|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
18.04.2014 12:44:23
|
|
|
Tundub et Windowsis töötab jah. Eile Kubuntu pealt kirjutasin, seal ei toimi.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
25.04.2014 17:57:22
|
|
|
Kas keegi raha tahab teenida, igatahes raha pakutakse.
Mozilla to strengthen SSL certificate verification in Firefox
The software maker will pay $10,000 for any critical vulnerability found in its new certificate verification code
Mozilla plans to more strictly enforce industry best practices for SSL certificates in future versions of Firefox with a new certificate verification system.
The new system will be implemented as a library called "mozilla::pkix" and will start being used by Firefox 31, which is expected to be released in July.
Terve jutt ise siis lingil:
http://www.infoworld.com/d/security/mozilla-strengthen-ssl-certificate-verification-in-firefox-241319
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
s4nder
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.10.2004
|
28.04.2014 23:06:33
|
|
|
| FF 29 uue kasutajaliidesega on väljas, vähemalt mul uuendas ära. Muidu igati kena, aga väikseid ikoone pole enam saadaval. 5 mm ekraanikõrgust mõttetult läinud.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
29.04.2014 16:47:53
|
|
|
kroomi kloon
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
29.04.2014 17:37:53
|
|
|
Firefox 29 Lõppversioon nüüd saadaval!
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html
Allalaadimislingid:
Ingliskeelne - Windows
Ingliskeelne - Mac
Ingliskeelne - Linux
Eestikeelne - Windows
Eestikeelne - Mac
Eestikeelne - Linux
http://www.mozilla.org/en-US/firefox/29.0/releasenotes/
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/29
Kuigi nagu näha mõned hüppasid siin enne peale, siis ametlikult on v29 kõigile kättesaadav alles nüüd. Sellest ka minu viivitus info postitamisel.
Niisiis tegu on üsna suure versiooniga selles mõttes, et päris palju on muutunud Firefoxi välimuses. Uus teema koodnimega Australis on asendanud vana.
NB! Väga oluline on see, et addon bar, kui selline on ära kaotatud! Et ärge siis ära ehmatage esimese hooga peale uuendust.
Minu isiklik arvamus on, et v29-ga on Firefox astunud halvas mõttes sammu Google Chrome poole. Eriti just mis puudutab välimuse oma käe järgi muutmist. Nimelt on võimalused välimust ise kohandada kitsenenud üsna tuntavalt ja see ei ole kuskilt otsast hea. Näiteks Customize valikuga saab nüüd palju vähem muuta. Aadressiriba on sulatatud ühte mitmete teiste nuppudega mida vaikimisi mujale tõsta ei saa. Näiteks varem sai menüüriba, aadressiriba jms kõik ühele reale koondada ja sellega vähendada raisatud vertikaalset ruumi mis tänapäevaste monitoridega on niigi olematu. Fullscreen (F11) on üsna kasutu, kuna ainult min, max ja close nupud on väiksemad, aga elemente ei peideta nagu vanasti.
Lisaks addon bari kaotamine põhjustab ilmselt kenasti segadust, kuna väga ja väga paljud lisad eeldavad selle olemasolu ega näitagi kuskil mujal oma seadeid. Mozilla arvates peaksime nüüd kõik kasutama navigation bari kõige jaoks, aga sorri see on lihtsalt ebaloomulik.
Muidugi on ka kroomi taolised ümmargused tabid, aga no see on pisiasi teiste kõrval. Siin juba eelnevalt mainitud väikeste ikoonide puudumine lisaks.
Samas nagu alati - seal kus on vajadus tekib ka pakkumine:
Classic Theme Restorer (CTS): https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/classicthemerestorer/ - Taastab palju kasulikke asju. Soovitan järgi proovida, kui uus liides vastu hakkab.
The Addon Bar (ABR): https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/the-addon-bar/ - Kui te tahate ainult addon bari taastada, ega hooli muust.
