Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Paypal & eBay üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 257, 258, 259 ... 353, 354, 355  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 17:47:13 vasta tsitaadiga

Mul nende tehnika juures meeldib pigem see, et üritatakse nii palju funktsioone ja mõne arust isegi jaburusi toppida iga asja külge. Isegi nt mõnel köögiaparaadil on olemas LCD touchscreen, hääljuhised ning NFC moblaga juhtimiseks.. mulle igasugused gadgetid meeldivad, niiet nende lähenemine mulle meeldib.
Võrdlesin samu asju Jaapaniga, seal on täiega panustatud kvaliteeti, samas disain on jäetud nii lihtsaks ja võiks isegi öelda magedaks kui vähegi võimalik. Aga eks see ongi kultuuride erinevus. Kui minu jaoks muudetakse isegi selliste mõttetute asjade nagu köögitarvikute ostmise ägedaks, siis mina olen täielikult selle poolt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 18:12:14 vasta tsitaadiga

Anna mõni link korea poodidele
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 18:42:56 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:

Lõuna-Koreast saab päris korralikku elektroonikat icon_biggrin.gif

viita millellegi icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 19:40:19 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Anna mõni link korea poodidele


Eks ikka eBay icon_biggrin.gif
Ise alustasin tegelt otsinguid Jaapanist ja leidsin juba endale sobiliku agregaadi aga kuna neil seal 100V ning ma oleks pidanud muretsema 220V->110V mis kannatab välja kuni 1500W, siis see oleks kalliks läinud. Siis hakkasingi vaatama, et kas on midagi sarnast on Koreas, tuli välja et edevuse poolest on nad täiega üle. Kui juba eBays mõni enamvähem huvi pakkuv toode oli leitud, siis sai googeldatud tootja koduleht ja ringi vaadatud mida veel huvitavat on.

Hiid kirjutas:
viita millellegi icon_razz.gif

Ise ostsin selle.
Jaapanist oleks saanud sama raha eest selle või siis 2x hinna eest selle (2014a top mudel). Kuigi kvaliteet oleks olnud arvatavasti parem.


Polekski pidanud posti niiväga kiruma, koju tulles oli kiri postkastis, et teosta tolliformaalsused ja hakka maksma icon_biggrin.gif
Lasen vist seekord neil ära teha, kuna esimene kord kui tolliga vaja kokku puutuda. Naljakas muidugi see, et peab esitama kauba väärtust tõendavad dokumenti. Aga kui ma oleks selle kingiks saanud? Ses mõttes, et siis nad peaks ju hakkama ise netist otsima selle väärtust ja kuna minuarust ükski koht Euroopas ei müünud seda mudelit ning isegi need mõned mis olid eBays olid kõik asukohaga ainult Korea, siis neil läheks päris raskeks. Pildi järgi vaevalt, et kohe aru saab mis see täpselt on. Karbi peal aga võib vabalt olla, et pole ühtegi inglisekeelset sõna icon_biggrin.gif vähemalt ma tean, et tal pole mingit inglise keelset dokumentatsiooni, sest neid ei müüdagi väljaspool Koreat. Naljakas oleks näha, kuidas üritatakse googeldada Korea hieroglüüfe icon_biggrin.gif

Eks kui karbi peal mudeli nr on, siis leiavad enamvähem üles (üllatavalt vähe tulemusi saab Googlest) aga muidu poleks vist lootustki. Isegi kui taipad ära millega tegemist, siis pole kasu ka sellest, et kiikad mõnda suurde euroopa/Ameerika elektroonika poodi, kõik need mudelid lihtsalt erinevad nii kategooriliselt, et samas hinnaklassis ja välimuses ei leia sa kindlasti midagi icon_biggrin.gif Tegelt ma natukene lootsin, et nad ise võtaks kuskilt MSRP või oletaks ja võtaks maksu selle järgi. Vaevalt, et sellise (Eesti tarbija jaoks mõttetu) seadme hinnaks nii suurt summat keegi pakuks. Aga eks ma siis pean paypali arve neile edastama...

Mõtlesin korra, et prooviks vormistada ise, pikk nv nagunii ees kus nad ennast ei liiguta, aga tuleb välja et ise tehes on vaja veel pakikaarti ja postisaadetise saabumise teadet mille nad väljastavad alles peale neile kirja saatmist, ehk siis nagunii alles järgmine nädal...
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.07.2014 19:57:16 vasta tsitaadiga

mis need on?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 20:21:19 vasta tsitaadiga

pakun, et mingi riisikeetja vms
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 20:29:32 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
pakun, et mingi riisikeetja vms


Täpselt.


