|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
25.09.2014 20:03:04
|
|
|
see Nextivity repiiter on ikka jube kirve hinnaga.......ma vahepeal otsisin neid ja leidsin ka 3-4saja eest, aga ei raatsinud osta
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naabrivana
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2012
|
25.09.2014 20:06:31
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
see Nextivity repiiter on ikka jube kirve hinnaga.......ma vahepeal otsisin neid ja leidsin ka 3-4saja eest, aga ei raatsinud osta  |
On tõesti kallid. Ma ei uurinud, kas nad ongi sellise hinnaga või on see EMT poolt ülehinnatud asi.
_________________ Oma ala meister.. www.grillmeister.ee |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
25.09.2014 20:12:09
|
|
|
| Naabrivana kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
see Nextivity repiiter on ikka jube kirve hinnaga.......ma vahepeal otsisin neid ja leidsin ka 3-4saja eest, aga ei raatsinud osta  |
On tõesti kallid. Ma ei uurinud, kas nad ongi sellise hinnaga või on see EMT poolt ülehinnatud asi. |
nad yldjuhul on kallid ja tegelikult vist ametlikult X versiooni ei tohigi kasutada.
emt oma on lihtsalt eesti hinnaga
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
25.09.2014 20:18:42
|
|
|
hind on kindlasti personaalne, küsimus on vajaduses, kas tasub ära.
ettevõtted kasutavad oma tootmishoonetes neid päris usinasti, lihtsalt paksud betoonseinad või kaarhallid ei lase levi sisse.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
26.09.2014 11:42:44
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| ettevõtted kasutavad oma tootmishoonetes neid päris usinasti, lihtsalt paksud betoonseinad või kaarhallid ei lase levi sisse. |
Targemad ettevõtted/ettevõtjad kasutavad veel lisasummuteid ja segajaid.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
26.09.2014 12:02:38
|
|
|
| Naabrivana kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
see Nextivity repiiter on ikka jube kirve hinnaga.......ma vahepeal otsisin neid ja leidsin ka 3-4saja eest, aga ei raatsinud osta  |
On tõesti kallid. Ma ei uurinud, kas nad ongi sellise hinnaga või on see EMT poolt ülehinnatud asi. |
Üks variant on siis see, et hangid telefoni millele saab välisantenni külge panna,
Ja siis on Youtubes piisavalt öpetusi kuidas ise vajalik lisaantenn valmistada.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
26.09.2014 15:07:22
|
|
|
Siit lugedes tekib küsimus, et teatud kasutajad võtavad mobiililevi kui inimõigust. Telefoniga rääkimiseks ei ole vaja sul 3G-d ning kui selle järele ihaled, siis jah, peadki seadme soetama. Operaator ei ole kohustatud tagama levi igas kohas. Kui ka GSM levi ei saa, siis palun väga - vaheta operaatorit. Pidev halamine käib, cry me a river.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
26.09.2014 17:14:56
|
|
|
| pppd kirjutas: |
| Teenusepakkuja külge aheldavaid lepinguid on siinmail tuntud juba hallidest aegadest, minu mäletamist mööda võis selles sektoris esimene olla Q-GSM, kes hakkas 1 krooniga oma Motorola seebikarpe kunagi müüma. |
999.- EEK ja aastaks, tegemist oli Motorola d160-ga.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jkddp
HV veteran

liitunud: 22.12.2004
|
26.09.2014 21:53:32
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Mine laeva mootoriruumi ja ei näegi levi, mis see EMT või Elisa või Tele2 siis tegema peab, saadab sulle saatja koos saatjaga kaasa või? |
ma tõpsustaksin, et tol hetkel kui G P R S ette lõi siis olin päikesetekil.....
