Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Windows XP-ga töötavad arvutid muutuvad 8. aprillist turvariskiks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2014 13:11:31 Windows XP-ga töötavad arvutid muutuvad 8. aprillist turvariskiks vasta tsitaadiga

link :: Microsoft


PRESSITEADE - 8. aprillil lõpetab Microsoft tehnilise toe pakkumise Windows XP ja Office 2003 kasutajatele. Arvuti kaitsmiseks võimalike viiruste ja pahavara eest tuleks järgneva kolme nädala jooksul välja vahetada aeguv operatsioonisüsteem või kaaluda uue arvuti ostmist.

Microsofti tehnilise toe lõppedes ei saa XP-kasutajad enam turvauuendusi ning viirusetõrjeprogrammid ei suuda arvutit täielikult kaitsta. “Arvuti töötab küll edasi, kuid võib olla internetti ühendatuna viiruste suhtes haavatav. Parim soovitus on minna üle uusimale operatsioonisüsteemile,” selgitas Microsoft Baltikumi tootejuht Andres Sirel.

Paljud ettevõtted, kes toodavad Windowsile tark- ja riistvara, lõpetavad ajapikku samuti Windows XP operatsioonisüsteemi kasutavatele toodetele oma toe pakkumise. Turvalisuse ja hetkel saadaoleva kõige pikaajalisema ametliku toe saamiseks tasub senine Windows XP ja Office 2003 asendada Windows 8.1 ja Office 2013 või pilvepõhise Office 365 tellimusega.

Selleks, et kontrollida kui hästi olemasolev arvuti, riistvara ja rakendused uute versioonidega ühilduvad, on väljatöötatud Windowsi kodulehelt leitav tasuta tööriist.
Operatsioonisüsteemi vahetamise käigus aitab olemasolevaid andmeid ümber tõsta tasuta rakendus Laplink PCmover Express. “See on lihtne võimalus tõsta vanast arvutist andmeid uude või talletada neid kõvakettale. Käepärane viis andmete säilitamiseks on ka 7GB tasuta kettaruumi pakkuv OneDrive.com pilveteenus,” tõi Sirel välja. Nii saab andmeid brauseri kaudu otse kopeerida pilveteenusesse ja hiljem alla salvestada või hoidagi neid otse pilves.

Tallinna Polütehnikumi IT ja telekommunikatsiooni erialaosakonna juht Andres Ojalill kinnitas, et eriti oluline on operatsioonisüsteemi väljavahetamine just avalikel asutustel ja ettevõtetel. “Kui mõni asutus otsustab pärast 8. aprilli XP-ga töötamist jätkata, siis minul isiklikult kahaneks usaldusväärsus sellise ettevõtte vastu. Kui ei hoolita enda ega kliendi andmete turvalisusest, siis millest üldse hoolitakse?” küsis Ojalill.

“Kui juba migratsiooniprojekt läbi viia, siis võimalikult värske versiooni peale,” kinnitas Ojalill. Tema sõnul on Tallinna Polütehnikumi enam kui aastane Windows 8 kasutuskogemus näidanud, et see samm õigustas end igati. “Kooli IT halduskulud on püsinud madalal ja kasutajatele on õnnestunud varasemast paindlikumat keskkonda pakkuda,” lisas ta.
Windows Update saatis kõikidele Windows XP-ga arvutitele toe lõppemise kohta 8. märtsil ka teate ning kordab seda edaspidi kord kuus. Eraldi avanev aken kutsub üles tutvuma teabega toe lõppemise kohta.

Operatsioonisüsteem Windows XP lasti välja 25. oktoobril 2001 ning hinnanguliselt töötab sellega siiani veel iga viies Eesti arvutikasutaja. Vastavalt tootetoe elutsükli põhimõttele saavad Microsofti uued tooted, sealhulgas Windows ja Office, vähemalt kümneaastase toe – viis aastat põhi- ja viis laiendatud tuge.