Keegi teab kust kohast täpselt vaadata mis asjade eest palju tollimaksu küsitakse? Kuna vaatan, et see on 0-17%, ehk siis võib kujuneda ikka väga suureks, tahaks teada, palju minu asjal on. Omniva lehel olev link viitab lihtsalt ETT lehele ja sealt küll ei saa aru mille alt vaadata.
Mille eest peab üldse nii suurt tollimaksu maksma? Ma saan aru veel käibemaksust aga mis asi ja mille eest tollimaks on?

Samuti naljakas kuidas Omniva küsib teenustasu vormistamise eest, mida kallim ese, seda rohkem maksa. Kas siis nt odavama mobla deklaratsiooni on lihtsam täita kui nt 100€ kallima telefoni oma?...
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.07.2014 20:39:53 vasta tsitaadiga

kõige odavam ja lihtsam on esitada reisija deklaratsioon, ei pea ise mingeid koode välja ajama. palju õnne muidu sellele riisikeetjale koodi otsimisega.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 20:42:25 vasta tsitaadiga

Anna aga minna:

https://vaarikas.emta.ee/emts/do/qry/cd/search?cln=

Otsid oma kaubale tema klassi ja täidab muud lahtrid ning saad maksu teada

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 20:53:24 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Anna aga minna:

https://vaarikas.emta.ee/emts/do/qry/cd/search?cln=

Otsid oma kaubale tema klassi ja täidab muud lahtrid ning saad maksu teada


Sinna lehele korra ka jõudsin, aga kuna kaubakoodi ei tea, pole midagi seal peale hakata.

taavi kirjutas:
kõige odavam ja lihtsam on esitada reisija deklaratsioon, ei pea ise mingeid koode välja ajama


Vaatasin selle ankeedi üle, tõesti pole vaja palju täita, tundub lihtne, ainukese asjana ei saanud aru mida tahetakse, et sisestaksin kauba kohta "Dokumendi väljaandnud asutus, nr ja kuupäev" väljale..
Samas kui vaja koos sellega esitada ka eseme arve, siis ju imelik kui annan eBay/PayPal'i arve... Reisija deklaratsioon ju nime poolest viitab sellele et tõin ise sisse kauba kuskilt. Milliseid aga muid eeliseid just selle deklaratsiooni valimisel on (hinna poolest), ei leidnud.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 21:17:14 vasta tsitaadiga

Koodiks võid panna selle: 8516797090

Seal suht lihtne ülesehitus, kuidas oma asjadeni välja jõuda. Valid stiilis ka loomad või seadmed ja muudkui lähed mööda alajaotist edasi. Võid alati valida jaotise "Muud" icon_razz.gif

Ja eBay arvel on täiesti pädev arve. Seal ju juures, mida ostsid

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 21:24:15 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
Dijital kirjutas:
Anna aga minna:

https://vaarikas.emta.ee/emts/do/qry/cd/search?cln=

Otsid oma kaubale tema klassi ja täidab muud lahtrid ning saad maksu teada


Sinna lehele korra ka jõudsin, aga kuna kaubakoodi ei tea, pole midagi seal peale hakata.

taavi kirjutas:
kõige odavam ja lihtsam on esitada reisija deklaratsioon, ei pea ise mingeid koode välja ajama


Vaatasin selle ankeedi üle, tõesti pole vaja palju täita, tundub lihtne, ainukese asjana ei saanud aru mida tahetakse, et sisestaksin kauba kohta "Dokumendi väljaandnud asutus, nr ja kuupäev" väljale..
Samas kui vaja koos sellega esitada ka eseme arve, siis ju imelik kui annan eBay/PayPal'i arve... Reisija deklaratsioon ju nime poolest viitab sellele et tõin ise sisse kauba kuskilt. Milliseid aga muid eeliseid just selle deklaratsiooni valimisel on (hinna poolest), ei leidnud.

annadki ebay/paypali arve.


esimest korda lase neil teha, siis saad sealt pealt ise vaadata järgmine kord. paar korda oli endal ( elukaaslasel) vaja tolli helistada, sest juhe jooksis väga kokku, koodid vms asjad ei klappinud.
järgmised korrad on, klik, klik ja valmis thumbs_up.gif

Eelis:
raha
aeg

Teed deklaratsiooni 10 min ära ja tunni pärast kaup on vaba, järgmine päev, tln ka sama päev saad asjad kätte.
EP deklaratsiooni tegemise aeg on
tsitaat:
Pärast Sinult andmete saamist vormistame tollideklaratsiooni Sinu eest. See võtab tavaliselt aega 1–3 tööpäeva.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 21:35:29 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Koodiks võid panna selle: 8516797090


Tänud. Eelnevalt leidsin jah kuskilt listi, et mida deklareeritakse kõige enam, seal sellised kaubad algasid 85, aga noh, list oli üsna lühike.

