Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Elion märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 175, 176, 177 ... 233, 234, 235  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 08.06.2014 15:28:47 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
... "üle vase" signaaliedastuse uued ja paremad standarrdid

Ja need oleks?
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 08.06.2014 16:23:55 vasta tsitaadiga

üle vase ei hakata midagi vist uuendama,kuna võrk on niivõrd vananenud nii tehniliselt, kui moraalselt et ka VDSL-le üleviimine ei tasu tänaseks ära, selle etapiga on juba hiljaks jäädud. Teadagi, VDSL tahab "korralikku võrku", lühikesi distantse jne. Neil pole mõtet kõik vaseliinid välja kaevata ja asendada uue vasepaariga, "tihedama kapivõrguga", mis lubaks pakkuda VDSL-i.
Tõenäoline on see, et 10+ aasta lõikes pannakse uus arengukava paika, mille alusel nad vaskpaari kliendid valguskaablile üle viivad.
Kas ja millal see reaalsuseks saab, võib ainult "unistada". Ilma valguskaablita nad ei saa kliente ka voipile nii lihtsalt üle viia, kuigi see plaan neil olla- kaotada fikstelefoniside ja asendada kõik voipiga. Vana digitaaljaama telefoniside säilib praegu sellisena nagu on üksnes tänu sellele, et lõviosa klientidest on vaskpaari peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 08.06.2014 17:28:06 vasta tsitaadiga

ab79 kirjutas:
üle vase ei hakata midagi vist uuendama,kuna võrk on niivõrd vananenud nii tehniliselt, kui moraalselt et ka VDSL-le üleviimine ei tasu tänaseks ära, selle etapiga on juba hiljaks jäädud. Teadagi, VDSL tahab "korralikku võrku", lühikesi distantse jne. Neil pole mõtet kõik vaseliinid välja kaevata ja asendada uue vasepaariga, "tihedama kapivõrguga", mis lubaks pakkuda VDSL-i.
Tõenäoline on see, et 10+ aasta lõikes pannakse uus arengukava paika, mille alusel nad vaskpaari kliendid valguskaablile üle viivad.
Kas ja millal see reaalsuseks saab, võib ainult "unistada". Ilma valguskaablita nad ei saa kliente ka voipile nii lihtsalt üle viia, kuigi see plaan neil olla- kaotada fikstelefoniside ja asendada kõik voipiga. Vana digitaaljaama telefoniside säilib praegu sellisena nagu on üksnes tänu sellele, et lõviosa klientidest on vaskpaari peal.

Vask ja VOIP nüüd küll üksteist ei välista. Ma tean mõnda sellist, kes internetti ei pruugi, aga kodus istub TG 7XX, millel ainult telefon taga.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 08.06.2014 18:25:44 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
ab79 kirjutas:
üle vase ei hakata midagi vist uuendama,kuna võrk on niivõrd vananenud nii tehniliselt, kui moraalselt et ka VDSL-le üleviimine ei tasu tänaseks ära, selle etapiga on juba hiljaks jäädud. Teadagi, VDSL tahab "korralikku võrku", lühikesi distantse jne. Neil pole mõtet kõik vaseliinid välja kaevata ja asendada uue vasepaariga, "tihedama kapivõrguga", mis lubaks pakkuda VDSL-i.
Tõenäoline on see, et 10+ aasta lõikes pannakse uus arengukava paika, mille alusel nad vaskpaari kliendid valguskaablile üle viivad.
Kas ja millal see reaalsuseks saab, võib av-dinult "unistada". Ilma valguskaablita nad ei saa kliente ka voipile nii lihtsalt üle viia, kuigi see plaan neil olla- kaotada fikstelefoniside ja asendada kõik voipiga. Vana digitaaljaama telefoniside säilib praegu sellisena nagu on üksnes tänu sellele, et lõviosa klientidest on vaskpaari peal.

Vask ja VOIP nüüd küll üksteist ei välista. Ma tean mõnda sellist, kes internetti ei pruugi, aga kodus istub TG 7XX, millel ainult telefon taga.

