Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Õpetlik lugu turvast, taastamisest ja sellest kuidas ise mitte sellisesse ämbrisse astuda... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 14:44:20 Õpetlik lugu turvast, taastamisest ja sellest kuidas ise mitte sellisesse ämbrisse astuda... vasta tsitaadiga

Jagan siin teiega ühte lugu, mis FBst läbi käis. NB! mina ainult refereerin seda lugu, ega ole mitte kuidagi asjaosalistega seotud.
Oli üks IT-alaselt keskmiselt pädev noormees, kes sai ühelt tuttavalt "haltuuraotsa" -- taastada hapuks läinud kettalt failid.
Noh, noormees taastas ära, laadis kusagile pilve üles ja hakkas siis ühte teist vaatama, et kas taastus ka korralikult.
Suur oli tema ehmatus, kui selgus, et mingi ports taastatud pilte on tema meelest lapsporno.
API-API, mis nüüd teha?!? Kui ajada näpuga täht-tähelt seadust pidi järge, siis on noormees topelt süüdi. Esiteks lapsporno allalaadimine, teiseks lapsporno üleslaadimine ja kättesaadavaks tegemine.
Ega ei jäänudki noormehel muud üle, kui ruttu politseisse joosta, sest oma nahk on ikka kõikse kallim.
Loo moraal?
Ma toon välja olulised vead, mida noormees tegi, et lugejad oskaksid tulevikus sarnaseid vigu vältida.
1. Tehniline viga -- taaste kvaliteeti kontrollib KLIENT. See on näiteks igasugusel "backupist taastamisel" raudpolt reegel. Failide taaste tellija on see, kes ütleb, kas sai OK ja "case closed"
2. Ametieetika viga -- kliendi andmetes lihsalt EI NUHITA. Eriti kui sind palgatakse privaatseid faile taastama. Poleks ta sinna sisse vaadanud, poleks ka probleemi eksisteerinud.
3. Turvaviga -- privaatsete failide laadmine avalikku pilvekeskkonda, mille litsents ütleb, et pilve omanik võib nendega põmst kõike teha.

Pisikesed vead koos "kahtlaste piltidega" andsid kokku Suure Jama!
Loodan, et nii mõnigi inimene sai siit midagi õpetlikku kõrva taha panemiseks.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 15:01:21 vasta tsitaadiga

Aga kas see pervert saadi siis kätte ?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 15:03:11 vasta tsitaadiga

Ei, täna läks noormees alles ja tegi Politseisse avalduse. Ja pole tegelikult isegi veel selge, kas tegu üldse on lapspornoga. Loo moraal ei ole selles. Mina kirjutasin siia selleks, et anda teistele nõu kuidas ise mitte "kahvlisse" sattuda.
_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 15:09:40 Re: Õpetlik lugu turvast, taastamisest ja sellest kuidas ise mitte sellisesse ämbrisse astuda... vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
Poleks ta sinna sisse vaadanud, poleks ka probleemi eksisteerinud.

Probleemi poleks eksisteerinud ka nende laste jaoks? Kui sa tahad hea nõu anda, siis võiks kasutada natukene teistsuguseid näiteid. Mis järgmisena? Kirjutad õpetliku loo sellest, kuidas keegi oma naabri tagaaeda piilus, ja seal autopommi valmistamist pealt nägi, ja loo moraal on see et ära piilu naabri tagaaeda?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 09.11.2014 15:21:36 vasta tsitaadiga

Kogu loo moraal on ikkagi pilveteenused mis ei ole turvalised (privaatsed), kogu muu jutu juures on paras kitse panemine kus oma nahk on kõige kallim, samasuguste õigustustega tulid välja ka meie esivanemate küüditajad
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 15:43:32 vasta tsitaadiga

See ei ole näide vaid elu. Täna hommikune / eile õhtune "case". Naaber ei puutu asjasse, sest sinul ja naabril ei ole ilmselt KLIENDIsuhet. Selle õnnetu noormehe jaoks oli tegemist ikkagi lose-lose situatsiooniga. Plekk jääb tema mainele ikkagi külge, mis siis et ta seaduse järgi "õigesti" käitus. Kas sina palkaksid tulevikus itimeest, kelle kohta on teada lugu, kuidas ta kliend andmeid (olgu pealegi klient formaalselt süüdi) lekitas. Mina küll ei palkaks.
_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 09.11.2014 15:57:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:
seaduse järgi "õigesti" käitus

