Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pinnawaatluz
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2002




sõnum 30.06.2014 19:54:53 vasta tsitaadiga

Nii need asjad päris ei käi, et "ehk" kunagi tulevikus saadava teenuse eest hakkame eelmise sajandi tehnilisel tasemel toote hinda tõstma. Vähemalt mujal riikides see telekomi vallas sedasi ei käi. Investeeringud võrgu ja tehnoloogia uuendamiseks tehtakse omavahendite või laenu arvel ja tagasiteenimiseks hakatakse toodet müüma. Kui käiks, siis istuks kõik seniajani ADSL otsas.
Auto analoogid on popid. Teeks sama välja kui müüme romulast kellelegi zapika panni hinnaga, mis jääb vanaraua ja uue Porsche vahele. Hinna põhjenduseks toome panni ostjale et "võibolla ehk saame sulle müüa aastakümne või paari pärast sma hinnaga Porsche". Jabur!
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.06.2014 20:04:53 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=614389 Lugupeetud hinnavaatlejad, ehk viitsite hinnast vastavasse teemasse kirjutada, lihtsam jälgida teemaarendust.

Muidu tuleb pärast kuri elioni indrekp ja ütleb, et tagasiside hinnatõusu kohta oli lahja a järelikult oli emnamus asjaga rahul. icon_razz1.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 20:29:10 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=614389 Lugupeetud hinnavaatlejad, ehk viitsite hinnast vastavasse teemasse kirjutada, lihtsam jälgida teemaarendust.
Muidu tuleb pärast kuri elioni indrekp ja ütleb, et tagasiside hinnatõusu kohta oli lahja a järelikult oli emnamus asjaga rahul. icon_razz1.gif

Tubli, hinne 10
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 30.06.2014 20:31:26 vasta tsitaadiga

kui ma nüüd sooviksin seda näkast 300mbps ühendust, kas see läheb tehnoloogiavahetuse alla?
eeldab ju konkreetselt minupoolsete seadmete vahetust, tõenäoliselt oleks vaja ka cat5 asemel optika korterisse vedada icon_rolleyes.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.06.2014 20:43:22 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
jägaja kirjutas:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=614389 Lugupeetud hinnavaatlejad, ehk viitsite hinnast vastavasse teemasse kirjutada, lihtsam jälgida teemaarendust.
Muidu tuleb pärast kuri elioni indrekp ja ütleb, et tagasiside hinnatõusu kohta oli lahja a järelikult oli emnamus asjaga rahul. icon_razz1.gif

Tubli, hinne 10


jajah. tõin sinu isiku hirmutamiseks välja, kuna su varasem püüdlus samale asjaolule vihjata ei kandnud vilja.
Äkki mõjub icon_wink.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 30.06.2014 20:43:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 20:43:39 vasta tsitaadiga

libe, ma arvan et siiski mitte, Cat5e pole 300Mbit/s jaoks takistuseks...küll aga võivad sul seadmed vahetust vajada... icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 20:48:37 vasta tsitaadiga

Mul polegi ruuterit vahel, vähemalt netil mitte. ma eeldan, et siis vist ei pea uut ruuterit soetama 300/300 jaoks icon_rolleyes.gif

Indrekp, kas 2/1 ühenduse hind ka tõuseb, see kõige hullema hinnaga pakett niigi icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 21:10:33 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Slazenger, kordan lühidalt, ka ADSL võrgu töös hoidmine vajab hooldust ja investeeringuid. Nagu mainisin, ehk aitab see vaskvõrku selliselt, et tänane adsl kasutaja saab tulevikus selle vdsli kätte ja edasi juba optika.
Ka auto vajab aastas korra hooldust ja varuosade vahetamist, mis töötab see kulub, kuigi jah, kes hooldust teha ei raatsi, jätab õli vahetamata ning ostab veidi varem uue auto, valikuvabadus jällegi.

