|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
zafari
HV veteran

liitunud: 02.09.2002
|
05.11.2014 08:20:48
|
|
|
Oleneb kui võimsat telefoni vajad. 830 ja 735 on mõlemad päris asised. Ise kasutan 830 ja väga rahul.
_________________ Sülearvutite remont/hooldus Pärnus. PS! |
|
| Kommentaarid: 246 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
198 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
05.11.2014 10:18:07
|
|
|
| Tele2 pole seda 830-t, muidu oleks ka variant olnud. See 10mp kaamera olnuks asi seegi....
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007

|
05.11.2014 12:49:34
|
|
|
830 pidi väga hästi pilti tegema, võrreldav palju kallimate aparaatidega. MP kasulikkus avaldub vaid pilti suurendades, muus osas vahet pole. Ütlen seda oma 41MP taustal. Teine teema kui on UHD+ monitor ja tahad taustapildiks panna või välja printida, et seinale panna. Ise naudin zoom'imisvõimekust, mille see suur MP hulk annab.
Tele2-st ilmselt tahad võtta, et mingi paketiga koos järelmaksuga aparaat võtta? Muul juhul müüvad ju ka Elisa ja EMT 830-t ja näiteks Klickis saab ka veel 1020-t, kusjuures mõistliku hinnaga - 349€.
735 omab sama tagakaamerat mis eelmise aasta 720. Tol ajal üllatas 720 oma kaamera suutlikkusega selle kohta, mis hinnaklassis ta oli - tegi silmad ette ka 820-le. Taaskord ei paljastanud MP-de hulk kogu tõde, kaamera oli lihtsalt kõiges muus suutlikum. Muidu on ka 735 igati päris mõnus aparaat, nii palju kui lugenud ja ise käes hoides tundunud.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
05.11.2014 13:07:38
|
|
|
| mark-lll kirjutas: |
| edit: selle telefoniga (820) on teema kõik läbi. telefon on leedus mustas nimekirjas ja otsingus. seepärast ka levi pole. täna sain kätte teenindusest ja kõik on korras temaga muudes asjades. emt ja elisa töötab, tele 2 on leedus kinni pannud. kontrollis käis läti tehases. Soovitan telefone okidokist mitte osta kasutajalt "markuwik" tel. number 56 736 367. enamus seal tele 2 võrgus lakkab üsna varsti töötamast. |
Tee vähemalt avaldus politseisse selle kohta.
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alvaaro
HV Guru

liitunud: 23.01.2005
|
05.11.2014 13:41:52
|
|
|
Keegi oskab kommenteerida 1020 vs 930 kaamerat?
Aku on vist sama nõrguke neil mõlemal,et iga päev juhe taga?
|
|
| Kommentaarid: 217 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
3 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007