Ka küüditajate nimekirjade koostajad käitusid tolleaja seaduste järgi, tänaste seaduste järgi on naad suurimad kurjategijad.
alles oli meeste omavaheline suguühe kuritegu, nüüd on vaat, et kõige õilsam tegevus ja igasugused poliitikud ronivad kapist välja, ei imesta kui ka varsti pole selliste piltide omamine enam kuritegu, see on lihtsalt väljaimetud haige teema praeguste poliitikute poolt kus palja lapse pildi eest võidakse sind perverdiks tembeldada

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 16:23:47 vasta tsitaadiga

Ma ei oleks kuhugi läinud, kustutanud ära ja unustanud. Eriti siis veel kui otseselt pole see. Mõttetut nussi endale kaela tõmmata, inimestel ikka mõtlemine puudub. Pärast oled veel ise süüdi ka, sellepeale ütleks et paras.

Muidugi väga ebaeetiline oli teiste faile üldse vaadata. Ise seda ei tee kui pole luba küsinud.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 17:28:32 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Ma ei oleks kuhugi läinud, kustutanud ära ja unustanud. Eriti siis veel kui otseselt pole see. Mõttetut <b>piixu</b> endale kaela tõmmata, inimestel ikka mõtlemine puudub. Pärast oled veel ise süüdi ka, sellepeale ütleks et paras.
"Jah, ega ta minu last ei tule ju niikuinii pildistama. Mhmh, jajah."
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raidu1986
HV kasutaja
raidu1986

liitunud: 11.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 18:30:32 vasta tsitaadiga

Mul poleks küll midagi selle vastu olnud kui kontrollitakse failid üle. Las kontrollib, selleks pole mul sooja ega külma.
Sellise rõvedusega tegeletakse siis "sorry". Sellised inimesed peaksid vanglas istuma või arsti käest abi otsima.
Ma ütlen ITi tegelasele tänud. Muutis laste elu ohutumaks!

Kas klient tahtis pilvekeskkonda üleslaatimist? Kui ei tahtnud, siis see on ebaeetiline.

Olen kõvaketta faile taastanud ja olen ka neid faile üles laadinud(kliendi soovil).
Kui klient on failid kätte saanud, kustutan need serverist ära.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 18:31:10 vasta tsitaadiga

Mida kuradit see "IT-mees" mõtles? Nii ei tehta!
Kui taastad faile, siis klient ütleb, kas sobib või mitte. Võib kasutada ka kontrollivaid programme, mis kontrollivad failide sisu järgi nende autentsust (et kas .doc fail on ikka korrektse ülesehitusega .doc ja pildid samamoodi).
Pilve ei laeta mitte ühtegi kliendi faili ilma kliendi loata...

Tõeliselt loll "IT-mees".

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 18:31:10 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:

Muidugi väga ebaeetiline oli teiste faile üldse vaadata. Ise seda ei tee kui pole luba küsinud.


See on selline nii ja naa teema. Ma pole küll väga tihti kellegi andmeid taastanud, aga peale taastamist olen pisteliselt paari asja ikka avada üritanud veendumaks, et taastamine õnnestus. Mõistagi lasen näiteks dokumendist lihtsalt diagonaalis pilgu üle, ega seal mingit ilmselget läbu ei paista mitte ei hakka seda ridahaaval läbi lugema ja veel vähem lähen selle sisu mõne kolmanda isikuga arutama, kuid midagi selle kontrolli käigus paratamatult siiski näen. Õnneks pole muidugi sellist olukorda tekkinud, et midagi illegaalset silma jääks, ausalt öeldes ei teakski mida selles olukorras teeksin.
Aga isegi kui meedia vaid puhkusel klõpsitud linnapilte jms. sisaldab, on muidugi väga vastutustundetu neid andmete omaniku nõusolekuta laadida üles sellisesse kohta, mis 100% enda kontrolli all pole.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirShark
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 19:43:22 vasta tsitaadiga

Tegelikult Seltsimees OFFF mängib praegu nõia-intsu, tulistab puusalt kõike, nagu teaks - aga faktidega kursis ei ole.