Australis Slimmr: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/australis-slimmr/ - Australis võiks vähem ruumi võtta. See lisa just seda pakubki mida muidu peaks käsitsi CSS reeglitega tegema (nagu minul).
Ja rääkides minust: Mul on veel ühte koma teist vaja testida enne kui ma üle lähen (ilmselt alles nädala pärast), aga üsna lõplikku välimust minu muudetud versioonist näete siit: http://imgur.com/a/KKOTO
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gandalf
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2002
|
29.04.2014 18:26:16
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| vähendada raisatud vertikaalset ruumi mis tänapäevaste monitoridega on niigi olematu. |
Lubage naerda.. mis imemonitore Sa kasutad, et "tänapäevastel" olematult ruumi on? tule ja kaeba uuesti kui Sa 15" 800x600 resoga kineskoobi taga istud. Kui Sa ise lingid laiendusi, mis lasevad Sul teha just seda, mida Sa tahad siis halada muutmisvõimaluste vähesuse üle on natuke liig..
| Tomorrow kirjutas: |
| Fullscreen (F11) on üsna kasutu, kuna ainult min, max ja close nupud on väiksemad, aga elemente ei peideta nagu vanasti. |
Sul on seal midagi lihtsalt valesti. Tõenäoliselt mõni laiendus või Su enda muudatus segab midagi. Täisekraanis liiguvad kõik asjad serva taha peitu.
| Tomorrow kirjutas: |
| Lisaks addon bari kaotamine põhjustab ilmselt kenasti segadust, kuna väga ja väga paljud lisad eeldavad selle olemasolu ega näitagi kuskil mujal oma seadeid. Mozilla arvates peaksime nüüd kõik kasutama navigation bari kõige jaoks, aga sorri see on lihtsalt ebaloomulik. |
Mitte üldse väga ammu polnud sellist asja nagu addon-bar olemaski ja oi kuis halati, kui see sisse toodi.
Brauseritel on vaikimisi seaded. Vaikimisi seaded on sellised, mis sobivad enamikule inimestele. Kui te siin tahate iga viimast kui pikslit kõrgust välja imeda kasutajaliidesest, siis te ei kuulu selle enamuse hulka. Teile on võimaldatud vahendid millega saavutada oma soovid.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
29.04.2014 18:39:50
|
|
|
| gandalf kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| vähendada raisatud vertikaalset ruumi mis tänapäevaste monitoridega on niigi olematu. |
Lubage naerda.. mis imemonitore Sa kasutad, et "tänapäevastel" olematult ruumi on? tule ja kaeba uuesti kui Sa 15" 800x600 resoga kineskoobi taga istud. Kui Sa ise lingid laiendusi, mis lasevad Sul teha just seda, mida Sa tahad siis halada muutmisvõimaluste vähesuse üle on natuke liig.. |
1080 pikslit on ikkagi vähe. Ma ei ütle, et monitorid peaksid olema kuubikud oma kuvasuhte poolest, aga 1500 pikslit oleks veel tehtav. Samashästi võin ma öelda, et tule kasuta 11 tollist sülearvutit ja kaeble siis. Argument "kuskil on veel halvem, seega lõpetage virisemine" on nõrk argument . Kui jätkata sinu loogikat, siis 10 aasta pärast laadid sa alla ainult barebone akna kuhu pead siis paigaldama lisad kõige jaoks alustades tabidest. Point on selles, et enamus inimesi eriti laiendusi ei paigalda ja vaikimisi muutmisvõimaluste ahenemine kuskilt otsast hea pole.
| gandalf kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Fullscreen (F11) on üsna kasutu, kuna ainult min, max ja close nupud on väiksemad, aga elemente ei peideta nagu vanasti. |
Sul on seal midagi lihtsalt valesti. Tõenäoliselt mõni laiendus või Su enda muudatus segab midagi. Täisekraanis liiguvad kõik asjad serva taha peitu. |
Minu viga. Nightly, Aurora ja Beta versioonides töötab nagu ette nähtud. Kõrvaldasin bugi oma kujundusest.