Dijital kirjutas:
Seal suht lihtne ülesehitus, kuidas oma asjadeni välja jõuda. Valid stiilis ka loomad või seadmed ja muudkui lähed mööda alajaotist edasi. Võid alati valida jaotise "Muud" icon_razz.gif


Ma loll.. Arvuti monitoriks on suur teler mis asub istekohast kaugel, seepärast tavaliselt kui kuskil lehel midagi loen, siis zoomin sisse et paremini näha.. seetõttu ei märganud neid Otsing nuppe mis paremas ääres on, kuna nad jäid tänu zoomimisele scrollingu taha peitu... nägin ainult välja kuhu sisestada saab koodi aga kust otsida, ei leidnud icon_biggrin.gif

Aga kas soodustuseks peab valima "100 - Kolmandatele riikidele (erga omnes) kohaldatavad tollimaksumäärad" ? Sest midagi ju valima peab.
Siis saab 2,7%, mis pole hull, arvestasingi, et kokku mingi max 25% võiks minna.


Mida ikkagi selle all mõeldakse, arvet ?
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 11.07.2014 23:15:42 vasta tsitaadiga

Kui lihtsustatud vormist ei piisa, kuid Eesti Postile ei soovi maksta, võib alati niipalju vaeva näha, et uurida välja kauba kood (eelnevalt info siin olemas), küsida Eesti Postilt dokumendid (pakikaart ja postisaadetise dokument) ning siis marssida EMTA esindusse, kus nad teevad formaalsused tasuta ära.
Täisvormi kohta ütles EMTA töötaja, et see polegi lihtinimesele täitmiseks mõeldud icon_neutral.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 23:33:32 vasta tsitaadiga

EMTA ei tee halligi sul tasuta, annab ehk nõu kohapeal tasuta. Sai kunagi kysitud, öeldi isegi hind, kahjuks ei mäleta. See eest twlwfoni twwl aitavad meeleldi thumbs_up.gif
Korra selgeks saad läheb lihtsamalt.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2014 23:50:31 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
Ma loll.. Arvuti monitoriks on suur teler mis asub istekohast kaugel, seepärast tavaliselt kui kuskil lehel midagi loen, siis zoomin sisse et paremini näha.. seetõttu ei märganud neid Otsing nuppe mis paremas ääres on, kuna nad jäid tänu zoomimisele scrollingu taha peitu... nägin ainult välja kuhu sisestada saab koodi aga kust otsida, ei leidnud icon_biggrin.gif

ot:
telekat kuvarina tuleb osata kasutada icon_cool.gif liiga kaugelt (nagu sina ilmselt) või liiga lähedalt (Plätu!) tapab silmad ära. 7a kogemust LCD TV @s kuvar icon_razz.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2014 00:01:33 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
ot:
telekat kuvarina tuleb osata kasutada icon_cool.gif liiga kaugelt (nagu sina ilmselt) või liiga lähedalt (Plätu!) tapab silmad ära. 7a kogemust LCD TV @s kuvar icon_razz.gif


ot:
Mul arvutil 2 monitori: 40" Samsung F7000 ning 55" Samsung ES8000, esimene pakun natukene üle 2m kaugusel, suurem mingi 3+m kaugusel, aga silmi rikub ikka korralikult kui HinnaVaatlust külastada icon_biggrin.gif


Täitsin lihtsustatud deklaratsiooni ära ja maksin ära, eks näis kas vabastatakse (pani imestama, et alguses maksa ära, küll hiljem keegi kontrollib kas su sisestatud andmed ka õiged). Läks päris korralik summa - 106€. Tänud kõigile abi eest thumbs_up.gif
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2014 00:38:09 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
arm2004 kirjutas:
ot:
telekat kuvarina tuleb osata kasutada icon_cool.gif liiga kaugelt (nagu sina ilmselt) või liiga lähedalt (Plätu!) tapab silmad ära. 7a kogemust LCD TV @s kuvar icon_razz.gif


ot:
Mul arvutil 2 monitori: 40" Samsung F7000 ning 55" Samsung ES8000, esimene pakun natukene üle 2m kaugusel, suurem mingi 3+m kaugusel, aga silmi rikub ikka korralikult kui HinnaVaatlust külastada icon_biggrin.gif

way-way liiga kaugelt vaatad neid icon_confused.gif 42"@FHD on norm kuskil 1,6m kanti.