_________________ Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida  |
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naabrivana
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2012
|
27.09.2014 05:47:31
|
|
|
| miga kirjutas: |
Siit lugedes tekib küsimus, et teatud kasutajad võtavad mobiililevi kui inimõigust. Telefoniga rääkimiseks ei ole vaja sul 3G-d ning kui selle järele ihaled, siis jah, peadki seadme soetama. Operaator ei ole kohustatud tagama levi igas kohas. Kui ka GSM levi ei saa, siis palun väga - vaheta operaatorit. Pidev halamine käib, cry me a river.  |
Vaata LGP. kõik pole nagu ühepäevaliblikas täna on homme ei ole. Mõni on 20 või rohkem aastat olnud klient ja oma osa alati täitnud nurisematta, siis võiks eeldada, et ka selle eest midagi vastu antakse peale arvete.
Samas ei garanteeri keegi, et teise juures parem on.
_________________ Oma ala meister.. www.grillmeister.ee |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
30.09.2014 15:58:21
|
|
|
| Naabrivana kirjutas: |
Vaata LGP. kõik pole nagu ühepäevaliblikas täna on homme ei ole. Mõni on 20 või rohkem aastat olnud klient ja oma osa alati täitnud nurisematta, siis võiks eeldada, et ka selle eest midagi vastu antakse peale arvete.
Samas ei garanteeri keegi, et teise juures parem on. |
Äriühingule pole mingit pointi lojaalne olla. Tema koorib sind 20 aastat ja viskab su siis naeratades üle parda. Nüüd on juba mõnda aega numbriliikuvus ka toiminud, võtke oma nr ja minge proovige alternatiive. Igasugune eetikajutt unustage ära. Ma irvitan alati, kui keegi oma uhke "ma olen 20a EMT klient olnud" jutuga tuleb. Ja natuke kahju on ka inimesest.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
30.09.2014 16:12:50
|
|
|
| Endal seab kaalukausi hetkel EMT/Diili kasuks see, et Elisa ja Tele2 peedistavad välismaale läkitatud SMSde eest 0,11€ tükist. EMT/diilil käivad need paketi sisse. Samas Soomes EMTga samusesse kontserni kuuluv Sonera karistab välismaale sõnumeerijaid lausa 0,29€ per sõnum.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hardi76
HV kasutaja
liitunud: 15.12.2006
|
30.09.2014 16:40:14
|
|
|
Hmm, roaminghinnad on langenud, ei ole 0.11 eur enam. Vii end kurssi ja siis kuku vinguma.
| hippokrates kirjutas: |
| Endal seab kaalukausi hetkel EMT/Diili kasuks see, et Elisa ja Tele2 peedistavad välismaale läkitatud SMSde eest 0,11€ tükist. EMT/diilil käivad need paketi sisse. Samas Soomes EMTga samusesse kontserni kuuluv Sonera karistab välismaale sõnumeerijaid lausa 0,29€ per sõnum. |
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
30.09.2014 18:00:10
|
|
|
Kõige parem on siin teemas see, et puusalt vingujaid on nii palju, kuid keegi ei vaevu oma kirja pandut kontrollimagi
Peaasi, et saaks ulguda ainult
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kellu
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2002
|
30.09.2014 18:25:53
|
|
|
| hans kirjutas: |
veel OT-d:
Miks on vabatahtlikus halb argument? Kuulen seda juba mitmendat korda.
Samahea oleks viriseda selle üle, et BMW on kallim kui ford, on jubedalt röövivad ikka.. Eks inimene ostab asja vastavalt oma rahakotile ja võimalustele, mis iganes lepingu, järelmaksu või müüja juurest kelle käest soovib.
Samamoodi ostab inimene 999 eurose iphone endale vabal tahtel, võib osta ka 200 eurose androidi kui raha pole.
Jah, usas on odavam, keegi ei keela sinna lennata, sealt osta, ning eestisse tulles kaup deklareerida ning eesti riigile maksud maksta ( seadus nõuab seda ju, või seda seadust ei peaks täitma? )
Kas igal era(!) firma peaksin siis olema samad lepingitingimused, hinnad jne. |
Võibolla tood selle sääduse siia välja ka, et maakad aru saaks?
