Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 323, 324, 325 ... 465, 466, 467  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2014 22:07:21 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
napoleon kirjutas:
Mina küsiks, et milleks mulle telefonis 100+Mbps võrk? Igapäevased asjad ja isegi youtube videod saab ka Mint Light paketiga vaadatud, kangemad kiirused on ikka pigem arvutis millegi sikutamiseks.

Maailm pajatab iga päevaga üha rohkem sellest kuidas kõik hakkavad telefonidest vaatama 4K kvaliteediga videosid. icon_smile.gif beer_yum.gif

PS: Aga ise ootan juba ammu, et millise kiiruseralliga siis Eesti ISP-d välja tulla tahavad. Kuigi - vähemalt EMT ei tahtnud silpigi vastata mu küsimusele, et kas samuti on siis välja tulemas 300Mbit kiirusega LTE-Advanced CA-ga. icon_razz1.gif


enne kui sa päris paberid kätte saad, võid küsida, millal emt näiteks suvatseb kaotada või vähemasti tõsta 15gb kuist mahupiirangut. elisa jaoks on 50gb üüratu maht, mida google selle peale vastaks, ei julge isegi mõelda

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 06.03.2014 22:09:19 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:
Krt, mis jama selle Snapchatiga on, ikka 3G otsas koguaeg ei tööta. Mingi 3/10 juhul töötab, muidu can't connect.


Emt neti otsas samamoodi viimasel ajal.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 09.03.2014 15:53:12 vasta tsitaadiga

Sain oma anomaaliatest lahti ning ühendus on taas stabiilne ja kiirused head thumbs_up.gif :
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 09.03.2014 16:01:25 vasta tsitaadiga

Garanteeritud kiirust - millise punktini? Ükski ISP ei müü väikese raha eest garanteeritud linki. Heal juhul üteldakse, et kiirus kuni esimese ISP võrgusõlmeni on mingites piirides garanteeritud.

Aga mis puutub avalikku internetti siis kuidas saab ISP tagada kiirust näiteks mulle kui ma tahan enda sõbra koduühenduse tagant serverist "garanteeritud" 10 Mbps kiirusega sitta sikutada? Eriti kui sõbra ühenduse upload on näiteks 1 Mbps?

Ajalooliselt on ka müüdud ISP'de poolt garanteeritud kiirusega ühendusi - lingi kiiruseks oli Elioni näitel olenevalt rahakoti paksusest 64 või 128 kbps. Eks neid pakutakse senini, lihtsalt kiirused ei ahvatle kodukasutajaid. Hind lööb ka jalust.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2014 19:05:31 vasta tsitaadiga

Mulle piisaks garanteeritud kiirusest kuni Eesti TIX-ni, edasi ei saa mõistagi ISP midagi garanteerida.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 09.03.2014 19:27:11 vasta tsitaadiga

Ühe asja suutsin enda jaoks juurde avastada - mul on kiirusepiirang rakendatud, kuid seda ainult 3,5G võrgu puhul, 4G on ilma piiranguta.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.03.2014 19:45:17 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Garanteeritud kiirust - millise punktini? Ükski ISP ei müü väikese raha eest garanteeritud linki. Heal juhul üteldakse, et kiirus kuni esimese ISP võrgusõlmeni on mingites piirides garanteeritud.

Aga mis puutub avalikku internetti siis kuidas saab ISP tagada kiirust näiteks mulle kui ma tahan enda sõbra koduühenduse tagant serverist "garanteeritud" 10 Mbps kiirusega sitta sikutada? Eriti kui sõbra ühenduse upload on näiteks 1 Mbps?

Ajalooliselt on ka müüdud ISP'de poolt garanteeritud kiirusega ühendusi - lingi kiiruseks oli Elioni näitel olenevalt rahakoti paksusest 64 või 128 kbps. Eks neid pakutakse senini, lihtsalt kiirused ei ahvatle kodukasutajaid. Hind lööb ka jalust.

