Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  TELE2 M-Internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 104, 105, 106  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 16:37:36 vasta tsitaadiga

hugo kirjutas:
kaspar737 kirjutas:
Kas keegi on 4G kõnekaardiga tööle ka saanud? Käisin eile SIMi vahetamas, ei hakanud tööle. Tele2 soovitas APNiks panna 4g.tele2.ee, ikka ei luba 4G võrku.


Reklaamis oli neil vist selline lause,et vanad kõnekaardid aktiveeritakse Nov jooksul.Aga uutel ,mis 4G logodega peaks kohe toimina. Ise katsetasin vanema sim kaardiga, siis ka ei toiminud.

Ma just spetsiaalselt käisin 4G SIMi küsimas, kasseeriti kenasti raha ja müüja kinnitas, et on 4G toega.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 09.11.2014 16:40:42 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:
hugo kirjutas:
kaspar737 kirjutas:
Kas keegi on 4G kõnekaardiga tööle ka saanud? Käisin eile SIMi vahetamas, ei hakanud tööle. Tele2 soovitas APNiks panna 4g.tele2.ee, ikka ei luba 4G võrku.


Reklaamis oli neil vist selline lause,et vanad kõnekaardid aktiveeritakse Nov jooksul.Aga uutel ,mis 4G logodega peaks kohe toimina. Ise katsetasin vanema sim kaardiga, siis ka ei toiminud.

Ma just spetsiaalselt käisin 4G SIMi küsimas, kasseeriti kenasti raha ja müüja kinnitas, et on 4G toega.


Ja ikka ei toimi jah ? On ikka põrsa kari siis, kõvad reklaamid vaid....
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 14:27:21 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:
Kas keegi on 4G kõnekaardiga tööle ka saanud? Käisin eile SIMi vahetamas, ei hakanud tööle. Tele2 soovitas APNiks panna 4g.tele2.ee, ikka ei luba 4G võrku.


Võid proovida, et kustutad korra kõik APN-id telefonist ära ja siis loo uus APN. 4g või internet.tele2.ee toimib. Minul aitas.

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 19:46:49 vasta tsitaadiga

[veix] kirjutas:
kaspar737 kirjutas:
Kas keegi on 4G kõnekaardiga tööle ka saanud? Käisin eile SIMi vahetamas, ei hakanud tööle. Tele2 soovitas APNiks panna 4g.tele2.ee, ikka ei luba 4G võrku.


Võid proovida, et kustutad korra kõik APN-id telefonist ära ja siis loo uus APN. 4g või internet.tele2.ee toimib. Minul aitas.

Telefonis mõlemad proovitud, netipulgas ka.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2014 11:19:21 vasta tsitaadiga

Kuna Tele2 3G ühendus minu liikumiskohtades ei tööta (levi on, aga ei bitt ega bait ei liigu), siis soovitati võtta 4G pakett. Pidavat olema Viimsis ja Pirita teel palju tugevam levi kui nende 3G-l ka üldse paremini ikka levima. Kuna eelnevalt on olnud Elisa 4G paketiga positiivne kogemus, siis sai seda proovitud.
Sõitsin hommikul kodust Mustamäele tööle. Selleajajooksul oli 4G ühendus telefonis täpselt 0 korda. Teekond viis isegi Tele2 peamaja kõrvalt mööda.
Spoiler Spoiler Spoiler


Iseenesest õnnestub 4G levi telefonis siis näha kui kusagil pikemalt telefon ühes kohas on (kodus, kontoris vmt). Nädalavahetusel sõites isegi 3G vahetus vahetevahel 2G-ga (ja seda jälle ka Tele2 peamaja ees).

