|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
OFFF
HV veteran

liitunud: 29.07.2004
|
09.11.2014 14:44:20
Õpetlik lugu turvast, taastamisest ja sellest kuidas ise mitte sellisesse ämbrisse astuda... |
|
|
Jagan siin teiega ühte lugu, mis FBst läbi käis. NB! mina ainult refereerin seda lugu, ega ole mitte kuidagi asjaosalistega seotud.
Oli üks IT-alaselt keskmiselt pädev noormees, kes sai ühelt tuttavalt "haltuuraotsa" -- taastada hapuks läinud kettalt failid.
Noh, noormees taastas ära, laadis kusagile pilve üles ja hakkas siis ühte teist vaatama, et kas taastus ka korralikult.
Suur oli tema ehmatus, kui selgus, et mingi ports taastatud pilte on tema meelest lapsporno.
API-API, mis nüüd teha?!? Kui ajada näpuga täht-tähelt seadust pidi järge, siis on noormees topelt süüdi. Esiteks lapsporno allalaadimine, teiseks lapsporno üleslaadimine ja kättesaadavaks tegemine.
Ega ei jäänudki noormehel muud üle, kui ruttu politseisse joosta, sest oma nahk on ikka kõikse kallim.
Loo moraal?
Ma toon välja olulised vead, mida noormees tegi, et lugejad oskaksid tulevikus sarnaseid vigu vältida.
1. Tehniline viga -- taaste kvaliteeti kontrollib KLIENT. See on näiteks igasugusel "backupist taastamisel" raudpolt reegel. Failide taaste tellija on see, kes ütleb, kas sai OK ja "case closed"
2. Ametieetika viga -- kliendi andmetes lihsalt EI NUHITA. Eriti kui sind palgatakse privaatseid faile taastama. Poleks ta sinna sisse vaadanud, poleks ka probleemi eksisteerinud.
3. Turvaviga -- privaatsete failide laadmine avalikku pilvekeskkonda, mille litsents ütleb, et pilve omanik võib nendega põmst kõike teha.
Pisikesed vead koos "kahtlaste piltidega" andsid kokku Suure Jama!
Loodan, et nii mõnigi inimene sai siit midagi õpetlikku kõrva taha panemiseks.
_________________ Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame! |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
walkman
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.02.2003
|
09.11.2014 15:01:21
|
|
|
| Aga kas see pervert saadi siis kätte ?
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OFFF
HV veteran

liitunud: 29.07.2004
|
09.11.2014 15:03:11
|
|
|
Ei, täna läks noormees alles ja tegi Politseisse avalduse. Ja pole tegelikult isegi veel selge, kas tegu üldse on lapspornoga. Loo moraal ei ole selles. Mina kirjutasin siia selleks, et anda teistele nõu kuidas ise mitte "kahvlisse" sattuda.
_________________ Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame! |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
09.11.2014 15:09:40
Re: Õpetlik lugu turvast, taastamisest ja sellest kuidas ise mitte sellisesse ämbrisse astuda... |
|
|
| OFFF kirjutas: |
| Poleks ta sinna sisse vaadanud, poleks ka probleemi eksisteerinud. |
Probleemi poleks eksisteerinud ka nende laste jaoks? Kui sa tahad hea nõu anda, siis võiks kasutada natukene teistsuguseid näiteid. Mis järgmisena? Kirjutad õpetliku loo sellest, kuidas keegi oma naabri tagaaeda piilus, ja seal autopommi valmistamist pealt nägi, ja loo moraal on see et ära piilu naabri tagaaeda?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
09.11.2014 15:21:36
|
|
|
Kogu loo moraal on ikkagi pilveteenused mis ei ole turvalised (privaatsed), kogu muu jutu juures on paras kitse panemine kus oma nahk on kõige kallim, samasuguste õigustustega tulid välja ka meie esivanemate küüditajad
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OFFF
HV veteran

liitunud: 29.07.2004
|
09.11.2014 15:43:32
|
|
|
See ei ole näide vaid elu. Täna hommikune / eile õhtune "case". Naaber ei puutu asjasse, sest sinul ja naabril ei ole ilmselt KLIENDIsuhet. Selle õnnetu noormehe jaoks oli tegemist ikkagi lose-lose situatsiooniga. Plekk jääb tema mainele ikkagi külge, mis siis et ta seaduse järgi "õigesti" käitus. Kas sina palkaksid tulevikus itimeest, kelle kohta on teada lugu, kuidas ta kliend andmeid (olgu pealegi klient formaalselt süüdi) lekitas. Mina küll ei palkaks.