Just. meil viidi kogu küla mõned aastad tagasi käsukorras VOIPi peale, paljud vanainimesed ksutavadki ruuteri taga ainult telefoni ja mõned ka lisaks tv-d.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 08.06.2014 19:54:32 vasta tsitaadiga

ma pidasin silmas massilist voipile üleminekut. Kui lõvi tuleks praegu mu ukse taha või saadaks kirja, et x päevast alates sulgeme fikstelefoniteenuse, mis asendataks voip-ga siis saaksid nad minult vastuseks lepingu lõpetamise. VOIP ei garanteeri vältimatu hädaabi kõne tegemise võimalust 24/7, kuna ruuter ja voip telefoniside on sõltuvad elektritoitest. fiks saab aga toidet, üle telefoniliini otse jaamast. Ja on alati olemas. Sest Digitaaltelefonijaamadel peaks olema varugeneraator just hädaabikõnede teenindamiseks. Seaduses vist kah see nõue sees.
Nohjah, kuna lõvi ja parima levialaga operaator nüüd lisaks varem toimunud "tehnilisele" ühinemisele ühinevad ka juriidiliselt, siis minust faktiliselt nad ilma ei jääks, kuna olen ikkagi "parima levialaga operaatori klient" icon_confused.gif, aga oma voip kampaaniaga hoidku minust eemale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2014 21:46:51 vasta tsitaadiga

Mis vahet seal on kas UPS asub elioni seadmekapis või kodus vajalike seadmete taga...

Kui UPS aku taha ainult ruuter, võrguketas vms kriitiline tehnika panna, siis jagub seda akut tundideks. Ülejäänud tehnika saab panna lihtsalt ülepingekaitsega pistikutesse, millel akutoidet pole. Kodune UPS on väärt investeering.

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007




sõnum 08.06.2014 21:49:17 vasta tsitaadiga

Meil viidi kogu küla üle raadiotelefonile. Lisaks lubati lahkelt telefoni kuumaksu tõsta (uuem kaasaegne tehnika ju võrreldes analoog telefoniga).
Spoiler Spoiler Spoiler


Viimane aeg oli mul analoog liini taga juhtmeta telefon. Elektri kadumisel oli ka see tumm, sest baasjaam ei saanud seinast toidet.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-KRANTS-
vitamiinidiiler
-KRANTS-

liitunud: 19.11.2005




sõnum 08.06.2014 21:58:35 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
p2ep kirjutas:
ot:
Spoiler Spoiler Spoiler
Ma panen end kohe kirja järgmisele mandariiniringile ühele tasuta kastile. Sest ma olen kuulnud, et Säästumarket teeb häid pakkumisi ja kui ikka OÜ Vitamiinidiiler ei soovi oma klienti hoida siis...

Sa oled ikka eriti kitsarinnaline. Kõike arveldatakse mandariinides?

_________________
Kui keegi mandariini tahab, siis helistab icon_smile.gif

Ühendust saab siin: https://www.facebook.com/groups/1953700414852281/
Kommentaarid: 364 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 243
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.06.2014 22:02:57 vasta tsitaadiga

Ei, ruuterites ja digiboksides ka.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.06.2014 22:30:52 vasta tsitaadiga

Elioni piksekaitsesüsteem jaamades ei olnud eriti efektiivne (100% pole paraku reaalne). Juba eile hakkas kooruma, et ümberkaudu on mitukümmend ruuterit ja digiboksi surnud.
Tänase infoga tuli neid juurde. Hea litter ikka. Endal tuli täna juurde switch, enne kasutama hakkamist ei tea, mis veel võib kärsanud olla. thumbs_down.gif

Kes Elioni helistasid, said teada, palju uus maksab ja et poest on ka kohe saada. Põnev, kas nende laoseis ikka seda ostuhullust välja kannab icon_lol.gif .

