Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kummaline SAMSUNG Spinpoint F3 Vahel 1 bad.-i, vahel 2, alles oli 0 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 07.10.2014 18:19:48 Kummaline SAMSUNG Spinpoint F3 Vahel 1 bad.-i, vahel 2, alles oli 0 vasta tsitaadiga

Äkki mõni targem inimene seletab. Ostsin HV.-st 3 antud ketast. Müügiteemas oli health ilusti OK, koju jõudes samuti.

2 päeva hiljem siis sai 1 ketas ühte masinasse pistetud. Kõik ilus, kena.

Paar päeva seisis masin originaalpakendis, siis hakkasin uuesti testima.

Ja vahepeal oli kuskilt välja vupsanud 2 BAD sectorit.

Võtsin siis ketta kastist välja, asendasin teisega. Vigase ketta panin oma lauaarvutisse testimiseks, jah olemas 2 bad.-i. Siis tunni aja pärast vaadates, alles ainult 1 bad?

Kas HDtune paneb villast või milles asi on? Error scan leian kohe alguses esimese kastikese punasena. Samas kuhu kadus vahepeal see 1 paha sector?

Eile minu lauduris tehtud screen:

http://www.upload.ee/image/4295829/Capture.PNG


Täna arvutis tehtud scriinid:

http://www.upload.ee/image/4296659/Capture.PNG



Müüja müügiteemas screen:

http://i.imgur.com/JvgHQDk.jpg


Kas tegemist võib olla remonditud kettaga (ketastega kuna ostsin neid 3tk) Saab neid miski tarkvaraga repairida nii et hiljem vupsavad vead uuesti välja?

Kas müüja peaks selle ketta tagasi ostma? See pole ju normaalne ketta käitumine. Eriti arvestades et ketas töötas minu käes max paar tundi (kuigi jah paar päeva seisid nad peale tehingut niisama)


Muidu ei ole midagi aga masin käitus veidralt juba selle 2 badi.-ga, jooksis kinni jne. Selle hakkasin kahtlustama.

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.10.2014 18:30:36 vasta tsitaadiga

Jah - sellised m6ningad repairijad on täiesti olemas ja nagu elu kipub näitama, siis need vead ka tavaliselt uuesti päevavalgele tagasi tulevad.

Ja kuna ketta algus on "punane" siis seal need vigased sektorid ka asuvad.
----------------------------
Nii, et pigem jäta mängust välja esimesed 100GB ja tee kettast 900GB ketas ja siis Full Skänn, et kas see 900GB on korras v6i on seal ka m6ni "punane ruut" juba mujal olemas.
HD Tune Pro-l saad valida, et mis maalt alates skännima hakkab. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 07.10.2014 20:10:16 vasta tsitaadiga

Teen hetkel aeglast error scänni!
_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.10.2014 20:50:31 vasta tsitaadiga

Aga miks sa neid kettale tagasi ei müü ja poest uhiuusi ei osta. Taoliste uhiuute ketaste hind ei paista sugugi nii hirmkallid olema. icon_cool.gif
Ja las siis müüja ise mässab nendega ja meisterdab nendest 900GB mahuga kettaid.
---------------------------
Aga seda küll, et ei soovita kasutada op.süsteemiks ketast mille ketta algus on "punane". beer_yum.gif Pigem siis näiteks 900GB mahuga lisakettad mille peal sellist vähevajalikku kraami hoitakse.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 07.10.2014 21:43:55 vasta tsitaadiga

Kogemus samsaga on jah selline, lasin samsa kettavahendiga üle, oli justkui korras, paar-kolm tundi hiljem aga tekkisid badid tagasi. Vint lendas peale seda prükkarisse.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 08.10.2014 00:40:51 vasta tsitaadiga

Tundub et low level error scan peale mõningast töötamist meelitab need Bad.-id välja. Varsti lisan screeni 3 ketta slow scan.-i tulemustest. Isegi kui 3.-st 2tk on vigased siis edaspidi kasutatud kettaid ei osta. Ja otseloomulikult soovin nende eest raha tagasi.

Praegusel hetkel sain juba teiselt kettalt punaseid mehikesi kätte. Ja veider on see et kettad millele Windows sai korraks peale lastud, uue installi ajal näitab automaatselt 3 partitioni eelmisest installist(kuigi teadupärast tavainstalli käigus tekib neid 2)

Otseloomulikult proovin ka erinevatest pesadest, erineva kaabliga sama kettaga. Et see võimalus välistada.

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miltec
HV kasutaja


liitunud: 07.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2014 08:56:58 Teave vasta tsitaadiga

Kasutaja Tonis454 ostis minu käest kaks kuud tagasi Netgear Ready NAS 1100 seadme mille sees oli 4x1TB Samsung Spinpoint F3-e, kettad sai aastaid tagasi ise uuena karbist võetud ja NAS-i pandud, kindlasti pole minu poolt mingeid repaire tehtud ega teha lastud. Kettad olid X-RAID-is, enne müüki factory restooritud ja NAS enda utiliidiga SMART kontrollitud igal kettal, mingeid ohu märke nendes polnud, koduses arvutis peaks veel SMART skriinid alles olema saan neeid õhtul otsida.

