Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Lihtsalt ilusad pildid vol.3 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 163, 164, 165 ... 176, 177, 178  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Teemasse esitada lubatud pildi maksimaalne küljepikkus võiks olla
1600 px
25%
 25%  [ 7 ]
1400 px
11%
 11%  [ 3 ]
1200 px
62%
 62%  [ 17 ]
hääli kokku : 27

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Kuivati
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2007



Online
sõnum 14.09.2014 18:07:42 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Spoiler Spoiler Spoiler
Spoiler Spoiler Spoiler
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Allu1
HV vaatleja
Allu1

liitunud: 25.03.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2014 13:07:13 vasta tsitaadiga

Loodus linnas
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2014 09:26:47 vasta tsitaadiga

Huvitav, et esimene pilt sai mõningast tähelepanu loodussõprade grupis icon_smile.gif

http://pilt.delfi.ee/show_original/16609699/
http://pilt.delfi.ee/show_original/16609697/
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 20.09.2014 22:08:39 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2014 18:45:04 vasta tsitaadiga

Vanalinna idüll; uus vaikne nurgatagune, mis annab aimdu aktiivsest järelkasvust.
Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Katariina kai - järgmine suvi viskan endki üle äära; too päev oli vesi 10-12C e meie noorus on julge ja karge küll
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Allu1
HV vaatleja
Allu1

liitunud: 25.03.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2014 12:17:15 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

E:
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis Allu1 23.09.2014 10:56:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wa666ou
HV veteran

liitunud: 23.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2014 14:14:28 vasta tsitaadiga

Paar klõpsu Norrast:

Duubelmaastik:
Spoiler Spoiler Spoiler


Duubel vers2
Spoiler Spoiler Spoiler


Öö kaljudel:
Spoiler Spoiler Spoiler


Kosk:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2014 08:09:26 vasta tsitaadiga

Seletage algajale, kuidas teha sellist pilti liikuvast veekogust? Saan aru, et säriaeg peaks olema pikk, aga kui pikk?

4M

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wa666ou
HV veteran

liitunud: 23.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2014 08:43:57 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu, päevasel ajal tuleb kasutada ND filtrit, mis valgust kinni peaks. Mina kasutasin LEE big stopperit, mis laseb valgust 10 astet vähem läbi. Päevavalguses kasutada 15 sekundilist säri on muidu võimatu, isegi kui ava on kõige väiksemaks keeratud.

Infot: http://digital-photography-school.com/how-to-use-a-10-stop-nd-filter-to-take-long-exposure-sunset-images/
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2014 10:20:41 vasta tsitaadiga

Veidi blur'i ka, et oleks ikka tilt-shift efekt.

Mõtteharjutusena tasuks küsimise asemel alati exif ette võtta ja vaadata, mida see ütleb:
http://regex.info/exif.cgi?imgurl=http%3A%2F%2Fi58.tinypic.com%2F2eyl7c1.jpg

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wa666ou
HV veteran

liitunud: 23.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2014 10:58:59 vasta tsitaadiga

Vaese mehe tilt-shift jah.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bbad
Kreisi kasutaja
bbad

liitunud: 16.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2014 19:12:25 vasta tsitaadiga

Piisab ka 3 sekundist:
Spoiler Spoiler Spoiler


P.S. see Lee maksab hingehinda, on ka mõistlikuma hinnaga variante...
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 25.09.2014 19:46:49 vasta tsitaadiga

bbad kirjutas:

P.S. see Lee maksab hingehinda, on ka mõistlikuma hinnaga variante...

Selle osa peaks kuhugi fotoabisse liigutama
Odavamalt saab keermega filtreid. Endal hea kogemus Hoya ND400-ga ja LCW filtritega.
Sellise teemaga tegeledes tasuks alati teip ka kaasa võtta. Eriti kui säriajad üle 30 sekundi lähevad.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bbad
Kreisi kasutaja
bbad

liitunud: 16.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2014 07:30:57 vasta tsitaadiga

Huvi pärast küsin, et mis teema selle teibiga on? Mul ei ole seda veel vaja läinud.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 26.09.2014 07:42:11 vasta tsitaadiga

bbad kirjutas:
Huvi pärast küsin, et mis teema selle teibiga on? Mul ei ole seda veel vaja läinud.

Teip on pildiotsija kinnikatmiseks valguslekete ärahoidmiseks. Tänapäeval ei taheta enam pildiotsijale katikuid külge panna. Mul on paaril Nikonil vastav plastikjubin kaasas olnud. Tavaliselt on see üsna ruttu ära kadunud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2014 09:52:34 vasta tsitaadiga

Mul Canonil on see rihma küljes näiteks, kuid pole siiani taibanud kasutada. Pole kindel, kas see midagi ka aitaks.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2014 11:57:47 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 26.09.2014 12:59:02 vasta tsitaadiga

Kurja, selle teise pildi tahtsin isegi üles panna. Sattusin ka äsja Patareisse ja tegin midagi sarnast.
_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2014 13:06:12 vasta tsitaadiga

Aga pane.
Vaataks huviga
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 26.09.2014 13:53:01 vasta tsitaadiga

Endale meeldib vast värviline rohkem, aga võrdluspunktiks panen mustvalge ka kõrvale.
Edit: oi, kui pehme ta siin veebis jääb. Lightroomis oli grain ikka rohkem nagu liivatera, mitte selline muda icon_eek.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 26.09.2014 23:11:42 vasta tsitaadiga

Ollaz kirjutas:
Mul Canonil on see rihma küljes näiteks, kuid pole siiani taibanud kasutada. Pole kindel, kas see midagi ka aitaks.