Tahtsin ka nende klienditeenindusele kurta oma murest. Alguses võttis teenindaja peale 8 minutit ootamist kõne vastu. Siis ütles, et suunab tehnilisse tukke mind. Seal ma üle 9 minuti ei viitsinud muusikat kuulata.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2014 13:20:22 vasta tsitaadiga

Vahur, aga kui 3g välja lükkad? (on säärane option ikka olemas?)
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2014 13:26:05 vasta tsitaadiga

Telefoniks Samsung Galaxy S4 GT-I9505 ja ainuke võrgurežiimi valik kus 4G esindatud on, on "LTE/WCDMA/GSM (auto connect)".
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2014 16:29:08 vasta tsitaadiga

LG G3 peal sama valik täpselt. Telefonis ainult 4G vast ei saa seetõttu peale surudagi, et siis ei tööta kõne osa enam ju?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2014 16:57:58 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
Telefoniks Samsung Galaxy S4 GT-I9505 ja ainuke võrgurežiimi valik kus 4G esindatud on, on "LTE/WCDMA/GSM (auto connect)".
Advanced signal status programmiga saab suruda ka ainult LTE peale telefoni. Samas tasub arvestada, et 4G võrgus ei saa Eestis veel kõnesid teha. Pärapõrgus oli vägagi abiks - üle 2 ja 3G ei liikunud bittigi, 4G peale lukustades oli andmeside tipp-topp, kannatas ka videot striimida.

https://www.dropbox.com/s/n88n5eoquimetdd/2014-11-11%2013.53.33.png
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2014 17:33:29 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Advanced signal status programmiga saab suruda ka ainult LTE peale telefoni. Samas tasub arvestada, et 4G võrgus ei saa Eestis veel kõnesid teha. Pärapõrgus oli vägagi abiks - üle 2 ja 3G ei liikunud bittigi, 4G peale lukustades oli andmeside tipp-topp, kannatas ka videot striimida.
Peab ei tööta rootimata telefonidel icon_sad.gif Garantii pärast pole veel teinud seda.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2014 18:32:39 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:

Iseenesest õnnestub 4G levi telefonis siis näha kui kusagil pikemalt telefon ühes kohas on (kodus, kontoris vmt). Nädalavahetusel sõites isegi 3G vahetus vahetevahel 2G-ga (ja seda jälle ka Tele2 peamaja ees).


Seoses sellega olen pannud tähele huvitavat anomaaliat. Kui oled 4G LTE võrgus ja hakkad liikuma siis suure tõenäosusega tõstetakse sind ka järgmise masti all 4G LTE võrku. Aga kui mingil põhjusel telefon läheb 2/3G võrku siis sealt naljalt enam 4G LTE peale ei lülitata (seda siis liikudes). Tean ise ka väga konkreetseid kohti, kus on ülihea 4G levi aga läheb jube kaua ajaliselt kui telefon otsustab 4G LTE kasuks.
Nagu sa mainisid siis mõnda aega ühe kohapeal olles siis potsatab lõpuks 4G võrku.

Võibolla eelistatakse liikudes hoida klienti 2/3G võrgus et vältida potentsiaalset kõne katkemist, kui peaksid kõnesided teostama mastide vahel liikudes. 4G VoLTE võiks seda situatsiooni siis parandada.

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2014 21:31:57 vasta tsitaadiga

[veix], enne kõnet nagunii lülitatakse ju telefon automaatselt ümber 3g või 2g peale, sellel eesmärgil küll ei pea kartma kõne katkemist, sest 4g peal kõne ei toimi.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2014 18:01:40 vasta tsitaadiga

Jah, ise olen ka mõelnud ja nagu tunduks, et liikudes 4G võrku on suhteliselt võimatu saada. Täna hommikul tegin õues maja ees telefonile restardi ja olin ühe kohapeal 5min, selle ajaga 4G-d ei tulnud, ning hakkasin liikuma.

Täna hommikul sama marsruut. Endiselt 4G-d ei ilmunud, ainult EDGE tuli lisaks eilsele.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2014 19:01:10 vasta tsitaadiga

Milleks HSDPA ja HSPA+ eraldi? Miks mitte kokku ja 3G nime all?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2014 08:59:26 vasta tsitaadiga

3G-l on ka eraldi variandid olemas, 3G, H, H+. Sellepärast icon_smile.gif
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.11.2014 11:01:39 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
3G-l on ka eraldi variandid olemas, 3G, H, H+. Sellepärast icon_smile.gif

