|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kosmonaut0
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2014
|
31.08.2014 18:24:12
|
|
|
Aga SSDle mul siis ikkagi ju vaja veel väline ka juurde võtta, jah? SSDle lisaks OSle midagi väga palju juurde ei mahu ju.
Ja i5 nimel olen nõus kuni 100€ eelarvele juurde lisama, tehes sellest siis 500-600€(180 juba siis see 280x TOP maha arvestada). Aga noh mida vähem võimalik lisada 500€-le juurde, seda parem(rahalised võimalused )
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hondaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003

|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draco
HV veteran

liitunud: 15.09.2005
|
01.09.2014 09:48:29
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Draco, Äkki selline: http://www.hv.ee/products/Arvutikomponendid/UPS-id+ja+lisaseadmed/119847/
Samas soovitan veidi uurimistööd teha ja võtta mingi millel korralikum tarkvaraline kontroll üle USB kaabli. Ise lendasin sellega orki ja kuigi raua poolest on hea, siis tarkvaraline pool ei kannata kriitikat. Endal siis Eaton 1000VA/600W. Mul on küll todo listis, et mõõdaks uuesti ära palju suudab töös hoida arvutit, aga näed kunagi pole aega testida. Üldiselt kuskil 400W tarbiva kastiga max koormuse all pidas minul kuskil kümmekond minutit vastu. Väiksema koormuse all isegi ligi 30 minutit.
Selles mõttes pole tingimata vaja ehk ostagi 1000VA märgistusega, kui sa just ei tea, et arvuti max koormuse all vool alati ära kaob. Paar minutit normaalse koormusega annab kindlasti välja ka kvaliteet tootja (ehk mitte mustek, gembird vms) 400VA/500VA UPS. |
Ma nüüd uurisin neid UPS`e ja tulemus on ikka kirju. Üks maksab ~80 ja annab 500W teine maksab ~150 ja annab 260W. Ühesõnaga kui ma võtan tööarvutile (tarbib max 413W + monitor 50W) selle "Fortron EP1000SP 1000VA" siis peaks olema hea?.
EDIT: Kas see Tecnoware on siis **sk, lihtsalt nõrk või siis peetis? Väidetavalt annab välja 455W aga isegi idle olekus lülitab testimisel ennast kohe välja ja jääb "pinisema". Proovisin ka BIOS`es olles ja sama jama.
EDIT2: Proovisin seda Tecnoware UPS`I ühe nõrgema kontori masinapeal ja jääb esialgu sinna. Seal paistab töötavt 10min akude pealt.
Hetkel võtan siis töömasinale selle "UPS Fortron EP1000SP 1000VA" ära, eks ole näha. Kui õigustab ennast siis teine läheb kodumasinale aga sinna juba "UPS Fortron EP1500 1500VA"
_________________ Purgatory Judgement |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003

|
01.09.2014 11:28:15
|
|
|
Auron, lugesin ja vaatasin erinevaid videosid, kuid kas meil siin ka neid müüakse ? Otsing ei andnud tulemust... Tahaks juhtmest vabaks saada, kuid hindan väga vaikust. Igaljuhul väga vaikset hiirt tahan
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
02.09.2014 13:59:41
|
|
|
AMD. Kui Minecraft põhieesmärgiks. 8GB mälu ja SSD, APU jaoks on Minecraft täpselt paras.
Toode Summa
be quiet! toiteplokk SYSTEM POWER 7 - 350W, 80PLUS pronks 34.19 €
AMD CPU A8 X4 6500T 8550D SFM2 BOX/45W 2100 AD650TYHHLBOX AMD 59.00 €
Asus A88XM-A / AMD® A88 / Socket FM2+ / mATX 48.22 €
DDR3 Crucial Ballistix Tactical 8GB (Kit 2x4GB) 1600MHz CL8 1.35V 77.99 €
CRUCIAL SSD SATA2.5" 256GB W/ADAPTER/CT256MX100SSD1 CRUCIAL 102.50 €
Fractal Design Core 1000 USB 3.0 28.37 €
kokku: 350.27 €
Intel.Laiendamisvõimalusi rohkem, 4GB mälu ja HDD samas.
Toode Summa
Asus B85M-G / Intel® B85 / Socket 1150 / mATX 54.58 €
Crucial DDR3 4GB Ballistix DIMM 240pin, 1600MHz, PC3-12800, 1.5V, Unbuffered NON-ECC, 256Meg x 64 36.95 €
be quiet! toiteplokk SYSTEM POWER 7 - 350W, 80PLUS pronks 34.19 €
MSI VGA PCIE16 R7 260X 2GB GDDR5/R7 260X 2GD5 OCV1 MSI 109.69 €
Intel® Celeron® Processor G1840 (2M Cache, 2.80 GHz) Box 36.50 €
WD 3.5" Sisene Kõvaketas SATA3 BLUE Seeria 1TB 7200RPM 64MB WD10EZEX 52.50 €
Fractal Design Core 1000 USB 3.0 28.37 €
kokku: 352.78 €
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003