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.07.2014 01:21:21 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
EMTA ei tee halligi sul tasuta, annab ehk nõu kohapeal tasuta. Sai kunagi kysitud, öeldi isegi hind, kahjuks ei mäleta. See eest twlwfoni twwl aitavad meeleldi thumbs_up.gif
Korra selgeks saad läheb lihtsamalt.
Soovid siis selgitada, kuidas ma mingi ligi 10 korda viimase kolme kuu jooksul olen deklareerinud tollitöötaja abiga ja maksnud vaid käibemaksu kauba pealt?
Neil on ainsaks nõudmiseks see, et sul oleks need 3 paberit käepärast ja kauba kood neile anda.
Kõrvalmärkus: ma käisin deklareerimas Tallinna teenindusbüroos Lõõtsa tänaval.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2014 01:21:49 vasta tsitaadiga

Minu kogemus on 2-3 aastat tagasi, rakveres, tahtsid raha, võibolla ajad muutunud
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2014 08:36:37 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
Täitsin lihtsustatud deklaratsiooni ära ja maksin ära, eks näis kas vabastatakse (pani imestama, et alguses maksa ära, küll hiljem keegi kontrollib kas su sisestatud andmed ka õiged). Läks päris korralik summa - 106€. Tänud kõigile abi eest thumbs_up.gif


Ega seda keegi kontrollima ei hakka. Automaatselt käib alati. Mul on nii, et umbes 5-10 min. pärast ilmub Kaup vabastatud. Nüüd võtad selle pdf deklaratsiooni ja saadad eesti posti. Kirjas oli aadress olemas kuhu saata. Üldiselt alati esimesel tööpäeval liigub kaup edasi.
Minul on viimasel ajal saadetud teade meili peale. Kui saan ja on aega siis olen kohe 30min. ära teinud ja meili tagasi saatnud deklaratsiooniga. Sama päev liigub kaup edasi.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2014 10:25:33 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Ega seda keegi kontrollima ei hakka. Automaatselt käib alati. Mul on nii, et umbes 5-10 min. pärast ilmub Kaup vabastatud. Nüüd võtad selle pdf deklaratsiooni ja saadad eesti posti. Kirjas oli aadress olemas kuhu saata. Üldiselt alati esimesel tööpäeval liigub kaup edasi.
Minul on viimasel ajal saadetud teade meili peale. Kui saan ja on aega siis olen kohe 30min. ära teinud ja meili tagasi saatnud deklaratsiooniga. Sama päev liigub kaup edasi.


Ei tea küll kui automaatne see asi on, mul siiamaani staatus "Kontrollimisel".
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2014 10:54:42 vasta tsitaadiga

vaevalt seda keegi nädalavahetusel kontrollib. pakuks, et tegu "näilise kontrolliga" - esmaspäeva hommikul saab terve nädalavahetuse jagu deklaratsioone heakskiidu icon_razz.gif ja pisteliselt kontrollitakse mõnda ka reaalselt.

pois11, sul mõnda vana PDF deklaratsiooni alles pole? tahaks proovida kui lihtne seda võltsida on icon_biggrin.gif reaalselt võltsingut muidugi kuskile ei saadaks.
aga ses mõttes, et lihtsate PDF-ide vahetamine tundub väga ebaturvaline, oleks vähemasti digiallkirjastatud icon_rolleyes.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2014 10:54:53 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
pois11 kirjutas:
Ega seda keegi kontrollima ei hakka. Automaatselt käib alati. Mul on nii, et umbes 5-10 min. pärast ilmub Kaup vabastatud. Nüüd võtad selle pdf deklaratsiooni ja saadad eesti posti. Kirjas oli aadress olemas kuhu saata. Üldiselt alati esimesel tööpäeval liigub kaup edasi.
Minul on viimasel ajal saadetud teade meili peale. Kui saan ja on aega siis olen kohe 30min. ära teinud ja meili tagasi saatnud deklaratsiooniga. Sama päev liigub kaup edasi.


Ei tea küll kui automaatne see asi on, mul siiamaani staatus "Kontrollimisel".

