Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Testime 4g modemeid – Huawei E392 vs E3272s märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2014 20:28:40 Testime 4g modemeid – Huawei E392 vs E3272s vasta tsitaadiga


Eesmärgiks on anda ülevaade, kuidas 4G internetiühendus reaalselt toimib maakohas. Püüame leida vastused järgnevatele küsimustele:
    Kui palju aitab kaasa lisaantenn netikiirusele?
    Kuidas netipulgad töötavad 3G ruuteritega?
    Kas USB pikenduskaabli abil saab levi parandada?


Pelgulinnas 4G pulgaga testides sain allalaadimise kiiruseks 70Mbit/s ning üleslaadimise kiiruseks 30Mbit/s, kuid siinses ülevaates testin vaid maakohta, kus levi on halb ja EMT-ga telefoniga rääkides tuleks pigem akna alla liikuda, vastasel juhul võib telefonikõne muutuda katkendlikuks.

Testimise asukoht: Harjumaal, Pärnu maantee lähedal, enne Kernut, peale Metsanurga küla.

Levi poolest 3G osas levib vaid EMT, muud operaatorid pakuvad vaid GPRS või Edge.
Kasutusel oli EMT XL+4G pakett, lubatud allalaadimiskiiruseks kuni 150Mbit/s ning lubatud üleslaadimiskiiruseks kuni 50Mbit/s

Testimisvahendid
4G Netipulgad
Huawei E392 (E392u-12)
Link: http://www.store4g.com/huawei-e392/
Suhteliselt suur netipulk, mis võtab enda alla ka naaber USB pordi. Käesolevast pulgast on müügil mitu erinevat modifikatsiooni, milledest Eestis sobib kasutamiseks vaid E392u-12 ning E392u-22. Enne ostu tuleks modifikatsioonile pöörata tähelepanu. Pulk on mingil määral võimeline töötama üle USB pikenduskaabli.
Modemil on 2tk TS9 antennipesa ning Micro-SD mälukaardi pesa.
Töötab mini-SIM suuruses kaardiga.
Spoiler Spoiler Spoiler


Huawei E3272S (E3272S-153)
Link: https://pood.tele2.ee/et/product/huawei-e3272-4g-modem
Väiksem võrreldes E392-ga, kuid ikkagi võtab enda alla naaber USB pordi. Pulk on pärit Tele2 esindusest ja oli ostes võrguvaba. Üle USB pikenduskaabli käesolev pulk kahjuks ei tööta.
Modemil on 2tk TS9 antennipesa ning Micro-SD mälukaardi pesa.
Töötab mini-SIM suuruses kaardiga.

Spoiler Spoiler Spoiler



Ruuterid
Asus RT-AC66U
Link: https://www.asus.com/Networking/RTAC66U/
Suhteliselt kallis ruuter, millel on 2 USB 2.0 porti. Loomulikult kui ühendada käesolevas ülevaates mainitud netipulk, siis teist USB porti kasutada ei saa.
Suurimaks plussiks on 3 antenni, DD-WRT firmware võimalus ning suur kiirus.
Firmware: 3.0.0.4.374_130

TP-Link MR-3220
Link: http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-MR3220
Käesoleva ruuteri saab kätte 25-30€ eest. Vaid v2 versioon toetab 4G pulkasid.
Firmware: 3.15.2 Build 130423 Rel.61823n
Hardware version: MR3220 v2 00000000

Muud tarvikud
Antenn TS9 13db antenn alusega
Link: http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-13db-TS9-EXTERNAL-ANTENNA-HUAWEI-E586-E5332-E5776-E353-E589-E5756-E392-MF80-/281140071197
Kui modemil on 2 antenniauku, siis ühe antenni olemasolul tuleks ühendada pessa nr. 1.

USB pikenduskaablid
• 1.8m võimendita: http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/pikenduskaabel/ESPERANZA-USB-pikenduskaabel-A-A-M-F-18-m-63928
• 5.0m võimendiga: http://www.oomipood.ee/product/cable-147hs/usb-pikenduskaabel-5m-voimendiga
Kui eraldi märgitud pole, siis testides töötasid USB pikenduskaablid sarnaselt

Testid
Kuna ühenduse kiirus on kõikuv, sai iga kombinatsiooniga tehtud kolm testi.