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.06.2014 22:31:55 vasta tsitaadiga

Juba definitsiooni järgi on jaamas asuv piksekaitse jaama jaoks. Lõppkliendi ots on midagi muud, selle eest peab kunde ise hoolitsema.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2014 22:35:42 vasta tsitaadiga

ab79 kirjutas:
ma pidasin silmas massilist voipile üleminekut. Kui lõvi tuleks praegu mu ukse taha või saadaks kirja, et x päevast alates sulgeme fikstelefoniteenuse, mis asendataks voip-ga siis saaksid nad minult vastuseks lepingu lõpetamise. VOIP ei garanteeri vältimatu hädaabi kõne tegemise võimalust 24/7, kuna ruuter ja voip telefoniside on sõltuvad elektritoitest. fiks saab aga toidet, üle telefoniliini otse jaamast. Ja on alati olemas. Sest Digitaaltelefonijaamadel peaks olema varugeneraator just hädaabikõnede teenindamiseks. Seaduses vist kah see nõue sees.
Nohjah, kuna lõvi ja parima levialaga operaator nüüd lisaks varem toimunud "tehnilisele" ühinemisele ühinevad ka juriidiliselt, siis minust faktiliselt nad ilma ei jääks, kuna olen ikkagi "parima levialaga operaatori klient" icon_confused.gif, aga oma voip kampaaniaga hoidku minust eemale.


Siin on suuresti probleem selles, et olemasolevale lahendusele lõppes tugi vist 2011 lõpuga. Ehk siis täna lõvi lõõtsutab nende varude pealt, mis ajalooliselt on. Mingi hetk see ei ole enam võimalik...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 08.06.2014 22:54:39 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
Meil viidi kogu küla üle raadiotelefonile. Lisaks lubati lahkelt telefoni kuumaksu tõsta (uuem kaasaegne tehnika ju võrreldes analoog telefoniga).
Spoiler Spoiler Spoiler


Viimane aeg oli mul analoog liini taga juhtmeta telefon. Elektri kadumisel oli ka see tumm, sest baasjaam ei saanud seinast toidet.

ok, aga tavaline nuppude ja toruga lauatelefon ei vaja välist toidet, see töötab otse ka siis, kui su kodus elekter kadunud on.

Taifunk jah, ma saan aru, et lõppudelõpuks määritakse kõik kliendi kaela. Mul suurt vahet ei ole, aga oma LED teleka panin küll upsi taha, seda põhjusel, et kui peaks tulema voolukatkestus tarkvara uuendamise ajal, siis saan rahulikult protsessi kas katkestada, tõmbamise staadiumis või ära oodata, millal telekas uuendamise lõpuni viib. Kord oli juhus, et loetud sekundite järel peale tarkvarauuendamise lõpetamist kadus vool ära. Täiega "loteriivõit" icon_cool.gif Siis mõtlesingi et peab teleka upsi taha panema. UPS mul ei kannata suurt koormust, tahtsin lauaarvuti ja molu koos telekaga samuti upsi alla panna, ei võtnud vedu. Pole mõelnud, et ruuter võiks upsi all olla.

Aeron: Ma saan aru, aga kuidas mujal maailmas see kiviaegne fiksside ikka jätkuvalt kasutuses on? Ma usun, et neid seadmeid ikkagi toodetakse, kui mitte väga levinult, siis Venemaa-Hiina turule ikkagi. Tuleb tarnijat vahetada. Asi on viitsimises, tahetakse olla eesrindlikud pioneerid, unustades ära, et see pole maali-juuli jaoks primaarse tähtsusega.
Mäletate kõik neid 2-te blackouti, kogu Elioni-EMT elektrooniline side kõik maas? Isegi 112 ei töötanud.
Nüüd kujutage ette et selline blackout tekib just siis, kui teie vanaemal hakkab eluohtlikult halb ja oh õnnetust, mobiili aku tühi ja voip on maas, kuna voolu ei ole. Lähim naabritalu asub 500-1000m kaugusel...
Maapiirkondades mõnes kohas on vool väga kõikuv, kujutan ette et mõnes majapidamises ruuterid ei töötagi stabiilselt. Ja loota sellises olukorras pidevale sidevõimalusele on pehmelt öeldes jama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2014 22:55:36 vasta tsitaadiga

-KRANTS- kirjutas:
Mark0 kirjutas:
p2ep kirjutas:
ot:
Spoiler Spoiler Spoiler
Ma panen end kohe kirja järgmisele mandariiniringile ühele tasuta kastile. Sest ma olen kuulnud, et Säästumarket teeb häid pakkumisi ja kui ikka OÜ Vitamiinidiiler ei soovi oma klienti hoida siis...