Mu teada on nii et kui ma väljaspool tolliliidu maid omale miski asja erakasutusse soetan siis mitte ei pea sellelt maksu maksma. Pigem saan veel VAT piiril taxfreega tagasi.
Aga võibolla ma eksin ja peaksin mööda Matsuametit taga ajama kuhu saaks välismaalt ostetud vooluadapteri eest tolli ja KM maksta?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
30.09.2014 18:25:59
|
|
|
| hardi76 kirjutas: |
| hippokrates kirjutas: |
| Endal seab kaalukausi hetkel EMT/Diili kasuks see, et Elisa ja Tele2 peedistavad välismaale läkitatud SMSde eest 0,11€ tükist. EMT/diilil käivad need paketi sisse. Samas Soomes EMTga samusesse kontserni kuuluv Sonera karistab välismaale sõnumeerijaid lausa 0,29€ per sõnum. |
Hmm, roaminghinnad on langenud, ei ole 0.11 eur enam. Vii end kurssi ja siis kuku vinguma. |
| miga kirjutas: |
Kõige parem on siin teemas see, et puusalt vingujaid on nii palju, kuid keegi ei vaevu oma kirja pandut kontrollimagi
Peaasi, et saaks ulguda ainult  |
Härrased, olge lahked, uurige ja kommenteerige:
http://www.tele2.ee/mobiil/2158.html
https://www.elisa.ee/et/Eraklient/mobiilikoned/74/Helistamine-ja-SMS-v%C3%A4lismaale-mobiiltelefoniga
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hardi76
HV kasutaja
liitunud: 15.12.2006
|
30.09.2014 18:47:39
|
|
|
| hippokrates kirjutas: |
| hardi76 kirjutas: |
| hippokrates kirjutas: |
| Endal seab kaalukausi hetkel EMT/Diili kasuks see, et Elisa ja Tele2 peedistavad välismaale läkitatud SMSde eest 0,11€ tükist. EMT/diilil käivad need paketi sisse. Samas Soomes EMTga samusesse kontserni kuuluv Sonera karistab välismaale sõnumeerijaid lausa 0,29€ per sõnum. |
Hmm, roaminghinnad on langenud, ei ole 0.11 eur enam. Vii end kurssi ja siis kuku vinguma. |
| miga kirjutas: |
Kõige parem on siin teemas see, et puusalt vingujaid on nii palju, kuid keegi ei vaevu oma kirja pandut kontrollimagi
Peaasi, et saaks ulguda ainult  |
Härrased, olge lahked, uurige ja kommenteerige:
http://www.tele2.ee/mobiil/2158.html
https://www.elisa.ee/et/Eraklient/mobiilikoned/74/Helistamine-ja-SMS-v%C3%A4lismaale-mobiiltelefoniga |
sa selle elisa hinnakirja kuupäeva näed kuskil? see on vana info.
palun siin on tabeli link mis hinnad kehtivad.
http://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_roaming_regulations
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
01.10.2014 07:35:42
|
|
|
Tegelikult ei saa ma üldse aru, miks mulle hakatakse "puusalt vingumist" ette heitma ja roamingust kõnelema kui mina üldsegi räägin välismaale läkitatavate SMSde hinnast. Jah, mul oleks tõesti Tele2/Elisa lepingulise telefoniga Soome minnes odavam neid sõnumeid saata nt. Soome või Rootsi kui siit Eestist, aga see endiselt ei tee Eestist välismaale saadetud sõnumeid odavamaks kui 0,11€ tükist.
Minu arust enne kui teistele kõrri karata võiks veenduda, et ise oled asjast õigesti aru saanud. Ja ka siis võiks suuta viisakaks jääda.