|
05.11.2014 13:56:59
|
|
|
Aku on igal telefonil kasutusest olenev. GSMArena järgi on 930 pisut kehvema akuga. Enda 1020-l vahel iga öö juhe taga, vahel üle öö, kui vähem kasutamist. Enne õhtut tühjaks saab harva.
Nii palju kui on silma jäänud testidest ja review'dest, peetakse pildikvaliteedilt parimaks mobiilseks kaameraks ikka 1020-t. Järgnevad sellele Apple'i uusimad iPhone'id ja nendega peaaegu samal tasemel ka Lumia 930. Ehk siis puhtalt kvaliteedilt on 1020 üle. Lisaks veel 1020 suurem megapikslite arv, mis võimaldab zoomimist ilma kvaliteedis kaotamata, hiljem samamoodi reframe'imist jne. Samuti ka kasulik, kui meeldib hiljem järeltöödelda pilte, kasutada neid nende täisresolutsioonis (suured ekraanid, väljaprint jms). 930 kasuks räägib moodsam riistvara, mis võimaldab kiiremat kaamera käivitumist, pildi tegemist jne (muidugi aitab ka väiksem megapikslite hulk - vähem infot töödelda). Ühtlasi kindlus, et saabub uute lisadega kiirem Lumia Camera rakendus, mis 1020 puhul on veel kaheldav, rääkimata nende uuenduste saabumise kiirusest.
Kui 930 välja tuli ja ülevaateid tehti, jäi kuidagi meelde, et kellelegi taolist "wow"-efekti ei tekkinud, nagu 1020 puhul ja toodi esile ka, et niisugust "parem kui ükski teine" efekti polnud. Eks ka väiksemast MP arvust tingitud väiksem zoomimine kahandas seda erutust.
Videote osas 930 eriti kiita ei saanud, kvaliteet oli ikka konkurentidest kehvem. Samas ei oska hetkel 1020-ga võrrelda ka, kurta küll ei saa ise, aga usutavasti filmimiseks Nokiad parimad pole. Samas pimedal ajal kontserti filmides tuli endal 1020 zoom ja suure sensori võimekus pimedas kasuks küll, ei usu, et ühegi teise telefoniga sama head tulemust oleks saanud. Päeval zoomimata filmides aga usutavasti teevad uued iPhone'id paremat videot.
viimati muutis heff 05.11.2014 14:01:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
05.11.2014 14:01:41
|
|
|
mis ma sest avaldusest teen, inimene oli nõus raha tagasi maksma... kui ta seda poleks teinud, jah teine asi
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Idoru
HV vaatleja
liitunud: 22.09.2010
|
05.11.2014 14:32:18
|
|
|
| Küsiks ka arvamust, kas Lumia 925 on veel teemas? Elioni ostuööl hetkel 220€ saadaval. Kas peaks ligi võtma või pigem raha koguma ja 830/735 poole vaatama?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007

|
05.11.2014 14:40:27
|
|
|
Hea hind iseenesest uue kohta, aga suht vana mudel juba, 735-830 peaks olema enamasti kiiremad kasutada ka. Kaamera osas ka 830 parem + juhtmevaba laadija jne. 735-ga võrreldes nii ja naa, muidu parem on 925, aga tavakasutuse juures peaks 735 tiba kiirem olema. Kõik muu räägib 925 kasuks, ka Glance screen ja eraldi kaameranupp jne
Muidu hea telefon ikka veel, igati kompetentne.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alvaaro
HV Guru

liitunud: 23.01.2005
|
05.11.2014 15:21:46
|
|
|
Hetkel on 1020 ja mõtlen just kas vahetada välja 930 vastu kuna saaks hea hinnaga.
Aga kui kaameral väga suurt vahet pole siis läheb loosi vast.
|
|
| Kommentaarid: 217 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
3 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
05.11.2014 23:50:57
|
|
|
Homme uue telefoni järgi. Otsustasin ikka 930 kasuks... tuleb kätte soodukaga, ja miks mitte siis
CAT 15Q jääb mõneks teiseks korraks
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bumer
HV veteran
liitunud: 16.10.2004
|
06.11.2014 01:19:32
|
|
|
| 930 ainus viga see, et ei ole Glance screeni. Tea kas kunagi tuleb.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
06.11.2014 03:05:57
|
|
|
| minuarust 820-el ka seda nagu polnud.... enam ei mäleta, kas uue tarkvaraga tirides tuli see kaasa või oli see sealt nokia storest miski tasuta app, aga olemas ta oli pärast igal juhul. minul kuvas ta kellaaega, kuupäeva, vastamata kõnesid koos nimega.. värve sai vahetada jne. kasulik asi oli...
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
06.11.2014 09:52:38
|
|
|
820 on see olemas.
| tsitaat: |
To save power, your screen goes on standby when you’re not using your phone actively. With Glance screen, you can easily check the time even when your screen times out.
This feature is not supported by: Nokia Lumia 520 / 525 / 625 / 625H / 530 / 530 Dual SIM / 630 / 630 Dual SIM / 635 / 636 / 930 |
Huvitav, kuidas see üks õnnetu kallima otsa Lumia sinna nimekirja sattus?
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bjaka
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.04.2007
|
06.11.2014 11:14:45
|
|
|
| Wow, 1020 saab juba 300 euroga kätte, pole paha, kuigi ise sai veel kirve eest soetatud.
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007