|
02.09.2014 14:42:39
|
|
|
| Sõber palub abi - 300€ eest võimalik parim lauaarvuti ilma windowsita, ainult kast.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
02.09.2014 15:09:55
|
|
|
Kas see celeron lahjaks ei jää? Ja toide 350w? Tundub üsna piiripealne 260x ile?
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cabbage
HV kasutaja

liitunud: 07.02.2014
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
02.09.2014 16:04:53
|
|
|
| painkillah kirjutas: |
| Kas see celeron lahjaks ei jää? Ja toide 350w? Tundub üsna piiripealne 260x ile? |
Minecrafti jaoks? Ei jää.
350w Bronze sertifikaadiga PSU ei jää 260x jaoks kohe kindlasti lahjaks. See süsteem võtab heal juhul 120w.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003

|
02.09.2014 16:28:28
|
|
|
Keegi viitsib öelda, mis selle kasti hind olla võiks järelturul nö, hinnapäring siis:
CPU: Intel® Core™ i5-4670K Processor (6M Cache, up to 3.80 GHz) Haswell
CPU cooler: Cooler Master Hyper 212X RR-212X-20PM-R1
Emaplaat: ASRock Z87M Pro4
RAM: Crucial Ballistix 4GB DDR3 PC3-14900 CL9 x2
Toitekas: Seasonic X-Series X-650 - 650 Watt 80 PLUS® Gold Certified (SS-650KM3)
HDD: WD Red WD10EFRX 1TB IntelliPower 64MB Cache SATA 6.0Gb/s
SSD: Samsung 840 Pro 128GB
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
02.09.2014 16:32:41
|
|
|
175+20+55+50+90+40+70.
€500 vast detailidena.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003

|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Getomees
HV veteran

liitunud: 31.12.2002
|
03.09.2014 23:01:22
|
|
|
Okei, selline lühike ja lihtne lugu, et olen sunnitud oma vanarauda veidi moderniseerima. Vaja on uut toiteplokki, AM3+ pesaga emaplaati ja DDR3 RAMi. Kõik mu jääks hetkel samaks. Eelarve on umbes 150 eurot.
PSU puhul on oluline vaikus, jahedus ja efektiivsus. Vaatasin välja midagi sellist: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Toiteallikad/304067/
Emaplaat võib ka tagasihoidlik olla. PCI Express 3.0 x16 , USB 3 ja SATA 3 tugi oleks vast peamised nõudmised.
RAMi kohta ei oska midagi soovida. 1600Mhz oleks vast optimaalne kiirus. Ideaalis võiks olla 8GB või rohkem aga esialgu kõlbab 4GB ka.
Soovitusi?
E: Seda kah, et kõik kolm võiksid reedel mõnes Tallinna poes olemas olla.
_________________ Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
2 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crashromeo
HV Guru

liitunud: 04.09.2011
|
03.09.2014 23:17:49
|
|
|
| Getomees kirjutas: |
Okei, selline lühike ja lihtne lugu, et olen sunnitud oma vanarauda veidi moderniseerima. Vaja on uut toiteplokki, AM3+ pesaga emaplaati ja DDR3 RAMi. Kõik mu jääks hetkel samaks. Eelarve on umbes 150 eurot.
PSU puhul on oluline vaikus, jahedus ja efektiivsus. Vaatasin välja midagi sellist: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Toiteallikad/304067/
Emaplaat võib ka tagasihoidlik olla. PCI Express 3.0 x16 , USB 3 ja SATA 3 tugi oleks vast peamised nõudmised.
RAMi kohta ei oska midagi soovida. 1600Mhz oleks vast optimaalne kiirus. Ideaalis võiks olla 8GB või rohkem aga esialgu kõlbab 4GB ka.
Soovitusi?
E: Seda kah, et kõik kolm võiksid reedel mõnes Tallinna poes olemas olla. |
müügifoorumist leiad kaevandamisest ülejäänud emaplaate kindlasti, tavaliselt on samades teemades ka toiteplokid. mälu saad Miccer käest.
müügiteemade linke ei hakka siia kopima.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
146 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KyBer
HV veteran