Sa oled ikka eriti kitsarinnaline. Kõike arveldatakse mandariinides?
sa nagu tõsiselt halvustad hetkel? icon_eek.gif
Loe palun oma esimene postitus läbi, arvan, ma võtaks ka tasuta kasti mandariine thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.06.2014 23:07:32 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Juba definitsiooni järgi on jaamas asuv piksekaitse jaama jaoks. Lõppkliendi ots on midagi muud, selle eest peab kunde ise hoolitsema.


Kunde ostab andmesidet, mitte elektrienergiat Elionilt.
Samas, kas tegu on maakaablisse indutseeritud pingelaenguga, jaamast ei tohiks edasi vast mittemiskit tulla.

Kes müüb neid tarbijaotsa DSL liinile sobivaid piksekaitsmeid. OBO Bettermann, vist?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.06.2014 23:15:02 vasta tsitaadiga

Sel äikeseperioodil pole veel keegi vist seda linki siia pastenud: www.elion.ee/aike. Hoiab arutelus palju postitusi kokku.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 08.06.2014 23:17:35 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Kes müüb neid tarbijaotsa DSL liinile sobivaid piksekaitsmeid. OBO Bettermann, vist?

Jah. Endal tuleb telefoniliinile kasutusele selline asi nagu TD-4/I, pidavat kõige uuem ja uhkem olema. Arvutite jms taha soovitati panna eraldi täppiskaitsmed.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.06.2014 23:21:17 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Mark0 kirjutas:
Juba definitsiooni järgi on jaamas asuv piksekaitse jaama jaoks. Lõppkliendi ots on midagi muud, selle eest peab kunde ise hoolitsema.


Kunde ostab andmesidet, mitte elektrienergiat Elionilt.
Samas, kas tegu on maakaablisse indutseeritud pingelaenguga, jaamast ei tohiks edasi vast mittemiskit tulla.

Kes müüb neid tarbijaotsa DSL liinile sobivaid piksekaitsmeid. OBO Bettermann, vist?

Vaat - vastupidi on - äikselaks vöib vabalt jaama seadmetest "üle lüüa" ka teistesse sideliinidesse ja siis ka terve rea seadmeid mujal samuti maha pöletada. Küsimus on ainult selles mis pingega "litakas" oli.

Ja mis nendesse äikese-ülepingekaitsetesse puutub, siis väga paljud neist on ühekordse kastusega kaitsed. Seega pead siis pidevalt käima ja kontrollima ning möötma kas kaitsed on korras või vajavad väljavahetust.

Aga uuri Elfa Distrelec-st, vanasti olid neil ka ülepingekaitsed kataloogis täiesti olemas.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.06.2014 23:23:19 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Sel äikeseperioodil pole veel keegi vist seda linki siia pastenud: www.elion.ee/aike. Hoiab arutelus palju postitusi kokku.


Sellest poleks kasu olnud, kuna see pauk tuli täiesti selgest taevast. Mingi ilge jumakas käis samuti selgest taevast täiesti ootamatult hommikul.
Äikeseperiood kestab aastaringselt muide, ka talvel.

sooty kirjutas:
jägaja kirjutas:
Kes müüb neid tarbijaotsa DSL liinile sobivaid piksekaitsmeid. OBO Bettermann, vist?

Jah. Endal tuleb telefoniliinile kasutusele selline asi nagu TD-4/I, pidavat kõige uuem ja uhkem olema. Arvutite jms taha soovitati panna eraldi täppiskaitsmed.


