Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Pankurid tahavad luua superandmebaasi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 15.01.2015 17:43:19 Pankurid tahavad luua superandmebaasi vasta tsitaadiga


Juba mitu aastat on pangajuhid ja muud finantstegelased arutanud Eestis seninägematu andmebaasi loomist. Uude registrisse läheksid kirja inimeste laenud ja liisingud ning edaspidi ka palgad ja muud sissetulekud. Kes saab seda tundlikku infot tarvitada?

Edasi saab lugeda EPL tasulisest artiklist.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 15.01.2015 18:22:51 vasta tsitaadiga

ehk siis kui laene kaelas ei ole või kohustused väikesed hakkavad erinevatest pankadest pommitama, et oi, võtke krediiti. Me näeme et Teile saaks pakkuda seda ja toda jne. Selliseid telefonikõnesid on eeldatavalt oodata peale andmebaasi teket. Et mismõttes ei taha krediitkaarti, mismõttes ei taha laenu. Võtke aga võtke.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2015 18:30:14 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
ehk siis kui laene kaelas ei ole või kohustused väikesed hakkavad erinevatest pankadest pommitama, et oi, võtke krediiti. Me näeme et Teile saaks pakkuda seda ja toda jne. Selliseid telefonikõnesid on eeldatavalt oodata peale andmebaasi teket. Et mismõttes ei taha krediitkaarti, mismõttes ei taha laenu. Võtke aga võtke.

Mnjah, minu tähelepanek pangadusest on selline, et kui sul on raha, topitakse seda juurde.
Kui sul on reaalselt raha vaja, saadetakse sind peldikusse.

Ehk pank on nagu kiuslik vihmavarjurentija.

Kui päike paistab, käib ta sulle närvidele, et võta rendi vihmavari, nagunii hakkab varem või hiljem sadama.
Kui lõpuks vihma sajab, tuleb võtab sult vihmavarju ära, annab jalaga peeruaugu pihta ja lükkab nägupidi porilompi.

See andmebaas lubaks krediidiettevõtetel paremini ajastada krediidilepingute välja nõudmist.
Kujutan juba ette, et keegi saab telefonikõne:
"Lugupeetud laenuklient, kuna teie krediidireiting tugevalt kukkus, oleme sunnitud laenu täies mahus koheselt tagasi nõudma."
"Mismõttes kukkus?"
"Töökoha kaotamise tõttu"
"Mismõttes, mul on töökoht alles ju"
"Varsti enam mitte, järmine nädal saate teatise. Selleks hetkeks olgu laenud tasutud"
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004




sõnum 16.01.2015 03:20:41 vasta tsitaadiga

Ma imestan hoopis, et see juba ei toimi icon_eek.gif mis kiviaja süsteem neil siis praegu on?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 16.01.2015 10:06:48 vasta tsitaadiga

Hazar, ühtset andmebaasi pole. Kõik toimib nagunii aga üksikpärngute kaudu. Ja sissetulekuid ei nähta vist automaatselt (kui sa just pole sama panga klient).
_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 16.01.2015 12:36:32 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
Hazar, ühtset andmebaasi pole. Kõik toimib nagunii aga üksikpärngute kaudu. Ja sissetulekuid ei nähta vist automaatselt (kui sa just pole sama panga klient).


palka põmst nähakse. Ega muidu ei saa teisest pangast lambist krediitkaarti kus klient ei ole icon_wink.gif Selle asja nimi on pensionikeskus. Tehakse krediitkaarti/liisingut vms päriva kliendi kohta päring, saadakse teada pensionimaksete summa ja selle alusel arvutatakse palk. Muidugi nö täis kulusid ja muid sissetulekuid ei näe, kuid tavalise krediitkaardi jaoks vms on piisav.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 16.01.2015 12:42:26 vasta tsitaadiga

SurfData, kaugeltki kõigil pole sambaid, sh minul. Ma selline vanakooli inimene icon_smile.gif
_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 16.01.2015 13:07:38 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
SurfData, kaugeltki kõigil pole sambaid, sh minul. Ma selline vanakooli inimene icon_smile.gif


ka MUL ei ole sambaid icon_wink.gif Suutsin sellest idiootsusest ennast eemale hoida icon_razz1.gif Kuid see nö I sammas on meil kõikidel (see on riiklik) ja seega on kõik ikkagi arvutatav.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 16.01.2015 20:05:18 vasta tsitaadiga