EDIT: No kuhu need kerberosed nüüd küll kadusid?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aCe
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2004
|
03.10.2014 15:39:55
|
|
|
Võib-olla rumal küsimus, kuid elukaaslasel plaanis soetada iPad Air ning seda isiklikel põhjustel mitte EMT-st. Kas ma saan selle järgmise sammuna liita ka enda olemasoleva nn Mobiilse Elu paketiga, et ta siis internetti kasutada saaks või peab see iPad tingimata olema soetatud EMT kaudu? Üks telefon ja tahvel mul seal juba küljes on ning vaatasin, et rahaliselt ei tule erilist vahet teise tahvli liitmisega.
_________________ viktorkiik.blogspot.com |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puna
HV Guru

liitunud: 18.08.2003
|
03.10.2014 16:15:40
|
|
|
| ei pea
|
|
| Kommentaarid: 361 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
03.10.2014 17:23:15
|
|
|
link :: Samosti ja EMT jätk: firmal on õigus
"Tarbijakaitseameti kinnitusel on võrguluku seadmine sideoperaatori õigus ning fikseeritud on see ka kliendilepingus.
Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski sõnul on sideoperaatori poolt selline tegevus igati seaduslik."
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
03.10.2014 18:10:54
|
|
|
Hahahaha, Samostil tõmmati kellad ümber kurgu. Hea!
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puna
HV Guru

liitunud: 18.08.2003
|
03.10.2014 18:54:30
|
|
|
Ei tea jah millega see ajakirjanik rahul polnud
Tal ei ole Elisa klienditeenindusega ja muude asjadega veel kogemust
Ja tel ostes teadis ju tingimusi millele alla kirjutas ise on loll kui lugeda ei oska ja soodus tingimustel tel soetab.
Eks neid noorpoliitikuid ennegi nähtud kes omale asju ette kujutavad
|
|
| Kommentaarid: 361 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
05.10.2014 15:30:34
|
|
|
Mis seal ikka pikalt vaielda, kui on paberil numbrid ja sõnad kirjas, siis on vaja seda lihtsalt üheselt mõista. Täpsemalt ei saa aru mida see 2,5Mhz sisaldab siis kuid eks see võibolla midagi sarnast, nagu Elisa 4G lõikab teatud oludes DVB-T sagedusele sisse. Probleem on aga ilmselt TJA poolne kes on nõnda asjad vormistanud.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
05.10.2014 16:05:05
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Mis seal ikka pikalt vaielda, kui on paberil numbrid ja sõnad kirjas, siis on vaja seda lihtsalt üheselt mõista. Täpsemalt ei saa aru mida see 2,5Mhz sisaldab siis kuid eks see võibolla midagi sarnast, nagu Elisa 4G lõikab teatud oludes DVB-T sagedusele sisse. Probleem on aga ilmselt TJA poolne kes on nõnda asjad vormistanud. |
Huvitav kas tuleb midagi "USA-mudel"-i sarnast...
Kui tuleb, siis saab näha aastaid kestvaid kohtuprotsesse ja konkurentide v6rkude äraostmist v6i siis isegi lausa konkrentide endi äraostmist koos v6rkude ja kliendibaasidega.
----------------------
PS: Aga seda olen ka enne kirjutanud, et Eestimaa on liialt väike kolme ISP jaoks. Ja nii ongi suht. paratamatu, et keegi neist "ära kaob", kellegi teise poolt "alla neelatuna".
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
05.10.2014 16:13:50
|
|
|
tahanteada, Äkki tuleb midagi "ida" sarnast, lihtsalt sõidetakse kümpi?
Hullud spekulatsioonid, ma lihtsalt imestan, et sulle veel särki selga pole pandud.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Revan
HV kasutaja

liitunud: 25.04.2006
|
09.10.2014 16:05:18
|
|
|
| Tingimuste tabis kirjas ju: AS Eesti Telekom turunduskampaania „EMT internet arvutis liitumisel tahvelarvuti soodushinnaga" (edaspidi Kampaania) toimub perioodil 02.07.2014 kuni 30.09.2014 või kuni soodushinnaga tooteid jätkub (edaspidi Kampaania periood) EMT lepingulistele era-ja äriklientidele.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
09.10.2014 16:33:17
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
tahanteada, Äkki tuleb midagi "ida" sarnast, lihtsalt sõidetakse kümpi?