Tibake teisiti on ja on juba aastaid sedamoodi, et:
1. 3G = WCDMA
2. 3,5G = HSPA, HSPA+ ja DC-HSPA+

Ja seepärast sul on ka graafikus eraldi näidatud 3G ja 3,5G. Ning nagu öeldud, juba pikki aastaid on asi sedamoodi, tasub ära harjuda, tuleb kasuks. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2014 14:54:15 vasta tsitaadiga

Mida see "tavainimese jaoks" muudab? Meile pakutakse ikka ja kõikide operaatorite poolt lihtsustatult kas 3G või 4G paketti. Võtad 3G paketi ja sul on seal sees olemas kõik need erinevad hspaad. Ning tänapäeva uute seadmetega pole vahet, milline hspaa hetkel kättesaadav on. Kui kasvõi ükski on, siis "3G" on olemas ja sellest piisab...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2014 18:43:52 vasta tsitaadiga


Sai äsja Smardi stardikat proovitud. Kasutusel Huawei E392.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G2rry
HV kasutaja
G2rry

liitunud: 19.08.2004




sõnum 20.11.2014 16:25:04 vasta tsitaadiga

No nii, küsiks siinsete inimeste arvamust kah ja kogemusi Tele2 nuti 9,49 paketiga.

Lugu selline, et kolisin selle nädala alguses Tele2-e tagasi. Vahepeal kasutasin mingi 3-4 aastat EMT-d.

Tele2 pakkus enda nuti 9,49 paketti mulle natuke soodsamalt kui hinnakirjas ja mõtlesin et why not. Sest EMT-s maksin 13,50€ kuus ja sain vähem kõneaega ning sms polnud üldse võetud (sest eriti ei saada neid).

Ühesõnaga täiega normaalne pakkumine, arvestades, et netti lubati max kiirusega 42Mbit/s. EMT-s oli 5gb sama asja kuni 20Mbit/s. Mõtlesin et no see 42Mbit/s jutt on ulme aga kui 20Mbit/s ära pigistab on ju hästi küll selle raha eest.

Nüüd siis neljandat päeva kasutan Tele2 teenust ja suren lihtsalt ära selle neti otsa. Olen päeval Lasnamäel ja õhtul Mustamäel ja no nett on nii aeglane et paha hakkab. Dial-Up on ka kiirem. Tegin kiiruseteste ka ja parim tulemus üks päev oli 7Mbit/s downloadi. Enamuse asjast napilt 2-3Mbit/s ja üks päev oli üldse 0,12Mbit/s kanti download. Uploadist ma ei räägigi parem.

Ma ei saa isegi normaalselt facebooki messengeris suhelda, mingist youtubest või normaalselt uudiste lugemisest võin unistada. icon_mad.gif

Tele2 poole pöördusin ka, siis nad räägivad ei saa lubada max kiirust koguaeg ja et tipptundidel on koormatud jne jne. teate küll seda juttu. No ma ei ootagi max kiirust koguaeg aga ma ei saa veeranditki lubatust. EMT- suutis ükskõik mis asendist ja mis ajal kuskil Võru metsas ka enda kiirust hoida sellisena, et ma hetkeks ka ei nurisenud, kuigi sealt ka vist seda maximumi ära ei tulnud, kuid see mind ei koti seni kuni ei läägi megalt ja ma saan asjad tehtud.

Mul on telefoniks Samsung Galaxy s3 ja kuigi see 4g võrku ei toeta peaks see 3g võrgus ka olema suuteline töötama nende max kiirustel. Ma ei hakka ju 4g telefoni nüüd ostma, lootuses et äkki siis nett töötab normaalselt.

Üli närvi ajab üldiselt ja mul on tunne, et Tele2 ei plaanigi seda parandada, käib üks hale lüpsmine. Ilmselt uuel nädalal kobin EMT-sse tagasi lihtsalt saba jalgevahel. Maksan parem rohkem kui saan sellist pornot.