| gandalf kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Lisaks addon bari kaotamine põhjustab ilmselt kenasti segadust, kuna väga ja väga paljud lisad eeldavad selle olemasolu ega näitagi kuskil mujal oma seadeid. Mozilla arvates peaksime nüüd kõik kasutama navigation bari kõige jaoks, aga sorri see on lihtsalt ebaloomulik. |
Mitte üldse väga ammu polnud sellist asja nagu addon-bar olemaski ja oi kuis halati, kui see sisse toodi. |
Jah ja nüüd halatakse, kui see ära võeti ja halatakse edasi.
| gandalf kirjutas: |
| Brauseritel on vaikimisi seaded. Vaikimisi seaded on sellised, mis sobivad enamikule inimestele. Kui te siin tahate iga viimast kui pikslit kõrgust välja imeda kasutajaliidesest, siis te ei kuulu selle enamuse hulka. Teile on võimaldatud vahendid millega saavutada oma soovid. |
Ja selle mis sobib enamus inimestele otsustab ikkagi tootjafirma mitte need kelle jaoks see toode on mõeldud. Kurb aga tõsi. Tõsi aga kurb.
Kriitikat saab v29 kõvasti. Australis ise on teatud foorumites juba muutunud sõimusõnaks.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
30.04.2014 09:16:01
|
|
|
| gandalf kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Lisaks addon bari kaotamine põhjustab ilmselt kenasti segadust, kuna väga ja väga paljud lisad eeldavad selle olemasolu ega näitagi kuskil mujal oma seadeid. Mozilla arvates peaksime nüüd kõik kasutama navigation bari kõige jaoks, aga sorri see on lihtsalt ebaloomulik. |
Mitte üldse väga ammu polnud sellist asja nagu addon-bar olemaski ja oi kuis halati, kui see sisse toodi. |
Seda küll, kuid sa "unustad" siin väga mugavalt ära selle, et addon-bar ei tulnud tühjale kohale, ta asendas statusbari ja kõik vaikimisi statusbarile koondatud ikoonid kolisid automaatselt üle addon-barile. Tagasiühilduvus oli olemas.
Mina ka ei kasuta addon-bari, ei kasutanud ka statusbari, kuid mõned endiselt visalt addon-baril istuvad ikoonid sai vastava lisa abil üles navbarile lohistatud. Addon-bari kadumisega need ikoonid lihtsalt kaovad, kuni Tomorrow pakutud vidinaga addon-bari ei taasta.
Kui nüüd addon-bari kadumisega oleksid seal asunud ikoonid automaatselt navbarile saadetud, ei kaebaks tõenäoliselt nii paljud selle kadumise üle. Praegusel juhul on tegemist tagasiühilduvuse seisukohalt läbikukkumisega. Selline asi ei ole kunagi positiivne.
Menüünupp on nüüd ka paremasse serva keevitatud nagu Chromel... Kuidas liikuma saab? Back button lösutab nagu padakonn address bari nurgas ja venitab navbari mõttetult laiaks. Suurust muuta ei saa, liikuma ei saa.
Kui mulle Chrome lahendus meeldiks, kasutaksin Chromet. Aga täpselt Chrome välimusega Firefox, mida ka enam ise muuta ei saa .
Ega see Firefoxi välimus enne ka midagi kiiduväärset polnud, aga seda sai vähemalt muuta. Varsti polegi Chromega enam muud erinevust kui paremad add-onid. Muidugi kui neid ka ära ei kaotata mingil hetkel.
Menüü sisu on nüüd küll kenasti ise muudetav , aga add-on-ide poolt hetkel nigelalt toetatud, need ei oska ennast sinna valitavate vidinate hulka lisada.