Võib-olla siis ei läbinud automaatset kontrolli ja nüüd vaatab inimene ka üle. Olen teinud kell 2 öösel ja päeval seda nõmedat deklaratsiooni ja kontrollimine on 5-10min. aega võtnud. Ehk on asi ka selles, et ma pole kasutanud seda uut lihtsustatud reisija deklaratsiooni. Vanast harjumusest kasutan raskemat kus tuleb meeletult lahtreid täita.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2014 11:03:19 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Võib-olla siis ei läbinud automaatset kontrolli ja nüüd vaatab inimene ka üle. Olen teinud kell 2 öösel ja päeval seda nõmedat deklaratsiooni ja kontrollimine on 5-10min. aega võtnud. Ehk on asi ka selles, et ma pole kasutanud seda uut lihtsustatud reisija deklaratsiooni. Vanast harjumusest kasutan raskemat kus tuleb meeletult lahtreid täita.


Ma ei kasutanud reisija deklaratsiooni, täitsin ära lihtsustatud saadetise deklaratsiooni.
Reisija oma täitmiseks oli 2 võimalust: esimene, et täidan ära nende süsteemis, siis aga oli seal hunnik küsimusi stiilis, et mis piiripunkte ületasin ja millal jne. Ei hakanud jamama. Teine variant oli ära täita ankeet. Kuigi Omniva väitis oma lehel, et seda saab digitaalselt allkirjastada ja ära saata, siis tolliameti lehel seda küll ei mainitud, oli juttu ainult väljaprintimisest ja käsitsi allkirjastamisest ning siis sellega nende juurde minekust.

Aga see saadetise deklaratsioon oli kah üsna lihtne. Pidin ainult jah koodi valima, kauba kirjeldus, väärtus ja mõni väärtust tõendav dokument juurde panna.
Arvet koostada ja raha vastu võtta oskavad ju automaatselt võiks siis tõesti ka kontroll olla automaatne icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nitrosnail
HV kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 12.07.2014 16:50:32 vasta tsitaadiga

R.K kirjutas:
Nitrosnail kirjutas:

Ei mõju. Olen teinud müümisi ebays. Nüüd on kõik funds avaiable ja oleks paras aeg SEB kaardile saata. Virtuaalkaart on linkitud ja confirmed 4kohalise koodiga. Paypal verfied. Proovin withdrawida, viib www.paypal-withdrawal.ee lehele. Seal näitab ikkagi, et võimalik withdrawida 0.00 EURi. Proovisin vahetada primary currency EUR peale ja teisipidi USD tagasi jne.. Ei midagi.


Raha tuleb USD-st EUR-i ka convertida, et midagi üldse üle kanda saaks.


See mis sa mõtled = primary currency EUR peale nagu ma eelnevalt mainisin? Müügitulu on ebayst tulnud USD'na.

Siin näitab USD ja EUR eraldi. Pealehel näitab ilusti ca. 70€ kokku. Aga kui proovin withdrawida, ütleb et maksimaalne summa mida saan üle tõsta ongi see mingi 1.50€, mis ma olen saanud ilmselt kaardi kinnituse eest refundi..
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bbyte
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2014 21:31:45 vasta tsitaadiga

See, mis pealehel näitab, ei loe midagi. See näitab lihtsalt mis summa oleks, kui kõik EURiks vahetada. Tuleb minna Currency converterisse ja seal Eurodesse vahetada.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nitrosnail
HV kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 13.07.2014 13:16:50 vasta tsitaadiga

bbyte kirjutas:
See, mis pealehel näitab, ei loe midagi. See näitab lihtsalt mis summa oleks, kui kõik EURiks vahetada. Tuleb minna Currency converterisse ja seal Eurodesse vahetada.
Spoiler Spoiler Spoiler


Oh suur tänu sulle. Panin tähele küll seda värki seal paremal, aga arvasin, et mingi lambikas kalkulaator icon_biggrin.gif
Asi korras icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2014 11:50:22 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Clover kirjutas:
Ei tea küll kui automaatne see asi on, mul siiamaani staatus "Kontrollimisel".

Võib-olla siis ei läbinud automaatset kontrolli ja nüüd vaatab inimene ka üle.


Mnjh, siiamaani kontrollimisel. Hommikul saatsin ka kirja neile (loodetavasti õigesse kohta), et vaadaku üle, aga eks nad vastavad "seaduses ettenähtud tähtaja jooksul", mis on kes teab millal..