Palun täpsemat viidet. Ei suutnud kiire googliga kohe miskit leida. icon_redface.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 08.06.2014 23:31:51 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Palun täpsemat viidet. Ei suutnud kiire googliga kohe miskit leida. icon_redface.gif

PDF - http://www.obo-bettermann.com/think/tbs/downloads/Tele-Defender_en.pdf

Küsida võiks seda näiteks Elektroskandiast. Täppiskaitsmed olid kuu-kaks tagasi kohapeal laos olemas, selle TD-4 kohta ei oska öelda.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.06.2014 23:39:28 vasta tsitaadiga

2010-dal aastal kirjutas indrekp nii: icon_cool.gif

kõigil õigus, sõltub pikselöögist, otse kliendi ligidal liini põrutab siis ei päästa ka vanajumal ise ja biljon volti põrutab kõigist kaitsetest läbi.
Kaugemal põrutava pikselöögi kaitsmiseks võite valida siis elektrispetsialistide amd2000 ja Energizeri soovitatud eraldi maandusega telefoniliini kaitsme.


Re: Nett kaob äike ajal.
http://foorum.elion.ee/foorum/viewtopic.php?f=19&t=19553&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.06.2014 23:44:38 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:

Sellest poleks kasu olnud, kuna see pauk tuli täiesti selgest taevast. Mingi ilge jumakas käis samuti selgest taevast täiesti ootamatult hommikul.
Äikeseperiood kestab aastaringselt muide, ka talvel.
Kui selline oht on alati käepärast siis seda enam tasub preventatiivselt käituda. Mu sõbra isal on maal kapi otsas mitu arvutit, ruutereid, üks telekas isegi - kõik äikesega läinud aja jooksul. Aga näe, ei ole tahtnud turvalisusse investeerida.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.06.2014 00:23:23 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
jägaja kirjutas:

Sellest poleks kasu olnud, kuna see pauk tuli täiesti selgest taevast. Mingi ilge jumakas käis samuti selgest taevast täiesti ootamatult hommikul.
Äikeseperiood kestab aastaringselt muide, ka talvel.
Kui selline oht on alati käepärast siis seda enam tasub preventatiivselt käituda. Mu sõbra isal on maal kapi otsas mitu arvutit, ruutereid, üks telekas isegi - kõik äikesega läinud aja jooksul. Aga näe, ei ole tahtnud turvalisusse investeerida.


Räägi nüüd puhtsüdamlikult ära, mis või kes sind kaitseb pikselöögi korral? icon_razz1.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 09.06.2014 08:31:08 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:

Räägi nüüd puhtsüdamlikult ära, mis või kes sind kaitseb pikselöögi korral? :-P
Ajud ja info liikumine. St kui oled kas omal nahal läbi elanud või kasvõi HV foorumit lugedes kaasa mõelnud siis kasvõi piksekaitse aitab mõnikord. Mõnikord ka vastav UPS. Mõnikord jõuab kaablid küljest kiskuda enne äikest.

Kindel on see, et kui käed rüpes istuda siis varem või hiljem pauk tuleb.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.06.2014 08:46:18 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
jägaja kirjutas:

Räägi nüüd puhtsüdamlikult ära, mis või kes sind kaitseb pikselöögi korral? icon_razz1.gif
Ajud ja info liikumine. St kui oled kas omal nahal läbi elanud või kasvõi HV foorumit lugedes kaasa mõelnud siis kasvõi piksekaitse aitab mõnikord. Mõnikord ka vastav UPS. Mõnikord jõuab kaablid küljest kiskuda enne äikest.

Kindel on see, et kui käed rüpes istuda siis varem või hiljem pauk tuleb.

Köik algab väga lihtsast kahest asjast:
1. Kas on välgu otsetabamus telefoniliini või elektrliini või mitte.
2. Ja kui suur on selle pikselöögiga kaasnenud pingetugevus.

Kui on otsetabamus ja sellega kaasnevad miljonid voldid siis ei päästa seda tehnikat mitte miski ja lisaks sellele vöib see tehnika, kas üksi või koos korteri - majaga, ka maha pöleda.
---------------
Ja mis kaitsetesse puutub, siis kaitse efektiivsus söltub ka kaitse rakendumise kiirusest. Kui on ikka aeglane kaitse, siis on tehnikaseade enne kutu kui kaitse üleüldse rakenduda suudab. Ülikiire kaitse vöib jällegi maksta rohkem kui maksab see seade mida ta kaitseb. icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Elion mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 175, 176, 177 ... 233, 234, 235  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.