|
06.11.2014 11:57:28
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
820 on see olemas.
| tsitaat: |
To save power, your screen goes on standby when you’re not using your phone actively. With Glance screen, you can easily check the time even when your screen times out.
This feature is not supported by: Nokia Lumia 520 / 525 / 625 / 625H / 530 / 530 Dual SIM / 630 / 630 Dual SIM / 635 / 636 / 930 |
Huvitav, kuidas see üks õnnetu kallima otsa Lumia sinna nimekirja sattus? |
Riistvara lihtsalt ei võimalda. Nokia/Microsofti sõnul lihtsalt puudub display memory, mis võimaldab sellist info kuvamist. Arvatavasti kulude kokkuhoiuks ja raske saadavuse tõttu otsustati sellise paneeli kasuks.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ka:rel
HV vaatleja
liitunud: 06.11.2014
|
06.11.2014 13:17:59
|
|
|
| bjaka kirjutas: |
| Wow, 1020 saab juba 300 euroga kätte, pole paha, kuigi ise sai veel kirve eest soetatud. |
Kus selline hind on, HV.ee otsinguga näitab kõige odavamat 345.-?
ka:rel
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bjaka
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.04.2007
|
06.11.2014 15:37:26
|
|
|
| Väljamaistes webipoodides kust ise tavaliselt ostan.
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
07.11.2014 17:05:27
|
|
|
| 930 on jah vägev asi.... tuliseks läheb kuramus, kui ringi seal sees siblida....
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
07.11.2014 17:11:54
|
|
|
mark-lll, talvel on hea õues kasutada, hoiab nõpud mõnusalt soojas
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
07.11.2014 18:24:12
|
|
|
Tirisin Storest omale Glance Now asjanduse. Ilusti näitab kellaaega.... katsetan edasi, kas tulevad displeile vastamata kõned koos nimedega jne. Praegu olen ülirahul selle aparaadiga
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zafari
HV veteran

liitunud: 02.09.2002
|
08.11.2014 15:51:54
|
|
|
Päev peale enda 830'e ostmist pakuti emti öömüügil 930't vaid 20 euri kallimalt kui 830. Suht vihale ajas tegelt
Aga ma olen ka 830'ga väga rahul igatahes.
_________________ Sülearvutite remont/hooldus Pärnus. PS! |
|
| Kommentaarid: 246 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
198 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
08.11.2014 21:11:12
|
|
|
Kui keegi 925-le vajab kaitsekilesid või kaitsekorpust, andke märku.. Sai endale kogemata natuke liiga palju neid kokku kraabitud
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
09.11.2014 23:51:17
|
|
|
esimene tagasilöök.... kõrvaklapid osad ei ühildu selle 930-ga ja osadel lainetab ja kajab muusika. kuna tal kaasas uuena karbis polnud klappe, siis mis ma pean nüüd minema poodi mingeid margipõhiseid otsima v ?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
striker13
HV Guru