_________________ Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame! |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
09.11.2014 15:57:12
|
|
|
| tsitaat: |
| seaduse järgi "õigesti" käitus |
Ka küüditajate nimekirjade koostajad käitusid tolleaja seaduste järgi, tänaste seaduste järgi on naad suurimad kurjategijad.
alles oli meeste omavaheline suguühe kuritegu, nüüd on vaat, et kõige õilsam tegevus ja igasugused poliitikud ronivad kapist välja, ei imesta kui ka varsti pole selliste piltide omamine enam kuritegu, see on lihtsalt väljaimetud haige teema praeguste poliitikute poolt kus palja lapse pildi eest võidakse sind perverdiks tembeldada
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
09.11.2014 16:23:47
|
|
|
Ma ei oleks kuhugi läinud, kustutanud ära ja unustanud. Eriti siis veel kui otseselt pole see. Mõttetut nussi endale kaela tõmmata, inimestel ikka mõtlemine puudub. Pärast oled veel ise süüdi ka, sellepeale ütleks et paras.
Muidugi väga ebaeetiline oli teiste faile üldse vaadata. Ise seda ei tee kui pole luba küsinud.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.11.2014 17:28:32
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| Ma ei oleks kuhugi läinud, kustutanud ära ja unustanud. Eriti siis veel kui otseselt pole see. Mõttetut <b>piixu</b> endale kaela tõmmata, inimestel ikka mõtlemine puudub. Pärast oled veel ise süüdi ka, sellepeale ütleks et paras. |
"Jah, ega ta minu last ei tule ju niikuinii pildistama. Mhmh, jajah."
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidu1986
HV kasutaja

liitunud: 11.01.2007
|
09.11.2014 18:30:32
|
|
|
Mul poleks küll midagi selle vastu olnud kui kontrollitakse failid üle. Las kontrollib, selleks pole mul sooja ega külma.
Sellise rõvedusega tegeletakse siis "sorry". Sellised inimesed peaksid vanglas istuma või arsti käest abi otsima.
Ma ütlen ITi tegelasele tänud. Muutis laste elu ohutumaks!
Kas klient tahtis pilvekeskkonda üleslaatimist? Kui ei tahtnud, siis see on ebaeetiline.
Olen kõvaketta faile taastanud ja olen ka neid faile üles laadinud(kliendi soovil).
Kui klient on failid kätte saanud, kustutan need serverist ära.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
09.11.2014 18:31:10
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
Muidugi väga ebaeetiline oli teiste faile üldse vaadata. Ise seda ei tee kui pole luba küsinud. |
See on selline nii ja naa teema. Ma pole küll väga tihti kellegi andmeid taastanud, aga peale taastamist olen pisteliselt paari asja ikka avada üritanud veendumaks, et taastamine õnnestus. Mõistagi lasen näiteks dokumendist lihtsalt diagonaalis pilgu üle, ega seal mingit ilmselget läbu ei paista mitte ei hakka seda ridahaaval läbi lugema ja veel vähem lähen selle sisu mõne kolmanda isikuga arutama, kuid midagi selle kontrolli käigus paratamatult siiski näen. Õnneks pole muidugi sellist olukorda tekkinud, et midagi illegaalset silma jääks, ausalt öeldes ei teakski mida selles olukorras teeksin.
Aga isegi kui meedia vaid puhkusel klõpsitud linnapilte jms. sisaldab, on muidugi väga vastutustundetu neid andmete omaniku nõusolekuta laadida üles sellisesse kohta, mis 100% enda kontrolli all pole.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirShark
HV kasutaja
liitunud: 23.03.2007
|
09.11.2014 19:43:22
|
|
|
Tegelikult Seltsimees OFFF mängib praegu nõia-intsu, tulistab puusalt kõike, nagu teaks - aga faktidega kursis ei ole.
Ma võin öelda, et kokkulepe oli pilvega, teenuse eest oli kokkulepitud vastavalt päästa õnnestunud failide mahule, ja kogu lugu. Failide vaatamine, üleslaadimise luba oli mul olemas.
Ja ma ennem eelistan ühte lastepornost huvitatud kodanikku vähem meie ühiskonnas kui rohkem.
