Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Astronoomia ja kosmose hõlvamise teemaline arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 108, 109, 110  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2015 12:34:04 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2015 11:43:37 vasta tsitaadiga

BICEP2-e data siiski ei kinnitagi gravitatatsioonilainete leidu.

http://www.esa.int/Our_Activities/Space_Science/Planck/Planck_gravitational_waves_remain_elusive

Mulle isiklikult teeb see uudis head meelt, kuigi seda oligi ka oodata, minu arust.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2015 19:34:53 vasta tsitaadiga


Link


icon_cool.gif
---

Üheksa päeva pärast tehakse ajalugu.

http://www.nasa.gov/jpl/dawn/bright-spot-on-ceres-has-dimmer-companion/#.VO35hfmUfhD
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2015 23:06:06 vasta tsitaadiga

http://www.astronoomia.ee/vaatleja/7456/paikesevarjutus-20-martsil-2015/
tsitaat:

20. märtsil on Eestis näha osaline päikesevarjutus. Varjutus algab kell 11.00 ja lõpp on kell 13.17. Selle ajaga liigub kuuketas üle Päikese, kõige suurem osa päikesekettast (77,7 % läbimõõdust, 73 % pindalast) on kaetud kell 12.09.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 19.03.2015 23:08:15 vasta tsitaadiga

las ma arvan - samal ajal on ka kevade esimene suurim äikesetorm ja taevas pilvine ja ei näe midagi,
karma
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erxe
HV kasutaja


liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2015 14:03:04 vasta tsitaadiga

Äikesetormi ei olnud, läbi pilve paistis täpselt parasjagu nendel momentidel kui põgusalt vaadeldud sai.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2015 14:08:23 vasta tsitaadiga

Sai ka ära nähtud Rocca Al Mare juures, täitsa vingelt hämar oli icon_cool.gif thumbs_up.gif
Hea et 15 aastat vanu flopisid veel polnud ära visanud icon_biggrin.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2015 23:07:39 vasta tsitaadiga

Niih ~30min on jäänud. CRS-6
Teoreetiliselt on Eestis ka seda raketti näha.
Eks näeb kuidas maandumine nüüd õnnestub.
http://www.space.com/17933-nasa-television-webcasts-live-space-tv.html

Loodan, et nad ikka nüüd filmivad ka seda.

ISS nägemine silmaga Eestis:
Spoiler Spoiler Spoiler



Miks nad alati viimase minutini ootavad ja siis ilm ei sobi?
Täna uus katse ~22:10

http://spacexstats.com/mission.php?launch=22

3min...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2015 23:37:52 vasta tsitaadiga

Elon Musk @elonmusk
Ascent successful. Dragon enroute to Space Station. Rocket landed on droneship, but too hard for survival.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2015 12:53:38 vasta tsitaadiga

Maandus ilusti aga ümber läks.
Video kui platformdroon koju jõuab
Olemas midagi:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2015 08:10:28 vasta tsitaadiga

Natuke parema resoga

Link

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2015 19:46:15 vasta tsitaadiga

Pendeldas liiga tugevalt. Huvitav, et neil maapinnale maandumisel paremini läks. Tuul segab või platvormi kõikumine?
Kuramuse pisike on see droon ikka võrreldes raketiga. icon_eek.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2015 21:53:01 vasta tsitaadiga

Loodame, et saab varsti teada mis täpselt viga oli ja mida nad peavad parandama/uuendama, et järgmine katse juunis õnnestuks.
Nad oleks ehk pidanud mõne testi ka platformiga tegema nagu platsil tehti:
Spoiler Spoiler Spoiler

icon_lol.gif @ lehmad.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 16.04.2015 21:59:10 vasta tsitaadiga

tsitaat:

@ lehmad.


need läksid hiljem müüki kui Turisti eine veiselihast - fully cooked,
samas platsil maandudes oli ka lõpus paar kraadi viltu aga jäi püsti,
vbla tõesti sea platform ekstra survega ise kõikus rohkem kui planeeriti, arvestati ainult ookeanilainete survet tasakaalus hoidmiseks
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2015 17:09:45 vasta tsitaadiga

Mingi kütuse klapp ei töötand korralikult.
Päris napikas tegelikult:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
batman
HV veteran

liitunud: 14.12.2004




sõnum 20.04.2015 10:31:44 vasta tsitaadiga

http://elu24.postimees.ee/3162457/astronoomid-jalgivad-pingsalt-maast-2017-aastal-mooduvat-asteroidi