Veel ühe positiivse arengu avastasin - nüüd töötab Alt klahv ka Linuxis! (KDE-s täpsemalt, varem vähemalt KDE-s ei toiminud) See muidugi muudab Firefoxi uued puudused veidi talutavamaks, alati saab menu bari kaudu puuduvatele menüüdele ligi.
Hea küll, rohkem põhjuseid virisemiseks ega kiitmiseks hetkel ei leidnud.
Võib-olla proovin hiljem seda classic theme taastajat, saab siis ehk neist pisipuudustest ka lahti. Enne tuleb nähtavasti profiilist backup teha, sest selle laienduse puhul soovitatakse localstore.rdf kustutada ja kujundusega nullist alustada. Mul on üks ja sama kujundus (localstore.rdf) pisimuutustega juba aastaid kasutusel ja ma ei taha mulle optimaalsest "kõhna toolbari" lahendusest loobuda.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.04.2014 18:24:46
|
|
|
Uue Firefoxi turvalisuse üle arutatakse, ehk on sellest kellelgi kasu:
Firefox 29 is out - it's more secure, but does it *look* better, too?
Firefox 29 is out, in accordance with Mozilla's regular Tuesday-based 42 day update cycle.
There are numerous security fixes combined with some rather in-your-face visual changes.
For those who prefer their security patches quickly but their feature updates more slowly, Firefox 24.5.0 Extended Support Release is also available.
The security patches include a number of critical updates to close potential remote code execution holes.
That's the sort of bug that could allow a crook to infect your computer merely by getting you to click through to a website containing booby-trapped content, bypassing any dialog boxes to ask if you're sure you want to download or run a file.
Edasi lingil:
http://nakedsecurity.sophos.com/2014/04/30/firefox-29-is-out-its-more-secure-but-does-it-look-better-too/
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
30.04.2014 20:36:24
|
|
|
Noh, addon bar sai addoniga taastatud, muu on- veits harjumatu, aga pole viga. Võib-olla on asi ka valitud Gnome aknateemas ja ka FF-i Lightning-personasel, aga täitsa ilus on.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
30.04.2014 20:52:21
|
|
|
minu vana custom layouti rikkus ära - bookmarkid jooksid aadressireale sisse, kuigi ruumi kaotasin vaid paar pikslit
samas muud asjad nagu tööriistanupud, mida varasemalt kasutasin ei olnud enam valikus
kui ikka päevapealt peab hakkama nusima, et asja jälle harjumuspäraselt tööle saaks, siis hetkel läks v28 tagasi
kujundusel ei ole viga ja kindlasti on seal hüvesid
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hardi76
HV kasutaja
liitunud: 15.12.2006
|
01.05.2014 17:13:28
|
|
|
| ebameeldidiv see v29, back nupp vales kohas, endal aastaid home seal, muuta ka ei saanud, panin ka v28 tagasi, esimene kord kui peab tagasi minema.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
part24
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2008
|
01.05.2014 19:51:52
|
|
|
| Firefox 29 out? Ehk on terike out jah, ei tea, rahvas räägib. Muidu out on ka Firefox ESR 24.5.0, seda tean, ja see on päris talutav.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
01.05.2014 20:14:19
|
|
|
| Täiesti arusaamatu miks peaks keegi istuma vers. 24.5 peal veel o.O
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
part24
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2008
|
01.05.2014 20:31:54
|
|
|
| El-Fuego kirjutas: |
| Täiesti arusaamatu miks peaks keegi istuma vers. 24.5 peal veel o.O |
Eks umbes selsamal põhjusel, miks siin hulk inimsi vägisi 28-nda Firefoxi peale tagasi kolida otsustanud. Tegemist on ESR (Extended Support Release) versiooniga, millisele jagatakse igasugu uuendusi ja parandusi softi töö osas, kuid väljanägemise ja muu kohalt ei torgita. Ehk siis 29-nda turvalisuse ja töövõimega 24 klassikaline Firefox.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
01.05.2014 20:43:12
|
|
|
El-Fuego, ESR on Enterprise suunitlusega Extended Support Release versioon, mida ettevõttes on harvemini toimuvate radikaalsete muutuste tõttu lihtsam majandada. Loomulikult ei pea olema ettevõte, et seda kasutada.