Ära aja ila suust välja! Sinu arust on ADSl praegu tasuta? ADSL kasutajad maksavad iga kuu üsna märkimisväärse summa, mis raudselt katab kõik kulud ja ka seadmete amortisatsiooni. Sa üldse tead, mis asi amortisatsioon on? Kui sa tood välja usaldusväärsed numbrid, et ADSL käib praegu nullkasumiga, siis võid oma juttu edasi ajada. Kui mitte, siis ära solva meie intellekti enam oma lollustega ja hoia asjade koha pealt, milles oled sügavalt ebakompetentne, oma suu kinni. Mind kui klienti ei huvita absoluutselt, et te teistele klientidele VDSL või mida iganes pakute. Küsige nende käest siis raha juurde!
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 21:17:24 vasta tsitaadiga

oh jeerum, on inimestel mured. 300Mbps? saaks siia mööda teed, mis on kividega kaetud kohta, kasvõi 300kbps ühendusegi, (no isegi 9600bps ühenduse oleks abiks) oleks see suuur samm tervele maakonnale.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 30.06.2014 21:41:18 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
oh jeerum, on inimestel mured. 300Mbps? saaks siia mööda teed, mis on kividega kaetud kohta, kasvõi 300kbps ühendusegi, (no isegi 9600bps ühenduse oleks abiks) oleks see suuur samm tervele maakonnale.
kui ikka karupersse elama kolitakse, siis peaks olema inimestel kergegi arusaam kommunikatsioonide puudumisest ja nende rajamiskuludest ning nende vajalikkusest või ebavajalikkusest elus
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 22:16:54 vasta tsitaadiga

Kõikide majade keldrites on nüüd 1 Gbit/s switchid?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R3negadeX
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 22:27:01 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
indrekp kirjutas:

Kui sa tood välja usaldusväärsed numbrid, et ADSL käib praegu nullkasumiga, siis võid oma juttu edasi ajada.
---------
ADSL kasutajad maksavad iga kuu üsna märkimisväärse summa, mis raudselt katab kõik kulud ja ka seadmete amortisatsiooni


Too siis sina ka välja usaldusväärsed numbrid või paned puusalt? icon_smile.gif

tsitaat:
Kõikide majade keldrites on nüüd 1 Gbit/s switchid?


Kõikides pole, aga uuendatakse jooksvalt kui on selleks vajadus, sest 300M tellijaid nüüd päris massiliselt ilmselt ei hakka olema.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 22:28:02 vasta tsitaadiga

millal ma selle 300 omale tellida saan?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 22:32:26 vasta tsitaadiga

R3negadeX kirjutas:
Kõikides pole, aga uuendatakse jooksvalt kui on selleks vajadus, sest 300M tellijaid nüüd päris massiliselt ilmselt ei hakka olema.


Alcatelid on vist Gbit, Cisco 2960G`ed igatahes ei olnud, kliendi poole olid 100M pordid, kokkuhoid...
Mõned Cisco 2960S`id vist pandi hiljem kah, aga need olid vähemuses.

Juniperi EX`e korrusmajadesse ei pandud.

Mulle igatahes vaatas keldrist, MAC aadressi järgi viimati Alcatel vastu, millal Cisco Alcateliks moondus on mulle teadmata... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 30.06.2014 22:40:15, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 22:33:50 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
millal ma selle 300 omale tellida saan?
augustis
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 22:33:56 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:
Kõikide majade keldrites on nüüd 1 Gbit/s switchid?


Ei usu. icon_biggrin.gif Tellimise peale uuendadatakse. Esmalt majades, kus 100 Mbps kasutajaid hulgi.
Tegelikult on juba olemasolevad 100 Mbps Cisco switchid amortiseerunud ja <60€ Ebays müügil.

Telli 300/300 ära, eks näha ole, kuidas majade uplink/downlink vastu peab. icon_wink.gif

Indrekp, loe samuti kolleegide arvamusi. Ma usun, et mõistad siin foorumis toimuvat veidi enam.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 22:48:05 vasta tsitaadiga

Intenosid ikka jagub klientidele?
789vn ei vea ju enam välja.