Ma võin öelda, et kokkulepe oli pilvega, teenuse eest oli kokkulepitud vastavalt päästa õnnestunud failide mahule, ja kogu lugu. Failide vaatamine, üleslaadimise luba oli mul olemas.

Ja ma ennem eelistan ühte lastepornost huvitatud kodanikku vähem meie ühiskonnas kui rohkem.

Kurb et sellised nn vanakooli raudvara mehed, ilmutavad mingist hetkest sellist , ebameeldivust.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 09.11.2014 20:01:49 vasta tsitaadiga

SirShark kirjutas:
....

Ja ma ennem eelistan ühte lastepornost huvitatud kodanikku vähem meie ühiskonnas kui rohkem.

Kurb et sellised nn vanakooli raudvara mehed, ilmutavad mingist hetkest sellist , ebameeldivust.

Mida need laste pornoga pildid kujutasid, paljaid lapsi või üksteise kargamist.
Paljaste tagumikkudega lastepilte on kõik meie esivanemate pildiraamatud täis, nii-et paras aeg sul omad isad emad võimudele üles anda kui suured perverdid kes sinust julgesid paljalt tol karmil nõukaajal pilte teha.
Mida aeg edasi seda rohkem tundub, et tänapäeva Eesti on palju inimvaenulikuma režiimiga kui ENSV aegne KGB

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirShark
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 20:21:59 vasta tsitaadiga

Marie, kas, alasti lapsepildid, kus aetakse mingeid ebardasju reproduktiivorganitesse on sinuarust tolereeritav, või mitte?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 20:26:37 vasta tsitaadiga

Siin on mõned aspektid, mis sealt FB teemast ka läbi käisid, aga mida siin ei kajastata:

- Küsimus pole pelgalt nuhkimises. Failidega töötamisel võib juhtuda, et sa paratamatult näed mõne faili sisu, näiteks näed thumbnaili, avad faili ekslikult vms, mida siis teha, kui ette satub lapspornograafia? Sel juhul ei ole kohane rääkida ametieetikast, kohustus on teavitada politseid.
- Nagu ka välja tuli, siis valdavat enamust inimesi iseloomustab suhtumine "ignorance is a bliss", pole näinud, pole probleemi. Mida vähem tead, seda parem elu on jne. Nendele inimestele - palju õnne, olgu teil tore elu! Normaalsed inimesed siiski vähemalt püüavad midagi ühiskonna heaks ära teha, mitte ainult oma perse pärast muretseda.
- Paljaste laste pildid ei ole porno. Jah, meist kõigist on paljad pildid, aga tehke kõigepealt selgeks, mis asi on pronograafia enne kui oma käitumist õigustama hakkate. Eriti toredad on need arugmendid, et "ah pildistamine ei tee ju midagi", "vägivalda ju pole", "ta saab selle eest raha", päris õõnvastav oli neid asju FB threadis lugeda.

Ühesõnaga - teavitamise kohustus raskete inimsusvastaste kuritegevuste puhul on igal juhul ainuke õige ja moraalne tegu. See, kas info tuli teavitajale nuhkimise teel või kogemata, see on juba teine teema ja siin pole mõtet üldse diskuteerida. Samuti ei ole olemas sellist asja nagu "IT ametieetika" vms, on lihtsalt inimlik eetika ja moraal, see on paraku tugevalt nihkes inimestel.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 09.11.2014 20:37:57 vasta tsitaadiga

p2tu kirjutas:
...

Ühesõnaga - teavitamise kohustus raskete inimsusvastaste kuritegevuste puhul on igal juhul ainuke õige ja moraalne tegu. See, kas info tuli teavitajale nuhkimise teel või kogemata, see on juba teine teema ja siin pole mõtet üldse diskuteerida. Samuti ei ole olemas sellist asja nagu "IT ametieetika" vms, on lihtsalt inimlik eetika ja moraal, see on paraku tugevalt nihkes inimestel.

Vanasti rääkisid mendid sama juttu, oled arvatavasti politsei palgaline töötaja siin foorumis. Lasteporno on raske inimsuse vastane kuritegu, tapmine kerge ja kohtutäiturite poolt inimeste paljaks varastamine pole mingi kuritegu.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 20:38:55 vasta tsitaadiga

p2tu, FB linki?
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 20:40:33 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
Vanasti rääkisid mendid sama juttu, oled arvatavasti politsei palgaline töötaja siin foorumis. Lasteporno on raske inimsuse vastane kuritegu, tapmine kerge ja kohtutäiturite poolt inimeste paljaks varastamine pole mingi kuritegu.