Kõigepealt tee Samsung tööriistaga Low Level Format ja siis Samsungi vahendiga ketta diagnostika.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.10.2014 09:20:21 Re: Teave vasta tsitaadiga

Miltec kirjutas:
Kasutaja Tonis454 ostis minu käest kaks kuud tagasi Netgear Ready NAS 1100 seadme mille sees oli 4x1TB Samsung Spinpoint F3-e, kettad sai aastaid tagasi ise uuena karbist võetud ja NAS-i pandud, kindlasti pole minu poolt mingeid repaire tehtud ega teha lastud. Kettad olid X-RAID-is, enne müüki factory restooritud ja NAS enda utiliidiga SMART kontrollitud igal kettal, mingeid ohu märke nendes polnud, koduses arvutis peaks veel SMART skriinid alles olema saan neeid õhtul otsida.

Kõigepealt tee Samsung tööriistaga Low Level Format ja siis Samsungi vahendiga ketta diagnostika.

Aga selliseid "rohelise-punase ruudu-vigu" ei avastagi SMART-i taoline kontroll vaid neid saab avastada ainult taoliste Full skännidega ja nagu teevad siis HD Tune ning AOMEI.
Ja probleem ongi selles, et kasutusel lisakettana tihti see viga üleüldse välja ei tulegi, küll tuleb välja op.süsteemiga kuna vigaste sektorite veaparandus v6ib kesta tihti minuteid v6i ka kümneid minuteid, enne kui op.süsteem ennast "edasi liigutab".
Kuid tavakasutaja liigitab sellise pika ooteaja "arvuti kinnijooksmiseks". beer_yum.gif

Ja nagu ülaltpoolt näha, avastas -cocain- selle vea justnimelt siis kui op.süsteem "pikalt m6tlema hakkas ja mida siis kinnijooksmiseks peeti".
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 08.10.2014 09:57:32 vasta tsitaadiga

http://www.upload.ee/image/4297725/Untitled.png

Scanni tulemus siis. Nagu näha pole esimene lõpunigi jõudnud.
Olen nende ketaste pärast 3x juba müügimasinas ketast vahetanud, windowsi installi teinud. Mina neid ei soovi.

Võtku nad tagasi ja kogu muusika.


Miltec kirjutas:
Kasutaja Tonis454 ostis minu käest kaks kuud tagasi Netgear Ready NAS 1100 seadme mille sees oli 4x1TB Samsung Spinpoint F3-e, kettad sai aastaid tagasi ise uuena karbist võetud ja NAS-i pandud, kindlasti pole minu poolt mingeid repaire tehtud ega teha lastud. Kettad olid X-RAID-is, enne müüki factory restooritud ja NAS enda utiliidiga SMART kontrollitud igal kettal, mingeid ohu märke nendes polnud, koduses arvutis peaks veel SMART skriinid alles olema saan neeid õhtul otsida.

Kõigepealt tee Samsung tööriistaga Low Level Format ja siis Samsungi vahendiga ketta diagnostika.



Ma ei tarbi kettaid esimest päeva. Kui HDtune poolt ja windowsi poolt juba vead välja vupsavad siis mulle pole sellist kraami vaja. Liiga palju peavalu.

Ja see et 3.-st 2tk juba sellised on, seda kokkusattumuseks ei paneks. Smart screenid olid jah neid alguses okeid.-d, aga peale mõningast (me räägime hetkel tundidest) töötamist vupsasid vead välja.

Kas see ketaste kleepsudega nummerdus oli muidu teil tehtud?


Mul lihtsam nad kõik 3 tagasi anda. Ei hakka riske võtma.

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miltec
HV kasutaja


liitunud: 07.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2014 10:05:18 lisaks vasta tsitaadiga

Ma ei saa välistada, et kettad olid problemaatilised juba NAS seadmes, lihtsalt vead ei ilmnenud. Samas ei sa välistada ka seda, et kettad transportimisel või mingit muud moodi viga said. Mida saan kindlalt ütelda, et müüsin NAS süsteemi millel polnud ilmnenud vigu ja kindlasti pole kunagi teadlikult/tahtlikult kellelegi kahtlast kraami müüa üritanud.

Ei mäleta küll, et oleksinn kettaid kleepsutanud, ega muul viisil märgistanud.


viimati muutis Miltec 08.10.2014 10:09:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.10.2014 10:15:22 vasta tsitaadiga

-cocain-: Üks variant, mis ajutiselt aidata v6ib, on see, et installid op.süsteemi hoopis ketta l6ppu.

1. Jagad ketta kaheks a 900GB ja 100GB.
2. Ning siis installid selle op.süsteemi sinna 100GB ketta osale.
---------------------------
Mul endal jookseb ühes läpparis, testimiseks, pool-katkine ketas juba mitu aastat selliselt, et op.süsteem on installitud ketta l6ppu.
Ja algusosas on siis igasugu väheoluliste failide koopiad. Ning paari aastaga see ketas pole l6plikult veel maha surnud.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006




sõnum 08.10.2014 10:27:22 vasta tsitaadiga

Hetkel testin päevakese seda ainsat korras healthiga isendit. Kui see vigaseid märke ei ilmuta siis selle jätan alles , ülejäänud viin tagasi.

Huvitav et nii väheste töötundidega ketastel juba sellised probleemid.

Müüja õnneks tunnistas et pikemalt ta neid ei testinud, on nõus tagasi ostma. thumbs_up.gif

Ei taha mingite pooltöötavate asjadega majandada.

_________________
wuerth.ee. Vajad midagi, küsi julgelt 😉
Kommentaarid: 1839 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarc
HV Guru
tarc

liitunud: 21.05.2004




sõnum 08.10.2014 14:19:16 vasta tsitaadiga

Meenub üks teema Lenovoga. icon_cool.gif
_________________
Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf.
Kommentaarid: 835 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 637
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kummaline SAMSUNG Spinpoint F3 Vahel 1 bad.-i, vahel 2, alles oli 0
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.