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Troll
HV Guru

liitunud: 01.06.2002
|
06.05.2014 20:08:05
|
|
|
Mul tekkis selle uue Firefoxiga tüütu viga, nimelt linkidele klõpsates avaneb uus aken alati poolikuna, mitte maximized. Nüüd pean iga korda paremas ülanurgas peale klõpsama, et pilt suureks läheks. Igati pidi katsetanud, ei mõika, oskab keegi juhendada?
_________________ TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!! |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
07.05.2014 03:29:17
|
|
|
| Shortcuti properties > run > maximized?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Troll
HV Guru

liitunud: 01.06.2002
|
07.05.2014 14:51:09
|
|
|
Ei aita.
_________________ TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!! |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
07.05.2014 15:00:53
|
|
|
| Troll kirjutas: |
| Mul tekkis selle uue Firefoxiga tüütu viga, nimelt linkidele klõpsates avaneb uus aken alati poolikuna, mitte maximized. Nüüd pean iga korda paremas ülanurgas peale klõpsama, et pilt suureks läheks. Igati pidi katsetanud, ei mõika, oskab keegi juhendada? |
Jep mul sama häda. Ei leidnudki lahendust. Läks v28 peale tagasi....
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
09.05.2014 00:08:19
|
|
|
Hea teada, endal veel v28. Lülitasin uuenduste otsimise välja.
*Jah, tabbed browsing on saatanast
_________________ möhhh.. |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
09.05.2014 13:16:55
|
|
|
Pikka aega nüüd Fx viimaseid versioone kasutatud sai jälle Chrome proovitud, märksa kiirem, ei kiilu kinni kümnete akendega ja ei jookse pidevalt kokku mitmete addonnide ja akendega, pluss ID kaardiga töö on kiirem (ei pea brauserit restartima) jne. Pean mõtlema kas tagasi vahetada...
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
09.05.2014 16:56:30
|
|
|
| Kui FF puhul saad vähemalt autoupdate'i kinni keerata ja ise valida, millist versiooni kasutada, siis Chrome sulle seda võimalust ei jäta. Uuendavad midagi, keeravad pekki, pushivad selle sulle vägisi peale ja ela siis sellega. Mulle selline poliitika ei istu ja seepärast viskasin Chrome'i juba mõni aeg tagasi masinast välja. Olgu või kiirem.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
09.05.2014 20:50:34
|
|
|
firefox on chrome kõrval oluliselt parem heli edastamise osas, viimasega ei suuda ma kuidagiviisi oma helikaardi analoogväljundtest 5.1 heli väljastada youtube videotes
mingi loll kile heli on
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
poroloon
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2010
|
09.05.2014 22:38:29
|
|
|
Üks piix ajab juba tigedaks -- iga kord, kui tahan alla laadida mõnda video- või audiofaili, ta avab selle brauseris! Ei anna valikut, kas soovin alla laadida või millegagi avada. Vihkan selliseid jobu-asju, mis omaarust on ilgelt kasutajasõbralikud ja mugavad (ka liiga automaatsed foto- ja videokaamerad annavad sama vihaefekti). Seadetest ei saanud midagi parandada, seal oli kas "Always ask" või lihtsalt polnudki vastavat failitüüpi, kuid ta igal juhul avab brauseris, mida ma aga iial ei soovi.