Täiendav info Windows XP toe lõppemise ja sellega seotud soovituste kohta: http://aka.ms/XPlopp
Microsofti pakkumised ja soovitused väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele: www.microsoft.ee/getmodern

Lisainfo:
Andres Sirel
Baltikumi Windowsi tootejuht

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Diginugis_old
HV kasutaja

liitunud: 11.12.2010




sõnum 19.03.2014 13:24:26 vasta tsitaadiga

Raskeks läheb inimestel/ettevõtetel, kes siiani kasutavad arvuti küljes masinaid, mille tarkvara ei toeta XP-st hilisemaid Windowseid thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2014 13:26:23 vasta tsitaadiga

Eks tuleb uus arvutiostu boom.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2014 13:51:16 vasta tsitaadiga

Kõige tobedam on asja juures see, et kui suure hurraaga kolida Win 7 või 8 64-bit versiooni peale, on terve hulk perifeeriaseadmeid, nagu printereid ja skannereid, mis ei hakka mitte mingi valemiga tööle.
Terve hulk suhteliselt kvaliteetseid skännereid ei tööta XP-st uuema Win versiooniga.

Tuleb üks suur arvutite ja muude seadmete ostubuum jälle ja see tundub olevat kogu asja point.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.03.2014 15:23:25 vasta tsitaadiga

Kusagil meedias oli hilljuti juttu sellest, kuidas suur osa maailma pangandusest töötab alles XP-ajastu "rauaga". icon_cool.gif Ning üleminek tähendab väga suuri väljaminekuitd pankadele.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2014 15:27:50 vasta tsitaadiga

Eks peamine probleem ole võib-olla ka selles, et arvuti iseenesest võimaldaks jooksutada Windows 7 (või Win 8), aga just välised seadmed ei pruugi olla toetatud - draiverid puudu jms. Siis peab need ka välja vahetama.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kruvi
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2003




sõnum 19.03.2014 15:44:59 vasta tsitaadiga

Üks suur probleem on igasugu "spets" softid mis veel DOS'il põhinevad - näiteks teatud raamatupidamisprogrammid (vanem SAF)
Ei oleks probleem kui uuem programm ei tahaks meeletut väljaminekut saada.
Seega ongi praegu kõigil põhikasutuses Win 7 läpakad kuid raamatupidamine käib oma tööd üle Teamvieweri XP arvutis tegemas.

Samas need "everything is doomed" uudised on lollidelt lollidele, reaalselt ei muutu midagi.
Riistvara kestvus on muidugi iseasi, paljud ikka uut läpakat ostavad ning siis sellele XP'd lähevad peale panema.

Mul on muidugi veel lisaks isiklik probleem igasugu HP juraga, draiveritega pidevalt kamm (eriti printeritel).
Vahetad arvutid välja siis veel uusi printereid kah ostma.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Idoru
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2010




sõnum 19.03.2014 15:48:33 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Kusagil meedias oli hilljuti juttu sellest, kuidas suur osa maailma pangandusest töötab alles XP-ajastu "rauaga". icon_cool.gif Ning üleminek tähendab väga suuri väljaminekuitd pankadele.


The Vast Majority Of Bank ATMs Will Be Suddenly Vulnerable To Hackers On April 8
"On April 8, Microsoft will end its support for Windows XP, leaving up to 95% of bank ATM machines vulnerable to hackers."

http://finance.yahoo.com/news/vast-majority-bank-atms-become-150149299.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2014 15:55:29 vasta tsitaadiga

Internetist väljavõetuna ei juhtu mitte midagi. Kui aga kasutatakse Win XP masinat igapäevases aktiivses veebisurfamises, siis võib endale suhteliselt lihtsalt viiruse külge saada. Seda veel eriti Internet Explorerit kasutades.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 19.03.2014 16:00:21 vasta tsitaadiga

Idoru kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Kusagil meedias oli hilljuti juttu sellest, kuidas suur osa maailma pangandusest töötab alles XP-ajastu "rauaga". icon_cool.gif Ning üleminek tähendab väga suuri väljaminekuitd pankadele.