Pankadel nagunii kõik info olemas nüüd tahavad lihtsalt selle kasutamise seadustada. Omal juhus kus peale maatüki(majadega) soetamist nädal hiljem pank saatis meili et pakuvad kinnisvara tagatisel laenu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002




sõnum 16.01.2015 22:40:38 vasta tsitaadiga

deathdog kirjutas:
Pankadel nagunii kõik info olemas nüüd tahavad lihtsalt selle kasutamise seadustada. Omal juhus kus peale maatüki(majadega) soetamist nädal hiljem pank saatis meili et pakuvad kinnisvara tagatisel laenu.


see info tuleb tõenäoliselt kinnistusraamatust.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 16.01.2015 23:17:08 vasta tsitaadiga

Jajah, kinnisturaamatusse jõuavad kanded allest mõne aja möödudes. Katastrisse lähevad (mõni aeg tagasi vähemalt) ca 3 kuud ja kinnistusse ca 6 kuud (parandage kui eksin). Ja pank kohe kindlasti kinnisturaamatut(registrit) ei sirvi selleks , et otsida "potentsiaalseid kliente".

Need juhused polnud harvad (mitme tuttava käest juba kuulnud) kus Swed-ist üle ühe auto liisides saadetakse koju Statoili kuldtaseme kaart. Kusjuures üks oli eluaegne Olerexi klient ja teine käis Statoilis juhuslikult vahel peamiselt kohvi ostmas (teele kaasa). Viha teeb see kui midagi infoliinile helistades on reaalselt vaja, et nad vaataksid siis ei saa (mu enda asju puudutavad) kuna on mingi "andmekaitse" ja muu huinamuina (üks kord oli vaja nädalavahetusel kindlustuse andmeid vaadata aga panga infoliin ei saanud ja teine kord oli vaja maksekorraldus meilile panna).

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 16.01.2015 23:24:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Need juhused polnud harvad (mitme tuttava käest juba kuulnud) kus Swed-ist üle ühe auto liisides saadetakse koju Statoili kuldtaseme kaart


See on täiesti tavaline avalik pakkumine ju. Ma autot ostsin, siis anti valida, milliseid kaarte tahan.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 17.01.2015 00:26:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

See on täiesti tavaline avalik pakkumine ju.

Väidavad, et kaart ei saadetud neile nende omal initsiaiivil. Ma allakirjutamise juures "jalgu hoidmas" ei käinud, ei hakka oma pead pakule panema, võimalik, et ei loetud korralikult lepingut läbi vms.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 17.01.2015 00:38:08 vasta tsitaadiga

Aga suunatud reklaam on ju ainult hea, kui see sinu elu väga segama ei hakka icon_smile.gif aitabki tänapäeva inforohkes ühiskonnas valikute langetamist lihtsustada.

Andmebaasi kohapealt ma olen ka pigem seda meelt, et olemas on see neil juba ammu ning jah, soovivadki legaliseerida lihtsalt.

Tänapäeva turundusmudel peabki baseeruma informatsioonil ning kindlasti ostetakse väga, väga suuremahulisi ning tihti uuendatud andmebaase. Iseasi, kas legaalselt või mitte, sest vaevalt keegi suurettevõtte vastu kohtusse minema hakkab ning eks see jumal neile neid telefoninumbreid ja e-maile ette loe.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 17.01.2015 15:54:51 vasta tsitaadiga

Super andmebaasiga aitab ainult sularahaga askeldamine ja neil lihtsalt ei ole sinna midagi kirjutada...
Ehk legaalsest tulust tuleb ainult miinimum arvele, ülejäänud legaalne! tulu mis võimalik tuleb võtta ainult sularahas.

Kunagi ammu käisin pangast laenu nõutamas, konsultant esimese küsimuse/märkena, et te võtate kole palju sularaha välja, kas te teate, et see on ohtlik, teid võidakse röövida jne, et pangakaart vot see on kindel maksevahend jne.... Mis mul muud kosta, et minu tervis ei ole panga mure, kole mossi vajus...

KUI see andmebaas tekib siis on kindlasti võimalik teatud raha/niiditõmbamise eest sealt ka "teistel" väljavõtteid teha...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
deathdog
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2009




sõnum 18.01.2015 00:11:59 vasta tsitaadiga

Kas mitte elanikeregister pole mitte mingi erafirma käes kus saab "õigustatul nõumisel" andmed kätte. nt etsulle koju suunatud reklaami saata. Võin eksida selle nimega aga kunagi mingi mure peale teavitati mind et nime järgi saab sellest registrist päringu teha ja teenustasu makstes on andmed käes. Vallaametnik nii seletas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Pankurid tahavad luua superandmebaasi
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.