Kurb et sellised nn vanakooli raudvara mehed, ilmutavad mingist hetkest sellist , ebameeldivust.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
09.11.2014 20:01:49
|
|
|
| SirShark kirjutas: |
....
Ja ma ennem eelistan ühte lastepornost huvitatud kodanikku vähem meie ühiskonnas kui rohkem.
Kurb et sellised nn vanakooli raudvara mehed, ilmutavad mingist hetkest sellist , ebameeldivust. |
Mida need laste pornoga pildid kujutasid, paljaid lapsi või üksteise kargamist.
Paljaste tagumikkudega lastepilte on kõik meie esivanemate pildiraamatud täis, nii-et paras aeg sul omad isad emad võimudele üles anda kui suured perverdid kes sinust julgesid paljalt tol karmil nõukaajal pilte teha.
Mida aeg edasi seda rohkem tundub, et tänapäeva Eesti on palju inimvaenulikuma režiimiga kui ENSV aegne KGB
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirShark
HV kasutaja
liitunud: 23.03.2007
|
09.11.2014 20:21:59
|
|
|
| Marie, kas, alasti lapsepildid, kus aetakse mingeid ebardasju reproduktiivorganitesse on sinuarust tolereeritav, või mitte?
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2tu
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001
|
09.11.2014 20:26:37
|
|
|
Siin on mõned aspektid, mis sealt FB teemast ka läbi käisid, aga mida siin ei kajastata:
- Küsimus pole pelgalt nuhkimises. Failidega töötamisel võib juhtuda, et sa paratamatult näed mõne faili sisu, näiteks näed thumbnaili, avad faili ekslikult vms, mida siis teha, kui ette satub lapspornograafia? Sel juhul ei ole kohane rääkida ametieetikast, kohustus on teavitada politseid.
- Nagu ka välja tuli, siis valdavat enamust inimesi iseloomustab suhtumine "ignorance is a bliss", pole näinud, pole probleemi. Mida vähem tead, seda parem elu on jne. Nendele inimestele - palju õnne, olgu teil tore elu! Normaalsed inimesed siiski vähemalt püüavad midagi ühiskonna heaks ära teha, mitte ainult oma perse pärast muretseda.
- Paljaste laste pildid ei ole porno. Jah, meist kõigist on paljad pildid, aga tehke kõigepealt selgeks, mis asi on pronograafia enne kui oma käitumist õigustama hakkate. Eriti toredad on need arugmendid, et "ah pildistamine ei tee ju midagi", "vägivalda ju pole", "ta saab selle eest raha", päris õõnvastav oli neid asju FB threadis lugeda.
Ühesõnaga - teavitamise kohustus raskete inimsusvastaste kuritegevuste puhul on igal juhul ainuke õige ja moraalne tegu. See, kas info tuli teavitajale nuhkimise teel või kogemata, see on juba teine teema ja siin pole mõtet üldse diskuteerida. Samuti ei ole olemas sellist asja nagu "IT ametieetika" vms, on lihtsalt inimlik eetika ja moraal, see on paraku tugevalt nihkes inimestel.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
09.11.2014 20:37:57
|
|
|
| p2tu kirjutas: |
...
Ühesõnaga - teavitamise kohustus raskete inimsusvastaste kuritegevuste puhul on igal juhul ainuke õige ja moraalne tegu. See, kas info tuli teavitajale nuhkimise teel või kogemata, see on juba teine teema ja siin pole mõtet üldse diskuteerida. Samuti ei ole olemas sellist asja nagu "IT ametieetika" vms, on lihtsalt inimlik eetika ja moraal, see on paraku tugevalt nihkes inimestel. |
Vanasti rääkisid mendid sama juttu, oled arvatavasti politsei palgaline töötaja siin foorumis. Lasteporno on raske inimsuse vastane kuritegu, tapmine kerge ja kohtutäiturite poolt inimeste paljaks varastamine pole mingi kuritegu.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
09.11.2014 20:38:55
|
|
|
p2tu, FB linki?