Muidugi huvitav, et selline asi Elu24 rubriigis icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2015 11:01:57 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mingi kütuse klapp ei töötand korralikult.
Musk kirjutab: "slower than expected throttle valve response", Wiki: "bipropellant valve was stuck". Kokkuvõttes võiks sellest järeldada, et peamootorite (kahekomponentse) kütuse klapp avanes pikema viitega kui oleks tohtinud, pidurdus hilines ja see teine aste sadas platvormile kiiremini kui plaanitud. Sellest siis järjekordne "kiire plaaniväline demontaaž" (RUD, Rapid Unscheduled Disassembly).
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 22.04.2015 01:30:43 vasta tsitaadiga

http://www.theguardian.com/science/2015/apr/20/astronomers-discover-largest-known-structure-in-the-universe-is-a-big-hole?CMP=share_btn_fb
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2015 08:39:30 vasta tsitaadiga

http://io9.com/new-test-suggests-nasas-impossible-em-drive-will-work-1701188933

Tähed võivad saada veel meie eluajal käegakatsutavaks. Madness.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2015 09:58:44 vasta tsitaadiga

Huvitavatel aegadel elame thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2015 12:29:50 vasta tsitaadiga

kui see tõele vastab, et see leiutaja pani oma prototüübi kokku vana teleka osadest, siis tekib küsimus, et kuhu need teadusmiljardid kaovad modernse teadussüsteemi ülalpidamisse? kõik need kiirendid, kosmosejaamad, teadusinfosüsteemid, publikatsioonide avaldamised jne. kui mingi suvaline kutt paneb vanadest juppidest kokku ilmselt kõige revolutsioonilisema mootori üldse icon_lol.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2015 12:30:38 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Huvitavatel aegadel elame thumbs_up.gif
Kusjuures öeldaksegi, et "astronoomia kuldajastul". Väga lühikese ajaga on sündinud hulganisti uusi teadusharusid, nagu näiteks astrobioloogia, astroosakeste füüsika, kosmoloogia on lõpuks arenenud enamaks, kui vaid filosoofiaharu...

Peaksingi ennast jälle rohkem kurssi viima astro-teadustes toimuvaga. icon_smile.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2015 12:35:11 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
kui see tõele vastab, et see leiutaja pani oma prototüübi kokku vana teleka osadest, siis tekib küsimus, et kuhu need teadusmiljardid kaovad modernse teadussüsteemi ülalpidamisse? kõik need kiirendid, kosmosejaamad, teadusinfosüsteemid, publikatsioonide avaldamised jne. kui mingi suvaline kutt paneb vanadest juppidest kokku ilmselt kõige revolutsioonilisema mootori üldse icon_lol.gif


Ka varem on tulnud asju niiöelda from the left field. Praegu on ilmselt veel vara öelda, kas sellest EM-mootorist üldse midagi tuleb, aga kui tuleb, siis ilmselt tuleb midagi suurt.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2015 12:38:36 vasta tsitaadiga

Samas ei tohi unustada, NASA-l on varemgi olnud feilinud projekte.
Eks näis, tulevik näitab, mida oleksin ettevaatlikult optimistlik.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2015 19:29:08 vasta tsitaadiga

Vader, inimesed ei ole isegi lootust kaotanud veel cold fusion-isse. Proovitakse, piltlikult öeldes, kirjutuslaual kontrollitud termotuumareaktsiooni saavutada. Oleks kena küll, eksole. icon_smile.gif
Aga üldiselt samas, *khm*, "teadusmiljardid". Tõsi, CERN-il on päris suur eelarve, aga ta on ka võimas tööandja ja seal tehtavat uurimustööd teistmoodi teha ei saaks. NASA eelarve on jällegi häbiväärselt väike. Just hiljuti kirjutati protest selle vastu, et anti valida, kas loobuda Cassini satelliidist või Curiosity kulgurist - mõlemat ei saa!
Lisaks, "feilimine" sellistes asjades on natuke teistsugune, kui mujal. Kas inimesed ütlesid "oeh, nüüd on kommertslikel kosmoselendudel juba eos ots peal", kui Virgin Galactica feilis? Ei, hoopis õpiti vigadest ja lennati seda usinamalt uuesti projekti kallale. icon_smile.gif

EDIT: Parem allikas EM-ajami kohta (oli vist isegi Scarti toodud linkis ära märgitud) - http://www.nasaspaceflight.com/2015/04/evaluating-nasas-futuristic-em-drive/
Väga põnev, tõesti. thumbs_up.gif
Vaesed teadlased näevad kurja vaeva, et teooriates viga leida - asi ei saa lihtsalt võimalik ju võimalik olla! Lisaks, kahtlustatakse, et kogemata leiutati kõrvalnähuga ka varp-ajam. Now who ordered that? icon_wink.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2015 22:09:18 vasta tsitaadiga