Hullud spekulatsioonid, ma lihtsalt imestan, et sulle veel särki selga pole pandud. |
Huvitav mis moodi sa küll Keskkooli l6putunnistuse said kui Majandustundidest "pausi" panid.
Majandustundides 6petati ju ABC-d, et:
1. Ära noruta kui sul investeeimisraha pole.
2. Sest alati saad leida rikkama tegelasele kellel raha on.
3. Ja nüüd oled nii nutikas, et müüd oma firma v6i äriidee sellele rikkurile maha.
Ja telecom on täpselt samasugune äri nagu ka teised. Kui väiksel telecom-firmal raha pole, siis on tal ainult kaks teed:
- kas oma tegevus pankrotiga l6petada
- v6i otsida siis m6ni suurem ja rikkam tegelane ja siis sellega kaupa teha.
------------------------
Ja kui v6tad viimase 15 aasta IT-firmad Eestis, siis tänaseks päevaks on neid, varem alustanuid, ikka väga vähe järgi jäänud.
Ning kadumise-mudel täpselt sama, kas pankrot v6i siis firma mahamüümine m6nele suuemale.
Ja ka täpselt sama trend läheb edasi, sest mida aeg edasi, seda kiirem on areng ja seda kiiremini peab suutma ka uuesti ja uuesti investeerida. Ja kui raha pole, siis ongi käes sama mudel - et kas keegi rikkur tuleb ja aitab v6i tuleb alustada pankrotimenetlust.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.10.2014 18:33:17
|
|
|
tahanteada, jah, see postitus on sul täiesti tõsi, igasugused pisi ISPid on juba eesmärgi võtnud ehitada odav kräpp ülesse, koguda sellega kliendibaas ning korraga hea papi eest suurettevõttele maha müüa.
Samas Elisa, Tele2 ja EMT ei ole ükski neist mingi rämpsfirma kes seda eesmärki oleks püstitanud.
Pealegi teema oli EMT ja TJA vaheline, mitte konkurentidega seoses, vähem spekuleerimist.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
09.10.2014 19:05:45
|
|
|
indrekp: Kas seda uudist muidu ka lugesid, et Elisa ja Huawei teevad lähiajal suurematsorti ehitamise. Ja ootan huviga samasugust teadet, et millise suur-ISP-ga koos siis EMT teeb uhiuue, Eestimaad katva, 4G v6rgu.
PS: Ennustasin seda vist juba poolteist-kaks aastat tagasi, et Huawei tuleb Eesti turule ja toob siia oma Know-how ja suured rahad ning siis kohaliku ISP-ga koos pannakse püsti suurem arendus.
Ja seda trikki kasutab Huawei maailmas väga paljudes riikides, USA-ga alates ja siis Aasia ning Aafrikaga l6petades.
See uudis siis ise:
Elisa rajab Hiina ettevõtte abil uue üleriigilise 4G võrgu
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=623523
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.10.2014 19:08:37
|
|
|
tahanteada, Huawei on juba Eestimaa võrgud oma kolaga täitnud, Elisa oli veel puudus.
Milleks mitmes teemas arutada, eriti veel Elisa värki?