Modem ühendatud arvuti külge

Ilma antennita, ilma USB pikenduseta
- Huawei E392u-12
- Huawei E3272S-153

Antenniga, ilma USB pikenduseta
- Huawei E392u-12
- Huawei E3272S-153

Ilma antennita, USB pikendusega
- Huawei E392u-12
Ei tööta, ütleb, et software failed to install - Huawei E3272S-153

Antenniga, USB pikendusega
- Huawei E392u-12
Ei tööta, ütleb, et software failed to install - Huawei E3272S-153

Otse arvutiga ühendatud modemi kiirus võib olla madalam seetõttu, et modem on aknast ~80cm kaugemal kui muud testimiseks kasutatud positsioonid.
Kasutusel oli Huawei Mobile Partner tarkvara.
E392 näitas 4G LTE leviks 1 pulk, E3272S näitas 4G LTE leviks 2 pulka.
E392 töötas põhiliselt HSPA+ režiimil, LTE režiimile surumine tõmmas saavutatud kiirust alla poole võrra.
E3272S aga toimis edukalt 4G LTE režiimil.

Modem ühendatud ruuteri Asus RT-AC66U külge

Ilma antennita, ilma USB pikenduseta
- Huawei E392u-12
- Huawei E3272S-153

Antenniga, ilma USB pikenduseta
- Huawei E392u-12
- Huawei E3272S-153

Ilma antennita, USB pikendusega
- Huawei E392u-12
Ei tööta - Huawei E3272S-153

Antenniga, USB pikendusega
- Huawei E392u-12
Ei tööta - Huawei E3272S-153

5-meetrise võimendiga USB kaabliga E392 keeldus töötamast.

Modem ühendatud ruuteri TP-Link MR3220 külge

Ilma antennita, ilma USB pikenduseta
- Huawei E392u-12
Ei tööta - Huawei E3272S-153

Antenniga, ilma USB pikenduseta
- Huawei E392u-12
Ei tööta - Huawei E3272S-153

Ilma antennita, USB pikendusega
Ei tööta - Huawei E392u-12
Ei tööta - Huawei E3272S-153

Antenniga, USB pikendusega
Ei tööta - Huawei E392u-12
Ei tööta - Huawei E3272S-153

E3272S ei taha töötada koos TP-Link ruuteriga. Ütleb, et modem identified kuid ei connecti kunagi ära. Peale mõningast ootamist püüab uuesti identify teha ja connectida. Tsükkel kordub lõpmatuseni.

Kokkuvõte
Julgen väita, et maal viibides on mobiilne internet täiesti kasutuskõlblik ning suhteliselt sarnane Elioni ADSL kodulahenduse paketiga, kus oli 12Mbit alla ning 1Mbit üles. Sellise kiirusega saab täiesti normaalselt tööd teha.
Lisaks näitavad testid, et USB pikenduskaabel levi parandamise eesmärgil on pigem mõttetu. Ka siis kui USB pikenduskaabli otsa ühendatud modem ära tuntakse, kipub ühendus päevas nii kord paar katkema. Halva levi puhul on mõistlikum muretseda kas antenn või ruuter, sest sellisel puhul mängib suurt rolli modemi asukoht ning ka orientatsioon. Vertikaalses asendis on ühendus pisut parem.
Enne netipulgale ruuteri muretsemist tuleb ära teha kodutöö, veendumaks, et netipulk ruuteriga koos ikka tööle hakkaks.
TP-Linki ruuteril pidin PIN koodi küsimise ära keelama, et ta üldse ühendaks, Asus suutis PIN koodi mällu salvestada ja automaatselt ühenduda.

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.05.2014 20:52:11 vasta tsitaadiga

Väikse ääremärkusena - võimendiga pikendused ongi erinevad. Näiteks Elisa poolt pakutava võimendiga pikendusega (Lindy toode) on siiani töötanud kõik Huawei USB-modemid.

See siis:
https://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/usb/20-pikenduskaabel-voiemdiga
----------------------------
Ja üks asi, mis muude võimendiga pikendustega ette võib tulla, on see et üks USB-pesa ei suuda ära toita nii USB-võimendit kui ka USB-modemit. Sel juhul on tarvis kasutada juhet mis võtab toite kahest USB-pesast.