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2tu
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001
|
09.11.2014 20:40:33
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| Vanasti rääkisid mendid sama juttu, oled arvatavasti politsei palgaline töötaja siin foorumis. Lasteporno on raske inimsuse vastane kuritegu, tapmine kerge ja kohtutäiturite poolt inimeste paljaks varastamine pole mingi kuritegu. |
Wut? Oled peast terve ikka? Tõmbaksid võrdusmärgi ka oma lapse vägistamise ja kohtutäituri ebaseadusliku tegevuse vahel? Ära parem vasta...
edit:
Link FB teemale: https://www.facebook.com/groups/376819145664094/permalink/894138410598829/
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
09.11.2014 20:52:16
|
|
|
| p2tu kirjutas: |
| Samuti ei ole olemas sellist asja nagu "IT ametieetika" vms, on lihtsalt inimlik eetika ja moraal, see on paraku tugevalt nihkes inimestel. |
Ühest küljest võiks sellega ju nõus olla, kuid teistpidi peab IT alal see eetika palju rohkem paigas olema. Kui kellelegi saab muul moel juhuslikult teatavaks mõni fakt, mida ei peaks kolmanda osapoolega arutama, siis tegelikult on äärmiselt naiivne loota, et ta seda ei tee. Olgu see siis kogemata lauale unustatud töölepingu lisalt palgatõusu nägemine, juhuslikult kuuldud sõbra tüli naisega mõnes nende isiklikku elu puudutavates küsimustes, mõni fakt kellegi minevikust, mis pole küll otseselt ebaseaduslik, kuid mitte ka kõige meeldivam kui avalikuks tuleb vms.
Kui mitte-IT kontekstis võib seda ka enda lohakuseks nimetada, et see info valele isikule teatavaks sai, siis IT inimesed töötavad sellise infoga igapäevaselt ja paratamatult on neil võimalus seda infot näha. Seega eetika, et seda ei vaata ja isegi kui kogemata näed siis enda teada jätad, peab oluliselt rohkem paigas olema. Selleks näiteks ise ei teagi, mida teha kui kogemata midagi illegaalset nägema peaksin, kuna ma pole ju jurist et hinnata kas ja mil määral see illegaalne on.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
09.11.2014 20:55:19
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| p2tu kirjutas: |
| Samuti ei ole olemas sellist asja nagu "IT ametieetika" vms, on lihtsalt inimlik eetika ja moraal, see on paraku tugevalt nihkes inimestel. |
Ühest küljest võiks sellega ju nõus olla, kuid teistpidi peab IT alal see eetika palju rohkem paigas olema. Kui kellelegi saab muul moel juhuslikult teatavaks mõni fakt, mida ei peaks kolmanda osapoolega arutama, siis tegelikult on äärmiselt naiivne loota, et ta seda ei tee. Olgu see siis kogemata lauale unustatud töölepingu lisalt palgatõusu nägemine, juhuslikult kuuldud sõbra tüli naisega mõnes nende isiklikku elu puudutavates küsimustes, mõni fakt kellegi minevikust, mis pole küll otseselt ebaseaduslik, kuid mitte ka kõige meeldivam kui avalikuks tuleb vms.
Kui mitte-IT kontekstis võib seda ka enda lohakuseks nimetada, et see info valele isikule teatavaks sai, siis IT inimesed töötavad sellise infoga igapäevaselt ja paratamatult on neil võimalus seda infot näha. Seega eetika, et seda ei vaata ja isegi kui kogemata näed siis enda teada jätad, peab oluliselt rohkem paigas olema. Selleks näiteks ise ei teagi, mida teha kui kogemata midagi illegaalset nägema peaksin, kuna ma pole ju jurist et hinnata kas ja mil määral see illegaalne on. |
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2tu
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001
|
09.11.2014 20:56:51
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| p2tu kirjutas: |
| Samuti ei ole olemas sellist asja nagu "IT ametieetika" vms, on lihtsalt inimlik eetika ja moraal, see on paraku tugevalt nihkes inimestel. |
Ühest küljest võiks sellega ju nõus olla, kuid teistpidi peab IT alal see eetika palju rohkem paigas olema. Kui kellelegi saab muul moel juhuslikult teatavaks mõni fakt, mida ei peaks kolmanda osapoolega arutama, siis tegelikult on äärmiselt naiivne loota, et ta seda ei tee. Olgu see siis kogemata lauale unustatud töölepingu lisalt palgatõusu nägemine, juhuslikult kuuldud sõbra tüli naisega mõnes nende isiklikku elu puudutavates küsimustes, mõni fakt kellegi minevikust, mis pole küll otseselt ebaseaduslik, kuid mitte ka kõige meeldivam kui avalikuks tuleb vms.