Ehk siis olgu see teistele hoiatuseks.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2014 16:44:26 vasta tsitaadiga

G2rry kirjutas:
Mul on telefoniks Samsung Galaxy s3 ja kuigi see 4g võrku ei toeta peaks see 3g võrgus ka olema suuteline töötama nende max kiirustel. Ma ei hakka ju 4g telefoni nüüd ostma, lootuses et äkki siis nett töötab normaalselt.

Tasuks siiski 4G telefoni või pulgaga katsetada, tulemus võib olla nagu öö ja päev. 4G on hetkel operaatorite jaoks prioriteet nr 1. Seepärast nad seda ka nii vägisi peale suruvad - nende poolsed suured kulutused on tehtud ja nüüd rahvas ei viitsi/raatsi oma seadmeid uuendada... Seda siis juhul, kui on võetud mingi max pakett, mitte 1-2-megane ökovariant.

i9505 pakuti kuskil tutikana juba 299 eest. Pruugituna liigub täiesti korralikke 200 kandis. Boonusena palju parem ekraan ka. Suurus/kaal praktiliselt sama.


viimati muutis rex 20.11.2014 16:45:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G2rry
HV kasutaja
G2rry

liitunud: 19.08.2004




sõnum 20.11.2014 16:45:04 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
G2rry kirjutas:
Mul on telefoniks Samsung Galaxy s3 ja kuigi see 4g võrku ei toeta peaks see 3g võrgus ka olema suuteline töötama nende max kiirustel. Ma ei hakka ju 4g telefoni nüüd ostma, lootuses et äkki siis nett töötab normaalselt.

Tasuks siiski 4G telefoni või pulgaga katsetada, tulemus võib olla nagu öö ja päev. 4G on hetkel operaatorite jaoks prioriteet nr 1. Seepärast nad seda ka nii vägisi peale suruvad.


Teen katse ära täna, sest majapidamises on ka Galaxy s4 olemas. Kindlasti jagan tulemusi ka teiega icon_smile.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2014 16:57:43 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Seepärast nad seda ka nii vägisi peale suruvad - nende poolsed suured kulutused on tehtud ja nüüd rahvas ei viitsi/raatsi oma seadmeid uuendada...
Müügu siis inimliku hinnaga 4G pulkasi. Krt hinnad nagu telefoni ostaks. Ja kasu vaid niipalju, et lükka ruuteri külge seisma.

Mul maal tele2 3g igal juhul kenast 5-7mbps vahemikus. Elisa 3g see on sügisest kevadeni jube ikaldus (eks õpilastele kõigile mint vms sebitud ja 3 ühikatäit tõmbavad linna 1 masti korralikult kooma), emt mahupiirangud jälle liiga väiksed.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.11.2014 11:12:51 vasta tsitaadiga

Nii, kuna hetkel on siis Tele2 Smarti LTE stardikas odavam kui on EMT-i oma, siis sai prooviks Smart ostetud ja teste tehtud.
Esimene asi, mis siis silma hakkas, oli see, et Tele2 on püsti pannud täiesti eraldi saatja LTE tarbeks, mitte pole 3,5G saatjat ringi tõstunud LTE-saatjaks. icon_cool.gif
USB-modem E3276 arvuti küljes ja allalaetavad failid siis suuremahulised Linuxi Distrod.
---------------------------
1. Speedtest tulemus.
Juurde lisan niipalju, et selline ping 28-30 oli pidevalt terve päev ja oli sama nii Speedtestiga kui ka otse arvutist mõõtes.


2. Du Meteri tulemused, tehtud kaks korda, üks hommikul, teine õhtul:
DU Meter Stopwatch - tele2lte
Start time 20.11.2014 10:52:45
Stop time 20.11.2014 10:55:46
Elapsed time 3 min 1,1 sec
Incoming Outgoing
------------------------------------ ---------------- ----------------
Total of data transferred 1,0 GB 8,0 MB
Maximum transfer rate 48,7 Mbps 498,4 kbps
Average transfer rate 46,5 Mbps 371,5 kbps