Ning üks väike vihje veel - Huawei Mobile Partner oskab mõõta ka signaalitugevust detsibellides. Ja vot detsibellides saad alles õigesti teada kui tugev signaal tegelikult on. Korraliku signaali tarbeks vajad vähemalt - 80dB tugevust signaali, veel parem kui on signaalitugevus -70dB või veelgi vähem.
PS: Mul praegu on E3276 viidud võimendusega pikendusega akna juurde ning signaalitugevus on:
Network name: elisa
RSSI: >= -51dBm
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2014 23:23:17 vasta tsitaadiga

Vaatasin uuesti üle.
U392 näitas RSSI tugevuseks -83dBm
E3272S näitas RSSI tugevuseks -85dBm

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2014 08:24:08 vasta tsitaadiga

Kasutasid 1 või 2 (välist) antenni?
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.05.2014 09:36:49 vasta tsitaadiga

Antennidest niipalju, et sellised väiksed toaantennid tekitavad tihti selle probleemi, et nad ei püüa mitte vajalikku otsesignaali vaid hakkavad püüdma toaseintelt, lagedelt ja põrandatelt peegelduvat peegelsignaali. Ning siis võib tulemus osutuda kehvemaks kui USB-modemi enda vedamine akna juurde. Nii, et kui mõelda antennile, siis tasub juba mõelda välisantennile ning see kinnitatakse nii kõrgele, et on olemas otsenähtavus mobiilimastiga.

PS: Eestis hetkel müügisolevatest antennidest - Elisa müüb 3G-4G välisantenni, mis ka mujal maailmas on kiitust saanud. Ja on plaanis see suve poole ka mõnede tuttavate juures kasutusele võtta.
See antenn siis:
https://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/lpda/suundantenn-a701-10-smam
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2014 10:57:15 vasta tsitaadiga

Netiühendusel on veel üks väga tähtis näitaja, mis on tihti tähtsam kui allalaadimise kiirus icon_exclaim.gif
Allalaadimise kiirust ei olegi enamikel juhtudel tegelikult vaja. Enamike jaoks määrab netikasutuse mugavuse pigem latentsus. Sellest jääb "G" ühendustel aga kõvasti puudu.
Selle tõttu on ka 1-2mbit kaabelühendus netis surfates tegelikult kiirem 7mbit 3/4g ühendusest.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates


viimati muutis Noname 13.05.2014 10:58:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2014 10:58:16 vasta tsitaadiga

45ms pole ju kõige halvem icon_rolleyes.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2014 10:59:11 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
45ms pole ju kõige halvem icon_rolleyes.gif
Umbes 5-6 korda halvem kui normaalsel kaabelühendusel
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2014 11:00:21 vasta tsitaadiga

Keskmine eestimaine ADSL või kaabelühendus on siiski 20-30ms. VDSL vist tuli sinna 10-15ms kanti
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuera
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2010




sõnum 13.05.2014 11:17:11 vasta tsitaadiga

Tegelikult isegi välisantenniga võtab 3G pulk esimese ettejuhtuva signaali, mitte tugevaima signaali.
Ka sama masti otsas on 3..4 kiirgurit ja oleneb ka sellest, millise pulk neist valib.
Ma pean mitu korda disconnectima ja connectima enne kui sobiliku celli otsa saan.
Kahjuks pole pulgale võimalik ka öelda, et ma tahan celli nr xxxx.

Kui otsenähtavust pole, siis on lained niikuinii metsas ja vastu maad pihustunud, niiet mingit erilist loogikat nende levimisel ei maksa eeldada.

Seetõttu tuleks testid teha ikkagi mingi konkreetse celli suhtes.
Tore applikatsioon internetipulkadega mängimiseks on: http://www.nerve.org.za/mdma/
Näitab ära nii SNR kui ka celli numbrid.

Lisaks mängib rolli ka masti koormatus. Suurem SNR ei pruugi veel tagada suuremat kiirust jne jne jne.
Paras nõidumine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.05.2014 11:30:25 vasta tsitaadiga

tonuera kirjutas:
Tegelikult isegi välisantenniga võtab 3G pulk esimese ettejuhtuva signaali, mitte tugevaima signaali.
Ka sama masti otsas on 3..4 kiirgurit ja oleneb ka sellest, millise pulk neist valib.
Ma pean mitu korda disconnectima ja connectima enne kui sobiliku celli otsa saan.
Kahjuks pole pulgale võimalik ka öelda, et ma tahan celli nr xxxx.

Kui otsenähtavust pole, siis on lained niikuinii metsas ja vastu maad pihustunud, niiet mingit erilist loogikat nende levimisel ei maksa eeldada.