Kui mitte-IT kontekstis võib seda ka enda lohakuseks nimetada, et see info valele isikule teatavaks sai, siis IT inimesed töötavad sellise infoga igapäevaselt ja paratamatult on neil võimalus seda infot näha. Seega eetika, et seda ei vaata ja isegi kui kogemata näed siis enda teada jätad, peab oluliselt rohkem paigas olema. Selleks näiteks ise ei teagi, mida teha kui kogemata midagi illegaalset nägema peaksin, kuna ma pole ju jurist et hinnata kas ja mil määral see illegaalne on. |
Nõus, see on ka rohkem definitsiooni küsimus. Illegaalsust pole ka alati meil endil võimalik hinnata muidugi, sellega peakski tegelema vastav ametkond. Küsimus on sellistes juhtudes, kus tõesti ei teki mingit kahtlust, et asjad on mädad. Silma kinni pigistamine või pea liiva alla peitmine ei ole ka lahendus, lihtsalt ei ole, hoolimata sellest, mida kodanik OFFF väita püüab.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
09.11.2014 21:10:11
|
|
|
| p2tu kirjutas: |
| Tõmbaksid võrdusmärgi ka oma lapse vägistamise ja kohtutäituri ebaseadusliku tegevuse vahel? |
Selge, kõik on raha taga, lasteporno pildi omamine on raske kuritegu kuna seetõtu on võimalik ligipääs jõustruktuuridel kodaniku arvutile ja seal võib muudki kasulikku infot pluss trahviraha tulla, reaalne vägistamine, seda vaadeldakse olenevalt kellele kasulikum ja kes rohkem maksab.
Kohtutäiturite tegevus aga viib eesti rahva vaimu selleni, et keegi ei taha seda riiki, ega ka astu selle riigi kaitseks välja. Ise mingit võlga ei oma, olen siiani olnud väga seadusekuulekas kodanik, ega pole ka kunagi kohtutäituritega tegemist olnud, kui kõik oleksid minusugused läheksid kõik pangad, laenuandjad pankrotti ja politseid poleks vaja.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirShark
HV kasutaja
liitunud: 23.03.2007
|
09.11.2014 21:50:39
|
|
|
| Aga igaljuhul, ma tunnen end kohe kuulsamana, kuna offfionu otsustas ilma faktideta korraldada kohe näidispoomise.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidu1986
HV kasutaja

liitunud: 11.01.2007
|
09.11.2014 22:20:38
|
|
|
FB's on see teema üksteise ületrumpamiseks ja ära panemiseks läinud.
Minu seisukoht on sama, sellisest perversusest tuleb teatada.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ricom2ger
HV veteran

liitunud: 15.04.2009
|
09.11.2014 22:22:03
|
|
|
Kas mingi kellegi erakogu sai taastatud või mõni üksik pilt? Kui veel eDonkisid ja Kazaasid sai kasutatud, siis taolisi asju tuli nagu lademes kaasa seal.
_________________ Kamehameha in your face! |
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
111 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2tu
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001
|
09.11.2014 22:27:04
|
|
|
Nagu seal FB teemas ka välja tuli siis põhjused kuidas või miks satuvad "kahtlased" pildid inimeste arvutisse on seinast seina. Uba on selles, et kui inimesel on mingigi sotsiaalne vastutustunne, siis tõsise kahtluse korral antakse asjast võimudele teada. Muud midagi.
Diskussioon teemal, et millal teada anda, kas teada anda, kuidas pildid sattusid aruvitisse, mis hetkel pildid tehti, kes tegi jne, see jäägu teiste ja pädevamate inimeste otsustada.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
09.11.2014 22:50:19
|
|
|
| Marie kirjutas: |
Kohtutäiturite tegevus aga viib eesti rahva vaimu selleni, et keegi ei taha seda riiki, ega ka astu selle riigi kaitseks välja. Ise mingit võlga ei oma, olen siiani olnud väga seadusekuulekas kodanik, ega pole ka kunagi kohtutäituritega tegemist olnud, kui kõik oleksid minusugused läheksid kõik pangad, laenuandjad pankrotti ja politseid poleks vaja. |
Päris raske või lausa võimatu on aru saada selle lause loogikast.
Laen oma olemuselt enamasti on võlgu võetud raha, eks? Kuidas, kurat küll, on seotud omavahel laenamine ja selle tagasi mitte maksta soovimine ja riigikaitse? Lisaks, laenuraha on ju kätte saadud - ära raisatud milleks iganes ja nüüd on riik selles süüdi et tagasi ei taheta maksta? Täiesti nonsenss.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
09.11.2014 23:23:20
|
|
|
Ärge kakelge...