liitunud: 28.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hondaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.02.2007
|
04.09.2014 21:12:12
|
|
|
| argo1, eeldan, et kui valisid nii kalli emaplaadi, siis tead, miks sul sellist ka vaja on. Samas mõtle kas tahad arvutit wifi peale või mitte, sest sama emaplaat koos ac wifiga on ainult 10 euri kallim. 10 euri eest ac wifi kaarti ei saa. Toide tundub OK võimsus, brändi asjus googeldaks, kui hea too on. Korpus pigem aknaga, kui juba sellise eelarvega kokku panna. Video võtaks pigem Asuse või Sapphirei oma (kui ainult 1a vaadata), Gigabyte ei ole head muljet jätnud võimsamate kaartide poole pealt. Proseks pige 4790K, et klokkida ka saaks. Siis tasub kallim vesijahutus ka ära, kuid valiks siiski pigem Corsairi toodangut. Mälud olenevalt milleks arvutit vajad: kui mängimiseks võta 1x 8GB pulk, kui video/pilditöötluseks või peenisepikenduse benchmarkimiseks 2x 4GB. Samas video ja pilditöötluse jaoks on pigem 16GB vaja.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko2008
HV vaatleja
liitunud: 04.09.2014
|
04.09.2014 21:25:48
|
|
|
| Davai kutid, soovitage nüüd kuni 600 euro eest lauaarvutit. Arvutit kasutaks ainult mängimiseks. Asjad peavad olema kõik ühestkohast ja kuna soov on võta järelmaksuga siis kuskilt foorumist midagi veel eraldi osta ei soovi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
04.09.2014 21:26:42
|
|
|
Soov mängida ja et põhi saaks tugev, et ei peaks mõne aja pärast tervet kasti välja vahetama. Ei ole see wifi nii tähtis, aga see 10 euri ka ei tapa. Millist emaplaati Sa täpsemalt mõtlesid?
Mis firma mälu vaadata? HDD ei lisanud, kuna neid olemas.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.09.2014 22:39:43
|
|
|
tahtsin editida, a anubis jõudis ette...
ise teeks nii: https://www.1a.ee/order/shopping_cart?content=HcXBAcAgCAPAlRqChOj%2BexW9zwWXc%2BMEXT0LVM0NyHdl4%2B5Izeb64u3i%2FAM%3D
korpust ei hakanud vahetama, kuna see on paljuski maitse asi... ise võtaks samuti ühe GPU puhul (kahel ei näe ka mõtet, pigem üks ja võimsam) mATX kasti, sel puhul ka mATX mobo
SSD asemel eelistaks Samsungi Crucialile kui hind suht sama on, isegi kui Crucial 12gb rohkem ruumi pakub
1sõnaga endale võtaks, siis teeks mATX mobo ja korpusega asja, samas vesijahutust ei võtaks, 212 evo pigem. cruciali ja samsungi suhtes vaatasin ka nüüd üle, et crucial m550 võiks olla ehk parem küll price-perf'i suhtes, samas eelistaks vist ikkagi samsungi. i5 vs i7 olen ka anubisega ühel meelel, pigem panna vaheraha gpu alla,
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
04.09.2014 22:50:26
|
|
|
Jahutuse valisin sellise, kuna 1a.ee poolt tundus see kõige mõistlikum olema. Aga tänud, nüüd on pilt palju selgem, tootjate osas ka.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hondaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
04.09.2014 23:17:32
|
|
|
Enermax toodab nii ise kui ostab sisse CW'lt ja FSP'lt.
link - veidi aegunud info küll, aga üldpildi peaks selge(ma)ks saama.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Codeplaya
HV vaatleja

liitunud: 03.04.2009
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
05.09.2014 15:27:34
|
|
|
| Tavakasutajal ei ole ühtegi stsenaariumi, kus CPU oleks kuidagi piiratud mälu läbilaskevõimest. Null stsenaariumi. 1 vs 2 kanalit ei anna mitte midagi peale testimisel ilusate numbrite (st reaalses maailmas on näiteks mängudes 1 või 2 kanaliga mälu kiirusevahe mõõtevea piires).
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Codeplaya
HV vaatleja