Aga miks arvad, et netiühendused aastal 2014 ikka nii hirmsasti maksma peavad. icon_cool.gif Need Sinu näited 64 ja 128 kilobitti oli ikkagi aastal kusagil nii 2002. Ehk siis tollase Eesti Telefoni poolt pakutud Status ning Status Light sümmetrilised püsiühendused.
Näitena: Igatahes pakub Google sümmetrilist Gigabit-ühendust (giga alla / giga üles) vist mingi 70 dollariga kuus. Nii, et saab küll kiiruseid odavalt pakkuda. beer_yum.gif

Kuna teema on mobiilne nett, siis mujal maailmas osatakse ka mobiilneti baasil pakkuda fikseeritud kiirustega ühendusi. Tõsi - sellist ühendust kaasas ei tassi, kuna vastav koduseade on päris suur "kobakas". icon_cool.gif Tõsi, suuri kiiruseid ei pakuta, kuid selliseid a la 4Mbit alla või 8Mbit alla pakutakse.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AO
HV kasutaja
AO

liitunud: 23.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2014 11:11:13 vasta tsitaadiga

Kas Elisa netipulgaga e3276 (välja ostetud) saab kasutada EMT sim kaarti neti jaoks?
https://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/huawei/e3276-4g
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2014 12:06:50 vasta tsitaadiga

Kui kuskil peenikeses kirja teksti pole, et võrgulukk peal on, siis eeldatavalt peaks saama, vähemalt minul on paar kohe väljaostetud Elisa pulka ja pole probleemi teiste operaatoritega võrgus kasutamisega. Aga soovitan kas Elisast küsida või lihtsalt korra kasvõi simpel/diil/super kaardiga proovida.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 10.03.2014 13:45:50 vasta tsitaadiga

AO kirjutas:
Kas Elisa netipulgaga e3276 (välja ostetud) saab kasutada EMT sim kaarti neti jaoks?
https://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/huawei/e3276-4g

Elisas müüdavad netipulgad peaksid töötama kõikide Eesti operaatorite SIM kaartidega.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 15.03.2014 11:01:10 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Mark0 kirjutas:
Garanteeritud kiirust - millise punktini? Ükski ISP ei müü väikese raha eest garanteeritud linki. Heal juhul üteldakse, et kiirus kuni esimese ISP võrgusõlmeni on mingites piirides garanteeritud.

Aga mis puutub avalikku internetti siis kuidas saab ISP tagada kiirust näiteks mulle kui ma tahan enda sõbra koduühenduse tagant serverist "garanteeritud" 10 Mbps kiirusega sitta sikutada? Eriti kui sõbra ühenduse upload on näiteks 1 Mbps?

Ajalooliselt on ka müüdud ISP'de poolt garanteeritud kiirusega ühendusi - lingi kiiruseks oli Elioni näitel olenevalt rahakoti paksusest 64 või 128 kbps. Eks neid pakutakse senini, lihtsalt kiirused ei ahvatle kodukasutajaid. Hind lööb ka jalust.

Aga miks arvad, et netiühendused aastal 2014 ikka nii hirmsasti maksma peavad. icon_cool.gif Need Sinu näited 64 ja 128 kilobitti oli ikkagi aastal kusagil nii 2002. Ehk siis tollase Eesti Telefoni poolt pakutud Status ning Status Light sümmetrilised püsiühendused.
Näitena: Igatahes pakub Google sümmetrilist Gigabit-ühendust (giga alla / giga üles) vist mingi 70 dollariga kuus. Nii, et saab küll kiiruseid odavalt pakkuda. beer_yum.gif

Kuna teema on mobiilne nett, siis mujal maailmas osatakse ka mobiilneti baasil pakkuda fikseeritud kiirustega ühendusi. Tõsi - sellist ühendust kaasas ei tassi, kuna vastav koduseade on päris suur "kobakas". icon_cool.gif Tõsi, suuri kiiruseid ei pakuta, kuid selliseid a la 4Mbit alla või 8Mbit alla pakutakse.