Andmetaastajatel peaks olema see une pealt teada, et andmete taastamisel "võib ujuda päevavalgele" kõiksugu olulisi ja kriitilisi dokumente. Ja vahet pole, on need siis mingid pildid, kirjad, videod vms. dokumendid mida omanik pole ise avalikuks teinud.
Ja kui juba jutt on katkise ketta pealt info taastamisest, siis peaks kettaomanik juba ise ka sellele tulema, et taastusprogrammid tirivad päevavalgele kõik mis taastatav on.
Ja veel lisaks ka veel see keiss, et kui sellel kettal on olnud juba varasem omanik ja ta pole ketast üle Wipe-nud, ainult Deletinud või formaatinud, siis tiritakse päevavalgele ka selle eelmise omaniku dokumendid. Kas ja kui korras või mitte, on juba omaette teema.
--------------------------------
Ja mis puutub sellesse, kas ja palju taastaja midagi näeb, siis tegelikult jooksevad juba taastamise ajal failide - kataloogide nimed, rääkimata sellest, et ikkagi on vaja teha pistelisi test-kontrolle, et kas asi õnnestub või läheb, tihti kümneid tunde kestev, protsess
valesti ja tuleb uuesti alustada vms.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
09.11.2014 23:45:45
|
|
|
on olemas selline asi nagu konfidentsiaalsusprintsiip mis reguleerib näiteks sotsiaaliinimeste toimetamisi. ühe mainit "lapsporno" casega olen servapidi ise ka kokku puutunud. konfidentsiaalsusprintsiibist lähtudes politseisse ei mindud.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
09.11.2014 23:49:44
|
|
|
| p2tu kirjutas: |
| Nõus, see on ka rohkem definitsiooni küsimus. Illegaalsust pole ka alati meil endil võimalik hinnata muidugi, sellega peakski tegelema vastav ametkond. Küsimus on sellistes juhtudes, kus tõesti ei teki mingit kahtlust, et asjad on mädad. Silma kinni pigistamine või pea liiva alla peitmine ei ole ka lahendus, lihtsalt ei ole, hoolimata sellest, mida kodanik OFFF väita püüab. |
Aga kust see piir läheb? Kui näiteks 18 aastase noormehe arvutis on pilt, kus tema 17-aastane girlfriend tissi näitab, kas siis peaks kaebama minema? Aga kui pereisa on teinud oma 3-aastasest lapsest pildi, kus ta alasti tiiki ujuma läheb? Või pilt vastsündinust, kes pole veel oma esimesi riideid selga saanud?
Võibolla plõksin siin niisama ja kõnealused pildid ei jäta kahtlust, mis asjaoludel need tehtud on, kuid õnneks või kahjuks pole ma neid näinud.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
09.11.2014 23:58:22
|
|
|
| Politsei teavitamine igasuguse kahtluse korral on nii või naa mõistlik?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
10.11.2014 00:05:20
|
|
|
kui sa lähed kirikumehele oma patuhimu üles tunnistama siis kas ta peab ka kohe politseisse jooksma?