liitunud: 03.10.2005
|
10.11.2014 09:38:25
|
|
|
Mismoodi ei ühildu? Ühendused ju ikka samad nagu kõigil, hands-free jms võib mitte ühilduda, heli peaks ju ikka klappima.
_________________ Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
10.11.2014 11:48:26
|
|
|
| mark-lll kirjutas: |
esimene tagasilöök.... kõrvaklapid osad ei ühildu selle 930-ga ja osadel lainetab ja kajab muusika. kuna tal kaasas uuena karbis polnud klappe, siis mis ma pean nüüd minema poodi mingeid margipõhiseid otsima v ?  |
Pistik on ikka korralikult pesasse lükatud? Selliseid anomaaliaid põhjustab tavaliselt halvasti pesas istuv kõrvaklappide pistik.
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
10.11.2014 21:48:21
|
|
|
N8 klapid kui sisse lükata, siis muusika kajab nagu kaugelt ligemale. raadiole näitab, et antenn ühendamata. sony klapid, mis pähe käivad, seal mängib mõlemat kanalit monona, raadio ühendab ära.
ja see pole muuseas vaid minu probleem, tööjuures on veel kaks 930-et ja sama lugu. kõik eelpoolnimetatud jubinad mängivad naise 820-ga ideaalselt ja ühenduvad kohe.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
10.11.2014 22:31:24
|
|
|
| Hmm proovisin enda 930 peal ka. Leidsin kapist mingid juustud klapid, mis olid ZTE telfiga kaasas. Ühendasin ära, fm raadio app tööle ja ütles no antenna. Okei võtsin välja ja pistikut päris lõpuni ei lükanud (jätsin viimase osa pistikust välja.) Panin FM raadio uuesti tööle. Hakkas mängima ilusti. Lükkasin klappide pistiku lõpuni pessa ja funkab. Ei tea, miks nii ta käitub. Proovi, kas sul nii tötab.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
10.11.2014 23:01:53
|
|
|
ei. nüüd ei ühenda üldse enam midagi ära peale seda
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LongHorn
HV kasutaja

liitunud: 29.11.2004
|
10.11.2014 23:12:30
|
|
|
Viga on Teil selles, et mikrofoniga kõrvaklappidel on kaks eri standardi. Mikrofoni ja massi juhe on pistikus risti erinevate standardite vahel.
Isegi vana Sony Ericssoni kõrvaklapid ei sobi uuele Sonyle nt.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
viirusboy
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2009
|
30.11.2014 21:26:15
|
|
|
| Hei. Mul nokia 1520, ja siiamaani pole tulnud updatet 8.1 ega edasi.. Mida teha?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
peab meeldima.
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.08.2005
|
01.12.2014 19:17:10
|
|
|
Uuendusi käsitsi kontrollisid ikka? Eestist ostetud telefon?
_________________ Arbeit macht frei. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
viirusboy
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2009
|
02.12.2014 08:38:47
|
|
|
| Igapäev käin korra vaatan. Elisast võetud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
02.12.2014 20:32:41
|
|
|
| Keegi oskab öelda, mis 925l viga võib olla, peale 8.1 ei kuule teine inimene helistades häält? Restardid ja hard reset ei aitand.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
peab meeldima.
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.08.2005
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
05.12.2014 18:24:26
|
|
|
| hkurujo88r kirjutas: |
| Keegi oskab öelda, mis 925l viga võib olla, peale 8.1 ei kuule teine inimene helistades häält? Restardid ja hard reset ei aitand. |
Mul oli 925ga sama probleem, developer 8.1 oli siis peal juba pikemat aega olnud, ja üks hommik lihtsalt enam keegi hääli ei kuule.
Läks garantiisse ja tehti midagi. Kuu aja pärast sain tagasi nullitud ja seest näpitud telefoni(St. kaas oli lahti võetud).
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vidget
HV Guru

liitunud: 21.02.2002
|
08.12.2014 20:49:07
|
|
|
| Kuna Lumia 535 meie poelettidele jõuab?
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
14.12.2014 01:51:47
|
|
|
Kes selle 930-ne fotoasjaga kursis on.... kopp on juba ees sellest, et kui arvutisse tahad pilte salvestada, siis näitab pildistatud pildist kahte versiooni. ühel kiri juures pro teisel pro high. kaamera setingutes on valikud: 5mpx, 5+16mpx ja 5+DNG16mpx. mul on pandud 5+16...
kuidas teha nii, et topelt ei tule pilte... seal kuskil setingus oli kiri, et teebki nii madala kui kõrge resoga pildi korraga, aga seda pole vaja. Ja veel üks asi.... arvutisse salvestatud pilti hakata suumima, siis praktiliselt kohe on ainult udukogu, nagu oleks nõrga kaameraga pilti tehtud.... sama on telefoni ekraanilt vaadatuna. Videod on samas viimase peal, autofookus ainult kohati plähmerdab edasi-tagasi ja ei suuda fokusseerida. Seal on telefoni enda kaamera ja mingi lillaka tooniga pilt Nokia camera. Mõlemil sisuliselt vahet pole....
kaamera pees ?
asi on uus, alles ostetud paar nädalat tagasi....
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
14.12.2014 02:01:50
|
|
|
mark-lll, ise küsid ja ise peaaegu, et vastad ka
Vali ainult 5 ja ongi 1 pilt
mul on pandud 5+16...
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007