Kas sellele üldse mingi fix olemas on? about:config?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
09.05.2014 23:12:03
|
|
|
| Ja parema klahvi menüüst 'Save misiganes As...' ei ole lahendus?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
poroloon
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2010
|
09.05.2014 23:18:31
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
| Ja parema klahvi menüüst 'Save misiganes As...' ei ole lahendus? |
Ei, kuna pahatihti vajalik allalaadimine käib läbi flash-lehe või scripti (ajax, js), seda unustasin mainida. Näiteks videopleieris on DL nupp, mida vajutades avaneb uus tab, milles hakkab video mängima. :S Vaja on, et selle uue tab-i avamisel tekiks see valik, et kas avan või laadin alla. Ja ülal URL lõppeb .mp4 laiendiga näiteks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
10.05.2014 08:48:19
|
|
|
| poroloon kirjutas: |
Üks piix ajab juba tigedaks -- iga kord, kui tahan alla laadida mõnda video- või audiofaili, ta avab selle brauseris! Ei anna valikut, kas soovin alla laadida või millegagi avada. Vihkan selliseid jobu-asju, mis omaarust on ilgelt kasutajasõbralikud ja mugavad (ka liiga automaatsed foto- ja videokaamerad annavad sama vihaefekti). Seadetest ei saanud midagi parandada, seal oli kas "Always ask" või lihtsalt polnudki vastavat failitüüpi, kuid ta igal juhul avab brauseris, mida ma aga iial ei soovi.
Kas sellele üldse mingi fix olemas on? about:config? |
Jah see on alati olnud firefoxi nõrk koht, et ta haldab erinevate failitüüpide allalaadimist kuidagi kehvasti/kummaliselt. Ühelgi teisel brauseril selliseid probleeme pole. Kahjuks ma ei oska konkreetseid soovitusi anda. Mul endal on MP4 osas valik, et salvestab alati. Soovitan leida lehe, kust saad vajaliku failitüübi otse alla laadida ja seal siis sättida, et salvestaks alati mitte ei avaks brauseris. Seda muidugi eeldusel, et save dialoog, koos do this automatically-ga üldse ette tuleb.
EDIT: 29.0.1
| tsitaat: |
What’s New
Fixed
29.0.1 -pdf.js printing white page (1003707)
Fixed
29.0.1 - Tabs not visible with dark themes under Windows 8.1 (907373)
Fixed
29.0.1 - Session Restore failed with a corrupted sessionstore.js file (1001167)
Fixed
29.0.1 - Seer disabled by default (1005958)
|
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.05.2014 16:17:09
|
|
|
Paistab, et Mozillal on "meeldiv unistus - kostitada reklaamidega FF-i kasutajaid".
Mozilla abandons plan for ads on Firefox's new-tab page
Mozilla has scrapped a plan to put ads on the windows that show when Firefox users launch a new browser tab.
Mozilla announced the Firefox new-tab page advertisements idea in February but on Friday night announced an end to the "experiment."
Jutt edasi lingil:
http://www.cnet.com/news/mozilla-abandons-plan-for-ads-on-firefoxs-new-tab-page/
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
10.05.2014 16:20:54
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Paistab, et Mozillal on "meeldiv unistus - kostitada reklaamidega FF-i kasutajaid".
Mozilla abandons plan for ads on Firefox's new-tab page
Mozilla has scrapped a plan to put ads on the windows that show when Firefox users launch a new browser tab.
Mozilla announced the Firefox new-tab page advertisements idea in February but on Friday night announced an end to the "experiment."
Jutt edasi lingil:
http://www.cnet.com/news/mozilla-abandons-plan-for-ads-on-firefoxs-new-tab-page/ |
Õpi lugema
Raske leida põhjust miks mozillat kasutada isegi ilma reklaamideta Oleks see nii läinud siis oleks mozillal kriips peal olnud suht kiiresti.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
10.05.2014 19:12:22
|
|
|
Ainus kasutamiskõlbulik brauser üldse.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
11.05.2014 22:37:44
|
|
|
| Krdi firefox üritab vägisi v29 peale surada. Sai seadetest kinni pandud, et ei otsiks uuendusi aga ei midagi. Iga mingi ajatagant ütleb, et uuendame.....
