Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  uninstallisin Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery ja kadunuks ta jäigi... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Roven
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2009




sõnum 12.03.2014 23:21:06 uninstallisin Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery ja kadunuks ta jäigi... vasta tsitaadiga

Tervist, oman juba pikemat aega Dell XPS 15 laptopi (ligilähedased specid leiab siit https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=507897) ja juba pikemat aega on mul selle laadimisega probleeme. Probleemiks on siis see, et teatud hetkedel kui panen laadija taha tuleb ette "plugged in, not charging" ja vettpidavat lahendust ma sellele probleemile polegi leidnud. Kõige rohkem ei häiri mind see, et läpakas ei lae, vaid see, et neil aegadel kui ta ei lae töötab läpakas poole võimsusega. Seega esimene küsimus oleks, et kui mul on see "plugged in, not charging" jama jälle ees, siis kas kuidagi ei saa läpakat ikkagi täisvõimsusel tööle panna, isegi kui ta ei lae?

Nüüd siis praegu tekkinud murest. Üle pika aja tuli jälle "plugged in, not charging" error ette, kui laadija taha panin ning proovisin nagu alati esimese fixina uninstallida Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery. Seekord aga juhtus selline asi, et peale uninstalli kui panna "Scan for hardware changes" ta tagasi ei tulnudki. Varem alati on ikka tulnud. Ei aita ei restart, ega shut down ja aku tagant võtmine. Tänu sellele ma enam ei näe enam all paremal stardiribal aku ikooni ega tea isegi mitu % aku täis on.

Lisan juurde ka pildi oma probleemidest:


Mainin veel ära, et aku on umbes kuu aega vana ja pole kindlasti omadega läbi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.03.2014 23:34:59 vasta tsitaadiga

BIOSis pole mingeid hoiatusi? Dellid hakkavad üldiselt kisama, kui näiteks laadijaga probleem vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sagem
HV vaatleja

liitunud: 30.03.2009




sõnum 12.03.2014 23:46:00 vasta tsitaadiga

Siin on katsetamisvariandid: http://www.pcworld.com/article/225265/battery_not_charging.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.03.2014 23:55:01 vasta tsitaadiga

Pigem viitab viga sellele, et Delli laadija otsik või juhe on kannatada saanud ning seetõttu ka õiget laadijat ei tuvastata ja laadmist ei toimugi.

Quicksetis on ju ilusti kirjas, et õiget laadijat ei suudeta tuvastada.
--------------------
Nii, et kontrolliks täiskorras, õige Delli laadija külge - et mis siis toimub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2014 00:06:09 vasta tsitaadiga

Pole selliseid XPS'e näppinud aga kui neil on sama BIOS, mis Latitude'del, siis laadija toimimist väga lihtne kontrollida - BIOS'is 'Battery' vms. lehel näidatakse ära kui võimas laadija küljes on ja kas laetakse või mitte. Kui juba seal on laadija "unknown" siis pole viga mitte teps Windowsis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Roven
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2009




sõnum 13.03.2014 00:17:49 vasta tsitaadiga

Te keskendute kõik valedele asjadele. Esimene probleem millele lahendust vajan on kuidas ma Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery tagasi saan. Teine asi on, et kui mul "plugged in, not charging on", siis läppar ei tööta täisvõimsusel, aga kas kuidagi ei saa sundida teda ikkagi täisvõimsusel töötama, isegi kui ta ei lae?

Selle mittelaadimisega ma olen maadelnud juba mingi aasta ja üldjuhul on lahendiks see, et üks hetk hakkab lihtsalt laadima jälle. Üldjuhul kui keegi peale google esimeste vastuste midagi välja pakkuda ei oska, siis otseselt sellele lahendust ka hetkel ei otsi... või vähemalt esmajärgus vajan abi ikkagi selle Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery tagasi saamisel.

edit:
BIOSisse vaatan kui CL mäng läbi saab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2014 00:25:02 vasta tsitaadiga

Roven kirjutas:
aga kas kuidagi ei saa sundida teda ikkagi täisvõimsusel töötama

Milles see täisvõimsusel mittetöötamine avaldub? Kui sa räägid sellest "operate slower" kirjast, siis seda väidetakse seetõttu, et ei suudeta tuvastada laadijat.
 
