|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
01.12.2014 19:45:16
President Ilves andis täna üle esimese e-residendi kaardi |
|
|
Täna pärastlõunal andis president Toomas Hendrik Ilves e-Estonia Showroomis üle maailma esimese e-residentsuse kaardi The Economisti toimetajale Edward Lucasele.
Tänasest jõustuv isikuttõendavate dokumentide seaduse muudatus lubab väljastada digitaalseid isikutunnistusi ka e-residentidele ehk välismaalastele, kes pole Eestis registreeritud alaliste elanike või kodanikena.
Loe edasi Delfist.
Fotod: Heiki Rebane
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyril
Aeg maha 1p
liitunud: 22.06.2012
|
01.12.2014 21:41:26
|
|
|
| Miks on mittekodanikel vaja isikutunnistusi? See on nagu natuke naljakas värk.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyril
Aeg maha 1p
liitunud: 22.06.2012
|
01.12.2014 21:48:18
|
|
|
| Ja kuidas neid töiseid või koduseid asjaajamisi defineeritakse?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyril
Aeg maha 1p
liitunud: 22.06.2012
|
01.12.2014 21:55:55
|
|
|
| Aga seda võiks ka kuidagi illegaalsetele immigrantidele identiteediks ümber gümnastiseerida.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyril
Aeg maha 1p
liitunud: 22.06.2012
|
01.12.2014 22:00:34
|
|
|
A tulevikus saab võib olla rohkem olema
Hallid passid on vist nendel mitmesajal tuhandel venelasel jah? Ma pole teemaga kursis.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
01.12.2014 22:06:35
|
|
|
| tsitaat: |
Hallid passid on vist nendel mitmesajal tuhandel venelasel jah?
|
alla 100 000
| tsitaat: |
Eestis elab 1 294 236 püsielanikku, kellest 1 101 761 on Eesti ja 104 865 välisriigi kodanikud. Määratlemata kodakondsusega inimesi elab Eestis 84 494.
Võrreldes 2000. aastaga on määratlemata kodakondsusega inimeste osatähtsus langenud 12,4 protsendilt 6,5 protsendini, samas on 5,1 protsendipunkti võrra kasvanud Eesti ja 1,2 protsendipunkti võrra välisriigi kodanike osakaal. Kõigist elanikest on 85,1 protsenti Eesti ja 8,1 protsenti välisriigi kodanikud. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyril
Aeg maha 1p
liitunud: 22.06.2012
|
01.12.2014 22:11:19
|
|
|
| 325 000 venelast. 85 000 + 105 000 nagu ei tule kuidagi välja.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyril
Aeg maha 1p
liitunud: 22.06.2012
|
02.12.2014 00:47:01
|
|
|
| Aga kas need ülejäänud ma ei tea mingi 140-160 000 siis eesti keelt ka räägivad?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyril
Aeg maha 1p
liitunud: 22.06.2012
|
02.12.2014 00:51:52
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Eesti kodakondne ei pea tingimata eesti keelt rääkima. |
Teeme nii, et peab.
Või no vähemalt riigikeelt rääkima. Ja riigikeeli saab ilmselgelt olla ainult üks. Minu pärast me võime vene keele ka riigikeeleks teha või saksa, inglise või poola keele - mul on pohhui, peasi, et me kõik ühte keelt räägiksime, muidu on riik nagunii kaheks jaotatud ja see on väga halb meile kõigile.
viimati muutis Cyril 02.12.2014 01:05:29, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
02.12.2014 01:04:32
|
|
|
Ehk see saabki meie e-Nokiaks.
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
02.12.2014 01:29:12
|
|
|
| Cyril kirjutas: |
| Miks on mittekodanikel vaja isikutunnistusi? See on nagu natuke naljakas värk. |
Näiteks, võõramaalasest tööline on meil siin Eestis ja tal on vaja arsti juurde minna. Tahaks mugavalt digiregistratuuri kasutada, et aeg arsti juurde kinni panna, mis näiteks mitmetel suurtel haiglatel olemas on aga ei saa kasutada, sest pole ID-kaarti. Nüüd aga saab ta endale taotleda e-residendi kaardi ning seda omades kenasti aja digiregistratuuris broneerida. Samas saab ta kasutada kõiki Eestis pakutavaid e-teenuseid. Mugav kas pole?