Wut? Oled peast terve ikka? Tõmbaksid võrdusmärgi ka oma lapse vägistamise ja kohtutäituri ebaseadusliku tegevuse vahel? Ära parem vasta...

edit:
Link FB teemale: https://www.facebook.com/groups/376819145664094/permalink/894138410598829/
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 20:52:16 vasta tsitaadiga

p2tu kirjutas:
Samuti ei ole olemas sellist asja nagu "IT ametieetika" vms, on lihtsalt inimlik eetika ja moraal, see on paraku tugevalt nihkes inimestel.


Ühest küljest võiks sellega ju nõus olla, kuid teistpidi peab IT alal see eetika palju rohkem paigas olema. Kui kellelegi saab muul moel juhuslikult teatavaks mõni fakt, mida ei peaks kolmanda osapoolega arutama, siis tegelikult on äärmiselt naiivne loota, et ta seda ei tee. Olgu see siis kogemata lauale unustatud töölepingu lisalt palgatõusu nägemine, juhuslikult kuuldud sõbra tüli naisega mõnes nende isiklikku elu puudutavates küsimustes, mõni fakt kellegi minevikust, mis pole küll otseselt ebaseaduslik, kuid mitte ka kõige meeldivam kui avalikuks tuleb vms.
Kui mitte-IT kontekstis võib seda ka enda lohakuseks nimetada, et see info valele isikule teatavaks sai, siis IT inimesed töötavad sellise infoga igapäevaselt ja paratamatult on neil võimalus seda infot näha. Seega eetika, et seda ei vaata ja isegi kui kogemata näed siis enda teada jätad, peab oluliselt rohkem paigas olema. Selleks näiteks ise ei teagi, mida teha kui kogemata midagi illegaalset nägema peaksin, kuna ma pole ju jurist et hinnata kas ja mil määral see illegaalne on.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 20:55:19 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
p2tu kirjutas:
Samuti ei ole olemas sellist asja nagu "IT ametieetika" vms, on lihtsalt inimlik eetika ja moraal, see on paraku tugevalt nihkes inimestel.


Ühest küljest võiks sellega ju nõus olla, kuid teistpidi peab IT alal see eetika palju rohkem paigas olema. Kui kellelegi saab muul moel juhuslikult teatavaks mõni fakt, mida ei peaks kolmanda osapoolega arutama, siis tegelikult on äärmiselt naiivne loota, et ta seda ei tee. Olgu see siis kogemata lauale unustatud töölepingu lisalt palgatõusu nägemine, juhuslikult kuuldud sõbra tüli naisega mõnes nende isiklikku elu puudutavates küsimustes, mõni fakt kellegi minevikust, mis pole küll otseselt ebaseaduslik, kuid mitte ka kõige meeldivam kui avalikuks tuleb vms.
Kui mitte-IT kontekstis võib seda ka enda lohakuseks nimetada, et see info valele isikule teatavaks sai, siis IT inimesed töötavad sellise infoga igapäevaselt ja paratamatult on neil võimalus seda infot näha. Seega eetika, et seda ei vaata ja isegi kui kogemata näed siis enda teada jätad, peab oluliselt rohkem paigas olema. Selleks näiteks ise ei teagi, mida teha kui kogemata midagi illegaalset nägema peaksin, kuna ma pole ju jurist et hinnata kas ja mil määral see illegaalne on.


thumbs_up.gif thumbs_up.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 20:56:51 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
p2tu kirjutas:
Samuti ei ole olemas sellist asja nagu "IT ametieetika" vms, on lihtsalt inimlik eetika ja moraal, see on paraku tugevalt nihkes inimestel.