DU Meter Stopwatch - tele2lte
Start time 20.11.2014 18:41:11
Stop time 20.11.2014 18:44:22
Elapsed time 3 min 10,0 sec
Incoming Outgoing
------------------------------------ ---------------- ----------------
Total of data transferred 1,0 GB 8,2 MB
Maximum transfer rate 50,0 Mbps 515,6 kbps
Average transfer rate 44,4 Mbps 362,7 kbps
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2014 16:15:10 vasta tsitaadiga

krt, ei saa ka aru miks see tele2 nett nii uimane on. Eile vanalinnas tahtsin autot parkima panna aga võimatu. Ühendus olemas aga ei midagi, ketrab ja ketrab. Korraks kahtlustasin, et parkimise rakendus ei tööta. Võtsin siis HV lehe lahti, no kõva 2-3 min. ketras kogu lehe lahti. Ei olnud kusagil majas vaid autos ja levi oli põhjas. Ei sa teise firmasse ka minna kuna kasutan töö tel. Ega lõpuks ei jäänudki muud üle kui saatsin SMS, et masin ära parkida.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2014 16:22:21 vasta tsitaadiga

pois11, tahanteada teeb teste, vat miks
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2014 17:45:58 vasta tsitaadiga

tahanteadal kipub ikka nii olema, et ta lisab niipalju juurde ja lõppkokkuvõttes tuleb jälle üks blankomonoloog. kui sa tõesti tahad selle LTE ümber kiimelda, võta 24h keskmine.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
urri
Kreisi kasutaja
urri

liitunud: 20.01.2004




sõnum 21.11.2014 20:47:52 vasta tsitaadiga

täna oli kl 14.15 - 15.20 nett täielik ikaldus. sain ka kliendimimmid kätte. väitsid et on SUUR kala T2 netis.
juba hakkasin arvama et 3G-WIFI ruuter koivad ämmerisse likku pand.
a kui ka peale ruuteri veel 3 telefoni peres netti taha ei saand siis kõne ja asi selge.
u 2 ndl tagasi oli T2-l Kuusalu mast TÄITSA koomas, mitte 1ki G ei töötanud.
Tänu naise (tööalane EMT) telefonile sai siis selgeks et kogu Kuusalu mast koomas ja asjaga tegeletakse
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 22.11.2014 01:07:29 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:

Sai äsja Smardi stardikat proovitud. Kasutusel Huawei E392.


Proovisin ka huvi pärast seda 4G stardikat telefonis S4-ga ,tulemuseks oli speedtest põhjal alla 77,4a mbps , üles 18,45 mbps.
Ruuter.ee andis tulemuseks alla 66 mbps.Asukoht kesklinn ,turu kandis. Kui nii koguaeg oleks ,pole ju paha.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2014 14:23:00 vasta tsitaadiga

no näedsa siis, 4G on päris tasemel thumbs_up.gif .
urri kirjutas:
täna oli kl 14.15 - 15.20 nett täielik ikaldus. sain ka kliendimimmid kätte. väitsid et on SUUR kala T2 netis.
juba hakkasin arvama et 3G-WIFI ruuter koivad ämmerisse likku pand.
a kui ka peale ruuteri veel 3 telefoni peres netti taha ei saand siis kõne ja asi selge.
u 2 ndl tagasi oli T2-l Kuusalu mast TÄITSA koomas, mitte 1ki G ei töötanud.
Tänu naise (tööalane EMT) telefonile sai siis selgeks et kogu Kuusalu mast koomas ja asjaga tegeletakse

Miks sa üldse veel 3G-s sitsid? Kas poleks aeg 4G-sse üle kolida? Ja minusuguste jaoks 3G ressurssi vabamaks lasta? icon_smile.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 22.11.2014 17:47:42 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Esimene asi, mis siis silma hakkas, oli see, et Tele2 on püsti pannud täiesti eraldi saatja LTE tarbeks, mitte pole 3,5G saatjat ringi tõstunud LTE-saatjaks. icon_cool.gif