|
14.12.2014 02:15:33
|
|
|
5mpx teeb sul ainult ühe pildi. 2 pilti teeb, et vajadusel saaksid kasutada kogu pildile püütud detailsust, aga jagamiseks oleks võimalik kiirelt väikse failiga toimetada. 5mp pilt on sama pilt, aga oversamplitud (pikslid kombineeritud), et oleks väiksem. Tihti tulemusena ka ilusam, aga nt zoomida ei kannata. Nagu ütled, vaja pole - kasuta siis ainult 5MP.
Nokia Camera paremate algoritmidega, tasub sellega pildistada. Nõksa aeglasem vist on, kohe-kohe tuleb Lumia Camera uuem versioon koos Denim uuendusega ja siis peaks ikka väga väle olema.
Udukogu osas muud soovitada ei oskagi kui Nokia oma kaamerarakendusega pilti teha...
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
14.12.2014 02:50:12
|
|
|
app nokia cameraga ja telefoni enda omaga nüüd 5mpx mingit vahet pole või olen ma lihtsalt kriimsilm ja see denim on juba kirjade järgi peal... aga olgu, sitta temaga
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
14.12.2014 03:09:03
|
|
|
| mark-lll, udukogu saad siis ka kui kaamera lääts määrdunud. Telefoni puhul tuleks alati enne pildistamist kaamera klaas puhastada! Jube tüütu tegevus ja 99% juhtudel on näpp klaasi puudutanud, aga õrn "joga" klaasil rikub pildi, midagi teha pole.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007

|
14.12.2014 03:37:04
|
|
|
Ei tea jah, 930 vb just alati mu kogemusel fokusseerimisega ei ole hiilanud, aga udususes on süüdi olnud küll sõrmejäljed vms kaameraklaasil. Sama ka ükskõik mis muu telefoniga
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mark-lll
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2005
|
14.12.2014 13:41:46
|
|
|
Härrased.... enne igasugust klõpsu olen ALATI pehme riideosaga puhastanud kaameraklaasi. Aga üht panin veel tähele, kui normaalset pilti tahta siis ei tohi mitte ühtki liigset ja pisematki liigutust teha, eriti kui ekraanile vajutada ikooni peale. Kui vajutada küljenupust, siis saab enamvähem korraliku pildi tehtud.
Aga olgu... saame üle ka sellest
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
14.12.2014 22:02:30
|
|
|
mark-lll, minu jaoks on just küljenupud saadanaks...ehk siis ma ei saa inimestest aru kes kurdavad kaameranupu puudumise üle
Just seda nuppu kasutades tuleb korralik värin telefoni ja pilt udune
Aga niipalju kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007