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyril
Aeg maha 1p
liitunud: 22.06.2012
|
02.12.2014 02:19:45
|
|
|
| Väga halb tema jaoks, arsti juurde minnes teeb ta oma tervise veel halvemaks. See riiklik bürokraatia on vaja ära kaotada.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
02.12.2014 10:14:53
|
|
|
Equinox, see võõramaalasest tööline omab siis juba Eesti ID kaarti, ta ju elab siin.
E-residentsuse mõte ju on selles, et välismaalased saavad kasutada Eesti e-võimekust, olles ise maailma teises otsas, Ehk Sa saad anda digiallkirju, teha turvaliselt pangaülekandeid jne nt kuskil Brasiilias olles, sh hallata oma firmat distantsilt, esitada maksudeklaratsioone, suhelda erinevate ametitega jne.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
02.12.2014 12:58:54
|
|
|
| lightbluefox kirjutas: |
Equinox, see võõramaalasest tööline omab siis juba Eesti ID kaarti, ta ju elab siin.
|
Nojah, näitlikustamise mõte jääb samaks. Ehk saab kasutada e-teenuseid
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
02.12.2014 13:12:47
|
|
|
Eesti ID-kaart ju tähendab, et kodanikul peab olema Eesti Vabariigi kodakondsus? Või olen valesti asjast aru saanud?
Mõelge niimoodi. Meile tuleb tööle poolakas. Ta töötab Eestis juba 5 aastat ning maksab meie riigile makse. Kodakondsust ta taotleda ei soovi, sest Poola on tema kodumaa.
Samas, kuna ta maksab meie riigile makse, siis soovib tarbida ka meie riigi hüvesid (nt haigekassa). Siis taotleb endale e-residendi kaardi ja saabki lihtsamalt igasugu digitaalseid teenuseid tarbida.
See on võimalus - mitte kohustus.
| lightbluefox kirjutas: |
Equinox, see võõramaalasest tööline omab siis juba Eesti ID kaarti, ta ju elab siin.
E-residentsuse mõte ju on selles, et välismaalased saavad kasutada Eesti e-võimekust, olles ise maailma teises otsas, Ehk Sa saad anda digiallkirju, teha turvaliselt pangaülekandeid jne nt kuskil Brasiilias olles, sh hallata oma firmat distantsilt, esitada maksudeklaratsioone, suhelda erinevate ametitega jne. |
Mina näen, et selline võimekus on just pigem ID-kaardil.
ID-kaart on mõeldud Eesti Vabariigi kodakondsusega isikule, vahet pole, kas ta elab Eestis või mitte.
E-residendi kaart Eestis elavale välismaalasele, kes soovib tarbida Eesti Vabariigi poolt pakutavaid hüvesid.
Jällegi, kui valesti aru saanud, siis palun parandage
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
02.12.2014 13:47:59
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| Eesti ID-kaart ju tähendab, et kodanikul peab olema Eesti Vabariigi kodakondsus? Või olen valesti asjast aru saanud? |
Oled valesti aru saanud. Eestis alaliselt elavatel välismaalastel on juba varem antud võimalus saada ID-kaart või sellelaadne toode (elamisloakaart). See on id.ee sõnul lausa kohustuslik. Vastavat seadust ei viitsi otsida.
http://id.ee/index.php?id=34166
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
02.12.2014 14:10:45
|
|
|
--
viimati muutis NightStriker 26.07.2023 20:15:10, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
02.12.2014 14:13:28
|
|
|
ID-kaart (ehk isikutunnistus) != elamisloakaart!
Ehk siis EV ja EL kodanikel, kes elavad püsivalt Eestis, peab olema ID-kaart.