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
14.10.2014 09:18:51
|
|
|
kuna telefonil ilmnesid uuesti anomaaliad sai ta kaitsekorpusest välja võetud, et viia uuesti emt-sse hooldusesse. Siis jäi pilk pidama ühte telefoni nurka. Tundus kuidagi pilkupüüdev. Silmitsesin siis lähemalt ja enda üllatuseks avastasin, et mõra on korpuses sees nurgas. korpuse ja ekraani vahelisel alal. Väike kuid nähtav hoolikal vaatamisel ja esimese ropsuga kui kätte võtad ei pruugi märgatagi eriti kui veel ka kaantevahel. Uurisin siis edasi ja käisin kõik nurgad üle, ning kõik ülejäänud kolm nurka olid samamoodi katki. Hakkasin siis mõtlema, et mida kuradit moodi see juhtunud on. Pole nagu endal asja olnud telefoni kallale jne. Siis meenus, et telefon käis ca kuu aega tagasi garantiiremondis. Ja kuna muudmoodi telefonile ligi ei pääse kui ekraani eemaldamise kaudu siis nad seal olidki midagi vahele ajanud, et telef. lahti saada. Kuna ma tõesti ise ei tulnud selle peale ja ei oska mõeldagi, et oleks võinud telefoni vastuvõtmisel kontrollida, peale remonti. Visuaalselt ja luubi all. Siis hetkel ongi nii, et kuna telefon on lõhutud remondis olles ja kuna mina ei suuda seda tõestada enam neile ja kogu see asjaajamine oleks tulutu ettevõtmine siis inimesed. Palun kontrollige oma telefone väga hoolikalt enne kui võtate nad uuesti enda kätte tagasi peale remonti, et vältida igasuguseid ebameeldivaid üllatusi nagu minul eile juhtus. Igatahes on hetkel küll meeleolu üsna sant. Aitäh teile kallis EMT rikutud telefoni eest!
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
14.10.2014 10:09:36
|
|
|
El-Fuego, vahet pole, kas saad tõestada või mitte, esita neile kirjalik pretensioon ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
14.10.2014 14:37:19
|
|
|
EMT puu all on ka veits vale haukuda sellise asjaga.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
14.10.2014 14:59:26
|
|
|
... kui EMT müüs telefoni ja vahendab hooldust, siis väga õige puu ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
14.10.2014 15:04:25
|
|
|
| ot: |
| Mis telefon see selline on, mille seisule saab ligi vaid ekraani eemaldamisega? |
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
14.10.2014 18:26:15
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| ot: |
| Mis telefon see selline on, mille seisule saab ligi vaid ekraani eemaldamisega? |
|
Lumia
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
04.12.2014 21:35:58
|
|
|
| Mario. kirjutas: |
Nii.
LG G2 sai surma, lihtsalt äkki.
Seadmel oli! kehtiv tootjapoolne garantii ja seadmel on! kaheaastane pretensioonide esitamise õigus, kus rike ilmnes vähem kui kuue kuu jooksul seadme tarbijale üle andmisest.
Hooldaja/tootja esindaja vastus oli, et kuna tarkvara on muudetud (root, custom recovery), siis garantii ei kehti ning pakuti seadme parandamist tarbija kulul XXX.-€ summas (emaplaadi vahetus) Sellest johtuvalt jäi tarbijale segaseks, et seadmele ei kehti küll tootjapoolne garantii, aga tootja esindaja sõitis üle EU direktiivist, millega peab tootja/müüja tagama, et tarbijale müüdud toode on sihtotstarbeliselt kvaliteetne kaks aastat alates müügi hetkest, ja sellest lähtuvalt unustati tarbija õigus kvaliteetsele tootele.
Antud juhul jagan kaine mõistuse järgi tootja/müüja poolt tagatavad toote kvalitatiivsed omadused kaheks: riistvaraline ja tarkvaraline.
Tarbija väidab, et kui ta on kasutanud seadet riistvaraliselt sihtotstarbeliselt, samas tootjapoolse tarkvaralise toote kvaliteeti ja omadusi on ta omal initsiatiivil muutnud/kohandanud (millest lähtuvalt loobus ta tootjagarantiist tarkvara kvaliteedi üle (samas kas pretensioonide esitamise õigus on jätkuvalt kehtiv ka tarvara osas, või ei?)), kus viimane ei saa aga olla eelduseks (eriti, kui tootja esindaja ei suuda demonstreerida seost (mis on praktiliselt võimatu), et tootja/müüja ei suuda tarbija tarkvaralistest modifikatsioonidest lähtuvalt tagada enam seadmele riistvaraliselt samaväärset (kooste)kvaliteeti, olles võimetu seega täitma oma kohustust tarbija suunas?