Ühest küljest võiks sellega ju nõus olla, kuid teistpidi peab IT alal see eetika palju rohkem paigas olema. Kui kellelegi saab muul moel juhuslikult teatavaks mõni fakt, mida ei peaks kolmanda osapoolega arutama, siis tegelikult on äärmiselt naiivne loota, et ta seda ei tee. Olgu see siis kogemata lauale unustatud töölepingu lisalt palgatõusu nägemine, juhuslikult kuuldud sõbra tüli naisega mõnes nende isiklikku elu puudutavates küsimustes, mõni fakt kellegi minevikust, mis pole küll otseselt ebaseaduslik, kuid mitte ka kõige meeldivam kui avalikuks tuleb vms.
Kui mitte-IT kontekstis võib seda ka enda lohakuseks nimetada, et see info valele isikule teatavaks sai, siis IT inimesed töötavad sellise infoga igapäevaselt ja paratamatult on neil võimalus seda infot näha. Seega eetika, et seda ei vaata ja isegi kui kogemata näed siis enda teada jätad, peab oluliselt rohkem paigas olema. Selleks näiteks ise ei teagi, mida teha kui kogemata midagi illegaalset nägema peaksin, kuna ma pole ju jurist et hinnata kas ja mil määral see illegaalne on.

Nõus, see on ka rohkem definitsiooni küsimus. Illegaalsust pole ka alati meil endil võimalik hinnata muidugi, sellega peakski tegelema vastav ametkond. Küsimus on sellistes juhtudes, kus tõesti ei teki mingit kahtlust, et asjad on mädad. Silma kinni pigistamine või pea liiva alla peitmine ei ole ka lahendus, lihtsalt ei ole, hoolimata sellest, mida kodanik OFFF väita püüab.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 09.11.2014 21:10:11 vasta tsitaadiga

p2tu kirjutas:
Tõmbaksid võrdusmärgi ka oma lapse vägistamise ja kohtutäituri ebaseadusliku tegevuse vahel?

Selge, kõik on raha taga, lasteporno pildi omamine on raske kuritegu kuna seetõtu on võimalik ligipääs jõustruktuuridel kodaniku arvutile ja seal võib muudki kasulikku infot pluss trahviraha tulla, reaalne vägistamine, seda vaadeldakse olenevalt kellele kasulikum ja kes rohkem maksab.
Kohtutäiturite tegevus aga viib eesti rahva vaimu selleni, et keegi ei taha seda riiki, ega ka astu selle riigi kaitseks välja. Ise mingit võlga ei oma, olen siiani olnud väga seadusekuulekas kodanik, ega pole ka kunagi kohtutäituritega tegemist olnud, kui kõik oleksid minusugused läheksid kõik pangad, laenuandjad pankrotti ja politseid poleks vaja.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirShark
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 21:50:39 vasta tsitaadiga

Aga igaljuhul, ma tunnen end kohe kuulsamana, kuna offfionu otsustas ilma faktideta korraldada kohe näidispoomise.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raidu1986
HV kasutaja
raidu1986

liitunud: 11.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 22:20:38 vasta tsitaadiga

FB's on see teema üksteise ületrumpamiseks ja ära panemiseks läinud.
Minu seisukoht on sama, sellisest perversusest tuleb teatada.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 09.11.2014 22:22:03 vasta tsitaadiga

Kas mingi kellegi erakogu sai taastatud või mõni üksik pilt? Kui veel eDonkisid ja Kazaasid sai kasutatud, siis taolisi asju tuli nagu lademes kaasa seal.
_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 22:27:04 vasta tsitaadiga

Nagu seal FB teemas ka välja tuli siis põhjused kuidas või miks satuvad "kahtlased" pildid inimeste arvutisse on seinast seina. Uba on selles, et kui inimesel on mingigi sotsiaalne vastutustunne, siis tõsise kahtluse korral antakse asjast võimudele teada. Muud midagi.
Diskussioon teemal, et millal teada anda, kas teada anda, kuidas pildid sattusid aruvitisse, mis hetkel pildid tehti, kes tegi jne, see jäägu teiste ja pädevamate inimeste otsustada.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 22:50:19 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:

Kohtutäiturite tegevus aga viib eesti rahva vaimu selleni, et keegi ei taha seda riiki, ega ka astu selle riigi kaitseks välja. Ise mingit võlga ei oma, olen siiani olnud väga seadusekuulekas kodanik, ega pole ka kunagi kohtutäituritega tegemist olnud, kui kõik oleksid minusugused läheksid kõik pangad, laenuandjad pankrotti ja politseid poleks vaja.

Päris raske või lausa võimatu on aru saada selle lause loogikast.