Mille järgi seda teada/vaadata?
Olen prooviks Smardi stardikat kärutanud millel 3GB 4G andmemahtu kaasas ja tunduvad samuti ok kiirused mobiilse neti mõistes.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urri
Kreisi kasutaja
urri

liitunud: 20.01.2004




sõnum 23.11.2014 17:57:52 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
no näedsa siis, 4G on päris tasemel thumbs_up.gif .
urri kirjutas:
täna oli kl 14.15 - 15.20 nett täielik ikaldus. sain ka kliendimimmid kätte. väitsid et on SUUR kala T2 netis.
juba hakkasin arvama et 3G-WIFI ruuter koivad ämmerisse likku pand.
a kui ka peale ruuteri veel 3 telefoni peres netti taha ei saand siis kõne ja asi selge.
u 2 ndl tagasi oli T2-l Kuusalu mast TÄITSA koomas, mitte 1ki G ei töötanud.
Tänu naise (tööalane EMT) telefonile sai siis selgeks et kogu Kuusalu mast koomas ja asjaga tegeletakse

Miks sa üldse veel 3G-s sitsid? Kas poleks aeg 4G-sse üle kolida? Ja minusuguste jaoks 3G ressurssi vabamaks lasta? icon_smile.gif

siin kus mina, laanetaguse kylas, siin 4G ei levi, T2 nimelt
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.11.2014 13:42:59 vasta tsitaadiga

Edit: Eespool oli küsimus, et kuidas ma tean, et lisasaatja on tööle pandud.

Katsetasin veel kord läbi - ja ongi siis nii nagu ka varem juba mainisin:
1. 3,5G tehnoloogia (HSPA, HSPA+ ja DC-HSPA+) tuleb siis ühelt poolt maja - sealt suunast kus juba aastaid tuleb ning endiselt signaalitugevusega -70...-75dB.
2. Kuid LTE signaal tuleb hoopis teiselt poolt maja ja on hoopis tugevama signaaliga, nii -55dB.

Nii, et tasub uurida küll ja kontrollida, et mis signaal millisest suunast tuleb. Välisantenni korral tähendaks mulle praegune olukord seda, et välisantenn tuleks hoopis teise suunda keerata, et siis õige saatja pealt signaal kätte saada.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2014 14:27:51 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Nii, et tasub uurida küll ja kontrollida, et mis signaal millisest suunast tuleb.

kuidas seda võimalik kindlaks teha? Endal ka 2 antenni "vahel" asumine.
Hetkel läpaka küljes "ürgaegne" (ostetud 2010 kevadel) 3G pulk, oli vist E1752 (või midagi sellest vallast) ja kohati annab pingi isegi 32ms. Huvitav, milline oleks miinimum? Sõltub see siis ainult saatja tarkvarast, saatjast endast? Varasemad jutud, et 3G alla 40ms ei lähe, eriti veel vanade modemitega.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 24.11.2014 16:20:04 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Nii, et tasub uurida küll ja kontrollida, et mis signaal millisest suunast tuleb.

kuidas seda võimalik kindlaks teha? Endal ka 2 antenni "vahel" asumine.
Hetkel läpaka küljes "ürgaegne" (ostetud 2010 kevadel) 3G pulk, oli vist E1752 (või midagi sellest vallast) ja kohati annab pingi isegi 32ms. Huvitav, milline oleks miinimum? Sõltub see siis ainult saatja tarkvarast, saatjast endast? Varasemad jutud, et 3G alla 40ms ei lähe, eriti veel vanade modemitega.
Spoiler Spoiler Spoiler

3G puhul võib ta isegi 20ms juures olla, kuigi seda saavutada on raske.
Eks ta ole ikka seadmetes ja võrgus kinni.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaupz
HV Guru
kaupz

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2014 17:24:37 vasta tsitaadiga

kas Keilas on saatja maas või sagedust vahetatud?
One+ näitab H kiirust (tuttaval). eelmine nädal oli LTE kiri.