Müüja/tootja/tootja esindaja peab enne kuue kuu möödumist tõestama, et rike on ilmnenud tarbija süül.
Vastavalt (VÕS) § 218 "Tarbijalemüügi puhul eeldatakse, et kuue kuu jooksul asja ostjale üleandmise päevast ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus asja või puuduse olemusega."
Antud juhul ei ole suudetud seda tarbijale demonstreerida. Tootja esindaja/müüja/hooldaja ei ole esitanud ühtegi väidet, et tarbija oleks seadet kasutanud riistvaraliselt mittesihtotstarbeliselt, sest puudus oli riistvaraline.
NB! Korrelatsioon ei ole põhjuslikkus!
Tootja esindaja või kaupleja peab tõestama, et rike on tekkinud tarbija süü läbi, mitte seoslikult nii eeldama.
Vajadusel läheb tarbija kohtusse.
/////////////////////////////////////
Edit:
Kaupleja, tootja esindaja e hooldaja, kellele kaupleja seadme hooldustöödeks edastas, teatas, et rike on riistvaraline, aga KUNA tarkvara on modifitseeritud, ei rahuldata tarbija õigust seadme funktsionaalsuse taastamiseks kaupleja kulul. Tarbijale ei ole demonstreeritud ühtegi fakti ega tõestust, et toote rike oleks tekkinud tarbijapoolse süü läbi ja sellest tulenevalt järeldub, et lepingutingimuste mittevastavus (konkreetselt riistvaraline defekt/rike) oli olemas asja üleandmise ajal.
edit:
Eriti äge on klausel EMT'i kodulehel "EMT ei kõrvalda pretensiooni esitamise õiguse ajal ilmnenud puuduseid tasuta, kui see on põhjustatud: seadmesse installeeritud tarkvara vigadest;"
|
EDIT:
Lisan ka siia.
Kuna ostuarvet, mis telefoniga algselt väljastati, täna kaasas ei olnud, siis pretensiooni nad vastu ei võta ja nõudsid äkki ostu-müügilepingut e nende jaoks ma ei ole sisuliselt seadme omanik (esialgne arve kolmanda isiku nimel). Lisaks kõlas väide, et ka ostuarve ei sobi pretensiooni esitamiseks, kui seal ei ole minu nime. Seepeale ma vastu, et ostu-müügileping on, aga suuline - kas sobib? Siis jooksis tal juhe kokku.
Koduleht teatab konkreetnselt ja ilma kohandatud tingimusteta aga:
| tsitaat: |
| Pretensiooni esitamise õigus kehtib üksnes ostudokumendi esitamisel. |
Igatahes, kuna Tarbijakaebuste komisjoni otsus ei oleks õiguslikult siduv, ehk ka mitte tarbijale soosiva järeldusega, menetlemine raiskaks vaid aega, ja seda ei saa sundtäitmisele pöörata, siis ma seda teed taiuma ei hakka. Kui homme minu pretensiooni arve alusel vastu ei võeta, ja kui võetakse, aga jäetakse rahuldamata, siis tuleb teine tee.
viimati muutis Mario. 04.12.2014 21:49:17, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
04.12.2014 21:36:52
|
|
|
Nice, hoia meid kursis
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
04.12.2014 21:45:54
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Üldiselt rootimine pole eseme sihtpärane kasutamine. Suure tõenäosusega kaotad selle. |
Nomaitia.
Ostan W8-ga läpaka, lasen Linuxi selga. Kõvaketas lendab, ja ei võeta garantiisse, kuna kettal on miski tundmatu ext4 failisüsteem?