The Vast Majority Of Bank ATMs Will Be Suddenly Vulnerable To Hackers On April 8
"On April 8, Microsoft will end its support for Windows XP, leaving up to 95% of bank ATM machines vulnerable to hackers."

http://finance.yahoo.com/news/vast-majority-bank-atms-become-150149299.html


Pangaautomaatides peaks jooksma Windows XP Embedded ja selle tugi lõpeb alles 2016.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2014 16:31:10 vasta tsitaadiga

Spetsiifika omajate jaoks karm laks, aga paratamatus. Näiteks eile oli arutelu ühe hambakliinikuga, neil hirmkallid hambaröntgenid kõik XP draiveritega...
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 19.03.2014 17:06:41 vasta tsitaadiga

miks xp toetus siis üldse lõpetatakse kui suur enamus seda veel kasutab?
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2004



Online
sõnum 19.03.2014 17:30:58 vasta tsitaadiga

Mis te ajate jama suust välja. Suured pangad on juba sõlminud ekslusiivsed lepingud MS'ga, et nad saavad XP tuge pikendada ning see maksab neile ilgelt pappi.
Uus moodus kuidas pappi teenida:) Enam pole vaja midagi uut teha, vaid vana kinni panna icon_razz.gif
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2014 17:58:18 vasta tsitaadiga

caarel kirjutas:
Mis te ajate jama suust välja. Suured pangad on juba sõlminud ekslusiivsed lepingud MS'ga, et nad saavad XP tuge pikendada ning see maksab neile ilgelt pappi.
Uus moodus kuidas pappi teenida:) Enam pole vaja midagi uut teha, vaid vana kinni panna icon_razz.gif
Kust võtad sellist infot?
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2014 18:18:39 vasta tsitaadiga

caarel kirjutas:
Mis te ajate jama suust välja. Suured pangad on juba sõlminud ekslusiivsed lepingud MS'ga, et nad saavad XP tuge pikendada ning see maksab neile ilgelt pappi.
Uus moodus kuidas pappi teenida:) Enam pole vaja midagi uut teha, vaid vana kinni panna icon_razz.gif


A mis see alternatiiv siis oleks? MS peaks igale opsüsteemile aegade lõpuni tasuta supporti pakkuma?
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2014 18:22:41 vasta tsitaadiga

Minu kätte sattus üks vana XP-ga läpakas. Peab uurima, aga tundub sedamoodi, et raud ei jooksuta Win7 välja ja tuleb mingi linux peale lükata. Kuigi SSD peale minek võibolla isegi muudab söödavaks Win7 jaoks. Iseasi on draiverid.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kruvi
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2003




sõnum 19.03.2014 18:36:18 vasta tsitaadiga

Kui täitsa kindel ei ole tasub sellega proovida:
http://windows.microsoft.com/et-ee/windows/end-support-help?ocid=GA8-1_O_WOL_Hero_Home_XPEOS_Pos3_01

Alla laadida siis "täiendus abiline" mis ütleb kas arvuti peaks 8.1't sööma või mitte ning millest puudu jääb.

Laadige alla ja käivitage Windowsi täiendusabiline
(vist toimib ülalolev otselink kah)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 19.03.2014 18:43:19 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
caarel kirjutas:
Mis te ajate jama suust välja. Suured pangad on juba sõlminud ekslusiivsed lepingud MS'ga, et nad saavad XP tuge pikendada ning see maksab neile ilgelt pappi.
Uus moodus kuidas pappi teenida:) Enam pole vaja midagi uut teha, vaid vana kinni panna icon_razz.gif
Kust võtad sellist infot?


tegelikult suurkorporatsioonidele teeb MS ka nö spets windowsi. Eeldab muidugi et on ülemaailmselt miski miljon töötajat vms ja lisapapi eest tehakse win vastavalt nõuetele ja konfile icon_wink.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.03.2014 20:02:58 vasta tsitaadiga

Kruvi kirjutas:
Kui täitsa kindel ei ole tasub sellega proovida:
http://windows.microsoft.com/et-ee/windows/end-support-help?ocid=GA8-1_O_WOL_Hero_Home_XPEOS_Pos3_01

Alla laadida siis "täiendus abiline" mis ütleb kas arvuti peaks 8.1't sööma või mitte ning millest puudu jääb.

Laadige alla ja käivitage Windowsi täiendusabiline
(vist toimib ülalolev otselink kah)

Nende "abimeestega" pole reaalsuses eriti midagi teha, kuna need abimehed ei näita seda, kas draiverid on olemas, samuti ei näita seda kui palju on temperatuurid kõrgemad ning kui palju seetõttu on ventilaatori müra suurem. Nii, et ainult reaalselt järgikatsetamine on siis see, mis tegeliku tulemuse annab.

