sest neil puudub hiljem võimalus varje nihutada. Ka madalate ISO-dega võib ADL liiale minna, tehes pildi ebareaalseks. Kasutan ise Lightroomi ja seal niiehknaa kõike ise keeran.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.03.2015 11:28:58
|
|
|
| Kas taskus olev mobiil ei tee piisavalt head videot? Ma neid viidatud punne ise ei tunne küll aga kui on peeglikolakas juba olemas siis kas on vaja veel ühte klotsi lisaks? Seda enam, et kaasaegse mobla video võib isegi parem olla kui mõne aasta vanune kompakt.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
02.03.2015 12:52:30
|
|
|
Kui tingimata just sellel eesmärgil (pruugitud) seebikas osta, siis pigem Sony, Panasonic või Canon. Soovitatavalt muidugi üldse hübriid, kuigi see tõstab omajagu hinnaklassi.
Oleks K20 asemel D90 ostnud, saaks ka muidugi hetkel hädapärast hakkama. Oli omal ajal peeglite seas esimene pääsuke, mis videovõimekuse sai.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smurfer
HV Guru

liitunud: 15.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 351 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
299 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|