Juhendis kirjas "Kui staatus on „Kontrollimisel”, siis tuleb ühendust võtta kauba asukohajärgse tolliasutusega". Selline tunne, et kui on kontrollimisel staatuses, siis ei tegele sellega keegi enne kui ise torkima ei hakka.


Uurisin huvi pärast müüja käest, et kas ta paki peale ka midagi märkis. Ütles, et kirjutas väärtuseks poole väiksema summa ning arvet kaasa ei pannud.
Arvestades kui kallis see asi oli, siis ma usun, et ka pool sellest hinnast oleks olnud rohkemgi kui usutav väärtus. Seepärast lootsingi, et äkki nad ise määravad kauba väärtuse (polnud varem tolliga kokku puutunud). Kahju ainult, et minul sellest abi pole kuna sellises summas arvet poleks nagunii ette näidata (ning nüüd hilja kah) icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lxx2
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 19:43:08 vasta tsitaadiga

Hiinast kraami tellimine ikka päris kasulik. Tellisin tüdruku õele telefoni kaitsekotte 4tk (lg l5 e460), ning saadeti mulle hoopis e455 kotid, mis ükski ei sobinud.. Saadeti siis uus portsjon, ning täpselt sama ämber, ehk e455 ja siis täna hommikul vaatan et ebaysse kirjutatud, et laost saatis keegi mõlemad portsud valesti ja tehti full refund icon_biggrin.gif. Tegelikus on see, et kerge kärpimine ziletiga ja korpused sobivad icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 19:55:16 vasta tsitaadiga

Ja nüüd jääb see hiinlane 2 nädalat ilma riisita : (
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 22:28:15 vasta tsitaadiga

Oma suure paki sain nüüd täna kätte ja tuli välja, et võeti ka teine pakk Jaapanist tollis vahele. Siin küll paar termosnõud ning tekibki küsimus, et kas neile üldse peaks käibemaks lisanduma.
Esemete enda hind on 42€, postikulu 17 USD.
Omniva lehelt loen praegu:
"Käibemaksu ei pea tasuma, kui äriühingult Sulle saadetud paki väärtus jääb alla 21,98 euro või kui eraisiku saadetud paki väärtus jääb alla 45 euro."

Pakk tuleb küll eBayst aga kui seal oli tegu eraisikust müüjaga, siis ma ei peaks ju midagi juurde maksma (seda, et peab olema märgitud kui gift, siit välja ei lugenud). Kuna kauba hind alla 150 €, siis tollimaksu maksma ei pea, aga kas käibemaksu ei pea maksma juhul kui kauba enda väärtus alla 45€ või ikka koos postikuluga peab alla selle jääma?
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2014 22:33:02 vasta tsitaadiga

väärtus = eseme maksumus + postikulu.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 10:48:54 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
väärtus = eseme maksumus + postikulu.


Selge.. kahju, siis peab jälle maksma icon_biggrin.gif Õnneks pole suur summa.

Huvitav, et tookord läks deklareerimine üsna lihtsalt, täna samamoodi tehes on mingi mittemidagi ütlev veateade.

Tahtsin valida kauba koodiks "9920100200 - Ühtse tollimaksumääraga 2,5% kuni 700 euro väärtuses kaup" (sama tegin ka kalli riisikeetja puhul) aga nüüd kui tahan deklaratsiooni esitada on viga:
"Kaubakoodidega 9920100100, 9920100200, 9920100003 võib kaustada ainult protseduuri lisakoodi 000".

Kuna lihtsustatud saadetise deklaratsioonis pole võimalik endal koodi kirjutada, vaid peab valima lühikesest nimekirjast (ja seal kööginõusid pole), siis see ainuke mis sobiks ja minuarust ka peaks sobima.. millest siis veateade, ei tea..


EDIT: Ei saagi seda lihtsustatud deklaratsiooni esitatud... Vaadates eelmist, siis seal näha, et protseduuri lisakood ongi 000, miks siis seekord väidab nagu prooviks midagi muud kasutada ei tea, valida ja nähe seda ju kuskilt ei saa.