Seetõttu tuleks testid teha ikkagi mingi konkreetse celli suhtes.
Tore applikatsioon internetipulkadega mängimiseks on: http://www.nerve.org.za/mdma/
Näitab ära nii SNR kui ka celli numbrid.

Lisaks mängib rolli ka masti koormatus. Suurem SNR ei pruugi veel tagada suuremat kiirust jne jne jne.
Paras nõidumine.

Tihti on peamine probleem selles, et suundantenni asemele ostetakse ringantenn ja siis imestatakse, miks mitmeid saatjaid kinni püüab. icon_cool.gif
Ning väga hea ja väga täpselt suunatav suundantenn tuleb nagunii kas osta välismaalt või siis hoopis ise ehitada netis leiduvate jooniste järgi. beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif
---------------------------
Välismaa lehti lugedes on muidu näha, et rõhutatakse siis järgmist:
1. Välisantenn on otsenähtavuse kõrgusel. Ehk siis vajadusel ka a 10-30 meetri kõrgusel.
2. Ning et signaalitugevus on vähemalt -80dB.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2014 11:50:47 vasta tsitaadiga

Testisin 1 antenniga. Kahte antenni polnud lihtsalt käepärast.
Pingi kohta oskan öelda niipalju, et kui kunagi Elioni DSL kodulahendus oli, siis oli ping neti.ee-ga 39ms ning sellega võrreldes 45-60ms on täiesti OK näitaja.
Ülikiire netiga ping neti.ee-ga loomulikult 2ms oli.

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.05.2014 11:56:36 vasta tsitaadiga

Link siis suundantennile ja sellised Paraboolid on siis Läänes järjest populaarsem antennitüüp ning huvitaval kombel ei taha Eestis neid keegi müüa. icon_razz1.gif

J ühtlasi on siis ilusti-kenasti näha, kuidas LTE tarbeks on siis korraga 2 antenni töös (2xMIMO).
4G MIMO Grid Antenna Pack
http://telcoantennas.com.au/site/17dbi-4g-mimo-grid-parabolic-antenna-pack
------------------------
Ning midagi iseehitajatele icon_smile.gif - kaevasin välja vist maailma kõige rohkem külastatud kodulehe:

DIY 4G LTE Yagi Antenna in 10 Steps for $10
http://bcbj.org/antennae/lte_yagi_diy.htm
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.05.2014 12:53:06 vasta tsitaadiga

Ja üks väike nipp veel ja see puudutab siis seda, millest on vähe räägitud.

Nimelt seda siis, et võimendiga USB-pikenduse ehitamiseks kõlbavad ka (vähemalt osad) USB-HUB-id.

Ise olen katsetanud millalgi Sweex-i HUB-iga ning täiesti töötas igasuguste USB-modemitega.
--------------------------
Aga kui võimalik ja maksimaalne ühenduse kvaliteet, siis tasuks katsetada USB-modemi vedamist akna taha küll, väike näide:

E3276 a kahe meetri kaugusel aknast, mobiilimast otsenähtavuses
Network status
Network name: elisa
RSSI: -63dBm

E3276 otse akna taga, mobiilimast otsenähtavuses
Network status
Network name: elisa
RSSI: -53dBm
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2014 13:52:46 vasta tsitaadiga

Kõik päevad ei ole vennad, täna on viimase kuu aja halvim päev.
- Huawei E3272S-153 - Arvuti taga, antenniga.

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.05.2014 14:41:49 vasta tsitaadiga

matis, Facebookis kirjutatakse:

https://www.facebook.com/hinnavaatlus/posts/798220543528933?comment_id=798506646833656&offset=0&total_comments=1&notif_t=share_comment
tsitaat:
Selline huvitav tähelepanek, et testis kasutatud välisantenn ei toeta piirkonnas kasutatavat 800 MHz sagedust.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2014 15:19:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ping Elioni ADSL ühenduse taga kuhu ei ole võimalik tehniliselt üle 2mbit panna on ka 6-8ms.

Milleni sul see ping selline on ADSL taga... läpakast üle wifi koduse kohtvõrgu gatewayni?
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.05.2014 15:51:46 vasta tsitaadiga

Edit: Vähe kehvapoolne pilt sellest, kuidas E3276 on siis Sweexi 4-se USB-HUB-i küljes ning "roheline tuluke" näitab, et hetkel töötab siis 3,5G-s. Ja juhe hetkel on küljes 3-meetrine. Ja mõlemad saavad oma toite läppari USB-pesast.

Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 13.05.2014 16:29:09 vasta tsitaadiga

E3272 peaks töötama ka MR3220 ruuteriga, kui ruuterile on sisse söödetud see püsivara ning on tehtud ära need muudatused.
Pead ei anna, et see nüüd kohe kindlasti töötab, aga jutu järgi peaks asi toimima.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2014 18:47:19 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
matis, Facebookis kirjutatakse:

https://www.facebook.com/hinnavaatlus/posts/798220543528933?comment_id=798506646833656&offset=0&total_comments=1&notif_t=share_comment
tsitaat:
Selline huvitav tähelepanek, et testis kasutatud välisantenn ei toeta piirkonnas kasutatavat 800 MHz sagedust.


Antenn sai lisatud testi seepärast, et mul juhtus ta olema. Spetsiaalselt ma antenni ei ostnud. Kui nüüd vaadata siin testis olnud USB pikendusi, ruutereid, siis olen aru saanud, et ilma konkreetselt proovimata ma ostu teha ei kavatse.
Kui keegi on mulle nõus antenni laenama, saan testida ja kui antenn osutub asjalikuks ning pole ülemäära kallis, võin ka osta.

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina96
HV kasutaja
mina96

liitunud: 07.12.2001




sõnum 13.05.2014 20:02:11 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

PS: Eestis hetkel müügisolevatest antennidest - Elisa müüb 3G-4G välisantenni, mis ka mujal maailmas on kiitust saanud. Ja on plaanis see suve poole ka mõnede tuttavate juures kasutusele võtta.
See antenn siis:
https://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/lpda/suundantenn-a701-10-smam

http://www.aliexpress.com/item/New-3G-yagi-outdoor-antenna-25dBi-1710-2170-mhz-RP-SMA-male-plug-for-3G-modem/921193958.html?s=p
See peaks siis ka kõlbama. Sagedused klapivad. Lihtsam osta see 11€ eest kui ise nikerdama hakata. icon_question.gif

_________________
Inimene, kui tal on hea olla, mõtleb harva.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.05.2014 00:47:08 vasta tsitaadiga

Teeks nii, et ADSL vms püsiühenduse mehed ei tuleks siia hüppama.
Jutt on siiski mobiilsest andmesidest icon_idea.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dksvertix
HV kasutaja
dksvertix

liitunud: 28.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2014 05:14:06 vasta tsitaadiga

Proovisin Tele2 4G paketti. Kiirus oli Huawei E3276-ga pea 24mbit aga see-eest ping oli keskmiselt 800ms ja iga ~4 sekundi tagant hüppas ping 1-2 sekundi peale. Mitte midagi tarka selle ühendusega teha ei saanud. Proovisin siis Tele2 kaarti LG G2 telefonis. Keskmine ping oli siis 250ms ja hüppe lagi oli 550ms. Vot kohe teine asi. Niisiis, sellest ka küsimus: millisel (eestis müügil oleval, lukuvabal) netipulgal või -modemil on kõige parim sisseehitatud antenn?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.05.2014 07:15:44 vasta tsitaadiga

dksvertix kirjutas:
Proovisin Tele2 4G paketti. Kiirus oli Huawei E3276-ga pea 24mbit aga see-eest ping oli keskmiselt 800ms ja iga ~4 sekundi tagant hüppas ping 1-2 sekundi peale. Mitte midagi tarka selle ühendusega teha ei saanud. Proovisin siis Tele2 kaarti LG G2 telefonis. Keskmine ping oli siis 250ms ja hüppe lagi oli 550ms. Vot kohe teine asi. Niisiis, sellest ka küsimus: millisel (eestis müügil oleval, lukuvabal) netipulgal või -modemil on kõige parim sisseehitatud antenn?

Aga ega Sa sellest E3276-st paremat ei leiagi icon_cool.gif kuna see on 2xMIMO, ehk siis tal on sisseehitatult 2 antenni olemas. Ja ka välistena saad 2 välisantenni lisada, et maksimumi kätte saada.

Mis aga puutub sinu poolt toodud Pingi, siis mine ja "peksa" icon_cool.gif hoopis Tele2-e, kuna need Pingid on mõlemal juhul "korstnas".
Kui Tele2 LTE-võrk oleks korras, siis näeksid nii a 10-20ms pingi või veelgi vähem.