PS: Endal on alles mitu vanema põlve läpparit ja on ka läbi katsetatud - mingit mõtet pole neil XP-d välja vahetada. Töökoormus on neile oluliselt suurem, temperatuurid on kõrgemad, ventilaator uhab palju rohkem ning palju valjemini.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 19.03.2014 20:42:14 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Eks tuleb uus arvutiostu boom.


tuleb ta jee, kui pead uue vidina ja vidina tarkuse eest väikese auto hinna maksma. ja vana vidin töötab suurepäraselt.
seda juttu on kõige rohkem räägitud.

Kõige häälekamalt virisevad maamõõtjad ja hoiavad väga vanu süsteeme töös.
tagasi üles
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2014 12:02:15 vasta tsitaadiga

Njah, tööstusest ei kao Win XP kuhugi, spets riistvara jaoks vajalik tarkvara lihtsalt ei tööta uuema Windowsi peal. Isegi kui UAC jms lollus maha keerata.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2014 13:00:45 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Njah, tööstusest ei kao Win XP kuhugi, spets riistvara jaoks vajalik tarkvara lihtsalt ei tööta uuema Windowsi peal. Isegi kui UAC jms lollus maha keerata.

Compatibility Mode ?
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 20.03.2014 14:39:03 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Reaper kirjutas:
Njah, tööstusest ei kao Win XP kuhugi, spets riistvara jaoks vajalik tarkvara lihtsalt ei tööta uuema Windowsi peal. Isegi kui UAC jms lollus maha keerata.

Compatibility Mode ?


on asju ja ka tarkvara mis ei tööta ka kompatiiblus modes (eriti näiteks spetsiifilisemad audio/video asjad). Mõned asjad töötasid siin 5 aastakest tagasi ka win 3.1 peal ma tean. Eelmine aasta otsiti ka emaplaate kus oleks ISA siin olemas, kuna teatud asjade jaoks vaja ülivana rauda icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2014 15:49:32 vasta tsitaadiga

Jep, õnneks nüüd tõmmatakse selle legacy poputamisele ametlikult joon alla.
Kes tahab äri ajada paikamata OS-iga saavad süüdistada ise ennast, et ei ole 6 aasta jooksul kardinate tagant välja vaadanud.
Põhimettel mis töötab ära torgi küll pikas perspektiivis mingit tulu ei ole.

8 aprill on üks näide vaid sellest. thumbs_up.gif

Samas kui asi võrgus ei käi ja juhib mingit suvalist operatsiooni vms. siis tikusgu kuni mahapõleb icon_razz.gif
See ei tohiks kellelegi tuska valmistada või veel vähem ärihuve rikkuda.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2014 16:08:34 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Tanel kirjutas:
Eks tuleb uus arvutiostu boom.


tuleb ta jee, kui pead uue vidina ja vidina tarkuse eest väikese auto hinna maksma. ja vana vidin töötab suurepäraselt.
seda juttu on kõige rohkem räägitud.

Kõige häälekamalt virisevad maamõõtjad ja hoiavad väga vanu süsteeme töös.

Ma räägin paratamatuse askpektist, et iga asi vananeb lõpuks moraalselt ja/või füüsiliselt ära.
Muuseas, kui räägime läpakatest, siis Windows 8 litsentsiga läpakate hinnad algavad 317 eurost, võrdlus väikese auto hinnaga on liialdatud.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/S%C3%BClearvutid/S%C3%BClearvutid/?search=0ad57e66f7a15847f82108c6398737ef#results

Spetsiifilise tarkvara tugi on muidugi iseasi, aga see on ka kivi arendajate kapsaaeda.
Microsoft pole kohustatud poputama ühte operatsioonisüsteemi elu lõpuni.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 20.03.2014 17:05:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
...
Spetsiifilise tarkvara tugi on muidugi iseasi, aga see on ka kivi arendajate kapsaaeda.
Microsoft pole kohustatud poputama ühte operatsioonisüsteemi elu lõpuni.
Keda sa hetkel selles tekstis arendajaks pead?
Kas seadmete omanikke/kasutajaid või uute rauamudelite tegijaid + tarkvara väljatöötajaid?
Viimased igatahes teevad suuresti oma tööd vastavalt nõudlusele ja otsestele tellimustele, suurtootjad muidugi tegutsevad omas mullis.
Esimestel aga poole mingit huvi nii tihedas tempos kulutusi teha nagu seda peale kiputakse sundima suurtootjate poolt.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 20.03.2014 17:06:36 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
Tanel kirjutas:
Eks tuleb uus arvutiostu boom.


tuleb ta jee, kui pead uue vidina ja vidina tarkuse eest väikese auto hinna maksma. ja vana vidin töötab suurepäraselt.
seda juttu on kõige rohkem räägitud.