Täitsin ära ka R-profiilis selle pika deklaratsiooni. Pmst valmis, ainult maksmata aga imelik, et ikka võtab ka tollimaksu. Kaup + postikulu ainult 70$. Alla 150€ ju ei peaks olema.
Äkki vaja mingi soodustus kuskilt valida.. või kust üldse märkida, et tegemist eraisikult eraisikule saadetud pakiga, ei tea.. samuti ei leidnud kuskilt kohta, kuhu peaks kirjutama saadetise nr. Lihtsustatud deklaratsioonis seda küsitakse kohe, siin aga sellist välja ju pole. Vaadates eelmise deklaratsiooni väljatrükki, siis seal väljal 40 see sisestatud, aga sellise numbriga välja mul pole.
V-o pean sisestama 44 alla uue faili (nt selle postisaadetise saabumise teate) aga siis ei tea mis koodi tuleb valida..
Omniva ise kah tore. Teavituses kirjas, et tuleb esitada deklaratsioonis pakikaardi, postisaadetise saabumise teate ning maksumust tõendava dokumendi. 2 esimest tuleb neilt küsida. Tegingi seda, saadeti vastu sisseskännitud postisaadetise saabumise teate, aga kus või mis on siis pakikaart?..


Nii palju jama ühe asjaga icon_biggrin.gif Kõige imelikum ongi, et korra ju õnnestus, miks nüüd samade andmetega selline jama.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jjk
HV veteran

liitunud: 30.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 11:20:02 vasta tsitaadiga

Kui kauba väärtus ületab 22 eurot, kuid ei ületa 150 eurot, on saadetis tollimaksuvaba, kuid maksustatakse käibemaksuga. Sellisel juhul tollideklaratsiooni lahtrisse 37 märgitakse protseduuri lisakood C07 ja lahtrisse 44 ETT sertifikaadi kood 4001, mille viitena märgitakse „Saadetise väärtus alla 150 euro”.
_________________
www.sisters.ee: rinnamärgid, külmkapimagnetid, võtmehoidjad, käepaelad
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 11:44:22 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
väärtus = eseme maksumus + postikulu.


Ega ikka ei ole küll! Mul deklareerimisel, kui post oli tasuta, küsiti veel spetsiaalselt üle, et palju post maksis, kuna see ei lähe maksu alla. Paraku jah, post oli "hinna sees", ehk post ise oli 0€.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 11:51:24 vasta tsitaadiga

seda on aegade algusest räägitud, et post läheb ka maksu alla. muidu võiks ju asja müüa 10$ eest, postikuluks märkida 490$ ja ei mingit maksu maksmist icon_rolleyes.gif
pigem ehk üritati sind orki tõmmata (või mõlesid ise "kuna see ei lähe maksu alla"-lause juurde), et maksudest kõrvale ei hiiliks.

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 11:58:51 vasta tsitaadiga

Nii lihtne see ei ole, kui arvel on naeruväärselt väike summa või pole üldse hinda(näiteks kingitused jms.), siis määrab toll maksu asja turuhinna järgi. Muidu saaks igasuguseid skeeme välja mõelda. Postikuluga oli mingi kummaline teema, et kui asi saadetakse postiga, siis läheb kogu postikulu maksustamisele, aga muul juhul võib maksustada ainult selle osa transpordikulust, mis kulus saatja riigist saaja riiki saatmiseks. Ehk kui saatja saatis paki oma riigis teise linna, sealt teisest linnast pandi lennuki peale ja toodi Eestisse ning Eestis tõi kuller paki koju, siis maksustamisele kuulub ainult see lennukiga saatmise kulu. See muidugi eeldab, et transpordikulu on arvel ilmutatud kujul välja toodud(enamasti ei ole).
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 12:01:39 vasta tsitaadiga

arm2004, no eks saab näha. Praegu just deklareerin saadetist, kus seekord on post. Toode on ~60$, post ~10$. Vaatame, kuidas edeneb ja kummal õigus on. icon_wink.gif

Postiteenuse eest käibekat maksta teeks kokkuvõttes välja topeltmaksustamise, kuna eesti post saab kauba käitlemise eest juba pappi, mis vastavalt juba maksustatud on.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 12:09:10 vasta tsitaadiga

Post ja kauba maksumus tuleb kokku liita. See võib sul läbi minna aga koos nad käivad ja selle järgi arvutatakse käibemaksu.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 12:24:55 vasta tsitaadiga

pois11, keegi ei taha midagi kokku liita, kuna lahtrid e-tollis on erinevad kaubale ja postile.

EDIT: Teades nüüd summat, arvutasin tagurpidi, siis tuli 20% kokku kogu summa pealt. Seega ilmselt nad võtavadki posti sisse, mis on väga kummaline minu loogika järgi.
Aga deklareerides hoitakse neid numbreid lõpuni lahus, midagi ise kokku toppima ei pea. icon_wink.gif Ilmselt seetõttu, et lisaks käibekale võib kaubale tulla ka tollimaks, postile tollimaksu ei panda peale.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 12:53:30 vasta tsitaadiga

jjk kirjutas:
Kui kauba väärtus ületab 22 eurot, kuid ei ületa 150 eurot, on saadetis tollimaksuvaba, kuid maksustatakse käibemaksuga. Sellisel juhul tollideklaratsiooni lahtrisse 37 märgitakse protseduuri lisakood C07 ja lahtrisse 44 ETT sertifikaadi kood 4001, mille viitena märgitakse „Saadetise väärtus alla 150 euro”.