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
11.05.2014 23:06:56
|
|
|
| Aga kui teenuste alt 'Mozilla Maintenance Service' välja lülitada?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
11.05.2014 23:30:08
|
|
|
| See tasub juba algul installides välja jätta.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Troll
HV Guru

liitunud: 01.06.2002
|
12.05.2014 00:47:39
|
|
|
| PCman kirjutas: |
| Krdi firefox üritab vägisi v29 peale surada. Sai seadetest kinni pandud, et ei otsiks uuendusi aga ei midagi. Iga mingi ajatagant ütleb, et uuendame..... |
Ma sain sellest niimoodi jagu, et uninstallisin kogu Firefoxi koos cookide ja muu staffiga, tirisin netist Firefox 28 ja lasksin puhtalt peale. Ja kui siis uuendamise ära keelasin, ei püüa ta enam toppida.
_________________ TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!! |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
14.05.2014 16:12:03
|
|
|
link :: AdBlock Plus’s effect on Firefox’s memory usage
Natuke lugemist Adblocki mälukasutusest Firefoxil. Seega enne kui keegi jälle postitab "mix virehvoksi mälukasutus niii suur on???++" - koer võib olla adblocki juurde maetud.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
14.05.2014 22:19:20
|
|
|
Cnet pajatab siis:
Mozilla holds its nose and supports DRM video in Firefox
Rather than lose users, open-source browser gets proprietary Adobe software for watching video from sites like Netflix.
Reluctantly, Mozilla has agreed to build a Web standard called Encrypted Media Extensions (EME) into its Firefox browser, a step that enables use of copy-protected video from Netflix and other sources on the Web.
The nonprofit organization has been opposed to EME, a technology that lets a browser perform digital rights management (DRM) tasks such as restricting copying or ensuring that rights to watch a video expire after a certain period of time. But on Wednesday, Mozilla said it's enabling EME because the technology is being used widely enough that its absence from Firefox would push people toward other browsers.
Pikem jutt edasi lingil:
http://www.cnet.com/news/mozilla-holds-its-nose-and-supports-drm-video-in-firefox/
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.05.2014 00:07:22
|
|
|
| Troll kirjutas: |
| PCman kirjutas: |
| Krdi firefox üritab vägisi v29 peale surada. Sai seadetest kinni pandud, et ei otsiks uuendusi aga ei midagi. Iga mingi ajatagant ütleb, et uuendame..... |
Ma sain sellest niimoodi jagu, et uninstallisin kogu Firefoxi koos cookide ja muu staffiga, tirisin netist Firefox 28 ja lasksin puhtalt peale. Ja kui siis uuendamise ära keelasin, ei püüa ta enam toppida. |
ise panin plugini peale, mis välimust muuta laseb ja kõik näeb välja pm. nagu vanasti või paremgi
"classic theme restorer"
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
15.05.2014 10:27:43
|
|
|
DRM-i loos kirjutatakse:
| tsitaat: |
Mozilla is taking a slightly different approach to node locking, though. Instead of letting the CDM build a device fingerprint based on hardware details of a computing device, it supplies its own node identifier to add a bit of privacy, Gal said.