Pingi näide - EMT-i Superi kõnekaardi LTE:
Modemiks E3276 ja pingitud EMT-ist Elioni, signaalitugevus -63dB
14.05.2014 7:04:48
ping: www.elion.ee ( 62.65.42.4 )
1 Reply from 62.65.42.4 in 25 ms
2 Reply from 62.65.42.4 in 15 ms
3 Reply from 62.65.42.4 in 17 ms
4 Reply from 62.65.42.4 in 22 ms
5 Reply from 62.65.42.4 in 21 ms
6 Reply from 62.65.42.4 in 20 ms
7 Reply from 62.65.42.4 in 22 ms
8 Reply from 62.65.42.4 in 21 ms
9 Reply from 62.65.42.4 in 14 ms
10 Reply from 62.65.42.4 in 37 ms
14.05.2014 7:04:48 --> 14.05.2014 7:04:48
Duration: 00:00:00.272
Average of the response times = 21,40 ms

14.05.2014 7:04:49
ping: www.elion.ee ( 62.65.42.4 )
1 Reply from 62.65.42.4 in 27 ms
2 Reply from 62.65.42.4 in 21 ms
3 Reply from 62.65.42.4 in 17 ms
4 Reply from 62.65.42.4 in 26 ms
5 Reply from 62.65.42.4 in 21 ms
6 Reply from 62.65.42.4 in 23 ms
7 Reply from 62.65.42.4 in 17 ms
8 Reply from 62.65.42.4 in 16 ms
9 Reply from 62.65.42.4 in 17 ms
10 Reply from 62.65.42.4 in 22 ms
14.05.2014 7:04:49 --> 14.05.2014 7:04:49
Duration: 00:00:00.321
Average of the response times = 20,70 ms
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dksvertix
HV kasutaja
dksvertix

liitunud: 28.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2014 01:13:39 vasta tsitaadiga

Mnja, Elisaga mul sellist pingi probleemi ei ole. Seal ping stabiilselt 330ms, ei mingit hüppamist. See-eest saan kasutada ainult seda WCDMA-d, mille signaalitugevus on ainsana hea. Elisa LTE on küll üks suur nali. 2x vähem alla, kui WCDMA puhul aga see-eest 4x rohkem üles. Kõlbab vaid YTbi videode ülesse laadimiseks. 40€ veel sellise jama eest. Peab ikka investeerima ja kaabli laskma siia paigaldama. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
graves
HV vaatleja

liitunud: 21.11.2009




sõnum 16.05.2014 14:35:54 vasta tsitaadiga

hendrik32 kirjutas:
E3272 peaks töötama ka MR3220 ruuteriga, kui ruuterile on sisse söödetud see püsivara ning on tehtud ära need muudatused.
Pead ei anna, et see nüüd kohe kindlasti töötab, aga jutu järgi peaks asi toimima.


Proovisin MR3420 peal pakutud Red Huntsman püsivara ja E3272s sai ühendusega kenasti hakkama. (Viimase ametliku püsivaraga ei toimind)
Ruuter ei saanud küll modemi parameetreid millegipärast kätte (signaali tugevus, ruuteri mark jne.) ,aga internetiühendus toimis.
Kuna pole enda modem siis hetkel teiste püsivaradega katsetada ei jõua.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 16.05.2014 15:10:36 vasta tsitaadiga

graves kirjutas:
Ruuter ei saanud küll modemi parameetreid millegipärast kätte (signaali tugevus, ruuteri mark jne.) ,aga internetiühendus toimis.

Ruuter ei saagi neid kätte, kuna tuvastab seadme kui Ethernet seadmena.
tsitaat:
"Because these modems appear as an Ethernet device when plugged into the router there will be no information displayed on the Network Status page. The same thing applies to SMS Messaging, as the modem is not accessable using AT Commands like a regular USB modem."

http://ofmodemsandmen.com/hostless.html
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noface
HV kasutaja
noface

liitunud: 12.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2014 10:37:10 vasta tsitaadiga

Kui usaldusväärse ühenduse tagavad ruuterid TP-Link MR3220 või Asus RT-AC66U koos USB 3g/4g modemiga?
Kui tihti on vaja manuaalselt reconnectida ja restartida neid asju?

Mul on mõttes kasutada spordiüritustel, kus on raha alati vähe, sarnaseid seadmeid, mis kehva kaabliga ühendusele alternatiiviks suudaks mobiilnetti lülituda
aga endal puudub täielikult kogemus selliste seadmetega.