Kõige häälekamalt virisevad maamõõtjad ja hoiavad väga vanu süsteeme töös.

Ma räägin paratamatuse askpektist, et iga asi vananeb lõpuks moraalselt ja/või füüsiliselt ära.
Muuseas, kui räägime läpakatest, siis Windows 8 litsentsiga läpakate hinnad algavad 317 eurost, võrdlus väikese auto hinnaga on liialdatud.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/S%C3%BClearvutid/S%C3%BClearvutid/?search=0ad57e66f7a15847f82108c6398737ef#results

Spetsiifilise tarkvara tugi on muidugi iseasi, aga see on ka kivi arendajate kapsaaeda.
Microsoft pole kohustatud poputama ühte operatsioonisüsteemi elu lõpuni.
ot:
Ei ole liialdatud, kui vaba mikrofoni vaadata, kus kasutajad sõidavad 500-euroste autodega ringi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 20.03.2014 17:19:17 vasta tsitaadiga

Mulle on näkku nähvatud uue vidina hind 128000 EEK kui olen soovitanud vidin välja vahetada.


ot:
Ei tea kas T. Lunge on oma kasutatuna ostetud häälesündi välja vahetanud, millega ta raadioreklaame helindas? See töötas tal wi98 peal ja uuemate op-süsteemidega ei toiminud. Päris uus selline maksvat viiekohalise hinna mida ta maksta ei tahtvat.
tagasi üles
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.03.2014 18:38:39 vasta tsitaadiga

Tehnikaga kipub olema ka veel see suur probleem, et väga palju vanemast rauast töötab füüsiliste Portidega ning ei oska mitte kui midagi pihta hakata uuema aja Windowsi poolt pakutavate tarkvaraliste, virtuaalsete Portidega. Kui seade tahab kindlat Porti, näiteks nr. 1 ja seda iga kord, siis ei oska ta mitte midagi teha Windowsi poolt pakutava virtuaalPordiga, näiteks Prdiga nr. 30.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2014 16:38:05 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Tehnikaga kipub olema ka veel see suur probleem, et väga palju vanemast rauast töötab füüsiliste Portidega ning ei oska mitte kui midagi pihta hakata uuema aja Windowsi poolt pakutavate tarkvaraliste, virtuaalsete Portidega. Kui seade tahab kindlat Porti, näiteks nr. 1 ja seda iga kord, siis ei oska ta mitte midagi teha Windowsi poolt pakutava virtuaalPordiga, näiteks Prdiga nr. 30.


Tavaline argipäev tööstuses ja keegi ei hakka selle tühise XP toe puudumise pärast sadu tuhandeid kulutama, et tellida vanale tööstusliinile uued moodulid. Lihtsalt eluiga on totaalselt erinev OS-idel ja "tootval raual". Ja pole siin lähima paari aasta jooksul vaja põdeda - kui arvuti on netti ühendatud, siis vaja välistada IE kasutamist. Viiruse/nuhkvaratõrje tarkust jagub XP jaoks veel aastaid. Samuti Mozilla FF ei lõpeta niipea. Ja olukordades, kus XP taga mõni kallis (tootmis)riistvara istub, tuleb võrgud kenasti eraldada ja mõne turvalise lahendusega ainult kokku lasta.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.03.2014 16:48:21 vasta tsitaadiga

http://forte.delfi.ee/news/tarkvara/hakkerite-voistlus-firefox-jaab-turvalisuse-poolest-teistele-brauseritele-oluliselt-alla.d?id=68279669
Sul oleks ammuilma aeg saada lahti vahkvihast IE suhtes ja suhtuda kriitilisemalt brauseritesse üldse!
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2014 17:02:12 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
http://forte.delfi.ee/news/tarkvara/hakkerite-voistlus-firefox-jaab-turvalisuse-poolest-teistele-brauseritele-oluliselt-alla.d?id=68279669
Sul oleks ammuilma aeg saada lahti vahkvihast IE suhtes ja suhtuda kriitilisemalt brauseritesse üldse!