Palun too üks näide koos viitega allikale garanteeritud kiirusega mobiilside põhisest internetiühendusest.
Mille kiirus on ikka megabittides.
Kui sa ei too seda, siis eeldan et sa oled selle ise välja mõelnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ptbl
HV kasutaja
ptbl

liitunud: 26.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2014 16:19:11 vasta tsitaadiga

Tere,

Kuidas on inimestel siin kogemusi 4G ühendusega? Oleks plaan võtta 4G pakett natukene väljaspool tallinnat. Kindlasti saan aru, et ma midagi erilist ei saa sealt kui proovin max välja võtta. On kellelgi kogemusi ühenduse stabiilsusega ja kiirustega?
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kraaks
HV kasutaja


liitunud: 04.02.2002




sõnum 20.03.2014 16:38:52 vasta tsitaadiga

Eks oleneb kohast ka. Minul mast 3-4 km eemal Ruu külas:






Ühendus on stabiilne , vähemalt siiani.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 20.03.2014 17:01:25 vasta tsitaadiga

kraaks, jutt on õige, kohast oleneb suht palju. Katsu ennustada kui palju kasutajaid sinu kodumasti otsas võib olla, siis saad ka teada palju kiirust läbi tuleb. Levi osas on 4G suht hea, eriti kui linnad/metsad vastuvõtja ja masti vahele ei jää.

Enda neligee 15km kauguselt (siiani väga stabiilne olnud):

Tallinna lähedal ma ei ela aga kauguse/kiiruse suhet saab siit tulemusest ikka näha. Lisaks ma elan suht inimtühjas kohas ja mast peaaegu isiklik, eks sealt tuleb ka stabiilsust juurde.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ptbl
HV kasutaja
ptbl

liitunud: 26.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2014 17:07:18 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
kraaks, jutt on õige, kohast oleneb suht palju. Katsu ennustada kui palju kasutajaid sinu kodumasti otsas võib olla, siis saad ka teada palju kiirust läbi tuleb. Levi osas on 4G suht hea, eriti kui linnad/metsad vastuvõtja ja masti vahele ei jää.

Enda neligee 15km kauguselt (siiani väga stabiilne olnud):

Tallinna lähedal ma ei ela aga kauguse/kiiruse suhet saab siit tulemusest ikka näha. Lisaks ma elan suht inimtühjas kohas ja mast peaaegu isiklik, eks sealt tuleb ka stabiilsust juurde.
Kas on olemas kusagil mastide asukohad? Saaksin teada enamvähem kui kaugel mul mast on ja sellejärgi omad järeldused teha.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 20.03.2014 17:14:27 vasta tsitaadiga

Küsi Elisa teenindusest või aja järge nende levikaardil (masti läheduses levi parem jne.) Esimene variant on muidugi eelistatud, ise sain kergelt nende käest vastuse sellel teemal.
_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2014 19:28:51 vasta tsitaadiga

Kas nüüd on teada, miks Snapchat Elisa Mintiga ei tööta, või töötab üliharva?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
HV kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 20.03.2014 19:56:24 vasta tsitaadiga

ptbl kirjutas:
Tere,

Kuidas on inimestel siin kogemusi 4G ühendusega? Oleks plaan võtta 4G pakett natukene väljaspool tallinnat. Kindlasti saan aru, et ma midagi erilist ei saa sealt kui proovin max välja võtta. On kellelgi kogemusi ühenduse stabiilsusega ja kiirustega?


Hetkel tlnas mustamäel


Muidu tartust ca 20 km. Ja ühendus sarnane ja üsna stabiilne.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.03.2014 22:05:44 vasta tsitaadiga

kraaks kirjutas:
Eks oleneb kohast ka. Minul mast 3-4 km eemal Ruu külas:






Ühendus on stabiilne , vähemalt siiani.


Umm icon_rolleyes.gif

Kas tõesti on sinu kandis Elisal mingi levi tekkinud, 4G vähemasti. Tavaliselt kaob sealkandis igasugune levi nagu muti auku. Null, mis null.
EMT vähemalt töötab seal.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.03.2014 22:26:47 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
kraaks kirjutas:
Eks oleneb kohast ka. Minul mast 3-4 km eemal Ruu külas:






Ühendus on stabiilne , vähemalt siiani.


Umm icon_rolleyes.gif

Kas tõesti on sinu kandis Elisal mingi levi tekkinud, 4G vähemasti. Tavaliselt kaob sealkandis igasugune levi nagu muti auku. Null, mis null.
EMT vähemalt töötab seal.