Tänud thumbs_up.gif
Ise hakkasin kah neid juhendeid uuesti lugema ja ühes näites isegi leidsin sama teksti aga mind ajas segadusse see, et ainult kirjas lahtri nr 37 või 44 aga neid ju pole, on aga hunnik 37X ja 44X välju ja siis kahtlesin et kuhu ikkagi icon_biggrin.gif
Aga jõuti juba ka tollist helistada minu kirja peale ja aidati ka sealt.

Nüüd vähemalt kogemus nii lihtsustatud kui ka R-profiili saadetise deklaratsioonidega, loodetavasti järgmine kord läheb paremini thumbs_up.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nitrosnail
HV kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 16.07.2014 13:03:52 vasta tsitaadiga

http://www.aliexpress.com/item/Real-2g-ram-16g-rom-S5-phone-Heart-rate-sensor-HDC-I9600-Phone-MTK6592-octa-core/1860631367.html
Keegi nendega on kokku puutunud? Kõige kallimal 219$ variandil on päris head näitajad isegi.. Olen youtube unboximisi ja reviewe ka vaadanud - päris asjalik hiinlaste kohta. Üllatav on ikkagi mulle see, et tuleb täiesti õiges retailer boxis, kõikjal sees ja väljas samsungi logod peal jne jne... Kisub kurat tellima..
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 13:14:38 vasta tsitaadiga

toll enamasti nopib sihuksed piratooted ära...
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
interes
HV kasutaja
interes

liitunud: 07.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 13:37:44 vasta tsitaadiga

Kui eseme hind on 15eurot ja post 15eurot siis see maksustamisele ei lähe. Kui eseme hind on 30eurot ja post 15eurot siis maksad käibemaksu 45euro pealt.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 14:11:41 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:

Postiteenuse eest käibekat maksta teeks kokkuvõttes välja topeltmaksustamise, kuna eesti post saab kauba käitlemise eest juba pappi, mis vastavalt juba maksustatud on.


Postiteenuseid ei maksustata käibemaksuga ehk Eesti Post selle raha pealt käibemaksu ei maksa. Lisaks ei saa Eesti Post selle konkreetse paki eest mingit raha, seal on mingid peenemad skeemid, kuidas erinevate riikide postiasutused oma asju (tasa)arveldavad.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 15:21:38 vasta tsitaadiga

napoleon, nii palju oskan kindlalt väita, et see virin lehes aeg-ajalt, kuidas "hiina müür" aina kasvab siin eestis, on täiesti asjatu, kuna pakkide arvu vmt pealt saab eesti post (nüüd omniva) pakikäitlustasu ja nad peaks olema just õnnelikud, et pakke rohkem läbi käib. Konks ilmselt selles, et kasum suureneb, aga ei soovita inimesi juurde hankida ja sealt kaudu all pool astmetel töötavad inimesed muidugi rahul pole, kui tööd liiga palju.
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 16:11:06 vasta tsitaadiga

jnt, ma ei väitnudki, et onavia paki eest üldse raha ei saa vaid seda, et skeemid postiasutuste vahel arveldamiseks on keerukamad ja ei saa ilmutatud kujul välja tuua, kui palju täpselt ühe või teise paki eest tasu saadi. Aga imestama paneb küll, kuidas Hiinast saab alla 1€ asju tasuta transpordiga, isegi Eestisiseselt ei õnnestuks nii odavat kaupa ilma transporditasuta pakkuda.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 16:16:27 vasta tsitaadiga

Ilmselt saaks ka ehk eestiseseselt ilma postikuluta, kuid kas oled nõus 1-2 kuud ootama? icon_lol.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2014 16:22:35 vasta tsitaadiga

seal ju palgad ilmselt olematud. ning kuna asjad liiguvad nii suure massiga, siis pole mingi probleem iga asja kattest see "lennukipilet" kinni taguda. ses mõttes, et ega sealt ikka ainult eurosed pudinad tule...
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Paypal & eBay üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 257, 258, 259 ... 353, 354, 355  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.