Kui säriajad paari minutini lähevad, siis on abiks ikka.

Et päris teemast mööda ei läheks, siis ka pilt.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2014 12:29:38 vasta tsitaadiga

Käisin Rumeenias.

Bussis (Bukarest - Tulcea) oli igav.

Spoiler Spoiler Spoiler


Rumeenia kalapüügi eripära ja Doonau delta.

Spoiler Spoiler Spoiler


Bukarest

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2014 13:07:39 vasta tsitaadiga

parlamendihoonesse sisse ka lubati?
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2014 13:34:33 vasta tsitaadiga

Selle jaoks jõudsime paraku veidi hilja kohale. 1600 pandi kinni. Hoovile korraks sain tagant küljest.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2014 16:33:25 vasta tsitaadiga

"Hommikune ajaleht"
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 04.10.2014 18:17:00 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2014 07:38:44 vasta tsitaadiga

icon_cool.gif

http://pilt.delfi.ee/show_original/16626425/
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikrom
HV kasutaja
mikrom

liitunud: 11.03.2007




sõnum 10.10.2014 20:31:54 vasta tsitaadiga

mõned pildid kogunenud: https://www.dropbox.com/sh/uo2h7406rx4752b/AABsJmD9LUB6zpGSWA3-9Oqxa?dl=0

teen reklaami oma kaamerale, mis hetkel ärifoorumis müügil icon_smile.gif beer_yum.gif

_________________
As the great warrior poet Ice Cube once said: "if the day does not require an AK, it is good"
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
late
HV vaatleja
late

liitunud: 30.12.2004




sõnum 11.10.2014 21:59:49 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2014 09:27:44 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 12.10.2014 12:00:14 vasta tsitaadiga

mikrom kirjutas:
mõned pildid kogunenud: https://www.dropbox.com/sh/uo2h7406rx4752b/AABsJmD9LUB6zpGSWA3-9Oqxa?dl=0

teen reklaami oma kaamerale, mis hetkel ärifoorumis müügil icon_smile.gif beer_yum.gif

Suusatõstukite pilt on teistest peajagu üle. See on selline, millel läheks konkurssidel hästi. icon_wink.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CTR
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012




sõnum 12.10.2014 12:58:04 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 12.10.2014 18:30:40 vasta tsitaadiga

Täna varahommiku püüdsin isegi ühe võrgu kinni.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.


viimati muutis Mukii 13.10.2014 18:52:41, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2014 18:59:22 vasta tsitaadiga

Kus on fookus?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 12.10.2014 23:51:19 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Kus on fookus?

Seal, kuhu ma ta panin.

_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
markol
HV vaatleja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 13.10.2014 11:02:05 vasta tsitaadiga

Mukii kirjutas:
Mario. kirjutas:
Kus on fookus?

Seal, kuhu ma ta panin.


Pildil seda ju pole?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 13.10.2014 15:20:09 vasta tsitaadiga

See on võrgu ülemisel osal. Kui piksleid poolitama hakata, siis on jah fookus äkki poole millimeetri jagu paigast ära, kuid sedagi pole veebikvaliteediga märgata. Ei saa aru, milles probleem.
_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2014 15:38:33 vasta tsitaadiga

Probleem ilmselt selles et post enne sind on kah võrgupildid kus pikslikvaliteet on oluliselt parem ja neid kõrvutades kriibib silma et pilt pole nii korrektne. Valge balanss, üldine teravus, kontrast jne.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2014 16:12:26 vasta tsitaadiga

Mukii kirjutas:
See on võrgu ülemisel osal. Kui piksleid poolitama hakata, siis on jah fookus äkki poole millimeetri jagu paigast ära, kuid sedagi pole veebikvaliteediga märgata. Ei saa aru, milles probleem.

Probleemiks on see, et ämblikuvõrk on ikka väga ebaterav. Võimalik, et osa sellest ebateravusest on tingitud faili mõõtmete vähendamise järgsest ületeravdamise (sharpen) puudumisest.
Korraliku töö näide siin: http://zacekfoto.ee/?pid=2564
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 13.10.2014 19:02:45 vasta tsitaadiga

Proovisin korra uuesti, lightroomis keerasin natuke sharpenit peale ja exportides klikkisin ka sharpen for screen, aga aidanud see küll ei ole. viga vast selles, kuhu ma uploadin? sest noh, pilt tegelikult on terav.
Prooviks flickr:

_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2014 19:20:51 vasta tsitaadiga

Sisuliselt surnud üritus @ƒ/1.8
See ei ole portree ja klaas sellise avaga selliseks tööks on vähe vale.

tsitaat:
Proovisin korra uuesti, lightroomis keerasin natuke sharpenit peale ja exportides klikkisin ka sharpen for screen,

wat?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 13.10.2014 19:21:40 vasta tsitaadiga

See oli vastuseks erkole, kes mainis, et asi võis sharpeni puudumises olla.
Igatahes kaamerast tuli terav pilt, veebis läks asi uduseks, selle teemaga lõpp.
Jätkame ilusate piltidega.