Üldiselt selle 300Mbit toru otsas saab juba kenasti sõpradega cross-site backup-e talletada ilma et pererahva netti kinni pooks. thumbs_up.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 30.06.2014 22:49:46 vasta tsitaadiga

Mul on isegi heameel, sest kui keegi uues olukorras rõõmustada saab, siis mina kuulun just nende hulka, kes ainult ühe eur eest kuus saab oma 12/1 ühenduse asemele võtta 20/5 ühenduse. Ja uus ruuter vaja osta.
Samas on täiest mõistetav pahameel, kes saavad ainult uue hinna, midagi paremaks muutumise võimaluseta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 30.06.2014 22:56:13 vasta tsitaadiga

R3negadeX kirjutas:
sukelduja kirjutas:
indrekp kirjutas:

Kui sa tood välja usaldusväärsed numbrid, et ADSL käib praegu nullkasumiga, siis võid oma juttu edasi ajada.
---------
ADSL kasutajad maksavad iga kuu üsna märkimisväärse summa, mis raudselt katab kõik kulud ja ka seadmete amortisatsiooni


Too siis sina ka välja usaldusväärsed numbrid või paned puusalt? icon_smile.gif

Vaata lihtsalt ametlikke Elioni kvartali kasumite aruandeid.
Kuigi see on riiklik saladus, siis vähegi mõistusega inimene oskab välja lugeda ligilähedaselt, kui palju tuleb tulu eraklientidelt ja neist omakorda enamus on ADSL või VDSL otsas.
Kui maksad täna oma 12/1 ühenduse eest 20 euri kuus, siis võid kindel olla - tasuta pole sa midagi saanud.


viimati muutis seeru 30.06.2014 22:58:58, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 22:56:51 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:

Idablokis ikka juhtub. 1Gbit/s portidega ja 10 Gbe uplink seadme hind on ~2k €. Peenraha eksole.


ausalt ütlelda, elioni jaoks küll. pealegi neil kundedel kes gigabittidega kõvatada tahavad, ei jookse seal liinil muud kui puuk, juutuub ja nipet -näpet.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 22:59:56 vasta tsitaadiga

Ma siiski arvan, et kui ma hetkel 100/100 ühenduse asemel 300 ühenduse tellin, siis saan selle kohe augusti algusest? Mitte ei jää naabrite 300 ühenduse soove ootama? icon_eek.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:06:25 vasta tsitaadiga

No sherlock tõesti, Elion äriettevõttena teenis kasumit, kas äriettevõte just seda tegema ei peakski. Samas ühe omanikuna ma ilmselt nii õnnelik ei oleks sest kätte saadav omanikutulu aasta kohta eriti suur ei ole, õnneks või kahjuks ma siiski üks omanikest ei ole.

Keldrite switchid pole kliendi mure, selle lahendab Elion siis kui vaja, mitmed Ciscod on ikkagi juba giga peal ning seal kus veel 100Msed, vahetatakse tellimuse käigus välja. Et siis jälle teadmiseks, see seade on päris krõbeda hinnaga mis kindlasti ei põhjenda hinnatõusu kliendile.

Mingid väga jaburad küsimused tekivad seoses teenuse hinnaga, ilmselt sellepärast vastan ka jaburate vastustega icon_biggrin.gif
Minu sügavad vabandused, pole suurt ju minu asi selgitada, miks miski maailmas nii palju maksab.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 30.06.2014 23:06:53 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Näiteks võetakse zuum ja netipulk, selgub, et mahupiirangud on peal, siis tahetakse Elioni tagasi võtta ja selgub, et kaablivõrgul on tema pikal liinil piirangud ja enam ei müüda talle ka 5/1 kiirust, rääkimata 12/1 kiirusest.


Väga hea näide. Seega oled nõus, et tegemist on ilmselge monopoli laiamisega, mis ei oleks normaalses riigis võimalik?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 30.06.2014 23:12:56 vasta tsitaadiga

Krt kirjutasin pika jutu ja siis lugesin seda ise korra läbi ja kokkuvõta oli lihtsalt - masendav. @12/1 igavesti.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:15:44 vasta tsitaadiga

hobihall kirjutas:
indrekp kirjutas:
Näiteks võetakse zuum ja netipulk, selgub, et mahupiirangud on peal, siis tahetakse Elioni tagasi võtta ja selgub, et kaablivõrgul on tema pikal liinil piirangud ja enam ei müüda talle ka 5/1 kiirust, rääkimata 12/1 kiirusest.