Nagu ma aru sain eelmine kord selle mootori kohta lugedes, siis on põhimõtteliselt tegemist erikujulise kinnise resonatsioonikambri otsa pistetud magnetroniga. Ehk siis koduses garaažis saaks selle valmis teha küll, aga pigem mikrolaineahjust kui telekast...
Tegelikult inglased ja hiinlased kasutasidki oma eksperimendis mikrolaineahju magnetroni... ja saavutasid üllatuseks magnetroni võimsuse kohta suurema tõukejõu kui ameeriklased oma eksperimendis.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 16:45:01 vasta tsitaadiga

http://gizmodo.com/watch-the-spacex-crew-dragon-pad-abort-test-1702503311 thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 19:09:09 vasta tsitaadiga

Toimis icon_cool.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 06.05.2015 21:17:25 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
http://gizmodo.com/watch-the-spacex-crew-dragon-pad-abort-test-1702503311 thumbs_up.gif

Kiirendusel seal kapslis olla ei taha.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 21:21:17 vasta tsitaadiga

Kas see kapsel ei lennutatud õhku testikorras? Eraldumine toimus ju õhus rahulikult?
Reaalselt on ikka vast vähem G-sid? icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 21:26:00 vasta tsitaadiga

Ei-ei, reaalselt istuvad ikka need mõlemad osad koos kanderaketi otsas, ja kui tekib probleem, siis lendavadki sealt sellise kiirendusega minema, et näiteks plahvatuse ohu korral võimalikult kiiresti minema saada. Praegu ei olnud seal lihtsalt kanderaketti all. Kiirendus ca 5G.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 21:29:31 vasta tsitaadiga

see kapsli kõikumise vaatamine pani juba sisikonna keerama, mis tunne seal sees olla veel võib
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2015 23:05:06 vasta tsitaadiga

Mugav see pole jah aga jääb ellu. Õnneks seda tõenäoliselt pole kunagi vaja. Siiamaani 1x ainult vaja läind.
Orionile teeb igatahes ära. Põgenemine võimalik kogu reisi vältel. Ja samu mootoreid kasutatakse ka langevarjuta maandumisel thumbs_up.gif

Tundub, et usakad saavad ~samal ajal 4 erinevat mehitatud sõidukit valmis. icon_razz1.gif
Boeing CST-100
Spacex Dragon V2
NASA Orion
SNC Dream chaser
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 07.05.2015 07:11:34 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kas see kapsel ei lennutatud õhku testikorras? Eraldumine toimus ju õhus rahulikult?
Reaalselt on ikka vast vähem G-sid? icon_rolleyes.gif

Sojuzi stardil on 4G-d. Mina pidasin silmas kiiret suuna muutust kiirendamise ajal. Ei mõju hästi.

Ups. http://forte.delfi.ee/news/varia/teadlased-uurisid-17-aastat-mustilisi-raadiosignaale-mis-osutusid-lopuks-parinevaks-mikrolaineahjust?id=71405499

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2015 00:29:57 vasta tsitaadiga



http://www.telegraph.co.uk/news/science/space/11550868/Giant-mysterious-empty-hole-found-in-universe.html

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2015 00:40:29 vasta tsitaadiga

Pilt on artikli pealkirjaga täiesti seosetu - siin on ilmselgelt tegu millegagi, mis taustal olevaid tähti varjab, kuna juba servadelt on valguse varjamine sujuvalt näha. Kiire Google otsing tuvastab, et tegu on Barnard 68 molekulaarse pilvega, mis asub meist ainult 400 valgusaasta kaugusel: http://en.wikipedia.org/wiki/Barnard_68

Artikli pealkirjaga seostub pigem meist 3 miljardi valgusaasta kaugusel asuv hästi hõre regioon: http://en.wikipedia.org/wiki/CMB_cold_spot
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2015 00:46:59 vasta tsitaadiga

fallout3, tänud, ma ei leidnud algset artiklit üles
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2015 19:49:58 vasta tsitaadiga

http://blog.chron.com/sciguy/2015/05/a-europa-lander-is-possible-jpl-scientists-say-and-congress-appears-likely-to-support-it

dance.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 11.05.2015 14:41:06 vasta tsitaadiga