_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2014 19:33:59 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Sisuliselt surnud üritus @ƒ/1.8
See ei ole portree ja klaas sellise avaga selliseks tööks on vähe vale.
Selline dogma on tõesti levinud, eriti kui looduspilt.ee avada. Hästi palju kenasid, nõelteravaid ja teineteisest eristamatuid "viielisi" pilte.

Mulle näiteks meeldib aeg-ajalt teha ka "teistsuguseid" pilte, kasvõi maastikku pildistada avaga F/1,4. Tulemus annab mu jaoks väga hästi edasi olukorra unenäolisust.

Või siis ämblikuvõrk just sellesama F/1,8'ga. :)

Või siis "tavaline ja igav" F/10.

Muide - selle ülalpool kõne all olnud ämblikuvõrgu puhul ma olen päri teistega, et teravus on arusaamatus kohas ja tulemust ei oska nautida. Jõudu katsetamisel, eriti kui tahad teha midagi teistmoodi. Antud juhul tundub, et "läks tiba pekki". :)


viimati muutis Dirty Harry 13.10.2014 19:36:44, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2014 19:48:22 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
tsitaat:

Igatahes kaamerast tuli terav pilt, veebis läks asi uduseks, selle teemaga lõpp.

Küll oleks lill, kui kogu fotograafia õnnetum ajalugu nii käiks.

Näita mulle teravat pilti @ raw.

tsitaat:

et asi võis sharpeni puudumises olla.

Päriselt?!


Spoiler Spoiler Spoiler



Edit:


Mark0 kirjutas:
Mario. kirjutas:
Sisuliselt surnud üritus @ƒ/1.8
See ei ole portree ja klaas sellise avaga selliseks tööks on vähe vale.
Selline dogma on tõesti levinud, eriti kui looduspilt.ee avada. Hästi palju kenasid, nõelteravaid ja teineteisest eristamatuid "viielisi" pilte.

Mulle näiteks meeldib aeg-ajalt teha ka "teistsuguseid" pilte, kasvõi maastikku pildistada avaga F/1,4. Tulemus annab mu jaoks väga hästi edasi olukorra unenäolisust.

Või siis ämblikuvõrk just sellesama F/1,8'ga. icon_smile.gif

Või siis "tavaline ja igav" F/10.


Ainult nõus!
See aga eeldab kavatust > teostust > tulemust.
Kui üks faktor on fotograafi mõtteis fookusest väljas, on tulemus näha.
Matis toonis, varjus või mugava nurga alt on f1.8 okei; kui tekivad veidrad halod ja fookus oleks justkui kuskil piiril olemas, kuid sisuliselt on ikkagi kadunud, ei ole plaan õnnestunud.





Edit II :
autoportree Canon AF35 TMAX400:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2014 18:49:48 vasta tsitaadiga

Pärast sellist diskussiooni ei suutnud näppe sellest ämblikuvõrgust eemale hoida icon_confused.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Sitast saia muidugi ei tee (fookuse ja ava teema)... kuid võib öelda, et pildi autoril on lisaks klõpsimise tehnilise külje õppimisele vaja sama teha ka järeltöötluse osas.

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2014 18:58:23 vasta tsitaadiga

Mul oli veel selline mõte et päiksevalgust rõhutada:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 15.10.2014 01:13:24 vasta tsitaadiga

Ei hakka üldse eitama, et nii pildistamise kui järeltöötluse koha pealt mul veel õppida on. Oma kaamera on mul olnud vaevu aasta.
Raw: https://dl.dropboxusercontent.com/u/64769959/IMG_4124.CR2

_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2014 01:50:18 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
autoportree Canon AF35 TMAX400:
Spoiler Spoiler Spoiler

Väga häirib et silmades on peegeldustäpid nii erinevad. Välguga otse näkku?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2014 06:53:53 vasta tsitaadiga

Hea tähelepanek.
Välguga näkku. Kuna nurk on üsna lai, 38mm ja välk vasakul pool kere, siis juhtus jah nii.

Samas - really good point, mille väike nihe oleks saanud ennetada.

Alati võib sharpeninig lükata ja shopis peegeldus silmas õigeks nihutada thumbs_up.gif
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 15.10.2014 07:28:00 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
Korraliku töö näide siin: http://zacekfoto.ee/?pid=2564

Kirjavigadega pildiallkiri ei sobi korraliku töö näidiseks.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Lihtsalt ilusad pildid vol.3 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 163, 164, 165 ... 176, 177, 178  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.