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
10.11.2014 00:07:22
|
|
|
| jaank kirjutas: |
| Politsei teavitamine igasuguse kahtluse korral on nii või naa mõistlik? |
Apple ja Microsofti pilveteenustes on sellised lasteporno kogud mida ettegi ei oska kujutada, kui nad kõigist neist juhtumitest politseid informeeriks oleks nende äril lõpp, sama ka igasuguste itimeestega, suud ei oskanud pidada, kliendid kadunud.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
10.11.2014 00:13:21
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| alliance Võlg ei tekki alati laenust, vaid näiteks trahvidest nagu siingi loo puhul mida sulle mingite piltide pärast võidakse kaela määrida, või elatisraha puhul kui sa seda ei suuda maksta, riigilõivu ei suutnud maksta ja nii edasi. |
Kõik see millest sa räägid on ikkagi isiku enda minevikus tehtud vead. Pole endiselt aru saada kuidas oskamatus elu õieti seada võrdub riigikaitse tahtega.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
10.11.2014 00:19:18
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| kui sa lähed kirikumehele oma patuhimu üles tunnistama siis kas ta peab ka kohe politseisse jooksma? |
Üks asi on patuhimu ja teine on patukahtlus ilma tunnistuseta.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirShark
HV kasutaja
liitunud: 23.03.2007
|
10.11.2014 00:35:16
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| kui sa lähed kirikumehele oma patuhimu üles tunnistama siis kas ta peab ka kohe politseisse jooksma? |
Pihisaladus on midagi muud, laurx.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
devilman
HV kasutaja
liitunud: 25.01.2003
|
10.11.2014 00:59:50
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| jaank kirjutas: |
| Politsei teavitamine igasuguse kahtluse korral on nii või naa mõistlik? |
Apple ja Microsofti pilveteenustes on sellised lasteporno kogud mida ettegi ei oska kujutada, kui nad kõigist neist juhtumitest politseid informeeriks oleks nende äril lõpp, sama ka igasuguste itimeestega, suud ei oskanud pidada, kliendid kadunud. |
Sul on täpsemaid andmeid Apple ja Microsofti kohta või fantaseerid niisama? Mulle jääb see kliendieetika vs. lapsevägistamise loogikakäik ka väga arusaamatuks.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
10.11.2014 01:04:35
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| jaank kirjutas: |
| Politsei teavitamine igasuguse kahtluse korral on nii või naa mõistlik? |
Apple ja Microsofti pilveteenustes on sellised lasteporno kogud mida ettegi ei oska kujutada, kui nad kõigist neist juhtumitest politseid informeeriks oleks nende äril lõpp, sama ka igasuguste itimeestega, suud ei oskanud pidada, kliendid kadunud. |
Google ja Microsoft skanneerivad kindlasti läbi kõik e-mailides leiduvad pildid ja kui leitakse vaste teadaoleva lapsporno pildi hashiga, siis antakse sellest ka teada. Ma pole kindel, kas see ka teiste pilveteenustesse laetud piltide osas kehtib, aga eeldatavasti küll.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2tu
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001
|
10.11.2014 01:16:18
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| on olemas selline asi nagu konfidentsiaalsusprintsiip mis reguleerib näiteks sotsiaaliinimeste toimetamisi. ühe mainit "lapsporno" casega olen servapidi ise ka kokku puutunud. konfidentsiaalsusprintsiibist lähtudes politseisse ei mindud. |
See printsiip ei ole ülem seadusest. Kuriteo asjaolude varjamine on kuriteole kaasa aitamine.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
10.11.2014 01:20:54
|
|
|
http://www.eswa.ee/index.php?picfile=67 tee "find and replace" sõnale "sotsiaal" sõnaga "it".
kui hippokratese vande andnud arst hakkaks valima, et " sina peksid kunagi oma naist", "sina varastasid", sina võid varastada".. mis siis saaks?
Spoiler 
[09.11.2014][23:57] (lauri): pane ennast siis selesse olukorda
[09.11.2014][23:58] (lauri): sinu arstile ei meeldi see, et sa sööd liha
[09.11.2014][23:58] (lauri): tema on vegetariaan
[09.11.2014][23:58] (lauri): ja ta ei salli/talu inimesi kes söövad liha
[09.11.2014][23:58] (lauri): tema sotsiaalne taust on ka selline, et neid, kes lihasööjaid ei talu on palju
[09.11.2014][23:58] (lauri): ta peab sind ravima
[09.11.2014][23:58] (lauri): aga ta on sind näinud toorest liha söömas
[09.11.2014][23:58] (lauri): tema võimuses on teha sulle elu tagasi toov süst
[09.11.2014][23:59] (lauri): edasine on kinni taustsüsteemides
[09.11.2014][23:59] (lauri): lihasööjad saadavad selle arsti tuleriidale kui ta sul surra laseb
[10.11.2014][00:00] (lauri): tema veganitest tuttavad ilmselt teevad temast pühaku