_________________
O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2014 00:36:14 vasta tsitaadiga

Hmm, tea midagi mässatud vms icon_rolleyes.gif

Varem üle 7Mbps siin pole kiirused läinud.
Nüüd stabiilselt

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G2rry
HV kasutaja
G2rry

liitunud: 19.08.2004




sõnum 28.11.2014 10:09:56 vasta tsitaadiga

Hädaldasin siin nädal tagasi, et ei tööta see nett ja paras kräpp.
Spoiler Spoiler Spoiler


Saaga jätkub: Peale korduvaid e-mailide saatmist Tele2 klienditeenidusega, läksin eile Tele2 esindusse. Rääkisin teenindajale, et kohutavalt aeglane nett, kuigi pakute kuni 42Mb/s ja ei tule isegi poolt sellest kiirusest parematel päevadel. Tädi midagi näppis mu telefonis, avas Delfi.ee ja ütles et "töötab ju normaalselt". Ma nagu sain suht tigedaks ja näitasin talle kiirusetestide tulemusi ning tegime koos ka testi ja küsisin, et miks müüte asja mida pakkuda ei suuda. See midagi puhkis. Kompromissiks siis vahetasin eile sim kaardi ära esinduses, ehk on vigane või pagan teab mis, kuna esimesel käivitusel olid neil probleemid sellega.

Sai proovitud ka 4g telefoniga kiirust mõõta, vana sim kaardiga ja ka uuega, kus mõõtsin tulemuseks närused 6-8Mb/s downloadi heal juhul. Ehk siis 4G võrgus suudab natukese paremat tulemust näidata.

Sellegi poolest ma ei osta uut telefoni 400 euri eest endale, et saada tilk parem tulemus. Ehk siis soovitan soojalt Tele2-st eemale hoida. Kui vanasti polnud neil levi, siis tänasel päeval pole internetti enam ja see nett, mis on pakub jube kõikuvat ühendust.

Pilt hiljutistest mõõtmistest ja näiteks sel ajal kui tõmbasin alla appi play storest, et neid pilte siia laadida.


Jälgige mängu, upload on kiirem icon_biggrin.gif eelmise sim kaardiga oli upload üldse olematu ja ma ei teagi millest see neil seal sõltub. Ka märgiks ära et kell 17:27 tehtud test on tehtud samas kohas (Mustamägi, Tallinn) ja sama telefoniga aga vana sim kaardiga. Server oli automaatselt valitud ja valdavalt Tele2 kui õigesti mäletan. Päris kohutav tulemus arvestades, mida kliendile lubatakse suure suuga.








Näitab üleval ääres download kiirusel päris uhket nr-it, 4,4Mb/s tervelt...wow aga siiski 10 korda aeglasem lubatust. Jah ma tean max kiirust saada on unreal aga kamoon 10 korda aeglasem??



ja siis jätkas kuskil 1-2Mb/s juures tõmbamist kuni lõpuni. Kus juures see telefoni kiiruse näitaja näitab natukese paremaid numbreid kui ookla speed test.

Väga ebastabiilne ja kehv ühendus.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.11.2014 10:19:25 vasta tsitaadiga

Testi ikka Eesti siseste linkidega. Välisühendusest saada 4 kätte on juba päris ok...eriti mingist app store kohast.
4G kohta samas muidugi aeglane...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G2rry
HV kasutaja
G2rry

liitunud: 19.08.2004




sõnum 28.11.2014 10:37:14 vasta tsitaadiga

No testid ongi Tele2 s ja teiste serverites, mida ta ise otsustab, et on parima ping-iga. Lihtsalt see üks appi download on näide kuidas toimib reaalselt, mingis enim kasutatud keskonnas. Facebooki avades ootan piltide laadimist ikka päris kenasti ja sõnumites saadab kah teksti kui ka faile võrdlemisi aeglaselt. Et jah, proovin kuidas proovin, 50% tulemustki sealt kätte ei saa ja see pole mingi ajutine kepp neil. 2 nädalat pealinnas põhilistes asukohtades see ei tööta. Mingi suur koormus, mis neid surub, mind kui klienti ju ei koti. Siis kirjutagu, et suudavad kuni 5Mb/s pakkuda mitte 42Mb/s. Ma ikka olen suht nördinud.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2014 11:03:58 vasta tsitaadiga

G2rry, küllap siis jah Tallinnas on asi umbes ja seetõttu ka kehvad kiirused. Päeval Raplas ja õhtul Keilas on kiirused aga sellised ja mina olen väga rahul icon_smile.gif

Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2014 13:50:54 vasta tsitaadiga

mõnes mõttes õiglane, mõnes mõttes mitte - maal enamus kohtades saab loota ainult mobiilse peale, linnades on ka alternatiiv olemas, juhtme näol...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2014 13:55:31 vasta tsitaadiga

Tea kas fiibri ots on lõpuks mastiga ühendatud vms


G2rry, testimiseks kasuta stockholmi tele2 serverit või tallinna emt serverit.
Need preffered on suht jurad, tele2 tallinna server näitab küll head pingi, aga kiirust sealt välja ei võlu

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G2rry
HV kasutaja
G2rry

liitunud: 19.08.2004




sõnum 28.11.2014 14:09:35 vasta tsitaadiga

Olen teiega täitsa nõus, et maal võib see täitsa oki olla. Mis on ju ainult positiivne, üdinin si** see Tele2 olla ei saa, paljud ju kasutavad.

Aga hetkel on EMT-ga uuesti leping sõlmitud ning kobin sinna tagasi. Sobib minule paremini lihtsalt ja rahuldab mu vajadused paremini.

@Salatoimik, olengi kasutanud emt ja tele2 servereid.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2014 13:33:36 vasta tsitaadiga

ee 4G jaoks on uut sim-i vaja ilmsetl jah?

Aga kuidas selle netipaketiga on. Saab ka vana piiramatuga 4G kasutada või peab selleks special 4G netipaketi võtma, et 4G netile juurde lastaks? icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2014 00:41:55 vasta tsitaadiga

Oskab keegi öelda, mis võiksid olla nende Smart pakettide kiirused: http://smart.tele2.ee/hinnadkuumaksutainternet

Ongi reaalselt 3G maksimum (DL:21.6 / UL:5.7)?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2014 01:03:39 vasta tsitaadiga

LKits, täpselt niipalju, kui võrgu koormus lubab.
Minul on ~7mbps (+-2Mbps) alla ja 1.5mbps üles

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2014 12:03:09 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Oskab keegi öelda, mis võiksid olla nende Smart pakettide kiirused: http://smart.tele2.ee/hinnadkuumaksutainternet

Ongi reaalselt 3G maksimum (DL:21.6 / UL:5.7)?

43.2/5.7, sest DC-HSPA+ võrku saab ka selle kaardiga.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2014 13:26:59 vasta tsitaadiga

Aga reaalselt üle 13 mega kiirust pole ma veel näinud.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karm
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2014 22:55:10 vasta tsitaadiga

Tere

Kas keegi veel kasutab tele2 interneti arvutis paketti läbi usb pulga tartus? (näiteks kuskil riiamäe kandis)

Kuidas viimasel ajal levi ja kiirusega on?
Endal on täiesti jubedaks asi muutunud, kui varem oli kella aegadel 18-22 mõttetu midagi proovida teha, siis praegu praktiliselt hommikust kuni südaööni välja (pulk aastast 2010 ka, ehk peaks proovima ümber vahetamist?)?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2014 10:54:52 vasta tsitaadiga

Kui sul on 3,5G sagedustega pakett siis on täiesti loogiline et kiirused on kukkunud. 3G on ülemüüdud ja umbes kõigil operaatoritel. Uus 4G pulk ja pakett ning elu palju parem.

Jõulude aegne 4G LTE levi mõõtmine eesti erinevates otsades.

Väga hea levi Kiviõlis http://www.cellmapper.net/map?MCC=248&MNC=3&type=LTE&latitude=59.31116501548569&longitude=26.878406240039112&zoom=12
Olematu levi Võrus(reaalset data ühendust LTE otsas ei saanud) http://www.cellmapper.net/map?MCC=248&MNC=3&type=LTE&latitude=57.97311484745892&longitude=27.015735341601612&zoom=11
Võhma-Türi tee levi mõõdetud läbi paku lumesaju http://www.cellmapper.net/map?MCC=248&MNC=3&type=LTE&latitude=58.68617568626152&longitude=25.378429128222706&zoom=11

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  TELE2 M-Internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 104, 105, 106  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.