Väga hea näide. Seega oled nõus, et tegemist on ilmselge monopoli laiamisega, mis ei oleks normaalses riigis võimalik?

Millele sa vihjad, ma räägin, et valikut on (mobiilne, traadita, traadiga) aga see ei tule kokkuvõttes kliendile soodsam kui Elioni pakkumine. Vene ajal teati, et lauatelefoni tasus hoida, et liin säiliks. (teenusepakkuja hooldas ja hoidis liini töös) Ma ei täpsusta ettevõtte siseasju kuid ma ei sulgeks teenust enne kui on kindel, et sain kusagilt kelleltki soodsama ja parema pakkumise. Muidu võib juhtuda nii, et teenust tagasi ei saagi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:24:07 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:


Keldrite switchid pole kliendi mure,


Ühesõnaga tellin augusti alguses 300 ühenduse ja kui keldris on "mitteniivõimekas" tehnika, siis vahetatakse välja ja saan igal juhul omale 300 ühenduse? Seda väga hea teada icon_smile.gif
Kas seda 300 ühendust varem ei saaks juba? Hea meelega telliks kohe ära, kasvõi testija staatusesse esialgu icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:25:55 vasta tsitaadiga

räägi olfsand mis sa selle ühendusega ka teed? on sul mõnda graafikut näidata, kus sul olemasolev juba nii kurguni täis, et enam ei mahu? HV lehistemine nüüd küll kiiremaks ei muutu
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:26:57 vasta tsitaadiga

RCC, hakkab sind DDoS`ima... icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:29:11 vasta tsitaadiga

RCC, keegi siin enne näitena tõi peldikus käimise ja et peale seda võiks tõmmatav asi kohal olla...aga nii ongi jah icon_eek.gif icon_cool.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:33:01 vasta tsitaadiga

Saan aru et VDSL puhul jääb see link rate 45/12 endiseks? Vaatasin et mul attainable rate on 120/30 nii et teoreetiliselt saaks Elion pakkuda mulle midagi veel magusamat icon_smile.gif))
_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:35:17 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
räägi olfsand mis sa selle ühendusega ka teed? on sul mõnda graafikut näidata, kus sul olemasolev juba nii kurguni täis, et enam ei mahu? HV lehistemine nüüd küll kiiremaks ei muutu

seda asja küsiti 10M, 100M ja nüüd ka 300M puhul, järgmine kord tulevad samad küsimused 500M ja 1000M puhul.

samasse auku lähevad ka kõvaketta mahud, milleks nii palju vaja.

aga aeg näitab, et lõpuks on seda yhendust ja salvestusmahtu ikka vaja icon_smile.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:54:36 vasta tsitaadiga

Viimasest asjast küsimus ka kohe. Kas elion piirab sissetulevate päringute hulka ka kuidagi ?

Etz kirjutas:
RCC, hakkab sind DDoS`ima... icon_lol.gif



EDIT: Koduservu kasutus http://i.imgur.com/1ONMKbg.png

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:56:32 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Viimasest asjast küsimus ka kohe. Kas elion piirab sissetulevate päringute hulka ka kuidagi ?

Etz kirjutas:
RCC, hakkab sind DDoS`ima... icon_lol.gif


Switchi kliendipordil on pps & storm-control konfitud, muid piiranguid minu mälu järgi access switchides ei olnud...
Sinu poole sissetulevaid ei piirata ilmselt üldse kuskil.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 30.06.2014 23:57:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:57:13 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Viimasest asjast küsimus ka kohe. Kas elion piirab sissetulevate päringute hulka ka kuidagi ?

Etz kirjutas:
RCC, hakkab sind DDoS`ima... icon_lol.gif


Switchi kliendipordil on pps & storm-control konfitud, muid piiranguid minu mälu järgi access switchides ei olnud...