In-browser simulation of closest 100,000 stars.
http://stars.chromeexperiments.com/
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2015 14:21:23 vasta tsitaadiga

http://www.engadget.com/2015/04/28/x-37b-hall-thruster-test/

X37 testib väidetavalt souped up ion drive-i.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 09:45:52 vasta tsitaadiga

Ei teadnudki kuhu seda panna, kas vandenõude/müsteeriumite või siia teemasse icon_smile.gif
Tundub liiga uskumatu, et olla tõsi. Kui see tõele vastab, võib see tulevikus muuta oluliselt meie elu icon_rolleyes.gif
http://www.collective-evolution.com/2015/02/03/impossible-quantum-space-engine-actually-works-nasa-test-suggests/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 18:54:02 vasta tsitaadiga

Tanel, vaakumi energia ja Casimiri efekt ei ole müsteerium ega uskumatu. See on vana ja teada asi, isegi koolis füüsikatunnis räägiti minu meelest... Või oli see ülikooli füüsikaloengus. Mingi kõrvalteemana, niisama oli jutuks, ilma valemite jm värgita "populaarteaduslik teema" lektori tähelepanu kõrvalejuhtimiseks milleltki igavalt. icon_biggrin.gif
EM-drive'ist aga arutasime viimati vähem kui kuu aega tagasi siinsamas.

Laborikatses efekti, st jõu olemasolu tõestati, aga kuidas see nanomeeterskaala liikumine tsükliliseks muuta ja see elektriks muundada, sellele pole veel keegi lahendust leidnud.

https://en.wikipedia.org/wiki/Casimir_effect

Võimas oleks muidugi, kui saaks energia otse vaakumist kätte ja sellega toita muu hulgas ka EM-drive'i.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 19:49:55 vasta tsitaadiga

http://www.bbc.com/earth/story/20150525-a-black-hole-would-clone-you
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2015 21:01:14 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
http://www.bbc.com/earth/story/20150525-a-black-hole-would-clone-you
Hea lugemine thumbs_up.gif
_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2015 01:17:04 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
http://www.bbc.com/earth/story/20150525-a-black-hole-would-clone-you

EDIT: nvm, päris hea artikkel. icon_smile.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2015 10:35:29 vasta tsitaadiga

Mahajäetud Buran süstikud icon_arrow.gif http://ralphmirebs.livejournal.com/219949.html
Buranist saab lugeda siit icon_arrow.gif http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=40&t=25434

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 06.06.2015 11:21:56 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mahajäetud Buran süstikud icon_arrow.gif http://ralphmirebs.livejournal.com/219949.html
võimas galerii, kogu seda tehast vaadates annab aimu milline ressurss omal ajal kosmose teemale pandi. Kui süstik ise on insener-tehnoloogiline väljakutse, ei jää sellest palju maha ka tehas ise - praktiliselt iga pukk, redel, kraana, tööpind, liiper on omal kohal just selle süstiku tootmiseks. Ja mõelda, et see kõik on valmis mõeldud ja ehitatud ajal kui ei olnud arvutimodelleerimist, kus saaks virtuaalselt kogu selle krempli läbi mängida, vaadata, kas iga jubin ulatub, ei sega üksteist jne-jne. Ja sajad võibolla isegi tuhanded insenerid-projekteerijad, kes aastaid oma joonestuslaua taga ja lükati ning kalkulaatoriga need joonised paberile panid. Ja kui kuskil projektis tuli mõni muudatus, mille mõju hindamiseks teistele projekti osadele võis olla vajalik terve oma meeskond vist. Ja keegi pidi kogu seda projekteerimise-ehitamise protsessi veel ohjama, et kõik ühes suunas kokku jookseks - muljetavaldav icon_smile.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2015 11:26:40 vasta tsitaadiga

H_K, militaaris kirjutas, et miljon inimest tegeles selle projektiga
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 06.06.2015 11:34:45 vasta tsitaadiga

tuletab meelde seda paari lauset filmist Interstellar et ameeriklased tegelt e käinudki Kuul,
lihtsalt väitsid seda kiusupärast icon_lol.gif
kuna eeldasid et USSR siis pankrotistub kuna kohe pumpab liiga palju raha kosmosetehnoloogiasse
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2015 13:15:50 vasta tsitaadiga

Burani projekteerimisel olid päris kindlasti kasutusel ka arvutid, kalkulaatoritest rääkimata - aastanumber on selline juba. Mõni friik võis muidugi lükatit ka nühkida sooja saamiseks...
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Astronoomia ja kosmose hõlvamise teemaline arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 108, 109, 110  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.