Laen oma olemuselt enamasti on võlgu võetud raha, eks? Kuidas, kurat küll, on seotud omavahel laenamine ja selle tagasi mitte maksta soovimine ja riigikaitse? Lisaks, laenuraha on ju kätte saadud - ära raisatud milleks iganes ja nüüd on riik selles süüdi et tagasi ei taheta maksta? Täiesti nonsenss.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 09.11.2014 23:07:30 vasta tsitaadiga

alliance Võlg ei tekki alati laenust, vaid näiteks trahvidest nagu siingi loo puhul mida sulle mingite piltide pärast võidakse kaela määrida, või elatisraha puhul kui sa seda ei suuda maksta, riigilõivu ei suutnud maksta ja nii edasi.
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.11.2014 23:23:20 vasta tsitaadiga

Ärge kakelge... icon_cool.gif
Andmetaastajatel peaks olema see une pealt teada, et andmete taastamisel "võib ujuda päevavalgele" kõiksugu olulisi ja kriitilisi dokumente. Ja vahet pole, on need siis mingid pildid, kirjad, videod vms. dokumendid mida omanik pole ise avalikuks teinud.

Ja kui juba jutt on katkise ketta pealt info taastamisest, siis peaks kettaomanik juba ise ka sellele tulema, et taastusprogrammid tirivad päevavalgele kõik mis taastatav on. icon_cool.gif
Ja veel lisaks ka veel see keiss, et kui sellel kettal on olnud juba varasem omanik ja ta pole ketast üle Wipe-nud, ainult Deletinud või formaatinud, siis tiritakse päevavalgele ka selle eelmise omaniku dokumendid. Kas ja kui korras või mitte, on juba omaette teema.
--------------------------------
Ja mis puutub sellesse, kas ja palju taastaja midagi näeb, siis tegelikult jooksevad juba taastamise ajal failide - kataloogide nimed, rääkimata sellest, et ikkagi on vaja teha pistelisi test-kontrolle, et kas asi õnnestub või läheb, tihti kümneid tunde kestev, protsess
valesti ja tuleb uuesti alustada vms.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 23:45:45 vasta tsitaadiga

on olemas selline asi nagu konfidentsiaalsusprintsiip mis reguleerib näiteks sotsiaaliinimeste toimetamisi. ühe mainit "lapsporno" casega olen servapidi ise ka kokku puutunud. konfidentsiaalsusprintsiibist lähtudes politseisse ei mindud.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2014 23:49:44 vasta tsitaadiga

p2tu kirjutas:
Nõus, see on ka rohkem definitsiooni küsimus. Illegaalsust pole ka alati meil endil võimalik hinnata muidugi, sellega peakski tegelema vastav ametkond. Küsimus on sellistes juhtudes, kus tõesti ei teki mingit kahtlust, et asjad on mädad. Silma kinni pigistamine või pea liiva alla peitmine ei ole ka lahendus, lihtsalt ei ole, hoolimata sellest, mida kodanik OFFF väita püüab.


Aga kust see piir läheb? Kui näiteks 18 aastase noormehe arvutis on pilt, kus tema 17-aastane girlfriend tissi näitab, kas siis peaks kaebama minema? Aga kui pereisa on teinud oma 3-aastasest lapsest pildi, kus ta alasti tiiki ujuma läheb? Või pilt vastsündinust, kes pole veel oma esimesi riideid selga saanud?
Võibolla plõksin siin niisama ja kõnealused pildid ei jäta kahtlust, mis asjaoludel need tehtud on, kuid õnneks või kahjuks pole ma neid näinud.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 09.11.2014 23:58:22 vasta tsitaadiga

Politsei teavitamine igasuguse kahtluse korral on nii või naa mõistlik?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 00:05:20 vasta tsitaadiga

kui sa lähed kirikumehele oma patuhimu üles tunnistama siis kas ta peab ka kohe politseisse jooksma?
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 10.11.2014 00:07:22 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Politsei teavitamine igasuguse kahtluse korral on nii või naa mõistlik?

Apple ja Microsofti pilveteenustes on sellised lasteporno kogud mida ettegi ei oska kujutada, kui nad kõigist neist juhtumitest politseid informeeriks oleks nende äril lõpp, sama ka igasuguste itimeestega, suud ei oskanud pidada, kliendid kadunud.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 00:13:21 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
alliance Võlg ei tekki alati laenust, vaid näiteks trahvidest nagu siingi loo puhul mida sulle mingite piltide pärast võidakse kaela määrida, või elatisraha puhul kui sa seda ei suuda maksta, riigilõivu ei suutnud maksta ja nii edasi.