Pole plaaniski icon_smile.gif See võistlus on sarjast "kord Westmann all ja Piibeleht peal...
Teema on siiski XP ümber ja sinna sa ei saa lihtsalt piisavalt turvalist IE-d. Konkurendid pakuvad oma brauseritele tuge XP peal edasi...

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 21.03.2014 17:16:37 vasta tsitaadiga

Parem õpeta tihendeid lollustega mitte tegelema.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2014 10:22:17 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
http://forte.delfi.ee/news/tarkvara/hakkerite-voistlus-firefox-jaab-turvalisuse-poolest-teistele-brauseritele-oluliselt-alla.d?id=68279669
Sul oleks ammuilma aeg saada lahti vahkvihast IE suhtes ja suhtuda kriitilisemalt brauseritesse üldse!

Need neli parandati juba v28 väljalaskega Teisipäeval. Väga kiire reageering järjekordselt MF poolt. MS puhul vaidleks veel siiani, et nad üldse mingeid auke tunnistaks rääkimata nende parandamisest.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 22.03.2014 10:55:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ja olukordades, kus XP taga mõni kallis (tootmis)riistvara istub, tuleb võrgud kenasti eraldada ja mõne turvalise lahendusega ainult kokku lasta.

Igasugusel tööstusseadmel mile soft jookseb XP peal on sellel Windowsil igasugune uuendus - muutmise võimalus tehases juba kinni keeratud, saab muuta ainult tööpinki juhtiva tarkvara parameetreid, nii-et selliste seadmete juures kui ka Microsoft sooviks mingit tuge - Updatet pakkuda pole see kunagi olnud lubatud.
Huvitav kas tulevikus hüljatakse Windows hoopis tööstusseadmetes, pole näinud ainsatki tööpinki kus jookseks uuem Windows kui XP

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2014 12:40:31 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
Tanel kirjutas:
Eks tuleb uus arvutiostu boom.


tuleb ta jee, kui pead uue vidina ja vidina tarkuse eest väikese auto hinna maksma. ja vana vidin töötab suurepäraselt.
seda juttu on kõige rohkem räägitud.

Kõige häälekamalt virisevad maamõõtjad ja hoiavad väga vanu süsteeme töös.

Ma räägin paratamatuse askpektist, et iga asi vananeb lõpuks moraalselt ja/või füüsiliselt ära.
Muuseas, kui räägime läpakatest, siis Windows 8 litsentsiga läpakate hinnad algavad 317 eurost, võrdlus väikese auto hinnaga on liialdatud.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/S%C3%BClearvutid/S%C3%BClearvutid/?search=0ad57e66f7a15847f82108c6398737ef#results

Spetsiifilise tarkvara tugi on muidugi iseasi, aga see on ka kivi arendajate kapsaaeda.
Microsoft pole kohustatud poputama ühte operatsioonisüsteemi elu lõpuni.


Mitte Windowsi litsentsi hinnast pole jutt, vaid uue riistvarajupi hinnast, millega tööstusseadmeid juhitakse. Suurusjärk 10k EUR.

Hea, et veel tehakse emaplaate, millel on serial ja paralleel pordid. Tootmises igapäevases kasutuses.

EDIT: Uuemates (loe: ainult mõni aasta vanades) pinkides jookseb sees Windows XP Embedded.

tahanteada kirjutas:
Tehnikaga kipub olema ka veel see suur probleem, et väga palju vanemast rauast töötab füüsiliste Portidega ning ei oska mitte kui midagi pihta hakata uuema aja Windowsi poolt pakutavate tarkvaraliste, virtuaalsete Portidega. Kui seade tahab kindlat Porti, näiteks nr. 1 ja seda iga kord, siis ei oska ta mitte midagi teha Windowsi poolt pakutava virtuaalPordiga, näiteks Prdiga nr. 30.