Aga millest ma aru ei saa, kes on Eesti kodanik? Elanik, kellel on Eesti Vabariigi kodakondsus?
https://www.riigiteataja.ee/akt/129102014005
Spoiler 
| tsitaat: |
2. peatükk
DOKUMENDIKOHUSTUS
§ 5. Eesti kodaniku dokumendikohustus
(1) Eestis püsivalt viibival (elaval) Eesti kodanikul peab olema isikutunnistus.
(2) Isikutunnistust ei pea olema käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud alla 15-aastasel Eesti kodanikul.
§ 6. Eestis püsivalt elava välismaalase dokumendikohustus
(1) Eestis kehtiva elamisõiguse alusel püsivalt elaval Euroopa Liidu kodanikul peab olema isikutunnistus.
(2) Eestis kehtiva elamisloa või elamisõiguse alusel püsivalt elaval kolmanda riigi kodanikul peab olema elamisloakaart.
(3) Käesoleva paragrahvi lõikeid 1 ja 2 kohaldatakse pärast Eestis elava välismaalase sünni registreerimist. |
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
02.12.2014 14:38:00
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| Aga millest ma aru ei saa, kes on Eesti kodanik? Elanik, kellel on Eesti Vabariigi kodakondsus? |
| tsitaat: |
kodanik
1. jur teat. riigi elanikkonda kuuluv isik, kel on selle riigi põhiseaduses ettenähtud õigused ja kohustused |
| tsitaat: |
resident
4. riigis registreeritud ettevõte v. alaliselt elav füüsiline isik
5. pidevalt välisriigis elav teise maa kodanik |
Kas koolides enam ühiskonnaõpetust ei olegi, kus selliseid asju selgitatakse?
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyril
Aeg maha 1p
liitunud: 22.06.2012
|
02.12.2014 15:39:36
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Kas koolides enam ühiskonnaõpetust ei olegi, kus selliseid asju selgitatakse? |
On küll, aga seda kohe kindlasti ei õpetata seal.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyril
Aeg maha 1p
liitunud: 22.06.2012
|
02.12.2014 16:56:15
|
|
|
| ot: |
Ei mäleta üldse sellist asja nagu põhikooli lõpueksam. Ei mäleta ka, et oleks õppinud seda millest jutt käis. Tegelt ma õppisin üldse praktiliselt mitte midagi seal põhikoolis, välja arvatud matemaatikas ja ingliskeeles ja ajaloos, sest seal olid õpetajad head. See tuleks ära kaotada ja privatiseerida ja koduõppe ja erakoolidega asendada. E: tegelt matemaatikas ei õppinud ka mitte sittagi, matemaatikat õppisin keskkoolis hästi, sest hea õpetaja oli ikkagi keskkoolis, mitte põhikoolis, jah.
Selles suhtes, et lõpueksamis võib paberi peal olla ja paberi peal võib olla ka, et seda õpetatakse aga reaalsuses on kõigil nagunii jumalast pohhui sellest jamast, mis on avalik kool ja lasevad aga rahus ühest kõrvast sisse teisest välja. See ongi probleem, et avalikud koolid on täis õpetajajaid, kes TEGELIKULT ei oska mitte sittagi õpetada. Erakoolides oleks neid palju vähem, sest kõik läheksid sinna erakoolidesse, kus on head õpetajad ja sitemad erakoolid kui äriettevõtted sureks välja ja nii lihtne see ongi. |
viimati muutis Cyril 02.12.2014 17:02:04, muudetud 6 korda |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyril
Aeg maha 1p
liitunud: 22.06.2012
|
02.12.2014 16:58:48
|
|
|
| ot: |
| Tanel kirjutas: |
| Läheb väga ot juba. |
Tänan jah meelde tuletamast, panin tägid ka |
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
margus1000
Lõuapoolik


liitunud: 28.05.2003
|
26.12.2014 12:55:36
|
|
|
| riaak kirjutas: |
Ehk see saabki meie e-Nokiaks.  |
Ja mis Nokiast tänaseks saanud on, seda me teame ka. Põhimõtteliselt on seda "Nokiat" siin maal 1939-1940 juba korra tehtud.
_________________ God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference. |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|