Kõik see millest sa räägid on ikkagi isiku enda minevikus tehtud vead. Pole endiselt aru saada kuidas oskamatus elu õieti seada võrdub riigikaitse tahtega.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 10.11.2014 00:19:18 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
kui sa lähed kirikumehele oma patuhimu üles tunnistama siis kas ta peab ka kohe politseisse jooksma?


Üks asi on patuhimu ja teine on patukahtlus ilma tunnistuseta.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirShark
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 00:35:16 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
kui sa lähed kirikumehele oma patuhimu üles tunnistama siis kas ta peab ka kohe politseisse jooksma?



Pihisaladus on midagi muud, laurx.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devilman
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 00:59:50 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
jaank kirjutas:
Politsei teavitamine igasuguse kahtluse korral on nii või naa mõistlik?

Apple ja Microsofti pilveteenustes on sellised lasteporno kogud mida ettegi ei oska kujutada, kui nad kõigist neist juhtumitest politseid informeeriks oleks nende äril lõpp, sama ka igasuguste itimeestega, suud ei oskanud pidada, kliendid kadunud.


Sul on täpsemaid andmeid Apple ja Microsofti kohta või fantaseerid niisama? Mulle jääb see kliendieetika vs. lapsevägistamise loogikakäik ka väga arusaamatuks.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 01:04:35 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
jaank kirjutas:
Politsei teavitamine igasuguse kahtluse korral on nii või naa mõistlik?

Apple ja Microsofti pilveteenustes on sellised lasteporno kogud mida ettegi ei oska kujutada, kui nad kõigist neist juhtumitest politseid informeeriks oleks nende äril lõpp, sama ka igasuguste itimeestega, suud ei oskanud pidada, kliendid kadunud.
Google ja Microsoft skanneerivad kindlasti läbi kõik e-mailides leiduvad pildid ja kui leitakse vaste teadaoleva lapsporno pildi hashiga, siis antakse sellest ka teada. Ma pole kindel, kas see ka teiste pilveteenustesse laetud piltide osas kehtib, aga eeldatavasti küll.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 01:16:18 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
on olemas selline asi nagu konfidentsiaalsusprintsiip mis reguleerib näiteks sotsiaaliinimeste toimetamisi. ühe mainit "lapsporno" casega olen servapidi ise ka kokku puutunud. konfidentsiaalsusprintsiibist lähtudes politseisse ei mindud.

See printsiip ei ole ülem seadusest. Kuriteo asjaolude varjamine on kuriteole kaasa aitamine.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 01:20:54 vasta tsitaadiga

http://www.eswa.ee/index.php?picfile=67 tee "find and replace" sõnale "sotsiaal" sõnaga "it".
kui hippokratese vande andnud arst hakkaks valima, et " sina peksid kunagi oma naist", "sina varastasid", sina võid varastada".. mis siis saaks?

Spoiler Spoiler Spoiler


kõigepealt tuleb kuritegu leida. kui sul on kindlaid tõendeid selle kohta, et pildistaja pildistab kedagi, sundides teda tegema mingeid toiminguid selleks, et oma pildid tehtud saaks, annad oma juhtumi tedasi stiilis, "teda ilmselt kasutatakse ära/sunnitakse ennast pildistada laksma" ning loogikat omavad inimesed teevad ise 1+1.. tulemus on sama.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 01:21:45 vasta tsitaadiga

Väljendusin kehvasti - teatud kuritegude, näiteks tapmise, asjaolusid see vanne ja printsiip ei kata. Ma täpseid nüansse ei tea, aga minu meelest teatud rasked kuriteod on need, mille puhul tuleb asjadest võime informeerida.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 01:32:26 vasta tsitaadiga

otsene elu ohustamine on 1 erand tõesti. ja siis on politseisse minek mitte selline, et " see tapab" vaid " seda tahetakse tappa". ning edasi menetlevad vastavad instantsid oma pädevusest tulenevalt.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 01:50:40 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
otsene elu ohustamine on 1 erand tõesti. ja siis on politseisse minek mitte selline, et " see tapab" vaid " seda tahetakse tappa". ning edasi menetlevad vastavad instantsid oma pädevusest tulenevalt.
Ja piinamine siis ei ole piisav? Sest mida muud lapsepilastamine on. Jätab armid paraku kogu eluks.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-KRANTS-
vitamiinidiiler
-KRANTS-

liitunud: 19.11.2005




sõnum 10.11.2014 08:00:04 Re: Õpetlik lugu turvast, taastamisest ja sellest kuidas ise mitte sellisesse ämbrisse astuda... vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
OFFF kirjutas:
Poleks ta sinna sisse vaadanud, poleks ka probleemi eksisteerinud.