(pole ja päris adekvaatne võrdlus, aga tegu on ju riistvara rikkega mitte tarkvara)
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
04.12.2014 21:51:18
|
|
|
| tsitaat: |
Üldiselt rootimine pole eseme sihtpärane kasutamine. Suure tõenäosusega kaotad selle.
|
Ei, ja lisaks rikun tootjagarantii tingimusi.
Minu nägemuse järgi aga ei mineta Tarbija õigust saada kauplejalt seade, mis oleks sihipäraselt kasutatav ja kvaliteetne kahe aasta jooksul alates üleandmise hetkest e pretensioonide esitamise õigus kehtib minu arusaamist mööda ikkagi. Antud juhul ei esita tarbija pretensiooni toote tarkvaralisele mittevastavusele lepingu osas (sest selle on ta ISE loonud, ja see ei puutu sisuliselt teemasse), vaid konkreetselt seadme füüsilisele riknemisele mis ei ole tekkinud tarbija süü läbi ja mida kaupleja ka ise ei väida.
Tarkvaraline ebasihtotstarbeline kasutamine (see mõiste ise juba..) ei takista tootjal/kauplejal jätkamast täita oma kohustust tagada toote riistvaraline kvaliteet, sest sisuliselt üks ei sõltu teisest ja korrelatsiooni tõestada oleks praktiliselt võimatu.
| tsitaat: |
tegu on ju riistvara rikkega mitte tarkvara
|
No ma võin jonni ajada.
Nagu Tanel ütles, välja kooruv tulemus võib sootus muu olla, kui üldse midagi.
Hurraa on alati suur.
Pigem otsin ise selgust, kas minu mõttekäigus on ka õiguslik loogika või ei.
Järgmine nädal suhtlen õigusabi vallas ja saan selgema pildi väljavaadetest.
Seniks ei ole rohkem siin öelda.
viimati muutis Mario. 04.12.2014 22:06:41, muudetud 8 korda |
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
04.12.2014 22:10:18
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| p2ep, see näide ei ole kuigi hea, läpakas ja telefon natuke erinevad asjad. |
Mis nad tänapäeval enam nii väga erinevad on. Sisuliselt on mõlema puhul tegu arvutiga.
Üldiselt olen ka arvamusel, et root ei tohiks garantiid lõpetada. Seda enam, kui on tegu riistvaralise, mitte tarkvaralise probleemiga.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
04.12.2014 22:18:25
|
|
|
Kas Windows litsentsiga arvuti kasutustingimustes on kirjas, et ei tohi muud operatsioonisüsteemi kasutada?
| tsitaat: |
Seda enam, kui on tegu riistvaralise, mitte tarkvaralise probleemiga.
|
Tootja poolt mitte-ettenähtud (võiks öelda, lausa vastunäidustatud) tarkvara telefonile pealelaadimine kindlasti tootjale ei meeldi mitmel põhjusel.
Esiteks just seetõttu, et tarkvara on tootja poolt testimata ja võib käituda ettearvamatult riistvaraga. Näiteks muutes selle telliskiviks.
Rootimine lõpetab garantii. Punkt. Oleksin ma tootja, siis käituksin täpselt samamoodi. Miks ma tootjana pean kinni maksma igasugused loomkatsed?
Igal tootjal on õigus kehtestada omad reeglid ja LG-st saan täiesti aru. Aga edu selle vastu võitlemisel.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
05.12.2014 00:06:44
|
|
|
... minu arust võiks siinkohal lähtuda ikka õiguslikust alusest, mitte kellegi kõhutundest või nägemusest. Iseasi on muidugi see, kas keegi on valmis telefoni pärast oma õigust kohtu kaudu välja nõutama minna. Alust oleks kindlasti sest tootja nõuded ei maksa tarbija õiguste kõrval nii spetsiifilisest aspektidest lähtuvalt, nagu telefoni tarkvara, mitte midagi ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
05.12.2014 08:14:29
|
|
|
Ette kaotatud keiss juba
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|