Hmm okei, mul eramajas. Seda ei tea mis teiselpool optika otsas on. Igatahes vahel kiputakse floodima.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2014 23:59:29 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Hmm okei, mul eramajas. Seda ei tea mis teiselpool optika otsas on. Igatahes vahel kiputakse floodima.


Sinu poole sissetulevaid ei piirata ilmselt üldse kuskil, vanasti vähemalt ei piiratud otseselt... icon_rolleyes.gif
pps & storm-control on seal igatahes ingress, mitte egress..

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 01.07.2014 00:00:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 00:00:07 vasta tsitaadiga

ufo pilt näitab, et 5 megane ühendus on pigistav, kuid 10 nene juba ülemäära. kui see roheline oleks stabiilses voos, saaks rääkida kiiruse tõstmise vajadusest.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 00:03:55 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Hmm okei, mul eramajas. Seda ei tea mis teiselpool optika otsas on. Igatahes vahel kiputakse floodima.


Sinu poole sissetulevaid ei piirata ilmselt üldse kuskil, vanasti vähemalt ei piiratud otseselt... icon_rolleyes.gif
pps & storm-control on seal igatahes ingress, mitte egress..


Selge, varsti on nii vaja raudvaralist tulemüüri kui palju asju kodunt hostida icon_lol.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 00:06:07 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Selge, varsti on nii vaja raudvaralist tulemüüri kui palju asju kodunt hostida icon_lol.gif


Vähe abi kui su toru ise silmini täis aetakse... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 01.07.2014 00:44:28 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
kui ma nüüd sooviksin seda näkast 300mbps ühendust, kas see läheb tehnoloogiavahetuse alla?
eeldab ju konkreetselt minupoolsete seadmete vahetust, tõenäoliselt oleks vaja ka cat5 asemel optika korterisse vedada icon_rolleyes.gif
icon_question.gif icon_rolleyes.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 00:49:14 vasta tsitaadiga

-parun- kirjutas:
Saan aru et VDSL puhul jääb see link rate 45/12 endiseks? Vaatasin et mul attainable rate on 120/30 nii et teoreetiliselt saaks Elion pakkuda mulle midagi veel magusamat icon_smile.gif))

Max kiirus on antud 17a standardi puhul 100/50 (300m kaugusel jaamast) kuigi süsteem näitab, et liin võimaldab suuremaid. Jällegi, Elion ei taha kiusata kuid optimaalne kaugus ning liinide kvaliteet ja klientide arvu suhe kaablis dikteerib ette, palju ja kaugele mida müüa saab. 800M vaskpaaril, antud tehnoloogial saab suhteliselt kindlalt garanteerida 45/12 liinikiirusega ühenduse. Ehk kõige hullem mis olla saab, on max 50M kandis ja samas teenused töötavad.
Ehk siis veel täpsemalt, täna on sul max kiirused sellised nagu nad on, klientide lisandudes samale liinile, võivad numbrid hakata langema, kuid need ei tohi langeda alla kokkulepitud kiiruse.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 01:46:39 vasta tsitaadiga

ehk siis 12/1 puhul on maakohas targem starmani peale üle minna - saad küll 10mbit aga seest koos 20 kanali digitv-ga maksad 18€.
või zoomiga 21mbit +digitv 21€

Linna puhul isegi digitv + 200/50 maksab 28€ - elioni 12/1 + digitv maksab isegi sellest rohkem.

PLUS starmani puhul ei lange sul netikiirus kui teleka sisse lülitad. Elioni IPTV on puhas idiootsus.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
19Mart94
HV kasutaja

liitunud: 22.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 03:35:34 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Max kiirus on antud 17a standardi puhul 100/50 (300m kaugusel jaamast) kuigi süsteem näitab, et liin võimaldab suuremaid. Jällegi, Elion ei taha kiusata kuid optimaalne kaugus ning liinide kvaliteet ja klientide arvu suhe kaablis dikteerib ette, palju ja kaugele mida müüa saab. 800M vaskpaaril, antud tehnoloogial saab suhteliselt kindlalt garanteerida 45/12 liinikiirusega ühenduse. Ehk kõige hullem mis olla saab, on max 50M kandis ja samas teenused töötavad.
Ehk siis veel täpsemalt, täna on sul max kiirused sellised nagu nad on, klientide lisandudes samale liinile, võivad numbrid hakata langema, kuid need ei tohi langeda alla kokkulepitud kiiruse.