Aga Elisa on juba mitu aastat üsna usin uute mastide ja lisaantennide paigaldaja ning hoolitseb valguskaablite vedamisest oma mastide juurde. Ja nii siis need stabiilsed levialad ka tekivad. icon_cool.gif
PS: Piirkonnas, kus suviti endal palju käimist on, veeti valguskaabel Elisa mobiilimastini juba üle-eelmise aasta suvel.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kraaks
HV kasutaja


liitunud: 04.02.2002




sõnum 20.03.2014 22:40:21 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
kraaks kirjutas:
Eks oleneb kohast ka. Minul mast 3-4 km eemal Ruu külas:






Ühendus on stabiilne , vähemalt siiani.


Umm icon_rolleyes.gif

Kas tõesti on sinu kandis Elisal mingi levi tekkinud, 4G vähemasti. Tavaliselt kaob sealkandis igasugune levi nagu muti auku. Null, mis null.
EMT vähemalt töötab seal.



Elisal näitab Kaberlas 4G kuskil 2-3 pulka, EMT-i levi jah põhjas koguaeg icon_razz.gif
Ruuter näitab Elisa võrguks 800mhz.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2014 23:20:37 vasta tsitaadiga

EMT levib jah igal pool, ega seda ilmaasjata öelda, et ükskõik kelle juurest alustad, EMT-s lõpetad icon_smile.gif Aga EMT on mul siiski vaid telefonis, interneti jaoks on Elisa kaart ja kui ei levi, siis saab telefoniga hotspoti teha.... EMT-l lihtsalt pole ühtegi normaalse hinnaga paketti, kus andmemahu pärast väga muretsema ei pea(Elisa 50GB mind tõesti muretsema ei pane, pole veel kordagi sellele piirile isegi lähedale saanud).
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.03.2014 23:38:44 vasta tsitaadiga

Aga milles probleem, kui levi on kehv, siis tuleb natuke ennast liigutada ja probleem Rikkena üles anda. Ning Rikkena niikaua üleval hoida kuni probleem on lahendatud.

Niisama kusagil metsas mossitamisest või tühjas kirikus või täis kõrtsis pisarate valamisest pole mingit kasu. Kasu saamiseks tuleb julge olla icon_smile.gif ning ikka ISP-d ennast tüüdata.
-----------------------
Muide - akna taga voogab juba aasta 2014, ehk siis pole enam aasta 2004, kus ISP-sid kardeti kui vanakurat välku kardab. icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salasilm66
HV vaatleja

liitunud: 30.03.2009




sõnum 21.03.2014 01:27:10 vasta tsitaadiga

elisas võidki rikkena üles jääda ja keegi probleeme ei lahenda, vähemat isiklikud kogemused sellised, tele2 aga saatis kiirelt tehniku kontrollima ja antennid seadistati ringi vms igatahes levi paranes
i
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 21.03.2014 02:02:04 vasta tsitaadiga

Ei tea midagi, mul jälle on olnud vastupidine kogemus. Sügisel kui 4G-ga liitusin siis kiideti ka Elisast takka, et mul 1.5km kaugusel mast ja neligeed peaks tulema nagu mühiseb. (levikaart kinnitas seda juttu) Mulle tundus see juba masti koordinaate saades asi kahtlane, kuna sihtisid EMT masti otsa. Mõtlesin, et mis siis ikka ja äkki on tõesti EMT masti otsas Elisa potid ja tellisin seadmed ära. Kohale jõudes ja proovides sain kiirelt aru, et selles mastis ega ka mujal lähiümbruses pole Elisa neligeest haisugi. Helistasin siis neile ja rääkisin jutu ära, lubasid uurida ja tagasi helistada. Järgmisel päeval helistatigi ja vabandati eksimuse pärast, et tõepoolest on minule lähim 4G mast 15km kaugusel Saaremaal aga samas ka kinnitati, et aprill-mai 2014 on plaanis ka minu kodukohas avada 4G mast. Hetkel ma veel ootan seda aga kuna sain ruuterit paigutades Saaremaalt normaalse levi, siis jätkasin asja kasutamist.
Seda ma küll veel ei tea, kas lubadused paika peavad aga peale minu kõnet kadusid ka valeandmed levikaardilt, mis on ka omaette tore nähtus.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 323, 324, 325 ... 465, 466, 467  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.