Sellest saab õnneks mööda, kui sisemine port 1 BIOS-ist disableda ja siis Windowsis virtuaalne port nimetada ümber pordiks 1. Aga jah, tööstuses tavaline teema, et soft on tehtud kasutama ainult COM1 või COM2.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2014 16:09:36 vasta tsitaadiga

1. Huvitav kas tekib sellega seoses ka tõõjõupuudus et nõudlus süsteemi prandamistele, uuendamistele, kindlustamisele ja väljavahetamistele suureneb it alal?
2. Windows xp vananeb aga kui ma installin 10 aprillil omale xp peale kas siis ma olemasolevaid uuendusi ka enam ei saa?
3. Kas programmeerijate järgi suureneb nõudlus peale xp vananemist, vaja igasugu uusi lahendusi välja töötama hakata jne sest selle süsteemi osakaal on endiselt suur

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2014 15:58:57 vasta tsitaadiga

Nagu uudistes kirjutati, siis vähemalt esialgu on uuendused saadaval.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2014 16:16:34 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Nagu uudistes kirjutati, siis vähemalt esialgu on uuendused saadaval.

Süsteemi omad mitte, paikade näol, mis on olulised.
MSE saab definitsioone lihtsalt.

Viimase tugi võiks ka olemata olla ei muutuks miskit, kuna selle platvormi MSE on ise turvarisk.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.03.2014 17:37:49 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Reaper kirjutas:
Nagu uudistes kirjutati, siis vähemalt esialgu on uuendused saadaval.

Süsteemi omad mitte, paikade näol, mis on olulised.
MSE saab definitsioone lihtsalt.

Viimase tugi võiks ka olemata olla ei muutuks miskit, kuna selle platvormi MSE on ise turvarisk.

Aga MSE tugi ju kaobki koos Windows XP toega. icon_razz1.gif
Worse, Microsoft Security Essentials is going away as well. And we don't just mean that Microsoft won't be updating the app with any new virus definitions or signatures. According to Microsoft's official "end of support" site for Windows XP, it will no longer provide Microsoft Security Essentials for download on Windows XP.
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2429423,00.asp
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2014 18:42:15 vasta tsitaadiga

tahanteada, loe uuesti uudiseid, usaldusväärsetest allikatset mitte kollasest meediast.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/end-support-help

Need kellel on saavad definitsiooni x ajani (ei mäleta, kuna ei huvita väga).
Lihtsalt 8 aprill ei saa seda sellele op.süsteemile enam alla laadida.
Mis ei ole 1:1 väitega, et ei ole = toetatud icon_idea.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.03.2014 20:03:53 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
tahanteada, loe uuesti uudiseid, usaldusväärsetest allikatset mitte kollasest meediast.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/end-support-help

Need kellel on saavad definitsiooni x ajani (ei mäleta, kuna ei huvita väga).
Lihtsalt 8 aprill ei saa seda sellele op.süsteemile enam alla laadida.
Mis ei ole 1:1 väitega, et ei ole = toetatud icon_idea.gif

Sinu poolt toodud lingil öeldakse: "you will continue to receive antimalware signature updates for a limited time".
Ja kui 6igesti loed, siis on sinna kirjutatud: "V6ib-olla jätkub antimalware signatuuride uuendamine piiratud aja jooksul". icon_cool.gif

PS: Tegelikult ongi üsna m6ttetu teha topelt-tööd ja kirjutada signatuuride uuendusi kahele erinevale MSE-le. Kes tahab t6rjet, vtab m6ne alternatiivse ning palju paremat tööd tegeva viiruset6rje.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2014 20:06:10 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ja kui 6igesti loed, siis on sinna kirjutatud: "V6ib-olla jätkub antimalware signatuuride uuendamine piiratud aja jooksul". icon_cool.gif


Ära külva paanikat ja mine otsi riiulist sõnaraamat välja ning tee endale elementaarsed väljendid selgeks, enne kui tõlkima kukud... icon_evil.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 29.03.2014 22:18:03 vasta tsitaadiga

Raha eest elab rõõmsalt edasi icon_smile.gif
http://www.golem.de/news/windows-xp-niedersachsen-verlaengert-support-fuer-ein-jahr-1403-105424.html

_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Windows XP-ga töötavad arvutid muutuvad 8. aprillist turvariskiks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.