liitunud: 03.04.2009
|
05.09.2014 16:12:00
|
|
|
Mismoodi ei ole? CPU saab oma andmed single channel DDR puhul 2x64-bit ribalaiusega ja duali puhul 2x128-bit ribalaiusega. Kus see mäng siis istub kui sa mängid? Minu arust RAM-is muidugi ja mida suuremas mahus korraga sealt ja sellele andmeid protsessorile ja protsessorilt saab, seda kiiremini toimib mäng. Mäng tahab korraga kõvasti rohkem saada, kui 2x64 bitti, seega on reaalne võit alati olemas. Kui ma olen valesti aru saanud, siis palun selgita.
_________________ ˜”*°•.٢ﻢﻻﻪﺎﻢﺝﻞﮦﮮ.•°*”˜
Helista julgelt. Ma ei käi siin tihti  |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
05.09.2014 16:17:22
|
|
|
APU puhul ja integreeritud graafika puhul on vahe märgatav, eraldiseisva videokaardi puhul olematu. Pudelikaelad on mujal, mitte mälu i/o's.
Ja vahe on 1x64 vs 2x64 (s1150 puhul). 4x64 on s2011 ja 3x64 oli s1366.
Tavakasutajatel eraldiseisva videokaardiga ja mängudes ei oma 1 vs 2 kanalit DDR3 mingit tähtsust. VÕta see mis odavam, või planeeri tulevikuks ja võta suurima mahuga pulk.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
05.09.2014 16:19:16
|
|
|
GPU puhul tuleks küsida, mis resolutsioonil see kast asju jooksutama hakkab...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
duxdery
HV veteran

liitunud: 13.05.2011
|
06.09.2014 19:34:43
|
|
|
Hei! Sõbrale vaja komplekt kokku panna. Peamine eesmärk on vähesel määral fototöötlus ning kujundamine. Peamiselt photoshop ilmselt. Samuti on ka soov mängida BF4 ning ka ehk muid uuemaid shootereid rahuldavalt.
Eelarve on 600€ +- paarkümmend. HDD pole vajalik, see on olemas ning samuti ei vaja op süsteemi ega muid jubinaid, ainult kast. Asjad peab kindlasti võtma uued ning Arvutitargast.
Kasutatud komponente foorumist ärge soovitage, olen ise ka kursis, et hetkel 280x on parim valik võileivahinna eest Sõba soov oleks veel crossfire võimalus tulevikus.
Ootaks soovitusi või kinnitust, et komplekt sobib.
Panin ise alljärgneva kasti kokku:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
06.09.2014 19:52:17
|
|
|
duxdery, SSD vaheta millegi asisema vastu. Pole mõtet iga senti säästa töökindluse arvelt. Crucial M500 saab ainult euro kallimalt, MX100 saab 4 eurot kallimalt ja Samsung 840 EVO saab kümmekond eurot kallimalt. Kui maht on oluline, siis +45 euro eest saab juba 256GB peale liikuda (MX100) ja kui kiirus on oluline, siis umbes sama lisa eest saab M550 või 840 Pro mis on SSD-de tippklassis.
Emaplaadi osas pole kah kindel. Ehk oleks mõistlik võtta mingi asisem plaat tulevikuks ja alguses veidi nõrgema i3 prose mille siis hiljem uuendada saab koos veel 8GB mäluga (16GB kokku). Kitsaks läheb igal juhul. Mis resolutsioonil mängima hakatakse? 270X on iseenesest Ok valik, aga põhja muidugi seadeid panna ei saa. Või siis jätta hetkel mängimine kõrvale ja saab +173€ eest muus osas korralikuma komplekti kuhu tulevikus juba 270X-st võimsam(ad) kaart(id) istutada. Seniks ajab ka int graafikaga läbi.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
06.09.2014 19:55:55
|
|
|
või siis foorumist 280x kui laenu peale vaja ei ole
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
duxdery
HV veteran

liitunud: 13.05.2011
|
06.09.2014 20:04:31
|
|
|
Tomorrow, tänud! SSD vahetasin ära. Algselt oli plaan leida kõik komponendid, mis oleks kohapeal olemas aga see ei õnnestu niikuinii. Kiirus väga oluline pole, küll aga töökindlus on! Hetkel läks siis komplekti M500. 120GB piisab täiesti, kuna sinna läheb ainult win+1-2 programmi ja ilmselt BF4 ja kõik. HDD'sid on mitme tera jagu.
Emaplaadi osas polnud ma ise ka kindel aga kuna endal hetkel asrocki plata ja suht rahul siis valisin selle aga võib soovitada ka midagi muud, ise ei oska väga valida. Prose läheb kindlasti kohe i5 ja mitte lahjem ning järgmine kuu tuleks 2x4GB ram juurde. Reso on hetkel tagasihoidlik 1280x1024 ning mõne kuu pärast on üleminek FullHD peale. Minugi soovitus oli alguses int graafikaga läbi ajada aga sõber tahab kohe arvuti kättesaamisel mängimisvalmidust ja eks tulevikus saab teise crossfire'sse lisada või olemasoleva maha müüa ja üks võimsam osta.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hondaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.02.2007
|
06.09.2014 20:16:09
|
|
|
| CF/SLI jaoks oleks vajalik siiski vähemalt x8/x8 PCIE liinid, x4 jääb tõsiselt piirama. Mälu võta 1x 8GB, mängudes pole dual-channelist nkn mingit kasu.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
duxdery
HV veteran