kõigepealt tuleb kuritegu leida. kui sul on kindlaid tõendeid selle kohta, et pildistaja pildistab kedagi, sundides teda tegema mingeid toiminguid selleks, et oma pildid tehtud saaks, annad oma juhtumi tedasi stiilis, "teda ilmselt kasutatakse ära/sunnitakse ennast pildistada laksma" ning loogikat omavad inimesed teevad ise 1+1.. tulemus on sama.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2tu
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001
|
10.11.2014 01:21:45
|
|
|
| Väljendusin kehvasti - teatud kuritegude, näiteks tapmise, asjaolusid see vanne ja printsiip ei kata. Ma täpseid nüansse ei tea, aga minu meelest teatud rasked kuriteod on need, mille puhul tuleb asjadest võime informeerida.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
10.11.2014 01:32:26
|
|
|
otsene elu ohustamine on 1 erand tõesti. ja siis on politseisse minek mitte selline, et " see tapab" vaid " seda tahetakse tappa". ning edasi menetlevad vastavad instantsid oma pädevusest tulenevalt.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
10.11.2014 01:50:40
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| otsene elu ohustamine on 1 erand tõesti. ja siis on politseisse minek mitte selline, et " see tapab" vaid " seda tahetakse tappa". ning edasi menetlevad vastavad instantsid oma pädevusest tulenevalt. |
Ja piinamine siis ei ole piisav? Sest mida muud lapsepilastamine on. Jätab armid paraku kogu eluks.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-KRANTS-
vitamiinidiiler

liitunud: 19.11.2005
|
10.11.2014 08:00:04
Re: Õpetlik lugu turvast, taastamisest ja sellest kuidas ise mitte sellisesse ämbrisse astuda... |
|
|
| fallout3 kirjutas: |
| OFFF kirjutas: |
| Poleks ta sinna sisse vaadanud, poleks ka probleemi eksisteerinud. |
Probleemi poleks eksisteerinud ka nende laste jaoks? Kui sa tahad hea nõu anda, siis võiks kasutada natukene teistsuguseid näiteid. Mis järgmisena? Kirjutad õpetliku loo sellest, kuidas keegi oma naabri tagaaeda piilus, ja seal autopommi valmistamist pealt nägi, ja loo moraal on see et ära piilu naabri tagaaeda? |
Ja kui satud kuskil peale narko pakendamisele, siis jookse tulistjalu minema. Ei maksa nina sinna toppida, võid surma saada. Teine variant, et jääd ise süüdi, sest "kust sa muidu teadsid, et seal narkolabor on"?
_________________ Kui keegi mandariini tahab, siis helistab
Ühendust saab siin: https://www.facebook.com/groups/1953700414852281/ |
|
| Kommentaarid: 364 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
243 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
10.11.2014 08:14:50
Re: Õpetlik lugu turvast, taastamisest ja sellest kuidas ise mitte sellisesse ämbrisse astuda... |
|
|
| -KRANTS- kirjutas: |
| fallout3 kirjutas: |
| OFFF kirjutas: |
| Poleks ta sinna sisse vaadanud, poleks ka probleemi eksisteerinud. |
Probleemi poleks eksisteerinud ka nende laste jaoks? Kui sa tahad hea nõu anda, siis võiks kasutada natukene teistsuguseid näiteid. Mis järgmisena? Kirjutad õpetliku loo sellest, kuidas keegi oma naabri tagaaeda piilus, ja seal autopommi valmistamist pealt nägi, ja loo moraal on see et ära piilu naabri tagaaeda? |
Ja kui satud kuskil peale narko pakendamisele, siis jookse tulistjalu minema. Ei maksa nina sinna toppida, võid surma saada. Teine variant, et jääd ise süüdi, sest "kust sa muidu teadsid, et seal narkolabor on"? |
Kas ma saan õigesti aru, et sa ei teavitaks leitud narkolaborist Politseid? Absurdne käitumine.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
10.11.2014 09:38:18
|
|
|
Ma ei usu, mida ma loen. Kas te tõesti soovite, et lapsporno tegijad jääksid karistuseta? Võib-olla hoitakse seda last siiamaani kusagil kinni? Loomulikult tuleb sellisest leiust Politseid teavitada.
Võrrelda kanepikotikest lapspornoga on täielik absurd.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
10.11.2014 10:11:20
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| Kas te tõesti soovite, et lapsporno tegijad jääksid karistuseta? Võib-olla hoitakse seda last siiamaani kusagil kinni? |
Loomulikult jäävad lasteporno tegijad karistamatta. Kogu teema käib siiski leitud piltidest mis tunduvad olevat lasteporno ja mille tegijaid pole võimalik kindlaks teha, sellised pildid on kusagilt netiavarustest alla laetud, sellised laadimised võivad toimuda täiesti automaatselt mingi xxx saidi külastajal, pärast saad süüdistuse, su arvutist leiti lastepornot.
Politsei kukkede, äraandjate, reeturitega pole mõtet vaielda, narkokaubandust valitseb maafiija ja seal on valida, tahad elada ole vait, ei taha mine kituma
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|