|
14.12.2014 22:13:01
|
|
|
Nojah, ma olen see vastasleeri esindaja
Seda nupuga pildistades uduseks minemise probleemi olen kogenud kui volüüminuppu kasutada (OK, seda niikuinii keegi mõistlikuks lahenduseks ei pea). Xperia telefonide kaameranuppe kommenteerida ei oska...
Lumiatel aga (vähemalt minu 1020-l ja elukaaslase kasutusel olnud 925-l ja praegu oleval 930-l) on kaameranupu arendamisele piisavalt tähelepanu pööratud, et see pilti ei kahjustaks. Väga naudin võimalust fookus lukustada ühe astmega ja klõps teha teisega. Seejuures pole probleemi värinaga, kuna teine aste käib piisavalt pehmelt (kuid siiski teatud feedbackiga). OIS süsteemid ka piisavalt head, et võivad selle imepisikese värina kompenseerida. Korralikult käes hoides pole mingit värinat nuppu vajutades.
Pigem selline toereetiline pseudprobleem minu kogemuse põhjal. Pildikvaliteeti mingit udusust mul see ei tekita ja teeb pigem pildistamise mugavamaks (ühe käega landscape'is pigem ekraanile vajutamine teeb kogu selle kompositsiooni minu jaoks üsna ebamugavaks ja paneb värisema, ka väiksemate telefonidega).
Aga tõsi on, et on olukord, kus ekraanipealne nupp pigem kasuks tuleb. Maitse asi, mõlematpidi saab pildid tehtud. Minu jaoks kaameranupu olemasolu on boonus.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
15.12.2014 12:53:20
|
|
|
Olen hetkel Androidi kasutaja (Optimus G) ning mõtlen telefoni vahetamise peale. Muidu olen isegi rahul, aga kaamera on kehva võitu ning viimasel ajal on tekkinud tahtmine pilte teha. Seega mõtlen hetkel, et vahest võiks oma telefoni mõne Lumia vastu välja vahetada.
Põhilised murekohad hetkel: ei tea kas vaadata 830, 930 või 1020 poole. 830 ja 930 suurem ekraan ja värskem riistvara, 930 parim protsessor ja 2gb mälu.. Samas ekraanil rohkem piksleid, seega kiirus praktiliselt sama mis 830.
Kuidas Windowsi storega lood on? Paljud review'd kiruvad. Ise väga suur appi avastaja pole, aga miskit võiks ikka olla ka. Tundub, et pigem pseudoprobleem. Olgu teistel OSidel siis 3 või isegi 10x rohkem appe, aga kui appide hulgad juba üle 100 tuhande on, siis vast on kõik vajalik ikka olemas? Suurim puudus vist on Google teenuste puudumine nagu ma aru saan.
On keegi Androidilt üle kolinud? Mis muljed on?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Murdock
HV kasutaja
liitunud: 09.08.2006
|
15.12.2014 13:35:20
|
|
|
Mulle anti töö juurest win phone. Lumia 520. Kasutasin paar kuud ja siis ostsin ise uue androidi. Miks?
Miinused
1. Appide valik on tõesti kesine
2. Ei meeldi wini välimus. Heledad kastid tumedal taustal. Saab ka heleda tausta panna, aga mitte näiteks taustapildi. Silmailu peab ka telefonis olema.
3. Aku pidas sama kaua vastu kui androidil või siis pool päeva kauem. Seega ikkagi iga õhtu telefon laadima.
4. Kui suhtlesid päeva jooksul pidevalt ühe inimesega, siis kõneregistris olid kõik kõned eraldi laiali. Win ei grupeerinud neid. Väga ebamugav, võib-olla 8.1 on parem.
Plussid
1. Nokia (Here) maps
2. Suhteliselt odav. Kui võtta a'la 100€ telefon siis pigem win. Kallimate puhul muu
Kui sul midagi "labida" vastu ei ole, siis ma võtaks hetkel Huawei Ascend Mate 2
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bjaka
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.04.2007
|
15.12.2014 13:36:15
|
|
|
| Ise kolisin androidilt wp8 peale ja ei nurise, kuidagi kuivem tunne kohe. Endal 1020 ja kiiruse osas ei kurda ka siin, olgugi, et riistvara on juba uuematele jalgu jäänud, samas fotonduse osas pole keegi veel paremat suutnud teha enda arust. Appidest ka nagu puudust ei tunne, kõik, mis vaja on ka olemas. Sõltub muidugi kasutajast, kellele mis app vajalik on.
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|