Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  kellelgi kogemusi? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Croso
HV vaatleja

liitunud: 09.02.2014




sõnum 27.03.2014 22:49:40 kellelgi kogemusi? vasta tsitaadiga

Tere!

On kellelgi kogemusi sellise asjaga? http://www.1a.ee/arvutitehnika/sulearvutid/sulearvutite_jahutussusteemid/trust_xstream_breeze_notebook_cooling_stand_silver
Enda läpakas küll üle ei kuumene, aga mida jahedam ta on seda parem. Suudab selline alus enda ülesannet täita?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t-force
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.07.2004




sõnum 28.03.2014 02:13:48 vasta tsitaadiga

Kui su läpparil temperatuuriga probleeme ei ole piisab puhastamisest ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2014 02:58:54 vasta tsitaadiga

Kui tõesti jahutusalust tahad, siis see on suht asjalik: http://www.1a.ee/arvutitehnika/sulearvutid/sulearvutite_jahutussusteemid/deepcool_notebook_cooler_n1_blue
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
undead
HV Guru

liitunud: 04.02.2005




sõnum 06.04.2014 13:14:40 vasta tsitaadiga

Croso, selline asi on täielik mõttetus ja raha röövel. Sellest ei ole mitte mingit kasu, kuna see alus jahutab ainult põhja. Kui kõige all on ostetud eraldi jahutus, siis tuleb plast korpus, siis tuleb vask radikas ja siis tuleb alles emaplaadil olev videokaart või protsessor. see jahutuse õhk ei tungi sul läbi plast korpuse sülearvuti emaplaadini. Kui sul on jahutus umbes ja tolmu täis ning termopasta kivikõva, siis ´masin kuumeneb üle ja kärvab igal juhul maha, kas sul see eraldi jahutus põhja alla ostetud või ei ole.

ühesõnaga võid osta endale laua peale undama kui soovi, kuid kasu on suhteliselt 0

_________________
www.raja.ee
Macbook air ning pro hooldus ja remont.
Veo- ja kolimisteenus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mcjaaxon
Kreisi kasutaja
mcjaaxon

liitunud: 06.03.2010




sõnum 23.04.2014 21:30:45 vasta tsitaadiga

undead kirjutas:
Croso, selline asi on täielik mõttetus ja raha röövel. Sellest ei ole mitte mingit kasu, kuna see alus jahutab ainult põhja. Kui kõige all on ostetud eraldi jahutus, siis tuleb plast korpus, siis tuleb vask radikas ja siis tuleb alles emaplaadil olev videokaart või protsessor. see jahutuse õhk ei tungi sul läbi plast korpuse sülearvuti emaplaadini. Kui sul on jahutus umbes ja tolmu täis ning termopasta kivikõva, siis ´masin kuumeneb üle ja kärvab igal juhul maha, kas sul see eraldi jahutus põhja alla ostetud või ei ole.

ühesõnaga võid osta endale laua peale undama kui soovi, kuid kasu on suhteliselt 0


Jutt õige.
Siinkohal peaks vist palju rolli mängima toatemperatuur.
Nüüd suvi tulekul..

_________________
Ma olen telekas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 30.04.2014 00:02:37 vasta tsitaadiga

mcjaaxon kirjutas:


Jutt õige.
Siinkohal peaks vist palju rolli mängima toatemperatuur.
Nüüd suvi tulekul..


Noh, mul on konkreetne näide tuua, et mu arvutilaud on toanurgas kahe akna vahel. Lõunapoolsest lõõskab päike (aknad mul suht suured) , kui taevas on selge. Sülearvuti võib-olla natuke kõrgema tempiga, eriti vasak pool arvutist mis jääb päikesevalguse kätte. Teine pool arvutist aga on jahe. Akut ei paista korpuse kõrgem temperatuur üldse mõjutavat, aku on jahe. Speccy näitab tempi: Mobo 45-47, CPU 43-46 ja ketas stabiilsel 39 kraadi C .
KUuma päikesega kesksuvel võib mul toas ka 30 kraadi olla, eks sellistes tingimustes võin ma hiljem öelda, kuidas arvuti vastu peab. Praegu ca 23-25 kraadi plussi.
Et siis arvuti jahuti ja disain jahutuse juhtimise parandamiseks on esmased kriitilised tegurid mis seda mõjutavad.

Mina usun, et tavalisest sülearvutialusest ilma jahutita peaks tegelikult piisama,suurema ventilatsiooni tagamiseks kuna põhjal on neli kummijalga, , mis jätavad laua ja arvuti vahele ca 2mm õhuruumi, kust siis põhjas olevatest õhutusavadest jääksoojus eraldub. Aluse kasutamisel paraneb passiivne ventillatsioon veelgi. Põhimõtteliselt just seepäärast ongi soovitav hoida arvutit kõval pinnal, mitte süles ega voodis teki sees, kuna kummijalgadega kõval pinnal tagatakse vähemalt minimaalne ventilatsioonivõimekus (tegelik jalgade funktsioon on sülearvuti püsivuse tagamine (et ei libiseks ega kukuks laua servalt maha)).

EDIT: Tundub, et tavalisest sülearvuti alusest piisabki, juhul kui millegagi ekstra arvutit ei koorma. Ostsin endale ühe kasutatud, klaviatuuriga sülearvutialuse. Ergonoomika paranes, läpaka ekraan nüüd silmade kõrgusel enamvähem, pead kallutama ei pea. Moodne täisklaviatuur, koos lisanuppudega (meedia, hotkey'd jne ). Lisaks 3 usb pesa. Ja 5V väline toide seadmetele,nagu väline ketas. Miinuseks võiks lugeda, et mälukaardipesa ei saa kasutada, kui läpakas alusel on, aga see pole suur probleem, kui kasutada välist mälukaardilugejat.
Veebis surfides on hetkel mobo ca 45, cpu 42-46 ja ketas 34. Ma proovin mängida ja siis vaatan uuesti.
EDIT2:
Mängides umbes tund aega olid näitajad sellised et üle 51 kraadi ei tõusnud ei mobo ega CPU, ketas alla 40. Praegu pole muidugi ka päikest, mis "kütaks".

Kokkuvõttes siis passiivne jahutus toimib ka päriselt. Mu lenovo läppari alumine osa on ümara servaga, nii et läpakat toetavad kummiribad ei kanna, seetõttu on läpakas teise nurga all, kui olema peaks,toetub aluse kummipõhjale samas on läpaka põhja keskosas asuva õhutusresti ja aluse vahel umbes 3-4 cm õhuruumi, mis peaks seletama ära temperatuuride suure kukkumise.
Olen tulemusega rahul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  kellelgi kogemusi?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.