liitunud: 13.05.2011
|
06.09.2014 20:22:41
|
|
|
| hondaa kirjutas: |
| CF/SLI jaoks oleks vajalik siiski vähemalt x8/x8 PCIE liinid, x4 jääb tõsiselt piirama. Mälu võta 1x 8GB, mängudes pole dual-channelist nkn mingit kasu. |
Ok, CF osas polnud sellest teadlik. Aga mälu võtsin nimelt dual-channelisse, kuna teatud määral tegeletakse ka ikkagi fototöötluse ja kujundamisega ning seal peaks ju sellest abi olema?
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erik111
HV Guru
liitunud: 21.05.2012
|
06.09.2014 20:24:24
|
|
|
duxdery, Foorumis liigub ka 280x uusi sama hinnaga mis poes 270x.Ise tahaks küll kolida 280x peale.
|
|
| Kommentaarid: 183 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hondaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.02.2007
|
06.09.2014 20:36:46
|
|
|
| duxdery kirjutas: |
| Ok, CF osas polnud sellest teadlik. Aga mälu võtsin nimelt dual-channelisse, kuna teatud määral tegeletakse ka ikkagi fototöötluse ja kujundamisega ning seal peaks ju sellest abi olema? |
kui kuu ja pärast on plaan võtta 8 gb juurde siis ei näe väga põhjust eelistada 4GB pulkasid, millel hiljem järelturgu pole ja kui soov juurde lisada peab hakkama neid välja kitkuma ja maha müüma. Aga sul on õigus, video/fototöötlusel on dual channelist kasu.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Codeplaya
HV vaatleja

liitunud: 03.04.2009
|
07.09.2014 03:00:54
|
|
|
| anubis kirjutas: |
APU puhul ja integreeritud graafika puhul on vahe märgatav, eraldiseisva videokaardi puhul olematu. Pudelikaelad on mujal, mitte mälu i/o's.
Ja vahe on 1x64 vs 2x64 (s1150 puhul). 4x64 on s2011 ja 3x64 oli s1366.
Tavakasutajatel eraldiseisva videokaardiga ja mängudes ei oma 1 vs 2 kanalit DDR3 mingit tähtsust. VÕta see mis odavam, või planeeri tulevikuks ja võta suurima mahuga pulk. |
DDR ehk Double Data Rate, 2x64 bitti takti kohta kanali kohta. Sellepärast kirjutasin nii.
DDR Dual channelis on 2x2x64 bitti takti kohta kanali kohta, Quad channelis, X79 ja X99 platvormidel 4x2x64 bitti takti kohta kanali kohta. Vana SDR (nt. PC-133) puhul oleks see tõesti 1x64 või 1x72 ECC puhul.
Ma ei taha siiani sellega nõus olla, sest ma pole ühtki sellekohast testi näinud, ainult juttu a'la naised saunas rääkisid. FPS testiga pole siin midagi teha. RAM on rohkem levelite, eriti suurte bitmapitega levelite laadimiseks ja suure arvu tehisintellekti või füüsika arvutusteks oluline. Kindlasti mõjub see mängumaailma laadimisaegadele ja reaalajas füüsika arvutamisajale. Näiteks lennusimulaatori puhul kõrge liiklusega alas.
Muidugi, lennusimulaator pole mäng, ütleks nii mõnigi...
kui hiljem mälu laiendamiseks läheb, olen nõus, tasub kindlasti võtta kas rohkem mälu slotte emaplaadil (X79; X99 emaplaat) või suurem moodul. Väiksemaid mälusid on väga raske müüa mingi mõistliku hinna eest pärast.
_________________ ˜”*°•.٢ﻢﻻﻪﺎﻢﺝﻞﮦﮮ.•°*”˜
Helista julgelt. Ma ei käi siin tihti  |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hondaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
07.09.2014 11:39:07
|
|
|
| hondaa kirjutas: |
| CF/SLI jaoks oleks vajalik siiski vähemalt x8/x8 PCIE liinid, x4 jääb tõsiselt piirama. Mälu võta 1x 8GB, mängudes pole dual-channelist nkn mingit kasu. |
CF ei oska kommnteerida ent SLI puhul ongi minimum requirement 8 lanes per card.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|