Seega, teoorias oleks võimalik lähemal asujatele pakkuda veel paremaid kiiruseid?

Enamasti jääb Elioni optika arendus külades just vähese klientuuri taha? Küsin just selle pärast, et 10Mbps üles jääb endiselt natukene väheseks. Kas KOV poolne eelnev luba & kooskõla kiirendaks asju?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 08:24:20 vasta tsitaadiga

19Mart94 kirjutas:

Enamasti jääb Elioni optika arendus külades just vähese klientuuri taha? Küsin just selle pärast, et 10Mbps üles jääb endiselt natukene väheseks. Kas KOV poolne eelnev luba & kooskõla kiirendaks asju?
Iga asi on parem kui HV foorumis nutmine (ei käi Su pihta).

Jah, KOVil on kindlasti suurem ja tugevam rusikas ja seljatagune kui üksikisikul.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R3negadeX
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 08:30:33 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
libe kirjutas:
kui ma nüüd sooviksin seda näkast 300mbps ühendust, kas see läheb tehnoloogiavahetuse alla?
eeldab ju konkreetselt minupoolsete seadmete vahetust, tõenäoliselt oleks vaja ka cat5 asemel optika korterisse vedada icon_rolleyes.gif
icon_question.gif icon_rolleyes.gif


KMI ühendusega toimib ka, ei pea optika kaabel tuppa tulema. Mis seade sul kodus on hetkel?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 08:32:33 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
kui ma nüüd sooviksin seda näkast 300mbps ühendust, kas see läheb tehnoloogiavahetuse alla?
eeldab ju konkreetselt minupoolsete seadmete vahetust, tõenäoliselt oleks vaja ka cat5 asemel optika korterisse vedada icon_rolleyes.gif
Oleneb olukorrast.

1. augustist saab teha taotluse kiirema kiiruse saamiseks. Kellele tuleb optika tuppa nendel käib teoorias kähku - vaja on ju vaid muuta mõni parameeter siin-seal.

Kellele tuleb tuppa CAT5(e) - on küsimus mis asub teises otsas. Kui gigabiti võimekusega seade, kui kaabeldus on kenasti gigabitt, kui kunde seade ka sobib - siis võiks ka olla mõne muutuja kruttimise teema.

Seega kui aeg on käes siis saab täpsemalt midagi arvata. Kuu ajaga võidakse näiteks vahetada välja majaswitch gigabitise LANi-otsaga seadme vastu.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mxxm88
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 10:55:20 vasta tsitaadiga

Kas TG784 ja TG789vn ruuterid saavad selle 300 mb ühendusega hakkama või peab uue ruuteri ostma?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 11:02:42 vasta tsitaadiga

mxxm88 kirjutas:
Kas TG784 ja TG789vn ruuterid saavad selle 300 mb ühendusega hakkama või peab uue ruuteri ostma?

Kui tarbid kolme arvutiga ruuteri eri portide taga kaabliga, siis ehk isegi kuidagi saab. Soovitavalt on vaja hankida ikkagi Gigabit sisevõrguseadmed mis on ka võimsama protsessori ja tarkvaraga.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 11:05:02 vasta tsitaadiga

Ilma ruuterita saab ka edaspidi ?
St, et teleka jaoks 784, aga nett jookseb sealt mööda

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 11:06:25 vasta tsitaadiga

TG789vn WAN ots on 1Gbit aga LAN poolsed pesad 100MBit.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2014 11:10:56 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
TG789vn WAN ots on 1Gbit aga LAN poolsed pesad 100MBit.
Just.

Ehk siis Elioni pakutavatest kodukasutajate ruuteritest on Inteno ainus variant 300 Mbps puhul.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.