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.03.2014 00:37:28 vasta tsitaadiga

Roven kirjutas:
Te keskendute kõik valedele asjadele. Esimene probleem millele lahendust vajan on kuidas ma Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery tagasi saan. Teine asi on, et kui mul "plugged in, not charging on", siis läppar ei tööta täisvõimsusel, aga kas kuidagi ei saa sundida teda ikkagi täisvõimsusel töötama, isegi kui ta ei lae?

Selle mittelaadimisega ma olen maadelnud juba mingi aasta ja üldjuhul on lahendiks see, et üks hetk hakkab lihtsalt laadima jälle. Üldjuhul kui keegi peale google esimeste vastuste midagi välja pakkuda ei oska, siis otseselt sellele lahendust ka hetkel ei otsi... või vähemalt esmajärgus vajan abi ikkagi selle Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery tagasi saamisel.

edit:
BIOSisse vaatan kui CL mäng läbi saab.

Ära piina ennast icon_smile.gif - kui pole küljes laadija, mille Delli kontroller ära tuvastab, kui Delli õige laadija, siis ei hakkagi see läppar sul õigesti tööle. Ja seda, mida Windows teeb, ei puhu pilli, kuna aku kontrolli taab füüsiline kontroller emaplaadil ja sellel kontrolleril on täiesti savi, kas sul on arvutis Windows olemas või mitte. Kui laadijat ära ei tuvastata, siis Dell õiesti ei tööta ja kogu lugu. icon_cool.gif beer_yum.gif

Ja nagu öeldud - üleval pool tõid Quickseti pildi - seal on selgelt kirjas, et pane ikka Delli õige võimsusega laadija külge. icon_wink.gif
-----------------
Edit: Mu enda Dell Inspirionil on BIOS-is ilusti kirjas, et praegu on selle Delli küljes 90W laadija.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Roven
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2009




sõnum 13.03.2014 00:44:04 vasta tsitaadiga

no mida ma teie arvates siia taha topin oma arvutile? krdi kogu aeg üks ja sama originaallaadija olnud, mis töötab veatult, korra tuleb laadija tagant ja paned tagasi ja vsjo, ei tööta... küsin lihtsalt seda, et isegi sel ajal kui ta ei lae, siis voolu saab arvuti ikka sama laadija läbi, seega laadija kui seade ikkagi töötab ju ja miks ei võiks siis arvuti samuti täisvõimsusel töötada. (vastuseks A.S.-le, täisvõimsusel mittetöötamine avaldub selles et kui see plugged in not charging sitt ette tuleb, siis arvutis automaatselt hakkab kõik laggima)

ja siiski... tuleme tagasi mu algküsimuse juurde - kuidas ma saan tagasi Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery, sest kui ma ükskord ikkagi laadija korda saan, siis ma soovin näha ka palju mul aku % on....... seda draiverit kuskilt tõmmata ma ei leia ja system restore ka ei saa teha, sest restore point puudub enne seda, kui ma ta uninstallisin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
afex
HV kasutaja
afex

liitunud: 28.01.2004




sõnum 13.03.2014 01:29:46 vasta tsitaadiga

Dellil on laadija juhe kolmesooneline, tihti läheb keskmine soon pistiku otsas katki (või on katki minemas), selle otsa järgi saab arvuti aru, milline laadija on külge ühendatud. Laadimine ja toide tuleb üle kahe teise juhtme. Siis lülitab arvuti aku laadimise välja ja ei lase täit võimsust masinal kasutada, et mitte tundmatut laadijat üle koormata.
See kuidas sa windowsis oma acpi tagasi saad:
1. Tee Delli factory restore image.
2. Otsi mõni vihje google kaudu - milline neist aitab ja kas aitab, kurat seda teab, ise pead proovima. (nt. uninstalli device managerist ka MS AC adapter).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollev
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2011




sõnum 13.03.2014 13:16:54 vasta tsitaadiga

http://www.pchelpforum.com/threads/battery-disabled.106957/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  uninstallisin Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery ja kadunuks ta jäigi...
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.