Probleemi poleks eksisteerinud ka nende laste jaoks? Kui sa tahad hea nõu anda, siis võiks kasutada natukene teistsuguseid näiteid. Mis järgmisena? Kirjutad õpetliku loo sellest, kuidas keegi oma naabri tagaaeda piilus, ja seal autopommi valmistamist pealt nägi, ja loo moraal on see et ära piilu naabri tagaaeda?

Ja kui satud kuskil peale narko pakendamisele, siis jookse tulistjalu minema. Ei maksa nina sinna toppida, võid surma saada. Teine variant, et jääd ise süüdi, sest "kust sa muidu teadsid, et seal narkolabor on"?

_________________
Kui keegi mandariini tahab, siis helistab icon_smile.gif

Ühendust saab siin: https://www.facebook.com/groups/1953700414852281/
Kommentaarid: 364 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 243
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 08:14:50 Re: Õpetlik lugu turvast, taastamisest ja sellest kuidas ise mitte sellisesse ämbrisse astuda... vasta tsitaadiga

-KRANTS- kirjutas:
fallout3 kirjutas:
OFFF kirjutas:
Poleks ta sinna sisse vaadanud, poleks ka probleemi eksisteerinud.

Probleemi poleks eksisteerinud ka nende laste jaoks? Kui sa tahad hea nõu anda, siis võiks kasutada natukene teistsuguseid näiteid. Mis järgmisena? Kirjutad õpetliku loo sellest, kuidas keegi oma naabri tagaaeda piilus, ja seal autopommi valmistamist pealt nägi, ja loo moraal on see et ära piilu naabri tagaaeda?

Ja kui satud kuskil peale narko pakendamisele, siis jookse tulistjalu minema. Ei maksa nina sinna toppida, võid surma saada. Teine variant, et jääd ise süüdi, sest "kust sa muidu teadsid, et seal narkolabor on"?
Kas ma saan õigesti aru, et sa ei teavitaks leitud narkolaborist Politseid? Absurdne käitumine.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 09:13:23 vasta tsitaadiga

Aktiivne narkolabor vs lapsporno? For real?`
Üks on aktiivne illegaalne majandusüksus, mis tegutseb teiste elu rikkuvate produktide tootmisega.
Teine on valmisprodukt, mis on toodetud illegaalselt ning omab illegaalset sisu.

Palun too pigem võrdluseks - kas te teavitaksite politseid, kui saaksite teada, et kellelgi tuttaval on kanepikotikene?

Mõlemad, lapsporno ja kanep, on kriminaliseeritavad.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2014 09:38:18 vasta tsitaadiga

Ma ei usu, mida ma loen. Kas te tõesti soovite, et lapsporno tegijad jääksid karistuseta? Võib-olla hoitakse seda last siiamaani kusagil kinni? Loomulikult tuleb sellisest leiust Politseid teavitada.

Võrrelda kanepikotikest lapspornoga on täielik absurd.

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 10.11.2014 10:11:20 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Kas te tõesti soovite, et lapsporno tegijad jääksid karistuseta? Võib-olla hoitakse seda last siiamaani kusagil kinni?

Loomulikult jäävad lasteporno tegijad karistamatta. Kogu teema käib siiski leitud piltidest mis tunduvad olevat lasteporno ja mille tegijaid pole võimalik kindlaks teha, sellised pildid on kusagilt netiavarustest alla laetud, sellised laadimised võivad toimuda täiesti automaatselt mingi xxx saidi külastajal, pärast saad süüdistuse, su arvutist leiti lastepornot.
Politsei kukkede, äraandjate, reeturitega pole mõtet vaielda, narkokaubandust valitseb maafiija ja seal on valida, tahad elada ole vait, ei taha mine kituma

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Õpetlik lugu turvast, taastamisest ja sellest kuidas ise mitte sellisesse ämbrisse astuda... mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.