To do that, Mozilla confines the CDM to a sandbox. It's open-source software, so the content industry can make sure it works as advertised and privacy advocates can see that it doesn't pose privacy problems, Gal said. |
Huvitav, kas see tähendab seda, et teiste brauserite puhul ainult ühel seadmel vaadatav video on Firefoxi abil vaadatav suvalisel seadmel, millele on paigaldatud Firefox ja see on sünkitud ühe ja sama Firefoxi kontoga? Mõnes mõttes oleks see ninanips selle pahasti haiseva EME sünnitanud meediatööstusele.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
16.05.2014 12:44:53
|
|
|
Mul tekkis üks väike häiriv pisiasi, millele 2 minuti googledamisega vastust ei leidnud. Logisin hotellis nende võrku, et internetti saada ja seal oli vaheleht tunnuste sisestamiseks. Üritasin esimesena avada Gmaili, aga nüüd jäigi hotelli sisselogimislehe ikoon ülemisel real pilve ikooniks. Selle vastu aitab sessiooni piires F5 või Ctrl+F5 väga hästi ja ikoon muutub punaseks ümbrikuks, kuid peale Firefoxi restarti on seis sama nagu alguses. Kuidas kõige väiksema vaevaga ainult see ikoon ära muuta ja muud ajalugu, küpsiseid ja vahemälu mitte puutuda?
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
16.05.2014 14:45:25
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Riivo, Eks ta kuskil vahemälus istub  |
Nojah. Selge see. Loobusin siis tervest vahemälu hetkeseisust ja korda ta saigi.
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.05.2014 11:57:44
|
|
|
Paistab, et järgmine versioon on tulekul:
Mozilla Rolls Out New Firefox 30 Build with Fixes
Fans of the Firefox web browser have a new beta available for download today, packing the usual bag of fixes and tweaks, mostly under the hood. The 30.0 branch is set to exit Beta next month, but Mozilla plans on rolling out a few more test builds until then.
http://news.softpedia.com/news/Mozilla-Rolls-Out-New-Firefox-30-Build-with-Fixes-443515.shtml
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
23.05.2014 14:05:40
|
|
|
Tavaliselt ma eitahapaha suvalisi noppeid ei kommenteeri ja tema postid on mul peidetud (vt allkirja). Samas, kui ma enneaegselt iga beta, aurora ja nightly versiooni teadvustaks, siis peaksin sama posti uuendama iga päev. Vähemalt.
See selleks. v29 jääb mul vahele, kuna otsustasin suurpuhastuse ette võtta. Polegi seda teinud alates v4 peale üleminekust.
CSS reeglid on valmis. User.js on valmis (lisade spetsiifilised sätted vajavad veel veidi näppimist). Järgmine on adblock filtrite ja reeglite puhastus. Hetkel on custom elementide peitmisi ligi 3000 ja seda annab mõnuga harvendada. Peale seda teen ülemineku. v28 pealt toon password exporteriga üle ainult salasõnad ja kasutajanimed, aga muus osas lasen v30-l genreereida kõik uued failid. Küpsised, failitüübisätted jne saadab prügimäele.
Kõik see on võtnud kõvasti aega, aga iga päev muude asjade kõrvalt on fun nokitseda. Või noh "fun" on kuidas kellelegi. Kuskil rannas päikse käes praadida mina küll ei viitsi
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Redikate
HV veteran

liitunud: 30.12.2005
|
01.06.2014 12:49:49
|
|
|
Pidin siia teemasse üle kolima (antud tsitaat on mingi pildi kohta, pole oluline):
| Dogbert kirjutas: |
| brauseriga vaikimisi kaasatuleva kraami poolest võiks see hinnang olla midagi sinnapoole, samas on Firefox võimalik üsna kiiresti ja lihtsalt ehitada neist kõigist mugavamaks, teiste kohta see paraku ei kehti... |
Mis on küll need maagilised asjad mida Firefoxis saab teha ja üheski teises browseris mitte?
Olen endiselt huvitatud mis vägevaid seadistusi ning mugavusi see firefox küll pakub ja mida mina igapäev ei kasuta.
Äkki ma olen millestki ilma jäänud?
_________________ http://nodejs.org/
"I'm also a person. Programming is just one thing I do."
viimati muutis Redikate 01.06.2014 18:07:01, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
01.06.2014 15:20:45
|
|
|
Siis pole sul midagi ka vaja olnud.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|