Kiirus on väheoluline aga ühenduse stabiilsus on väga oluline.
Palun jagage kogemusi?

_________________
TYU
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2014 11:22:10 vasta tsitaadiga

Kui signaal enamvähem OK, siis katkestusi pole. E3272S + RT-AC66U mitmeid päevi järjest ilma katkestuseta töötanud.
Algselt TP-Link MR3220 oli koos ZTE MF100 pulgaga ja siis korra päevas 1 katkestus ikka tuli.

Kui Kasutada 4G pulka backupina, siis peale kaabliühenduse katkemist läheb ikka minut-kaks aega enne kui 4G peale üle minnakse.
Kui aga levi ikka paha (üks päev oli ülipilves ilm) siis ka E3272S + RT-AC66U tegid sellel päeval mingi 3-4 katkestust

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.05.2014 16:21:39 vasta tsitaadiga

matis kirjutas:
Kui signaal enamvähem OK, siis katkestusi pole. E3272S + RT-AC66U mitmeid päevi järjest ilma katkestuseta töötanud.
Algselt TP-Link MR3220 oli koos ZTE MF100 pulgaga ja siis korra päevas 1 katkestus ikka tuli.

Kui Kasutada 4G pulka backupina, siis peale kaabliühenduse katkemist läheb ikka minut-kaks aega enne kui 4G peale üle minnakse.
Kui aga levi ikka paha (üks päev oli ülipilves ilm) siis ka E3272S + RT-AC66U tegid sellel päeval mingi 3-4 katkestust

Aga ZTE-modemid on kogu aeg tahtnud oluliselt paremat, tugevamat ning kvaliteetsemat signaali kui seda Huawei modemid saada tahavad. icon_cool.gif
Kui Huaweil võib lugeda tugeva signaali miinimumiks -80dB, siis ZTE-l on see -70dB, ehk siis ZTE vajab palju kiiremini enda paigutamist tugevamasse levisse või siis vajab kiiremini enda külge välisantenni.

Ja kõige huvitavam on muidugi see, et EMT teab väga hästi kui kehvakesed on ZTE-tooted aga ikkagi müüvad. Kuigi, mulle ütles kunagi EMT-i müügimees ausalt, et kui peavalu saada ei taha, siis ära võta ZTE-d. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2014 16:48:19 vasta tsitaadiga

Mul andis parima tulemuse maakohtades see komplekt, tegin ise ka kunagi analoogse testi läbi. Proovisin nii 3G-d ja 4G-d ja erinevaid usb pulkasid ja ruuterit ja ilma ja koos antenniga.
Väga hea stabiilne internet, korralikud kiirused 35-65mbit/s tagatud selle setupiga:
https://www.emt.ee/sisu/-/pood/mobiilne_internet/huawei_b593s
https://www.emt.ee/sisu/-/pood/interneti_lisad/rantelon_mimo_4g%25243g%25242g_seinale
Eeldab, et õigesse suunda ja kõrgusele ja õue on pandud suundantenn ja seadmes on paigas, et kasutatakse ainult 4G võrku. Antenni suunamine, takistused ja kõrgus võivad mõjutada kiirust 10x.

Võtsin endale lausa 3x komplekti neid, igasse maakohta. 40ms ping ja 50mbit/s internet tagatud.
Kommentaarid: 219 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aPoiss
HV kasutaja
aPoiss

liitunud: 05.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2014 11:37:28 vasta tsitaadiga

Mul MR3320 v2 ruuteriga seni positiivsed kogemused:
MR3220 v2 ja E3272s töötab ruuteri viimase uuendusega 140620: http://www.tp-link.com/resources/software/TL-MR3220_V2_140620.zip
MR3220 v2 ja ZTE MF100 kooslus töötas Haapsalu linnas ca 8 kuud ja ruuterit pidi restartima selle ajaga vast 3-4 korda.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 25.11.2015 02:34:14 vasta tsitaadiga

Äkki keegi on veel tegelenud selle teemaga, milline pulk kõige paremini Asuse ruuteritega töötab?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 25.11.2015 08:36:10 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Äkki keegi on veel tegelenud selle teemaga, milline pulk kõige paremini Asuse ruuteritega töötab?

Mis mudel?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 25.11.2015 14:16:42 vasta tsitaadiga

RT-N66U
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Testime 4g modemeid – Huawei E392 vs E3272s
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.